Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

OK, takze ted pres interni preamp Pacificu (zebrik Khozmo/Hattor) je to lepsi nez pres NAT preamp. Jesteze mas pobliz lampoveho guru.Uzivej
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Michal, daj prosim foto celej zadnej strany prevodnika - d!
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

20231121_171328.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 21 lis 2023 15:22 OK, takze ted pres interni preamp Pacificu (zebrik Khozmo/Hattor) je to lepsi nez pres NAT preamp. Jesteze mas pobliz lampoveho guru.Uzivej
Pavle lepší než před výměnou lampou. Nyní už nemohu říct lepší, horší, prostě jiný a záleží na preferencí. Mně se teď líbí obojí.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Michal, tie redukcie Cinch/XLR by som pre istotu z nezapojenych analogovych vystupov vytiahol.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Po výměně elektronek zavládla plná spokojenost. Hraje to skvěle jak s Magneticem tak napřímo s Lampizátoru. Tak už konečně poslouchám a netestuji. Pouštím své oblíbené písně a skladby, a nestačím se divit. Jsem jak v 7 nebi. Takhle bych chtěl, aby nebe vypadalo. Po první písničce se dostávám do stavu vytržení, jakto, že jsem nebyl z téhle nahrávky nadšený? Serge Gainsbourg - Melody, Michael Nyman - Memorial, You look like a rain - Morphine, The Unforgiven - Metalica, Into the Void - Black Sabbath......jakýkoliv styl přehraje systém s přehledem a vidíte do nahrávky i bez brýlí :), no úžas, emoce opravdu rostou přímou úměrou s dávkami hudby, kterou si vybírám. Tentokrát ty emoce pramení z projevu systému, který mi hudbu přináší takovým způsobem, na který jsem doposud nebyl zvyklý. Jakoby nebe vyslyšelo mé štěstí a chtělo ho potvrdit tak mi Radio Roon přinesl na talíři úžasnou skaldbu, kterou znám od Radiohead "Pyramid song", ale od sester Katie @ Marielle Labeque z desky Minimalist dream house. To je skvost a výrobce emocí, to musíte slyšet. I ten název "Pyramid song", stoupáte po pyramidě nahoru a zpíváte o vrcholu, na který jste už vystoupili, v mém případě na vrchol hifistického štěstí. Ano takhle to vypadá, když si hifista pořídí něco zasadně lepšího, a pouští si písně, které má rád, a slyší věci, které nikdy předtím nikdy nezaznamenal, určitě všichni ten pocit znají. Jsou to okamžiky, které se nedají zaplatit, na to nestačí ani Mastercard. :) Hudba léčí. Pokud aspon trochu vnímáme pak si to víc uvědomujeme jaké to je venku tam za dveřmi, a jaké máme štěstí, že si můžeme užívat takových výdobytků jako je poslech hudby přes aparáty, které máme doma. Poslech hudby je návyková záležitost, a není divu, skladateli poskládané tóny do melodie zahrané mistry prostřednictvím hudebních instrumentů s užasným tembrem piana, cella, hammondek, kytary, smyčců, akustické basy ad. to je prostě náplast na unavenou nebo poraněnou duši. Hudba vás zastaví, a zpomalí, zavede vás do jiného světa, do toho, v kterém jsme žili jako děti ve svých představách, v těch pohádkových, plných očekávání v lepší svět. Pamatuji jak jsem se jako dítě rád dostával do smyšlených příběhu v knížkách, v knihovně mne znali jménem, a usmívali se, věděli, že v knihovně pobudu i třeba hodiny při výběru, a že zase odejdu s tuctem knížek do kterých se začtu, protože jsem byl radši někde jinde než v Ústí nad Labem v Tovární ulici u Chemičky. VENKU NA mne čekala jen šed, smrad a boj s tvrdými lokty, na předměstí nebylo lehké být, 60 LÉTA. Jak bylo krásně v příbězích. Tohle mi zůstalo, u poslechu hudby, zapomenu, co se děje tam "VENKU". HUDBA LÉČÍ.
Moc děkuji Ernestu za Horning, které jsem od něj koupil, Lukášovi Fikuszovi za jeho majstrštyk - Lampizátor Pacific, Pink Faunu za streamer transport bez kterého byl to takhle nehrálo, a opět Ernestu Vargovi za kabely, které za velmi rozumné peníze dokáží tyto komponenty takhle propojit, to je umění vytvořit kabel, kterým takováto kvalita proteče. O takový zvuk se snaží Snaží velké/malé firmy, které ze smíšenými výsledky kabely produkuje a prodává za nemalé peníze.
Podařilo se.Má zvědavost, experimentování a různé peripetie se zúročilo v tento moment. Stálo to za každou utracenou minci, stíálo za to si vyslechnout posměšky některých kolegů, ničeho nelituji, vše je jak má být, a mně se to s určitým štěstím nakonec povedlo.Byly ztráty, některé hodně bolely, ne finanční, ale vztahové, a to mne mrzí, to nepochopení jak je hudba v mém životě důležitá. I v tomthle mi pomáhá hudba zapomenout. Děkuji všem za podporu a pochopení v této trnité cestě https://www.youtube.com/watch?v=GREdaqa ... eldimitrov
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od lubin »

Hezky napsáno Michale. Věřím, že jsi inspirací pro mnoho lidí na forum i mimo. Tvá dlouholetá cesta také potvrzuje, že bez báječného vynálezu jménem "elektronka", není proud emocí zdaleka tak silný. Užívej!!!
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od MANA »

zappa píše: 21 lis 2023 22:15 Po výměně elektronek zavládla plná spokojenost. Hraje to skvěle jak s Magneticem tak napřímo s Lampizátoru. Tak už konečně poslouchám a netestuji. Pouštím své oblíbené písně a skladby, a nestačím se divit. Jsem jak v 7 nebi. Takhle bych chtěl, aby nebe vypadalo. Po první písničce se dostávám do stavu vytržení, jakto, že jsem nebyl z téhle nahrávky nadšený? Serge Gainsbourg - Melody, Michael Nyman - Memorial, You look like a rain - Morphine, The Unforgiven - Metalica, Into the Void - Black Sabbath......jakýkoliv styl přehraje systém s přehledem a vidíte do nahrávky i bez brýlí :), no úžas, emoce opravdu rostou přímou úměrou s dávkami hudby, kterou si vybírám. Tentokrát ty emoce pramení z projevu systému, který mi hudbu přináší takovým způsobem, na který jsem doposud nebyl zvyklý. Jakoby nebe vyslyšelo mé štěstí a chtělo ho potvrdit tak mi Radio Roon přinesl na talíři úžasnou skaldbu, kterou znám od Radiohead "Pyramid song", ale od sester Katie @ Marielle Labeque z desky Minimalist dream house. To je skvost a výrobce emocí, to musíte slyšet. I ten název "Pyramid song", stoupáte po pyramidě nahoru a zpíváte o vrcholu, na který jste už vystoupili, v mém případě na vrchol hifistického štěstí. Ano takhle to vypadá, když si hifista pořídí něco zasadně lepšího, a pouští si písně, které má rád, a slyší věci, které nikdy předtím nikdy nezaznamenal, určitě všichni ten pocit znají. Jsou to okamžiky, které se nedají zaplatit, na to nestačí ani Mastercard. :) Hudba léčí. Pokud aspon trochu vnímáme pak si to víc uvědomujeme jaké to je venku tam za dveřmi, a jaké máme štěstí, že si můžeme užívat takových výdobytků jako je poslech hudby přes aparáty, které máme doma. Poslech hudby je návyková záležitost, a není divu, skladateli poskládané tóny do melodie zahrané mistry prostřednictvím hudebních instrumentů s užasným tembrem piana, cella, hammondek, kytary, smyčců, akustické basy ad. to je prostě náplast na unavenou nebo poraněnou duši. Hudba vás zastaví, a zpomalí, zavede vás do jiného světa, do toho, v kterém jsme žili jako děti ve svých představách, v těch pohádkových, plných očekávání v lepší svět. Pamatuji jak jsem se jako dítě rád dostával do smyšlených příběhu v knížkách, v knihovně mne znali jménem, a usmívali se, věděli, že v knihovně pobudu i třeba hodiny při výběru, a že zase odejdu s tuctem knížek do kterých se začtu, protože jsem byl radši někde jinde než v Ústí nad Labem v Tovární ulici u Chemičky. VENKU NA mne čekala jen šed, smrad a boj s tvrdými lokty, na předměstí nebylo lehké být, 60 LÉTA. Jak bylo krásně v příbězích. Tohle mi zůstalo, u poslechu hudby, zapomenu, co se děje tam "VENKU". HUDBA LÉČÍ.
Moc děkuji Ernestu za Horning, které jsem od něj koupil, Lukášovi Fikuszovi za jeho majstrštyk - Lampizátor Pacific, Pink Faunu za streamer transport bez kterého byl to takhle nehrálo, a opět Ernestu Vargovi za kabely, které za velmi rozumné peníze dokáží tyto komponenty takhle propojit, to je umění vytvořit kabel, kterým takováto kvalita proteče. O takový zvuk se snaží Snaží velké/malé firmy, které ze smíšenými výsledky kabely produkuje a prodává za nemalé peníze.
Podařilo se.Má zvědavost, experimentování a různé peripetie se zúročilo v tento moment. Stálo to za každou utracenou minci, stíálo za to si vyslechnout posměšky některých kolegů, ničeho nelituji, vše je jak má být, a mně se to s určitým štěstím nakonec povedlo.Byly ztráty, některé hodně bolely, ne finanční, ale vztahové, a to mne mrzí, to nepochopení jak je hudba v mém životě důležitá. I v tomthle mi pomáhá hudba zapomenout. Děkuji všem za podporu a pochopení v této trnité cestě https://www.youtube.com/watch?v=GREdaqa ... eldimitrov
UF, neskutečné :eek: Takto to dovede napsat pouze člověk, který je naplněný radostí a zažívá veliké emoce. Ani si netroufnu představit, jak náročná cesta k tomuto výsledku vedla. Ale věřím, že výsledek stojí za to. Zažívám ve své hifi cestě něco podobného a ve tvém vláknu Zappo, jsem vždy našel inspiraci a důvod nevzdát to! Moc Ti fandím a užívej! Video přes youtube jsem již také sjel a i přes obrazovku to na mě působí magicky. Ještě že jsou takoví hifisti mezi námi - děkuji ^:)^
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Michale uzivaj k spokojnosti. Hudba je nieco co nam prinasa relax ale aj moznost zabudnut na bezne starosti. Ak ti system doma dokaze preniest aj emocie a vytvorit atmosferu potom clovek rad uteka k nemu a hlada len moznosti aby si aspon na chvilu k nemu sadol a ponoril sa do sveta hudby. Poznam to velmi dobre.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

Mít ty prostory a zaujetí pro věc, jako Zappa, prodal bych obě bedny a koupil JBL Everest DD 66000 nebo podobné z řady Everest.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od jupol »

Úplne najdôležitejšie je úplná spokojnosť a pokoj v duši... (*) (*) (*) (*) (*)
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PajusB »

Gratuluju..... Myslim, ze tyhle pocity z noveho ( lepsiho zvuku) zaziva vetsina z nas. Kazdy asi adekvatne posunu ve zvuku. Tady je videt, ze to bylo o pekny kousek :thumbup:
Co jsou zac ty skladby pred Floydama?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes tu byl kamarád, člen fóra, snad něco napíše, je to vinylista. V každém případě jsme se shodli, že to s NAT je zvukově muzikálnější, kulatější a příjemnější. Předzes začíná nabývat na důležitosti. Jelikož chci ochutnat Aries Cerat - Incito, nejmenší a nejlevnější 33kg :eek: , je mým prvním výběrem. Bude to ovšem mezikrok, jsem si toho vědom. Pokud se mi zvuk natolik líbit tak pujdu do vyššího modelu. V případě, že ne, tak mám spadeno na Magnetostat nebo Allnic L10000. WestminnsterLab Quest je též adeptem. U Allnicu je výhoda, že se může zkoušet elektronky.
5.jpg
e2bf3b11df0b872112757f1c2fee6e32_XL.jpg
02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tohle asi bude mazec, to by mohlo hrát. :) https://allnicaudio.com/l-10000-otl-ocl ... fi-review/ Poslední kousek puzzle?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koudelka »

Tak hlásím, že jsem včera využil Michalovo pozvání k poslechu pozměněné sestavy, nejsem žádný velký spisovatel, ani milovník velkých slov, tak bych to shrnul asi takto: Chcete slyšet vinyl bez vinylu, tak doražte k Zappovi, hraje to opravdu úžasně, bez jakéhokoliv náznaku agresivity.Takhle jsem ještě nikdy digitál hrát neslyšel. Zkoušela se i verze bez předzesilovače, ale to nebylo ono, takže je jasné, že tam je ještě rezerva. Obdivuju Michalovu touhu neustále něco zkoušet a samozřejmě držím palce, ať se plány zdaří a těším se na další setkání :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Objev roku - brutální a nádherná skladba s úžasným vyvrcholením. Opravdu mazec https://youtu.be/lw0FsVpAHr4?si=sqjJXE2eA5kKRHz-
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Super album, ale opravdu jen na test timbru. :thumbup: Jinak Riviéra jsem viděl ve Varšavě s Lampizator Horizon. IMPREZA, jedno lepší než druhé. SHINDO a KONDO, KODA jsem si vždy přál slyšet. A co ALLNIC slyšel si. A vůbec, asi si je slyšel má výstavách. Tam je vždy problém rozlišit co v sestavě hraje a dobře a co špatně. Člověk jen čte uživatelský názory a recenze. Je toho moc, co bych rád slyšel. Preamp bude ten nejtěžší oříšek. Alespoň bude motivace zkoušet a bádat dál. Cesta není jěště u konce. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

koudelka píše: 24 lis 2023 14:56 Tak hlásím, že jsem včera využil Michalovo pozvání k poslechu pozměněné sestavy, nejsem žádný velký spisovatel, ani milovník velkých slov, tak bych to shrnul asi takto: Chcete slyšet vinyl bez vinylu, tak doražte k Zappovi, hraje to opravdu úžasně, bez jakéhokoliv náznaku agresivity.Takhle jsem ještě nikdy digitál hrát neslyšel. Zkoušela se i verze bez předzesilovače, ale to nebylo ono, takže je jasné, že tam je ještě rezerva. Obdivuju Michalovu touhu neustále něco zkoušet a samozřejmě držím palce, ať se plány zdaří a těším se na další setkání :thumbup:
Tak to je ta největší pochvala. Wow.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

5.12. přijede Ernest Varga konstruktér odprezentovat jeho kabely za rozumné peníze, které se mi moc líbí a které obstojí i vtěžké konkurenci kimerčních kabelů. Pokud by měl někdo zájem se zůčastnit, vís uší víc objektivity, at se přihlásí. Podrobnosti o času dodám. Můžete přinést vaše oblíbené kabely na porovnání. :smile: A předzesilovač, který by mohl překvapit taky.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Nestačím se divit jak jsou Horning universální a zahrajou vše v neuvěřitelné kvalitě, at se jedná o pop, blues, jazz,elektroniku, klasiku I metal. Neskutečný bas, jak akustický tak uderný pro všechny druhy hudby, tech 12 basaku na kanal je sakra znát, kdo má rád bas tak je v nirváně, uff. Konec hlášení.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od elfton »

zappa píše: 24 lis 2023 18:04 Super album, ale opravdu jen na test timbru. :thumbup: Jinak Riviéra jsem viděl ve Varšavě s Lampizator Horizon. IMPREZA, jedno lepší než druhé. SHINDO a KONDO, KODA jsem si vždy přál slyšet. A co ALLNIC slyšel si. A vůbec, asi si je slyšel má výstavách. Tam je vždy problém rozlišit co v sestavě hraje a dobře a co špatně. Člověk jen čte uživatelský názory a recenze. Je toho moc, co bych rád slyšel. Preamp bude ten nejtěžší oříšek. Alespoň bude motivace zkoušet a bádat dál. Cesta není jěště u konce. :smile:
Allnic bude taky super dle recenzi, ale na vystave jsem si ho nevsiml. V Mnichove me nadchli Brinkmann a Riviera.
Asi by bylo dobry hledat, jakej preapm pouzivaji k Wavacu 833, coz je nejpodobnejsi Audio Lotu 833, ale rozsirenejsi. Wavac dela taky preampy, ale v recenzi Stereophile jim stacil Manley:

https://www.stereophile.com/tubepoweram ... index.html

5. prijde detem Mikulas, skoda, na poslech bych nekdy rad prijel, diky
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

elfton píše: 24 lis 2023 22:56
zappa píše: 24 lis 2023 18:04 Super album, ale opravdu jen na test timbru. :thumbup: Jinak Riviéra jsem viděl ve Varšavě s Lampizator Horizon. IMPREZA, jedno lepší než druhé. SHINDO a KONDO, KODA jsem si vždy přál slyšet. A co ALLNIC slyšel si. A vůbec, asi si je slyšel má výstavách. Tam je vždy problém rozlišit co v sestavě hraje a dobře a co špatně. Člověk jen čte uživatelský názory a recenze. Je toho moc, co bych rád slyšel. Preamp bude ten nejtěžší oříšek. Alespoň bude motivace zkoušet a bádat dál. Cesta není jěště u konce. :smile:
Allnic bude taky super dle recenzi, ale na vystave jsem si ho nevsiml. V Mnichove me nadchli Brinkmann a Riviera.
Asi by bylo dobry hledat, jakej preapm pouzivaji k Wavacu 833, coz je nejpodobnejsi Audio Lotu 833, ale rozsirenejsi. Wavac dela taky preampy, ale v recenzi Stereophile jim stacil Manley:

https://www.stereophile.com/tubepoweram ... index.html

5. prijde detem Mikulas, skoda, na poslech bych nekdy rad prijel, diky
Brinkman mne v minulé konfiguraci u mne nějak nepřesvědčil, nevím, na čem si to slyšel? Rivieru SE jsem slyšel v Lampi v poslechovce, ale tam měli nějaký zvláštní repro, který mi nějak neseděly zvukově. Chtělo by to prostě slyšet u mne. Je škoda, že 5tého nemůžeš. Tak kdykoliv jindy.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od elfton »

Byl to Brinkmann Marconi MkII, Gryphon konec a Audiovector Arette:
https://youtube.com/shorts/PkdPjI6vl0g? ... UdCE1Dtr8j

A expozice Audioquestu s Riviera a Rockport Orion:
https://youtu.be/eGXkSfKzFNw?si=TEvYLcBAFNexGx_Q

Na youtube jsou zvuk i muzika velmi spatny, neda se to z toho posoudit, ale presto ze ty bedny jinde nemusim, oboji hralo takto spolu skvele.

Top bylo ale ESD:
https://youtu.be/hz3m2faWs48?si=jjILgfY-YlVsRtVc

Super to hralo i u Aries Cerat, Extreme audio Sigma Acoustics, tam meli tusim Audio Research LS28SE preamp
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od elfton »

Pardon, ta expozice Brinkmann s Arette co se me llibila nebyla ta s Gryphonem, ale prave ta ciste Brinkmann/Arette, proto me Brinkman zaujalo, ze jim hrala lepe ta jejich sestava nez Gryphon. Jediny fotky a komentar co jsem k te expozici nasel je zde nize:

https://www.hifipig.com/high-end-munich ... de-part-1/
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od parnass »

zappa píše: 24 lis 2023 16:05 Objev roku - brutální a nádherná skladba s úžasným vyvrcholením. Opravdu mazec https://youtu.be/lw0FsVpAHr4?si=sqjJXE2eA5kKRHz-
jen opravuju malej překlep ve jménu, kdyby ji někdo hledal - správně je Jaimie Branch

https://en.wikipedia.org/wiki/Jaimie_Branch
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - avm pa8.3 - bergmann modi - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

parnass píše: 04 pro 2023 22:59
zappa píše: 24 lis 2023 16:05 Objev roku - brutální a nádherná skladba s úžasným vyvrcholením. Opravdu mazec https://youtu.be/lw0FsVpAHr4?si=sqjJXE2eA5kKRHz-
jen opravuju malej překlep ve jménu, kdyby ji někdo hledal - správně je Jaimie Branch

https://en.wikipedia.org/wiki/Jaimie_Branch
dík za opravu...je to skladba spíš brutální, a ne pro každého ale má to sílu, zvláště, když beru v potaz, že v 35 letech opustla tento svět, měla zcela jiný přístup k jazzové muzice
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Včera tu proběhla malá seance, bylo to výborné setkání, Ernest Varga přivezl kabely jehož výroba pro nedostatek použitého materiálu( amorfní zlaté žíly) je naprosto limitovaná. A zvuk tohoto kabelu je opravdový zážitek, jakákoliv ostrost zmizela, přesto zvuk zůstal stále stejně rozlišující a bez úbytku či nadbytku frekvencí, velice záživný zvuk, který baví, a když jsme přidali úžasnou raritní směrovou lampu, padali jsem naznak jak to bylo krásný, jakoby to byly zcela jiné písně, úžas. Tyto limitované kabely od Ernesta už tu zůstali všechny, repro a 2x rca, i když byly o něco dražší než ty z čisté mědi ze starých zásob co jsem měl v zápujčce, a které byly taky výborné. Opravdu doporučuji tyto kabely od EP, každý si vybere z jeho nabídky.
406095422_691231326440760_717477600802443845_n.jpg
405992647_1409388379926405_8719698083524666883_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj,
uz jsem je v tydnu hledal na netu a nenasel - mas odkaz?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 06 pro 2023 13:40 ahoj,
uz jsem je v tydnu hledal na netu a nenasel - mas odkaz?
Kontakt ti dám po telefonu. Web Ernest nemá, nechce to dělat ve velkém, kvalitní material na špičkové kabely jsou již málo dostupné, a tak je vše v malých nákladech. Třeba tento Gold asi jen ř párů kabelů. XLR vím, že zrovna má, nepotřeboval jsem ho, mám rca. Jeho kabely stojí za to, není to bublina ani módní trend.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jěště jednou k těm propojovacím kabelům od EP audio. Tyhle modely Cryo Reference Cora+ jsou limitovány materiálem a muže jich vyrobit pouze několik párů, Pak už nebudou, tyhle zásoby materiálů, které na zvuku dělají vážně zřejmě ten největší vliv tak prostě už prostě nejsou. Cítím se velmi privilegovaný že jsem se k nim dostal, protože zvuk je prostě zcela někde jinde. Nebudu popisovat, jen to, že jakákoliv šitplavost je absentní, přesto je zvuk ve všech frekvencích naprosto vyrovnaný a líbezný,jaký říkají zní velice naturálně a organic. Kdo zaváhá, bude litovat, takový kabel za tyto peníze ani za násobek této ceny nenajdete, tečka. Kdo to myslí vážně z poslechem hudby může litovat až u někoho toto uslyší, naprosto vyjímečný produkt. Takový kabel už nikdy nedáte z ruky.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

o jakych castkach se cca bavime? Zajimaly by mne napajeci kabely 2m
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Nedělá napájecí kabely, jen propojovací a repro. Nejdraší limitovaný kabel myslím 2000e. Když vezmu potaz, kolik by stálo něco podného, kdyby exitovalo od známých firem, tak by se to pohybovalo někde kolem 10násobku ceny, ale ani Stealth Sakra, který stojí i víc jsem takový zvuk nenašel ani náhodou.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Však víme jak to chodí u mainstrýmových firem, kolik lidí na tom musí vydělat, kolik reklamy, kolik zaplacených recenzentů, za zaměstnance atd. Tady pan Varga, který viděl snad všechny kabely světa, viděl jsem jich u něj stovky, i zvučných jmen, dělá něco opravdu unikátního, a za zaplatitelné peníze, trochu přístup ala Sroll, půjčí na vyzkoušení. Většinou si to lidi už nechávají, a prodábají své předražené miláčky. Byl tu jeden nejmenovaný kabel za víc jak 10000e, a docela jsem ho litoval, když se o tom přísdící posluchači bavili, že to snad není možný, aby to takhle hrálo.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

zappa píše: 07 pro 2023 15:52 Nedělá napájecí kabely, jen propojovací a repro. Nejdraší limitovaný kabel myslím 2000e. Když vezmu potaz, kolik by stálo něco podného, kdyby exitovalo od známých firem, tak by se to pohybovalo někde kolem 10násobku ceny, ale ani Stealth Sakra, který stojí i víc jsem takový zvuk nenašel ani náhodou.
:eek:
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Zappa: kde/ako si na tychto panaov - malovyrobcov kablov (Varga, Hubacek) narazil? lebo na nete sa mi nepodarilo dohladat prakticky nic
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

SEGA-KLIMA s.r.o. v Topolnici....ved netreba z toho robit take tajnosti.
Google napovie.
Vyrobu kablov maju ako len tak pomimo....know-how nepoznam.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 07 pro 2023 22:45 SEGA-KLIMA s.r.o. v Topolnici....ved netreba z toho robit take tajnosti.
Google napovie.
Vyrobu kablov maju ako len tak pomimo....know-how nepoznam.
Dobrá detektivní práce. Ale o kabelích se nedočteš na firmě, která instaluje klimatizace, asi nic. :lol: Bohužel nebo bohudík se výrobou kabelů nezabývají komerčně, proto může být cena opravdu lidová. Nikdo se mi nepřihlásil o kontakt, rád bych ho poskytl. On Ernest není moc vstřícný, i já z něho tahám informace jako z chlupaté deky. :eek:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

Nie som z tych, co by pre druhych patral.
Pan Varga je dabel a milovnik hudby, hlavne klasickej.
Odin III este slape ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jinak Pacific se chová jak dospělý předzesilovač, bude těžké pro sólo předzesilovače ho trumfnout. Stále čekám na Aries cerat Incito.Dostat totiž náhradní lampičky z Kypru, které nahrazují číselný display, není otázka dnů, ale týdnů, uff. Prodejce nechce předzes pustit do doby kdy bude preamp zcela připraven pro nového majitele. Čekání tedy trvá, mezitím se Pacific dostává do kondice kdy předzes není třeba. No, ale stejně jsem zvědav na zvuk Aries Cerat, zvláště, když mám možnost ho získat za příznivou cenu, prostě ho musím konečně doma vyzkoušet. Za 14 dní jedu do Varšavy na upgrade Pacificu na verzi 2, dostane nový engine 11 tak jsem zvědav kam až se může posunout. Majitelé Pacificu tvrdí, že vytuněný s nejlepší kombinací elektronek je lepší jak nový král převodníků z laboratoře Lampizátoru - Horizon,kteréhož cenovka je 50000 euro. Po včerejšku tomu i začínám i věřit. :shh: Recenze od Paculy na Incito. https://highfidelity.pl/@main-522&lang=en

Recenze na Horizon
https://www.enjoythemusic.com/superiora ... Review.htm
https://www.lampizatorpoland.com/horizon
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět