Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od pajuna »

Bavime se tady casto o poznatcich jednotlivych komponentu, jake mame zkusenosti, co kdo slysel a s cim, jak se mu to libilo. Jelikoz zesilovat se musi a tyto jsou nejvice rozsirene, zacinam touto kategorii.

Jake integrace mate ci jste meli?

Muzete zminit treba i pripadne s cim byly zapojeny a jak jste byli spokojeni. Muzete pridat i SVE fotky pristroju
Zkusim uvest priklad co jsem mel ja z toho co stoji za rec.

Momentalne ve fazi hledani ;) , kdo vi ale zda bude integrovany.
Vincent SV234 - slusny zesilovac + JMR Cantabile Signature
Rotel RA970BX - prumer ale spokojenost (doba + - prelom tisicileti a jeste par let pote, zil jsem s tim dlouho) + SF Concertino
Marantz PM66 - prumer (doba - 90-ta leta) + Phonar P1

Slysel jsem spoustu jinych, ale nevlastnil.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bertram

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od bertram »

Keď už chceme otvoriť debatu o integráčoch a čo sme mali , za mňa : SONY , DENON , MARANTZ , NAD , CANOR , AUDIO ANALOGUE MAESTRO.
Nebudem pýsať s čím a ako to hralo. Nie je to potrebné. Ale dal by som na vrchol jeden integráč , s ktorým sa už dlho neviem rozlúčiť .
AUDIO ANALOGUE CLASS A SE - excelentný zosilovač s

Focal Electra 1028 BE
Focal JM Lab Utopia Diablo III
JMR Concorde Signature

Mnoho delených zosilovačov sa mu podla mňa nevyrovná a preto som stále v stave hladania.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od Zdeny »

Měl jsem jich pár, některé i DIY (různé Transiwatty, Zetawatty, Texany, v dřevních dobách kolem r. 1975-65 i nějaký "hybrid s 4NU73/KU602na výstupu :lol:
Šlo o komerční značky Aiwa, Denon, koupené v CHamu po otevření hranic v prosinci roku 1989. Dodnes na tu euforii rád vzpomínám, jak jsem bral v pátek po Mikuláši dovolenou a asi ve 2 hoidny v noci, za sněžení a mrazu jsem s manželkou vyrazil, obtěžkám 600DM vyvekslovanými na ostravské burze, do CHamu, za obdivovanou technikou. DOmů jsem dovbezl zesilovač Aiwa XY (už si nepamatuji model) a ještě CD přehrávaž Aiwa 003(??) a to byls vátek. Měl jsem stažíno, na hranicích to nebylo vůbec jednoduché, celník se tpal, co vezeme a já mu srdnatě trvdil že vůbec nic a modlil jsem se, aby nechtěl otevřít kufr od Favorita. A prpos Favorit, jak někteří pamatují, to byl totoálně nedostatkový artikl podzimu roku 1989- mně se podařilo být druhým v našem regionu, který jej měl a to jsem jej musel o 6 tisíc přeplatit - z 86 na 92 tisíc!!! To byly doby!)
No k věci. Pak jsem integráče opustilm myslel jesem, že už navždy. Nicméně, někdy před 5 lety jsem podlehnul kouzlu starcýh krásných strojů a pořídil kompletní sestavu Pioneer Elite series v Urushi designu - šlo zeména o integráč Pioneer A91-D, pro který jsem jel do Rakouska a pak o CD 93 a deck 93, tuner 91, které jsem přes kamaráda koupil na ebay. Jenže po čase se ukázalo, že mi chybí místo a celou tuto krásu jsem prodal (A dodnes toho lituji). Niceméně, jeden starý krásný stroj mi zůstal a již zůstane - a to je Pioneer A-60 zesilovač, který jsem dal dceři k 18tinám, protože ráda poslocuhá svoji muziku a já mám rád, že se ohu na tento kus hliníku a železa dívat:-)

Tím jsem s integráči skončil.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monte

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od monte »

Stejný průběh jako Zdeny, vše byla divočina. Jen za Favorita jsem připlatil dvacet a po roce 1989 byl pán Samohýl vyhlášen ve Zlíně za podnikatele roku. Začal jsem zesilovačem Tesla, asi mono s lampami, pak byla Tesla ještě ve dřevě a už stereo, neustále lítaly pojistky. Rok byl tuner Prometheus, mluvil maďarsky. Pak nastala éra Pioneer, tři řady, Panasonic, když nebyly many klesl jsem i na levnou Toshibu atd. Jednu dobu jsem neměl nic, nastala doba videa a satelitu. V devadesátých opět Pioneer, ten znáte a věk temna. Nebyl čas díky podnikání na nic, jen práce. Přesné typy zesáků si nepamatuji, spíš jen intervaly, každé dva roky něco dalšího, Vždyť jsme měli voňavý Tuzex a vše bylo vyrobeno poctivě :thumbup: i Philips byl...

Když jsem kupoval posledního pincka, tak jsem se rozhodoval mezi Luxman, Pioneer, ačkový Panasonic (budíky), dnes se dobře prodává, jenže vyhrál Pioneer, hlavně podle zvuku ! Kdyby byl dostupný Revox, hlavně finančně, vyhrál by.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od pajuna »

Diky starym konum za prispevky :thumbup: , verim ze pribude i spousta dalsich
Fyi.
Hlavni zamereni jsem myslel predevsim na konkretni typy zesilovacu. Nektere se pripadne jeste i muzou vyrabet nebo ruzne potulovat po bazarech apod a muzou byt i inspiraci pro jine kluky.
Zalozil jsem tema na integrace, v pripade, ze bude zajimave, muzu pozdeji pridat i delene.
Nekteri z nas maji nebo meli ten vyvoj timto smerem a uz z nej treba nechteji ani ustoupit.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od monte »

Pajuna, rozumím nadpisu tématu, jenže jak zesáky hrály ? Jednoduše, aspoň já si to už nepamatuji. Třeba FOX, Teti má vintage, ale určitě přístroje už nemají zvuk nových.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od Zdeny »

No jo, zapoměnl jsem na tu pohnutou dobu (vyjádřeno slovy Jaroslava Foglara), kdy začalo video, to bylo někdy kolem roku 1981-2, kdy se začaly pašovat levné šunty videopřehrávačů a páté kopie hororů z německých satelitů.
Někdy kolem roku 1984-5-6, už nevím jsem slavnostně zakoupil Tesla VM cosi, video a jako první film jsem shlédnul s manželkou Poklad na stříbrném jezeře, nahraný z TV. Začal jsem pochybovat o smyslu této cesty... Video jsem pak záhy prodal, ale asi o rok dva později jsem koupil super stroj, jakýsi Panasonic s tunerem s frekvenční syntézou a předvolbami, barevný displej, na oko to byla v té době nádhera-nicméně obrazově byla Tesla lepší. Tak další zklamání, další prodej a řekl jsem si, že video už pro mě nemá cenu. Jenže čert nikdy nespí, jak se říká a já po dalších X letech narazil na Panasonic NVE55 Hifi stereo a ... to jsem musel mít. Takže zase nákup, počáteční nadšení, rychlé ochladnutí z kvality obrazu 5. kopie, ale alespoň že zvuk na hifi stopě se dal poslouchat, jen video u mě nebudilo takové emoce, jako pořádný kazeťák - v té době jsem ujížděl na Technics s dbx systémem, poté různé Aiwy s amorfními hlavami a jako vrchol é kazetové doby byl nově zakupený Kenwood 9050S ve frýdeckomístekcém prodejně za tehdá tvrdých 26.000Kč.
Pak jsem éru kazet taky opustil, ale dodnes sním o tom, že si nějaký super stroj pořídím, nabídky se občas objevují. Chápu, že tato doba je prostě nenávratně pryč, ale pohled na mechanicky složitou věc (proti dnešním HDD přehrávačům) mě vždy fascinval a nádherné barevné fluorescenční indikátory dodávlay muzice to pravé kouzlo a atmosféru. Psákáče u mě byly jen z produkce Tesla, k 15. narzeninám jsem dostal na výběr - buď Pinďoura a nebo Tesla B70. Vyhrála Tesla B70, tu jsem dle návodu pana Belzy přestavěl na stereo (jen si vemte, že v roce 1976 jeden mizerný operák MAA 503 stál bratru 100Kč a když jsem řekl tátovi, že potřebuji zrhuba 2 tisíce korun na to, že předělám něco takového,, jao byl v jeho očích tenrkát výdobytek technicky v podobě tohoto páskožrouta, tak si dovedete představit, co se asi dělo. Než, nezbylo, než v létě jíz házet bedny s limonádami do sodovkárky a šetřit na svačinách. le dílo se podařilo, dokonce se to podařilo i oživit a jakž takž nastavit a nahrávalo to i přehrávalo stereo a to bylo NĚCO! To mi bylo asi 17 let. Joj... Pak přičla Tesla B 116, u které jsem předělal indikátory na LED sloupce (A ještě z těch dob mám doma zásobu plochých LED diod, které tedhá stály kolem 20Kč za kus!!Pak přišla doba CD, zpočátku tesla MC902 a dvoj CD Greenpeace (kdo ho nemá, není správný nadšenec:-) a další kolotč už jsem popsla výše.
No, rád na ty doby vzpomínám, ty kusy opdprůměrné technicky měly pro nás neobyčejné kouzlo, protože to každý neměl.Dnes u mě už žádné zařízení takové emoce nevzbuzuje, možná proto, že si můžeš koupit, co chceš, kde chceš, není to tak vzácné, jao v těch 80.-90. letech.
Samotná kapitola by mohla být na téma reprobedny. Tady bych mohl spát romány:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od Zdeny »

Monte:a jak to hrálo? Parádně, kaamráde, parádně! To ale nebylo o kvalitě zvuku jako takové, ale o těch emocích. Jak asi mohla hrát nějaká aiwa či techncis s nějakým švábem míst koncáků s výkonem 50W na kanál a kilometry drátů uvnitř? Jenež v té době, proti Tesle AZS 218 (která na tehdejší dobu nehrála špatně), byly zahraniční stroje prostě ceněné, i kdyby nehrály vůbec. A o tom to bylo, ne o zvuku, ale o té značce a vzhledu. Co bylo uvnitř, zaímá lidi až dnes, ale tehdá ne. Tam stačilo, když to bylo černý, vysoký, trochu to vážilo a mělo to velký čudl na regulaci hlasitosti a zalýt plastický nápis - logo.
Kupodivu, našla se tam řada strojů, které dobře hrály, viz ten PIncek A60, kterého mám dodnes.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od pajuna »

Zdeny píše:...Tam stačilo, když to bylo černý, vysoký, trochu to vážilo a mělo to velký čudl na regulaci hlasitosti a zalýt plastický nápis
...a jeste aby tam byly hlavne korekce a aby se vysky a basy daly pouzit naplne kule...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od monte »

Zdeny přesně tak to bylo, jsou to vzpomínky a radost. Dnes je vše jinak, dá se říct plné obchody ničeho. Nechci se nikoho dotknout, ale u některých i plné kufry peněz a sedí ve tmě a mluví sami se sebou, řekl jeden anglický psycholog. Náramně jsem se letos bavil v St. Tropez, jako v zoologické zahradě. Oni vůbec nechápou, co je vlastně hodnota života, jen hloupou ukázalost. Píšu o extrémně bohatých, které u nás neuvidíte. Myslím nemají radost z hudby a hifi jako většina z nás.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate(pouzivali jste)?

Příspěvek od fox »

monte píše:Pajuna, rozumím nadpisu tématu, jenže jak zesáky hrály ? Jednoduše, aspoň já si to už nepamatuji. Třeba FOX, Teti má vintage, ale určitě přístroje už nemají zvuk nových.
Nevím, jak hrály, když byly nové. Před třiceti léty jsem na ně neměl. Taky bedny v té době nestály za nic moc, takže těžko se dá srovnávat.
V každém případě staří pionýři nehraji špatně. Kdybych nikdy nezavítal na tato a podobná fóra, určitě bych si s nimi vystačil. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od monte »

Tento jsem měl, Zesilovač Tesla AZS 100 L, byla na něho nepojená krystalka HC a těsně před vojnou NC 440, kterou znáte. Myslím měl 2x25 W, bedny byly moje výroba :thumbup:, bez výhybky :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od pajuna »

A ja mel kdysi tento AZS 223

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od fox »

Obrázek

V osmnáctí jsem měl takový zesilovač. Stál kolem čtyř tisíc. Tenkrát to byla pálka.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od fox »

Obrázek

Po vojně jsem si koupil v Tuzexu JVC za 1040 bonů.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od Yngwie »

Technics SU-810 - velmi příjemný nekonfliktní zvuk - neměl jsem tehdá na dělené zesilovače Technics s krásnými VU metry (stále se mi ten klasický design líbí)
NAD C352 - tehdy se mi zvuk velmi líbil, protože byl na rozdíl od jiných zesilovačů v této cenové kategorii energický a silný
NAD C375 - za pár let jsem si polepšil na tento integráč, který byl posunem v každém ohledu, ale už po několika týdnech jsem zjistil, že NAD jsem už jaksi asi přeskočil
Audia Flight Three - perfektní zesilovač za 50 tis., který snadno odstaví na druhou kolej i takové matadory této kategorie jako CA851/840 nebo Denon 2010.
Luxman L-507u - posun ve všech směrech nahoru ... zvuk i po roce velmi baví a mám ho rád

budoucnost ... dělenec velmi pravděpodobně zase Luxman ... takový jaký peněženka dovolí :mrgreen:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od fox »

Já jsem taky přesedlal na NADy. Ze začátku, když jsem byl ovlivněný domácím kinem, NAD T762 a potom dělenec C162 + 2 x C272.
Dnes hraji v létě na Red Wine Audio, v zimě, když potřebuji přitopit, na lampový Leben CS300. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Integráč jsem měl jen ten jeden, který jsem zdědil po otci. Jedná se o jeho vlastní výrobu někdy z roku 1984 (pouze čelní a zadní panel si nechal vyrobit, přičemž dodnes nechápu tu ''invenci'' v podobě Texas Instruments pojmenování :lol: ) Jako zdroj sloužil gramec NC470 a kotoučák Tesla B73, bedny Tesly. Propojeno šedou dvoulinkou :thumbup: Vše je dodnes funkční a konkrétně zvuk phona je vyloženě výborný - žádný současný MM předzesík není u mne schopen vykouzlit tolik radosti z MM poslechu ;)

Exteriér
Obrázek

Interiér
Obrázek

Inu, ''pěkná'' drátovačka :mrgreen:
Dieter Burmester
monte

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od monte »

Tak už víme na čem hraješ :lol: :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Přesně tak :lol:
Dieter Burmester
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od Jiri »

Já jsem nějaký čas žil s integráčem Lyngdorf TDA2200 což mi otevřelo cestu k computer audio. Lyngdorf měl digitální vstupy a umožňoval manuální úpravu akustiky místnosti pomocí jeho DSP. Za ty peníze to byl skvělý stroj, velice čistý zvuk s vynikající kontrolou reposoustav ale přeci jen nehrál úplně přirozeně (spíš to byl "zvuk" než "hudba"). Postupně jsem zvedal své nároky a pořídil si Musical Fidelity NuVista M3 se kterým jsem spokojený dodnes. Je to starší kousek asi z r.2001 a na integráč je řešen jako 2 krabicový set.
Kvůli zamezení rušení jsou 3 napájecí trafa v samostatném šasí (16kg) a 3 kabely (odděléné nápajení konců a předzesilovačové části) je potom připojena jednotka zesilovače (23kg) - výkonově dává brutálních 2x250W /8ohm (přes 2x500W do 4ohm)!!. Nechal jsem si vytunit předzesilovačovou část (vyměněny původní kondenzátory za nové špičkové typy). Měl jsem možnost porovnání svého zesilovače se špičkovým kombem od AudioResearch a podvědomě jsem očekával veliké zklamání ohledně výkonu MF. K mému překvapení se MF držel velice dobře a tím mě utvrdil, že pro mě představuje fantastický poměr zvuk/cena a nemám důvod jít do dělence :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jake integrovane zesilovace pouzivate (pouzivali)?

Příspěvek od Mark Levinson »

Narazil jsem náhodou na snímky zesilovače, který jsem kdysi vlastnil. Jednalo se o můj první "dopsělý" integrovaný zesilovač, který jsem koupil z druhé ruky někdy v roce cca 1985. Bohužel fotky jsou jen ve stříbrné barvě, ale já ho měl v černé barvě. I když byl přední panel označen Thomson, tak se jednalo o firmu Unitra (made in Poland) s výkonem 2 x 28W, která umožňovala zapojení i quadro. Údajně licence nějakého modelu od firmy Thomson. Měl podsvícené stěrače, fungoval spolehlivě a vůbec jsem za něj byl moc rád. Zvuk se vůbec neodvažuji hodnotit. Tehdy toho nebylo tolik na výběr, kamarád měl funglovku z Tuzexu, Technics SU-V 505 a to byl zesilovač z říše snů, ale to už je dnes asi jen k smíchu.
f2aaa2de56bbc475.jpg
e7ff9ccb93a7e676.jpg
9abb4c972e203fc1.jpg
26dc56978380a5a8.jpg

Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od mac »

Ze všech "integráčů", které jsem měl, u mě zůstaly a zůstanou tyto dva vintage kousky:
tranzistorový Dual CV 1460 a lampový "dědeček" H.H.Scott 299. Jsou to oba vyjímečné kousky jak zvukově tak i designem.
http://www.dual-reference.com/Amps/CV1460.htm
https://bgaudioclub.org/gallery/albums/ ... /duali.jpg
http://stereonomono.blogspot.cz/2011/09 ... -1966.html
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od bohus »

Já se nedovedu rozloučit s integráčem Audionet Sam V2, fakt.
Zkus si o Audionetech něco nalouskat a některé kousky na bazarech jsou velmi dobrá koupě. Ale jen můj názor.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od Zdeny »

Já jsem moc integráčů neměl. Nějaké dělané Transiwatty, Texan, Zettawatt, Aiwa, Technics, Denon PMA860. Žádný z nich mi nepřirostl k srdci. Až nedávno cca 4 roky zpět jsem koupil Pioneer A-91D a nebýt toho, ež jsem jej neměl kam dát, šel z baráku spolu s celou sestvaou Ellite v Urushi dyzajnu. Toho fakt lituji, protože zesilovač hrál opravdu výborně, navíc měl krásný vzhled a budil ve mně vzpomínky na předešlé krásné časy. Dceři jsem koupil to, co jsem kdysi strašně chtěl, ale nemohl mít = Pioneer A60. Dodnes hraje jak za mlada, a zvuk? Řadu dnešních konkurentů by v podobné třídě stršil do kapsy. A opět ten dyzaj, na fotkách to nevynikne, ale dotek pořádného kovového regulátoru hlasitosti, kovová tlačítka atd. No holt zlaté staré časy... Jinak ve své sestavě mám dělené zesilovače.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od dkc69 »

Taky přidám mou cestu světem hifi. LP 1995¨ až po fčil
Začínal jsem s Teslou AZS 222,poté jsem koupilYamahu AX 390 se zajímavým DO ve tvaru lopatky a za nějaký čas po došetření financí jsem ho vyměnil za vyšší model stejné řady,ale už nevím přesně ten model,no a k němu dokoupil CD CDX 890.Pak jsem se nechal okouzlit domácím kinem a jeho zvukem Dolby Prologic :smile: a pořídil jsem zase Yamahu RXV 492.Potom přišel Dolby digital a s ním koupě zase Yamahy RXV 596.Pak jsem Yamahu opustil,protože pro mé ucho ty jejich nové modely už nezněly tak příjemně jako starší a koupil jsem starší AV receiver Marantz 7001.S ním jsem žil nějakou dobu (cca 3 roky). Pak přišel Denon avc a 1 SE, ke kterému jsem zkoušel všelijaké koncáky na přední kanály abych zvuk hlavně ve stereu dostal ty pravé grády.Doplnil jsem jej koncáky NuForce reference 9 V2 special edition.Mám jej dodnes a hraju přes něj domácí kino.Na stereo jsem dokoupil preamp NuForce P9 a tím jsem skončil a nemám už potřebu je měnit.Díky možnosti P9 propojení jednoho vstupu jako bypass jsem skloubil sledování domácího kina a poslech sterea přes jedny hlavní přední bedny SF bez nutnosti přehazování kabelů.Takže při stereu jedu přes NF P9 a konce a v kině je preamp P9 vypnutý a signál z Denona L a P front jde přímo do konců.No to,ale do tohoto tématu nejspíše nepatří a tak pardon za malý off topic.
mám to co mám...a jsem za to rád
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od Urbino »

Narazil jsem na toto vlákno. Vzpomínám, jak jsem doma řádil na tomhle a mnoho jiných. Půjčil jsem ho kamarádovi trochu podržel tlačítko Volume a z beden se zakouřilo. Psal se rok 1990. =))
Dual CV 1500.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od motýl »

No já bych se přidal, asi trochu se stížností. Mám stále ještě Yamahu A- S500 a nějak jsem ho nedokázal ocenit. Takový neutrál, sušší zvuk. Jak je horší nahrávka, sečte se to a poslech je na hranici snesitelnosti. Vyřešit bych to uměl, ale už nebudu nakupovat. Jedině snad do Casea, kdyby to hóodně pomohlo. Nově mám Marantz PM 6007, taky bych řekl neutrál, ale už nikoliv ten sušší zvuk jako od Yamahy.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od YamahaMan »

motýl píše: 29 kvě 2023 20:38 No já bych se přidal, asi trochu se stížností. Mám stále ještě Yamahu A- S500 a nějak jsem ho nedokázal ocenit. Takový neutrál, sušší zvuk. Jak je horší nahrávka, sečte se to a poslech je na hranici snesitelnosti. Vyřešit bych to uměl, ale už nebudu nakupovat. Jedině snad do Casea, kdyby to hóodně pomohlo. Nově mám Marantz PM 6007, taky bych řekl neutrál, ale už nikoliv ten sušší zvuk jako od Yamahy.
Už pár rokov používam k plnej spokojnosti Yamaha A-S2100
O suchom zvuku sa nedá vôbec hovoriť. S tým som absolútne v pohode...
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-a-s2100
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 49
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od jirkash »

Suchý zvuk jsem u Yamahy jeste neslysel. Po vsemožných znackach, jsem zakotvil právě u Yamahy, prave kvuji jejímu zvuku.
Pouzivam uz leta k plne spokojenosti R-N803D, která má plnotucny zesilovac, ktery vychazi z A-S701.
Pak samozrejme i vintage zesilovace. :)
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od Pytell »

Osobně používám už více jak 2 roky integráč MF M8-xi, výkon 2 x 870 W / 4 Ohm, váha 40 kg, provedení - dual mono s odděleným předzesilovačem ( třída A ), 2 x XLR, 4 x RCAS, USB, optika , digi. Velice dobrý DA převodník. Pro moje nenažrané bedny ATC - 40 MK II -- skvělý partner. Pár uprav bylo provedeno, v souladu s výrobcem.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pár jich za třicet let bylo a jeden stále je.
Integráče.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od efičák »

Když jen integrované zesilovače tak první Tesla AZS-223, dlouhá spokojenost
a dál jedeme z kopce Marantz KI-66
BVA 300
Densen B-100
Kenwood 5010, 7090, 9090
JVC-330, 333, 550, 551, 662.
NAD-304
Technics-8077
Co sem vzpomněl. :cool:
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od efičák »

Ups, zadání byl popis.
Super éro byl Densen B-100. Nevyzpytatelný a neklidný, však když byl spokojen, zvuk mě bavil a to moc. Jeho kouzlo fungovalo jen s Phonar P4.
JVC po servisu u Dawsa, möj šáločok kávy, v AX-550 s lehkou bednou k ovládnutí sem vydržel hodně dlouho.
Kenwood 5010 předělaný na vyšší kliďák a jiné tranďáky hraje parádně s lehce ovládnutelnými bednama od ALeše Bílého doteď.

Teď dělený zesilovač, prostě výkon a pořádeček ve zvuku. Taky vzpomínám na Audionet SAM2 u Bohuše. S dokoupenou phono kartou. Hodně povedený.
Accuphase E-305 u Patmanna, phono a hladký a přesto dynamický zvuk. (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Hlava
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 2013 15:37

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od Hlava »

Primare A30.1 (2005-2006)
Audionet SAM (2006-2007)
LYNGDORF TDA2200+ (2009-dodnes)
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od dvader »

Já postupně:
Mnou vyráběný na bázi MDA2020 (resp. jsem v tom měl originální TDA od Texasu...)
Harman Kardon HK670
Cambridge Audio Azur 851A
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od Urbino »

Sony, Yamaha, FOX audio, Technics, DPA, Cambridge, AUDIA Flight, Copland :thumbup:
Páni a to jsem nepsal některé, které jsem měl jen na krátkou chvíli.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od PGH »

Tesla azs 223 (asi1987-96)
IMG_3169.jpeg
Sony ta fa 910 (1996-2008)
IMG_3170.jpeg
Pioneer A A 9 J (2008-2020)
IMG_3171.jpeg
Simaudio Moon 240i (2020 …)
IMG_3173.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od 10Mk »

tak se přidám
Naposledy upravil(a) 10Mk dne 05 úno 2024 09:05, celkem upraveno 1 x.
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
10Mk
Příspěvky: 75
Registrován: 24 led 2021 11:11

Re: Jaké integrované zesilovače použiváte (používali jste)?

Příspěvek od 10Mk »

Obrázek
můj uplně první
Obrázek
druhý kus
Obrázek
třetí kus
Obrázek
to už bylo zajímavé
Obrázek
no a ten mám do teď a maximální spokojenost
Atoll in 200signature
Oppo 103d pro-ject dac box rs
Technics sl-1200 mk2
JJ electronic 283
Pro-ject tube box ds2 rix lineár
Ortofon st7
Pro-ject the Classic limited edition White rix lineár
Noble audio sunrise v3
Spendor a4
Odpovědět