Coax X optika

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Coax X optika

Příspěvek od ivanb_cko »

předpokládám, že se toto téma již zde někde probíralo (asi špatně hledám), ale přesto se zeptám - coax nebo optika k propojení BT streameru a DAC?

Optika se zjevně vyloučí zemní smyčku, ale konektory, resp. systém jak drží v přístrojích se mi vůbec nelíbí díky křehkosti - toto naproti řeší krásně coax... Vzdálenost do 1m délky kabelu.

Předem dík za rady ;)
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Coax X optika

Příspěvek od RedBaron »

Tak tomu moc nerozumím, protože když nemáš vytrhaný zub na konektoru ani v samici na přístroji, tak je mnohdy naopak problém tu optiku vytáhnout. :angel:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Coax X optika

Příspěvek od ivanb_cko »

no je fakt, že zkušenost s optikou mám akorát z TV a ta není moc-nic.

Co zvuk - nějaký rozdíl???
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Coax X optika

Příspěvek od djrix »

Za mě pouze technický komentář - ty optické obvody, co dělají ze "světla" zase nuly a jedničky, mají nějaký svůj jitter. Ten je zde často spojován se zvukovými problémy. Takže technicky - lepší použít COAX.
jazz69
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2023 20:59

Re: Coax X optika

Příspěvek od jazz69 »

ivanb_cko píše: 04 kvě 2023 08:28 předpokládám, že se toto téma již zde někde probíralo (asi špatně hledám), ale přesto se zeptám - coax nebo optika k propojení BT streameru a DAC?

Optika se zjevně vyloučí zemní smyčku, ale konektory, resp. systém jak drží v přístrojích se mi vůbec nelíbí díky křehkosti - toto naproti řeší krásně coax... Vzdálenost do 1m délky kabelu.

Předem dík za rady ;)
Jen drobnost, ale asi není užitečné propojovat digitálními kabely kratšími pod 1,5m délky.
Vysvětlení chytřejších:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... dacs.7159/
Odpovědět