Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

Tu nejde o kopírovanie. Zle si to pochopil ako stále :smile:. Treba citat s porozumením a pomaly.

Uviedol som pripad ako jednému zakaznikovi prišiel jeden z výrobkov tejto firmy a reakcia výrobcu.

A okopirovat to nechcem ale ako naznačil aj Saša. Vyrobiť niečo na podobný princíp (pružinové riešenie izolácie) ale postavené na kvalitnejších materiáloch.

A vyprosim si aby si ma ty označoval ako chytraka od klávesnice. Daj si pohov a daj sa do kľudu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Janik píše: 22 dub 2023 15:22 Tu nejde o kopírovanie. Zle si to pochopil ako stále :smile:. Treba citat s porozumením a pomaly.

Uviedol som pripad ako jednému zakaznikovi prišiel jeden z výrobkov tejto firmy a reakcia výrobcu.

A okopirovat to nechcem ale ako naznačil aj Saša. Vyrobiť niečo na podobný princíp (pružinové riešenie izolácie) ale postavené na kvalitnejších materiáloch.

A vyprosim si aby si ma ty označoval ako chytraka od klávesnice. Daj si pohov a daj sa do kľudu.
S tím čtením pomalu bys měl začít asi u sebe :-? Nikde v mém příspěvku nevidím tvúj nick(že se potrefená husa ozve,je věc jiná).Takže já jsem v klidu,poslech mě baví,věřím svým uším,co u mě funguje(reálně zkouším,nevyčítám jen z netu),tak koupím,co nefunguje,s díky vrátím :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Mimochodem,cenu taky neřeším,buď na to mám a jsem ochoten investici akceptovat,nebo ne.Nic víc neřeším a věř,že jsem měl doma spoustu věcí,které fungovaly,žel bylo mimo múj rozpočet,tak to prostě nemám :cool: A neřeším,jestli jsou to zloději,jestli bych to zkopčil levněji......
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

terahera píše: 22 dub 2023 14:44
Frogyman píše: 22 dub 2023 09:29 Myslím, že jsem zde z těch pokusu i zverejnoval nektere fotky. Popř zkusím schválně dohledat...

BTW - já opravdu nekoupím nic, co důkladně nevyzkousim. A když pak o něčem píši zde, tak proto, že jsem to osobně vyzkoušel a vim, co píši a proč píši.Všechny testy mne stojí penize a čas, proto mne pak vždy vytoci kecy těch, co sedí u pc a házej vygoogleny moudra. A proto už většinou nemám chuť zde vice psat...
Divím se ti a zároveň obdivuji,že máš náladu ještě něco sdílet ze svých praktických zkušeností v koletkivu zde píšících :cool: Jeden je chytrák od klávesnice,co sice nic nevymyslí,ale dokonale zkopíruje cizí nápad a ještě mu není blbé se veřejně přiznat a chvástat se,o kolik levněji to umí(což je otázka,jestli kopírování je umění),další zas řeší,jestli má upřednostit to,co si myslí,že zná z fyziky před tím,co slyší....Prostě panoptikum
Terahera: myslim ze tu prebieha slusna konstruktivna debata, netraba to hned vnimat tak konfliktne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od blesk666 »

Ti co ste podia vybodnotili ako prinos, resp ich mate, aky typ podlahy mate? (plavajuca (drevo alebo HDF), lepene parkety na betone, dlazba, koberec a pod nim niektora z predchadzajucich uvedenych?)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Blesk
Jestli je tohle,co tu probíhá,ve tvých očích slušná,konstruknivná debata,tak se omlouvám.Já to vnímám jinak a podle toho reaguji.To ovšem není nic proti ničemu a nenechte se rušit u téhle slušné konstruktivné debaty :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od PavelDosko »

smutne cteni
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Já bych to ze své strany ukončil tím,že jsem vyzkoušel jejich podložky a už nešly vrátit :angel: Jak bude na pódia,tak taky nebudu mít co řešit a koupím,bez jakýchkoliv spekulací o cenotvorbě,prostě funguje to u mě úžasně a tím pádem mám jasno :cool:
P.S.A ten čas,co bych strávil u nejísteho výsledku s kopčením,radši využiji s rodinou,dětmi
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od PavelDosko »

super
uz vis jak ma znit v realu ten ktery nastroj?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Ne,a ty ano?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Takhle nějak :-?

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 22 dub 2023 22:21 Já bych to ze své strany ukončil tím,že jsem vyzkoušel jejich podložky a už nešly vrátit :angel: Jak bude na pódia,tak taky nebudu mít co řešit a koupím,bez jakýchkoliv spekulací o cenotvorbě,prostě funguje to u mě úžasně a tím pádem mám jasno :cool:
P.S.A ten čas,co bych strávil u nejísteho výsledku s kopčením,radši využiji s rodinou,dětmi
Hlavne ze si xy hodin stravil upravou gramofonu s neistym vysledkom. Kopec dalsich veci si si urobil sam a tam si neriesil, ze kolko hodin si nad tym stravil. Prave od teba by som cakal inu reakciu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 71
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od acibuk »

Bylo by fajn, kdyby ti co něco vlastní, nebno to testují napíší své poznatky a ti co to nemají, se vyptají na to co je zajímá. Bohužel tady spousta lidí teoretizuje a své teorie vydávají za skutečnost. Ne že by šlověk neměl právo vyslovit svůj názor a teorii, ale tady se často takový názor vydává za absolutní.

Já jsem toho už taky vbyzkoušel dost a i něco vyrobil. Prakticky vždy to nakoec skončilo tím, že jsem si koupil originál. Ukázalo se totiž, že fifnance a čas, který bych musel vynaložit k tomu abych to dotáhl do kvality originálního výrobku by nakonec odpovídal kupní ceně. Proto neodsuzuji nikoho kdo si něco vyrábí, naopak to obdivuji a jsem o to více rád, když to dokumentují a sdílí zde na fóru. Zároveň obdivuji lidi, kteří pořád něco kupují, zkouší a ještě jsou ochotni se o zkušenosti s námi podělit.
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od PavelDosko »

zakladny Townshend jsem slysel v nekolika malo sestavach, urcite bych je rad vyzkousel i doma, snad se naskytne prilezitost a nekolik dobrovolniku co by mi je pomohli pod me bedny dostat
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od aretax »

acibuk píše: 23 dub 2023 08:37 Bylo by fajn, kdyby ti co něco vlastní, nebno to testují napíší své poznatky a ti co to nemají, se vyptají na to co je zajímá. Bohužel tady spousta lidí teoretizuje a své teorie vydávají za skutečnost. Ne že by šlověk neměl právo vyslovit svůj názor a teorii, ale tady se často takový názor vydává za absolutní.

Já jsem toho už taky vbyzkoušel dost a i něco vyrobil. Prakticky vždy to nakoec skončilo tím, že jsem si koupil originál. Ukázalo se totiž, že fifnance a čas, který bych musel vynaložit k tomu abych to dotáhl do kvality originálního výrobku by nakonec odpovídal kupní ceně. Proto neodsuzuji nikoho kdo si něco vyrábí, naopak to obdivuji a jsem o to více rád, když to dokumentují a sdílí zde na fóru. Zároveň obdivuji lidi, kteří pořád něco kupují, zkouší a ještě jsou ochotni se o zkušenosti s námi podělit.
:thumbup: :thumbup:
Úplne súhlasím. Každý človek má právo na svoj názor, ale osobne si nemyslím, že plácanie nezmyslov sa považuje za názor. Názor na niečo si vytvorím na základe faktov a nie domnienok. Aj s cenou výroby doma sa s Tebou zhodujem. Aj ja si vyrábam rôzne doplnky. Ale robím to v rámci môjho hobby a oddych vtedy si cenu vlastnej práce neúčtujem. Tak je to aj s gramofónom, čo som si vyrobil. Výsledná cena asi dosiahla, možno aj prekročila cenu adekvátneho sériového gramofónu. Stačí, ak spočítam iba cenu materiálu. Náklady na vlastný návrh (výrobné výkresy, výpočty a pod.), práca pri montáži, náklady na dopravu a zháňanie materiálu (každý na inom mieste) by asi vysoko prekročili cenu komerčného výrobku podobných parametrov. Podobne je to aj so zmrazovaním káblov, výrobou a zmrazovaním nožičiek a pod. Vyrobil som ich aj pár pre svojich známych a môžem povedať, že som na nich nič nezarobil, skôr prerobil. Zmrazovanie káblov - robil som to pre známych za 150 €, ale už som s tým skončil práve preto, lebo tá cena nezodpovedala reálnym nákladom (zháňanie dusíka, požičiavanie Dewarowej nádoby vypúšťacieho ventilu, samotné riziko pri preprave dusíka a pri manipulácii s ním a kopec najazdených km a kopec vlastného času - koľko ten stojí?). Záverom - vyrobiť rôzne zariadenia je možné aj vo vyššej kvalite, ale iba ako hobby, na zárobok asi nie. Pri samotnom zmrazovaní má stálo dosť financií a pokazených výrobkov, kým som prišiel na technológiu rozmrazovania. Na to, aby sa mi všetko zaplatilo a ešte aby som na tom zarobil, by som musel vyrobiť a predať niekoľko stoviek, možno tisíc nožičiek, káblov a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Janik píše: 23 dub 2023 07:37
terahera píše: 22 dub 2023 22:21 Já bych to ze své strany ukončil tím,že jsem vyzkoušel jejich podložky a už nešly vrátit :angel: Jak bude na pódia,tak taky nebudu mít co řešit a koupím,bez jakýchkoliv spekulací o cenotvorbě,prostě funguje to u mě úžasně a tím pádem mám jasno :cool:
P.S.A ten čas,co bych strávil u nejísteho výsledku s kopčením,radši využiji s rodinou,dětmi
Hlavne ze si xy hodin stravil upravou gramofonu s neistym vysledkom. Kopec dalsich veci si si urobil sam a tam si neriesil, ze kolko hodin si nad tym stravil. Prave od teba by som cakal inu reakciu.
Ale zde jsem nic nekopíroval s představou,jak s tím všim vydrbu a ušetřím :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Janik »

Jasne ani si sa nicim neinspiroval len tak si si nieco vymyslel a vytvoril a ono to bolo super. Genius! :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Ano :smile: A na jednom gramci jsem použil nožky Townshend,originál a je to skvělé :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od PGH »

PavelDosko píše: 23 dub 2023 09:55 zakladny Townshend jsem slysel v nekolika malo sestavach, urcite bych je rad vyzkousel i doma, snad se naskytne prilezitost a nekolik dobrovolniku co by mi je pomohli pod me bedny dostat
Hlásím se na brigádu :angel:
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Maxpower »

Zkoušel někdo porovnat bedny za 100K s Townshend podiem za 100K oproti bednám za 200K?
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od PavelDosko »

asi jako u vseho v hifi nelze vliv apriori pausalizovat, proste vyzkouset
neni placka, neni highend
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Urbino »

PavelDosko píše: 25 dub 2023 14:06 asi jako u vseho v hifi nelze vliv apriori pausalizovat, proste vyzkouset
:thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od F2014 »

Maxpower píše: 25 dub 2023 11:07 Zkoušel někdo porovnat bedny za 100K s Townshend podiem za 100K oproti bednám za 200K?
Asi rozumím, kam tato otázka míří - tedy za předpokladu, že se bavíme o částkách v CZK a ne o EUR :smile:

Jenže reálně toto dilema moc lidí asi řešit nebude. Obvykle už ty bedny budeš mít doma a teprve pak je postavíš na drahý podvozek. Úvaha by byla v lepším případě taková, že stávající prodáš za půlku, když budou v dobrém stavu. Na ty bedny za 200K teda dosáhneš se 150K v kapse, což je výrazně víc, než jít cestou těch podložek, jejich cena ve výsledku není 100K. ... a navíc v tom okamžiku prozření jsi si víceméně jistý, že ty bedny za 200K bys taky rád postavil na lepší podložku :angel:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od aretax »

F2014 píše: 28 dub 2023 14:42
Maxpower píše: 25 dub 2023 11:07 Zkoušel někdo porovnat bedny za 100K s Townshend podiem za 100K oproti bednám za 200K?
A ... a navíc v tom okamžiku prozření jsi si víceméně jistý, že ty bedny za 200K bys taky rád postavil na lepší podložku :angel:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Maxpower »

Přijde mi to jako lehce proveditelná zkouška, třeba ve studiu Diok. Velice rychle se porovná co má a nemá smysl. Tento konkrétní výrobek podle mě nestačí zkoušet jen doma, ale je potřeba porovnat, co za stejné peníze nabízí vyšší třída měničů, ozvučnice a výhybky.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Vienna »

Si jeste jednou precti posledni dve vety, co napsal v o tri prispevky vyse F2014...
Pokud ovsem jsi doma u Dioka a poslouchas muziku vyhradne tam, pak mas samozrejme pravdu. Pokud ne, mozna bys k nemu mohl na test prinest i svoji podlahu.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Maxpower píše: 29 dub 2023 16:52 Přijde mi to jako lehce proveditelná zkouška, třeba ve studiu Diok. Velice rychle se porovná co má a nemá smysl. Tento konkrétní výrobek podle mě nestačí zkoušet jen doma, ale je potřeba porovnat, co za stejné peníze nabízí vyšší třída měničů, ozvučnice a výhybky.
:shock: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od terahera »

Já osobně to vidím tak,a to i v tomhle vláknu,že myslet znamená hovno vědět.Jsou tu příspěvky od uživatelů(majitelů),které jsou jednoznačně pro,pak je tu spousta teorií atd,kde se vlastně řeší nesmrtelnost chrousta :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Maxpower »

Ono je těžký se v tom vyznat, například členové Lachim a Zappa šli cestou úpravy beden zhruba za srovnatelnou (odhadem) cenu pódií...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Vienna »

Maxpower píše: 29 dub 2023 23:08 Ono je těžký se v tom vyznat, například členové Lachim a Zappa šli cestou úpravy beden zhruba za srovnatelnou (odhadem) cenu pódií...
I) bedny za 100 + podia za 50 = zvuk kvality A
II) bedny za 100 + uprava vyhybek nebo cehokoli = zvuk B
III) bedny II) + podia = zvuk C
IV) bedny za 200 = zvuk D

Pomijim, ze i i zvuk D se da dale tunit upravou vyhybek nebo cehokoli nebo podii atd. Konecna neexsituje.

Takze Tobe jde o toto: Bude zvuk D srovnatelny se zvukem C, B nebo A?
Obavam se, ze tohle nezodpovi nikdo (krome prodejcu, ti v tom maji vzdycky hned jasno), uz jen proto ze i samotna premisa "bedny za 100/200" je nesmyslna. Bedny za 100 co si postavis doma? Bedny za 100 od vyrobce se 70% marzi? Nebo bedny za 100 od vyrobce se 300% marzi a prictenim dopravy, cla a DPH?

Clen Lachim vytunil a po nekolika mesicich se jich zbavil. Clen Zappa ma bedny, co primo prosi o upgrade. Hifi je cesta, co nema cil...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Frogyman »

Je to nesmyslná akademická diskuze... každý má jiná očekávání a jiné možnosti. Já mám zvuk, výše uvedený jako C. A dospěl jsem k němu poté, co se mi nepodařilo najit s téměř dvojnásobným rozpočtem bedny, ktere by mi vyhovovaly. Je to můj osobni názor, vycházející z mých zkušeností a mých očekávání. A nikomu jej nevnucuji a ani o tom nikoho nemíním přesvědčovat.
Ale jsou ti, co miluji analýzu monitorů i takový, co miluji zvuk hornů. A dokonce i tací, co maji predsudky proti Xavianum. A ti vsichni by z mého zvuku měly osypky...
Takže doporučuji jako vždy zkoušet, testovat a jezdit po návštěvách. Jen tak lze získat relevantni názor a osobní zkušenosti.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od aretax »

Toto celé mi pripadá ako debata o "nesmrteľnosti chrústa"...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od aretax »

Frogyman píše: 30 dub 2023 14:52 J A dokonce i tací, co maji predsudky proti Xavianum. A ti vsichni by z mého zvuku měly osypky...
Ja si to nemyslím. Ani ja som nefandil Xavianom, ale u Teba som názor zmenil, čo som už aj napísal. V konečnom dôsledku nezáleží na značke, ale na tom, ako sa čo spolu zladí a od akustiky. Prakticky všetko sa dá zladiť so všetkým. Ale to nestačí pozrieť si testy, merania a kúpiť. Je to dlhá cesta, samozrejme stojí peniaze. A hlavne - okrem hudby musí mať poslucháč záujem aj "laborovať" a skúšať - jednoducho hifi musí byť jeho koníček. Aby som celkom neodbočil od témy - u Teba Townshend pódiá sa prejavili veľmi pozitívne, u mňa nepochodili. Keď som na ne postavil bedne, na môj vkus boli príliš basové. Možno to bolo aj tým, že neboli navrhnuté pre moje bedne (mal som ich požičané), ale mne sa najviac osvedčili hroty Soundcare, čo väčšina hifistov neuznáva. Ale tak je to so všetkým - jeden áno, druhý nie. Perpetuum mobile neexistuje ani v hifi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od Maxpower »

Díky za reakce. Je mi jasné, že to vždy všude bude jinak, i proto jsem zmiňoval vyzkoušení u prodejce na neutrální půdě. Prostě jenom test co má větší přínos, i když jen v tomto konkrétním případě, nic víc nic míň. Byl by to marketingově zajímavý tah. Asi v tom hledáte moc mezi řádky...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Townshend Audio - kabely & další příslušenství

Příspěvek od F2014 »

Neboj, IMHO nejde o hledání něčeho mezi řádky :)

Tvá úvaha je rozumná v okamžiku, kdy si vybíráš bedny a volíš variantu dražší bedna bez podstavce vs levnější s podstavcem, což asi není úplně modelový příklad, ale jinak je to zcela relevantní test (pro pobavení). Nicméně, když jsi ochoten zaplatit za podložku pod bedny, tak Tě zajímá to, zda to bude fungovat u Tebe doma, nikoli na neutrální půdě. Zejména v situaci, kdy se zkušenosti vysdílené na fóru dost výrazně liší.

A pak je tady ta "hlava hifisty" :crazy: Ta dá chladnému rozumu nakonec vždycky na frak.

Takže si půjčíš domů bedny za 100k, bedny za 200k i tu podložku, všechno hezky otestuješ, - podložka bude super, ale přece jen z bedny za 100k podložka neudělá bednu za 200k. Tak si koupíš ty bedny za 200k .. a navždy už budeš vědět, že za relativně nevelký příplatek jsi potenciál svých nových beden mohl opravdu využít. A nejhorší na tom je, že čím dražší vybavení budeš mít, tím větší bude tlak na to, abys jej využil naplno ... a už v tom jedeš :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět