Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od lubin »

Já dělám samostatně přívod v domě nyní. Vzhledem k tomu, jaké mám zkušenosti z let předešlých a vzhledem k délce samostatného přívodu 22bm, jsem se rozhodl pro klasickou cyky, 3x4mm2, stinenou, zapojenou na pojistkovy odpojovac AHB. Cena 80 Kč běžný metr.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

lubin píše: 18 dub 2023 16:14 Já dělám samostatně přívod v domě nyní. Vzhledem k tomu, jaké mám zkušenosti z let předešlých a vzhledem k délce samostatného přívodu 22bm, jsem se rozhodl pro klasickou cyky, 3x4mm2, stinenou, zapojenou na pojistkovy odpojovac AHB. Cena 80 Kč běžný metr.
Ahoj,

mohl bys poslat odkaz na ten kabel? Ještě jsem moc nehledal v CYKY kabelech a nevěděl jsem, že se dělá i stíněná.

Děkuji
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od marasten »

Nový přívod mám několik měsíců a nakonec jsem použil jako kabel GIGAWATT LC-Y EVO 3X4 (je to drát = hodně tuhý), pojistkový odpojovač s pojistkou HIFI-TUNING ULTIMATE 3 + SUPREME 3 a zásuvkou Furutech FT-SWS NCF Rhodium.
Přiznávám, že investovaných peněz vůbec nelituji, skoro bych řekl, že to byla výhodná investice ve smyslu peníze/zvuk.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Fidji99 »

acibuk píše: 18 dub 2023 17:15
lubin píše: 18 dub 2023 16:14 Já dělám samostatně přívod v domě nyní. Vzhledem k tomu, jaké mám zkušenosti z let předešlých a vzhledem k délce samostatného přívodu 22bm, jsem se rozhodl pro klasickou cyky, 3x4mm2, stinenou, zapojenou na pojistkovy odpojovac AHB. Cena 80 Kč běžný metr.
Ahoj,

mohl bys poslat odkaz na ten kabel? Ještě jsem moc nehledal v CYKY kabelech a nevěděl jsem, že se dělá i stíněná.

Děkuji
Rovnako dolezity ako kabel je samotny project (a potom realzacia).

V elektroinstalacii ako takej sa vobec nevyznam, ale viem z mam v principe celu miestnost spravenu ako jednu velku listu, oddelene vetvy (a poistky) na video a spinane veci atd. Ako toto konktretne urobit sa najdu asi povolanejsi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od jimmi »

Ja mám nachystaný 3x6 mm2. Napriklad tu je výrobca http://www.kabex.cz/1-cykfy.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od jimmi »

Len je hrubý a neohybný (moj má hrubku 12,5 mm) lebo ma na vrchu 2 platy medi prekryté cez seba aby 100% tienil.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od lubin »

Jmenuje se cykfy nebo cykcy... Ano, už je málo ohebny, síla kabelu asi 18_20 mm.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mikipetr »

Lepší je odstínit ta ostatní vedení , než zbytečně zvašovat kapcitu živých žil vůči PE
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od F2014 »

marasten píše: 18 dub 2023 19:01 Nový přívod mám několik měsíců a nakonec jsem použil jako kabel GIGAWATT LC-Y EVO 3X4 (je to drát = hodně tuhý), pojistkový odpojovač s pojistkou HIFI-TUNING ULTIMATE 3 + SUPREME 3 a zásuvkou Furutech FT-SWS NCF Rhodium.
Přiznávám, že investovaných peněz vůbec nelituji, skoro bych řekl, že to byla výhodná investice ve smyslu peníze/zvuk.
Teď to zrovna řeším a už se nějak musím rozhodnout, ale vlastnšě nevím podle čeho.

Píšeš "..nakonec jsem.. ", znamená to, že jsi zvažoval i jiné alternativy? Podle čeho ses rozhodl?
Děkuji.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

Ahoj,

taky jsem se dlouho rozhodoval. Nakonec jsem zvolil poctivy solidcore a poridil za par korun CYKFY. Posun neskutecny: http://www.kabex.cz/1-cykfy
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Tony »

Páni, ako je to so zapojením tienenia.
Na začiatku, na konci, alebo na oboch koncoch?
p.s.
bojím sa, že názory budú rôzne…
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od acibuk »

Stínění jsem vůbec nezapojoval. Zapojení vždy něco udělá se zvukem, protože zvýšíš kapacitu vodiče, jestli na začátku, nebo na konci se musí vyzkoušet. Já jsem nezapojoval.
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od F2014 »

acibuk píše: 03 zář 2023 15:23 Ahoj,

taky jsem se dlouho rozhodoval. Nakonec jsem zvolil poctivy solidcore a poridil za par korun CYKFY. Posun neskutecny: http://www.kabex.cz/1-cykfy
Děkuji za sdílení :thumbup: Já jsem minule použil nejobyčejnější CYKY 3x4mm2 a posun ve zvuku byl obrovský. Tak jsem to vyhodnotil tak, že to má smysl a tentokráte na tom nebudu šetřit.
.. a obratem se zrodí problém, jak zapojit stínění :crazy: (dobrá otázka Tony)
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Pytell »

Ze zkušenosti ( zapojoval jsem cca. 60 solo přívodů a přes 100 poskytl radu nebo naváděl elektrikáře jak zapojit ).

Záleží jakou metráž použijete ( dle výrobce , který doporučuje zapojit stínění buď na začátku v rozvaděči nebo až u zásuvky ve zdi ). Stínění se zapojuje jen na jedné straně. Když použijete lícnu , musí se dle normy ukončit dutinkami ( osobně vždy používám WBT zlacené , někdo vyžaduje stříbrné , ale zde je už cenový skok ).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od F2014 »

Tady jsem narazil na pěkný popis testu přívodního kabelu.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od marasten »

Rozhodoval jsem se jestli licnu nebo drát.
Drát - tam jsem věděl jen o to Gigawatt, u licny je výběr vetší, zvažoval jsem Supru a Viablue, atd.
Neporovnával jsem to poslechem to ale rozhodlo doporučení a osobní pocit :eek:
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od F2014 »

Nakonec jsem (doporučení a osovbí pocit :smile: ) objednal kabel Gigawatt a ten jejich jistič taky. Na zahraničních fórech si docela pochvalovali přechod z pojistek (AHP, hi-fi tuning), tak to vyzkouším.
Narazil jsem ještě na tento s plnými dráty.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od F2014 »

Tak po delší době se vracím k tématu. Rekonstrukce je skoro hotová, mám vybudovaný dvojí přívod pro hifi.
  • Jeden je vytvořen z kabelu od Gigawattu (LC-Y EVO), zásuvky Furutech (FURUTECH FT-SWS NCF (R) Wall Power Plug Schuko Type F Rhodium Pla) a pojistky Gigawatt (G-C16A).
  • Druhý je z běžného odpojovače, běžné pojistky, kabelu Olflex (FD 891 CY 3G4) a měděné zásuvky FURUTECH (FP-SWS (G) Wall Power Plug Schuko Type F Gold Plated) .
Zatím jsem jen provedl jen rychlý poslech, tak to nechci zakřiknout, ale první dojem je takový, zvuk z druhého zapojení je znatelně "mázlešjší" než z prvního. Až s tím budu chvíli bydlet, trošku pořeším akustiku, pak uvidím, zda se mé preference změní :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak to je velice zajímavé řešení, těším se na sdílení poslechových zkušeností.
Díky.
Mark Levinson
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Fidji99 »

F2014 píše: 18 úno 2024 13:30 Tak po delší době se vracím k tématu. Rekonstrukce je skoro hotová, mám vybudovaný dvojí přívod pro hifi.
  • Jeden je vytvořen z kabelu od Gigawattu (LC-Y EVO), zásuvky Furutech (FURUTECH FT-SWS NCF (R) Wall Power Plug Schuko Type F Rhodium Pla) a pojistky Gigawatt (G-C16A).
  • Druhý je z běžného odpojovače, běžné pojistky, kabelu Olflex (FD 891 CY 3G4) a měděné zásuvky FURUTECH (FP-SWS (G) Wall Power Plug Schuko Type F Gold Plated) .
Zatím jsem jen provedl jen rychlý poslech, tak to nechci zakřiknout, ale první dojem je takový, zvuk z druhého zapojení je znatelně "mázlešjší" než z prvního. Až s tím budu chvíli bydlet, trošku pořeším akustiku, pak uvidím, zda se mé preference změní :smile:
To je obyvacka? Tie dva 16A istice to je vyslovene len na hifi?
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od F2014 »

Ano, bohužel jen obyvak. Ty dva rozvody mám jen pro hifi - používat budu jen jeden - ale nemohl jsme vynechat tu šanci to vyzkoušet.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Fidji99 »

F2014 píše: 18 úno 2024 14:24 Ano, bohužel jen obyvak. Ty dva rozvody mám jen pro hifi - používat budu jen jeden - ale nemohl jsme vynechat tu šanci to vyzkoušet.
Vyborne, je to (aspon za mna) obrovsky krok vpred.
Uplne sa u mna tym stratila potreba praciek, filtracii a podobnych geretov.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od F2014 »

"Uplne sa u mna tym stratila potreba praciek, filtracii a podobnych geretov."

Uvidím, přece jen je to panelák, kde je spousta smětí v rozvodech. Ale fakt je ten, že prozatím mi všechny filtry spíše vadily. Trošku jsem váhal u zapůjčené starší Sunrise, ale nakonec u mne převážily spíše negativa.

Mimo téma: Místo praček zkusím ještě jednou prozkoumat DRC - dosavadní pokusy nedopadly moc dobře, tak uvidím, jestli to ve druhé vlně bude lepší.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od Janik »

ahojte viem, ze to je z casu na cas "zaujimava" tema... kazdopadne caka ma rekonstrukcia elektoinstalacie v celom dome a pri tejto prilezitosti chcem dat nieco lepsie pre samostatny privod pre moj system.
ak mate niekto aktualne info ohladne toho bol by som velmi vdacny.
zatial asi:
https://www.highend-audiokabel.de/hifi- ... -3931.html
https://www.highend-audiokabel.de/in-ak ... kabel.html
https://www.highend-audiokabel.de/furut ... kdose.html
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od THXKO »

Ja som do steny dával 3x4mm Gigawatt LC-Y 3x4mm. Podľa mňa do steny k hifi by mal ísť s väčším priemerom ako 2,5mm. Je síce je drahší ale stojí zato.
https://www.trinasty.sk/tovar/gigawatt-lc-y-evo-3x4/

Poistku Hifi Tuning Supreme 3 mám v ističi a som s ňou veľmi spokojný. Ak by si chcel nejakú vyskúšať mám nejaké aj Hifi Tuning striebornu 10x38mm napríklad a môžeš vyskúšať. Keď tak napíš SS
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od Fidji99 »

Ja viem, ze to asi neni rada konkretne pre teba. Ale otvorim diskusiu.

hifi komunita je plna nadsenych chvalospevov na temu 2.5 amprovych poistiek, ktore nevydrzia viac ako 0.25A, power kablov za tisice eur,a teda vacsich ci mensich krabic, ktore robia z digitalu vinyl, alebo naopak, podla potreby a nalady

Ja som na to isiel inac - od zdroja. Existuje niekolko firiem [najma v US, kde ta el. siet je fakt v hroznom stave] ktore dodavaju riesenia priamo do rozvodnych skrin. Ke to skor dimenzovane na oddelene posluchovky/kina.

Jednou z firiem, ktora tieto oddelovacie trafa ponuke je Torus - je to by som povedal standardne vybavenie kazdej high-endovej miestnosti v US. Tych variant je vela, da sa to napojit aj na 3fazu, ked niekto pocituje potrebu. Nestoji sice najmenej, ale aspon ma clovek istotu.

https://www.widescreenaudio.be/en/produ ... vr-2-tvss/

Treba davat ale pozor na vedlajsie uciny - zrazu prestanu fungovat power kable, pracky a podobne. Hra to vsetko dobre zo zasuvky, s pricetnym tienenym kablom za 10 euro.

Cena je samozrejme, ako pri vsetko co sa tyka hifi - "orientacna"
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od Janik »

THXKO píše: 15 bře 2024 14:30 Ja som do steny dával 3x4mm Gigawatt LC-Y 3x4mm. Podľa mňa do steny k hifi by mal ísť s väčším priemerom ako 2,5mm. Je síce je drahší ale stojí zato.
https://www.trinasty.sk/tovar/gigawatt-lc-y-evo-3x4/

Poistku Hifi Tuning Supreme 3 mám v ističi a som s ňou veľmi spokojný. Ak by si chcel nejakú vyskúšať mám nejaké aj Hifi Tuning striebornu 10x38mm napríklad a môžeš vyskúšať. Keď tak napíš SS
Viem ze vela ludi ma na tomto fore 2.5 konkretne SUPRA CABLES LORAD 2.5 MKII. Osobne nevidim z technickeho hladiska medzi tymi to dvoma rozdiel.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od Janik »

Fidji99 píše: 15 bře 2024 14:33 Ja viem, ze to asi neni rada konkretne pre teba. Ale otvorim diskusiu.

hifi komunita je plna nadsenych chvalospevov na temu 2.5 amprovych poistiek, ktore nevydrzia viac ako 0.25A, power kablov za tisice eur,a teda vacsich ci mensich krabic, ktore robia z digitalu vinyl, alebo naopak, podla potreby a nalady

Ja som na to isiel inac - od zdroja. Existuje niekolko firiem [najma v US, kde ta el. siet je fakt v hroznom stave] ktore dodavaju riesenia priamo do rozvodnych skrin. Ke to skor dimenzovane na oddelene posluchovky/kina.

Jednou z firiem, ktora tieto oddelovacie trafa ponuke je Torus - je to by som povedal standardne vybavenie kazdej high-endovej miestnosti v US. Tych variant je vela, da sa to napojit aj na 3fazu, ked niekto pocituje potrebu. Nestoji sice najmenej, ale aspon ma clovek istotu.

https://www.widescreenaudio.be/en/produ ... vr-2-tvss/

Treba davat ale pozor na vedlajsie uciny - zrazu prestanu fungovat power kable, pracky a podobne. Hra to vsetko dobre zo zasuvky, s pricetnym tienenym kablom za 10 euro.

Cena je samozrejme, ako pri vsetko co sa tyka hifi - "orientacna"
to by bolo asi najlepsie ale samozrejme nemam nato budget :-D.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od manev »

Supra LoRad není zrovna vzorem zvukové neutrality.Před časem jsem známému měnil síťový přívod od Supry za výše zmíněný InAkustik 2503M,zvuk se pročistil a zmizely přifouklé a máznuté basy(jistič a pojistku má AHP).Já osobně mám CYKY měď 3x4mm,vím,že existují lepší řešení jako třeba ten Gigawatt,ale celý řetězec mám zvukově vybalancovaný a z obav,že by se zvuk mohl posunout nevítaným směrem to radši nechávám jak to je.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Vlákna jsem sloučil, protože se jedná stále o stejné téma.
Mark Levinson
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od F2014 »

Fidji99 píše: 15 bře 2024 14:33 ...
Jednou z firiem, ktora tieto oddelovacie trafa ponuke je Torus ...
https://www.widescreenaudio.be/en/produ ... vr-2-tvss/
...
Cena je samozrejme, ako pri vsetko co sa tyka hifi - "orientacna"
Pokud by to opravdu eliminovalo vliv napájecí kabeláže, tak bych na tom ještě ušetřil, i kdyby ta cena nebyla jen "orientační" :angel:
Spíše bych se obával vlivu toho samotného oddělovacího trafa - je to sice 10kVA, ale stejně, bez vyzkoušení bych do toho nešel.

Na fóru je vlákno "Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?", kde nějaké osobní zkušenosti jsou.

Já mám teď po rekonstrukci 2 rozvody:
  • Jeden je vytvořen z kabelu od Gigawattu (LC-Y EVO), zásuvky Furutech (FURUTECH FT-SWS NCF (R) Wall Power Plug Schuko Type F Rhodium Pla) a pojistky Gigawatt (G-C16A).
  • Druhý je z běžného odpojovače, běžné pojistky, kabelu Olflex (FD 891 CY 3G4) a měděné zásuvky FURUTECH (FP-SWS (G) Wall Power Plug Schuko Type F Gold Plated) .
Ještě nebydlím, ale na první poslech vede větev s kabelem LC-Y EVO od Gigawatt.

Předtím jsem měl CYKY 3x4, rhodiovanou 2-zásuvku Furutech (bez NCF), běžný odpojovač, běžnou pojistku a byl to taky super upgrade. Netroufám si porovnat původní řešení s tím novým - už je to pryč.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od djrix »

@Janik : Já použil tento kabel, dělají ho i v 3x4mm2 (ale já dával 3x2,5)

https://shop.sommercable.com/en/Cable/B ... 03025.html
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Vyber istica, zasuvky a kabla do steny

Příspěvek od Pytell »

Janik :

Tuto kombinaci jsem na podzim zapojoval a super :

https://www.highend-audiokabel.de/hifi- ... -3931.html
https://www.highend-audiokabel.de/in-ak ... kabel.html
https://www.highend-audiokabel.de/furut ... kdose.html

Jinak poslední 8 solo přívodů jsem kompletoval použitím kabelu ViaBlue X-40, rhodium zásuvky Furutech, a odpojovač pojistky .

Osobně mám už 23 roků Supru Lorad a nedám na ni dopustit .
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Janik »

nakoniec to bude asi cykfy 4x4mm2 (nemaju uz skladom 3x4) treba mi 20m.. https://www.murat.sk/produkt/kabel-1-cy ... mm2-silovy
zasuvka FP-SWS-G a AHP Klangmodul 3 s ich 16a poistkou
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od aretax »

.....Príspevok som zmazal.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Janik »

Tak zrejme sa mi podarilo zohnat tento kabel Sommer Cable 3x4mm2 OFC vyjde to viac ale je to kvalitnejsia metraz. Dakujem tymto Petrovi DJRixovi za radu.

https://shop.sommercable.com/en/Cable/B ... escription

objednal som to od oficialneho distributora cez email.

TM Sound s.r.o. | Bytčianska 490/122, 01003 Žilina, Slovensko
Po – Pia: 10:00 – 18:00 | tel.: +421 905 170 297
e-mail: sales@tmsound.sk
www.tmsound.sk
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Odpovědět