Projektor a plátno...od začátku

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od lubin »

Přátelé, hledám nadšence, který má bohatší zkušenosti s pořízením a provozem projektoru, který si v přístavbě chceme pořídit také.
Na internetu je sice spousta informací, ale není nad osobní zkušenost.
Rádi bychom se ženou na filmy a sportovní přenosy, využili v obývacím pokoji - poslechovce, poměrně velkorysého prostoru a pořídili si projektor s plátnem.

Hrubé požadavky, které mne momentálně napadají jsou:
- projektor 4K k zavěšení pod strop, tichý provoz
- elektricky ovládané kvalitní plátno k zavěšení pod strop (delší strana cca.2,5 metru)

Obecné dotazy:

- předpokládám, že projektor budu živit vstup HDMI napřímo z TV, popřípadě multimediálního přehrávače, jak tedy připravit stavbu?
- na co si dát pozor při výběru projektoru? (svítivost, kontrast, seřízení obrazu, typy?)
- na co si dát pozor při výběru plátna?
- jakou technologii v projektoru zvolit?

Děkuji za přínosné odpovědi, diskusi...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Fidji99 »

Zopar otazok:

1) preco zavesne platno pos strop - to je vzdy kvalitativny kompromis a platno zvykne byvat nevhodne umiesntene
2) sirka iba 100 palcov - to je 115 uhlopriecka to je ok tak na 3.5 metra vzdialenost, ked chces kino zazitok
3) mas moznost miestnost zatemnit - a ked ano tak ako
4) bude to nahrada TV alebo fakt len raz za tyzden 2 hodky futbal a sem tam nejaky netflix
5) kolko tomu chces dat - je to rovnake hobby ako hifi, ked sa do toho zamotas a cesta vie byt nekonecna.
6) zvuk je rovnako dolezity ako obraz - mas preistro aspon na 7.2.4 aby to malo zmysel

A samozrejme - kolko mas penazi.

Dobre foruim je avsforum.com, ked rozumies jazyku - nenechaj sa znechutit clenmi z Texasu, co riesia, ci staci 24 subwooferov a ako postavit kino pre 24 ludi/

Mozme aj SZ alebo si zavolat. Mam 2 kina a idem stavat tretie buduci rok.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Frogyman »

Za mne - jakékoliv plátno a projektor v obýváku je vždy kompromis, protože málokdy vyřešíš dokonalé zatemnění a rolovací je vždy kompromis, správné je rámové. Já bych po zkušenostech dnes do plátna nešel a koupil co největší TV :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Frogyman »

Jinak od sestavy mám nataženo HDMI kabel, dal jsem tenkrát co nejlepší jsem byl schopen koupit/zaplatit. Dnes už bych řešil tunelem, protože žádný kabel není z dlouhodobého pohledu dostatečně kvalitní :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od lubin »

Fidji:

1) ano, vím o tom, že kvalitní plátno by mělo být kvůli absolutní rovině v rámu na zdi. Tam budou ovšem hluboké difusory. Plátno tedy pod strop
2) šířka plátna tak nějak vychází z podmínek, 3-3,5 metru bude skutečný odstup
3) místnost bude mít možnost zatemnění cca.80-90%
4) náhrada TV to nebude
5) nevím, finance jsou jako u všeho na prvním místě, ale priritní je pro mne stejně zvuk...chtěl bych se vlézt čistě za plátno a projektor do pětimístného čísla v korunách
6) zvuk mám pořešený, nechci kino

Frogy: s natažením HDMI počítám, ve zdi už je krk 40mm
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 938
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od dvader »

A mít rámové přiklopené ke stropu a jen odklopit?
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Fidji99 »

Pozri si tento obrazok, je to tiez jedna z najmenej komplikovanych moznosti. [ja sam mam jedno UST a som s nim maximalne spokojny]
Je to system, kedy sa platno vytahuje zospodu. Staci ti len konzola navrtana do steny alebo jedna polica na racku.
Elite screen.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od lubin »

dvader píše: 04 dub 2023 11:31 A mít rámové přiklopené ke stropu a jen odklopit?
Strop bude také ošetřen difusory, není místo.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od lubin »

Fidji99 píše: 04 dub 2023 11:49 Pozri si tento obrazok, je to tiez jedna z najmenej komplikovanych moznosti. [ja sam mam jedno UST a som s nim maximalne spokojny]
Je to system, kedy sa platno vytahuje zospodu. Staci ti len konzola navrtana do steny alebo jedna polica na racku.

Elite screen.JPG
Tady přeci nedáš na stěnu taky nic....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Fidji99 »

POr
lubin píše: 04 dub 2023 14:40 [
Tady přeci nedáš na stěnu taky nic....
Preco? ono to je samonosne, neopiera sa o stenu, len to potrebujes mat na niecom polozene/ukotvene, tak aby to bolo konstantne voci projektoru.
Zozadu to vyzera takto. Elektrricke, na dialkove ovladanie, vies to natrigrovat na projektor, ked chces.
elite 2.JPG
Na take pouzivanie, ako chces ty su USTcka najlepsie. napr. VAVA CHROMA ma dobru povest za normalne peniaze. Ony su optimalizovane na pozutitie v obyvackach, detto tie CLR platna. Zvyknu mavat Android TV - cize appka priamo v projektore, nie je treba ziadnu kabelaz okrem Ethernetu, ked budes len streamovat. [a audio dostat vonku nejako potrebujes]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od lubin »

Nedovedu si představit před TV na stolku válec o délce 2,5m. To jej raději umistim na strop přeci.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Fidji99 »

Ok, v pohode. Ako som pisal - hlavnou nevyhoou motorovych platien je, ze su umiestnene prilis vysoko. A najma v tvojom pripade, ked to chces mat cez stereo, tak bude zvuk odtrhnuty od obrazu, co vzdy posobi divne. Zvuk pojde zdola a ty budes pozerat hore. Ale ako opisujes, nejde ti o nejaky ultimatny zazitok, ale len o cosi vacsiu telku sem tam pozriet. je mozne, ze ti to nebude vadit a Bosaka nepotrebujes riesit odkial ti rozprava.

Normalny dobry laserovy 4K projektor je vzdy drahsi ako USTcko, ale ked chces mat nejaku predstavu - toto je dobra adresa [tych parametrov je velmi vela [osvetlenie, vzdialenost atd], ono ti to vypluje vhodne kombinacie.

https://www.projectorscreen.com/project ... alculators

Este jedna vec - velmi dolezita je celkova farebnost miestnosti - cize biele steny a tak, to je parameter, ktory treba brat do uvahy a pod zatemnenim 80-90% sa mysli kombinacia externych zaluzii a blackoutovych zavesov alebo musis mat vonakjsie rolety [alebo plnodrevene okenice, ked byvas v nejakej historickej budove]. "normalne@ projektory potrebuju vyzraznejsie zatemnenie pri rovnakom vykone ako UST.

Platna - dobra hodnta za peniaze je Elite Screen, nizsie by som nesiel - a na platne nesetri - 1000 - 2000 a viac euro je uplne normalna cena za 120ku platno [da sa mat aj za ovela viac penazi].

Ak pozeras na cinske znacky, tam moc neporadim - ale z lacnejsich by som sa nebal Optomy a BenQ. Dobry je EPSON a istota kvality SOny a JVC, ale to sa bavime o uplne inych peniazoch, ake ty potrebujes a chces minut.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Frogyman »

Plátno pod stropem nevadí. Jen to chce vybírat mezi těmi, co jsou určené na DK. Ty mají většinou černý rám a dá se najít několik velikostí horního odsazení. Takže obraz pak dostaneš přesně tam, kam je potřeba.
Jo a co si matně pamatuji - je několik druhů projekční plochy podle toho, jak moc se to má odrážet atd... Určitě si to před koupí nastuduj, abys mohl pohodlně sledovat i při nedokonalém zatemnění. Já do svého obýváku kupoval nějakou stříbrnošedou. Ale už je to 10+ let...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od terahera »

Ano,taky mám plátno ze stropu s černým pruhem a v pohodě,nedívám se navrch :cool: Co se týče zatemnění,tak to je v mém případě alfou a omegou,musí být téměř tma,jinak to nemá cenu.Zvuk,no,ze začátku jsem si myslel,že to bude jen doplněk k poslechu hudby,tak to nemusím řešit.No jak krutě jsem se mýlil :lol: Teď jsem ve fázi,že kino rozprodávám.Děti vyrostli a já jsem zjistil,že poslech hudby je mou prioritou,takže vrážet do kina už u mě ztrácelo smysl.No a hlavně jsem po 10ti letech zjistil,co mi říkali všichni,kino a stereo v jedné místnosti nejde :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Fidji99 »

Frogyman píše: 04 dub 2023 18:51 Plátno pod stropem nevadí. Jen to chce vybírat mezi těmi, co jsou určené na DK. Ty mají většinou černý rám a dá se najít několik velikostí horního odsazení. Takže obraz pak dostaneš přesně tam, kam je potřeba.
Jo a co si matně pamatuji - je několik druhů projekční plochy podle toho, jak moc se to má odrážet atd... Určitě si to před koupí nastuduj, abys mohl pohodlně sledovat i při nedokonalém zatemnění. Já do svého obýváku kupoval nějakou stříbrnošedou. Ale už je to 10+ let...

Obrázek
Samozrejme, ze aj s top dropom.

Pri 120ke platne potrebujes spodny okras max 40 cm od zeme, cize top-drop (cerny pruh hore) cca 90 cm. A na to treba uz platno s napinanim (ak vobec 90cm top drop zozenies stanadardne sa robi 50-60 cm)

90% ludi mimo dedikovanych kin ma platno zle = prilis vysoko, tak o 30-40 cm. Ale to mozno len ja to riesim, a fakt na ten fotbalek to je jedno.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Frogyman »

Fidji99
Bereš to moc utimativně a vztahuješ na svoje zkušenosti s budováním kina bez kompromisů v samostatné místnosti.
Já myslím, že je potřeba, aby zde zazněl i jiný názor než tvůj. Proto sdílím svoji zkušenost s budováním kina v obýváku, který 95% času slouží jiné činnosti, než sledování obrazu na plátně.
A je jen na Lubinovi, kterou cestu zvolí...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od lubin »

Chlapi, výborně. To jsou informace, které jsem potřeboval slyšet. Možná ještě nějaké tipy na samotné plátna nebo výrobce a stejně tak pro projektor. Rozhodně chci mít cca. plátno tam, kde má být. To, že ho spustím 2x týdně u mne neznamená, že to má stát za prd. Proto jsem založil i toto vlákno. Případný film si chci užít. Popřípadě koncert ap. Naštěstí nechci kino jako takové.... Zatemneni bude opravdu velmi dobré. Venkovní žaluzie plus vnitřní rolety blackout. Jen svetlovod musím asi dořešit po svém.
Takže prozatím ještě jednou děkuji, diskuse se ubírá správným směrem.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Fidji99 »

Frogy- presne, ved to aj pisem. Jedine co je problem, ze sa namahaju oci a krcna chrbtica a ked je niekto na to haklivy, tak po 2-3 hodkach mozu prist bolesti hlavy.

Lublin - co sa tyka zvuku - stereo je v pohode, ked mas adekvatne SPL (co asi mas) - ale urcite by som do buducna porozmyslal nad subwooferom. LFE stereo bedne neutiahnu a uz vonec nie v priestore vacsom ako 20m2. Filmovy material je inac spektralne strukturovany ako hudba. Velmi vela sa tam deje pod 30Hz. A nechces si uplne vybuchat basaky na stereu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Fidji99 »

lubin píše: 04 dub 2023 20:14 Chlapi, výborně. To jsou informace, které jsem potřeboval slyšet. Možná ještě nějaké tipy na samotné plátna nebo výrobce a stejně tak pro projektor. Rozhodně chci mít cca. plátno tam, kde má být. To, že ho spustím 2x týdně u mne neznamená, že to má stát za prd. Proto jsem založil i toto vlákno. Případný film si chci užít. Popřípadě koncert ap. Naštěstí nechci kino jako takové.... Zatemneni bude opravdu velmi dobré. Venkovní žaluzie plus vnitřní rolety blackout. Jen svetlovod musím asi dořešit po svém.
Takže prozatím ještě jednou děkuji, diskuse se ubírá správným směrem.
Pozri si Optomy

Napriklad https://www.optomaeurope.com/product-details/uhz65lv

A cez tu kalkulacku si k tomu napocitaj platno od Elite Screens. Idealne sede, mat a nizky gain.
A mna moc neber vazne, ja som uplne strateny pripad co sa tyka kina.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od lubin »

Jj. Sub v případě filmů má jistě svůj význam zejména v případě zvuceni snimku s LFE kanálem. Musím však dodat, že mi basy nyní nechybí ani při stereu při filmech. Ovšem s větší místností přijde i výměna repro beden. A to je pro mne daleko složitější, než projektor či plátno. :crazy:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od lubin »

Díky Fidji99
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od Fidji99 »

Ja dostavam na kinarskych forach cocku, ked sa priznam, ze mi to hra len do 14Hz. =)) tam su typci co si vedia prismahnut 12dB na 10-20Hz “nech to ma grady”
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Projektor a plátno...od začátku

Příspěvek od terahera »

Tak ono pak hodně záleží i na vkusu každého soudruha :lol: Já jsem nedávno takové přismahnutí subáčem zažil i ve stereu,po asi 10 sekundách jsem měl oči vyvalené jak ďábel kule a bylo mi řečeno,že jsem asi nezažil pořádný koncert :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět