AAI kabely

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

AAI kabely

Příspěvek od zappa »

Jay zpívá ódy na AAI, prý už nikdy více předražené kabely od vewlkých značek. Objevil AAI, když dle něho,hledal málo známou firmu, která bude konkurovat známým hráčům na trhu. Objevil tedy AAI, a mluví o tom s velkým zanícením skoro 2 hodiny, nevídaný průlom pro AAI. Mimochodem prodávám AAI Maestozo 2 (stříbro) hluboko pode cenou, do systému mému vkusu sedí lépe Jorma Origo(měd). Při posledním testu Jorma/Kubala sosna Elation/Stealth Indra Jorma nezaznamenal nějaký rozruch. V době testu jsem neměl současný Jorma Prime, ale Kimber. Video zde https://www.youtube.com/watch?v=Kzk72SJ ... 7sAudioLab
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: AAI kabely

Příspěvek od Vienna »

zappa píše: 23 úno 2023 14:09 ...do systému mému vkusu sedí lépe Jorma Origo(měd).
Do jeho systemu jeho vkusu sedi lepe AAI. Takze proc se zlobit?
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: AAI kabely

Příspěvek od Tony »

Podla mňa sú aj AAI predražené káble.
Otázka je, ktoré sú dnes lacné, a aj dobré…
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: AAI kabely

Příspěvek od Vienna »

Lacne jsou ty, ktere TY povazujes za lacne. Dobre jsou ty, ktere se TOBE budou libit. Problem hifi je, ze pro svuj vyber hledame schvaleni toho vyberu od jinych. Kdyz se nam ho nedostane, zacneme se rozcilovat. Je to velmi vdecne tema co nikdy nezklame.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI kabely

Příspěvek od aretax »

Je to stále kolom - dookola. Ja som mal káble Maestosso, nakoniec som ich vymenil za iné, ktoré mi pasovali lepšie. Schválne nepíšem o cenách, lebo to je podľa môjho názoru vedľajšie. Každému pasuje niečo iné. Niekedy sa sám divím, že kábel za zlomok ceny môže hrať lepšie, ak "zapasuje" do zostavy. U mňa sa stalo niečo podobné. Pritom kolegovi, ktorému ktorému som AAI Maestosso predal, hrá neskutočne krásne. Čiže otázka nestojí, ktorý kábel je najlepší, ale ktorý ako komu pasuje a teda aj hrá...A vôbec to nemusí byť o cene...Čo je vlastne "predražené"? Ak sú to ľudia ochotní platiť, nemôže to byť predražené. Ak sa to však niekomu zdá predražené, tak so to jednoducho nekúpi. Aj Porsche, Ferrari, Maserati sú predražené autá? Asi ako pre koho.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AAI kabely

Příspěvek od blesk666 »

Aretax: To co pises v podstate zodpoveda mojmu nazoru. Takto vsak ked to stoji ze nezalezi na cene a nie je vlastne objektivne dobry a objektiven zly kabel tak to len dokazuje ze by sa to “prisposobenie” dalo riesit aj inak ako kablami. Staci vymenit jeden komponent a mozu byt vsetky kable na vymenu.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI kabely

Příspěvek od aretax »

Ano, ale niekedy stačí aj vyčistiť uši. To myslím vážne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: AAI kabely

Příspěvek od Urbino »

Já mám velmi dobré zkušenosti a do mého systému sedly kabely Shunyata.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AAI kabely

Příspěvek od zappa »

Nicméně vlastním 3 kusy AAI ethernet ´kabelů a jsem s nimi velmi spokojený.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AAI kabely

Příspěvek od zappa »

zappa píše: 23 úno 2023 21:47 Nicméně vlastním 3 kusy AAI ethernet ´kabelů a jsem s nimi velmi spokojený. I Shunyata Omega je vynikající, nakonec jsem dal přednost AAI, i díky ceně, mohl jsem si dovolit koupit 3 což se velmi pozitivně projevilo na zvuku.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: AAI kabely

Příspěvek od terahera »

Já nejsem až tak zkušený,jako jiní místní v kabelech,ale souhlasím s Aretaxem.Je úplně jedno,kolik kabel stojí,co je to za značku atd.Prostě buď si to do systému sedne,nebo ne.Já to u sebe takhle řeším,sedí/nesedí,žel někdy to stojí balík,někdy naopak :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: AAI kabely

Příspěvek od terahera »

blesk666 píše: 23 úno 2023 18:52 Aretax: To co pises v podstate zodpoveda mojmu nazoru. Takto vsak ked to stoji ze nezalezi na cene a nie je vlastne objektivne dobry a objektiven zly kabel tak to len dokazuje ze by sa to “prisposobenie” dalo riesit aj inak ako kablami. Staci vymenit jeden komponent a mozu byt vsetky kable na vymenu.
Zaujal mě tvůj postoj a nic proti němu :angel: Já už ale zaujal postoj jiný a to,že kabel je komponent,jako každý jiný a tak se ktomu i stavím
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AAI kabely

Příspěvek od blesk666 »

Nechcem hnojit temu vystavy Melody+Ketos+Dream Audio v Zilne. Tak dam sem co sa tyka kablov obecne aj ked sa k tomu spustila diskusia kvoli znacke AAI.
Kable su kazdeho osobny nazor a vkus. Neda mi vsak nespomenut moju ostatnu skusenost. Znacky nebudem menovat. Pocuvali sme pomerne dost nakladnu zostavu (cca 200tis Eur). Boli k dispozicii dva typy napajcich kablov. Referencny z najvyseej rady velmi znameho vyrobcu v cene 5tis Eur/ks a taka stredna trieda v cene necelych 500,- Eur/ks. Skusali sme najprv s drahsim a bolo to plnorozsahove, energicke, ciste, detajlne, no na klasiku boli iste vyhrady k tvrdosti a istej prezentnosti slacikovv v symfonickej hudbe vo FF. Skusili sme potom tie lacnejsie kable. Tvrdost slacikov ustupila do uzadia ale charakter tvrdosti tam zostal. Nevnimal som to teda ako zlepsenie ale ako vyhananie certa diablom. Kablami sa snazime velmi casto nieco kompenzovat alebo “doladit”. Suhlasim ze kable maju svoj vyznam vybrat tie vhodne. Ale medzi niecim co je “top” kabel za 5-10tis Eur/ks a kabel za stovku moze byt casto prilis tenka hranica. (moze “sadnut” lepsie lacny za 100,- a nesdnut drahy za par tisisc Eur. Rozhodne nie je ta hranica taka ako napr DAC za 500,- a DAC za 10tis. Preto upozornujem aj predajcov nech netlacia pojem “kabel je komponent” Hoavne prr ludi ktory to beru moc doslovne a prisudzuju mu velmi velke ocakavania. Lebo ak prizname ze ano, tak urcite nie su rovnocenny komponent ako reproduktory, zosik, DAC… Mnoho vyrobcov sa totiz snazi urobit bud komponent co si smad ani nevypocuje, ale len to super meria, dalsi zas xhce mat svoj zvuk a nejakym udelatkom (napr vystupne trafaky v DAC-och PS Audio) prida vysoky podiel nizkych harmonickych - ktore su na ucho prijemne a ked si to kupi niekto kto z toho chce dostat “viac detajlu” tak ich proste ziadnym kablom nedostane, lebo cast detajlov je nenavratne utopena v tom lubivom skresleni a nic ich uz odtial nedostane, max to moze byt “tvrde” a aeste aj bez detajlu (to najhorsie asi).
Su potom vsak aj pristroje s nizkymi urovnami sreslenia kde jeden hra tvrdsie a druhy “analogovejsie” - tym smerom by som sa orientoval viac. Cize netvrat si na ponechani komponentov ak nam nieco zasadnejsie nesedi a “doladovat” do zblbnutia a v obrovskych nakladoch kablami. Tot moj pohlad, nemusi kazdy suhlasit.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI kabely

Příspěvek od aretax »

...myslím, že to stačí vyjadriť 2 slovami, ako to tu už bolo viac ráz prezentované: sadne/nesadne. Píšeš o výmene komponentov. Ale keď vymeníš prístroje, tak budeš mať zas tú istú dilemu s káblami: sadnú/nesadnú. Ja som sa dal na "cestu" zamrazovania pomerne lacných čínskych káblov a výsledok je ohromujúci. Fakt je, že káblami zostavu iba dolaďujeme, podobne aj nožičkami a ďalším príslušenstvom. Napriek tomu aj ja považujem káble za rovnocenný komponent. Čo sa týka káblov, osobne v tom vidím zjednodušene iba 2 "problémy": impedanciu a vibrácie. Ak kábel nebude impedančne "sedieť" s výstupom na prístroji, nebude dobre hrať bez ohľadu na jeho cenu. Teraz sa dosť zaoberám vibráciami (nie len káblov) a dospel som k zaujímavým výsledkom. Ale o tom niekedy inokedy a v inom vlákne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: AAI kabely

Příspěvek od terahera »

S kabely je to alchymie,prostě bez ohledu na cenu je třeba doladit k sestavě stylem sedí/nesedí.Slyšel jsem už mnohokrát kompononent za statisíce zapojen kabely za pár kaček,kde zvuk byl totálně zabit a naopak,komponenty levnější než knim připojený kabel,kde zvuk byl ohromující.Není žádná přímá úměrnost kabel/komponent,prostě buď to sedne nebo ne.Ale je to věčné téma,takže fakt bych to furt neřešil,prostě záleží na každém,co si ve své poslechovce na své sestavě zapojí
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AAI kabely

Příspěvek od blesk666 »

Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: AAI kabely

Příspěvek od marekg »

Ja som mal zapožičaný AAI kufrík so sadou ich káblov, neviem už ktoré verzie to boli, ale musím uznať, že výsledok po zapojení všetkých bol prekvapivý. Dokonca by som povedal, že som z mojej aparatúry asi lepší výsledok nedostal, aspoň pocitovo. K cene sa neviem vyjadriť, pre mňa to bolo hodne za komplet. Pri zapojení jednotlivých káblov som už taký výsledok nedosiahol. Škoda, že som nemal príležitosť vyskúšať aj v iných značkách prepojiť na komplet s káblami s rovnakou typológiou.
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: AAI kabely

Příspěvek od manev »

Taktéž používám ve svém systému již déle než rok propojovací kabel AAI a to RCA verzi Maestoso 1.generace o délce 70cm zapojený mezi DACem a pasivním předkem.Mohu potvrdit,že zvěsti o jeho dlouhém zahořování se zakládají na pravdě.Ale výsledek stojí za to-báječně rozlišený,dynamický velmi prostorný zvuk s energickým,precizním spodkem a to i při tišší,sousedy nerušící hlasitosti.I když druhý kabel zapojený z předku do koncáku(ASI Liveline)nedosahuje kvalit AAI,užívám si zvuk mého řetězce zakončeného regálovkami v panelákovém pokoji jako nikdy předtím.
Ještě poznámka pod čarou:jako druhý kabel místo ASI Liveline jsem měl nedávno zapojen několik dní Atlas Mavros.A byl jsem velmi příjemně překvapen.Sice trochu ubylo té kouzelné pružnosti na basech,zato se zpřesnily kontury vokálů a nástrojů včetně předozadního prostoru,zvuk se stal celkově o něco přirozenějším.Při navrácení Mavrose jsem zamáčkl slzu,ale i tak je integrace AAI Maestoso do mého řetězce značným přínosem,nekoná se žádná audiophilia nervosa a kabel určitě nebude”plnit bazary”.
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: AAI kabely

Příspěvek od elfton »

pro správné posouzení AAI kabelů je dle mé zkušenosti nemožné kabely při testování rychle střídat. U AAI Assoluto repro, RCA i USB pozoruji, že je třeba je rozcvičit před každým hraním kolem 15-20min, i když už je dlouhodobě "zahořený", to jsem u jiných značek kabelů nepozoroval. A nestačí mít jen zapnutý zesilovač, elektrony musí kabelem proudit. Toto a nevyrovnaná frekvenční charakteristika některého z komponentů aparatury či špatná nahrávka je možná to jediné, proč někdo dá přednost ve zvuku jiné značce (pokud nejde o cenu). Za mě neznám nic lepšího. Rozdíl je to na první poslech slyšitelný, ale ne propastný, pořádně to doceníte až při delším poslechu a vůbec nejvíce při přepojení zpět na váš původní kabel.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: AAI kabely

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Z mé praxe musím napsat, že pro mé vnímání reprodukce nejsou rozdíly mezi kabely o nic menší než mezi komponenty, a klidně i bednama a to nemyslím jako vtip a dodám, že se to týká plně i kabelů napájecích. V tomto ohledu je kabel pro mě stejně hodnotný jako komponent. Jediné co brání některým toto si připustit jsou podle mě technická dogmata o tom, jak je kus drátu něco velmi triviálního na rozdíl od komponentu plného elektronických obvodů, a že se to nedá uspokojivě vysvětlit současným vědeckým poznáním a nejsou na to měřící techniky a proto to nemůže existovat. U elektroniky je tomu s měřením naopak, jdou naměřit velké rozdíly různých hodnot které jsou považovány za ukazatele kvality, a přesto ty nejlépe měřící přístroje nejsou mnoha lidmi preferovány. Myslím těmi kteří nejsou technicky náležitě poučeni-ovlivněni, a je pro ně nejdůležitější zejména to co slyší a jaké emoce u toho prožívají, a případné ne úplně dobré výsledky měření je vůbec nezajímají, nebo jim nejsou schopny ovlivnit ty reálně zažité zážitky z poslechu. Přesto je ve mně také něco z toho technického poučení a také celkem dost praxe a to mě drží v racionálních cenových hladinách v otázce kabeláže. Měl jsem několikrát možnost zažít zlepšení kabelem za několikanásobnou cenu, ale kvalita reprodukce se stávajícím kabelem byla natolik uspokojující a přinášející radost z poslechu, že návrat k němu nebyl nějakým utrpením a proto jsem nepropadl touze pořizovat onen drahý kabel. A další aspekt který hrál roli bylo uvědomění, jak velkou přidanou hodnotu prezentují prodejní ceny u vyšších tříd výrobků. Chápu ale, že jsou lidé ktří jsou nastaveni odlišně a proto nemají problém platit horentní sumy. Výrobci nejen kabeláže si toho jsou velmi dobře vědomi a proto produkují úspěšně i velmi nákladné modely.
Kromě nemalého vlivu na zvuk k zájmu o kabely vede myslím i to, že měnit kabeláž je i z psychologického pohledu příjemnější než měnit bedny nebo zesilovač. Nenarušuje to vybudovanou sestavu, tedy vzezření aparatury na které jsme zvyklý, a navíc pro drahé polovičky se změna kabelu nachází pod jejich rozlišovací schopností, takže nehrozí ani nepříjemnosti typu, kolik jsi do toho zase vrazil atp. Pro ty, kteří potřebují častěji změnu, začnou je dříve nebo později atakovat pocity stereotypu a nudy, je kabeláž vhodný objekt zájmu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AAI kabely

Příspěvek od blesk666 »

Najma ten ten zaver je dost pravdivy, aj ked si to mnohi nepripustia. Rovnako ako ti co velmi ani nepocuvaju, alebo ti co nie su ochotni prispustit to, lebo im to nekoresponduje s ich presvedcenim alebo ich osobnymi zaujmami alebo ich osobnym nastavenim
Naposledy upravil(a) blesk666 dne 25 bře 2023 00:08, celkem upraveno 1 x.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AAI kabely

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše: 24 bře 2023 22:47 Z mé praxe musím napsat, že pro mé vnímání reprodukce nejsou rozdíly mezi kabely o nic menší než mezi komponenty, a klidně i bednama a to nemyslím jako vtip a dodám, že se to týká plně i kabelů napájecích. V tomto ohledu je kabel pro mě stejně hodnotný jako komponent. Jediné co brání některým toto si připustit jsou podle mě technická dogmata o tom, jak je kus drátu něco velmi triviálního na rozdíl od komponentu plného elektronických obvodů, a že se to nedá uspokojivě vysvětlit současným vědeckým poznáním a nejsou na to měřící techniky a proto to nemůže existovat. U elektroniky je tomu s měřením naopak, jdou naměřit velké rozdíly různých hodnot které jsou považovány za ukazatele kvality, a přesto ty nejlépe měřící přístroje nejsou mnoha lidmi preferovány. Myslím těmi kteří nejsou technicky náležitě poučeni-ovlivněni, a je pro ně nejdůležitější zejména to co slyší a jaké emoce u toho prožívají, a případné ne úplně dobré výsledky měření je vůbec nezajímají, nebo jim nejsou schopny ovlivnit ty reálně zažité zážitky z poslechu. Přesto je ve mně také něco z toho technického poučení a také celkem dost praxe a to mě drží v racionálních cenových hladinách v otázce kabeláže. Měl jsem několikrát možnost zažít zlepšení kabelem za několikanásobnou cenu, ale kvalita reprodukce se stávajícím kabelem byla natolik uspokojující a přinášející radost z poslechu, že návrat k němu nebyl nějakým utrpením a proto jsem nepropadl touze pořizovat onen drahý kabel. A další aspekt který hrál roli bylo uvědomění, jak velkou přidanou hodnotu prezentují prodejní ceny u vyšších tříd výrobků. Chápu ale, že jsou lidé ktří jsou nastaveni odlišně a proto nemají problém platit horentní sumy. Výrobci nejen kabeláže si toho jsou velmi dobře vědomi a proto produkují úspěšně i velmi nákladné modely.
Kromě nemalého vlivu na zvuk k zájmu o kabely vede myslím i to, že měnit kabeláž je i z psychologického pohledu příjemnější než měnit bedny nebo zesilovač. Nenarušuje to vybudovanou sestavu, tedy vzezření aparatury na které jsme zvyklý, a navíc pro drahé polovičky se změna kabelu nachází pod jejich rozlišovací schopností, takže nehrozí ani nepříjemnosti typu, kolik jsi do toho zase vrazil atp. Pro ty, kteří potřebují častěji změnu, začnou je dříve nebo později atakovat pocity stereotypu a nudy, je kabeláž vhodný objekt zájmu.
:thumbup: Pekne a múdro napísané...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět