Audeze LCD-i3

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

Rozšířil jsem park o kompaktní planáry Audeze LCD-i3. Za mě lepší než cokoli jsem měl na uších ze světa IEM. Velké překvapení je modul Bluetooth, který je natolik kvalitní, že není nutné sahat po kabelu k iPhone Cipher. Párování zatím super jak s notebookem tak i s telefonem. Jediné co chybí přes BT je přístup k EQ v iPhone. Nicméně, přes BT jakoby ta ekvalizace nebyla potřeba, protože sluchátka hrajou méně rovně a více zábavně. Z mého pohledu není potřeba sahat po LCD-i4. Jistě hrajou lépe, ale vzhledem k okolním ruchům a tak si myslím, že přidaná hodnota nebude stát za 2-2,5 násobek ceny ... navíc bez BT modulu a Cipher kabelu.

https://www.audioreporter.cz/na-cem-pos ... -i-loznic/
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

Jinak ještě pár postřehů. Jsem rád, že sluchátka nemají žádné nesmysly typu "noise cancelation" a neizoluji od okolního prostředí, což bývá občas nebezpečné. Zvukově je naprosto jiné, než běžné IEM ... za mě prostě na hudbu a poslech. I bez DAC a samostatného ampu to má velmi slušně definovaný prostor a basová složka rozhodně nechybí ...
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Vinco »

No...ved je to Audeze....
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

Po pár týdnech stále nadšení. Za mě opravdu top přenosná sluchátka. Při přechodu z velkých LCD 3 (2021 Fazor) to není úplně studená sprcha. Vlastně jsem od té doby LCD 3 z kufříku nevyndal. Poslouchám hlavně na cestách. BT modul je opravdu top a bezproblémově se spáruje jak s iPhone tak i s HP Zbookem a při příchozím hovoru se automaticky přepne na telefon. Izolace od okolí není velká, zvuky z okolí pronikají ... což pro mě je plus, ať na mě nikdo neřve nebo mě nepřejede kamion :mrgreen:

Skoro lituji, že jsem nešel do LCD-i4, ale případná ztráta nebo poškození by asi hodně bolela vzhledem k ceně. Otázkou je, jestli využijí potenciál přes BT. Ještě bych rád vyzkoušel nějaký ultra přenosný DAC typu AQ Cobalt.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

zdravím, dělal jsi srovnání s lCDi4 ????
zvažuju jedny z nich a bohužel co zavřely prodejny audigo, asi to budu muset koupit na slepo.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

Ahoj, bohužel nezkoušel. Odradila mě cena a na doma už mám Audeze LCD3, tak mi přišlo rozežrané a navíc jsem si myslel, že BT modul bude snižovat rozdíl mezi oběma modely.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

chápu no.. já bych to používal určitě bez bluetooth , prostě kabelem k dapu …
mám jako “velký” ssluchátka t+a p-se a a koupil bych lcd-i3 na chození po venku se psem…
jenže se zase děsím toho, že mi bude zvuk připadat slabej a bude to vychozených 20.000 kč a pak budu stejně časem shánět lcd-i4 ….
vlastně mě na lcd-i3 nejvíc odrazuje právě to, že se počítá s tím, že se budou používat k mobilnímu telefonu nebo s bluetooth…
nicméně - pokud máš dojem, že jsou srovnatelný s velkejma LCD3 asi se bát nemusím.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

Hele za mě jsou perfektní na ven a cestování. Večer je používám taky a jak jsem psal LCD3 leží ladem. Ten BT modul je fakt velké překvapení. T+A jsem měl doma a hodně jsem je zvažoval. Ne dražší model. Opravdu pro me jedny z Top sluchátek. Audeze me ale tam nějak bavily více na rock a na Lebenu to bylo super.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Overgrounder »

Mám na domácí poslech LCD-X ještě v té starší verzi, jako IEM používám Bayery Xelento - mám tedy srovnání zhruba o podobném charakteru sluchátek o kterých se tady bavíte. Za mě bych Xelento přidal do hledáčku. Pravdou je, že LCD-i verze jsem neslyšel.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

díky za radu..já hledám i na ven otevřený sluchátka...nějak se necítím dobře, když poslouchám uzavřený (myslím nějak psychicky se necejtím dobře v té "izolaci")...
jinak na cesty jsou fajn i grado - např sr2, mají 190 gramů...jenže nesundatelnej obří kabel a pak mají velký tendence se rozpadat (mušle od mostu)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

https://www.thomann.de/cz/audeze_lcdi3.htm

3 roky záruka + 30 dnů na vrácení
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

no, tak mi právě dorazili a vyzkoušel jsem je -leze z toho zvuk jako z korejskýho hračkářství…chápu, že jsou naprosto nerozehraný, ale i tak. nebýt toho, že už mi k nim poslali celkem drahej káblík, kterej putuje z lotyška, tak je hned vracím.
prostě zase jednou blbost "slepýho" nnebo spíš "hluchýho" nákupu
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

no jsem asi první, který tak ně reaguje ... buď máš nerealistická očekávání nebo vadný kus:D ... zkus různé gumičky, já hraju na největší. Zkoušel jsi to na BT nebo máš nějaký přehrávač?
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

bt jsme nezkoušel, s gumičkama jsem si pár hodin hrál.... za pár dní dorazí kabel, snad se to trochu zlepší...
jinak - nevím no, ten zvuk je strašně řídkej , (přitom velký audeze mají spíš takovej líně medovej zvuk, tohle je pravej opak) přidal jsem basy na ekvalizeru (je to asi poprvé v životě co jsem kdykoli použil ekvalizer) a je to trochu snesitelnější, ale i tak, zatím venčím psa a mám na hlavě T+A, trochu mě z nich bolí za krkem, páč mají skoro půl kila)))
dát si na uši ty lcd-i3 se zatím nedonutím
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

Hele, nevím no, já bych je takhle nepopsal ani náhodou. Pro mě je to právě náhrada za LCD 3, které hrají jak říkáš velmi příjemně a vůbec ne tence. Takový zvuk nemám rád, a proto jsem si jiné IEM nekoupil ... na LCD i3 se mi líbí, že hrajou "planární" prostor, basy a celkový fun. Přijde mi, že mluvíš o jiných sluchadlech.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Halys »

Pod pojmem korejské hračkářství si přestavují zvuk sluchátek Hama tak za 300,- až 500,- .
Jestli je to tak , tak bych je určitě reklamoval . Moc bych nespoléhal že kabel dokáže zlepšit zvuk oproti originálu .
Myšleno že sluchátek Hama na Audeze .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

no, ok...já jsem hama nezkoušel...
sluchátkům moc nerozumím, nemám jich moc naposlouchaných, používám je jen v nouzi na cesty, doma mě to vesměs ani nenapadne
kvalifikovaný srovnání teda neposkytnu - ale aspoň takto - je to (pro moje uši) asi nesrovnatelně horší než třeba (po paměti) sennheiser hd660 (cca 10.000), grado rs2 (cca 14.000) … napřímo oproti t+a p-se (který mám doma) to asi nemá smysl srovnávat.... a co se týče malých sluchátek do uší, mám doma jedině westone w60, vůbec je nepoužívám …a teď jsem to teda krátce srovnal pouze pro “toto vlákno”
oboje mi přijdou (pro mě) pro to, abych se zaposlouchal do nějaké hudby nedostatečný - westone jsou zahuhlaný (připomíná mi to, když na nějaké návštěvě měli bluetooth bedýnku marschall co jako napodobovala “lampovej” zvuk a skoro nebylo poznat co vlastně hraje) a audeze lcd-i3 jsou zase řídký a zvuk je takovej hubenej, malej… informace tam sice nějaký jsou ale nic co by mě vtahovalo…
jediný, co trochu pomáhá je zakrýt si je oběma dlaněma a uměle si tak vytvořit polouzavřenou konstrukci z masa a kostí
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

Yngwie píše: 20 led 2022 09:05 Hele, nevím no, já bych je takhle nepopsal ani náhodou. Pro mě je to právě náhrada za LCD 3, které hrají jak říkáš velmi příjemně a vůbec ne tence. Takový zvuk nemám rád, a proto jsem si jiné IEM nekoupil ... na LCD i3 se mi líbí, že hrajou "planární" prostor, basy a celkový fun. Přijde mi, že mluvíš o jiných sluchadlech.
no u reflexe lcd3 (byt je to u mě jen po paměti) se asi shodujeme...čili netuším co se děje u lcd-i3
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

tak před pár dny jsem pořídil LCDi4 a je to o kus lepší
(s ldci3 jsem různě experimentoval a trochu poslouchatelný jsou jen s jejich kablikem k iphonu, kterej je nějak dsp vyladěnej)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

parnass píše: 23 úno 2023 22:56 tak před pár dny jsem pořídil LCDi4 a je to o kus lepší
(s ldci3 jsem různě experimentoval a trochu poslouchatelný jsou jen s jejich kablikem k iphonu, kterej je nějak dsp vyladěnej)
Tak užívej. Já už jsem se jich zbavil. Nějak mě přestal bavit ten koncept a skončil jsem u trapných AirPodů 2 Pro. Je pravda, že díky tomu DSP/DAC na kabelu pro iPhone se to dalo upravit. No ale po připojení na kvalitní aparát se to pak úplně změní k nepoznání. Jen ty klipsy a kvalita výroby mě fakt iritovala.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od parnass »

Hele i4 jsou poslouchatelný - nejsou tak agresivní a nepotřebujou ten "dsp" "autocenzura" tak bezvýhradně. ..ale jinak na cestování můj největší objev s geniálním poměrem cena/zvuk/"malá" velikost jsou DanClark Aeon ...nebejt toho, že momentálně vlastním 5 různejch sluchátek (a to sluchátka vlastně moc neposlouchám) tak ty DanClark pořídím...
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od Yngwie »

parnass píše: 05 bře 2023 20:48 Hele i4 jsou poslouchatelný - nejsou tak agresivní a nepotřebujou ten "dsp" "autocenzura" tak bezvýhradně. ..ale jinak na cestování můj největší objev s geniálním poměrem cena/zvuk/"malá" velikost jsou DanClark Aeon ...nebejt toho, že momentálně vlastním 5 různejch sluchátek (a to sluchátka vlastně moc neposlouchám) tak ty DanClark pořídím...
Problémem Audeze jsou rozkolísané výrobní tolerance těch planárních měničů. Jedny sluchátka jsou takové a druhé makové. Sám jsem chytnul velké LCD 3, které už nepustím a hrajou pro mě skvěle, ale slyšel stejnou revizi s hrála teda významně jinak (více agresivně a do výšek a měla nahráno to samé a poslouchalo se na stejném aparátu). Já jsem chytil LCD 3i, které hrály OK a ty možná jsi měl peška a teď máš štěstí LCD 4i:). Jinak servisní podpora Audeze je téměř vtip ... podobně jako u každé menší americké firmy. Za mě už dneska bych šel do čehokoli typu Hifiman, kde v případě problému prostě vzali sluchátka a dali nové.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audeze LCD-i3

Příspěvek od blesk666 »

U tych in ear je to strasne zavisle od usadenia do usi. Skusil som na odporucenia jeden typ a to bol pre mna taky pruser, ze stare kablove sluchadla este tusim k IPhone 8 boli lepsie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět