THXKO

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: THXKO

Příspěvek od B. M. C. G. »

kychtax píše: 11 říj 2021 18:14 Prosim Te ty pletene sitaky jsou co zac. :?:
=)) Kabelomaniak nepozná LessLoss :ymdevil:
kychtax

Re: THXKO

Příspěvek od kychtax »

mohl to být i AQ. :angel:
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Tak konečne došlo na mnou dlho očakávaný upgrade preampu Audio Research LS26. Prišlo to ešte len dnes a bolo mi povedané že kondenzátory Mundord potrebujú asi 100 hodín aby som mohol hodnotiť zvuk. Teda zatiaľ aspoň nejaké foto pred upgradom a po. Report bude neskôr.
IMG_20221001_095816.jpg
IMG_20221008_130028.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: THXKO

Příspěvek od terahera »

Paráda chlape :thumbup: Jsem zvědav,jak se nakonec výměna kondíků u tebe projeví a jsem rád,že tě lampa stále baví a asi dost,když jses pustil do tuningu :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Od prvého tónu ma ohúril v nahrávke neskutočne obrovský priestor. Na ľudskom hlase bolo hneď počuť že je reálnejší akoby bližšie k miestu posluchu. Ja zvuky neviem popisovať ale toto bolo také že husia koža po pár sekundách posluchu. Výšky sú krajšie akoby sa viac ukázali kde som ich tak nevnímal. Na začiatok som to počul asi takto, malo to asi 5-6 hodín. Moc ma nakopla Teraherová kritika vtedy u mňa. Hej lampy sa mi moc zapáčili. Proste to som aj potreboval. Uvidím teda až to bude mať viac nahrané :angel:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: THXKO

Příspěvek od matus_pigy »

Servus,prezradis,kto ti to robil?
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Ahoj, máš SS :ympeace:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: THXKO

Příspěvek od matus_pigy »

Ďakujem :)
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Po dlhšom rozhodovaní došlo u mňa k zmene DAC. Pri výbere a po spokojnosti so značkou Gustard som išiel opäť cestou Gustardu. Gustard proste vie, X16 už robí spoločnosť a radosť inému hifistovy. Pôvodne som chcel ísť do X26 PRO alebo A26 a rozhodnutie nakoniec padlo na rebríkový DAC Gustard R26. Včera dorazil a prvý dojem že je krásny už na pohľad a váhou poriadny macek 7,5kg napovedá že to bude silná káva od Gustardu. Napájaný bude sieťovým káblom Lessloss Reference. Nechávam pár dní na zahorenie, potom napíšem ako sa usadí. Ešte pribudli nejaké difúzory tie nafotím neskôr.
IMG_20230221_161656.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

V prvom rade gratulujem. Budem zvedavy na dojmy. Tak ci tak otazka kupoval si teda “naslepo”? Len podla skusenosti s Topping a nejakych referencii na webe?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Z Toppingom nemám žiadne skúsenosti len z Gustardom i keď budú podobne. Keďže som poznal ako čajna umí bol to z mojej strany risk, ale viem čo X16 za 499 korún dokázala tak nebojím sa že stúpim do blata. Dlho sledujem toto vlákno:

https://www.head-fi.org/threads/gustard ... ge.963630/

Síce čítanie na dlho cez 300 strán už ale asi jediné kde sa R26 rozoberá od jeho začiatku po súčasnosť.

Čítam recenzie ale tie beriem z rezervou samozrejme. Páči sa mi akurát recenzant Sandu Vitalie o ktorom si myslím že sa na nič nehrá a robí to že ho to baví. Teda aspoň v jeho recenziam verím.
Myslím že nemám čo stratiť oproti X16ke.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

ano pardon Gustard som myslel nie Topping.
Podla mojich skusenosti by som mohol potvrdit ze ak by si presiel z X16 na X26 ze tam sa posunies len jednym smerom a tym by to bola volba na istotu. r2r maju niektore zvukove specifika na ktore ked mas nacitane si asi do nejakej miery pripraveny. Preto budem zvedavy. Skoda ze este nie su merania na tento DAC, ale verim ze coskoro budu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Áno viem že X26 je lepšia ako X16 ale to samé píšu tý čo mali doma a počuli X26 vs. R26 vedľa seba. Netuším o koľko je ďalej ale viem že X26 predal. Aj tak si myslím že bez kvalitného sieťového káblu a správnej poistky to nebude ono. Vyskúšam SR Purple a Audio Magic SHD Ultimate s ktorou mám výborne skúsenosti. K DAC neskôr ako sa rozohrá plánujem dokúpiť digitálne rozhranie od Gustardu U18 a I2S kvalitný kábel. Zrejme tento:

https://www.highendcableshop.eu/product ... i2s-cable/
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

myśim ze by si mal byt po X16 spokojny, vsak poreferuj
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: THXKO

Příspěvek od Maxpower »

U HDMI kabelu pro I2S je nejdůležitější délka. Zkoušel jsem asi 4 kabely a levnější kratší kabel hraje lépe než dražší delší kabel. Používám kabel z audiophonics délka 30cm. Ultra drahé kabely jsem nezkoušel, na Headfi používají stříbrné z aliexpresu - nezkoušel jsem.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Maxpower píše: 22 úno 2023 09:22 U HDMI kabelu pro I2S je nejdůležitější délka. Zkoušel jsem asi 4 kabely a levnější kratší kabel hraje lépe než dražší delší kabel. Používám kabel z audiophonics délka 30cm. Ultra drahé kabely jsem nezkoušel
Aký sa ti javil najlepšie z tých štyroch? Môžeš dať link? Dík.
Určite tu bude platiť čím kratšie tým lepšie.
Ale myslím že 50cm bude v poriadku a bude záležať na veľa faktoroch ako tienenie zloženie atď.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: THXKO

Příspěvek od Fidji99 »

Maxpower píše: 22 úno 2023 09:22 U HDMI kabelu pro I2S je nejdůležitější délka. Zkoušel jsem asi 4 kabely a levnější kratší kabel hraje lépe než dražší delší kabel. Používám kabel z audiophonics délka 30cm. Ultra drahé kabely jsem nezkoušel, na Headfi používají stříbrné z aliexpresu - nezkoušel jsem.
Pri kabelazi HDMI typu sa odporuca MINIMALNA dlzka 1-1.2m lebo tam prichadza k "input overload" ak to je kratsie. Neplatia tam kalsicke poucky z analogoveho sveta.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

otazka je len vzdy ci suma nakladov r26+kable+poistky+reclocker bude signifikatne stale mensia a vysledok adakvatne porovnatelny alebo nebodaj lepsi ako zo samotneho napr: Holo Spring 3, May, Denafrips Terminator II, Rockna Wavelight. Kazdy z nich hra inak
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

input overload? a to ako vyriesi dlhsi kabel? Impedancia alebo ide o “precenecie” dat na vstupe DAC-u?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: THXKO

Příspěvek od Fidji99 »

blesk666 píše: 22 úno 2023 10:48 input overload? a to ako vyriesi dlhsi kabel? Impedancia alebo ide o “precenecie” dat na vstupe DAC-u?
Tak mi to vysvetlili v Trinnove, ked mi nefungoval 2.1 certifikovany kabel s dlzkou 0.6m. Ale bol to skor elektricky, ako datovy problem.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: THXKO

Příspěvek od PavelDosko »

THXKO si vybral R26 protoze se mu libi. To ze existuje x jinych je jasne.
At mu dela radost
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

blesk666 píše: 22 úno 2023 10:46 otazka je len vzdy ci suma nakladov r26+kable+poistky+reclocker bude signifikatne stale mensia a vysledok adakvatne porovnatelny alebo nebodaj lepsi ako zo samotneho napr: Holo Spring 3, May, Denafrips Terminator II, Rockna Wavelight. Kazdy z nich hra inak
Ak dobre rátam tak všetky tie srandy okolo DAC (kábel, poistka, relocker, druhý sieťový kábel a I2S kábel) = +- 5700€. Je to cena Holo Spring May. Tu je otázne či taký DAC ako May je taký dobrý že nepotrebuje žiadnu lepšiu poistku, sieťový kábel. Myslím že bez kvalitného prepojenia a doladenia správnymi doplnkami (poistkami atď) ktoré sú nevyhnutné v zostave nebude hrať ani Lampizator za 15.000€ k spokojnosti zákazníka. Každý DAC bude hrať inak len zosúladiť to správne je veľmi dôležité. Ja som nikdy nenapísal že R26 bude lepšie hrať ako hociktorý DAC nad 2000€ [-x
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

pochopil si to spravne, ospisql zaroven inak. Ano iste kabelaz k napr Holo May ked doladis k tovjej zostave bude to zas kepsie. Myslel som ale ci nebude niektory z tych uvedenych DAC-ov lepsi uz v tvojej zostave uz s nejakym obyc zakladnym kablom, poistkou. Reclocker podla mna May nepotrebuje. Resp mozes nieco zmenit technicky k horsiemu a zvuk sa ti moze viac pacit (znie to divne, ale casto je to v praxi tak). Hodiny s PLL sluckou ON ma vsak Holo May excelentne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Môže byť, kľudne možno bude niekto kto rád porovná u mňa a ja budem predávať. Ktovie, nebránim sa ničomu. Len som si vybral ešte cenovo zaplatitelný (pre mňa) DAC o ktorom som ešte nič zlé nečítal. Chvália ho a prirovnávajú k cenovo k 3500€ DACom :cool:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: THXKO

Příspěvek od Maxpower »

THXKO píše: 22 úno 2023 09:35
Maxpower píše: 22 úno 2023 09:22 U HDMI kabelu pro I2S je nejdůležitější délka. Zkoušel jsem asi 4 kabely a levnější kratší kabel hraje lépe než dražší delší kabel. Používám kabel z audiophonics délka 30cm. Ultra drahé kabely jsem nezkoušel
Aký sa ti javil najlepšie z tých štyroch? Môžeš dať link? Dík.
Určite tu bude platiť čím kratšie tým lepšie.
Ale myslím že 50cm bude v poriadku a bude záležať na veľa faktoroch ako tienenie zloženie atď.
Nechal jsem si tento
https://www.audiophonics.fr/en/hdmi-dvi ... 11984.html
Porovnával jsem s delším Audioquest pearl (1.5 m), Supra HD5 (1,0 m), no name 50cm.

Na headfi doporučovali tento.
https://www.aliexpress.com/item/4000255 ... gVqaxFgEDl

Abych to uvedl na pravou míru, rozdíly nebyly nijak zásadní, vyšlo mi z toho, že kratší je lepší. Možná kdybych měl kratší verze dražších kabelů, byly by naopak lepší. Vycházím i z teorie, I2S přenos je určen pro interní komunikaci a proto by měl mít kabel krátké délky.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: THXKO

Příspěvek od Maxpower »

Fidji99 píše: 22 úno 2023 10:44
Maxpower píše: 22 úno 2023 09:22 U HDMI kabelu pro I2S je nejdůležitější délka. Zkoušel jsem asi 4 kabely a levnější kratší kabel hraje lépe než dražší delší kabel. Používám kabel z audiophonics délka 30cm. Ultra drahé kabely jsem nezkoušel, na Headfi používají stříbrné z aliexpresu - nezkoušel jsem.
Pri kabelazi HDMI typu sa odporuca MINIMALNA dlzka 1-1.2m lebo tam prichadza k "input overload" ak to je kratsie. Neplatia tam kalsicke poucky z analogoveho sveta.
Myslím, že jde o něco jiného než u přenosu AV hdmi. U I2S je všude co jsem našel doporučena co nejkratší délka. Je třeba dát pozor pouze na rozložení PINů, ne každý výrobce používá stejný formát I2S rozložení.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

No ako prve dojmy z R26?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Nedávam už nikdy na prvé dojmy pri rozohravaní, až po týždni budem referovať.
Len akurát môj 10 ročný syn si vypočul svojho obľúbeného ,,Martina Garrixa - Animals,, a povedal že také detaily ešte v tej pesničke nikdy nepočul :lol:
Ja ešte nekomentujem...
Aspoň nejaké foto ako to sedí medzi zdrojom s nerezovou platňou :angel:
IMG_20230223_140241.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Konečne prišiel čas zatiaľ asi po 250 hodinách zahorenia na väčší posluch môjho rebríkového DACku Gustíka R26.
Otestoval som dôkladne každú funkciu a podelim sa s vami o moje zistenia. Ešte ako som sa pustil do posluchu aktualizoval som firmware cez usb-c port po ktorom sa zväčšilo písmo na displeji, je aj hrubšie a lepšie čitateľné z diaľky. Teraz je displej čitateľný aj zo 3,5 metra. Zlepšili aj také maličkosti ako úplne zhasnutie OLED displeja, predtým zostával svietiť. Proste sa nedal zhasnúť. Aj tlačítko stand-by po vypnutí zostávalo blikať, teraz sa dá navoliť či má svietiť, bikať alebo zhasne úplne. To blikanie bolo hrozné. Teda aktualizácia firmwaru bola pre mňa zlepšením.
Teraz prvé dojmy ako to hra. NOS zapnutý, a tak to hrá najlepšie. Dac je veľmi pôsobivý, je naozaj dobrý a je lepší v porovnaní s X16. Má veľký priestor, hlbší bass a zvuk nemá hranice, vychádza z čiernej prázdnoty. Ako som pustil akustickú hudbu DAC mi robil zimomriavky. Bolo to skvelé pôsobivé, najviac ma však zaujala súhra hudobných nástrojov rozmiestnených dookola. Zostal som sústredený so zatvorenými očami a cítil som presnú vzdialenosť medzi nimi a miestom počúvaniam. Naozaj krásne. Keď zatvorim oči hudba mi vyplní celý priestor v miestnosti, akoby to ani z reproduktorov nešlo, akoby tam neboli. Počujem ako sa speváčka nadychuje ako prehĺta, niečo úžasné. Všetko znie tak prirodzene a ľahko, veľké rýchle údery sú až neuveriteľné ako rýchlo zmiznú. Všetko pôsobilo čisto a zábavne, bez chýbajúcich malých detailov. Som ohromený ako mi to teraz hrá. Zatiaľ to hrá z poistkou Audio Magic ktorú som ešte nestačil ani otočiť, budem ešte porovnávať ktorá poistka zostane keď bude viacej času. Zatiaľ toľko z mojich pocitov.
Ešte nejaké foto kde už sú difúzory kompletné a pribudli aj nejaké malé hudobné nástroje :angel:
IMG_20230305_093454.jpg
IMG_20230305_093214.jpg
IMG_20230305_092142.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: THXKO

Příspěvek od zatty »

naprosto jiná sestava než si pamatuju.... těším se na návštěvu konečně :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: THXKO

Příspěvek od blesk666 »

Verim ze z X16 na R26 je velky pokrok, super ze robia aj teketo rozumne upgrejdy FW. Mas to pekne, uzivaj hudbu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Maxpower píše: 22 úno 2023 14:57
THXKO píše: 22 úno 2023 09:35
Maxpower píše: 22 úno 2023 09:22 U HDMI kabelu pro I2S je nejdůležitější délka. Zkoušel jsem asi 4 kabely a levnější kratší kabel hraje lépe než dražší delší kabel. Používám kabel z audiophonics délka 30cm. Ultra drahé kabely jsem nezkoušel
Aký sa ti javil najlepšie z tých štyroch? Môžeš dať link? Dík.
Určite tu bude platiť čím kratšie tým lepšie.
Ale myslím že 50cm bude v poriadku a bude záležať na veľa faktoroch ako tienenie zloženie atď.
Nechal jsem si tento
https://www.audiophonics.fr/en/hdmi-dvi ... 11984.html
Porovnával jsem s delším Audioquest pearl (1.5 m), Supra HD5 (1,0 m), no name 50cm.

Na headfi doporučovali tento.
https://www.aliexpress.com/item/4000255 ... gVqaxFgEDl

Abych to uvedl na pravou míru, rozdíly nebyly nijak zásadní, vyšlo mi z toho, že kratší je lepší. Možná kdybych měl kratší verze dražších kabelů, byly by naopak lepší. Vycházím i z teorie, I2S přenos je určen pro interní komunikaci a proto by měl mít kabel krátké délky.
No to sa ani nečudujem že nepočuješ rozdiely medzi I2S káblami keď tam skúšaš kábel za 12,90€. Neber ma zle ale kábel je naozaj ako komponent, to úplne vážne. Ja vsádzam na viacmenej istotu

https://www.highendcableshop.eu/product ... 2s-cables/

Veľa dobrých opisov ľudí čo ho odporúčajú som si prečítal. Čisté striebro myslím že bude najlepšie čo tam môže isť. Ale je to môj názor.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

blesk666 - ďakujem snáď ešte malé zmeny dotiahne do dokonalosti niektorá z mnou nominovaných poistiek. Mám ich dosť tak bude zábavka :lol:

zatty - nie iná len prekopané všetko čo mi vadilo, nezostal kameň na kameni, a ak mi aj to posledné čo tam zostalo začne vadiť pôjde aj to preč :mrgreen:
Mám v pláne nejaké zmeny ešte, ale to čas ukáže preto nebudem konkrétny.
Teším sa na tvoju návštevu :razz:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: THXKO

Příspěvek od Maxpower »

THXKO píše: 06 bře 2023 08:45
Maxpower píše: 22 úno 2023 14:57
THXKO píše: 22 úno 2023 09:35

Aký sa ti javil najlepšie z tých štyroch? Môžeš dať link? Dík.
Určite tu bude platiť čím kratšie tým lepšie.
Ale myslím že 50cm bude v poriadku a bude záležať na veľa faktoroch ako tienenie zloženie atď.
Nechal jsem si tento
https://www.audiophonics.fr/en/hdmi-dvi ... 11984.html
Porovnával jsem s delším Audioquest pearl (1.5 m), Supra HD5 (1,0 m), no name 50cm.

Na headfi doporučovali tento.
https://www.aliexpress.com/item/4000255 ... gVqaxFgEDl

Abych to uvedl na pravou míru, rozdíly nebyly nijak zásadní, vyšlo mi z toho, že kratší je lepší. Možná kdybych měl kratší verze dražších kabelů, byly by naopak lepší. Vycházím i z teorie, I2S přenos je určen pro interní komunikaci a proto by měl mít kabel krátké délky.
No to sa ani nečudujem že nepočuješ rozdiely medzi I2S káblami keď tam skúšaš kábel za 12,90€. Neber ma zle ale kábel je naozaj ako komponent, to úplne vážne. Ja vsádzam na viacmenej istotu

https://www.highendcableshop.eu/product ... 2s-cables/

Veľa dobrých opisov ľudí čo ho odporúčajú som si prečítal. Čisté striebro myslím že bude najlepšie čo tam môže isť. Ale je to môj názor.
Rozdíl jsem slyšel. Drahé kabely stály za prd. Ono já se ti zase trochu divím kombinovat R26 s pojistkami a kabely několikanásobné ceny zařízení. Už to tu někdo zmiňoval s lepším DACem bys na tom byl zvukově lépe..
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: THXKO

Příspěvek od aretax »

Maxpower píše:
Rozdíl jsem slyšel. Drahé kabely stály za prd. Ono já se ti zase trochu divím kombinovat R26 s pojistkami a kabely několikanásobné ceny zařízení. Už to tu někdo zmiňoval s lepším DACem bys na tom byl zvukově lépe..

Možno áno, možno nie - s tým DAC-om. Kábel je taký istý komponent, ako aj ten DAC a nie je to o cene kábla, ale o jeho dopasovaní. Aj mne sa stalo, že mi niekde lepšie vyhovoval násobne lacnejší kábel, a niekde zas drahší. O značkách sa teraz nebudem rozpisovať. lebo je to diskutabilné a pre toto fórum je táto téma ako sud s pušným prachom. Najlepšie je vyskúšať, rozhodnúť sa pre variant, ktorý mi vyhovuje a pre vlastný pokoj nič nezverejňovať. Okrem samotného dopasovania tu hrá aj vkus poslucháča a stav jeho sluchu, nakoľko sme tu väčšinou postaršie existencie. Niekto má rád čokoládu, iný zas tatársky biftek. Obidve položky sú jedlo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: THXKO

Příspěvek od Maxpower »

Souhlasím, určitě není jediná cesta správná a u každého rozhodují jeho proměnné. Svou zkušenost jsem popsal, nemám s tím žádný problém, ani s kritikou. Snažím se pouze pomoct s žádostí o radu a s tím co jsem zkusil. Pojistky zkoušet nebudu, nějaké kabely jsem vyzkoušel a vybral co mi vyhovovalo. Zásadní rozdíly (na kterých mi záleží) se však nekonaly.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

Maxpower -Beriem že lacnejší hrá lepšie u Teba. Každá vyššia kategória má kvalitatívne zloženie (meď, striebro, zlato atď...) a iná technologia zplietania napríklad. Od toho sa odvíja aj cena. Určite že to skúšali pri vývoji pred tým ako určili cenu. Zatiaľ som nepočul lacný kábel (dvojciferná suma) že by bol lepší po zvukovej stránke ako ten (trojcifernej a štvorcifernej sumy) eúr.
Ak aj niektorý kábel je u mňa drahší ako niektorý môj komponent je iba preto že som vyskúšal že to naozaj počuť a cenou aj stúpa počutelná kvalita onho káblu a tým sa zlepšuje celý aparát. To že nechceš vyskúšať vplyv poistky je Tvoja vec ale verím že to je chyba s Tvojej strany, ale neberiem Ti to. Inak R26 stojí 1600,-€ a napájam ho Lesslossom Reference 1824,-$ kde vidíš násobne vyššiu cenu? Nestačí mať jeden kábel kvalitný aby hrala celá apartúra lepšie hneď o dve triedy, to sa nestane. Vždy treba každý jeden komponent doladiť čo najlepšie z najlepším čo je možné potom sa dostavia dosť počutelné uspokojivé výsledky.
Ja sa tu delím o svoje pocity a dojmy, o moju radosť z hudby a myslel som že to aj niekomu niekedy pomôže a vyskúša že aj nie najdrahšie komponenty sa dajú doladiť na vysokú úroveň nič viac :angel:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: THXKO

Příspěvek od aretax »

THXKO píše: 06 bře 2023 18:07 Zatiaľ som nepočul lacný kábel (dvojciferná suma) že by bol lepší po zvukovej stránke ako ten (trojcifernej a štvorcifernej sumy) eúr.
Môžeš ma navštíviť, dokážem Ti, že aj to môže byť pravda.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: THXKO

Příspěvek od THXKO »

aretax píše: 06 bře 2023 18:45
THXKO píše: 06 bře 2023 18:07 Zatiaľ som nepočul lacný kábel (dvojciferná suma) že by bol lepší po zvukovej stránke ako ten (trojcifernej a štvorcifernej sumy) eúr.
Môžeš ma navštíviť, dokážem Ti, že aj to môže byť pravda.
Áno mám to v pláne už dlhší čas aj z Jimmym sa u Teba staviť, do teraz sa mi nepodarilo na tvoj smer akosi dostať. Snáď tento rok sa to už podarí :smile:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: THXKO

Příspěvek od aretax »

Naozaj Ťa rád privítam, nie len kvôli dokazovaniu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět