Noble Audio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Děkuji zákazníkům za důvěru a přízeň kterou v uplynulém roce vložily do výrobků Noble Audio.

Všem přátelům a známým přeji ať se daří v Novém roce.

PF2020.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Noble Audio

Příspěvek od Yngwie »

Před časem jsem se zapojil do testování prototypů signálový kabelů Noble Audio a od té doby dlužím Pavlovi nějaké veřejné shrnutí mých poznatků o jeho kabelech. Měl jsem zapůjčeno asi vzorků signálových kabelů RCA a musím pro mě hodnotit výsledek velice velice kladně. Srovnával s několika kabely, ale hlavně naposlouchanými Acoustic Revive Line-RCA1.0 Triple-C a několika dalšími renomovanými a mnohem dražšími kabely. Pro mě osobně je jeden vzorek, který jsem měl zapůjčený téměř ideálně vyvážený kabely, který od top-highendu nedělí tak mnoho, a přitom cena je velmi příjemná. Na vlastní uši jsem přesvědčil, co dokáže změna geometrie vodičů při použití téhož materiálu. Detaily o použitých materiálech a geometrii zveřejňovat nebudu, neboť je to know-how výrobce. Nevím, jak finální volba dopadla, ale pro mé slechy byl nejvyváženější a nejuniverzálnější kabel vzorek „O“. Tento sample rozmázl levnější řadu Acoustic Revive Triple-C z metráže téměř ve všech ohledech. Rozlišení, prostor a celková otevřenost kabelu byla o třídu jinde. Frekvenční extrémy lépe definované.

Jasně, nebyl tam nadhled drahého Siltechu (150 tis.) nebo přirozenost referenčního Acoustic Revive s oválnými vodiči 1.8x1.4mm (60 tis.) Teflonu, ale celkově velmi povedený kabel. Ostatní vzorky hrály často velmi odlišně přesto, že byly často vyhotoveny ze stejného materiálu. Kabely jsem měl možnost slyšet na svých reproduktorových kabelech Acoustic Revive Triple C z metráže (cca 12 tis.), referenčních AR SPC-PA2.5 Triple-C (cca 100 tis.) a Nobel Audio NightSky (20 tis.). Nejpříjemnější pro mé ucho byla kombinace vzorku O a AR SPC-PA2.5 Triple-C (1.8x1.4 mm). S kabelem Noble Audio byly už pro mě příliš prézentní nejvyšší frekvence na úkor nasycenosti středového pásma. Spodky byly téměř v každé kombinaci s NightSky bez výhrad. Set RCA „O“ a repro NA bych doporučil každému vyzkoušet, než se vydá cestou často nesmyslných cen high-endové produkce. Je ovšem nutné, aby ve zbytku řetězce nebyly zásadní problémy … zvláště pak na nejvyšších frekvencích, čímž levnější komponenty často trpí a kabely NA to umí odhalit a vypíchnout.

Shrnuto a podtrženo, kabely NA za velmi příjemnou cenu nabízejí opravdu mnoho a pro mnoho sestav mohou být tím pravým ořechovým. Výrobci extrémně drahých kabelů jako Siltech, AR nebo Tellurium Q sebou prozatím nemusí zoufalstvím tlouct o podlahu, ale srovnání s drahou metráží může být často velmi překvapivé. Dodám, že s provedením kabelů jsem byl spokojen a to jak repro tak i RCA. To se například o poměrně drahé značce Clarus říci nedalo (kvalita konektorů byla otřesná, ale jinak hrály velmi dobře).
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jsou to už tři měsíce co si Yngwie vyzkoušel reprokabely NightSky a potrápil se s testem mých vývojových vzorků RCA kabelů, nakonec jich měl dohromady sedm.
Byl to v podstatě slepý test, vzorky vypadaly shodně, jen jeden pár měl odlišný druh konektorů.
Yngwie mi poskytl charakteristiky, které se v podstatě shodovaly s tím jak jsem vzorky vnímal já.
Akce se během několika letních měsíců účastnil větší počet testujících z řad členů fóra i lidí mimo něj, a až na výjimky se jejich hodnocení podobaly, lišila se spíše preference - nevyvstal zcela jednoznačný vítěz.
Rozhodl jsem se nakonec zařadit do produkce dva modely RCA kabelů, a tak tu jsou jako náhrada za stávající kabely StarLight typy
Stars a Stars T. Je mezi nimi i vzorek „O“ o kterém píše Yngwie.

Tato akce potvrdila, že ne pro každé ucho a každou sestavu je nejvhodnější jen jedno řešení, a proto jsem zvolil nakonec dvě.
Je jasné, že bez osobní zkoušky je těžké se rozhodnout který kabel zvolit, i když by byly od výrobce popsány jejich zvukové rozdíly, a proto jdu zájemcům o koupi naproti službou, kdy mohou jednoduchým způsobem vyzkoušet který model by lépe vyhovoval zrovna jim, a mohou zakusit na vlastní uši jejich rozdíly, detaily jsou na mých stránkách.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Novinky 2020

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Novinky u Noble Audio:

-RCA linkové kabely Stars a Stars T které nahrazují dosavadní StarLight.

-Digitální USB kabel SilverMoon se stříbrnými solid core vodiči.

-Přidání dvou variant alternativních čelních panelů u filtrační jednotky Galaxys.

- Sunrise V3, je to třetí verze této úspěšné jednotky. Od předchozí v2 se liší designem čelního panelu, přemístěním vypínače na dno přístroje za čelní panel, masivními AL nohami a schuko zásuvkami, vnitřek je shodný.

Na stránkách byly doplněny u filtračních jednotek získané uživatelské recenze a fotky v sestavách.
Tímto bych chtěl poděkovat těm, kteří tomu po nákupu věnovali čas, a tyto informace poskytli.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Noble Audio

Příspěvek od lachim »

NA
S chuti jsem si prohled fotky sestav se sunrise nebo galaxys. Díky za perfektní web. Tady má Luděk moc co dohánět
:clap:
Takový Pohled na šneky, maximalis. sestavu mcin a 2 ks galaxys v nadherne poslechovce = pecka, balsam
Instaloval jsi osobně? Slyšel jsi zvuk sestavy snu?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Těší mě, že ses pokochal.
U té instalace jsem nebyl, takže ani neslyšel.
Jsou tam dvě zcela zakázkové jednotky - speciální verze, protože tato netradiční sestava má díky osmi monoblokům naprosto výjimečné požadavky.

Jedna jednotka je čistě pro konce, má osm zásuvek a každá má svůj filtr proudově dimenzovaný jako je ten ve standardní variantě, jen tak tak se to tam vešlo. A druhá jednotka má šest zásuvek, všechny pro linkové přístroje a všechny mají zase své filtry.
Na základě této dvoukrabicové varianty mam do budoucna myšlenku, že bych mohl dát do nabídky takto oddělené varianty, ale počet zásuvek pro koncáky by byl snížen na 4ks, protože to je běžné potřebné maximum, i Isotek Titán má jen dvě.

Možná by tam mohly být ty ještě dražší rhodiované NCF zásuvky a pojistkový odpojovač v audio provedení na velké pojistky....
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Noble Audio

Příspěvek od lachim »

NA
Zajímavé.kolik bude takový galaxys ultimate stát? Tak 95?
isotek titan se počítá s připojením 2 list/psu. 2zasuvky má kvůli velikosti/ vzhledu zadního panelu. Bohužel originál pes se, dle mého, příliš nepovedl
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Kolik bude stát taková dělená varianta je dost předčasné řešit, je to jen v podobě myšlenky, ale předpokládám, že by se to mohlo vejít s těma nejlepšíma zasuvkama do 85.000,-
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Noble Audio

Příspěvek od lachim »

NA
pavle... kuk!
vypadla na mě tahle fotka z dávné minulosti.
test Tvých Gread Lucid u člena "Zappa" proti jeho top modelu Tannoy
tipuji rok 2009 ?
Obraz0120.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Prima připomenutí, byla to tenkrát pěkná akce.
Je to rok 2010 a jde o vývojovou variantu, nakonec došlo ke změně rozmístění měničů a proporčního provedení skříní.

23503231_5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Noble Audio

Příspěvek od lachim »

U Zappa to byl ráj pro každého nadšence. Tvá fotka je skvěle popisná.
... a koukám, ze mas archiv v lepším stavu než já. Jsem netušil, ze jsi stihl fotit i ty plesate :thumbup:
Sroll+meridian+Tvé bedny=zážitek 1a*. Zappa ještě neměl kable kimber3035. To pak byl ohromný skok
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od psyloelf »

Vážně přemýšlím o nějaké vhodné filtraci a při pročítání všech vláken, kterých se to týká jsem narazil zde na nějaké téma bez pokračování....možná, že jsem nevhodně hledal. Galaxys ultimate ?
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Noble Audio

Příspěvek od blesk666 »

V ponuke na webe este nie je.

https://noble-audio.webnode.cz/sitova-f ... a-galaxys/

Treba ale napisat Pavlovi. Povie/napise ti urcite viac.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

psyloelf píše: 05 srp 2021 08:48 Vážně přemýšlím o nějaké vhodné filtraci a při pročítání všech vláken, kterých se to týká jsem narazil zde na nějaké téma bez pokračování....možná, že jsem nevhodně hledal. Galaxys ultimate ?
Galaxys je tak dobře postavený, že nějak není potřeba vylepšování. Ale chápu, že pro mnoho lidí co mají hodně nákladné sestavy je 35.000,- tak nízká cena, že si nedovedou představit, že by to mohlo fungovat obdobně jako jednotky za šesticiferné částky. Ale určitě není všem dnům konec, ale ještě to není aktuální.
Každopádně na zakázku jde vyhovět třeba jako v případě požadavku na krmení osmi kusů monobloků a několika linkových zařízení ve špičkové třídě jako v tomto případě, kde jsem navrhl a vyrobil na bázi Galaxys dvouskříňové rozšířené řešení filtrace.
G v sestavě 10.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Noble Audio

Příspěvek od psyloelf »

Možná ten nick je zavádějicí, ale od léta jsem spokojeným uživatelem NA galaxys. Měl jsem zapůjčenou jednotku cca na 10 dní (díky) a splnila má očekávání, tak jsem si i jednu zakoupil :). Co se týče poměru cena/výkon je výborná. Jinak osobně jsem jen chtěl aby reprodukce byla v každou hodinu konstantní a toto mé očekávání Galaxys splnil a i trochu víc.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Noble Audio

Příspěvek od terahera »

A co trochu víc?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

On není každý jak Alois Jirásek a nemá schopnosti popisu zvuku jak recenzenti.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Re: Noble Audio

Příspěvek od antipop »

Jedna vánoční… diky Pavle
A6DFC174-8AC1-4C32-A818-166774A27E1B.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Několik pěkných fotek sestav ve kterých se v poslední době zabydlely jednotky Galaxys.

Zároveň podávám informaci, že už dochází kulaté znaky a proto se po jejich vyčerpání bude Galaxys produkovat pouze v té druhé, techničtější designové variantě.

Galaxys 3x.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Noble Audio

Příspěvek od blesk666 »

Co tie Noble Audio Stone co ti pribudli v podpise?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Stone jsou zatím jen prototypy.
První bedny, tedy ne první co jsem spáchal, ale ty pod značkou Noble Audio byly stojanové 2p v roce 1998. Příští rok to bude 25 let a proto to budou zase stojanové 2p. Stone se budou jmenovat ze dvou důvodů, jednak ten název patří do oblasti ze které pocházejí označení současných modelů mé výroby, a za druhé jako pocta mému známému, který zde vystupoval pod nickem pink panter. Byl to člověk s opravdu velkou vášní pro reprosoustavy, mnoho jich vyrobil, ale do širšího povědomí se nedostaly. Používal název Stone audio. Píšu "byl, protože před pár lety opustil tragicky tento svět.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Noble Audio

Příspěvek od terahera »

Pavle
Předpokládám,že tvé nové repro budou mít retro vzhled(classic lze též nazvat),vzhledem k tvé nedávné anketce zde na fóru :cool: Za mě určitě(pokud tedy budou takové) palec nahoru,miluju ten dizajn.
Mimochodem krásné sestavy na fotkách v tvém předešlém příspěvku,ale první foto už není aktuální,majitel již musel řešit jinou filtraci,protože po dolazení své sestavy již Galaxys shledal brzdou :cool: To není nic ve zlém myšleno,jen ať je info aktuální,když už jsi dané foto použil
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jde o klasické menší 2p s výškáčem ve zvukovodu. Větší 3p stylu classic mam ale v hlavě.

Ohledně té první sestavy, nemám tuto aktuální informaci. Pán kupoval Galaxys před několika lety a je z těch co se řekl bych bouřlivě až skokově vyvíjí. Za tu dobu změnil poslechovku a bedny, snad i celou aparaturu. Tuto fotku jsem obdržel někdy před létem, kdy mě informoval o nových bednách a před nedávnem se mě dotazoval na můj názor ohledně pořízení starších TANNOY Westminster. Nedal už vědět, jestli do nich šel, tedy netuším co je aktuální stav.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Noble Audio

Příspěvek od Tony »

Ten pan uz ma o.i. aj dalsie nove boxy, aj zosiky.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak oznamuji ukončení produkce jednotek Galaxys v provedení designu s kulatým znakem.
Poslední dvě skončily v těchto sestavách.
V sestavě 20.jpg
V sestavě 21.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Noble Audio

Příspěvek od terahera »

A co je za problém s kulatým znakem :?:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Avizoval jsem zde v příspěvku z 2. listopadu, že kulaté znaky dochází, aby případně mohli zareagovat ještě ti, co se jim zrovna toto provedení zamlouvalo více. Pět let byly a už jednoduše nejsou k dispozici.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Noble Audio

Příspěvek od terahera »

Vím,že jsi to avizoval,jen jsem chtěl vědět,o co jde,jestli máš třeba v plánu hezčí čelo nebo něco podobného,jen zvědavost,nic víc.Dnes jde udělat vše,tak myslím,že i kolečka by šli v poho dodělat :cool: I když při dnešních cenách všeho.....
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Noble Audio

Příspěvek od terahera »

A to zmiznou ty kolečka jako úplně Pavle?I z tvých PF :shock: :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To druhé PF s kolečkem z roku 22 bylo prací antipopa, já mu jen vyrobil Galaxys. :smile:

Jsem rád, a je to symbolické, že poslední tento exemplář si pořídil člověk, který si koupil jeden z prvních produktů Noble Audio před čtvrt stoletím, byl to lampáč Milenium. A tím to jen začalo, po několika letech ho vyměnil za můj nový předzesilovač plus áčkové koncáky a reprosoustavy. Používal to dvacet let. Před několika lety dokoupil Sunrise a veškerou kabeláž. Loni zesilovače vyměnil za PASS X2,5 a dvě X150 a ty moje zesilovače si uložil, že si je nechá protože k nim má silný vztah. A hned po Novém roce si pořídil ten poslední "kolečkový" Galaxys, fotka výše. Je to mimořádný případ, rozhodně můj nejvěrnější zákazník a stali jsme se postupně troufnu si říci i přátelé.



A zde je stav jeho sestavy před dvaceti lety:
CRW_7551.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Noble Audio

Příspěvek od terahera »

To jako,že to železo je tvá práce v jeho sestavě :cool: Bedny taky :cool: A teď,po tolika letech,i filtr :cool: Tak to je hustý,to je už skoro vztah :angel: Škoda jen,že se to dál nerozvíjelo i jinde,moc tvého železa neznám,krom filtru samo,taky jej používám,i když starší verzi.Co se stalo,že ses tak zasekl :?: Nebo jsou kabely takový byznys,že nemá cenu se jebat s ostatním :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Noble Audio

Příspěvek od efičák »

Smutním za posledním mohykánem povedené grafiky odlišující firemní produkt od běžné garážové udělej doma z DIY časopisu, od značky s takovou tradicí.
Pro mě byla plaketa esencí inspirace na pomezí techniky a science fiction kterou u nás zosobňuje Karel Pleskač nebo Svatopluk Čech svou knihou "Pravý výlet pana Broučka do měsíce". Protože dobrý komponent, kterým filtr NA je, vyžaduje nejen elektrotechnické vzdělání, ale i tu intuici, kterou mi povedené kovové logo vizualizuje. No marná sláva, hrát to bude stejně i bez placky a to mi připomíná, že by to v zájmu dostupnosti mohlo být i v plastové skříni či jako stavebnice do vlastní krabice.
Rozlučme se s legendou, kterou já sám řadím do milníků jež se zapsaly do srdcí fanoušků jako film Pátý element. Tak dobrou má plaketa grafiku.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To terahera
Zasekl? Skončil jsem jen se zesilovačema. Tenkrát se stalo, že jsem si mohl koupit-zaplatit lepší zesilovač než jsem byl schopen postavit. Vyrábět a prodávat něco, co sám už nepoužívám by mi nedělalo radost, dokonce mám potřebu být přesvědčen o kvalitě a velmi dobrém poměru „výkon“/ cena u svých výrobků. Dál jsem dělal už jen reprosoustavy. Filtry a kabely ve své době vznikly jako řešení pro mou sestavu, a protože v tomto segmentu nebyl zdaleka trh ještě nasycen, a filtr byl dobrý a byl jsem schopen a ochoten ho prodávat za výbornou cenu, tak se to hodně rozjelo. Bedny se naopak utlumily, zejména kvůli problémům s truhlářskou výrobou. Ale naskytly se aktuálně nové možnosti a k tomu přišly i nějaké nápady, takže letos budou nové bedýnky, jak jsem se o tom tady už zmiňoval.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Efičáku evidentně máme v tomto podobné cítění, mě se ten emblém také hodně libí. Ale já nemám tu básnicko poetickou duši abych to takto popsal. A jak to provedení vnímají ostatní se ukázalo za období kdy bylo na výběr. Přes polovinu Galaxysů bylo objednáno v té druhé techničtější-strožejší variantě shodné s novým Sunrise.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Noble Audio

Příspěvek od F2014 »

@NA: Já nakonec nejsem uživatelem filtru od Noble audio, ale byl jsem docela blízko rozhodnutí, že mu dám šanci. Nakonec jsem to prozatím odložil/vzdal z obavy před potenciálními negativními dopady filtrace na zvuk. Nicméně, kdybych se rozhoupal, pak bych si taky objednal verzi bez emblému, přestože se mi velice líbí.
Důvody by byly tyto:
- estetický: Zlatá se mi do celostříbrného provedení nelíbí - ovšem lesklý stříbrný emblém v matně stříbrné krabici, to bych bral.
- praktický: Mám problém s umístěním filtru. Při zapojení tuhých kabelů bych to pod stěnu v paneláku nedal, takže jsem jako krajní řešení zvažoval postavení na výšku čelem dolu.

Není náhodou v plánu filtrace v provedení "lišta" spíše než "komponent"?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Filtrace v provedení lišta v plánu není. Nejde to udělat pořádně, nevejde se to tam. Respektive to musí být velké jako to co dělá Sroll.
Z čeho konkrétně plynou Tvé obavy z degradace zvuku? U Galaxysu jsem za pět let neměl případ, že by to takto někdo hodnotil. Pamatuju si akorát, že jeden dotyčný tvrdil, že po zapojení nevnímá rozdíl.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Noble Audio

Příspěvek od F2014 »

Z čeho konkrétně plynou Tvé obavy z degradace zvuku?
Obávám se ztráty dynamiky. Zatím mám špatnou starší zkušenost s bezejmenným oddělovacím trafem (3kVA) a také s DC filtrem od CustomWorks.
Když jsme se před časem účastnil testování Tvých kabelů, tak jsi mi říkal, že podobný DC filtr je i v Sunrise, a to mne víceméně odradilo od prosby o zapůjčení filtru. Teď mne doma čeká rekonstrukce bytu, snad vyřeším trochu umístění aparátu .... a pak se k myšlence fitrace vrátím, pokud mi tam alespoň teoreticky někam vleze.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ty jsi už velký pacient :lol: - humor.

Slyšet tento DC filtr trochu je, ale to jsou i přepěťové varistory a ty jsou nastrkané všude - IsoTek, GMG, ISOL 8, Gigawatt, neřeší to, hlavně že můžou udat, že výrobek plní i funkci ochranou.
V Galaxysu je stejný DC filtr jako v Sunrise, ale zde ho jde vyřadit přemostěním. Rozhodl jsem se to tak udělat, protože hlučnost traf z důvodu SS složky není až tak častá, a protože jsem při testech vnímal jistý vliv na zvuk. Následně jsem zjistil, že jen 20% zákazníků vnímá spolehlivě rozdíl se zařazeným DC filtrem, a jen asi polovina z nich jasně preferuje zvuk při přemostění. Ta druhá polovina preferenci měnila podle použité hudby-nahrávky.
A kromě vlivu na zvuk CD filtru jsem testoval i přepěťové varistory které bývají v takovýchto jednotkách používané. Ten rozdíl mi připadal podobně velký jako u toho DC filtru. Varistory jsem se rozhodl proto nepoužívat, a nejsou ani v Sunrisu.
Ono je to také spíše marketinková záležitost, stojí to pár korun a může se chlubit - ochráníme vaše drahé zařízení. Ale kolik známe lidí, co jim přepětí něco zničilo? V novostavbách jsou většinou v rozvaděči už osazené sofistikované přepěťovky. Proto jsem se rozhodl, že mé jednotky nebudou ochranné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je to už 17 let co se začaly rodit třípásmové dělené reprosoustavy Noble Audio Lucid. Byly to reprobedny takové té ještě rozumné velikosti do obývacích místností v našich končinách, 31 x 40 x110cm. Osazení tvořily měniče s tvrdýma membránama (bass hliník, střed a výška keramika)
Od té doby nové modely značně velikostí narostly a staly se tím pro mnohé milovníky hudby či jejich drahé polovičky již trochu moc dominantní v interiéru.
N.A. bedny vývoj.jpg


V projekčním oddělení byly nedávno k spatření studie které nesly až moc nápadné shody s modelem Lucid.

N.A. Lucid II.jpg
Ale byly tam i další rozumně velké reprobedny, dokonce tam bylo na monitoru k vidění mnoho návrhů a studií, takže se mi zdá, že se odehrává nějaký tvůrčí přetlak, a to často vede k nějakým novým výtvorům. :cool:
A jeden návrh se už evidentně zhmotnil, protože v poslechovce na stojanech trůní a vyzpěvuje prototyp 2p budek ...
Konec hlášení. :razz:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je již jisté, že nástupci Lucidů v podobně jak je vidět výše se konat nebudou.
Zatím se zdá být nejpravděpodobnější 3p konstrukce s 2x 8“ hliníkem na spodku, Audio technology na středech a Bliesma na výškách.
Předběžná vizualizace nového modelu :
2 m.jpg

Před revolucí časopis Svět motorů vyhlásil soutěž o jméno pro novou Škodovku.
Pamatuju si, že jsem se zúčastnil s názvem Populár, protože jako výhra byl pokud si dobře vzpomínám oblíbený a těžko dostupný malý motocykl SIMSON po kterém jsem jako tehdy náctiletý toužil. Jak každý ví, tak nové auto dostalo název Favorit. Zajímavé je, že Favorit i Populár se už jmenovaly předválečné modely Škodovky, takže jsem nebyl se svým typem daleko. Při této vzpomínce dnes vyhlašuju soutěž na jméno nového třípásmového modelu reprosoustav N.A.
Naději na úspěch mají zejména názvy v duchu pojmenování stávajících výrobků Noble Audio. Pokud reprosoustavy ponesou název který bude odpovídat vašemu typu, tak jakmile o tom bude definitivně rozhodnuto získáte jako odměnu napájecí kabel Zephyr N v délce 1,5m. Pokud se chcete zúčastnit a nejste zde registrování můžete název zaslat pomocí kontaktního formuláře na mých stránkách. Přeju příjemnou zábavu těm co se chtějí zapojit a děkuju předem za účast.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět