Qobuz

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Já streamuji Qobuz přes Oppo 105D,nemám žádné problémy,co se týče sekání,přeskakování atd.Můj problém je,že se i Qobuz pro mě stává poslední dobou neposlouchatelný :shock: Nevím,jak zde funguje obsah,který streamuju,původ je těžko dohledatelný,ale posledních pár měsíců je to nabroušený jak břitva %-( Nic jsem ve stream větvi neměnil,ani nikde kolem ní,takže je jasně problém v obsahu,který se kvalitou fakt hodně změnil
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PGH »

Podobně mě tento problém popsal kamarád.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Qobuz

Příspěvek od phenom »

Qobuz mám cca mesiac a za mňa musím povedať, že veľká zmena oproti Tidal.
Každá služba má niečo do seba, ale až s Qobuz mi to začalo slušne hrať. Aj tá istá skladba, ktorú hrám cez Tidal znie akoby o niečo hlasnejšie cze Qobuz.
Hi-Res hrá úžasne a hlavne má to teší z dôvodu, že Electrocompaniet nemá podporu MQA a mohol som počúvať max v hifi, kdežto Q, prehrá naplno a je to počuť. Ovládanie aplikácie - trošku nezvyk oproti Tidal, ale dá sa zvyknúť.
Stream počúvam natívne cez aplikáciu E, je to tam síce inak uložené ako priamo v apke Q, ale nie je to zásadný problém, stačí vytvoriť playlisty a vybavené .
Skúšal som aj mconnectLite /Bubble Upnp, ale najviac sa mi páči prehrávanie cez E. Pár x sa stalo, že na desatinku sekundy to sekne (netuším prečo - mám optiku 400),ale stále je to menej ako pri Tidal, tam už to bolo pravidlom.
Výber hudby kt ja počúvam je o málinko menší, ako v Tidal, ale zas mám obe služby, takže som spokojný.
Zapojenie - z Tcom routra- AudioQuest Forest do Sotm, odtiaľ AAI priamo do streameru. Momentálne mám obj lineárny zdroj na napájanie switch, tak som zvedavý na posun.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Qobuz je proti Tidal jednoznačně dál,hires jede nativně,žádné MQA nesmysly apod :thumbup: Ale i přes tohle vše-placka je placka :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Qobuz

Příspěvek od phenom »

Skúšal som placku narvať do zosíku-nešlo to 🤷‍♂️😁😁
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

phenom píše: 08 led 2023 17:22 Skúšal som placku narvať do zosíku-nešlo to 🤷‍♂️😁😁
Jj,chce to plackožrouta :lol:
Za cenu Sotm switche a AAI kabelu se dá už sehnat solidní :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Qobuz

Příspěvek od phenom »

Nóo, to je síce možné, aj som nad tým kedysi premýšľal :thumbup: , ale nie je nad to pohodlie a hlavne si neviem predstaviť, akú veľkú by som musel mať zbierku LP a cena, fúú, bez problémov by isto prekonala cenu zostavy.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Já samozřejmě jen trochu rýpu :cool: Každý má to své,co mu vyhovuje a dělá mu radost.Já ale mám prostě rád jistotu,tedy placky,tam vím,co jsem koupil a nikdo mi je z poličky neveme,kvalita je furt stejná,jakou jsem koupil a mohu pustit kdykoliv se mi zachce.U streamu nemám žádnou jistotu,nic nedržím v ruce,dnes je Tidal,zítra Qobuz,pozítří zas někdo může vyjet s nějakou platformou a za 14dní nemusí být nic a nikdo s tím nic nenadělá :cool: Já si placky do plackožrouta mohu dávat dál,streameři bez vlastnictví hudební sbírky se pak budou moci jen smutně dívat na switch :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Qobuz

Příspěvek od phenom »

V pohodičke, rozumiem veľmi dobre, ale život na hrane je taký vzrušujúci :lol: :mrgreen:
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

:lol: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

No a další věcí u streamu je to,že si hudbu nejde pořádně užít.Právě kvůli tomu pohodlí a nekonečné knihovně má člověk tendenci pořád přepínat,kdežto u placek většinou vybereš,na co máš chuť,vložíš do pkackožrouta a posloucháš,než skončí.Stream je jako nakupovat v supermarketu,lítáš tam jak ocas,košík plný věcí jen proto,že je toho tolik na jednom místě a pak přijedeš domů a zjistíš,že vlastně ani nemáš to,proč jsi do toho obchodu jel a co byl hlavní cíl :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Qobuz

Příspěvek od phenom »

Niekedy to tak je, ale väčšinou času si pustím svoj playlist, dám náhodný výber a počúvam. Prípadne nejaký album.Je to síce, ako vravíš o nekonečnej knižnici ,ale keby tam chcem robiť prievan, ako mi hifi robí v peňaženke :mrgreen: , bolo by zbytočné posúvať kvalitu steamu nahor :angel:
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Tak ono to hifi,pokud to člověk myslí vážně,dělá průvan v peněžence celkově a je jedno,jestli digitál,analog ....... :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

A co se kvality streamovacích služeb týče,to je pro mě právě zklamání.Když si vzpomenu třeba zrovna Qobuz před dvěma lety a dnes ~x(
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Qobuz

Příspěvek od phenom »

Nemôžem porovnať, vtedy som ani nesníval, že niečo také existuje. Za mňa veľký posun v kvalite, uvidíme ako sa bude Qobuz vyvíjať ďalej. Snáď len k lepšiemu 🙏.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

phenom píše: 08 led 2023 21:58 Nemôžem porovnať, vtedy som ani nesníval, že niečo také existuje. Za mňa veľký posun v kvalite, uvidíme ako sa bude Qobuz vyvíjať ďalej. Snáď len k lepšiemu 🙏.
Já to tehdy právě bral jako zjevení,stejně jako pár let předtím Tidal,ale vše jde stejným směrem kvalitou,do pěkné řiti bohužel a myslím,že na kvalitu před několika lety už se nedostanou,spíše naopak.Je zde jasně cítit koncept těchto služeb,kvantita nad kvalitou :ymsick:
P.S.Neber to ode mě jako rýpání,je to holý fakt a je škoda,že jsi to neslyšel pár let nazpět,asi by jsi můj názor pak sdílel :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Qobuz

Příspěvek od phenom »

Keď som začínal s vážnejším počúvaním, bolo mi tvrdenie, že Tidal hrá omnoho lepšie ako Spotify, doslova smiešne. Ale nedalo mi to a cca 2-3 mesiace som porovnával obe služby. Zmenu som našiel. Časom sa viac cibril sluch aj kvalita zostavy, ale už to nebolo až tak ono. Qobuz to zmenil na prvú dobrú - jasné ako facka - netreba zdĺhavo porovnávať. Netuším v čom sa zhoršili /stagnujú/zlepšili, ale na trhu čo sa týka stream služieb, na výber moc nie je. Jedine, ako si už spomenul, aby sme neostali na ocot , keď nás náhodou vypnú - kupovať Hi Res skladby a prehrávať tak.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Ono hires neznamená vlastně nic,hudebník je buď dobrý,nebo špatný a je jedno,kolik pruhů má služba,která ti jej donese domů :cool: Qobuz je jak píšeš jinde,proti konkurenci,ale jde kvalitou hodně dolů proti tomu,jak kdysi se prezentoval.Před pár lety mě donutil k zamyšlení,jestli má cenu mít fyzické nosiče,dnes mě jen vykouzlí úsměv na tváři a jsem rád,že jsem si fyzické nosiče nechal,takže asi tak :cool: :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Ale zas na druhé straně,jde to ruku s rukou s výrobci jiných zařízení,které jsou ke streamu třeba.Takže určitě to ještě pár let vydrží,než všem dojde,o jaký byznys a spolupráci jde :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PSC

Re: Qobuz

Příspěvek od PSC »

Už dlouhý desítky let víme, že hifista/audiofil utratí mnohem víc peněz za hudbu (nosiče) než za aparaturu na kterej tu hudbu poslouchá, protože pokud chce hifista/audiofil poslouchat hudbu skutečně kvalitně, tak ho streamovací služby zajímat nikdy nebudou a můžou a nezbejvá mu tak nic jinýho než se vydat cestou nosičů, protože bez nosičů se zkrátka nelze obejít.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

terahera píše: 08 led 2023 22:52 ... Qobuz je jak píšeš jinde,proti konkurenci,ale jde kvalitou hodně dolů proti tomu,jak kdysi se prezentoval...
Zajímalo by mne, co tím přesně myslíš. Jde o to, že nový obsah na QOBUZ má dle Tvého názoru nižší kvalitu, než před pár měsíci?
Anebo jde o to, že tytéž nahrávky, které Ti před pár měsíci vyhovovaly najednou hrají blbě?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

F2014
Když jsem cca před dvěma lety najel na Qobuz,tak téměř vše,co jsem si pouštěl,hrálo stylem,že jsem byl až překvapen a bez problému jsem byl schopen poslouchat.Dnes,když pominu,že drtivá část mého playlistu je již s menším datovým tokem,tak je celkově zvuk nervóznější,už nevydržím soustředěně poslouchat celé album,takže ano,kvalita šla hodně dolů.Sem tam ještě narazím na album,které hraje jak kdysi téměř vše na Qobuz,ale už je to ojedinělá záležitost
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Qobuz

Příspěvek od efičák »

Proti ztrátě oblíbených alb na streamovací službě je dobré si je koupit. Skončí-li služba, hudba zůstane.

Quobuz dnes mi odjevil Billa Evanse, jako obrácený rasista mi přišel málo černy :thumbup: , ale moc dobrá muzika. A jak bych to bez streamové služby zjistil ?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Aleši ano,přesně to je u mě jediný důvod mít stream-objevování hudby,kterou pak koupím na fyzickém nosiči :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

terahera píše: 09 led 2023 08:29 F2014
Když jsem cca před dvěma lety najel na Qobuz,tak téměř vše,co jsem si pouštěl,hrálo stylem,že jsem byl až překvapen a bez problému jsem byl schopen poslouchat.Dnes,když pominu,že drtivá část mého playlistu je již s menším datovým tokem,tak je celkově zvuk nervóznější,už nevydržím soustředěně poslouchat celé album,takže ano,kvalita šla hodně dolů.Sem tam ještě narazím na album,které hraje jak kdysi téměř vše na Qobuz,ale už je to ojedinělá záležitost
Jako že album, které bylo dříve v Hi-Res, již nyní v Hi-Res není?
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Děkuji za odpověď.
Pořád mi z ní není jasné, zda se změnila kvalita obsahu na QOBUZ, anebo zda se změnila kvalita samotného streamování (vím, že jsi zmiňoval, že u tebe doma k žádné "technické" změně nedošlo).
Znamená věta "drtivá část mého playlistu je již s menším datovým tokem" to, že se u konkrétních tracků z tvého starého playlistu změnil datový tok anebo tím myslíš, že nové věci, které si dáváš do playlistu jsou obecně v nižší kvalitě, než jsi býval zvyklý?

Jak třeba hodnotíš tyhle věci (náhodný výběr z toho, co jsem poslouchal v minulých dnech):
https://open.qobuz.com/album/umh09xoig428b
https://open.qobuz.com/album/u97iv4sb9728b
https://open.qobuz.com/album/h3gyplu7ecvta

PS: Ty prokliky asi nebudou fungovat, ale je možné vzít kód na konci a ten nechat vyhledat v aplikaci QOBUZ.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

dvader píše: 09 led 2023 09:29
terahera píše: 09 led 2023 08:29 F2014
Když jsem cca před dvěma lety najel na Qobuz,tak téměř vše,co jsem si pouštěl,hrálo stylem,že jsem byl až překvapen a bez problému jsem byl schopen poslouchat.Dnes,když pominu,že drtivá část mého playlistu je již s menším datovým tokem,tak je celkově zvuk nervóznější,už nevydržím soustředěně poslouchat celé album,takže ano,kvalita šla hodně dolů.Sem tam ještě narazím na album,které hraje jak kdysi téměř vše na Qobuz,ale už je to ojedinělá záležitost
Jako že album, které bylo dříve v Hi-Res, již nyní v Hi-Res není?
V hires je stále,ovšem už s nižším datovým tokem,tedy jiný zdroj-horší
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

F2014 píše: 09 led 2023 09:39 Děkuji za odpověď.
Pořád mi z ní není jasné, zda se změnila kvalita obsahu na QOBUZ, anebo zda se změnila kvalita samotného streamování (vím, že jsi zmiňoval, že u tebe doma k žádné "technické" změně nedošlo).
Znamená věta "drtivá část mého playlistu je již s menším datovým tokem" to, že se u konkrétních tracků z tvého starého playlistu změnil datový tok anebo tím myslíš, že nové věci, které si dáváš do playlistu jsou obecně v nižší kvalitě, než jsi býval zvyklý?

Jak třeba hodnotíš tyhle věci (náhodný výběr z toho, co jsem poslouchal v minulých dnech):
https://open.qobuz.com/album/umh09xoig428b
https://open.qobuz.com/album/u97iv4sb9728b
https://open.qobuz.com/album/h3gyplu7ecvta

PS: Ty prokliky asi nebudou fungovat, ale je možné vzít kód na konci a ten nechat vyhledat v aplikaci QOBUZ.
Jj,je to tak,že původní tracky mají nižší datový tok.Ale i bez toho to lze poznat poslechem,jak jsrm již zmiňoval,hlavně nervozita přehrávání,úplně se vytratil ten klid,který jsem u Qobuz obdivoval
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

To znamená, že třeba dřív to bylo 24/192 a teď to třeba je jen 24/96?
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Qobuz

Příspěvek od RedBaron »

Tak rozdíl mezi 192 a 96 poznaj jen netopýři, člověk ne i když mu hrdost velí říkat že ano. Ale pokud se opravdu něco změnilo a nedá se to poslouchat, jednoduše byl vyměněn jeden mastering za druhý nebo nějaká manipulace s kompresory hlasitosti.

Já hraju všechno z digitálu, ale mám všecko na NASce a je to zlatý. V podstatě drtivá většina muziky je nejlepší z prvního CD vydání, když je k dispozici, je vyhráno a nějaký SACD remaster z konce devadesátek a dál je pro posun dál jen malá třešnička na dortu a některé dokonce předvádí zhoršení, loudness war jako CDčka kolem nejuřvanějšího roku 2010. Nejnověší desky se až na výjimky pomalu a ospale vrací od zvěrstev typu DR 3-5 k vyššímu dynamickému rozsahu, typicky spíš 6-8, ale nad 10 jako tomu bývalo do půlky devadesátek to už nikdy nepůjde a za mě to už ani není nutné. Tenkrát totiž leckdy kvůli třem nejhlasitějším buchnutím činelu po půlvteřině vlastně obětovali 30% dynamického rozsahu a hlasitosti záznamu celé desky, k čemuž se vázal i vyšší šum pozadí atd. I lidi, kteří dobrému zvuku rozumí jako je Steven Wilson, mají na posledních deskách průměrné DR do 11, ne 16 jako některé rekordní záznamy.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

Ale terahera zmiňuje nižší datový tok - ten by se při jiném masteru či nějakých úpravách hlasitosti asi zásadně nezměnil, pokud by zůstalo stejně rozlišení…
lada5
Příspěvky: 26
Registrován: 04 kvě 2020 20:13

Re: Qobuz

Příspěvek od lada5 »

I na Quobuzu je víc horších remasterů než dřív zmizelo spoustu dobrých nahrávek ale to bohužel dělá poskytovatel Warneři.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Dle mě,se stream žene do velkých srač.k,ale doufám,že se mýlím :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Úplně stejně bys mohl totéž prohlásit o prodeji hudby na fyzických médiích.
Když ještě fungovaly běžně v každém větším městě prodejny s CD... jak často jsi tam našel něco, co byla zajímavá hudba a ještě navíc to hrálo dobře? Já tedy naprosto výjimečně. Už ani nepamatuji, vedla se tehdy takto intenzívně diskuse na téma, že business s CD a LP umírá kvůli mizerným nahrávkám?

Takže když tady řešíme, jak je stream špatný, tak pojďme exaktně pojmenovat, CO je špatně? Technologie streamování ANEBO skutečnost, že poskytovatelé obsahu dávají na stream mizerný materiál?

A opět se dostávám k otázce: Když někdo udělá nové album, vyjde toto na CD v lepší kvalitě než na CD? Jestli ano, tak tady dejte někdo nějaký příklad, ať se bavíme konkrétně. A když někdo vydá milióntý remaster Dire Straits na CD, je to snad lepší, než přes stream? A sám si odpovím: Není.

Na druhé straně, pokud někdo vytvoří nové album, celý produkční řetězec je v hi-res (vím, že nemusí nutně být) a výsledek nabídne pro streaming, pak to bude objektivně ve vyšší kvalitě, než z téhož materiálu vytvořená konzerva na CD.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

:thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

Je pravda,že obchody z cd nenavštěvuji,ani v 90tkách jsem to nedělal.Vždy si při svém koníčku najdu cestu jinak a fyzické nosiče se prostě množí :angel: Chtěl jsem jít a to hodně jednodužší cestou,streamu,dokonce jsem tomu věnoval asi 3 roky života a to fakt vážně.Dnes jsem rád,že jsem rád a nosiče si nechal.Mám všechny cesty ke zvuku,ale uspokojit mě dokáže jen jedna,ať se snažím,jak se snažím,pouze analog.Nikomu nic nevyčítám ale ani nezávidím,jdu prostě cestou jistoty a zvuku,nic víc,nic míň.A když to vše klekne,tak mám zbírku hudby,kterou mi nikdo neveme a myslím,že můžu být na ni hrdý,narozdíl od virtuáních možností
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

Jasný,
nicméně mě ty tvoje výtky ke Qobuzu zajímají? Jak jsi tedy zjistil, že je nižší datový tok?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Qobuz

Příspěvek od terahera »

dvader píše: 11 led 2023 07:11 Jasný,
nicméně mě ty tvoje výtky ke Qobuzu zajímají? Jak jsi tedy zjistil, že je nižší datový tok?
Docela jednoduše,oblíbené alba si ukládám a když mělo album datový tok dříve kolem 8000 a dnes kolem 5000,tak mi to logicky napovídá,že je něco jinak
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Qobuz

Příspěvek od dvader »

No a to číslo vidíš kde?
Aplikace Qobuz ukazuje rozlišení (tím je v případě bezestrátové komprese dán i tok) s můj streamer ukazuje také pouze rozlišení, okamžitý datový tok ne…
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Mně se datový rok ukazuje například v aplikaci mConnect při přehrávání. A ukazují se tam různé hodnoty pro nahrávky se stejným rozlišením a bitovou hloubkou, takže usuzuji, že to je hodnota datového toku komprimovaného FLAC (WAV soubory mi ukazují 1411kbps).

Svá CD mám stažená do NAS ve FLAC, tak jsem si pro zajímavost porovnal datový tok u mnou vytvořeného FLAC a u FLAC streamovaného z QOBUZu (Norah Jones, ..Featuring, Love Me) - je to 864kbps (NAS) vs 862kbps (QOBUZ), tedy prakticky stejné.

Subjektivně mi to zní dost podobně, pokud bych musel určit, co je pro men lepší, pak FLAC z lokální NAS. A pro porovnání jsem to pustil i přímo z CD - sice do stejného DAC, ale jinou cestou. Stream jde z Metronome DSS přes HDMI do DAC, CD před coax.
Mimochodem, z CD mi to zní asi nejlépe :smile: Sice už to není takový propastný rozdíl, jako v době "před DSS", ale pořád to CD o chlup vyhrává i na mém relativně obyčejném transportu (Cairn Fog 2 jako základ + digi výstup z Casea).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět