dr.fish

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

dr.fish píše: 26 říj 2022 11:21 Někde jsem četl, že ten ultravysoký chlup absorbuje výšky a středy, není tedy lepší spíše nižší kousek?
ano, chces mat tazky, koberec z nie prilis vysokou vrstvou chlpov. ja mam celoplosne vlneny [kvoli statickej elektrine], vysoky asi 18mm, ale ja ho mam kvoli dozvuku.

inac tie koberce nevyzeraju zle, az mozem poradit - kup 2 mensie, nech sa s tym vies pohrat .
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: dr.fish

Příspěvek od matus_pigy »

Nazdar,pokial mam byt uprimny,daj si na koberec pozor.Nieje to idealna cesta pre riesenie dozvuku.Pokial ti to ,,vyssia moc” dovoluje,skus cestu akustickych prvkov a koberec ries uplne nakoniec ako dosperkovanie akustiky.Hlavne nech je taky,aby ti prehnane nezral vysky,prides o zivost v reprodukcii.Dozvuk s nim ale definitivne neries.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

No nakonec jsem zvolil trochu klasiku. Uvidíme až přijde, jaká bude změna. Výška vlasu je 12 mm, žádná divočina...
Pak přihodím foto až bude položený...
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Fidji99 píše: 17 dub 2022 16:32
len az ti mozem poradit [ako fanusik kina] - myslim, ze by si sa posunul uplne kvantovym skokom, keby si do zostavy zaradil este aspon jeden subwoofer [alebo aj dva]. ALe uz 2 suby su uplne iny zazitok ako jeden, aj ked mas plnorozasahove fronty. Okrem vyrovnanenejsej frekvencie ziskas aj celkom iny pocit z basovej casti, pre nedostatok lyrickych schopnosti "velky zvuk".
Tak se zrovna koukám po nějakém druhém subwooferu, ale moje idea dvou stejných je naprosto marná. Potřebuji ASW675 a nikde není. Už se prostě dlouho nedělá. A mít každý jiný je asi dost veký risk, že se to nesladí dohromady. Takže jedině to prodat a koupit dva stejné...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

Na hifisharku sa nieco rozumne nenajde? Podla mna to bol dost popularny model. Aj ked pri suboch clovek nikdy nevie, ako sa k nim majitel spraval, ci ich nezmykal do posledneho dB

Ked sa nemylim - ty mas taky starsi AV preamp, z jednym SW vystupom, ako planujes pripojit druhy? Y-kablom alebo nejakym aktivnym prvkom typu MiniDsp 2x4HD alebo Flex?

Mozme aj offline, ked budes potrebovat nejake detaily ohladne multisubu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Trošku jsem pátral, ale kupodivu se BW suby moc v secondhandu neprodávají. Ano, koukal jsem na ten svůj preamp a má fakt jeden výstup RCA a jeden taky XLR. Vidím to na rozvojku. Navíc je to u subu dost risk, přesně jak píšeš. Já mám basy rád jen tak akorát, ale jsou lidi co musí mít velké dunění a od takových bych vytřepaný sub tedy nechtěl...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Tak nakonec jsem pořídil dva kousky REL B1 Britannia. :lol:
BW ASW CM je na prodej....
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Musím říct, že instalace koberce 2x3 metry, který nahradil stávající zhruba poloviční takovou "podložku pod gauč", velice výrazně ovlivnila akustiku místnosti. Koberec je jen 16 mm vysoký, ale posun nahoru obrovský. To je moc milé a hlavně levné překvapení.
Rohy místnosti jem před pár dny vyplnil dvěma subwoofery REL B1, vlajkové lodi firmy REL vyrobené tak před 10-14lety. Vevnitř není D class zesilovač, ale AB.
Multikanál muzika teď pěkně "jede". Jsem zase dál...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: dr.fish

Příspěvek od Jiri »

Tak to musí být pecka s těmi suby, velká gratulace :clap:
Máš to i moc hezký designově, velká paráda.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

dr.fish píše: 24 lis 2022 09:55
Rohy místnosti jem před pár dny vyplnil dvěma subwoofery REL B1, vlajkové lodi firmy REL vyrobené tak před 10-14lety. Vevnitř není D class zesilovač, ale AB.
Multikanál muzika teď pěkně "jede". Jsem zase dál...
Neviem, ako to hodnotis zvukovo, ale urcite to bude posun - aj ked 2 a viac subov uz vedia byt velmi zradne, najma v kombe s velkymi L-C-R. Ja by som si uz netrufol to nastavovat na ucho. Tam to moze dopadnut hocijako, najma ked pocuvas multikanal hudbu.

Trochu teorie https://www.andyc.diy-audio-engineering ... i-sub.html , az to nepoznas [je to inac zo stranky MSO, co je uplne uzasna vec, ked ju clovek ovlada]

ale hlavne - malo ludi si uvedomuje, ze BR disky maju osekanu basovu zlozku oproti kino mixom [ a to teda dost vyrazne] - tuto je zaujimavy thread a existuje cela databaza flitrov na specificke filmy, ako ich dostat do "kino mixu" - pozor - su to specificke vydania - cize napriklad DTS stopa bude OK ale Atmos stopa bude sprasena.

https://www.avsforum.com/threads/bass-e ... .299521-2/

skusal som niektore a je to fakt pocut a zazitok je uplne inde, len to je teda trochu pracne, lebo su to individualne filtre na kazdy film.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Posun to je zásadní, jen nejsem schopen posoudit, díky čemu je konkrétně je ten posun největší, jestli to způsobil koberec, vyplnění rohů dvěma velkými kusy nábytku REL nebo samotný projev těch wooferů. Vše proběhlo najednou během pár dní. V každém případě je to dohromady obrovský posun, velmi se otevřel prostor, už vyplňuje celou místnost jako v mé staré poslechovce. Na pořádný film jsem to ale ještě nezkusil, zatím jedu jen muziku. Ten INXS Kick na tom jel hooodně dobře...je tam silný LFE kanál, což u spousty muziky není skoro vůbec.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Fidji99 píše: 25 lis 2022 06:52 Neviem, ako to hodnotis zvukovo, ale urcite to bude posun - aj ked 2 a viac subov uz vedia byt velmi zradne, najma v kombe s velkymi L-C-R. Ja by som si uz netrufol to nastavovat na ucho. Tam to moze dopadnut hocijako, najma ked pocuvas multikanal hudbu.
No ono tam jde vlastně nastavit u mne jen crossover v prempu a hlasitost plus fáze. Pak ještě můžu šoupat suby po místnosti. Jenže to nemám kam, takže přemisťování nehrozí. U tebe to je asi úplně jiné, ale tady moc možností není.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

dr.fish píše: 26 lis 2022 21:06
Fidji99 píše: 25 lis 2022 06:52 Neviem, ako to hodnotis zvukovo, ale urcite to bude posun - aj ked 2 a viac subov uz vedia byt velmi zradne, najma v kombe s velkymi L-C-R. Ja by som si uz netrufol to nastavovat na ucho. Tam to moze dopadnut hocijako, najma ked pocuvas multikanal hudbu.
No ono tam jde vlastně nastavit u mne jen crossover v prempu a hlasitost plus fáze. Pak ještě můžu šoupat suby po místnosti. Jenže to nemám kam, takže přemisťování nehrozí. U tebe to je asi úplně jiné, ale tady moc možností není.
pre taketo situacie je idealny miniDsp 2x4, je okolo toho cela komunita a dobra podpora - skvela krabicka, za par supov. Mam 2 v skrini [ja pouzivam od MiniDsp Flex, co ma symetricky vystup, len ten uz stoji 3x tolko]. Je to taky standard na multisubove implementacie, ked to nepodporuje priamo AV procesor. Kludne sa ozvi, viem ti pomoct, alebo sa spytaj na skusenosti clena @overgrounder, ten viem, ze to pouziva.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Koukal jsem na tu komunitu na AVforu. Jo, je to o tom, koupit tu krabičku, rozdvojit a měřit. V mé situaci s akustikou vyřešenou na 50% asi momentálně zbytečné. Možná by to mohl i někdo profesionálně spáchat za peníze spolu s kalibrací televize ne?
Když už jsme u toho obrazu z TV, mám tu takovou menší asi 70 diskovou poličku s UHD disky. Postupně je sleduji jeden po druhém, povětšinou filmy, které už dobře znám z dřívější BD verze. Tak si tak říkám, zda to vůbec má smysl kupovat, jelikož mé Pannde umí docela dobře hrát BD, skoro není rozdílu, jen v tom HDR, potažmo nějaké to Vision. Včera zrovna tři díly Predátora, je tu rozdíl v tom, že víc vyniknou světlé a blýskavé věci, scény tmavé atd. Jenže u starších filmů tomu tvůrci UHD disku stejně nedali co měli a tak je to tak napůl cesty od ideálu. A nové filmy po roce 2018 mne povětšinou vůbec nebaví. Začínám pochybovat o smyslu celého toho zázraku.
V případě projektoru by to asi bylo jiné. Datový tok sice hovoří jasně ve prospěch UHD, ale mám pocit, že výtečný player dokáže spoustu věcí vyřešit a poslat BD do 4K tak dobře, že nejvyšší OLED od Panasonic skoro nepozná rozdíl. Anebo teda musím jít k optikovi... :lol:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

Sranda, ze o tom pises.

Presne toto som riesil pre nejakou dobou - vacsinou disky kupujem na jpc.de a tam je casto balenie BR + UHD v jedno baleni.
Ten rozdiel tam nejaky je - ale zase, ze by som potreboval prebudovavat kompletne zbietku na UHD, tak to nie. Skor viacej vnimam ked sa zmeni chroma, ako samotne rozlisenie. A na projketore je HDR skor zhorsenie, lebo obraz je relativne celkovo tmavsi. Preto mi aj vyhovuje Panak 9000, lebo ten tie farby tak prepaluje a ma mody vyslovene na std luminance projektory.

Uprimne - ked kupujem masovku, len tak na doplnenie zbierky - BR. Ked uz je nejaka specialitka, tak UHD - veci co som prikupil na UHD, jak ked mam BR - Dark Knight trilogy, Blade Runner, Saving Private Ryan [ten je dost brutalny v UHD, ani nie obraz, ale zvuk], 5 pack Bonda s Craigom a tak.

Inac ako tip pre teba, ked uz mas teda tie 2 suby - s velkym potesenim som dal CLoverfield minuly tyzden po dlhej dobe.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Zrovna nedávno jsem se omylem přehmátl a dal si z krabičky BD místo UHD. Hansel und Gretel. Až v polovině filmu jsem se koukl na media info a zjistil to. Prohodil jsem to a ejhle, změna veliká se nekonala, jen to víc svítilo. Navíc mám trvale nechuť k Dolby TrueHD, takže i zvukově mi vyhovuje DTSHD na blurayích. Je dobré opravdu zvážit, které disky měnit, které ne.
S tím UB9000 máš naprostou pravdu, ten ty barvy smaží jen to lítá. Je to firemní filozofie a můžeme si říct, že velmi úspěšná, jak vidno na zahraničních fórech. Stejně jako většina lidí neví jak má znít v reálu hudební nástroj, tak taky neví jak má vypadat obraz. To není myšleno jako urážka, tak to je a asi je to tedy v pořádku. Navíc myslím, že v mnoha sestavách bude Panasonic prostě fungovat dobře. Panasonic ohromí, mnoho lidí je velmi nadšeno. Já naopak znechucen, dvakrát jsem ho zkusil a zbavil se ho. Reavon je mnohem lepší na kino, stejně bude asi i IPUK, Pannde je lepší, Cineultra přehrávače budou všecky asi stejné.
Já si naopak tmavý obraz docela užívám, bo ten můj OLED ho fakt umí dobře.
Nové subwoofery jsou parádní, s takovým obrovským měničem (2x30cm) ani nemusí moc hrát a je to slyšet. Multikanálová muzika má konečně koule. Basa prostě tvrdí muziku. :smile:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Novinky v mé poslechovce jsou jediné- nový strop, který opět vrátil úsměv na mou tvář. Teď už můžu zase říct, že mi to hraje. Bylo to poprvé co jsem zařizoval místnost od fáze holobyt do fáze poslechový obývák. Jestliže řešíme kabely, filtrace a další věci, posouváme se o procenta, v akustice se posouváme až o desítky procent každým zásahem. Do akusticky neošetřené místnosti v pohodě stačí vlastně jakékoli repráky. I ty moje BW hrály jako nějaké staré Tesly. Odrazy zabily všecko, co jsem si pamatoval, že ty bedny umí. Posun ve zvuku s každým panelem byly obrovský. Neříkám to proto, že jsem objevil Ameriku, ale proto, že to třeba spousta lidí co čtou neví nebo to opomíjejí. Investice do akustiky se opravdu velmi velmi vyplatí.
Obrázek
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: dr.fish

Příspěvek od terahera »

Paráda :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: dr.fish

Příspěvek od Pytell »

Super, musím se někdy stavit na poslech a pokec.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: dr.fish

Příspěvek od Fidji99 »

Pekne. Gratulujem. :thumbup: Uzivaj.

A s vkusom zariadene, dalsi dokaz, ze aj v obyvacke sa da akustika riesit a moze to vyzerat velmi pekne. Bud ty, alebo manzelka [alebo obidvaja] mate dobry vkus.

BTW neviem ci si zachytil, ale zacinaju na UHD vychadzat reedicie tych najvacsich hitov - Maltsky Sokol, Casablanca atd ....
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

No ještě asi nejsem hotov, budeme ještě měřit, problémem zůstává ozvěna z kuchyně, kterou bych mohl řešit jen oddělením závěsem nebo paravanem. Zatím jsou ale tyto úpravy neprůchodné. Uvidíme co naměříme, jestli se bude ještě ladit, myslím že určitě.
BTW. Casablancu už jsem objednal , stejně tak vyšel Frajer Luke. :thumbup:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

[/quote]
Aj ked mi stale nie je jasne, preco este nemas 7.2, to by si sa posunul zase uplne inde, aj DTS je uz dnes vsetko v 7.1.
[/quote]
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Rozšíření z 5.2 na 7.2 je nereálné z důvodu nedostaku prostoru za pohovkou. Pořád se tím prostorem prochází. Navíc jsou zde kamna, která v zimě hřejí. A neustále to přenášet při každé projekci, to by se brzy stejně přestalo dělat. Musím prostě hrát s tím co mám.
Kuchyni jsem nakonec oddělil jen stahovací roletou, kterou mám teď za zády od stropu až k zemi. Na projekci se prostě stáhne dolů a tím se oddělí poslechovka od kuchyně opticky a překvapivě i docela úspěšně i akusticky. Alespoň tedy pocit z toho takový mám. Nezměřený... :smile: Výsledek slyší i moje žena, kterou začaly napínavé scény ještě více zneklidňovat. :mrgreen: Není to puristické řešení, ale navrhované paravany by strašně překážely.

Doladil jsem své stádo zesilovačů. Na zadní pár jsem zapojil poslední a tedy čtvrtý koncák CA 851W, jediný ve stereo zapojení. Ostatní 851W jsou jako monobloky, každý na svůj kanál. V Casea úpravě je to myslím dobré řešení.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Měl jsem troch času a tak jsem dělal pokusy s nastavením. Hodil jsem své monobloky z bridge do biampu a hrál tak asi měsíc. Klidný příjemný poslech to byl, basy ovšem méně jisté...
Taky jsem hodil nastavení repro z large na small a nechal více subům (crossover 80Hz). Jen abych viděl jak se to chová.
Včera jsem vše vrátil zpátky. Skokově lepší zvuk hlavně ve stereu. Bowersy potřebují hodně krmit, kdo to popírá, tak to asi prostě neslyší. Jako bych koupil lepší zesák. Basy pevné hlavně na basové lince. Doporučuji všem si na měsíc zhoršit zvuk a pak si to fakt užijete!
Takže zapojení monoblok bridge definitivně zvítězilo, a repro nechávám na large.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Odpovědět