KAS Audio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

KAS Audio

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím všechny zůčastněné a vypisuji zde anketu a zároveň upozornění - kdo má nějakou zkušenost s objednávkou u Kas Audio Tomáš Kalina od roku 2022.ptáte se proč ? Pravděpodobně jsem se stal jednou z mnoha obětí tohoto podvodníka a znám a jsem v kontaktu minimálně s jednu osobou ,která je ve stejné situaci.

Scénář je stále stejný , toužíte po novém hifi z nabídky této firmy , zavoláte na uvedený kontakt a vlídný hlas protějšku telefonního rozhovoru vás přesvědčí , že jste na té nejlepší a nejspolehlivější adrese pro splnění vašich přání.

Scénář je stále stejný :
Podvodný prodejce pro vás vytvoří objednávku ,stanoví výši zálohy , pošle emailem na vaši adresu a vy zaplatíte .
A pak čekáte. Nejdříve uplynou dlouhé týdny do stavené lhůty dodání zboží - to se zdá být ještě vše v pohodě...přeci neí ještě pozdě ...?
Potom se ale čas začne prodlužovat a termín dodání je již dávno prošlý , znervózníte , voláte , píšete sms , píšete meily....a pan Kalina ?
Ten je v pohodě. Občas vám vezme hovor , občas napíše , ale pokaždé slyšíte jen další výmluvy a lži a nakonec komunikace utichne - je prostě bez odezvy. A tak podniknete kroky k odhalení skutečnosti.

Objednal jsem gramofon od VPI , zaplatil zálohu a čekal. Po uběhnutí času dodání a cca dvouapůl měsících marné komunikace jsem napsal přímo výrobci VPI Industries do USA a ten mi odpověděl - od roku 2021 nemáme žádné objednávky a ani komunikaci s firmou KAS Audio Tomáš Kalina a zhrozily se nad jeho jednáním , že tím poškozuje dobré jméno společnosti VPI a požádali mě o nějaké průkaznosti. Samozřejmě jsem jim poslal jednak svoji objednávku a doklad o zaplacení zálohy
Přitom výše uvedený pan Kalina mne několikrát telefonicky a pomocí sms přesvědčoval o tom , že objednané zboží je již na cestě a pak ještě bude nějaká doba k jeho proclení.
Bez jakýchkoliv předsudků můžu veřejně prohlásit že výše uvedený pan Kalina je čistokrevný lhář a podvodník - mám k tomu totiž důkazy a sám jsem obětí jeho podvodného podnikání.
Původně jsem pamu Kalinovi dal do 22.11.2022 čas pro sjednání nápravy , ale stále víc mi dochází že je to marné a že se jedná o krystalický podvod.
Prosím admina o uvedení mého příspěvku tak , aby ho mohlo přečíst co nejvíce lidí , aby nedošlo k dalším obětem tohoto podvodníka a grázla. A pokud náhodou čekáte jako já na objednané zboží , hlaste se mi .

Děkuji za pozornost
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Mikipetr »

Je to podvodník , zloděj a lhář . Pokud bych toto neměl písemně zdokladované , netroufl bych si to veřejně napsat.
pro vás je to tady jen jako varování aby jste nenaletěli podobně jako já a minimálně ještě jeden kolega hifista se kterým jsem v kontaktu.
Bohužel v minulosti jsem od něj nakupoval - keš , a věci skladem. Bohužel teď je situace jiná a důvěra byla pošlapána. Podle mého názoru má finanční problémy a z nových záloh pokrývá předešlé objednávky , ale to je system pyramida nebo letadlo a prostě to jednou dojde a obvzláště v této ekonomicky poněkud napojaté době.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od efičák »

Vím jen zprostředkovaně o velmi dlouhých lhůtách dodávek a pochybnosti o serióznosti studia. Do průšvihu se může dostat každý, zájem o hifi prudce klesl.
Oceňuji reakci VPI , sympatická značka a kvalitní gramofony. (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Jiri »

Mikipetr, můj známý čekal na Harbeth repro taky strašně dlouho ale nakonec je obdržel.
Držím palce ať dostaneš zpět tu zaplacenou zálohu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Mikipetr »

A nevíš o někom kdo je ve stejné situaci jako já ? Bohužel u mne došlo ze strany p.Kaliny na lži , to už nešlo nechat bez odezvy
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Fidji99 »

Zlate 90 roky - jednoducho by si prisiel a "zapocital" si zalohu za nejaky tovar s predajne.
Teraz si slusne prides vypytat peniaze, co ti niekto dlzi a mas na krku obvinenie z vydierania ...
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od PavelDosko »

mas na tu zalohu nejaky doklad?
byla vyssi nez 5000?
dej prodejci predzalobni vyzvu
neni placka, neni highend
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Mikipetr »

Mám doklad , byla 40 000,-Kč ale mám ještě jednoho člověka ve stejné situaci , navíc Kalina firmu KAS AUDIO s.r.o. v dubnu prodal nějakému vietnamci a nyní má firmu KAS AUDIO bez s.r.o - jako fyzická osoba a od toho data jsou problémy , takže je to trochu zamotané a nechci to řešit jako žalobu , ale jako trestný čin a bude to řešit PČR
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Mikipetr »

POKUD MÁTE STEJNÝ PROBLÉM S DODÁVKOU ZBOŽÍ OD FIRMY KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA OZVĚTE SE PROSÍM , DĚKUJI
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Aveo »

Bral som od pána Kalinu niekoľko vecí.Vždy to bola riadna čakačka ale tovar nakoniec dodal.
Aj ja mám podozrenie,že má nejaké finančné problémy.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od PTK »

U KAS audio byly už v minulosti dodací lhůty poměrně dlouhé, to je známá věc.
Já jsem si pokaždé rád počkal, protože delší dodací lhůtu u Kaliny kompenzovala naprosto bezkonkurenční cena. Objednané zboží jsem nakonec pokaždé dostal.
Doba je ovšem velice složitá, momentálně je všechno jinak. Lidé neutrácejí, firmy krachují a budou zřejmě krachovat ve velkém měřítku. Hifi v současné době asi není pro většinu lidí investiční prioritou..
Chtěl bych věřit, že se k problému Kalina postaví čelem a držím ti palce. Tobě i kolegovi, kterého jsi zmiňoval v úvodu svého příspěvku. Doufám, že situaci úspěšně vyřešíte.
Mimochodem - zmiňoval se ti dotyčný kolega, že před pár lety čekal na Passe cca tři čtvrtě roku?
vanav
Příspěvky: 46
Registrován: 12 pro 2012 12:41

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od vanav »

https://www.google.com/search?q=KAS+AUD ... e&ie=UTF-8 tady je 5 negativních recenzí za poslední 3 měsíce.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od terahera »

Nedokážu si představit,že bych si vzal od někoho peníze a věděl,že mu nejsem schopen za jeho peníze zboží nebo cokoliv dodat,ať je doba jaká chce.Takže pokud je někdo z mrd,z mrd bude pořád,dokonce v této době ještě větší,bych řek :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím , tak pánové , celá situace má nepatrný posun. Samozřejmě že jsem psal meil p.Kalinovi ,a samozřejmě stále bez odezvy. Díval jsem se na stránky VPI a ejhle jako obchodní zastoupenív ČR už není žádné , KAS AUDIO zmizelo z jejich stránek - takže to je definitivní konec že bych se ještě někdy setkal s novým gramofonem.
Poslal jsem tedy p.Kalinovi výzvu -že odstupuji od objednávky kvůli nedodržení uvedeného termínu dodání a kvůli tomu že mi poskytoval lživé informace ( mám to uloženo - v kominikaci) a že požaduji okamžité vrácení plné zálohové částky 40 000.-Kč . A teď budu chvilku čekat
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Mikipetr »

Kamarád mi říkal že lepší je to kdyby to mohlo být klasifikováno jako podvod - v tom případě to řeší PČR
Nebo je lepší podat přežalobní výzvu ? Máte někdo nějaké zkušenosti ?
Je jasné , že peníze jsou asi tak jako tak nenávratně pryč
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Quentin

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Quentin »

Zajímavé a smutné zároveň.
Chtěl jsem se zeptat, Ty jsi platil zálohu firmě KAS Audio s.r.o. (IČ 02150654) nebo podnikateli Tomáši Kalinovi (IČ 60451891)? Podle veřejně dostupných informací nemají a nikdy neměla spolu ta dvě KAS Audia nikdy nic společného.
A v případě OSVČ p. Kaliny ten název KAS Audio dokonce neznamená prakticky vůbec nic. Stejně, jako třeba název hospody "U medvěda".

Co se týká TO a řešením přes Policii, tak si myslím, že to tím jenom zkomplikuješ a prodloužíš. Prokázat někomu, kdo podniká od roku 1993, úmysl Tě oklamat bude dost složité...
Z vlastní zkušenosti bych nevolal a neposílal emaily! Pošli doporučený dopis, výzvu k nápravě se stanoveným termínem. Pokud tak protistrana neučiní/nezareaguje, zašli odstoupení od smlouvy se lhůtou pro vrácení peněz. Poté, již zmíněnou, předžalobní výzvu (aby jsi při vyhrání sporu nepřišel o náklady řízení) a potom, tuším po 7 dnech žalobu... Tohle celé Může trvat měsíc.

Pozn.: To, že KAS Audio zmizelo na stránkách VPI z prodejců, nemusí v konečném důsledku vůbec nic znamenat. Třeba měl tak malé odběry, že to zrušili oni sami...a on je nyní jako subdealer...tohle prostě nevíš.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Mikipetr »

Záloha byla na fyzickou osobu Kalina Tomáš
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Quentin

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Quentin »

Mikipetr píše: 21 lis 2022 08:21 Záloha byla na fyzickou osobu Kalina Tomáš
Tak vidíš, to by si p. Kalina nasral do bot, kdyby to nesplnil... Ještě poznámka: od 11.11.2022 má OSVČ Tomáš Kalina novou živnost "Zprostředkování obchodu a služeb"...takže bych to zase tak totálně černě neviděl. Třeba někdo jiný Ti ten gramofon dodá a p. Kalina bude za to mít jenom odměnu za zprostředkování ale nebude mít starosti se zárukou a servisem... :ympeace:
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Fidji99 »

Quentin ti radi dobre. Ked ide o peniaze, treba nechat emocie stranou - a hlavne nedat na vselijake babske rady.
V principe mas len niekolko moznych vystupov -
a) Kalina ti doda gramo
b) Kalina ti vrati peniaze
c) Kalina ti nevrati nic lebo 1) nema alebo 2) nechce

V kazdom pripade - asi by som siel do variantu b) teda odstupit od zmluvy a gramo objednal niekde inde a riesil to upen nezavisle.
Za ten cas co s Kalinu [mozno] dostanes peniaze, tak to gramo zdrazie o viac ako 40k.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: ZKUŠENOST S OBJEDNÁVKAMI ZBOŽÍ U KAS AUDIO TOMÁŠ KALINA

Příspěvek od Mikipetr »

Myslím si , že tady už snad ani o gramo nejde. Během října mne pan Kalina tahal za nos - mám od něj písemně že gramo už je na cestě , že čeká na proclení ale že tam má známé a bude to rychle - ale pak najednou nic - žádná komunikace - nic , hovory- nic , sms -nic , meily -nic.
Kontaktuješ výrobce a ten ti odepíše že od r.2021 tam nic neobjednal a že to poškozuje jméno jejich značky a stáhnou ho ze svých stránek jako obchodní zastoupení ČR.
Tady je snad nadmíru jasné že - žádný gramofon nebude - nikdy a nijak a že se můžu právní cestou domáhat vynaložených peněz - pravděpodobně bez výsledku. V tuto dobu by to bylo veliké štěstí že to není "autocenzura" a že mi zálohu vrátí.
Ať už je to s emocemi nebo bez nich. Teď už to stejně řeší můj právník , tak aby mne to stálo minimum a pokud nebude šance z něj ty prachy dostat , tak v tom ani právník nebude pokračovat.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Zkušenost s objednavkami zboží u KAS Audio Tomáš Kalina

Příspěvek od Mikipetr »

Podívej se , tvoje tlachy na moje tlachy , mám vyřešeno. A neptejte se jak , podání faktů přes datovou schránku to vyřešilo , ale ne samotný pan Kalina , ale jeho rodina , protože měli strach o majetek. Navíc se mi pan Kalina před chvílí sám ozval a smlouval ještě měsíc , a že to tak nemyslel atd. atd. a neví , že to za něj jeho rodina už ráno vyřešila Já jsem tu pouze chtěl sehnat někoho se stejným problémem.
Na tyhle podvodníky platí - jen sehnat info a pořádně zatlačit - všude kde se dá , přátelé , rodina...atd.
Mimochodem kolega z ČR má asi amůlu , protože ten mu jen důvěřivě poslal peníze , nemá ani smlouvu a ani objednávku. A ti cizinci musí shromáždit důkazy a jednat.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zkušenost s objednavkami zboží u KAS Audio Tomáš Kalina

Příspěvek od Fidji99 »

Trochu som sa strati, ked sa tam zrazu zjavila rodina.
Mas ci nemas peniaze? Rodina zaplatila?
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Loophazz
Příspěvky: 10
Registrován: 23 led 2021 21:56

Re: KAS Audio

Příspěvek od Loophazz »

Problémy nebudou jen poslední měsíce, ale už přes rok. Objednával jsem si začátkem září 2021 od moravského dealera ProAc Tablette s původní dodací lhůtou cca. 6 týdnů. Nebyly na Vánoce (od Ježíška jsem si rozbalil jen stojany, což vypadalo trochu divně), nebyly ani na Velikonoce a nakonec jsem si pro ně jel začátkem července až po výpovědi smlouvy ProAc s KAS a nalezením nového dovozce pro ČR. To samé platí pro ostatní značky kdysi zastupované KAS (Harbeth, Spendor,...).

V průběhu se mi zprostředkovaně dostávaly informace typu - příští týden odejdou z Anglie, zásilku již vyzvedli přepravci, jakmile projdou celnicí, budou na prodejně. Je naprosto evidentní, že pan Kalina od výrobců zboží neobjednával a jen inkasoval případné zálohy. Za mě je takové jednání neomluvitelné. A ještě horší je, že v něm stále pokračuje.

Tímto bych chtěl poděkovat panu Konečnému z Hi-Fi Morava za nemalé úsilí a vynaložený čas na dodání mých malých repro.
Main: NAD M33, Xavian Orfeo, Townshend Audio Isolda DCT, Chromecast Audio
Office: Lyngdorf TDAI-1120, ProAc Tablette 10, Squeezebox Touch
Headphones: Bayerdymanic DT-880 PRO, Master & Dynamic ME05, Audioquest Dragonfly Cobalt
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: KAS Audio

Příspěvek od Yngwie »

Pro všechny, zapomeňte na jakýkoli byznys s panem Kalinou. Já jsem z něj tahal zálohu zpět skoro rok a až na předžalobní výzvu začal reagovat. Nakonec jsem vzal jiné zboží místo zálohy, ale po pár měsících se ukázalo, že jednak nejsem jediný, kdo s tímto pánem má problémy a jednak, že faktury za prodej zboží nedává do účetnictví respektive do kontrolních hlášení na DPH. Důrazně nedopororučuji cokoli s KAS Audio řešit, ale podat podnět PČR případně řešit soudně, jinak neuvidíte nic. Je smutné, kam až může člověk klesnout po 20 letech v byznysu s prodejem audia. :ymsick:
aristoweb
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2023 12:14

Re: KAS Audio

Příspěvek od aristoweb »

Chci říct svou zkušenost o Kas Audio Tomáš Kalina.

Objednávám u této osoby již několik let a vždy mi poslal materiál do Itálie.

Ale v červnu 2021 jsem poslal 4000 eur bankovním převodem jako zálohu na nákup páru Proak K6 Signature a nikdy mi neposlal materiál ani peníze zpět.

Zmizel a na emaily už nereaguje.

Stížnost jsem podal prostřednictvím webu Pražského soudu https://epodatelna.justice.cz/ePodatelna/homepage

Zadáním vašich veřejných údajů:

Oficiální údaje: Tomáš Kalina
IČ (IČ) : 60451891
DIČ (DIČ) : CZ5607300820
Právní forma: Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona
Datová schránka: fxr9kna (datová schránka)

A dostal jsem otevření souboru.

Výpověď jsem zaslal i jeho manželce a.kalinova@seznam.cz a také na pražskou policii.

Mám potvrzení o převodu a mám také potvrzení o certifikované komunikaci, kterou jsem mu poslal v prosinci 2022, stejně jako všechny e-maily ve formátu PDF.

Společnost Proac mu odebrala licenci na distribuci značky v České republice.

V současné době jsem nezískal zpět svůj kredit, ale budu pokračovat, dokud mi nevrátí peníze a nezaplatí všechny škody a ztrátu času, které mi způsobil.

jsem v Itálii. Pokud někdo zná právníka, který by mi mohl v Praze pomoci, rád se na něj obrátím.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: KAS Audio

Příspěvek od valderon »

Kalina je svině a znám taky pár lidí, co s ním nedopadli dobře. Doufám, že se na něj vaří voda... 😡
aristoweb
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2023 12:14

Re: KAS Audio

Příspěvek od aristoweb »

Someone know the address of Kalina?
aristoweb
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2023 12:14

Re: KAS Audio

Příspěvek od aristoweb »

efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: KAS Audio

Příspěvek od efičák »

https://oakreal.cz/tomas-kalina

Doufám, že se povede vrátit všechny vylákané zálohy. Reputaci už nenapraví.
Trochu mě trklo srovnání s naším baronem Harry Jelínkem.

https://www.dotyk.cz/magazin/harry-jeli ... stejn.html
Zvuk dobrý - všechno dobré
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: KAS Audio

Příspěvek od Fidji99 »

efičák píše: 13 srp 2023 13:07 https://oakreal.cz/tomas-kalina

Doufám, že se povede vrátit všechny vylákané zálohy. Reputaci už nenapraví.
Trochu mě trklo srovnání s naším baronem Harry Jelínkem.

https://www.dotyk.cz/magazin/harry-jeli ... stejn.html
V dnesnej dobe zacinat ako realitny makler sa mi zda ako relativne hlupy biznis plan. Tiez to nieco o Kalinovi vypoveda.

@aristoweb - unfortunately, I would consider your 4k eur to be lost. It is very hard to get to you own money through judicial system, happened couple of times to me too. Scammers and debtors are much better protected than you.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: KAS Audio

Příspěvek od PGH »

Proč mu lidi dávali zálohu? Já když jsem kupoval jakékoliv Hifi nikdy jsem zálohu neplatil až při předání přístroje celou hotovost.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: KAS Audio

Příspěvek od F2014 »

PGH píše: 15 srp 2023 12:08 Proč mu lidi dávali zálohu? Já když jsem kupoval jakékoliv Hifi nikdy jsem zálohu neplatil až při předání přístroje celou hotovost.
Tak to máš docela štěstí :thumbup: Bylo by pěkné, kdyby to byl standard.
Já zálohy běžně musel platit. Dokonce i Kalinovi (byť prostřednictvím jeho dealera), svého zboží jsem se vždy dočkal. V případě Kaliny jsem to však musel urgovat u výrobce, s žádným jiným dodavatelem jsem zatím problém neměl.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: KAS Audio

Příspěvek od PGH »

Ja nakupoval dřive v Hifi Safir v Olomouci a v posledních letech v Hifi Morava z Prostějova a nikdy po mě zalohu nechtěli a obvzlášt pan Konečný z Hifi Morava mě vždy skvěle poradil a dokonce mě dovezl domu reprobedny a gramofon když jsem byl po operaci kolene a špatně chodil a vše mě pomohl nainstalovat.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: KAS Audio

Příspěvek od aretax »

Záloha v dnešnej dobe? Fér obchod je z ruky do ruky. Ak s tým predávajúci nesúhlasí, má smolu. Musí si uvedomiť, že dnes nie je problém kúpiť, ale predať. Raz som dal oficiálnemu predajcovi značky Opel v Břeclavi zálohu na auto. Keď mi ani mesiace po termíne auto nedodali, bol problém zálohu dostať naspäť v plnej výške. Až keď som podal na polícii trestné oznámenie za podvod, okamžite mi vyplatil zálohu za podmienky, že trestné oznámenie stiahnem. Odvtedy nedám nikomu žiadnu zálohu. Tovar proti platbe, iná možnosť neexistuje. Prečo ja mám platiť dopredu časť jeho zisku ? Chce podnikať a nemá peniaze na tovar? Dokonca dobrý predajca podstúpi aj to riziko, že kupec od zmluvy odstúpi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

Podobně negativní zkušenost mám s PPhifi z Otrokovic. Naštěstí jsem před vyplacením zálohy začal pátrat po podmínkách. Jednání prodejce bylo tak neseriózní, že jsem si okamžitě vzpomenul na KAS Audio a z obchodu cuknul.
V každé branži se najdou šmejdi. Je dobré si na ně dávat pozor.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: KAS Audio

Příspěvek od PGH »

PPF Hifi se zda solidní ale osobně jsem tam nic nekupoval. Přemýšlím o novém SACD přehrávači ale pokud by si prodejce řekl o zálohu okamžitě jdu ke konkurenci.
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: KAS Audio

Příspěvek od Antony »

To jsem také udělal.
Nebyla to jenom záloha. Celá anabáze byla o nevstřícnosti a nekorektnosti ze strany prodejce. Prostě zaplať všechno dopředu bez podmínek, bez informací (které jsem opakovaně urgoval), beze smlouvy, čekej a doufej..
A pak už jen džouky typu "Dodržování běžných zásad vůbec nezmiňujeme, protože jsou pro nás samozřejmostí.", přičemž předvedli pravý opak, když např. závazně potvrzenou cenu v momentě objednávky zvedli o 20%, atd.. nebo "My si také vybíráme zákazníky ". Slušný prodejce si zákazníky nevybírá, ale o zákazníky se stará, ale v jejich případě je mi to jasné, musejí si vybírat zákazníky, kteří na jejich metody naletí..
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: KAS Audio

Příspěvek od PGH »

Ano slušný prodejce si zákazníky nevybírá ale stará se o ně. Ale to je o oboustranné dohodě a slušnosti
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: KAS Audio

Příspěvek od Yngwie »

To se nám nějak rozmáhá ty nešvary se zálohami. Já jsem nikdy u seriózních prodejců typu Navrátil Audio nebo Diok Audio nic neplatil dopředu :thumbup: .
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: KAS Audio

Příspěvek od winelover »

Já ve Studiu Tykon taky ne! :thumbup: =))
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Odpovědět