Nebezpečné frekvencie ?

Obecná diskuze o hudbě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od phenom »

Ahojte.
Mám na mysli určité vysoké frekvencie v pesničke. Mohla by nastať situácia, keď sa zničí výškač pri počúvaní? Zaznamenali ste za roky počúvania skladby, ktoré by boli na hrane? Alebo sa jednoducho už len z princípu stavby/frekvencie /zaťaženia reproduktorov nemusím obávať.? Možno môj dotaz vyvolá u mnohých úsmev, ale mám jednu skladbu ktorú si rád púšťam a pri konci cca 7:57 znie gitara famózne, ale sú tam také špičky.. Hlavne keď sa nechám uniesť a hlasitosť ide dosť vysoko.
Skladba je
Sophie Zelmani - My Soul Remembers.
Počúvam cez Tidal, verzia má 9:04min,ak niekto pozná, asi bude vedieť čo konkrétne myslím.Dík
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od terahera »

Tak u Tidalu mám strach už i u nižších frekvencí :lol: Proto jsem jej vyškrtl ze seznamu strávníků :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od phenom »

😛Mám na výber ešte rádio(Spotify som už kedysi v začiatkoch mal) 😁😁 alebo ticho. Teoreticky mám ešte možnosť Qobuz, ale neviem ešte ako to riešiť, keďže u nás nemá podporu.. Človek by aj chcel a nedá sa 🤷‍♂️.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od efičák »

Jedna nahrávka vzala pár výškových repro, Hudba STEREO & VIDEO - Test CD. :sad:

Také samotné reprosoustavy nemusí být vždy v pořádku ať už od výroby, nebo časem. Moje opravil Kocour a ujely teda dost.

Koukám na AE509, uvádějí uhlíkové výškáče. Rozdíly ve zvuku konstrukcí jsou velké a je-li repro v pořádku, může to být jejich vlastnost.
Sám bych některé kovové ale i textilní výšky nesnesl.
Nejsem technik, může v tom být více věcí. Čím větší rozlišení sestavy, tím víc je slyšet jakákoli chyba od zdroje zvuku až k bednám.
Mají-li výšky nějakou rezonanci, chtělo by to přizvat někoho nestranného na radu či proměření beden.

Získat Quobuz je komplikovaný, ale zvuk stojí za to.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od Fidji99 »

Pri tvojej zostave nie. Tvoj Vyskac zvlada 2 nasobnu frekvenciu ako to co ty si schopny vobec pocut.

Ked niekto co len trochu pricetne sklada zostavu tak by sa mu to nemalo stat - kazdy normalny DAC ma navyse utlm zacinajuci okolo 20Khz. Jasne, ze sa vyskac da odpalit, ale nie hudbou, skor zle po skladanou zostavou.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od efičák »

S díky čerpám z testu pana Březiny kde poukázal na možnost větší razance výšek s jinou sestavou než mu dovozce nachystal k poslechu.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ergy-ae509

Na měření je zdvih který bych svými 9 kHz neslyšel, ale někdo ano. Kamoš je zámečník, ale stále slyší 19 kHz. :thumbup:

Phenome parádní sestava a líbí se mi repráky z jednoho materiálu.
Podobné měniče jsem poslouchal od Seas 17W. Byly velmi detailní a zpočátku mě to nadchlo. Teď mám obyčejný papír a jsem rád. :)


Možná má Terahera pravdu s Tidalem, některé nahrávky jsou trochu nepříjemné, Quobuz mi sedí víc.
(Terahera má vždy pravdu) (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od phenom »

Díky chlapci, potešili ste ma. Viem, že by sa to nemalo stať, ale človek nikdy nevie, ako bolo spomenuté - konštrukčná chyba atď.
Fidji99Dík za vysvetlenie, zostavu som hľadal/vyberal /vyše roka, zatiaľ veľmi dobré .
Efičák ďakujem, pochvala poteší 😉, áno aj vďaka recenzií od p.Breziny skončili AE509 doma a som s nimi veľmi spokojný. Ešte je síce čo vylepšovať, ale po kúpe Sotm a AAI hrá zostava skvelo - rozlíšenie, priestor, detail, veľký posun.
Terahera má vždy pravdu (*) to je len dobre, to znamená, že má veľa skúseností a odovzdáva ich nám :thumbup: za to tiež dík, nie každý je ochotný podeliť sa.

Skúsim nejak rozbehať Qobuz, mám malý prísľub od člena na fóre, že by sa to mohlo podariť. Sám som veľmi zvedavý aký a v čom by bol posun.Len nechápem,prečo je taký problém mat službu aj u nás, veď aj my chceme míňať peniaze :cool: :razz:
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od terahera »

Nevím přesně jak to u streamovacích služeb funguje uvnitř,ale myslím si,že s každou přidanou zemí jim rostou náklady na poplatcích a různých licencích a v připadě naší malé země(jsme pro ně asi malý trh) se jim to nevyplatí :-? Každopádně přeji,ať ti to s Qobuz vyjde,stojí to zato :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od phenom »

Nó to veru neviem ako vnútorne fungujú, ale keď sa tu oplatí byť iným značkám, tak hádam sa umúdri raz aj Qobuz.
Díkes, snáď sa v blízkej budúcnosti zadarí. Ešte ma napadlo,že majú dva plány Studio a Sublime je v kvalite nejaký zásadný rozdiel? 🤷‍♂️Dík
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od Fidji99 »

Sublime - to je rocne predplatne + zlava na download, ked si chces nieco kupit. stream je ten isty.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Nebezpečné frekvencie ?

Příspěvek od phenom »

Fidji99 píše: 12 lis 2022 07:52 Sublime - to je rocne predplatne + zlava na download, ked si chces nieco kupit. stream je ten isty.
Dík :thumbup:
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Odpovědět