Andreas Vollenweider - New Age

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Můj velký oblíbenec, který mě doprovází od mládí a vždy dokáže vykouzlit pohodovou atmosféru.

Obrázek


Jedná se o naprosto nezaměnitelný styl hudby, použiji něco z wikipedie:


Andreas Vollenweider (* 4. října 1953 Curych) je švýcarský hudebník. Jeho hudba se žánrově obyčejně zařazuje k world music, jazzu, New Age nebo také ke klasické hudbě.

Jeho hlavním nástrojem je elektronická harfa, zhotovená podle vlastního návrhu. Dále hraje na mnoha dalších hudebních nástrojích z celého světa, včetně čínského guženg. Jeho skladby jsou velmi rozmanité, většinou je to instrumentální hudba, počínaje jednoduchými sóly a konče suitami pro orchestr a sólové hudebníky. Na jeho albech se již vystřídalo mnoho hudebníků. Někdy také úspěšně zasahuje do tvorby vokální hudby.

Za své čtvrté dlouhohrající album, Down to the Moon (1986), získal cenu Grammy Award.

Mezi jeho spolupracovníky v poslední době patří například Bobby McFerrin, Carly Simon, Djivan Gasparyan, Eliza Gilkyson, sbor Ladysmith Black Mambazo, Carlos Núñez, Ray Anderson nebo Milton Nascimento. Spolupracoval s ním také slavný italský tenorista Luciano Pavarotti. Dvě jeho alba se současně držela více než 11 týdnů v žebříčcích časopisu Billboard v kategoriích klasické hudby, jazzu, pop music a crossoveru.

Umělec je otevřeným pacifistou a stoupencem nenásilného řešení konfliktů podle učení Mahátmy Gándhího. Na svých webových stránkách uvádí (kromě jiných) Gándhího citáty.[1] Také zveřejňoval aktuální počítadlo obětí obou stran konfliktu ve válce v Iráku.


Vydal již bezmála 20 alb.

K mým nejoblíbenějším patří, ikdyž je velmi těžké vybírat :

1) Book of Roses - pro mě doslova mistrovské díly, nutné poslouchat celé bez přerušení !!!

Obrázek

2) White Winds
Obrázek

3) Caverna Magica

Obrázek

4) Dancing with the Lion
Obrázek

5) Cosmopoly
Obrázek

Zde ukázka z doby covidové, točeno v domě mistra : https://youtu.be/ord5mJwk9Ek
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Znáte někdo?
Které album? líbí? nelíbí?
Přeji fajn poslech .
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Zrovna za 3 dny vychází nové dvojalbum: SlowFlow & Dancer"

Obrázek

Už je na cestě do schránky :)

Všech 11 skladeb na „SlowFlow“ a „Dancer“ bylo vytvořeno mezi koncem roku 2010 a 2021 ve spolupráci s britským producentem Andym Wrightem (včetně Eurythmics, Simply Red, Jeffa Becka, Simple Minds a mnoha dalších). Při realizaci jejich nápadů je podporoval špičkový okruh přátel Vollenweidera, kteří položili základ písním: Walter Keizer (bicí), Andi Pupato (perkuse), Daniel Kueffer (basklarinet), Oliver Keller (kytary) a mladý švýcarský rapper a beatboxer Steff La Cheffe, vlastním jménem Stefanie Peter.

Taneční hudba také odráží Vollenweiderovo spojení s Afrikou. Jihoafrická vokální harmonie kapela Africapella a zpěvačka Ayanda Nhlangothi toto spojení ztělesňují.

O zvláštní zvukovou hustotu se postaral také »London Session Orchestra« složený z hudebníků Royal Symphonic Orchestra pod vedením Jamese McWilliama. Renomovaný britský producent a aranžér Peter Vettese je zodpovědný za většinu orchestrací.

Nahrávání probíhalo v Andreas' Lakeside Studios ve Švýcarsku, SABC Studios v Johannesburgu v Jižní Africe a nakonec v legendárních Abbey Road Studios v Londýně. Dlouholetý zvukový inženýr Andyho Wrighta Gavin Goldberg svým dílem nastavil nové zvukové standardy v hudbě Vollenweider a dokáže nadchnout i ty nejnáročnější audiofily výkonným, ale transparentním, dynamickým zvukovým obrazem.
recenze
»Některé písně mají uvolněný, plynulý charakter, jiné jsou plné pohybu a rytmu, zde je cítit Vollenweiderovo spojení s Afrikou.« (Good Times, říjen/listopad 2022)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od Mark Levinson »

Mně se kdysi moc líbila deska Book of Roses, ale to bylo v době Cassette Decků, ale vyčlenil jsem mu kazetu typu CrO2 a byla to Maxell XLII.S. To si pamatuji přesně jako by to bylo včera. Nicméně dnes od něj nemám doma nic.
Mark Levinson
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od valderon »

Andreas Vollenweider –Eolian Minstrel je deska, která se mi od něj líbí asi nejvíc. Mám od něj něco na cd, něco na lp. Že mu vychází nová deska jsem nevěděl, děkuji za tip👍
Borismart
Příspěvky: 57
Registrován: 06 říj 2018 12:56

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od Borismart »

Petře, skvělé táma.
Taktéž můj velký oblíbenec.
Pořadí alb v oblíbenosti je podobné jako u tebe:

1. Book of roses - Fantastická deska. Poslouchám na lp velmi často.
2. White winds
3. Behind the gardens - Behind the wall - Under the tree... - Právě poslouchám. Třetí nejoblíbenější.
4. Caverna Magica

Díky za tip na novou desku :thumbup:
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od komak »

Mám všetky radove CD+LP Behind The Gardens-poradie podla nálady :ugeek:
poslednú ešte nemám tak sa teším
Dík za ifo
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od loner »

Mám pouze Eolian Minstrel, rád bych koupil Caverna Magica.
Jenže je spousta různých vydání, chtěl bych poprosit o doporučení, které vydání
je podle Vás nejlepší shánět.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od aretax »

Pôvodné anglické.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od loner »

Děkuji, zkusím najít.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od jupol »

Nie som si istý, že to budú anglické, nakoľko Andreas je švajčiar a vydával na CBS Columbia neskôr SONY a teraz na vlastnej značke AVAF-Music.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od Dasta »

Jestliže vydával na CBS,v Evropě bude nejspíše k mání holandská dobová vydání.
CBS a jejich značky (Epic,Portrait,...)byla vydávána pro evropský trh výhradně v Holandsku.
Pochopitelně GB vydání se též nechá sehnat,za předpokladu, že byl pro GB trh vydán.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od Dasta »

Titul, který sháníš vyšel na lp:
Colomba LP8201 Švýcarsko (1982)
CBS 25 265 Holland. (1983)pro Evropu
CBS. 25 980 UK. (1983)
Přeji šťastný výběr.Osobně bych preferoval původní švýcarské vydání, protože zřejmě bylo vylisované v Německu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od loner »

Jestli jsou to reakce na na můj příspěvek ohledně titulu Caverna Magica,
tak se omlouvám, asi jsem to špatně napsal.
Sháním tento titul na CD.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od aretax »

Dasta píše: 29 říj 2022 11:04 Pochopitelně GB vydání se též nechá sehnat,za předpokladu, že byl pro GB trh vydán.
Asi áno, pretože ich mám. Ja som nepísal, "originálne" anglické, ale pôvodné anglické, t.j. žiadne remastre.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Andreas Vollenweider - New Age

Příspěvek od aretax »

Ospravedlňujem sa, mal som na mysli pôvodné nemecké vydania, ale napísal som anglické...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět