Praskot gramodesek

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
počas uplynulého víkendu som "pral" väčšie množstvo LP pre kamarátov.
Normálne periem pre seba tak cca. 12 kúskov /keď sa nazbiera/ ale po vypraní prvej várky 80 ks zostal na dne vaničky a 8x
prekladanej gáze riadny sajrajt. Pritom LPčky pred praním nepôsobili špinavo a zaprášene. Boli to staré, niektoré aj viac ako 40 ročné
archívne kúsky, prehrané občas a v posledných rokoch ošetrené pred hraním "pištolkou". Čiže - jednoznačne pekne prečistené drážky a
výsledok nad očakávanie.
Na tretej fotke prefiltrovaný roztok na druhé použitie.
sajrajt.jpg
Bez názvu.png
roztok.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od ts.jethro »

Moc som tomu neveril,ale zvlhčenie vzduchu fakt pomáha..v súvislosti so statickou e..nezvhčujem ale vzduch v celej izbe ale streknem zvlhčovačom na kvety vnutornu časť krytu gramca..zlahka aby voda nestekala kam nemá..rozdiel je zásadný..
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od blesk666 »

to pocuvas s krytom na gramci?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tacmud píše: 17 říj 2021 20:28Já teda nevím, já praskot desky beru jako součást tohoto rituálu a jako příjemné zpestření tohoto oldschoolového analogového poslechu. :)
Koukam, ze minulorezimni produkce lodenickych zavodu pro Supraphon, Patok a Opus zanecha v cloveku tak prijemne vzpominky, az zacne povazovat parazitni zvuky nosice za prirozenou soucast :lol: Kazdopadne se o prirozenou soucast nejedna, to az slendrian ve vyrobe je toho duvodem. Ale pokud praskot vyzadujes, tak proti tomu samozrejme nelze miti namitek - sto lidi, sto chuti :angel:
Dieter Burmester
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od ts.jethro »

blesk666 píše: 08 zář 2022 15:45 to pocuvas s krytom na gramci?
áno
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od blesk666 »

to sa mi nezda velmi standardne. Nechyta to nejake akusticke zafarbenie? Resp porovnaval si s krytom a bez krytu?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Dasta »

Kdo chce provozovat poslech z gramofonových desek, měl by poslouchat zásadně bez deklu,to je neoddiskutovatelné.
Jinak si pochopitelně každý může poslouchat jak chce.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od PGH »

Já jsem porovnával na novém gramci poslech dekl nasazený nebo zvednutý a nebo uplně sundaný a rozdíl neslyším. Na minulém gramci jsem dekl sundával uplně dolu vždy, šlo to jednoduše ale tady to jde ztuha tak ho jen zvedám.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Ramones »

Jojo, prat desky, menit obaly, strilet zerostatem a pak zasadne přehrávat bez krytu.
To se pak na to predchozi muzete v klidu vykaslat.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od blesk666 »

Tak je to asi praktickejsie hrat s kryrom, ale nie akusticky lepsie alebo rovnake. Praktickejsie je potom streamovat alebo hrat z placiek, ked uz chceme byt cim viac prakticki. Topanky sa tiez spinia ked sa nosia
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od terahera »

Já mám gramofon na samostatné polici na zdi,provozuji s MC Lo přenoskou a rozdíl přehrávání s krytem a bez něj je markantní,ve prospěch poslechu bez krytu.A ano,je to nepraktické,vše kolem čistoty desek,ale jednou jsem se rozhodl pro tento styl poslechu,tak se vším všudy :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od dvader »

Já na svém Projectu také rozdíl neslyším, ale mám dost obyčejný gramec a MM přenosku…
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od PGH »

Jak jsem už psal kryt mam zvednuty a vše je v pohodě a nevím co by mělo do zvuku zasahovat. Ptal jsem se na to v Litovli a kroutili hlavou co jako by to mělo dělat ale sundaný dole při přehrávání by to mohlo něco dělat? Hrot jede po desce a tim tam muže toto tření něco způsobit, tak pro jistotu je stále zvednutý.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od terahera »

Já se zas ptal v Litovli,proč nejde správně nastavit přenoska na jejich gramofonu RPM(nebo to byl možná Signature),že je tam asi o 2mm špatně namontováno rameno,kroutily také hlavou,asi jako u toho deklu :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od blesk666 »

PGH píše: 09 zář 2022 11:56 Jak jsem už psal kryt mam zvednuty a vše je v pohodě a nevím co by mělo do zvuku zasahovat. Ptal jsem se na to v Litovli a kroutili hlavou co jako by to mělo dělat ale sundaný dole při přehrávání by to mohlo něco dělat? Hrot jede po desce a tim tam muže toto tření něco způsobit, tak pro jistotu je stále zvednutý.
Ja som pisal o zavretom kryte. Otvoreny je asi v pohde, ale u niekoho moze byt poznat aj to
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od PGH »

Nelenil jsem a volal známému který pracoval roky v Litovli na gramofonech a ten mě řekl že zvednutý kryt je správně ale sklopený při reprodukci je špatně, jednak to vytváří statickou elektřinu a ta muže způsobit že rameno /zaleží na materiálu/ se projeví přitažením k LP desce a to je špatně.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od terahera »

To zní docela logicky :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od blesk666 »

Tak prave preto ts.jethro pisal ze strieka zvlhcovacom zvnutra na kryt (co by malo potlacit tvorenie sa statickej elektriny na kryte a pritahovaniu ramienka k nemu). Ale vlhkost uschne a uz to nefunguje, taktoez sa mi nepaci mat vodu na kryte, strkne sa trochu viac a uz to tece kde nema. Plus musi byt samozrejme demineralizovana lebo inak tam zostanu flaky…
Ale uzavrety kryt vytvara aj akusticku vazbu, ktoru moze prenoska preniest a prifarbit zvuk.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od Ramones »

PGH píše: 09 zář 2022 14:01 Nelenil jsem a volal známému který pracoval roky v Litovli na gramofonech a ten mě řekl že zvednutý kryt je správně ale sklopený při reprodukci je špatně, jednak to vytváří statickou elektřinu a ta muže způsobit že rameno /zaleží na materiálu/ se projeví přitažením k LP desce a to je špatně.
Ma to jednu chybu. U odpruzenych sasi formou nozicek se vychylenim krytu posune teziste a narusi rovnováha talíře.... u lehcich pristroju.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od YamahaMan »

Dobré ráno, včera som mal zaujímavý rozhovor s chlapíkom, ktorý chcel vyprať LPčky u mňa ultrazvukom.
Narazili sme ale na "problém". Keď sa ma pýtal na roztok, ktorým periem /na 5 - 5,5l destilky dávam 2 - 2,5dcl isopropylu a 5ml zmáčadla/,
tak povedal, že toho alkoholu je tam málo. On dával pred časom prať chlapíkovi z iného okresu a ten vraj používal na rovnaký objem destilky liter isopropylu.
No neviem.... Mne sa to zdalo veľa a nechcel som sa dostať do prúseru, tak som to odmietol.
Máte niekto skúsenosť aj s takýmto /podľa mňa/ silným koncentrátom?
ts.jethro
Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2022 12:46

Re: Praskot gramodesek

Příspěvek od ts.jethro »

YamahaMan píše: 22 zář 2022 07:48 Dobré ráno, včera som mal zaujímavý rozhovor s chlapíkom, ktorý chcel vyprať LPčky u mňa ultrazvukom.
Narazili sme ale na "problém". Keď sa ma pýtal na roztok, ktorým periem /na 5 - 5,5l destilky dávam 2 - 2,5dcl isopropylu a 5ml zmáčadla/,
tak povedal, že toho alkoholu je tam málo. On dával pred časom prať chlapíkovi z iného okresu a ten vraj používal na rovnaký objem destilky liter isopropylu.
No neviem.... Mne sa to zdalo veľa a nechcel som sa dostať do prúseru, tak som to odmietol.
Máte niekto skúsenosť aj s takýmto /podľa mňa/ silným koncentrátom?
Ahoj..ja dávam na 4,5 L destilky 0,5L IPA..viac by som už asi nedal
Pro-Ject Xtension 9 Evolution/Ortofon 2m Black,Bi amp 2x Onkyo A9150,Bowers & Wilkins 606,kabeláž DM audio,phono kabel Pro-Ject silver
Odpovědět