Qobuz

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
octavius
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2017 22:34

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od octavius »

Nemá niekto odhad kedy sa tak Qobuz dostane do cz/sk oficiálne? Celkom rad by som sa zbavil týchto tanečkov...

Je problém s licenciami alebo co technického brání v roku 2022 rozšíreniu?
Kinki Studio EX-M1+, SL-PS770A, RS-AZ6, Technics SL-1210MKII +VM540ml +Nagaoka MP-200, Project Tube Box S2, Node 2021 + RME ADI-2 DAC FS, Monitor Audio Gold 300 5g
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Qobuz

Příspěvek od Yiakubou »

Technicky jim nebrani asi nic. Budou za tim licencni a business duvody. Museli by nakoupit licence pro cesky trh, tak maji asi spocitane, ze se jim to zatim nevyplati, nebo maji proste priority jinde.
octavius
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2017 22:34

Re: Qobuz

Příspěvek od octavius »

Jo, takže tento stav môže trvať kľude roky... vlastne ma to ani veľmi neprekvapuje :roll:
Kinki Studio EX-M1+, SL-PS770A, RS-AZ6, Technics SL-1210MKII +VM540ml +Nagaoka MP-200, Project Tube Box S2, Node 2021 + RME ADI-2 DAC FS, Monitor Audio Gold 300 5g
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pro-Ject

Příspěvek od F2014 »

fox píše: 16 srp 2022 14:19 Pro streamování hudby používám Pro-Ject Stream Box S2 Ultra.
Při přehrávání hudby Quobuz se mi často stává, že se skladba přeruší a přeskočí na skladbu další. Některý den vůbec, někdy i třikrát za hodinu.
Zajímavé je, že u Tidal se to nestává.
Neumíte někdo poradit, kde je chyba ?
Mám stejný problém, jiná zařízení (Metronome, Naim, BubbleUPNP server), různé control pointy. Rozdíl je v tom, že Metronome přeskočí na další skladbu, Naim se zastaví. U TIDALu jsem si toho nevšimnul, ani u Spotify. Podpora QOBUZ byla sice velice vstřícná, ale když se nepoužívá jejich nativní aplikace (což asi tady dělá málokdo), tak jim nedodáte acvivity log a oni s tím nic neudělají. Internet je toho plný, řešení nikde. Zkoušel jsem zapnout na BubbleUPNPServeru překódování do WAV v naději, že tím vytvořím mezi přehrávačem a zdrojem další buffer - měl jsme pocit, že se sto stává méně často, ale i v tomto režimu jsme zaznamenal předčasný skok na další skladbu. Může to být samozřejmě nestabilitou internetu u mne, ale vzhledem k tomu, jak rozšířený je tento fenomén, bych si tipnul na problém s kapacitou na straně QOBUZ?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Qobuz

Příspěvek od Mark Levinson »

Halys píše: 26 led 2022 20:02 Mě by teda dost zajímalo proč soudruzi z Qobuzu řekli že Rakousko jako jo ale všichni dál na východ , jako už ne . U takového kšeftu ti je přece jedno jestli ti platí John z USA , nebo Momo z Afghánistánu .
Docela mne mrzí, že jsme stále občané druhé kategorie v EU. Vždyť počtem obyvatel dohromady ČR s Polskem, SR a Maďarskem jsme srovnatelní např. s Francií, což už je slušný potenciál. Snad se těchto služeb brzy dočkáme a nejen od Qobuz.
Mark Levinson
Yiakubou
Příspěvky: 109
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Qobuz

Příspěvek od Yiakubou »

Ja myslim, ze se casem dockame. Uz treba expandovali do Portugalska, ktere ma podobny pocet obyvatel i HDP jako CR.
octavius
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2017 22:34

Re: Qobuz

Příspěvek od octavius »

Podarilo sa mi skúšobne instalnut Qobuz na iOS zmenou(pridaním druhého ID) app celkom fajn ale zase až bude vedieť qobuz connect to potrvá roky... :mad:
Kinki Studio EX-M1+, SL-PS770A, RS-AZ6, Technics SL-1210MKII +VM540ml +Nagaoka MP-200, Project Tube Box S2, Node 2021 + RME ADI-2 DAC FS, Monitor Audio Gold 300 5g
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pro-Ject

Příspěvek od F2014 »

F2014 píše: 19 srp 2022 07:32
fox píše: 16 srp 2022 14:19 Pro streamování hudby používám Pro-Ject Stream Box S2 Ultra.
Při přehrávání hudby Quobuz se mi často stává, že se skladba přeruší a přeskočí na skladbu další. Některý den vůbec, někdy i třikrát za hodinu.
Zajímavé je, že u Tidal se to nestává.
Neumíte někdo poradit, kde je chyba ?
Mám stejný problém, jiná zařízení (Metronome, Naim, BubbleUPNP server), různé control pointy. Rozdíl je v tom, že Metronome přeskočí na další skladbu, Naim se zastaví. U TIDALu jsem si toho nevšimnul, ani u Spotify. Podpora QOBUZ byla sice velice vstřícná, ale když se nepoužívá jejich nativní aplikace (což asi tady dělá málokdo), tak jim nedodáte acvivity log a oni s tím nic neudělají. Internet je toho plný, řešení nikde. Zkoušel jsem zapnout na BubbleUPNPServeru překódování do WAV v naději, že tím vytvořím mezi přehrávačem a zdrojem další buffer - měl jsme pocit, že se sto stává méně často, ale i v tomto režimu jsme zaznamenal předčasný skok na další skladbu. Může to být samozřejmě nestabilitou internetu u mne, ale vzhledem k tomu, jak rozšířený je tento fenomén, bych si tipnul na problém s kapacitou na straně QOBUZ?
Dneska jsem udělal takový pokus, který nemusí nic znamenat, může to být náhoda, anebo taky ne...

Můj NAIM reaguje na problém s přehráváním z QOBUZ tak, že se zastaví, případně jen na chvíli pozastaví. Taky má tu možnost, že zobrazuje graficky, jak má naplněný buffer. Při streamování přes UPNP napřímo anebo přes BubbleUpNpServer vidím, že buffer se nestíhá naplňovat až se nakonec přehrávání přeruší.
Dneska jsem měl na audio PC spuštěný Logitech media server (LMS v Daphile) s aktivovaným pluginem pro Qobuz a nechal jsem výstup směrovat přes UPNP do NAIMu. A ono to fungovalo zcela stabilně. Říkám si, náhoda. Spustím stream napřímo mimo LMS a obratem se dostaví problém s plněním bufferu.
Takto to přehazuji tam a zpět a pořád se stejným výsledkem - přes LMS to jede stabilně, napřímo problémy.

Hypotéza by mohla být, že LMS vytváří dodatečný buffer dostatečně velký na to, aby koncový přehrávač měl data vždy v čase, kdy je čeká.
Jenže to má taky háček: V nastavení LMS je možnost předávat stream na koncové zařízení v režimu "direct" anebo "proxy". V režimu "direct" by měl LMS stát zcela bokem a nezasahovat do streamu z Qobuz do prehrávače, takže by se to mělo asi sekat stejně, jako když ten stream aktivuji přes BubbleUPNP for Android. Jenže není tomu tak, přepínač "direct/proxy", zdá se, neměl žádný vliv.
Takže to je možná nakonec přece jen pouhá náhoda :smile:

@fox: Pokud na to máš chuť a prostředky, můžeš to zkusit přes LMS.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

.. pokračování k využití LMS pro přehrávání QOBIZ do UPNP rendereru:

Plugin, který v LMS umožní směrování streamu do libovolného UPNP zařízení v síti se jmenuje UpNP Bridge.

V parametrech tohoto pluginu je nastaven buffer, který je vždy aktivní (hodnotu je možné měnit přímo v konfiguračním souboru):
<streambuf_size>524288</streambuf_size>
Vysvětlení z dokumentace: "Size of the internal memory buffer used to store audio data sent by LMS. Any value above 512k is fine. If your network is slow you may need to increase it."

Dneska jsem opět delší dobu hrál přes UPNPBridge z QOBUZ do Naim a bez jakýchkoli problémů.

Za sebe to tedy uzavírám tak, problémy s přeskakováním skladeb u Qobuz jsou způsobeny nerovnoměrným přísunem dat do playeru a UpNpBridge to je schopen omezit.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PavelDosko »

realne to vidim na problem se siti
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

realne to vidim na problem se siti
To určitě v konečném důsledku ano.

Spíše si lámu hlavu, proč zrovna QOBUZ? Dle různých příspěvků na webu nejsem jediný, kdo používal TIDAL i QOBUZ a problémy s TIDAL neměl.

Ale asi,musím dát do kontextu, proč jsem se v tom začal opravdu hrabat. Můj streamer (Metronome DSS) je postaven na desce od ConverseDigital a beží na svém firmware, do kterého nemám možnost zasahovat žádným nastavením.

Je to UpNP renderer a mělo by mu být celkem jedno, zda dostává stream ze serverů TIDALu, QOBUZu, lokálního NAS. Logicky bych čekal, že bude bez ohledu na zdroj dat ten stream zpracovávat stejně - tedy bude i stejně odolný vůči fluktuaci dat ze sítě.

Stejně tak by mu mělo být jedno (a o tom jsem byl jako ajťák skálopevně přesvědčen), jaký control point (ovládací aplikace, typicky na mobilu) se pro výběr tracku použije. Nicméně, nakonec musím připustit, že nějaký ten rozdíl ve zvuku tak je, podle toho, zda stream spustím z BubbleUpNP for Android anebo z aplikace mcontrol. Není to nic, za co bych dal ruku do ohně - ale ten pocit, že je to jiné, tam prostě je.

Takže jsem se snažil ověřit, zda v rámci UPNP specifikace bude někde odpověď na otázku, proč by se zrovna QOBUZ měl chovat jinak než jiné streamy a zda je alespoň teoreticky možné, aby control point nějak toto ovlivnil. Kdo by měl zájem, je to zde.

Velice rychle jsem však zjistil, že to celé není tak triviální jak jsem naivně předpokládal - způsob, jakým se "domluví" server s rendererem za účasti control pointu na vytvoření propojení pro sreamování může být různý a už samotný způsob předávání dat ze serveru také není jediný.

A většině z toho jsem nakonec neporozuměl, ale odnesl jsem si pro sebe poučení - teď už vím, že nic o UPNP pořádně nevím. Hlouběji to studovat nechci (nedokážu :lol: ), ale pokud by někdo dokázal přijít s opravdu odborným vysvětlením, proč se konkrétně stream z QOBUZ může chovat ve stejných podmínkách jinak než TIDAL (samozřejmě tam započítávám i stejné rozlišení), tak by se tomu následně mohlo nějak pomoct třeba volbou vhodného control pointu - a to by se mi líbilo více, že provozovat QOBUZ přes LMS, protože ovládací aplikace pro QOBUZ v LMS je asi ta úplně nelblbější z těch, co jsem zkusil.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PavelDosko »

Metronome nema vlastni app?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Qobuz

Příspěvek od winelover »

Já mám takový pocit, že mi to občas udělá i Tidal. Usekne konec skladby a skočí na další ve frontě. Nejsem si ale jist, takže to budu víc sledovat.
Renderer i Control Point na bázi Convers Digital.
V LAN to určitě nebude, protože bez jakýchkoli problémů a výpadků přenese UHD videomateriál bez komprese, a to je podstatně větší datový tok.
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PavelDosko »

jeste se mi to nestalo, snad i proto, ze moje reseni (vcetne streamu Qobuz) hraje z RAM
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše: 25 srp 2022 10:17 Metronome nema vlastni app?
Používají ConverseDigital, který nativně dodává aplikaci mcontrol (dá se přes to dělat například i update firmware).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

winelover píše: 25 srp 2022 10:26 Já mám takový pocit, že mi to občas udělá i Tidal. Usekne konec skladby a skočí na další ve frontě. Nejsem si ale jist, takže to budu víc sledovat.
Renderer i Control Point na bázi Convers Digital.
V LAN to určitě nebude, protože bez jakýchkoli problémů a výpadků přenese UHD videomateriál bez komprese, a to je podstatně větší datový tok.
win
To já taky používám např. NETFLIX bez sekání. Jenže celý ten problém není ani tak v průměrné dosahované rychlosti (kterou máme nejspíše všíchni OK, jinak to tu neřešíme), ale ve fluktuaci okamžité rychlosti. A tohle se normálně pokryje bufferem na straně přehrávače. Jak píše PavelDosko - hraje z RAM, nemá problém. U mne se zatím zdá, že zařazení LMS + UPNPBridge také problém řeší.

Pokud se potvrdí, že i TIDAL nakonec trpí stejným neduhem, pak asi nemá cenu zabývat se specielně QOBUZ a vzít jako fakt, že je potřeba si nějaký doplňkový buffer vytvořit.

@PAvelDosko: Ty jsi nakonec zůstal u EUPHONY?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PavelDosko »

zatim ano, ale u drive zakoupene verze V3, nastvali mne predplatnym V4 a hlavne tim, ze prodavaji naprosto neodladeny soft (V4)

budu zkouset JPLAY, jen cekam az uvolni svou nativni aplikaci pro iOS
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Qobuz

Příspěvek od fox »

winelover píše: 25 srp 2022 10:26 Já mám takový pocit, že mi to občas udělá i Tidal. Usekne konec skladby a skočí na další ve frontě. Nejsem si ale jist, takže to budu víc sledovat.
Renderer i Control Point na bázi Convers Digital.
V LAN to určitě nebude, protože bez jakýchkoli problémů a výpadků přenese UHD videomateriál bez komprese, a to je podstatně větší datový tok.
win
U Qobuz se mi to stává čím dál častěji. Hlavně přes den. Večer to není tak často. U Tidal se mi to stalo jen jednou.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Qobuz

Příspěvek od Fidji99 »

Preto som vzdy hral z nejakeho integrovaneho dedikovaneho aparatu - napr LINN. V zivote mi to neseklo, ani stream, ani NASka. Pre nas, Audio PC analfabetov idealne.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Qobuz

Příspěvek od PavelDosko »

F2014 ma streamer Metronome, ne PC
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Qobuz

Příspěvek od mrba »

Mne sa to ani na PC nestáva. Ale je fakt, že som používal na prehrávanie Audirvanu a teraz používam Roon.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Qobuz

Příspěvek od blesk666 »

ak je problem s kolisanim pristupovej rychlosti, tak by urcite buffer mal pomoct. Aurender co pouzivam uz viac rokov, som problem s tymto nikdy nemal, ani ked uz doma deti z izby kricali “co je s internetom?” :-) nacita obsah na interny 128GB SSD disk z ktoreho potom bezproblemov rovnomerne vycitava obsah
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Qobuz

Příspěvek od Fidji99 »

Inac ja som to "integrovane zariadenie" myslel, ze firma corobi streamer ma aj vlastnu appku nad ktorou ma kontrolu [ako napriklad ten spominany LINN]. Samotny streamer/network bride nie je ziadna raketova veda, a je to hlavne o SW rieseni.

Kvaitne zelezo uz dnes spravi hocikto.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Fidji99 píše: 25 srp 2022 18:23 Inac ja som to "integrovane zariadenie" myslel, ze firma corobi streamer ma aj vlastnu appku nad ktorou ma kontrolu [ako napriklad ten spominany LINN].
Takto presne to ConverseDigital ma. Delaji hardware i software.
Metronome DSS je "jen" napajeci cast, nejake hodiny navic (udajne) a OEM reseni od ConverseDigital. Delat dalsi apku nema smysl - navic mcontrol je jedna z nejlepsich, co jsem zkousel a co neni original ke streamovaci sluzbe.

Mohu jen zopakovat, ze stejny problem se u mne projevuje bez ohledu na to, jaky control point pouzivam.
A take mohu opakuji, ze se to deje nejen na Metronome DSS, ale i na streameru od NAIM.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Qobuz

Příspěvek od Fidji99 »

F2014 píše: 25 srp 2022 19:16
Fidji99 píše: 25 srp 2022 18:23 Inac ja som to "integrovane zariadenie" myslel, ze firma corobi streamer ma aj vlastnu appku nad ktorou ma kontrolu [ako napriklad ten spominany LINN].
Takto presne to ConverseDigital ma. Delaji hardware i software.
Metronome DSS je "jen" napajeci cast, nejake hodiny navic (udajne) a OEM reseni od ConverseDigital. Delat dalsi apku nema smysl - navic mcontrol je jedna z nejlepsich, co jsem zkousel a co neni original ke streamovaci sluzbe.

Mohu jen zopakovat, ze stejny problem se u mne projevuje bez ohledu na to, jaky control point pouzivam.
A take mohu opakuji, ze se to deje nejen na Metronome DSS, ale i na streameru od NAIM.
Nebude to tym audiofilskym switchom? To zvykny byvat 2dolarove CISCO moduly z druhej ruky s nejakym kondenzatorom navyse. :razz:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

@Fidji99: A možná máš pravdu, nějaký audiophilý switch vyzkouším a dám vědět. Ale to chvíli potrvá, teď musím vydělávat na drahé kabely :lol: .
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Qobuz

Příspěvek od Fidji99 »

F2014 píše: 25 srp 2022 19:35 @Fidji99: A možná máš pravdu, nějaký audiophilý switch vyzkouším a dám vědět. Ale to chvíli potrvá, teď musím vydělávat na drahé kabely :lol: .
:thumbup: a skusal si to restartovat? =))

Ako som pisal uz v inom vlakne - viac krabiciek, viac problemov, najma v tychto digitalnych veciach, kde nejake zabudnute nekompatibilne nastavenie, ktore v 999 pripadov z 1000 nikomu nevadi tak akurat tebe robi problem.

Ja sa tiez desim, vyzera to tak, ze ako idem rozsirovat multikanal, tak budem musiet kupit externy DAC a to je vzdy loteria ako si to spolu sadne. Hlasia ludi problemy s niektorymi DAC - ze nevie nahodit zmenu clocku a su vypadky atd. Detto mi zacal teraz LINN po nejakej SW aktualizacii tak [ticho] medzi pesnickami kliknut, ked sa prepina medzi jednotlivymi zdtojmu QObuz/NAS/Tidal.

Ja verim v "one box that rules them all"
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

Ad) krabicky... je to tak, vseho moc skodi.

Nicmene, v mem pripade mam navic akokrat optiku mezi routrem a Audio PC s DSS (a to je slysitelne lepsi nez bez optiky) - nicmene, nahodou mam jistotu, ze tady problenm neni. A to proto, ze muj NAIM je spojen na router, takze kdyz pouzivam LMS+UPNPBridge, ktery bezi na audio PC, tak streamuji do NAIM pres ten opticky most - a to jede bezchybne.
Pokud u mne nejaky sitovy prvek drhne, tak to bude urcite ten paskvil-router od UPC, nyni Vodafone.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Qobuz

Příspěvek od blesk666 »

A kto mas napojene priamo a v nlizkosti routra od UPC (s Wifi) tak to dal dalej od hifi. Ja nemam sice ziadny “audiofilsky” swicth, a je to len nejaky kovovy TP link, ale uz za UPC routrom, ktory som dal dost dalej od audia (vadila mi na nom ta wifina v blizkosti hifi)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Qobuz

Příspěvek od F2014 »

blesk666 píše: 25 srp 2022 20:38 A kto mas napojene priamo a v nlizkosti routra od UPC (s Wifi) tak to dal dalej od hifi. Ja nemam sice ziadny “audiofilsky” swicth, a je to len nejaky kovovy TP link, ale uz za UPC routrom, ktory som dal dost dalej od audia (vadila mi na nom ta wifina v blizkosti hifi)
Mám to sice podobně, ale nevyhnul jsem se wifi ve stejné místnosti (jsem hračička, takže jsme to samozřejmě zkoušel vypnout, ale rozdíl ve zvuku jsem nezaznamenal). Do hlavního systému vedu před media konvertory od FS.COM cca 5metru optiky a pak přes Cisco switch za pár stovek (korun) napájený z lineáru připojuji DIY audio PC a Metronome DSS. NAIM je na druhe strane bytu propojeny s routerem přes 5GHz bridge.

Ale jak jsme psal dříve. Problém zde není ani ta optika ani ten 5G bridge, protože streamování prostřednicvím LMS jde po cestě:
QOBUZ->UPC router->mediakonvertor->optika->mediakonvertor->cisco->AudioPC(LMS)->cisco->mediakonvertor->optika->mediakonvertor->UPC router-> wifi5GHz->Netgear->Naim bez problémů, přestože to je u mne ta nejsložitější možná cesta.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PGH »

Tak to je paráda. Když něco podobného nabízel Koudy s Tidalem tak ho někteří jedinci strašně řešili a napadali a toto se ted děje zase v tomto vlákně a nikomu to nevadí?! Jak už delší dobu říkám tady jsou na některé lidi i jiné metry.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od winelover »

A proč by to mělo někomu vadit? Je to každého věc a nikomu do toho nic není.
Pokud si pamatuju, tak víc než členství v Tidal Family se tu u Koudyho řešilo jeho nepříliš taktní vyjadřování na adresu některých členů a komentáře v inzerátech. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od rotr »

winelover - dostal jsi moji SZ?
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 119
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od Overgrounder »

Jen aktualizace, zatím pořád řeším registraci na family plán. Vydržte...
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 07 zář 2022 11:08 Tak to je paráda. Když něco podobného nabízel Koudy s Tidalem tak ho někteří jedinci strašně řešili a napadali a toto se ted děje zase v tomto vlákně a nikomu to nevadí?! Jak už delší dobu říkám tady jsou na některé lidi i jiné metry.
Opět nemáš pravdu a převracíš skutečnost.U Koudyho se neřešilo to,že skládá rodinu u Tidal,ale to,jak se vyjadřoval vůči ostatním,kteří byli v jiné skupině nebo prostě platili sólo účet.Další věcí bylo vyřvávání všude možně,jak to odrbal a ostatní jsou.......
P.S.Tvé věčné zastávání se těchto aktivit a vyjadřování(styl Koudy),začíná být otravnější pomalu víc,než Koudy.Promiň
Naposledy upravil(a) terahera dne 07 zář 2022 12:53, celkem upraveno 1 x.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PGH »

winelover píše: 07 zář 2022 11:48 A proč by to mělo někomu vadit? Je to každého věc a nikomu do toho nic není.
Pokud si pamatuju, tak víc než členství v Tidal Family se tu u Koudyho řešilo jeho nepříliš taktní vyjadřování na adresu některých členů a komentáře v inzerátech. win
Mě to samozřejmě nevadí. Koudy si rýpnul do lidí co nabízeli členství za vyšší cenu takže na tom chtěli vydělat a on nabídl členství za cenu bez přivýdělku a bylo zle, najednou byl špatnej atd.
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PGH »

Ano nelíbilo se mu kšeftaření a některých lidí.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od terahera »

PGH píše: 07 zář 2022 12:56 Ano nelíbilo se mu kšeftaření a některých lidí.
Já zas nevidím nic špatného natom,když si někdo za svou práci nechá zaplatit(starost s vedením ůčtu rodiny Tidal,spárování plateb......).Ty taky určitě nechodíš do práce zadarmo a neznamená přeci,že když dostaneš za práci zaplaceno,že jsi čuramedán(koudyho pojmenování).A to,že je Koudy zvyklý dělat zadarmo ho zas neopravňuje urážet ty druhé :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PGH »

Já kdybych něco takového nabídl kamarádum nebo jen členum fora tak bych si nevzal ani korunu navíc, asi jsem hloupej
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nabízím členství Qobuz (rodinné sdílení)

Příspěvek od PGH »

Trošku odbočím. Mam bratrance žijícího od roku 92 v USA a tam se vyrazně snižuje počet lidí co tyto služby použivají Tidal Qobuz Spotifa atd podobně je to i Japonsku kde se svou firmou dost často pracuje. Opravdový posluchač se houfně vraci k pevným nosičum.
Odpovědět