Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

Mirku, nápodobne!
Snáď sa v budúcom roku znovu uvidíme :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pytell

Příspěvek od zappa »

I tobě Mirku. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Pytell

Příspěvek od komak »

Mirku všetko dobré
dúfam že sa toho roku do Česka dostanem tak sa možno aj uvidíme .....
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem v sobotu osadil Master pásky naváděcími :
20220108_1018.jpg
Poté pustil :
20220108_1012.jpg
, musel jsem si pustil oba pásky třikrát , abych se nabažil zvuku.

Co říci ke zvuku, prostě analogová nirvána a to je nahrávka z roku 1963.

Ano tento pásek jsme poslouchali ve Varšavě a i Praze.

Ten Technics je neupravený, jak vyjel z fabriky , tzn. vše původní i tkanička 230V a nejlepší RCA je k této mašině stará HAMA. Zkoušel jsem různé kabely , ale s tímto je ten zvuk nejlepší.

Chlapci až pojedete do Práglu , jste vítáni na poslech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Pytell

Příspěvek od zatty »

krásná práce :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

:thumbup:
Mirku, ak dožijem - v lete sa určite chystám ale prosím ťa, nezoder ich do vtedy... :ympeace:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Psali mi někteří hifisté ohledně Master pásků.

Vlastním několik Master a dost origo pásků ( kdy se prodávaly před nástupem kazety ), většina je ze států, po těch létech když se vhodně skladují , zvuk nemá chybu. Pamatuji si na Boxera, vždy když odcházel chtěl pustit origi pásek na 19 -- BS Paranoid -- říkal , tak to je balzám na uši -- bohužel už nikdy neuslyší.

Co se týče Master pásku -- tak to je třešnička na dortu , co se týká zvuku, při rychlosti 38, nastaveném magnetofonu -- dle mého nejlepší co může být -- kdo neslyšel , neuvěří . Ano LP z Master jsou výborné -- ale už je to další přepis, sem tam šum, atd a když je to remaster z pásku -- tak to už nemá se zvukem originálu nic společné. Co se týče CD a SACD z pásku, tak nahrávka většinou zní úplně jinak než to kapela myslela a zvukař na pás nahrál.

V poslední době CD, atd..., pro mladé zdůraznění určitých pásem, aby jim to hrálo na špunty do uší.
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Pytell

Příspěvek od vintage »

Mirku je velka degradace kdyz se to z pasku nahraje na kvalitnim decku na metalku? Je to dalsi prepis, ale v ramci analogu a mohlo byt o znit k tomu masteru velmi blizko.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pytell

Příspěvek od blesk666 »

Prepis Master pasu ci uz na analogove medium (CC) alebo v datovej podobe ci uz na medium ako MD alebo na hard disk vo vysokom rpzliseni, bude vzdy tym najlepsim co moze byt.
Pytell parada takto mi kvalitny RR dava obrovsky vyznam, ked mas mastery a originaly pasov
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

vintage : mám z dřívější doby Metal pásku, co jsem tehdá nahrával na TEACu 8030 ( než jsem ho prodal ) a bylo to zvukově perfektní.

Nyní mám jen z nostalgie MINI deck DENON -- hraje výborně, ale kvalit TEACu nedosahuje.

Jinak minulý týden jsem zkoušel různé drátky do headshellu a nejlepší zvukově na mém kolotoči z Valhally 1 :
701.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pytell

Příspěvek od Janik »

Ahoj Mirek kolko vazia tie kable to headshellu? Cena?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ahoj Janik , zvážil jsem ti jeden nezkompletovaný :
259.jpg
Cenu nevím, jsou to zbytky z kompletace Valhally 1 ( signálový ).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pytell

Příspěvek od Janik »

Dakujem Mirek.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Koupil jsem od Saši demagnetizer MC Luxman , zkompletoval kablíky :
2014.jpg
Nejdříve přenosku v headshellu, poté celé ramínko, vč. výstupního kabelu a nakonec trafo ST-80SE -- předtím jsem si pustil známé a naposlouchané LP , po demagnetizaci -- jakoby se zvuk vyčistil, dle mého kontrolovanější basy. Spokojenost a děkuji.

Do nedávna jsem používal demagnetizér , co mám na hlavy cívkového magnetofonu a kazeťáku, ale toto je úplně jinde.

Takže mi do portfolia připadne nejen kompletace, úpravy a opravy kabelů, praní desek , zahořování kabelů , ale i demagnetizace gramofonů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Při debatě o funkčnosti ionizeru u grama ( na výstavě u gramofonu Kuzma ), už několik roků používám ionizátor z Conrádu viz foto :
20220606_152347.jpg
a
20220606_152416.jpg

Za pár korun , hodně muziky --- žádný prach se neusadí, žádná statika a ještě Vám to krásně vyčistí vzduch v poslechovce.

Samozřejmě posazen na hranolu z Wenge.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

Diky za tip. Uz jsem objednal. Prodava to i Tipa.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Pytell

Příspěvek od tujatuja »

Nechci vám chlapci kazit radost, ale:

ionizátory se podílejí na čištění vzduchu tak, že urychlují sedimentaci prachu a jeho částice elektrickými silami odpuzují směrem k pevným povrchům. Nečistoty ze vzduchu se tedy více usazují na podlaze, stěnách a zařízení. (konec citátu).
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od Yiakubou »

Zaiimavy. Ja si koupil nedavno Ionic Care a od ty doby mam na nabytku min prachu, resp. nemusim utirat tak casto. Takze ta tvoje teorie nejak nefunguje asi.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Pytell

Příspěvek od WaVe_99 »

No, já nevím, s ionizátorem, pračkami vzduchu atd. - mám pořád prachu víc než dost :-( Praha...
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Pytell

Příspěvek od tujatuja »

Yiakubou píše: 25 čer 2022 18:41 Zaiimavy. Ja si koupil nedavno Ionic Care a od ty doby mam na nabytku min prachu, resp. nemusim utirat tak casto. Takze ta tvoje teorie nejak nefunguje asi.
To není moje teorie, to je citát z webu Státního zdravotního ústavu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Někdo cituje z webu, jiný vyzkouší a napíše zkušenost.
Tak zde moje zkušenost:
- koupil jsem, vyzkoušel, zklamal se, zkusil dát blíže, dále, nahnout, zapnou déle, nechat pořád běžet, ale vliv blízký nule. Takže kdyby měl někdo zájem, nechám se slevou 30%. Původní balení mám.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pytell

Příspěvek od aretax »

WaVe_99 píše: 27 čer 2022 05:39 No, já nevím, s ionizátorem, pračkami vzduchu atd. - mám pořád prachu víc než dost :-( Praha...
Je to logické - kúpil si si ionizér a nie vysávač.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Pytell

Příspěvek od Vienna »

WaVe_99 píše: 27 čer 2022 05:39 No, já nevím, s ionizátorem, pračkami vzduchu atd. - mám pořád prachů víc než dost :-( Praha...
Ja blbec se přehlídl a málem ho objednal =))
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Pytell

Příspěvek od tujatuja »

zabiny007 píše: 27 čer 2022 19:20 Někdo cituje z webu, jiný vyzkouší a napíše zkušenost.
Tak zde moje zkušenost:
- koupil jsem, vyzkoušel, zklamal se, zkusil dát blíže, dále, nahnout, zapnou déle, nechat pořád běžet, ale vliv blízký nule. Takže kdyby měl někdo zájem, nechám se slevou 30%. Původní balení mám.
Každý jsme prostě jiný. Někdo je ochoten se nechat poučit od odborníků - koneckonců v tomto konkrétním případě jde o fyziku a já nehodlám vyhazovat peníze z okna jenom proto, abych si vyzkoušel, že fyzika nelže.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Pytell

Příspěvek od Vienna »

Ionizatory jsou zajimave tema. Myslim, ze je lepsi prach nepoletujici nez poletujici:)
Odrazuje me spis to, ze kazdy ionizator produkuje i urcite mnozstvi ozonu. Obecne se ma za to, ze ozon je problem u plastu a pryzi, kde zpusobuje starnuti. Zkousel jsem neco najit a narazil na zajimavou tabulku:
https://www.ozonove-generatory.cz/Jak-f ... tor-ozonu/
Zrovna komponenty gramofonu (bronzova loziska, akryl a plexi, gumove reminky, polymery,...) i samotna vinylova deska by asi v ozonu dlouho neprezily. Koncentrace z tech pidicinskych ionizatoru ale asi bude zanedbatelna...
koudy42

Re: Pytell

Příspěvek od koudy42 »

tujatuja píše: 01 črc 2022 12:35
zabiny007 píše: 27 čer 2022 19:20 Někdo cituje z webu, jiný vyzkouší a napíše zkušenost.
Tak zde moje zkušenost:
- koupil jsem, vyzkoušel, zklamal se, zkusil dát blíže, dále, nahnout, zapnou déle, nechat pořád běžet, ale vliv blízký nule. Takže kdyby měl někdo zájem, nechám se slevou 30%. Původní balení mám.
Každý jsme prostě jiný. Někdo je ochoten se nechat poučit od odborníků - koneckonců v tomto konkrétním případě jde o fyziku a já nehodlám vyhazovat peníze z okna jenom proto, abych si vyzkoušel, že fyzika nelže.
Presneeeee, velky :thumbup:! Chcanechca na fyziku je hifi kratke :shh:.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Kdybychom se řídili čistě fyzikou a názory odborníků, tak všichni posloucháme jen neposlouchatelné, ale za to dobře na grafech vypadající aparáty.
Já nikomu nic nenutím, jen sdílím svoje zkušenosti. A kdo chce, něco si z nich vezme. A kdo ne, nechají jej chladným.
No a pak jsou ti, kteří si jen hledají způsob, jak se povýšenecky vyjádřit k čemukoliv. A ti jsou mi opravdu u zadele.
Pánové, hlavní je hudba a její poslech, to nás spojuje, vše ostatní jsou jen drobné maličkosti, na kterých náš koníček, život ani tento svět nestojí.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudy42

Re: Pytell

Příspěvek od koudy42 »

Velky souhlas :thumbup:....at to hraje!
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od Yiakubou »

tujatuja píše: 27 čer 2022 18:12
Yiakubou píše: 25 čer 2022 18:41 Zaiimavy. Ja si koupil nedavno Ionic Care a od ty doby mam na nabytku min prachu, resp. nemusim utirat tak casto. Takze ta tvoje teorie nejak nefunguje asi.
To není moje teorie, to je citát z webu Státního zdravotního ústavu.
Jo, takhle vytahovat citaty z webu bez kontextu a bez odborneho porozumeni, to je pak kazdej odbornik :clap:
Ja se za odbornika rozhodne nepovazuju, ale s timhle Ionic Care mam osobni a dobrou zkusenost. Nemam teda gramofon, abych mohl posoudit ucinnost na to. Ja si to primarne koupil abych nemusel tak casto utirat prach a treba se mi i lip dychalo. A ono to funguje!

Mimochodem tady https://www.ionic-care.cz/caste-dotazy.html to ma vsechny mozny protokoly z mereni, vcetne mereni od SZU :lol:
- vysoka protiprachova ucinnost
- vysoka ionizacni ucinnost
- produkce ozonu radove pod limitem
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Mám půjčen ROON Nucleus :
20221113_180611.jpg
Jsem uchvácen zvukem Qobuz a Tidal --- asi nejlepší strojek na streamování, ve zvuku nic nechybí, čistota, prostor, ovládání --není tomu nic vytknout.

Plus internetová radia a DSD do 512. Přehrávám i hires z externího disku a super.

Větev je zapojená LAN -- switch SoTM -- LAN AAI -- ROON -- USB AQ Carbon -- Mytek -- XLR Kraut .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Pytell

Příspěvek od Yiakubou »

Nejlepsi strojek na streamovani? Nemyslim si. Nucleus je dobry, ale drahy Roon Core pro ty, co si to neumeji, nebo nechteji stavet sami. Jinak je to normalni Intel NUC v pasivni skrini, pouze Roon OS je jeste nejak mirne upravene na miru, ale to pouze z pohledu thermal managementu, na zvuk to nema vliv. Nic pro proti NUC, sam to pouzivam jako zdroj do DACu. Ale kdyz si koupis Intel NUC, das to do pasivni skrine a la Akasa a nainstalujes Roon ROCK, mas v podstate to same za zlomek ceny a vetsi flexibilitu k tomu. Co trochu zvukove pomuze je linearni napajeni - ja pouzivam https://www.audiophonics.fr/en/hifi-pow ... -9644.html

Co pomuze vyrazne je nechat bezet Roon na lepsim, pro audio vyladenem OS - Audiolinux, Euphony, vyladene Windows, atd.

A pro ultimatni zvukovou kvalitu je nejlepsi Roon nepouzivat vubec. Alespon takova je moje zkusenost.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Nejlepsi strojek na streamovani? Nemyslim si. Nucleus je dobry, ale drahy Roon Core pro ty, co si to neumeji, nebo nechteji stavet sami.

U mě a na mé sestavě. Bohužel neumím sestavit. Rád bych ještě vyzkoušel MYTEK Bridge II, ale bohužel od června kdy slibovali , že bude na trhu, doposud není, protože jsem plně spokojen s MYTEK Bridge -- jak se zvukem, tak provedení, ale ROON mě tak oslovil, že až budu v neděli vracet,.....
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Mám půjčený clamp molekula :
20221230_130825.jpg
913.jpg
Včera jsme s kamarády testovali na mém Denonu , zpěvák nebo interpret jakoby předstpoupí před bedny . Budu ještě testovat. Zatím se mi líbí na své sestavě pod LP Eclipse a na LP puk Pathe Wings Fusion 380. Nebo už jsem na ten zvuk zvyknutý. A zjistili jsme , že když je Eclipse přímo na talíři , bez podložky z carbonu, je zvuk vyrovnaný ve všech pásmech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gryphon
Příspěvky: 38
Registrován: 19 říj 2022 21:23
Bydliště: Větřní

Re: Pytell

Příspěvek od Gryphon »

Já si koupil tohle https://www.audio-markt.de/market/roon- ... 1541478531 a plně to nahrazuje, za podstatně nižší cenu
Gryphon Diablo120,Scorpio
Moon 280DM2
Roon NUC i7
SOtM sNH-10G/sCLK-EX
EE8switch
Genesis One
Valhalla2,TYR2,
Furutech DPS 4.1
Audience AU 24 SE,
Neotech NEET
TelluriumQ Black Diamond,
Fractal
Vondita
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Já si koupil tohle https://www.audio-markt.de/market/roon- ... 1541478531 a plně to nahrazuje, za podstatně nižší cenu

Ano věřím a gratuluji.

Co se týče clamp molekula, vrácena majiteli, pro mé uši lepší s clampem Pathe.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Pytell

Příspěvek od Miles »

Středový clamp Pathe není špatná volba sám jej používám k plné spokojenosti
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Molekula se mi líbí v tom,že vlastně nic neváží,tudíž ideální pro odpružené stroje,jako mám já.Škoda jen,že nemám možnost vyzkoušet
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ano molekula na odpruženém gramofonu --- super, testováno, ale na direct drive je lepší klasicky clamp.

Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet prototyp nožiček z produkce p. Stránka -- na RPM 10 , neskutečný posun ve zvuku, ale u mě na Direct drive -- zeslabení zvuku, úplně se vytratil drive, vše jak pod dekou. Bohužel u některých mašinek to funguje a u jiných spíše pohorší zvuk.

Pamatuji si, je už to dlouho, jak se blblo z nerezem -- testovali jsme tehdá s Lachimem ( bývalí hifista ) i pod můj gramec --- úplně ze zvuku zmizely středy. Ale pod bednami nedám na nerez dopustit.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Já si z nerezí hraji dodnes,právě na popud vašich tehdejších testů :lol: Pod gramcem je to průšvih,ale pokud je nerez na dně gramce,pak nožičky a potom police/rack,tak je to podobný efekt,jako u repro
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

Pytell píše: 25 led 2023 13:17 Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet prototyp nožiček z produkce p. Stránka -- na RPM 10 , neskutečný posun ve zvuku...
Ahoj Mirek,
mohol by si bližśie uviesť o aké nožičky sa jedná, resp. dať link?
Díky moc :thumbup:
Odpovědět