Hifi pozustalost, co s tim?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
saturnin
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2021 20:22

Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od saturnin »

Celkem necekane mi zemrel tata, ktery byl nejen hifistou, ale predevsim vzdelanim elektro inzenyr z FEVUT, navic prakticky cely zivot pracoval ve studiu, takze by si domu nevzal nejakou srajdu. Zustala mi po nem hi-end aparatura, ale sam k tomu nemam vztah, navic je to v jinem meste, a na rozdil od nej nemam absolutni hudebni sluch a skoro nepoznam mptrojku z mobilu od studiovych beden za 150 tisic. Prijde mi, ze bych se o tom mel neco dozvedet, a pak to asi prodat, at to jeste nekomu poslouzi.

Na forum jsem se prisel zeptat mistni komunity expertu, jak a kde to prodat az prijde cas.

Otazky, na ktere bych chtel odpoved:

1/ Nabizet to naraz celou sestavu z obyvaku (bedny, gramec, tuner, zesilovac, predzesilovac, CDcko, kabely, plus ja nevim, co by tam mohlo byt jeste?) nebo po komponentech? Vse to funguje a je pozapojovane, jeste pred par dny jsem u nej v obyvaku poslouchal muziku...

2/ Kde to nabizet? Tohle je hodne minoritni hobby, takze tech lidi, co by to chteli koupit, a zaroven vedeli, ktera bije, moc nebude. Kde to zkusit? napada mne tady a aukro, ale nevim, prisel jsem se zeptat...

3/ U nekterych tech veci vim z fleku, co to je, treba gramec je Sanyo TP1000, bedny jsou Tannoy, coz je pry nejaka supermega firma...) co nevim, to bud prectu na stitkach, nebo proste nevim, protoze jeho se uz nezeptam...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od fox »

Zkus to nafotit ve vyšším rozlišení, každý komponent zvlášť a dej sem na fórum. Určitě ti někdo z nás pořadí.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od Pitbull »

Ke každému komponentu si najdi reálnou cenu ( e-bay.com, audiomarkt.de) a zvaž, jestli je to reálné takhle prodat.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od whisp »

Vyhni sa priekupnikom ti ta odrbu. Lepsie to predas po kusoch. Te audio markt je dobry tip a z ceny tam daj dolu 15-20% tak by si to mal predat relativne rychlo. Ked sem das zoznam a stav komponentov urcite ti pomozeme. Uprimnu sustrast
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od Jiri »

Upřímnou soustrast.

Nejlepší na ověření 2nd cen hifi je na: https://www.hifishark.com/

Neprodávej pod cenou, počkej si na seriózního kupce.
Inzeráty dej tady a na Hifionline bazar. Dobrý je taky Bazos.cz a Bazos.sk.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od PavelDosko »

jako ostatni + neposilej na dobirku
p.s. docela by mne zajimal ten seznam zarizeni, ktere tata pouzival
neni placka, neni highend
saturnin
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2021 20:22

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od saturnin »

tak jsem se rozhoupal, vse je trochu min bolestive, a za 2 tydny se tam budu vracet, takze to muzu nafotit a rad si necham poradit od mistniho ctenarstva, co a jak dal.

BTW, nejaky typ, co udelat s gramo deskama? jsou jich tam tak 2 metry v policich...
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od Miles »

Hlavně to neprodávat nějakým překupníkům který vám za to dají pár korun
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od Jiri »

saturnin
Až budeš mít seznam a fotky, tak se nezištně nabízím, že dražší HIFI ti pomohu prodat přes Audio-markt. Mám tam 12 let účet a víc jak 35 pozitivních hodnocení, takže už mě berou jako seriozního člena.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od zappa »

nejdřív bych doporučil, aby ses podíval za kolik se co prodává, aby tě někdo nenatáhl. A pak to zkusit dát na prodej jak píše Jiri např Audiomarkt a i u nás na hifi portálech, které se zaobírají prodejem použitého.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jenyk
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2014 10:34

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od Jenyk »

Prodával jsem před časem víc LP, které se mi nashromáždily. Nejdřív jsem si je všechny sepsal (jo, chce to čas). Perly, které jsem si vytipoval, jsem prodal jednotlivě. Zbytek, ve kterém jsem některé zajímavé kousky nechal, jsem nabídl tuším na bazoši a i to bylo pryč rychle.
saturnin
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2021 20:22

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od saturnin »

Tady jsou vyfocene ty hlavní věci. Ještě víc je toho jinde a zapomel jsem na nějaká beyerdynamic sluchátka dt331. Poprosím jestli mi to pomůžete identifikovat a odhadnout aspoň rámcově hodnotu. Vše je samosebou 100% funkční. Bedny jsou samozdrejmne nejméně 2+1.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od PavelDosko »

"ramcove" z toho moc nebude ... pokud chces ty fotky davat i jinak tak probuh aspon utri ten prach
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od Fidji99 »

takto, je to vsetko lepsia stredna komercna trieda spred vela rokov. Zbratelsku hodnotu to nema.

Az ti mozem odporucit, nechaj si to ako spomienku, lebo penazi za to dostanes velmi malo.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od efičák »

Saturnin, upřímnou soustrast.
Abych pomohl zajímavý je gramofon Sanyo TP-1000, 13 kilo poctivého hifi kterého tu bylo málo, protože byl dost drahý.
Jeden se asi prodal kolem 8t. na Slovanetu.

https://www.vinylengine.com/library/sanyo/tp-1000.shtml

Osazený je MM přenoskou Sumiko Pearl.
https://www.hifimedia.cz/sumiko-pearl/? ... 0lEALw_wcB

Akai předzesilovač https://www.hifispeaker.wiki/item/sansui-c-2101
Zvuk dobrý - všechno dobré
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od vintage »

Predstavu o cene jednotlivych komponent si udelas sam, staci k tomu google a trochu toho casu. Ten gramofon je peknej, nechal bych si ho na pamatku. Ostatni bych dal od koruny na aukro, nejakou "stovku" za to dostanes.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od Dasta »

Tento gramofon jsem videl v roce 2017 po repasi k prodeji za 59000kč.
V žádném případě bych ho neprodával.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
saturnin
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2021 20:22

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od saturnin »

Vím, ze za největší klenot tata považoval ten zesilovač. Tedy to s kamennou čelní deskou z leštěné žuly. Je to jeho vlastní konstrukce a na prvním dělal asi 9 let, druhy, Mk II, se podle nej liší jen minimálně, umístěním ovládání. Ten první kdysi před lety udělal pro jednoho doktora ze Švýcarska. Vysvětloval mi něco o nějakých plně oddělených kanálech ale nepochopil jsem to.
saturnin
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2021 20:22

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od saturnin »

Na každý pad nevím jak dal postupovat. Tím ze ziju v zahraničí je celkem jasné, ze si to s sebou asi nevezmu.
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od jisk »

K zesilovači s žulou - pokud odpovídá vnitřek nápisu, tak je to koncový zesilovač konstrukce "SINCLAIR".
Bylo to velmi populární v 80-tých letech, stavěl to u nás kde kdo (i já :smile: ). Byla to jednoduchá vcelku dobře hrající konstrukce. Obdobné jako Transiwatt. Bylo několik variant s různým výkonem, nejčastěji se stavěl model s cca 50W. Tady u toho kousku je to asi udělané tak, že to je konstrukce dual mono - tzn každý kanál má vše svoje včetně zdroje a transformátoru. Muselo by se to vidět uvnitř.
Pro představu je popis jedné varianty zde:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ods.20198/
Je to popis od Pavla Macury (PMA).
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od jisk »

Ještě k případné ceně "žuláku".
Největší hodnotu to mělo pro otce - duchovní. Vymýšlel konstrukci bedny a zapojení dual mono.
Dnes to má hodnotu tak "za flašku". Víc jak tisícovku bych to neviděl, ale třeba se najaký nadšenec najde, co za to z nostagie dá nějaký peníz.
Předpokládám, že v tom jsou staré Tesla kondenzátory, tam bude nutná výměna.
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od efičák »

Jisk to popsal hezky, stavěné věci "DIY" mají největší hodnotu pro majitele. Zesilovač je nadprůměrně dobře stavěný a nabídl bych to elektro nadšencům na fóru :

http://www.audioweb.cz/search.php?action=show_recent

Budou chtít fotku vnitřku a dost dotazů které asi neumíš zodpovědět. Ale někdo se možná najde.

Líbí se mi předzesilovač Akai. Třeba někdo bude mít koncový zesilovač Akai B-2101.

Obrázek

Zkus bazar : https://www.hifionline.cz/hifibazar/
Obsluha inzerátu je jednoduchá.

Asi je těžké se zabývat dalšími povinnostmi a lidé volající na inzeráty bývají často zlí :-|
Když k hifi nemáš vztah, zbav se toho nejsnadněji jak to jde, abys získal zpět hodnotu, ale neztratil čas s vyjednáváním s překupníky.
Hodně sil přeju Saturnine.
Zvuk dobrý - všechno dobré
saturnin
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2021 20:22

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od saturnin »

jisk píše: 15 čer 2022 07:40 Předpokládám, že v tom jsou staré Tesla kondenzátory, tam bude nutná výměna.
S tim dual mono mam pocit, ze rikal, ze jsou oba kanaly dokonce galvanicky oddelene, at uz to znamena cokoli...a kondenzatory tam daval tantalove, ty by mely byt na milion let, protoze pri jakekoli zmene nebo prurazu se udela nova vrstvicka oxidu. On to stavel az hrube po revoluci, ne nekdy v 80tkach, a o soucastkove zakladne vychodniho bloku se vyjadroval dost pohrdave, viz prave tridy presnosti, tepelna a casova stabilita a tak, rikal, ze tam neda nic co by nebylo nafurt. Asi proto je to Mk II. :-)

Vcera jsem na tom poustel nejake CDcko, a hraje to pekne, to zase jo...i takovemu negramotovi jako jsem ja. V ty treti bedne jsou pry nejake specialni vyhybky, ale to ani nevim co je...
Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 49
Registrován: 10 bře 2022 18:16

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od jirkash »

Par stovek ta sestava hodi, jinak nic moc, co by stalo za to. Sup s tim na akuro nebo ebay a neco vypadne. :thumbup:
Od vintage až po současnost.. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Technics, Dual, JVC.
saturnin
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2021 20:22

Re: Hifi pozustalost, co s tim?

Příspěvek od saturnin »

Jeste jeden dotaz do placu. Tak jsem si udelal cas, jedny deep purple pustil, a vyfotil vsech tech cca 120 desek, co tam bylo.

Tady je odkaz na galerii a rad bych poprosil, jestli se muzete kouknout, zda je tam neco zajimaveho nebo nejaka sberatelska rarita, ktera by za neco stala...
Odpovědět