DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Na doporučení mého známého z Itálie jsem vyzkoušel tuto nenápadnou krabičku Mutec MC-3+ Smart Clock USB.

https://www.thomann.de/cz/mutec_mc_3_sm ... gJw5_D_BwE

Ital říkal, že to zkoušeli předřadit mezi streamer a přehrávače/DACy jako třeba Luxman D-10x nebo DCS Rossini a byl tam vždy slyšitelný přínos.

Zapojil jsem ho přes USB kabel ze streameru a z Mutecu výstup do AES/EBU DACu. No, musím uznat, že i u mě se reclocker jasně ukázal. Zvuk se uklidnil ("víc analogový"), je tam lepší separace nástrojů a ticho na pozadí ale nejvíc mě dostalo, jak se zpřesnili kontury basů.

Na webu jsem navíc našel doporučení, že je velkým posunem odstranit levný spínaný zdroj a použít kvalitní externí lineární zdroj.

Samozřejmě třešničkou na dortu by bylo z MSB DACu (mělo by to jít z jejich i2s MSB Linku) vytáhnout clock a synchronizovat Mutec přímo s DACem.

Taky jsem někde našel nějaké měření jitteru a tam tedy lepší měření měl Denafrips GAIA (budu mít možnost přímého porovnání - vím, že pomohl i takovému skvělému DACu jako Mola Tambaqui) nebo Singxer SU-6 (nemáte někdo? ). Známý ze SRN je zase nadšený z Ideon 3R Master Time Black Star.

Zatím jediná nevýhoda Mutecu (což ale bude platit i u ostatních DDC), že DSD signál na vstupu převádí na 24bit/44,1kHz na výstupu, což je samozřejmě slyšet proti nativnímu zpracování DSD v DACu.

Pokud máte někdo další zkušenosti s nějakým DDC (Digital-to-Digital Converter), tak prosím o sdílení.
.
Mutec uvnitř.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Tak opravuji, DSD signál na vstupu převádí na 24bit/176.4kHz na výstupu takže spokojenost.
Opravdu nikdo s reclockery nemáte žádnou zkušenost?
Pro mě to je opravdu velké WOW, jak moc je to slyšet a za relativně málo peněz v rámci HIFI/HIGHEND.
Myslím, že zvláště těm co hrají z audio PC by padla brada a věřím, že by stačil i levný Singxer řady SU.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od PavelDosko »

reclocker USB pouzivam dost let, toto je spis DDC
at ti slouzi
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Fidji99 »

Ja som ho nejaku dobu mal, v ramci svojej digitalnej etapy - cim viac krabiciek, tym viac hifi, myslim, ze este niekde doma lezi.
Vtedy som bol uplne nadseny z eternych masterclockov a toto bola jedna z tych dobrych alternativ, neviem ci zrovna tuto, ale vyzeralo to rovnako ale stalo to zhruba 650 euro ;-), aha ano - mal som verziu bez USB.

Potom som sa vybral skor cestou minimalizacie, az som skoncil tam kde som dnes - all-in-one digitalne riesenie, kde ziadny reclock nepotrebujem, lebo mi z toho rovno lezia analog. ALe ked ma niekto komplikovanu digitalnu cestu - tak je to zaujimava vec.=, aj ked skor pre profikov.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Tak jsem poslal Mutec na předělání napájení ext. lineárním zdrojem. Bohužel poslech bez Mutec už není možný, zvykl jsem si a teď už cítím, že mi to hraje nějak "digitálně". Už se těším až se mi vrátí zpět do sestavy a s lineárním zdrojem to bude ještě lepší. Mám zkušenosti, že levné spínané zdroje mohou zarušit celou sestavu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Maxpower »

Já mám velmi podobnou zkušenost s Audio-GD DI-20HE. Bez něj nemá cenu vůbec pouštět. To jak vyčistí USB signál od jitteru a ostatního nepořádku je pro mě neuvěřitelné. Myslím, že Mutec na tom bude podobně, v mém případě úplně změnilo zvuk z DAC. Předtím jsem používal Casea Aquila, také galvanické oddělení, ale oproti A-GD naprosto nesrovnatelné. Audio-GD DI-20HE má podle mě docela slušně vyřešené napájení, proto si myslím, že předělání Mutecu mu může jen pomoct.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od blesk666 »

Maxpower: to mas toto za tym zdrojom?
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.5779/

Neviem sa vyjadrit k zvuku, to vies ty, meria to vsak sam vies ako… Ako sa vyjadrit kulante. No nieco ine asi bude robit ten Mutec pred MSB ako u teba ta Audio GD DI20 HE pred Audio GD R2. ale ked to je zvuko lepsie tak preco nie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
kychtax

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od kychtax »

Mel jsem DDC Singxer SU 01 pred DAC. Starsim DACum to DDC pomuze hodne. Audiomat Reference, na tom jsme to zkouseli. Tam jako by DAC nekdo polil zivou vodou. :lol: U novejsich DAC asi zalezi, jak je dobra USB cesta. U RME to nemelo moc smysl, zvukove to nic neprineslo. PMA to u mne meril v sestave. Mereni mel singxer vyborna, co pamatuji.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Ono to není jen o USB vstupu DACu, zkoušel jsem Mutec i s CD transportem přes AES/EBU a pozitivní vliv to mělo úplně stejně.
Ohledně staré vs nové DACy bych řekl akorát tolik, že DDC Denafrips GAIA zásadně zvukově pomohl i DACu jako Mola Tambaqui, který je hodně jinde než tvůj RME.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Maxpower »

blesk666: Není to R2R11 je to Audio-GD R2R 2, měří blbě a ještě k tomu měření uvedené na stránkách je upravené. Přesto jsem ho koupil. Srovnával jsem s Casea deneb, Chord qutest a AGD es9018. Oproti nim plnější zvuk neotravný na výškách, detailů stejně, prostor srovnatelný s Qutest, naopak oproti němu větší scéna, lokalizace na stejné úrovni, cena o trochu méně než 1/2. Vyšel jako nejlepší a cena byla směšná. Asi bych jen kvůli Amirovi nespěchal pro Topping... V plánu mám May, Spring nebo Sonnet, ale prvně akustika v nové poslechovce až bude.

http://www.audio-gd.com/R2R/R2R2/R2R2EN.htm
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Maxpower »

kychtax: To je asi pravda, můj DAC má USB vstup hrozný!
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Maxpower »

Jiri: V nové generaci má Denafrips, Holo i Audio-GD galvanické oddělení USB vstupu. Podle recenzí DDC i tak pomáhá, ale už to asi nebude takový skok jako s předchozí generací.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od blesk666 »

Maxpower: jasne beriem, ak je to zvukovo lepsie ako Qutest tak to nebude spatne. Len na doplnenie - galvanicke oddelenie vstupov ma u Denafrips iba Terminator II a Terminator Plus, nizssie modely nie ani v II ich genetacii. Holo ma galvanicky oddelene vstupy uz od zaciatku u vsetkych modelov.
K teme DDC - ja som zastanca zostavu nejak nekomplikovat (ale tym nespochybnujem opravnenost existencie DDC a ich vokyvu na vysledny zvuk), Celkom si vsak neviem predstavit co ma objektivne zlepsovat DDC u prevodnikov ako je MSB, Mola Mola alebo aj Holo May, ktore okrem toho ze maju ultra nizky jitter tak maju obecne premakane digitalne vstupne casti
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od djrix »

blesk666 píše: 13 kvě 2022 13:11 galvanicke oddelenie vstupov ma u Denafrips iba Terminator II a Terminator Plus, nizssie modely nie ani v II ich genetacii. Holo ma galvanicky oddelene vstupy uz od zaciatku u vsetkych modelov.
U těch optických izolátorů je potřeba si uvědomit fakt, že mají celkem nezanedbatelný vlastní jitter - jejich implementace tedy vyžaduje s tím počítat a udělat opatření pro jeho zpětnou eliminaci. To je podle mě především důvodem, proč se jim dost výrobců vyhýbá.
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Maxpower »

Blesk666: Máš pravdu s Denafripsem jsem to trochu zobecnil. Jen chci dodat, že v žádném případě neříkám, že by byl Qutest špatný, jem mi jeho podání moc nesedlo, mám radši plný velký zvuk. Můj Audio-GD je v podstatě základní R2R DAC, určitě jsou lepší (a dražší), k nim se časem možná dostanu...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
kychtax

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od kychtax »

Ja jsem mel pocit, ze to DDC u mne spis "zazehluje", skryje nejaky neduh ze zdroje/v sestave. Coz nechci/chci spis o nem vedet, resit jej nebo s nim "zit". :angel:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Zítra se mi po tunningu vrátí můj Mutec. Byl odstraněn spínaný zdroj a napájet se bude externím LPSU.
IMG-20220517-WA0001.jpg
IMG-20220517-WA0016.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od blesk666 »

Preco si sa rozhodol pre ten Mutec skor ako pre Denafrips Gaia? (kde by si vymenu zdroja riesit nemusel).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Dostal jsem tip právě na Mutec a včetně tunningu jsem v tom výrazně levněji než koupit Denafrips Gaia.
Porovnání mého Mutec s Gaia proběhne v blízké době, sám jsem na to zvědavý.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od djrix »

blesk666 píše: 19 kvě 2022 15:02 Denafrips Gaia? (kde by si vymenu zdroja riesit nemusel).
Bohužel ani takové mašině, jako je Denafrips Gaia se spínané zdroje nevyhly, viz obrázek. Důvod proč tam je je jasný, výrobce o tom taktně mlčí (ale cívku a dva kondenzátory v EMI filtru popisuje jako AC filters "smart power management with built in.." přičemž tyto ochrany jsou samozřejmě součástí až následujícího SMPS od Meanwellu),naopak zmiňuje optické izolátory, ale prostě je ten SMPS tam.
Gaia.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od blesk666 »

djrix: vsimave oko :thumbup:
tak potom moze byt prinos Gaia aj ten ze si do zostavy zanesieme nejake to rusenie co nam navodi nejaku zmenu zvuku ktoru si interpretujeme ako zlepsenie. Nemam rad tento pristup-Zamlciavat. To uz bol taky problem tam dat dalsie vinutie+stabilizatory, alebo len stabilizatory?…Nech si to strcia
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Tak jsem opravdu nadšený, Mutec s lineárním PSU je fantastický. Ještě k němu musím najít vhodný napájecí kabel, zatím tam mám jen provizorní a tuším, že potenciál Mutecu jsem tak ještě na 100% nevyužil..
Máte někdo doporučení na napájecí kabel k 50W lineárnímu PSU?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Nedalo mi to a k Mutec jsem vyzkoušel 6V baterii jako alternativu k lineárnímu PSU. Co dodat, baterie jasně předčila kvalitní LPSU a přitom řešení s baterií je levnější - nevýhodou je nabíjení po cca 30hod hraní ale to se taky dá, mám rovnou 2 baterie abych je mohl střídat.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Fidji99 »

Toto je ten upgrade ktory NAOZAJ hladas. Vykasli sa na nejake baterky. Takto lacno sa to neda oklamat.

https://www.highend-hifi-shop.de/mutec-ref-10.html
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od djrix »

To je "pouze" referenční generátor s distributorem pro více zařízení. Možná to něco málo udělá, ale hodiny jsou v Mutecu odvozeny PLL s 1GHz oscilátorem, nemyslím že by ten upgrade za 4000E stál za to... :angel:
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Maxpower »

Co jsem vyčetl z head fi - pokud je na MUtec ref připojen DAC i DDC (10Mhz input) tak to prý dává smysl. Sám tuto zkušenost nemám, ale přijde mi divné, že tolik lidí zaplatí za ext OX více než za DAC a jsou spokojeni.
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od djrix »

Ano, to je základ pro eliminaci jitteru. Absolutní frekvence oscilátoru totiž není vůbec kritická, ale je třeba aby hodiny pro DA převod a digitální část byly pokud možno naprosto stejné.
Tedy pokud vedou hodiny z Mutecu do DA, je to naprosto ekvivalentní řešení, jako mít extra hodiny a těmi živit mutec a DA.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od blesk666 »

nie je pri isochronnom asynchronnom prenose (USB) zdroj hodin spolocny?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Fidji
o tom Mutec Ref10 ext. clock vím, známý z Itálie mi nedávno psal, že ho měl možnost ke své MC-3 vyzkoušet a prý to byl jasný posun ale tam to myslím měl zapojené aby takto synchronizoval celý řetezec (SACD Esoteric K07 XS jako transport, Mutec MC-3 jako reclocker a nakonec Antelope DAC). Tak tam věřím, že přesně ten potenciál využije na 100%.
Navíc jeho MC-3 má stále originální spínaný zdroj což je velké omezení.

Samozřejmě už mám v hlavě pokus "vytáhnout" clock z MSB DACu a jako slave zapojit Mutec MC-3. MSB DAC má I2S vstup (na RJ45 konektoru) pro synchronizaci s firemním transportem UMT+ takže si myslím, že je to realizovatelné abych připojil Mutec. Tzn. vyrobit koaxilní kabel s RJ45 a BNC pro připojení k MC-3.

djrix
myslíš, že je to takto řešitelné?
MSB I2S small.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Blesk
S USB jsem dlouho žil jako s nejlepším možným vstupem v MSB DACu a potom jsem vyzkoušel reclocker Mutec a začal hrát ze streameru přes USB do reclockeru a z reclockeru přes AES/EBU do MSB DACu. Prostě ani USB Quadrate modul v MSB nedosahuje kvalit AES/EBU vstupu kam jde signál z reclockeru.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od djrix »

blesk666 píše: 29 črc 2022 13:38 nie je pri isochronnom asynchronnom prenose (USB) zdroj hodin spolocny?
Ano, nejsprávnější řešení technicky je, když jsou hodiny co nejblíže DA převodníku a od něj zataženy do digitálu, buffrer se plní a procesor posílá data do dacu synchronizované na příchozí hodiny.
Jiri píše: 29 črc 2022 14:24 Samozřejmě už mám v hlavě pokus "vytáhnout" clock z MSB DACu a jako slave zapojit Mutec MC-3. MSB DAC má I2S vstup (na RJ45 konektoru) pro synchronizaci s firemním transportem UMT+ takže si myslím, že je to realizovatelné abych připojil Mutec. Tzn. vyrobit koaxilní kabel s RJ45 a BNC pro připojení k MC-3.

djrix
myslíš, že je to takto řešitelné?
Na tom RJ45 konektoru to očekává proudovou smyčku, BLVDS je 300mV na 100R, zatímco na RJ bude s největší pravděpodobností 1V/50R. Tedy se domnívám, že to jen prostou redukcí nepůjde řešit. Musel by se tam zřejmě doplnit nějaký dělič a celé to odzkoušet a změřit.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

MSB před lety nabízelo redukci ale nikde jsem to neviděl, že by to někdo prodával. Zkusím napsat do MSB a zeptám se.
IMG-20220426-WA0001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Fidji99 »

@Jiri

ber to len ako moju skusenost - mam pristup ku vsetkym moznym profi krabickam, aj typu Mutec atd., cize som mal aj take experimantalne obdobie, kedy som sa snazil ist "analogovo" - cim viac delenych jednoucelovych komponentov - typu network bridge, reclocker, master clock, DSP stage a DAC, skusal som dokonca aj digitalne koncaky [nie Dcka ako take, koncaky s digitalnymi vstupmiod Lyngdorfu] . Nakoniec som aj tak skoncil, kde som zacal - hranie z NAS cez etehrnet a jeden renderer.

Nakoniec, ako skoro vo vsetkom, sa mi osvedcilo, ze jednoduchsie je v digitali lepsie - radsej jeden spickovy pristroj, dnes taham vsetko cez ethernet tak daleko ako sa da a na digital mam jednu krabicu. Tym, ze som zacinal na Linnoch, tak som tej fascinacii USB nikdy nerozumel. A ked uz ist s niecim typu SPDIF< ktory je sam o sebe nachylny na jitter, tak to radsej uz AES/EBU konektor, tam to mas aspon odrusene.

Alebo ako pises, vytiahnut to vsetko na jeden master clock, a je potom jedno kde je, nejde o tu absolutnu kvalitu hodin [ta bude OK v kazdom normalnom pristroji], ale skor o synchronizaciu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: DDC: Mutec MC-3+ Smart Clock USB

Příspěvek od Jiri »

Fidji
já jsem rád za tvé doporučení, je vidět, že si toho vyzkoušel hodně, moc díky. Také mi ten recĺocker nedával teoreticky žádný přínos, když mám v DACu špičkové Femto 77 clock. Praktická zkouška bohužel mé teoretické očekávání smetla. Přínos reclockeru je skutečně velký.

Zkušenosti s LINN streamery nemám, znám uživatele PTK, který ho využívá k naprosté spokojenosti. Já jsem vždycky chtěl streamer s interním SSD ma ukládání ripů CD. Prostě ani externí hardisky mně nepřišli jako kvalitní řešení, když vidím co obnáší kvalitní stream (2x audio switche a kvalitní ethernet kabely) tak NAS jsem raději ani nezkoušel.

"nejde o tu absolutnu kvalitu hodin [ta bude OK v kazdom normalnom pristroji]" tak tady mám zkušenost, kdy jsem MSB DAC hrál s on-board hodinami (nějaký standard Crystek) a potom s Femto 140 a nakonec s Femto 77 výměnnými clock moduly. Minimálně u mého R2R DACu je vliv kvalitních interních hodin hodně slyšet.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět