Stereo se subwoofer(y)

Diskuze o reprosoustavách.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

@mrba
Nie, individualne DSP na kazdom sube ti nic neriesi. Je to skutocne o tom multisubovom nastaveni, kde sa ta vyhoda prejavi. Jedine, ako si to viem predstavit, je sub so skutocnym PEQ, kde by si nejako zbehol MSO v MiniDsp a potom importoval, alebo rucne nahadzal biquady do subov. Ale to je take skrabanie sa lavou nohou za pravym uchom. Skusal som to vselijako, a teraz sa mi skor zda, ze to je lepsie bez individualneho DSP a ze je efektivnejsie zbehnut len globalne tie nastavenia. FR v principe vo vysledku rovnaka, len to znie nejako tak lepsie.

Jedine, suby co ma napadnu su asi DD od Velodynu, co to vedia, ML to nevedia urcite, tam tie moznosti prace s krivkou su dost rudimentarne. REL ziju vo svojom svete Speak-onov, SVS je tiez taky zaklad, co sa tyka PEQ.

A za mna - v pripade sub v stereo - tam je asi ta najtazsia cast, ked to chces urobit "analogovo" to napojenie na main speakers - najma ked sa bavime o niecom so basreflexom. Jedna vec je nastavit strmost a frekvenciu low-passu na Sube, druha je to trafit s tym ako sa sprava main - hlavne ked to je bedna, ktora sa snazi s maleho menica a malej bedne vyzdimat co najviac Hz rozsahu, tam to je v tych spodnch pasmach vacsinou dost bordel, kde potrebujes aspon 10-15Hz headroom na optimalny crossover [a to neviem, ako by som riesil analogovo]

@Vienna

s tym DSD, a tak - asi by som sa na to vykaslal a normalne isiel cez AD/DA prevod, ked mas dobry stroj, tak to bude urcite lepsie, ako nejake cary v digitalnej domene. [predpokladm existenciu cenenej SACD zbierky a SACD prehravaca primeranej kvality]. Ked ti ide o stereo - ST2 Hifi od TRINNOV, alebo DEQX veci by ti mohli vyhovovat.

No a este samozrejeme - ci chces vlastne postavit 1.1+1.1 alebo 2.0+0.2. To druhe je lepsie, aspon podla mojej skusenosti.

Inac, som sa hral trochu s nejakymi nastaveniami DRC, trochu hybania +- 15cm, trochu hry s gainami a delaymi, taktiez trocha prearanzovanie akustiky, v zmysle vymeny pozicie niektorych prvkov, ale to fakt len zlahka, u mna to je take modularne puzzle.

No a dostal som sa co sa tyka dozvuku niekde sem - aj dve take posledne male rezonancie medzi 55 a 120Hz zmizli. Pekne to teraz znesie aj skutocne tazke veci typu dlhe organove tony, velke symfonicke plochy. Nehovoriac o elektronickej hudbe typu Yello ;-). A uplne zahadne mi zmizlo take to skreslenie co som tam mal okolo 40Hz - bol som okolo 9%, co uz je aj na takych nizkych frevenciach na hrane, a teraz som niekde okolo 2.8% [proste mal som taky hrb medzi 35-50Hz, co sa tyka skreslenia] a ten zmizol. Neviem ci to je pocut, ale citim sa lepsie ;-).
Stereo 2.3 new calibration.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od mrba »

Pre porovnanie aj malé bedne v malej miestnosti (5x4x2,6).
Zostava23Dirac.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

To je DLBC alebo klasicly Live? Vraj DLBC je velky skok vpred, nemal som to moznost pocut. Jeden znamy caka na procesor od Storm Audio, ten to ma, tak som zvedavy. Ze uz na basoch by sa to malo blizit Trinnovu.

Na akej frekvencii to sekas?
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od mrba »

Klasický Live.
Ak myslíš deliacu fr. tak graf nižšie. Ale mám to zložitejšie, suby majú nastavenú vyššiu hlasitosť a dorovnávam to potom pomocou DRC.
StereoSubs12.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Teraz pouzivam taku vychytavku, co to DRC umoznuje - nastavujes si "priority" subwooferov a mainsov, v podstate ti system sam ide Geddesa. V tom zmysle, ze zacina od 1. subu [1600] a potom pridava dalsie. Trva to cele asi 30 minut na jednu kalkulaciu a 3 suby a 3 pozicie. Ma v parametroch max boost 1.5dB , cize v podstate len stahuje peaky, a nastavuje gain/delay/phase. pekne drzi Group Delay - myslim, ze to je aj dost pocut. Vtipne je, ze ked to 3x pustim, vzdt to vyjde trochu inac, co sa tyka parametrov, ale vysledok je podobny.

Pri muzike ma to cele zaujima tak do 50Hz a kino do 120Hz.
SPC 0.3.png
Vysledok vyzera nejako takto. najprv 3 suby individualne + kombinacia. AKurat ta mala svina za sedackou pri stene trochu robi bordel, natahuje dozvuk na 30Hz a nic s tym neviem spravit. Ale hlavne, hram tak daleko od limitacie, kazdeho z tych subov.
0.3 final.png
Ale hlavne, to je dolezite pre kino - vyrovnane 3 polohy.
Gauc.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Riesim teraz trochu uplne doladenie 4 Subov na Stereo, a venujem sa “stereo basu” co je taky celkovo zaujimavy fenomen, aj pri plnorozsahovych bedniach ktore idu az k 20Hz.

https://www.audioholics.com/room-acoustics/stereo-bass

Zaujimavy clanok na temu.

Myslim, ze tu “basiousness” (pocit priestoru aj v basovej casti) uz mam. Je to fakt rozdiel, najma pri live nahravkach a nahravkach snimanych vo vacsich priestoroch. Mozno sa niekto dalsi inspiruje.

Nejde len o basy ako take, cela ta hudba ma zrazu uplne inu uroven prehladnosti.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od blesk666 »

Dobry clanok (pre systemy so subom/submi). Zaver bud frekvencne a amplitudovo vyrovnane basy (korelovane teda mono- lokalizacia v hlave (Floyd Toole)) alebo “stereo basy” (lokalizacia pred posluchacom (David Griesinger)).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od blesk666 »

dovolim si nachvilu mimo temu, Fidji: co si mi odporucil nahravku Cowboys Junkies “The Trinity Session”, som si najprv myslel ze to je dvojmikrofonova nahravka, ale vsimol som si ze nie kazda skladba ma rovnake pomery v nahravke (Napr Sweet Jane ma bicie viac vytiahnute dopredu ako nahravky hlavne so zaciatku albumu). Nevies ako je to nahrate? Lebo ak je to viacmikrofonna nahravka (so zmifovanymi stopami) tak zvukar odviedol dobru pracu a znie to ako realny priestor
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Co viem, tak by to mal byt single mikrofon (cela kapela sedi okolo jedneho mikrofonu) a nahrate live. Tym to je zaujimave podla mna.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Aby si to niekto vedel aj predstavit, velkostne to nie je uplne presne ale +- na predsavu to staci - fronty su od seba 2.4m a posluchova vzdialenost je 2.8m, predna strana repro je od steny cca 1.2mm za sedackou je cca 1.5m, suby su 1x 15, 2x12 a 1x 1x10, fronty maju 4x10 basaky s aktivnou vyhybkou a DRC. Miestnost cca 30m2, platno ma 130 palcov

Je to seknute na 50Hz, sfazovane cez Xover frekvenciu a taky lahucky tilt smerom k basom [asi 2dB], SW za pohovkou je v protifaze, a mozno to nevidno, ale predne suby su v rovnakej vzdialenosti od posluchoveho miesta.

DRC je aj na frontoch aj na suboch, do cca 250Hz, cize suby hraju pod 50Hz mono ale "odvsadial a dookola" a fronty od 50Hz vyssie stereo a su vypiplane tak, ze kazdy osobitne hra rovno a spolu skoro tiez rovno [+-2dB], co je v basovej casti uplne v pohode.

Suby su niekde okolo -12db gain oproti Frontom, dokopy to je cca 3700W co ide do basovej casti.
SW 2.4.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Vienna »

Bas je pro me porad tema plne zahad a prekvapeni. Myslim, ze na to neexistuje jeden recept.
Chapu, co je mysleno tou basiousness, problem je v tom, ze pak zustane clovek omezen jen na nektere nahravky, ktere v sobe maji potrebne informace.
Chapu take snahu o nastaveni basu do rovna, problem je v tom, ze systemy se zatim nejlepsim basem v poslechove pozici, co jsem meril, jsou prave v basove oblasti masivne rozvlnene. Tam naopak nahravka roli nehraje, zasadni vliv ma mistnost. Vysledek je tak supr u spousty muziky, je to ovsem supr u vseho zhruba stejne.
Co maji oba pristupy spolecneho, je nekorelovanost obou kanalu na spodku, cimz je do znacne miry vytvorena ona poslechova vzrusivost nebo expanze prostoru. Az doted bych tedy souhlasil, ze mono bas, byt sebemohutnejsi a seberovnejsi, je nudna sed.
Ale zase: do vcerejska jsem se povaloval na plazi, vecer tam bylo promitani filmu pro deti. Pousteli tam animak Raya and The Last Dragon, platno, dva satelity a uprostred jeden megasub, open air na strese hotelu. Takze monobas, skoro zadne odrazive plochy. Povetsinou spis jen duneni a huceni. Byla tam ale jedna hudeni sekvence, kde byl bas absolutne fantasticky. Presne ten typ, jako kdyz stojite vedle nastartovaneho Harleye nebo metr od vas zavrci tygr. Visceralni, telesny, pronikajici, chvejivy, brutalni. Tech par momentu mi stacilo, abych zase nemohl doma nic dalsi mesic poslouchat, nez na to trochu zapomenu :???:
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Zase tu mame sviatky, kedy mnohi hifisti podlahnu a zancu travit cas nezmyslami, napr. pocuvanim hudby, namiesto toho aby dalej ladili zostavu a strhavali dalsie a dalsie zavoje. Ale Fidji nie je taky - Fidji sa obetoval a prej...al cely den uplnym nezmyslom - testoval som rozne varainty zapojenia a naladenia subwooferov.

ABy som siel do skutocnych podmienok [asi malokto doladuje submi repro co taha k 20Hz] tak som posunul regalovky, co normalne pocuvam ako front-wide. vid obrazok a skusal som z pohodlia gauca rozne nastavenia. V dnesnej dobe appiek som ani nemusel zdvihnut zadok z gauca, co je vyhoda, lebo sa dalo pekne porovnavat pred-po, regalovky boli nekalibrovane, iba ked je uvedene inac. Iba pre uplnost - "na ucho" som ladil cez pink noise, sweep 15-250Hz a takisto pulzom [metreonomom] na 55Hz a 80Hz [odporucam kazdemu na ladenie fazy], MlartinLogan Suby ponukaju moznost vlastnej kalibracie cez telefon, plynule ladeni fazy, frekvencie a strmosti High Pass filtra.

Obligatny obrazok:
Motion 35 foto 2.JPG
Zopar grafov -

- hlavne si vsimnite ako vyzeraju 3 suby len poriadne sfazovane a s nastavenym gainon [je to cerveny S1 na retom grafe] - to ej cele tajomstvo a princip multisubu, jeden sub bude vyzerat v miestnosti vzdy ako S4:

- a prvy graf, je ako vyzera typicka basova cast v akusticky upravenej miestnosti, bez DRC.
Motion 35 1.JPG
Motion 35 2.JPG
S1 and S4.JPG
Vysledky testu - od najhorsieho po najlepsie;
- 2 suby, ladene na ucho, stereo 2.2, bez DSP - pripojene ku kazdemu frontu, taky ten REL "high level" styl - plna frekvencia pustana do repro aj do subu - ladena len faza/hlasitost/xover - toto mi trvalo najdlhsie a vyseldok bol to typicke "suby a stereo, to sa neda" - zvuk trcal, aj pri zavretych ociach bolo presne pocut ako to je roztrhane a tie 2 suby sa bili s repro a navzajom na 50-100Hz. Jedine kedy to bolo znesitelne, tak bolo treba stiahnut suby 8dB pod mains a vtedy ked to bolo len tak nazancene, tak to vytvaralo iluziu basov
- to iste len 1 sub - paradoxne, to bolo lepsie, bolo to vyrazne viacej kontrolovatelne a prirodzene, ale stale to bol sub + repro.
- 2 suby - pouzite DSP na sube [Anthem room correction] a strmsia krivka - tu uz to zacinalo davat zmysel, odstranili sa tie najvacsie excesy na basoch a prechod uz zacal byt plynulejsi - 2.2 setup

Vsetky tri tieto setupy mali spolocnu jednu vec - a to ze sa nijako neriesili hlavne repro, vacsinou je problem tam, lebo najma v pripade BR je ta spodna cast dost casto uplne rozhadzana v mene vytiahnutia zopar Hz smerom dole [vid grafy]

Teraz nastupuje Bass Management
- 2 suby - Xover Linkwitz Riley 24dB 80Hz - 2.2 - to uz odstranilo tak 90% problemov, a zvuk uz bol pekne spojity, ked sa to este vyscistilo ARC na sube, tak uz to bol zvuk takmer neroznnatelny od 3 pasma, sfazovane "na ucho" pomocou pulzu a hlasitost nastavena pomocou REW
- 1 sub - TRINNOV kalibracia - zase skok, pekne automaticky sfazovane, lepsie vdaka celkovej faze a monosti ist Xover dole na cca 65Hz

No a vrchol - a myslim, ze asi maximum mozneho - 3 suby spojene do mono + TRINNOV - plny uderny, rovny rychly bas spojeny s nearfield regalovkami - normalne som to asi 2 hodky pocuval uplne bez problemu. Samozrejme trochu menej detailu v porovnani s elektrostatmi, ale vedel by som s tym zit. Pri kvalitnejsich bedniach by ten posluch vedel byt este lepsi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

a variant 6 subov a regalovky som neskusal - asi nikto nie je taky magor, aby si regalovkam kupil 6 subov ;-)
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od terahera »

Opět pěkné čtení a vše opět zní sofistikovaně :oops: Mě by jen zajímalo,jestli jsi svůj setup porovnával se setupem jiným,u někoho s jiným přístupem k věci.Jen zvědavost,nic víc,jaké je porovnání tvého přístupu vs přístupu jiných hifistů-pocitářů(kteří na rozdíl od tebe vnímají ve svých sestavách kabely atd)
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od mrba »

Fidji99: Díky za to testovanie a podelenie sa so skúsenosťou. Som rád, že sa osvedčila mnou používaná zostava (len miesto Trinnov používam Dirac Live alebo Focus Fidelity) s ktorou som už dlhodobo spokojný.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Fidji99 nerozmislal si nad subwooferom od YG ACOUSTICS InVincible 21,2. bolo by to jednoduchsie riesenie.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jeliman nautilus píše: 30 pro 2022 14:28 Fidji99 nerozmislal si nad subwooferom od YG ACOUSTICS InVincible 21,2. bolo by to jednoduchsie riesenie.
nie, konkretne nad YG som nerozmyslal, skor som badal vo vodach americkych subov typu Rythmik a podobne, ale nakoniec som skoncil pri MartinLoganoch, nakolko mam aj zvysok zostavy od nich.

Ked sa to zrata, tak mam nieco vys 5.000W a plocha ako 40 palcovy basak, cize energie tam je dost na cca 90 metrov kubickych a celkovo sa odporuca pracovat s viacerymi submi, cim viac tym lepsie. Modelove kino od Trinnovu je 11.12.6 s 12 timi 18 palcovymi submi a to je ulny masaker.

Ja mam to stastie, ze mam na 18 Hz v miestnosti zdvih, cize som na -3dB na 15Hz s dozvukom cca 0.5s. Ci film ale aj muziku je citit v zaludku.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Fidji99 , uvidím co spraví moj žaludok ked mi pride ten 21,2 od Yg, kedze mám dk StormAudio a Yg komplet .
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... O6nfLzeybM


no tak zacina uplne nova era v Bass Managemente a celkovo v akustiku, Trinnov aj Dirac uz maju pripravene svoje koncepty. Podobny princip - vyuzivanie repro ako absorberov a aktivnych akustickych prvkov.

Mna nie je lahko ohromit. Ale toto bolo o 3 ligy inde, ako co som kedy pocul. Jedina navyhoda, ze to je optimallizovane na MINIMAlNE 6 subov (co mam, lol). Ako nazivo, ten dojem priestoru a ambientu uplne neuveritleny. Bez srandy. Uplne zlikvidovane vsetky mody a rezonancie. komercne dostupne cca 4ty kvartal.

John Wick - skoro som sa postal. To sa fakt slovami neda opisat.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od skypi »

Moc jsem to nestudoval, ale není to "aktivní basová past" ala AVAA ? Tu vyrábí už nějakej rok PSI..
https://www.psiaudio.swiss/avaa-c20-active-bass-trap/
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Nie, to je nieco uplne ine.

Skus si dat do browsera Dirac ART, to je ten druhy system, ale podobny princip. Uplny prielom v DRC.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Trochu zhrniem svoje skusenosti za pol roka, kedy som sa venoval vyberu jednak subwooferov do svojho buduceho kina, ako aj do stavajucej zostavy.
Vsetko co pisem su posluchove skusenosti. ciastocne zo showroomov/demo miestnosti alebo odo mna/navstev u spolupostihnutych.

Zakladny poznatok - suby su uplne samostatny svet, o vacsine znaciek som predtym ani netusil.
Dobry sub nie je lacny, ale zase skvely sub nie je nijako uletene drahy. DObry sub je vzdy tazky.
Aj uzavrenky aj basreflex sa daju spravit dobre
Nielen plocha menica ale aj vykon zosika su rovnako dolezite - DSP tomu uz len pomoze.
Radsej 4 velmi dobre suby, ako 2 vynikajuce. Radsej 4x18 palec a 2x21palec.
Za standard je povazovany do kina, ako aj na hudbu 18 palec, s mininalne 1500W, prekvapivo skoro vsetky suby sa daju kupit aj v pasive. Vlemi casto su plytke [30-40cm] a urcene na vstavanie za platno.

Za mna absolutny top - infra suby od Ascendo. To je o niecom uplne inom ako hocico co som pocul [nenechajte sa pomylit anechockym grafom a kludne si 10db pridajte pod 20Hz vdaka room gainu]
https://www.aia-cinema.com/products/sub ... ealed.html

No a toto je tiez neskutocny sub https://www.aia-cinema.com/products/sub ... ealed.html - menic v priestore. Rychlejsi bas som v zivote nepocul.

Pre tych co maju kontakty v US - Power Sound Audio - da sa doviezt aj do EU ale je to otrava. Pocul som tento
https://www.powersoundaudio.com/collect ... s/tv3613-1

a tento https://www.powersoundaudio.com/collect ... ipal-m-new

21ka je uz trochu ulet, to fakt len do domu a velkeho priestoru, ale ta dvojita 18ka [idealne 2x] to je zazitok.

Trochu na moj vkus mimo cena/vykon, ale tiez zaujimave: https://procella.audio/product/v18-2/ europska vyroba.

No a nakoniec - https://beckersounds.de/eigenentwicklungen ta b1000 z 18palcovym menicom - velmi velmi privetiva cena a solidna konstrukcia [40kg v pasive] . Nakoniec som sa rozhodol pre tieto, nakolko boli ochotni mu urobit bedne uplne na mieru.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Zdravím chlapi. Vidím ze problematike SW dobre rozumiete. Preto sa chcem opytat niekoho, kto by mal skusenosti s repro BW 702 S2 + SW DB 4S....alebo a nejake ine SW. Ci ste to nahodu niekto neskusal. Miesnost mam 30 m2. Tak ma to nejak laka zapojit do "hry" aj SW prave koli takemu tomu fyzickemu pocitu ci vahy, ak mi rozumiete. BW su sami o sebe analyticke, presne vo vsetkych pasmach a som s nimi naozaj spokojny, tak ci by som to nejak este nevylespil, kedze ako pisete SW by malo byt prinosom este.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Co sa tyka umiestnenia subu skusal niekto aj takto ?
.
Sub v strede.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Vinco »

Jeden subwoofer - nem dobre.
Ale ked uz, je lepsi pri jednej z bedni....
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jano hifista píše: 03 led 2024 21:39 Zdravím chlapi. Vidím ze problematike SW dobre rozumiete. Preto sa chcem opytat niekoho, kto by mal skusenosti s repro BW 702 S2 + SW DB 4S....alebo a nejake ine SW. Ci ste to nahodu niekto neskusal. Miesnost mam 30 m2. Tak ma to nejak laka zapojit do "hry" aj SW prave koli takemu tomu fyzickemu pocitu ci vahy, ak mi rozumiete. BW su sami o sebe analyticke, presne vo vsetkych pasmach a som s nimi naozaj spokojny, tak ci by som to nejak este nevylespil, kedze ako pisete SW by malo byt prinosom este.
ked to spravis dobre, tak to pomoze, ked zle, tak nie. Pozeral som tu DB4S a relativne vyhodou by malo byt, ze ma filtre na spolupracu s B&W repro, to ti usetri vela roboty. Len si over co ten tvoj zosik dokaze hrat naraz aj do pre-out aj do speaker terminalov.
Jano hifista píše: 06 led 2024 18:29 Co sa tyka umiestnenia subu skusal niekto aj takto ?
.
Sub v strede.jpg
Umiestnenie subu je funkciou interakcie miestnosti a posluchoveho miesta, a ano v urcitom type miestnosti moze byt aj taketo umiestnenie OK. len si vsimni, ze ta miestnost je velmi intenzivne akusticky upravena, ma vyrazne viac ako 30m2 a teda sa tam sub bude spravat inac ako u teba.

Ono ked pouzijed DSP a dobre to naladis, tak taketo symetricke umiestnenie vie hrat velmi pekne, ale ako hovorim - treba presne vediet co robit.
Vinco píše: 06 led 2024 20:37 Jeden subwoofer - nem dobre.
Ale ked uz, je lepsi pri jednej z bedni....
Ano, to o viacerych subov to plati. Ale len v pripade, ze robis zaroven bass-management.
Ked si [ako je medzi hifistami oblubene, najma vdaka nezmyslom co im tlaci do hlavy REL] napojis ku kazdemu repru jeden sub, tak si v podstate tam kde si bol na zaciatku a riesis ten isty problem a casto sa to este zhorsi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji,zdravím ta a vdaka za odpoved

No ide o to,ze mam jednak moznost zapozicania SW od BW a jednak ma to láka hlavne v tom,ze ten proces zladenia je o dost lahsí u DB 4S,nakolko ma aj moznost vyberu dokonca konkretneho modelu bowersov a najnovsie uz by bola moznost odskusat aj DB 3D,co by som bol este radsej,nakolko by uz mal byt lepsí.Len prosim o vysvetlenie,ci ma nejake vyhody sub s dvomi aktívnymi menicmi oproti modelom s jednym menicom.Teda ci to ma nejaky prinos.
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jano hifista píše: 07 led 2024 09:13 Fidji,zdravím ta a vdaka za odpoved

No ide o to,ze mam jednak moznost zapozicania SW od BW a jednak ma to láka hlavne v tom,ze ten proces zladenia je o dost lahsí u DB 4S,nakolko ma aj moznost vyberu dokonca konkretneho modelu bowersov a najnovsie uz by bola moznost odskusat aj DB 3D,co by som bol este radsej,nakolko by uz mal byt lepsí.Len prosim o vysvetlenie,ci ma nejake vyhody sub s dvomi aktívnymi menicmi oproti modelom s jednym menicom.Teda ci to ma nejaky prinos.
Ale ano, tie 2 menice je dobry koncept, robi to viacero firiem - SVS, ELAC, MartinLogan - v principe z relativne malych menicov dostanes pekny vykon a pomaha to aj pri rezonancii samotneho subu. Ako sub na hudbu to je dobre.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji99 píše: 07 led 2024 08:12 Ano, to o viacerych subov to plati. Ale len v pripade, ze robis zaroven bass-management.
Ked si [ako je medzi hifistami oblubene, najma vdaka nezmyslom co im tlaci do hlavy REL] napojis ku kazdemu repru jeden sub, tak si v podstate tam kde si bol na zaciatku a riesis ten isty problem a casto sa to este zhorsi.
Tak toto ma prekvapilo,lebo vsade pocuvam,ze REL je práve lepsí v tom ze ma to zapojenie na reprosvorky zosilovaca. Ze je to lepsie ako "pre-out". Brezina nieco pisal,ze to patí ale len u REL,tak neviem.

Cize vlastne ked vezmeme v uvahu ladenie dvoch SW vs.ladenie jedneho SW tak zladit dva k hlavnym repro je narocnejsie ?
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jano hifista píše: 07 led 2024 10:39
Fidji99 píše: 07 led 2024 08:12 Ano, to o viacerych subov to plati. Ale len v pripade, ze robis zaroven bass-management.
Ked si [ako je medzi hifistami oblubene, najma vdaka nezmyslom co im tlaci do hlavy REL] napojis ku kazdemu repru jeden sub, tak si v podstate tam kde si bol na zaciatku a riesis ten isty problem a casto sa to este zhorsi.
Tak toto ma prekvapilo,lebo vsade pocuvam,ze REL je práve lepsí v tom ze ma to zapojenie na reprosvorky zosilovaca. Ze je to lepsie ako "pre-out". Brezina nieco pisal,ze to patí ale len u REL,tak neviem.

Cize vlastne ked vezmeme v uvahu ladenie dvoch SW vs.ladenie jedneho SW tak zladit dva k hlavnym repro je narocnejsie ?
Pointa Multi-Sub rieseni je v tom, ze do nich posielas rovnaky signal a vyuzivas fazu/gain a vzajomnu polohu subov k tomu, aby si "vyrusil" mody a nuly. Na to potrebujes mat suby akusticky nezavisle umiestnene [nie blizko seba], pozri sa na vrch tejto stranky, moj post z 1 maja 2022, ako sa daju 3 suby naskladat na seba, tak aby hrali v podstate rovno. Takto zladene suby potom napojis ako jeden na hlavne repro, idealne cez digitalnu vyhybku [podobne ako to robia AV procesory]. Len pre zaujimavost - pri dvoch suboch sa odporuca ich dat do stredu protilahlych stien [stred prednej a stred zadnej steny], alebo krizom do protilahlych rohov a obratit fazu. Standardne sa teraz pouzivaju 4 rovnake suby - bud kazdy v rohu, alebo v strede steny.

ked zapojis po jednom sube, ku kazdemu repro, nedajboze este blizko hlavnych repro a seba navzajom, tak len v principe pridavas dalsi menic k repraku, Vsetky akusticke problemy zostavaju, alebo sa este zosilniam.

Preto panuje medzi hifistami mytus, ze "sub a stereo nie je dobre", ale to je len preto, ze to nevedia poriadne nastavit. Napr to co radi REL je uplny nezmysel, predsa na svorky koncaku ide presne ten isty signal ako do preampu.

Problem je zladit basovy roll-off hlavnych repro, najma s basreflexom a low-pass filter na sube, kotry predpoklada 2nd order utlm uzavrenky podla srtandardu THX. Cize vo vysledku sa ti tie basy medzi subom a hlavnymi repro biju a hra to v 99% blbo. Bije sa tam faza a nie je to dobre, ten bas je pomaly a rozhadzany,

Preto ked si kupis sub od B&W co uz ma predpriravene filtre na tovje main bedne, tak to je asi najl;epsia moznost ako to vies nejako dokopy zladit.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji99 píše: 29 pro 2022 14:40 Vysledky testu - od najhorsieho po najlepsie;
- 2 suby, ladene na ucho, stereo 2.2, bez DSP - pripojene ku kazdemu frontu, taky ten REL "high level" styl - plna frekvencia pustana do repro aj do subu - ladena len faza/hlasitost/xover - toto mi trvalo najdlhsie a vyseldok bol to typicke "suby a stereo, to sa neda" - zvuk trcal, aj pri zavretych ociach bolo presne pocut ako to je roztrhane a tie 2 suby sa bili s repro a navzajom na 50-100Hz. Jedine kedy to bolo znesitelne, tak bolo treba stiahnut suby 8dB pod mains a vtedy ked to bolo len tak nazancene, tak to vytvaralo iluziu basov
- to iste len 1 sub - paradoxne, to bolo lepsie, bolo to vyrazne viacej kontrolovatelne a prirodzene, ale stale to bol sub + repro.
- 2 suby - pouzite DSP na sube [Anthem room correction] a strmsia krivka - tu uz to zacinalo davat zmysel, odstranili sa tie najvacsie excesy na basoch a prechod uz zacal byt plynulejsi - 2.2 setup
Mam otazku,je mozne pouzit DSP system ladenia aj u REL ? Ide aj o pouzitie kalibracie cez mikrofon ? A este ak by si vedel v sturcnosti popisat ako sa to cele nastavuje.

Dík
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji99 píše: 29 pro 2022 14:40 Vysledky testu - od najhorsieho po najlepsie;
- 2 suby, ladene na ucho, stereo 2.2, bez DSP - pripojene ku kazdemu frontu, taky ten REL "high level" styl - plna frekvencia pustana do repro aj do subu - ladena len faza/hlasitost/xover - toto mi trvalo najdlhsie a vyseldok bol to typicke "suby a stereo, to sa neda" - zvuk trcal, aj pri zavretych ociach bolo presne pocut ako to je roztrhane a tie 2 suby sa bili s repro a navzajom na 50-100Hz. Jedine kedy to bolo znesitelne, tak bolo treba stiahnut suby 8dB pod mains a vtedy ked to bolo len tak nazancene, tak to vytvaralo iluziu basov
- to iste len 1 sub - paradoxne, to bolo lepsie, bolo to vyrazne viacej kontrolovatelne a prirodzene, ale stale to bol sub + repro.
- 2 suby - pouzite DSP na sube [Anthem room correction] a strmsia krivka - tu uz to zacinalo davat zmysel, odstranili sa tie najvacsie excesy na basoch a prechod uz zacal byt plynulejsi - 2.2 setup
Vedel by si v sturcnosti popisat ako sa to cele nastavuje cez minidsp umik 1 ? A hlavne kde to zozeniem,lebo mi ukazuje same zahranicne weby.U nas sa to neda objednat ?

Dík
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji99 píše: 29 pro 2022 14:40 Vysledky testu - od najhorsieho po najlepsie;
- 2 suby, ladene na ucho, stereo 2.2, bez DSP - pripojene ku kazdemu frontu, taky ten REL "high level" styl - plna frekvencia pustana do repro aj do subu - ladena len faza/hlasitost/xover - toto mi trvalo najdlhsie a vyseldok bol to typicke "suby a stereo, to sa neda" - zvuk trcal, aj pri zavretych ociach bolo presne pocut ako to je roztrhane a tie 2 suby sa bili s repro a navzajom na 50-100Hz. Jedine kedy to bolo znesitelne, tak bolo treba stiahnut suby 8dB pod mains a vtedy ked to bolo len tak nazancene, tak to vytvaralo iluziu basov
- to iste len 1 sub - paradoxne, to bolo lepsie, bolo to vyrazne viacej kontrolovatelne a prirodzene, ale stale to bol sub + repro.
- 2 suby - pouzite DSP na sube [Anthem room correction] a strmsia krivka - tu uz to zacinalo davat zmysel, odstranili sa tie najvacsie excesy na basoch a prechod uz zacal byt plynulejsi - 2.2 setup
Vedel by si v sturcnosti popisat ako sa to cele nastavuje cez minidsp umik ?

Dík
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Přemýšlím o 2x Perlisten 15.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 13 led 2024 20:17 Přemýšlím o 2x Perlisten 15.
ozvi sa, mozme pokecat, zavisi na co to chces.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

Jano hifista píše: 13 led 2024 19:21
Fidji99 píše: 29 pro 2022 14:40 Vysledky testu - od najhorsieho po najlepsie;
- 2 suby, ladene na ucho, stereo 2.2, bez DSP - pripojene ku kazdemu frontu, taky ten REL "high level" styl - plna frekvencia pustana do repro aj do subu - ladena len faza/hlasitost/xover - toto mi trvalo najdlhsie a vyseldok bol to typicke "suby a stereo, to sa neda" - zvuk trcal, aj pri zavretych ociach bolo presne pocut ako to je roztrhane a tie 2 suby sa bili s repro a navzajom na 50-100Hz. Jedine kedy to bolo znesitelne, tak bolo treba stiahnut suby 8dB pod mains a vtedy ked to bolo len tak nazancene, tak to vytvaralo iluziu basov
- to iste len 1 sub - paradoxne, to bolo lepsie, bolo to vyrazne viacej kontrolovatelne a prirodzene, ale stale to bol sub + repro.
- 2 suby - pouzite DSP na sube [Anthem room correction] a strmsia krivka - tu uz to zacinalo davat zmysel, odstranili sa tie najvacsie excesy na basoch a prechod uz zacal byt plynulejsi - 2.2 setup
Vedel by si v sturcnosti popisat ako sa to cele nastavuje cez minidsp umik ?

Dík
V strucnosti - nie :-)

umik je mikrofon. nic viac. potrebujes REW (program) ktorym si zmeras sub a miestnost. no a potom potrebujes nieco, kde tie filtre nahras - minidsp flex alebo 2x4 HD. Len to uz treba dost presne vediet co robis, alebo teda si povedat ze sa chces naucit.

Preto by som sa zameral na suby, co maju DSP uz v sebe - napr. aj to B&W. Ja z vlstnej skusensoti mozem odporucit znacku Martinlogan, ktora ma velmi dobry korekcny software.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 13 led 2024 22:24
zappa píše: 13 led 2024 20:17 Přemýšlím o 2x Perlisten 15.
ozvi sa, mozme pokecat, zavisi na co to chces.
Na stereo poslech.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 14 led 2024 08:25
Na stereo poslech.
Je mi jasne, ze nestavias kino ;-) .

Ale skor, aky problem riesis - Horning Agalma asi nepotrebuje pridat Hz smerom dole, preto sa pytam.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od Jano hifista »

Fidji99 píše: 13 led 2024 22:28 umik je mikrofon. nic viac. potrebujes REW (program) ktorym si zmeras sub a miestnost. no a potom potrebujes nieco, kde tie filtre nahras - minidsp flex alebo 2x4 HD. Len to uz treba dost presne vediet co robis, alebo teda si povedat ze sa chces naucit.

Preto by som sa zameral na suby, co maju DSP uz v sebe - napr. aj to B&W. Ja z vlstnej skusensoti mozem odporucit znacku Martinlogan, ktora ma velmi dobry korekcny software.
Aha cize ak som spravne porozumel,tak miniDSP sa prepojí medzi zosilovacom a subwoferom ? A namerane udaje sa do neho nahraju ?

Co sa tyka inych znaciek subwooferov s DSP aky by si doporucil k mojim BW 702 s2 ? Miestnost je tych 30m2.

zatial vdaka
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Stereo se subwoofer(y)

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 14 led 2024 08:44
zappa píše: 14 led 2024 08:25
Na stereo poslech.
Je mi jasne, ze nestavias kino ;-) .

Ale skor, aky problem riesis - Horning Agalma asi nepotrebuje pridat Hz smerom dole, preto sa pytam.
Problém není.Kvalitního basu není nikdy dost, i když repro jdou hodně dolů, moje obrovská místnost by subwoofery zvládla. :?:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět