Jorma kabely

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

Nemá někdo zkušenosti s Jorma? Roman Ploeger z Callas audio mi je doporučil ač je sám neprodává(Contrado audio), recenze, i od uživatelů vypadají dobře. https://www.audio-markt.de/market/aucti ... us=success
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Jorma kabely

Příspěvek od manev »

Zdravím.Už rok vlastním digitální kabel Jorma Design S/PDIF.Kablík používám k přenosu signálu z CD transportu Jays Audio do převodníku Merason Frérot+pow1.Jormu jsem si pořídil hlavně na základě recenze na holandských stránkách hifi-advice.com,kde má autor verzi AES/EBU jako svojí referenci.Jestli se dá hovořit o zvuku digitálních propojení(naštěstí na HEF ano),tak bych Jormu charakterizoval v podstatě podobně jako autor výše uvedených stránek:zvuk je velmi podrobný,výborné rozlišení a dynamika ve všech pásmech bez náznaku agresivity.Přitom se chová velmi neutrálně bez zdůrazňování nějakého pásma,což je pro mne důležité hlavně při reprodukci vážné hudby.Zkrátka nejlepší digitál,co jsem kdy měl.Je možné,že kdybych dříve věděl o existenci např.slovenských AAI,měl bych dnes za stejné peníze třeba ještě o něco lepší kabel,ale to už jsou jen spekulace.Každopádně Jorma mi pasuje výborně do mého řetězce,tak už nic neřeším.Cena S/PDIF verze byla před rokem 800€,cena AES/EBU 1200€.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

Moc díky za sdílení tvých zkušeností, a to že AAI by mohl být lepší je opravdu velká špekulace.A s čím si porovnával ten tvuj spdf kabel? Měl jsem doma AAI Maestozo aes/ebu( nebyl rozehraný) a nepřesvědčil mne v porovnání s Transparent Reference a tak jsem ho poslal zpět. Udělal jsem výměnu kabelů a Jorma Origo rca mi dorazí na test, jsem moc zvědav na porovnání s výborným Kimber KS1036 a Jorma Origo.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Jorma kabely

Příspěvek od manev »

Bohužel jsem ještě neměl možnost porovnat Jormu S/PDIF s něčím cenově srovnatelným,ale snad se najde příležitost.
Omlouvám se za odbočení od tématu-ale zaujala mne zmínka o Kimberu KS1036.Je to pro mě takové Dejà vu,vlastnil jsem ho ještě před rokem 2010 společně s dalším kamarádem z naší hifi komunity na karlovarsku.Bohužel při tehdejší nevalné a nevyrovnané úrovni našeho zařízení nekompromisní Kimber ještě více vypíchl všechny zvukové průšvihy a byl ostatními zařazen na věčné časy do škatulky jako studený a ostrý.Kamarád měl ovšem na rozdíl ode mne více trpělivosti a Kimbera neprodal i přesto,že musel občas v hospodě naslouchat uštěpačným narážkám hlavně od majitelů “probably the best cables in the world”.A tak děkuji za inspiraci,máme možnost porovnat Kimbera s AAI Maestoso(ještě se zahořuje) i Atlasem Mavros,o kterém je zmínka v jiném vlákně.Vidím to tak,že o zábavu na jarní měsíce máme postaráno.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

manev píše: 02 úno 2022 10:44 Bohužel jsem ještě neměl možnost porovnat Jormu S/PDIF s něčím cenově srovnatelným,ale snad se najde příležitost.
Omlouvám se za odbočení od tématu-ale zaujala mne zmínka o Kimberu KS1036.Je to pro mě takové Dejà vu,vlastnil jsem ho ještě před rokem 2010 společně s dalším kamarádem z naší hifi komunity na karlovarsku.Bohužel při tehdejší nevalné a nevyrovnané úrovni našeho zařízení nekompromisní Kimber ještě více vypíchl všechny zvukové průšvihy a byl ostatními zařazen na věčné časy do škatulky jako studený a ostrý.Kamarád měl ovšem na rozdíl ode mne více trpělivosti a Kimbera neprodal i přesto,že musel občas v hospodě naslouchat uštěpačným narážkám hlavně od majitelů “probably the best cables in the world”.A tak děkuji za inspiraci,máme možnost porovnat Kimbera s AAI Maestoso(ještě se zahořuje) i Atlasem Mavros,o kterém je zmínka v jiném vlákně.Vidím to tak,že o zábavu na jarní měsíce máme postaráno.
Tak to je paráda, jsem zvědav jak dopadne vaše porovnání v sestavách, které nyní máte. Ten Kimber je opravdu přesný, a nepromine nic, tak se nedivím, že se o něm takhle mluvilo. A proto jsem o to víc zvědav jak se Jorma(cooper vs stříbro) v podobné cenové relaci, ale údajně velmi neutrální(takže taky nic nepromine) zvukově bude lišit.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Mark Levinson »

manev píše: 02 úno 2022 10:44 Bohužel jsem ještě neměl možnost porovnat Jormu S/PDIF s něčím cenově srovnatelným,ale snad se najde příležitost.
Omlouvám se za odbočení od tématu-ale zaujala mne zmínka o Kimberu KS1036.Je to pro mě takové Dejà vu,vlastnil jsem ho ještě před rokem 2010 společně s dalším kamarádem z naší hifi komunity na karlovarsku.Bohužel při tehdejší nevalné a nevyrovnané úrovni našeho zařízení nekompromisní Kimber ještě více vypíchl všechny zvukové průšvihy a byl ostatními zařazen na věčné časy do škatulky jako studený a ostrý.Kamarád měl ovšem na rozdíl ode mne více trpělivosti a Kimbera neprodal i přesto,že musel občas v hospodě naslouchat uštěpačným narážkám hlavně od majitelů “probably the best cables in the world”.A tak děkuji za inspiraci,máme možnost porovnat Kimbera s AAI Maestoso(ještě se zahořuje) i Atlasem Mavros,o kterém je zmínka v jiném vlákně.Vidím to tak,že o zábavu na jarní měsíce máme postaráno.
Tak to mne také zajímá jak toto porovnání dopadne. Prosím o sdílení.
Díky moc.
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Jiri »

Tady je výhodná koupě vychvalovanych Jorma reprokabelů za super cenu:

https://www.audio-markt.de/market/jorma ... 5940230199
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jorma kabely

Příspěvek od terahera »

To si děláš prd.. =)) =)) =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

Ceník pro 2021 Jorma Prime 16 600 euro.

Tue, Feb 15 at 7:12 PM

Hello



Sorry we do not have offer on Prime speaker cable demo units.



An offer on a demo set could be possible ... but it will not be at this level of price of course.



For your information :

Retail Price is 16 600 euros for a set of PRIME Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Retail Price is 8 300 euros for a set of ORIGO Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Bi-wire versions :

Retail Price is 27 800 euros for a set of PRIME Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Retail Price is 12 700 euros for a set of ORIGO Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))



These are the new Jorma prices (since August 2021)



Best regards

Marc

Prestige Audio Selection
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

Tak kluci terahera a jiri mají škodolibou radost, no asi jim ji trochu pokazím. :roll: Jorma Prime je opravdová reference, jak píše Manev o dig.kabelu Spdf , to samé platí pro Prime repro kabel, úžasné rozlišení bez agresivity, přirozený zvuk, nic nevyčuhuje, a nic nezvýraznuje. Oproti AAI je klidnější a muzikálnější, a v zobrazení hudební scény do hloubky i do stran zatím nemá konkurenci. Tyhle atributy byste samozřejmě za tuto cenu už očekávali, to je jasné. Ted čekám na Prime jumpry, ty by měly jěště více ukázat kvality těchto kabelů. Jelikož zvuk Primu mne v pravdě uspokujuje, zvažuji i koupi Jorma Prime propojovacích kabelů. Zatím neznám kabel vyrobený z mědi, který by hrál tak prezentně a přitom tak nenásilně jako Jorma Prime. Snad Stealth dream by mohl hrát podobně, ten bych také rád slyšel. Tak hlavně, aby se radost neztratila, a neposlouchali se jenom zvuky, že? "Music is the best"
https://www.thecableco.com/prime-speake ... -pair.html
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
KarlN

Re: Jorma kabely

Příspěvek od KarlN »

Držím palce a tvou neúnavnost opravdu obdivuji. :clap:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

KarlN píše: 17 bře 2022 20:14 Držím palce a tvou neúnavnost opravdu obdivuji. :clap:
Mezitím jsem ti napsal v tvém vláku o kabeláži. :thumbup: Jo, když si něco umanu, jdu do toho hlava, nehlava, a je mi jedno co někteří říkají. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jorma kabely

Příspěvek od terahera »

Neber si mě zbůhdarma do huby,Zappo,prosím.Nic škodolibého jsem nenapsal,nic ti nezávidím,jen jsem se smál,jak vychvaluješ něco,co pak v zahraničí prodáváš(v podstatě jako vždy),tak se hoď do klidu a p r d e l si vytírej s někým jiným.Tím pro mě komunikace s tebou končí a doufám,že to bude i naopak.
Omlouvám se všem,ale tohle si líbit nenechám
Sorry za OT
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jorma kabely

Příspěvek od PavelDosko »

zappa píše: 17 bře 2022 19:05 Ceník pro 2021 Jorma Prime 16 600 euro.

Tue, Feb 15 at 7:12 PM

Hello



Sorry we do not have offer on Prime speaker cable demo units.



An offer on a demo set could be possible ... but it will not be at this level of price of course.



For your information :

Retail Price is 16 600 euros for a set of PRIME Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Retail Price is 8 300 euros for a set of ORIGO Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Bi-wire versions :

Retail Price is 27 800 euros for a set of PRIME Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Retail Price is 12 700 euros for a set of ORIGO Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))



These are the new Jorma prices (since August 2021)



Best regards

Marc

Prestige Audio Selection
vim ze jsme na highend foru, ale ceny techto kabelu jsou zhovadile a kdyz preamp, monobloky a snad i bedny v Zappove sestave stoji mene nez medene kabely tak asi neco neni v poradku
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jorma kabely

Příspěvek od PGH »

Taky s tebou Pavle souhlasím! A nakonec tito pacienti nepoznají při slepém testu rozdíl mezi kabelem za 10 tisíc Euro proti kabelu za 10 tisíc korun.
kychtax

Re: Jorma kabely

Příspěvek od kychtax »

Je to holt drahé. Bedny Marten jsou též. Což je stejný výrobce. Tam je asi cca ta cílová skupina.
Zase trefit kabel dobře, to něco stojí. Zappa to vidí/slyší u sebe, že to není jednoduché. A že někdo mu vyčítá výměny?
S top sestavou je bohužel třeba velmi pečlivý výběr, přímo úměrně. A přirozeně víc výměn. A protože jsme malá země, často ty věci půjčit nejdou, je třeba je koupit. Díky, že se dělíš o info zappa. Kdyby Tě to tu štvalo, založ si stránku zaměřenou na audio na Facebooku a máš klid. Uvažuji o tom. :thumbup:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Ramones »

PavelDosko píše: 17 bře 2022 22:07
zappa píše: 17 bře 2022 19:05 Ceník pro 2021 Jorma Prime 16 600 euro.

Tue, Feb 15 at 7:12 PM

Hello



Sorry we do not have offer on Prime speaker cable demo units.



An offer on a demo set could be possible ... but it will not be at this level of price of course.



For your information :

Retail Price is 16 600 euros for a set of PRIME Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Retail Price is 8 300 euros for a set of ORIGO Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Bi-wire versions :

Retail Price is 27 800 euros for a set of PRIME Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))

Retail Price is 12 700 euros for a set of ORIGO Speaker cables – 2,00 m. (French Price (20% VAT included))



These are the new Jorma prices (since August 2021)



Best regards

Marc

Prestige Audio Selection
vim ze jsme na highend foru, ale ceny techto kabelu jsou zhovadile a kdyz preamp, monobloky a snad i bedny v Zappove sestave stoji mene nez medene kabely tak asi neco neni v poradku
V poradku neni cela cenotvorba ohledne dratu, ale když se najde kupec.... Naivni, mirne řečeno, jinak blbec, vyrobce si mne ruce.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Jorma kabely

Příspěvek od PítrsPraha »

...a opět ona neprůstřelná kádrovácká "logika", že kdo je schopný si vydělat na hezké/příjemné luxusní zbytečnosti, je hloupý či dokonce blbec. Zatímco ten, který si na ně vydělat neumí, je chytrý :clap: :lol: .

Evidentně tady některým "chytrým" chybí komise závazně nařizující, za kolik se má co prodávat a kdo si to může koupit...

Za mě je úplně OK, že tu zappa píše i o zdánlivě nesmyslných kabelech. Je to asi tak 3256x více ok, než hloupý kopanec o tom, že kdo si koupí cokoliv, co nespadá do omezeneckého vesmíru kádrováka, je blbec.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Jorma kabely

Příspěvek od daliborr »

Když se najde kupec,který dá za kabel takovou dardu, tak je málo myslící ,protože dám raději více peněz do zesilovače a má to větší efekt. Pokud má někdo hodně peněz a potřebuje se jich zbavit ,potom je to jeho volba. Měl jsem doma kabely na zkoušku od drahých až po ty domácí a hodně malý rozdíl. Ve zvuku. Doslova miniaturní. Takže ,měď je měď a pokud ji olízla stříbro, tak je to jen o stupínek lepší. Ale jen v nuancích. =)) =)) =)) =)) ,Takže za mě , co říká výrobce je lejno a teď nevím čí. =)) Jinak normální člověk si koupí kabel odpovídající k jeho aparátu. Dražší kabel v žádném případě z něho neudělá holubičku. :mrgreen: [-x =)) =)) .Ať si koupí každý co chce, ale ať nepíše ,že to je nej. :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jorma kabely

Příspěvek od aretax »

daliborr píše: 18 bře 2022 13:28 Když se najde kupec,který dá za kabel takovou dardu, tak je málo myslící ,protože dám raději více peněz do zesilovače a má to větší efekt. Pokud má někdo hodně peněz a potřebuje se jich zbavit ,potom je to jeho volba. Měl jsem doma kabely na zkoušku od drahých až po ty domácí a hodně malý rozdíl. Ve zvuku. Doslova miniaturní. Takže ,měď je měď a pokud ji olízla stříbro, tak je to jen o stupínek lepší. Ale jen v nuancích. =)) =)) =)) =)) ,Takže za mě , co říká výrobce je lejno a teď nevím čí. =)) Jinak normální člověk si koupí kabel odpovídající k jeho aparátu. Dražší kabel v žádném případě z něho neudělá holubičku. :mrgreen: [-x =)) =)) .Ať si koupí každý co chce, ale ať nepíše ,že to je nej. :mrgreen:
Ať si koupí každý co chce, ale ať nepíše ,že to je nej.

A nezabudni doplniť: "...a nech sa mňa opýta, čo môže písať..." Možno práve Ty si ten "málo myslíci", ktorý je presvedčený iba o svojej pravde. Diskusia sa nepripúšťa. ^:)^
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Jorma kabely

Příspěvek od daliborr »

aretax, Mě je jedno co tvůj mozeček myslí. Mě je také jedno co je kabel. =)) a diskuzi připouštím. :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

daliborr píše: 18 bře 2022 13:28 Když se najde kupec,který dá za kabel takovou dardu, tak je málo myslící ,protože dám raději více peněz do zesilovače a má to větší efekt. Pokud má někdo hodně peněz a potřebuje se jich zbavit ,potom je to jeho volba. Měl jsem doma kabely na zkoušku od drahých až po ty domácí a hodně malý rozdíl. Ve zvuku. Doslova miniaturní. Takže ,měď je měď a pokud ji olízla stříbro, tak je to jen o stupínek lepší. Ale jen v nuancích. =)) =)) =)) =)) ,Takže za mě , co říká výrobce je lejno a teď nevím čí. =)) Jinak normální člověk si koupí kabel odpovídající k jeho aparátu. Dražší kabel v žádném případě z něho neudělá holubičku. :mrgreen: [-x =)) =)) .Ať si koupí každý co chce, ale ať nepíše ,že to je nej. :mrgreen:
Nej není nic, to už tu všichni víme, něco nám může vyhovovat víc než jiné. Osobně právě na tohle si dávám velký pozor, abych neřekl, že nějaký kabel nebo komponent je nejlepší. Toto říci, by bylo hloupé, s tím souhlasím. také souhlasím s koupí kabelů odpovídající jeho aparátu. :thumbup: Na druhou stranu (tím nemyslím zrovna tebe, protože nevím co máš za sestavu,ale obecně) by bylo chybné poslouchat drahé kabely na sestavě, která nemá dostatečné rozlišovací schopnosti a pak je kritizovat , že jsou drahé a nejsou slyšitelné rozdíly mezi kabely v různé cenové kategorii, vyjímečně se to stát může. Jsou firmy, které si na highend kabely jen hrajou, koupí průmyslovou kabeláž, pěkně ho nazdobí laciným fejky z ČÍNYa prodávají je pak za značné peníze. Tak o takových kabelech se bavit asi nebudeme, ne? Zajímalo by mne konkrétně jaké kabely jsi porovnával a na jaké sestavě.
Pavel Dosko Žádný kabel, který jsem si koupil nepřevyšuje cenu komponentu! Jak jsem říkal Jorma Origo mne proti stříbrnému Kimbru KS-1036 nadchla, proto jsem se začal přemýšlet a zvažovat i repro kabel. A když se objevil Jorma Prime (který je oproti Origo jiná liga) za třetinovou cenu, jsem se rozhodl jej koupit a. V případě budoucího prodeje mám pak větší šanci neztratit tolik peněz. Jorma není butiková značka, má své místo na světovém trhu s highendovými kabely pevně zabrané, a hodnotu si v nastávající inflaci jistě udrží.
V highendu už jsme si zvykli na pravidlo, že kabel MŮŽE stát téměř stejně jako komponent, a co se týče zvuku je to jasně odůvoditelné, tyhle zkušenosti mám, a bohužel s tím nic neudělám. To jen k neustálému kroucení očí a zpochybnování dražších kabelů( i když je chápu, taky jsem to tak dříve měl). Nicméně znám lidi, kteří mají i dražší kabely než Jorma Prime, a nenapadlo by mne si myslet, že je to teda blbec. Ale souhlasím s myšlenkou, že mít dražší kabel než je komponent už není logické, to už je za hranou.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

Bylo chybné se domnívat, že všichni členové HEF budou vstřícní i k výrobkům, které jsou zdánlivě nesmyslné a předražené.... ale na to jsme si už museli zvyknout a tyhle členy prostě ignorovat, protože tu nepíšeme pro ně, ale pro lidi, kteří sem ani mnohdy nepřispívají... a pro mnohé, kteří se mohou inspirovat a poučit z chyb jiných, třeba i z mých. Pro mne je to velké dobrodružství, objevování exotických a zajímavých značek, o kterých se dočítáte na zahraničních fórech. K vývoji vaší sestavy patří bezpochyby i mylné kroky, bez nich se prostě pokrok neobejde.
Ano, jsem smířen s podobnými příspěvky, ale musím se přiznat, že někdy už jsou tyhle reakce těžko stravitelné, a musím se hodně držet, abych nepřistoupil na jejich hru. Děkuji všem kdo chápe. Bylo by smutné bát se na HEF přispívat, aby nebyl terčem posměšků a kritik, bohužel slýchávám dost často, že tohle se právě děje, a radši nepřispívají. Trpělivost jednou může dojít a říct si UŽ DOST, TO STAČILO. :sad:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zappo, drz se! Ja ti treba fandim a na tvem konani nevidim nic zavadneho. Na ty, kterym neni v zadnem ohledu dano (treba daliborrrrrrrrek), se muzes zvysoka 💩, protoze ti si zde chodi akorat tak uvolnit pretlak frustrace, kterou neustale trpi. Tesim se na dalsi tve experimentovani :thumbup:
Dieter Burmester
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Jorma kabely

Příspěvek od tm.watch »

Ja bych treba, bez tebe zappo, o kabelech Jorma vubec nevedel. A kde jinde nez na HEF tyto veci resit? Takze diky za vse co tady sdilis!
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Jorma kabely

Příspěvek od PGH »

Taky fandím Zappovi a jeho nadšení a rád si to čtu ale při slepém testu by vše bylo jinak.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Jorma kabely

Příspěvek od F2014 »

zappa píše: 18 bře 2022 14:25 Ale souhlasím s myšlenkou, že mít dražší kabel než je komponent už není logické, to už je za hranou.
Pro mne ta otázka stojí takto: Jak levný bych musel mít zbytek systému (bez kabeláže), aby mi nebylo líto jeho zvuk pohřbít špatnými kabely?

Například mám audio PC a lineární zdroj. Chtěl jsem to prodat, zájemce si přivezl NUC, nějaké kabely, strávili jsme pár příjemných hodin snahou o dosažení co nejlepšího zvuku. A skončilo to celé na tom, že aby to hrálo fakt dobře, museli jsme napájet ten lineární zdroj přes Nordost Tyr2 - tedy kabel cca 2x tak drahý jako PC i s tím zdrojem dohromady. Přepojením na cenově adekvátní DIY (tuším Viablue X60?) zvuk "zplacatěl" do té míry, že nemělo ani smysl investovat do upgrade NUC ani jeho napájení. Ani jsem se nesnažil zájemci to PC se zdrojem "natlačit", protože bez onoho neadekvátně drahého kabelu by jenom vyhodil z okna 40 tisíc.

K těm ostatním "typickým" příspěvkům: IMHO jsou kabely nechutně drahé, zejména ty, které mají opravdu slyšitelný vliv na zvuk systému. Možná právě proto je snaha o poměřování jejich ceny ve vztahu k ceně přístrojů, které napájejí či propojují, zdrojem frustrace pro nejednoho z nás. To se dá celkem pochopit, ale jako normální dospělý člověk bych se s tím měl být schopen vyrovnat - prostě na to nemám, nebo mi to za to nestojí - a co?! jsou v životě důležitější věci než hifi. Nemusím tady kvůli tomu ze sebe ani z ostatních dělat blbce.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Jorma kabely

Příspěvek od kulich »

F2014. 👍
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Pecuch »

F 2014 :clap:
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Halys »

Jenom bych se přimluvil za nějaký závěrečný report , jak na repro tak signálové kabely .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
KarlN

Re: Jorma kabely

Příspěvek od KarlN »

F2014 píše: 18 bře 2022 16:05
K těm ostatním "typickým" příspěvkům: IMHO jsou kabely nechutně drahé, zejména ty, které mají opravdu slyšitelný vliv na zvuk systému. Možná právě proto je snaha o poměřování jejich ceny ve vztahu k ceně přístrojů, které napájejí či propojují, zdrojem frustrace pro nejednoho z nás. To se dá celkem pochopit, ale jako normální dospělý člověk bych se s tím měl být schopen vyrovnat - prostě na to nemám, nebo mi to za to nestojí - a co?! jsou v životě důležitější věci než hifi. Nemusím tady kvůli tomu ze sebe ani z ostatních dělat blbce.
S tímhle náhledem můžu jen souhlasit :clap: , vždyť je každého věc jak hifi a vše okolo prožívá a řeší. Diskuze by měla být, podle mého názoru, primárně věcná a neodsuzující...ačkoliv nelze si nevšimnout že často se zvrhne v pravý opak a pak už jde o pouhou "rvačku" názorů v níž, když argumenty dojdou, nastupují invektivy a urážky. Škoda. :thumbdown:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Ramones »

Já jen jaksi netuším, proč by jakýkoliv kus běžně komerčně dostupných drátů měl jakýmkoliv způsobem ovlivňovat zvuk až do té míry, že by "zplacatěl, zúžil stereobázi, oddělil od sebe nástroje, vytvořil hografickou scénu....", když všechny tyto "artefakty" se vytvářejí již při samotném pořizování a vytváření konečné formy záznamu ve zvukovém studiu.
Pokud na jedné straně pustíme do "drátu" v danné intenzitě 20 Hz nebo 20 Khz a na druhé straně vyjde to samé....co by se jako mělo změnit?
Nebo se jedná o nějaký utajený equalizer? Předpokládám, že nikoliv.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jorma kabely

Příspěvek od -Kocour- »

Je to jen popis jak se zmenil zvuk tedy spise vnimani zvuku. Zmenilo se proporcne vnimani ruznych frekvenci a tim se meni vnimani prostoru. Tohle se bezne deje pri ladeni bedny kdy si lze ladenim vyhybky a dalsimi vecmi zatlacit zvuk do beden ci vysadit spis pred bedny, udelat z nej vetsi kouli ci precizne usadit,...atd.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Ramones »

Já vím, ale relevantnost toho popisu je přinejmenším sporná a co posluchač, to jiné (zpravidla) vnímání. Chybí k tomu exaktní vyhodnocení.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jorma kabely

Příspěvek od -Kocour- »

Tak to bezesporu. Jen to je jaksi zbytecna snaha.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jorma kabely

Příspěvek od aretax »

zappa píše: 18 bře 2022 14:31 Ano, jsem smířen s podobnými příspěvky, ale musím se přiznat, že někdy už jsou tyhle reakce těžko stravitelné, a musím se hodně držet, abych nepřistoupil na jejich hru. Děkuji všem kdo chápe. Bylo by smutné bát se na HEF přispívat, aby nebyl terčem posměšků a kritik, bohužel slýchávám dost často, že tohle se právě děje, a radši nepřispívají. Trpělivost jednou může dojít a říct si UŽ DOST, TO STAČILO. :sad:
Obdivujem Tvoju trpezlivosť. Rád čítam Tvoje príspevky, ale ja som to už vzdal. Občas ma síce niektorý "inteligentný" príspevok nakopne, ale to naozaj iba občas. Držím Ti palce a gratulujem k Tvojej zostave a k poznaniu, že v zostave má na zvuk vplyv všetko, aj ten posledný detail, materiál podložiek, nožičiek atď.
P.S. Ešte pamätám, keď si na káble "neveril" a poistku si nahradil klincom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jorma kabely

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 18 bře 2022 20:06
zappa píše: 18 bře 2022 14:31 Ano, jsem smířen s podobnými příspěvky, ale musím se přiznat, že někdy už jsou tyhle reakce těžko stravitelné, a musím se hodně držet, abych nepřistoupil na jejich hru. Děkuji všem kdo chápe. Bylo by smutné bát se na HEF přispívat, aby nebyl terčem posměšků a kritik, bohužel slýchávám dost často, že tohle se právě děje, a radši nepřispívají. Trpělivost jednou může dojít a říct si UŽ DOST, TO STAČILO. :sad:
Obdivujem Tvoju trpezlivosť. Rád čítam Tvoje príspevky, ale ja som to už vzdal. Občas ma síce niektorý "inteligentný" príspevok nakopne, ale to naozaj iba občas. Držím Ti palce a gratulujem k Tvojej zostave a k poznaniu, že v zostave má na zvuk vplyv všetko, aj ten posledný detail, materiál podložiek, nožičiek atď.
P.S. Ešte pamätám, keď si na káble "neveril" a poistku si nahradil klincom.
Ano, byl jsem úplně začátečník, jsem rád, že i díky vám zkušenějším jsem nakonec prozřel. :thumbup: Tu trpělivost jsem se naučil v USA, tam jsem se zjistil, že musím pracovat s tím co je, a rozčilování ani naštvané reakce mi nepomůžou, naopak. I tak je to někdy těžké nepodlehnout primárním pudům. :ympeace:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
koudy42

Re: Jorma kabely

Příspěvek od koudy42 »

Kdyz vidim cenovku kabelu, tak primarni pud je, ze jde o sperk pro drahou polovicku nebo rektalni drazdlo, pripadne 2v1. :silent:
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Jorma kabely

Příspěvek od Fidji99 »

Jedna s najkrajsich veci na zivote v slobode je to, ze si kazdy moze minut svoje peniaze na to na co uzna za vhodne.

Na druhej strane - kable su len dalsia s tem, kde si kazdy kto chcel [cize na tomto fore skoro kazdy] uz na kable nazor spravil. Nejake presviedcanie, argumentacia na jednu alebo druhu stranu davno stratila zmysel [je to ako snazit sa presvedcit ruskeho dochodcu o putinovi]. A patri k dobrej vychove a nejakej tej zrelosti niektore veci jednoducho neriesit. Detto nema zmysel ani taka ta podprahova agresivita a povysenectvo ["no kto meslysi ZASADNI rozdil po otoceni pojistky/napajeni switche/noziciek na napajacej liste, tak ma malo rozlisujici aparat, ne jako my, co VIME"'], lebo tiez diskusiu nikam neposuva a casto to posobi, len ako nejaka potreba kompenzacie.

Kazdy nech si najde svoje stastie a spokojnost ako chce, ked si niekto vie hudbu lepsie vychutnat vdaka kablom znacky X, tak su to prenho dobre minute peniaze. Mne to moze byt uplne jedno, ked vdaka tomu napise tip na nejaku zaujimavu muziku, ktoru nepoznam, tak super.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Jorma kabely

Příspěvek od blesk666 »

Ja by som k tomu dodal, ze zvuk v audio zostave, kde je hlavny (alebo jediny) zdroj menit/prisposobivat viacerymi cestami:
-vymenou jedneho alebo viacerych komponentov vcitane repro
-akustickymi upravami
-frekvencnou a inou korekciou (casovou, fazovou) v digitalnej alebo analogovej domene
-roznymi formani resamplingu a pouzitych filtrov

Pokial sa vyssie uvedene uz nechce riesit mozu prist na rad kable (ale aj rozne podlozky, hlavne pod repro mozu priniest pocutelne zmeny). No a toto je Zappov pripad. Repro a vacsinu komponentov uz zda sa menit nechce a v niektorych pripadoch by nemal uz asi velmi ani za co lepsie (a co by mu aj viac vyhovovalo), akustiku v podstate detto. Tak nam zostavaju kable
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět