Wilson Benesch

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pytell »

Jak píše Žabiny, z praxe a několik desítek jsem jich zkompletoval --- dvojitá V1 výborná, ale když jsem zkompletoval trojitou , tak top a dle mě vynikající.

Nedávno jeden kolega prodával dvojitou za super cenu --- osazenou Banánky a vidličky Furutech rhodium.
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od B. M. C. G. »

Pamela :
Ty jsi začínal před cca 10ti lety s diskuzí na avmania ze ano?
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

No asi to bude daleko víc než 10 let, ale i na AV mania jsem kdysi občas zašel, spíš ale na hifipassion, nebo jak se to jmenovalo 🙄😂
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od B. M. C. G. »

Pamela píše: 17 úno 2022 15:53 No asi to bude daleko víc než 10 let, ale i na AV mania jsem kdysi občas zašel, spíš ale na hifipassion, nebo jak se to jmenovalo 🙄😂
Pamatuji si te dobře právě s Avmanie :mrgreen: Ještě s tvim kamarádem co hrál také na WB.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Janik »

@pamela Ja si ta tiež pamätám z avmanie :thumbup:. Myslím, že si mal Cambridge Audio k WB.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

Jo, kamaráda co má WB mám pořád 😉😂 I CA pořád k plné spokojenosti vlastním. Je už to vlastně taková "vintage" sestava 😂
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od B. M. C. G. »

Stále 851W monobloky? Nebo 840? Máš je po tuningu v CASEA?
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

Zatím jen 840, pomalu ale zvažuju že se někam posunu. Buď CASEA, nebo EDGE. Zatím to ale nehrotím, mám i jiné věci kam sypu peníze :crazy:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

"Pytel"
"dvojitá V1 výborná, ale když jsem zkompletoval trojitou , tak top a dle mě vynikající.
Nedávno jeden kolega prodával dvojitou za super cenu"
Děkuji že jsi zavítal. Předpokládám že mluvíš o Nordostu. Zaregistroval jsem někde takový prodej.
Když už jsi zavítal, měl bych pár dotazů :lol: Jestli odpovíš, nechám na tobě, ale asi nenajdu lepšího odborníka na dráty. (Teď se nepokouším lézt ti do zadku, jen konstatuji :lol: )
1) Jeden model Bi-wire drát vs 2x stejný model singl (většinou bývá bi-wi verze jen "rozpletený" singl na více žil (myslím si)
2)Jeden bi-wi drát vs dva singl za stejnou cenu ( tzn. 2 nižší singl modely vs jeden vyšší ve verzi bi-wi za stejné love)
3)Tvůj osobní typ na nějaký fakt skvělý drát (samozřejmě v mé cenovce a bi-wire, ať už jeden ve verzi bi-wi, nebo dva singl na každou bednu)
Do zkoušení jumperů už se mi nechce, jelikož to na mé sestavě nejde absolutně poznat. ( připouštím ale, že jsem možná jen netrefil ten správný jumper)
Předem díky za komenty a odpovědi.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

"B. M. C. G."
Jaký jsi míval dříve nick, určitě si vzpomenu :-?
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

Tak nějak jsem si vnitřně vsugeroval, že bych to mohl vyřešit dokoupením "Furutech Evolution II Speaker"
https://www.furutech.cz/produkt/evoluti ... peaker-04/
A udělat bi-wire z Reference III + Evolution II na každou bednu.
Finančně určitě dobré řešní, otázka jak by to vypadalo v praxi? Nemám možnost vyzkoušení. Leda by se našel někdo z OV kdo by byl ochoten
Evolution za úplatu na den zapůjčit. Jelikož bych sám taky nikomu drát nepůjčil (jsem puntíčkář), takže to beru jako nereálnou variantu :lol:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

Tak předpokládám že jsme tady už všichni "dospělí pánové"
Nepište mi SZ (samozřejmě, dík za ně), napište to tady, každý názor/pohled je přínos. Možná to zajímá víc lidí než to vypadá. Je to o debatě, ten ví tohle, tam ten zase něco jiného. Taky jsem si vyzkoušel spoustu věcí a asi bych výsledek neprezentoval z důvodu osočení že jsem chuj, ale jsme všichni
"hifisti" tak proč se nepodělit o zkušenosti, byť pro někoho těžko pochopitelné.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pytell »

Cituji :
1) Jeden model Bi-wire drát vs 2x stejný model singl (většinou bývá bi-wi verze jen "rozpletený" singl na více žil (myslím si)
2)Jeden bi-wi drát vs dva singl za stejnou cenu ( tzn. 2 nižší singl modely vs jeden vyšší ve verzi bi-wi za stejné love)
3)Tvůj osobní typ na nějaký fakt skvělý drát (samozřejmě v mé cenovce a bi-wire, ať už jeden ve verzi bi-wi, nebo dva singl na každou bednu)

Zkusím z praxe :

1) určitě 2 x stejný model

2) dva singl za přibližně stejnou nebo vyšší cenu

3) hodně záleží na tvé preferenci zvuku, jestli meď, hybrid nebo stříbro -- na trhu je neskutečný výběr od Supry , Audioquest, ViaBlue až po Nordost a jiné poté už předražené exotické kabely.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Vienna »

ad 1) souhlas s Pytllem
ad2) souhlas Pytllem. Ale treba VDH dela reprokabel, ktery jsou dva samostatne prameny, ale muzes je bud nechat volne vedle sebe, nebo navzajem splest do libovolne tesneho spletence. Rozdily jsou slyset.
ad3) to si musi kazdy vyzkouset. Podle me se v tomto radit vubec neda. Vyber obrovsky, drahota subjektivni, vysledek platny jen pro Tvuj system.
kychtax

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od kychtax »

Na Furutech Evo II jsem chvíli hrál a není vůbec špatný. Má svůj charakter, který když se sedne.. trochu rolloff na výškách a lehce zvýrazněný bas.
Podle mne v hladině do 30tis je výběr reprokabelů právě malý a bude to ještě horší. Koukal bych případně i po starších s tím, nechat kabely znovu (případně lépe) osadit. To jim může pomoci moc.
Anebo teď hurá pro tuto HGA 16
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 9804-x-16/
když si sedne, lepší kabel ze stejný peníz podle mne není. Mimochodem tam bych taky vyměnil konektory. Ty původní HGA za jednotky dolarů vs WBT. WBT je zcela někde jinde.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od F2014 »

Pytell píše: 18 úno 2022 08:19 Zkusím z praxe :
1) určitě 2 x stejný model
2) dva singl za přibližně stejnou nebo vyšší cenu
3) hodně záleží na tvé preferenci zvuku, jestli meď, hybrid nebo stříbro -- na trhu je neskutečný výběr od Supry , Audioquest, ViaBlue až po Nordost a jiné poté už předražené exotické kabely.
Za mne:
Ad 1) Souhlas.
Ad 2) Nesouhlas.
Ad 3) Souhlas.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od kychtax »

S propojkami je to na samostatné téma. :smile: Co dělá propojka a co jak je subjektivně vnímané. Z mého dosavadního pohledu propojka uklidnila zvuk. Ale uklidnila ve smyslu částečného rolloff na výškách a tím pádem posunutí hudební scény víc za bedny a zvýraznění jiných -středních a nízkých frekvencí. Ptám se sám sebe - je to správně? Chci tento úbytek/ korekci? Čili pro mne je to spíše měnič zvuku. Zatím. Až vyzkouším HE propojky (které zlepší, vhodněji zekvalizují zvuk lépe pro mé ucho :razz: ) třeba změním názor.
kychtax

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od kychtax »

zabiny007 píše: 17 úno 2022 10:31
Anebo cesta, kterou volilo více zdejších členů - úprava uvnitř a stažení pod jeden terminál. Ale to musíš vědět, že jsou to bedny "nafurt" :angel:
Já jsem měl své Virtuosy pod jeden terminál a nebylo to zvukově lepší. Bylo to vráceno zpět na dva terminály. Uměl bych popsat rozdíl ve zvuku.
Vysvětluji si to tak, že bedny byly laděné při použití dvou terminálů vč, originál propojek, na které mimochodem zatím hraju. Zajímavá podobná situace se zopakovala, v rámci úpravy beden v Xavian (zlepšení punche) byly bedny doplněné o sokl a zjevně laděné opět na soklu a hrotech. protože bez soků a bez hrotů (s cerabally na nerezu) je zvuk změněný tak, že to spolu slyšitelně nefunguje (dle mých dosavadních zjištění). Je to asi tím jak je "celý systém" znovu optimálně odladěný kontruktérem v daném prostředí/podmínkách (hroty, sokl). Změnou k "lepšímu" od těchto podmínek tak může být dosaženo opačného efektu - zhoršení zvuku. I když dle svých zkušeností a best practise člověk je přesvědčený, že koná správně. :smile:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

Díky všem za informace. Budu si muset udělat čas a zajít do studia něco vypůjčit a poslechnout.
Stejně mi nejde do hlavy proč mi pár cm jumperů tak degraduje zvuk druhého pásma :thumbdown:
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od B. M. C. G. »

Pamela píše: 18 úno 2022 19:06 Díky všem za informace. Budu si muset udělat čas a zajít do studia něco vypůjčit a poslechnout.
Stejně mi nejde do hlavy proč mi pár cm jumperů tak degraduje zvuk druhého pásma :thumbdown:
Můžeš to více rozebrat? A jak jsi k tomu vlastně došel?
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od B. M. C. G. »

B. M. C. G. píše: 20 úno 2022 15:00
Pamela píše: 18 úno 2022 19:06 Díky všem za informace. Budu si muset udělat čas a zajít do studia něco vypůjčit a poslechnout.
Stejně mi nejde do hlavy proč mi pár cm jumperů tak degraduje zvuk druhého pásma :thumbdown:


Můžeš to více rozebrat? A jak jsi k tomu vlastně došel?

Jaké používáš jumpery?
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

B. M. C. G.
Vždyť jsem to psal. Jumpery mám Furutech powerflux. došel jsem na to jednoduše, Připojím Reference III na konektory pro středobas a hrajou blbě výšky, dám kabel na konektory pro výšky a hraje blbě středobas. Výměna jumperů nejde poznat.
Pásmo ke kterému je připojen reprokabel, hraje (pro mně) skvěle, pásmo přes jumper blbě.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jak moc lpis na tech bednach?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

No jsou jen dvě možnosti proč se ptáš. :-? Buď mi poradíš prodej, nebo je dát někomu překuchat. Prodej nemá smysl, kupoval jsem je nové, dneska bych za ně dostal prd. Nějakému repasu taky nejsem nakloňen. Navíc jsem v mládí nedoufal že bych si je mohl někdy nové pořídit, takže je to takový splněný sen. Budu si muset udělat čas a vyzkoušet to bi-wire připojení. Škoda že už tady žádný vlastník WB nechodí, možná by mi to osvětlil.
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od B. M. C. G. »

Pamela píše: 20 úno 2022 21:37 B. M. C. G.
Vždyť jsem to psal. Jumpery mám Furutech powerflux. došel jsem na to jednoduše, Připojím Reference III na konektory pro středobas a hrajou blbě výšky, dám kabel na konektory pro výšky a hraje blbě středobas. Výměna jumperů nejde poznat.
Pásmo ke kterému je připojen reprokabel, hraje (pro mně) skvěle, pásmo přes jumper blbě.
V tom případě by bylo řešení 2x single wire, jak jsi psal. Pujc od někoho repro kabel a zapoj na výšky.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Fidji99 »

@Pamela - len taka blba otazka - a hralo ti to niekedy vobec dobre?
Ked ano tak sa k tomu vrat, aj keby to mali byt original plechy od WB.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

Tak jsem ještě, spíš pro pořádek zkusil jednu variantu zapojení. Čekal jsem že to bude buď špatné, nebo žádná změna.
Pustím to a nechápu vůbec nic :-? Hraje to skvěle! Výšky i středobas mají jen nepatrně méně dynamiky než když byly oba dráty na stejném pásmu.
Přikládám fotku jak jsem to nakonec zapojil, snad je poznat kam, kde, co. Vrchní konektory jsou výšky + -, spodní středobas + -
Další singl Reference zatím odložím na později, jsem teď naprosto spokojený :thumbup:
Co se v těch drátech děje, že se prohodí na jiný konektor a takové změny??? Rozhodně si nic nenamlouvám, mám sestavu dlouho, vím přesně jak hraje a každá malá změna mě hned praští do ucha.
20220221_200855.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od kychtax »

takže do kříže, jo?
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

Jedna žíla reprokabelu na výšky, druhá na středobas.
kychtax

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od kychtax »

Podívej se na mé propojky. "back to the roots". :smile: Zkouším a proti plechům jsou lepší. Dráty jsou super kvalitní (a drahé), to pozor. Kdo zná, ví.
porpojky.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od -Kocour- »

Aaa takze to klaplo, to je dobre. Ma teorie, terminaly nebo propojky co tam mas, jedno z toho silneji ovlivnuje zvuk, a jakmile jedno pasmo jde naprimo, a druhe pres propojky a opet dalsi terminaly, tak se charakter pasem rozjede. Pri zapojeni do krize se vliv terminalu a propojek zapocitava do obou pasem stejne, a i pres treba zmenu charakteru vlivem materialu zustane spojitost pasem. Podobne jsem to zazil u nekterych repraku, proste nektere vyskace a stredobasy si k sobe moc nesedly, kazdy samostatne velmi doby menic, ale dohromady vysledek divnej.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od efičák »

-Kocour- píše: 22 úno 2022 16:32 Aaa takze to klaplo, to je dobre. Ma teorie, terminaly nebo propojky co tam mas, jedno z toho silneji ovlivnuje zvuk, a jakmile jedno pasmo jde naprimo, a druhe pres propojky a opet dalsi terminaly, tak se charakter pasem rozjede. Pri zapojeni do krize se vliv terminalu a propojek zapocitava do obou pasem stejne, a i pres treba zmenu charakteru vlivem materialu zustane spojitost pasem. Podobne jsem to zazil u nekterych repraku, proste nektere vyskace a stredobasy si k sobe moc nesedly, kazdy samostatne velmi doby menic, ale dohromady vysledek divnej.
Kocourovo spojení pásem si užívám doma. (*) :thumbup:

Nač diamant či Beryllium, když to nepokračuje dolů. Raději hudbu co neštve.
Pak mi přijde fajn sestava co hraje obyčejné nahrávky. Nejen ty audiofilské.
Je to fajn koniček jen se nic nesmí přehánět.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

To je teda divné že si u WB za tolik let co to vyráběli nevšimli že vybrali nevhodné repráky které k sobě nepasují ? :-? :mrgreen:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od -Kocour- »

To nekdo nekde napsal?
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od efičák »

Pamela píše: 22 úno 2022 22:22 To je teda divné že si u WB za tolik let co to vyráběli nevšimli že vybrali nevhodné repráky které k sobě nepasují ? :-? :mrgreen:

Ja to nemyslim zle.
Ted jsou menice zamaskovane kreacemi.
U jedněch starsich použili WB Seas. U bastliru se o nich rika, ze cim novejsi modely, tim horsi vlastnosti.
Jde pouzit prumerne menice s dobrym vysledkem.
A popijet pina coladu s pocitem vytecne kvality.
Vse dobre, at slouzi.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od Pamela »

Taky to nemyslím nijak zle, jen forek :smile:
Výškáč je tenhle, kdysi jsem věděl i označení.(možná někdo bude vědět model) Chtěl jsem tenkrát vědět jak je výškáč chlazený (blbé zkušenosti s ferrofluidem) Nicméně výšky nevidím jako problém, navíc s tím čím výrobce reprosoustavy osadil nic nenadělám.
20220223_113343.jpg
Jen mě překvapilo že různé laborování s připojením jedním drátem tak výrazně ovlivňuje zvuk.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od kychtax »

:thumbup:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od -Kocour- »

Osadil to dobre, ten vyskac bude Scan Speak 9700, pripadne si ho lehce upravili, treba jinou komorou. A FF myslim nema. FF ma 9500 jestli si dobre pamatuju.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od efičák »

Scan Speak ? Vynikající ! :thumbup:
To bych mohl.
Tvl. Kocour koukne na fotku a rozezna model. Vzdyt Scanspeak dela prehrsel vysek a na prvni pohled se lisi jen Ring Radiatory. A tech je taky hodne. :idea:
Famfarove a hezke bedny.
Zvuk dobrý - všechno dobré
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Wilson Benesch

Příspěvek od blesk666 »

moze to byt 2904/9500, 2905/9500 (ferofluid) alebo ako pise Kocour 2905/9700 ktory ferofluid uz nema
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět