Hifiman Arya

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Hifiman Arya

Příspěvek od Yngwie »

Dostaly se mi v rámci hledání těch správných sluchátek k Leben CS-600X do ruky Hifiman Arya (V2 nebo prostě revize původního modelu). Zvukově jsou to moc pěkná sluchátka. Krátkou dobu po opravdu dobrých (a hlavně hodně drahých T+A) si Hifimany neutrhly ostudu. S lampou s Arya pěkně rozumí a Leben je umí velmi dobře rozehrát. Basy mají lepší než T+A. Scéna je podle mého lepší než levnějšího modelu T+A, ale na roztříděný a hloubku top modelu od T+A to nemá (ale srovnáváme tady téměř 3x dražší sluchátka). Co je hodně důležité, alespoň pro mě, že Arya neunavují a nenašel jsem moc muziky, kde by poslech nebyl příjemný. Jsou tady trošku prezentnější středy (moc jsem nezkoumal, kde je ten hrb ... někde mezi 3-5kHz), což většinou nevadí, ale přeci je puristi by mohli být zklamáni.

* komfort je velmi dobrý
* hmotnost vcelku přátelská
* univerzální napříč žánry
* přivítal bych delší kabel (Forza Audio Works to jistí)
* Hrb na vyšší středech
* Pěkná hluboká scéna s výborným rozlišením
* náročné na zesilovač

Trošku si říkám, že ještě než se rozhodnu, tak bych rád slyšel Meze Empyryan, Audeze LCD 3 a Hifiman HE1000SE. Arya má vcelku ještě přátelskou cenu.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od Janik »

hifiman su spickove cinske sluchadla...ich modely uz nejaky ten rok patria v kazdej triede aj highend k top.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od YamahaMan »

:clap:
Vďaka za výbornú recenziu a osobnú skúsenosť.
Tento typ som neskúšal ale Hifiman je veľmi zaujímavá značka aj čo sa týka konštrukcie.
Môj limit na sluchátka /mušle/bol a je 1,5K, takže skúsim časom zohnať a vyskúšať.
Ináč, minulý víkend som mal Focal Clear. Nie sú to Utopie ale zvuk za tie peniaze výborný.
Trocha mi vadil ten polstrovaný mostík, ktorý už bol aj pomerne zašpinený a časom sa asi začne odlupovať.
Toto sa mi viac páči na tých Hifiman-och.
V tejto cenovej hladine sa to zahustilo a bude ťažké si vybrať...
Ps.: Denon AH-D9200 tiež stoja za skúšku.
:thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od Yngwie »

YamahaMan píše: 04 kvě 2021 07:05 :clap:
Vďaka za výbornú recenziu a osobnú skúsenosť.
Tento typ som neskúšal ale Hifiman je veľmi zaujímavá značka aj čo sa týka konštrukcie.
Môj limit na sluchátka /mušle/bol a je 1,5K, takže skúsim časom zohnať a vyskúšať.
Ináč, minulý víkend som mal Focal Clear. Nie sú to Utopie ale zvuk za tie peniaze výborný.
Trocha mi vadil ten polstrovaný mostík, ktorý už bol aj pomerne zašpinený a časom sa asi začne odlupovať.
Toto sa mi viac páči na tých Hifiman-och.
V tejto cenovej hladine sa to zahustilo a bude ťažké si vybrať...
Ps.: Denon AH-D9200 tiež stoja za skúšku.
:thumbup:
Dík. Moc rád bych vyzkoušel Audeze LCD3 a případně ty HE1000SE. Uzavřenky sice neruší, ale nějak se vytrácí ten prostor a vzduch z poslechu. Denon 9200 bych rád slyšel samozřejmě.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od YamahaMan »

Yngwie píše: 04 kvě 2021 12:18
YamahaMan píše: 04 kvě 2021 07:05 :clap:
Vďaka za výbornú recenziu a osobnú skúsenosť.
Tento typ som neskúšal ale Hifiman je veľmi zaujímavá značka aj čo sa týka konštrukcie.
Môj limit na sluchátka /mušle/bol a je 1,5K, takže skúsim časom zohnať a vyskúšať.
Ináč, minulý víkend som mal Focal Clear. Nie sú to Utopie ale zvuk za tie peniaze výborný.
Trocha mi vadil ten polstrovaný mostík, ktorý už bol aj pomerne zašpinený a časom sa asi začne odlupovať.
Toto sa mi viac páči na tých Hifiman-och.
V tejto cenovej hladine sa to zahustilo a bude ťažké si vybrať...
Ps.: Denon AH-D9200 tiež stoja za skúšku.
:thumbup:
Dík. Moc rád bych vyzkoušel Audeze LCD3 a případně ty HE1000SE. Uzavřenky sice neruší, ale nějak se vytrácí ten prostor a vzduch z poslechu. Denon 9200 bych rád slyšel samozřejmě.
Ahoj,
tak nakoniec po asi pol roku váhania, testovania, pokusov aj omylov som šťastným majiteľom HiFiManov. Otvorenky HS400i /nie SE/s ochranou hlavového mosta, lepším 1,5m káblom a návykovými semišovými náušníkmi. Sú dnes nezohnateľné a som rád, že sa mi ich podarilo na nete nájsť.
Zároveň som kúpil excelentný sluchátkový mini zosik s DACom Shanling UA2. Po nainštalovaní softu a pripojení som nechápal čo z toho lezie...
Sú samozrejme lepšie ale za tú cenu nie je čo riešiť.
Sorry za OT.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od YamahaMan »

Nebudem zakladať novú tému nakoľko to patrí k uvedenej značke.
Nastal čas sa posunúť ďalej, preto som po viacerých skúškach rôznych značiek kúpil zase HiFimAN-y Edition XS.
Zároveň som pozeral na nete ako ochrániť hlavový most proti poškodenie a mastnote a našiel som výbornú vychytávku.
Dávam do pléna:

https://customcans.co.uk/shop/product/h ... p-diy-mod/
Jenda51
Příspěvky: 9
Registrován: 10 říj 2022 00:14

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od Jenda51 »

YamahaMan píše: 23 bře 2024 20:29 Nebudem zakladať novú tému nakoľko to patrí k uvedenej značke.
Nastal čas sa posunúť ďalej, preto som po viacerých skúškach rôznych značiek kúpil zase HiFimAN-y Edition XS.
Zároveň som pozeral na nete ako ochrániť hlavový most proti poškodenie a mastnote a našiel som výbornú vychytávku.
Dávam do pléna:

https://customcans.co.uk/shop/product/h ... p-diy-mod/
Ahoj, nedávno jsem zakoupil od Hifiman tato magnetoplanární sluchátka a velká spokojenost. Jak sis polepšil s novým modelem ty? :thumbup:
https://www.voix.cz/uzavrena-konstrukce ... gI_sfD_BwE
17268-3_hifiman-sundara-s-uzavrenou-ozvucnici.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
matus_pigy
Příspěvky: 162
Registrován: 25 pro 2019 23:22

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od matus_pigy »

Ahojte chalani,mam doma Anandy na Hugo TT2 a zvuk je vyborny.Ak by som mal zostat pri sluchadlach tak asi pri tejto znacke ale teda vyssie modely.
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> Chord Hugo TT2 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda s Chordom; Apple Airpods 3th. gen.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od YamahaMan »

Jenda51 píše: 23 bře 2024 20:50
YamahaMan píše: 23 bře 2024 20:29 Nebudem zakladať novú tému nakoľko to patrí k uvedenej značke.
Nastal čas sa posunúť ďalej, preto som po viacerých skúškach rôznych značiek kúpil zase HiFimAN-y Edition XS.
Zároveň som pozeral na nete ako ochrániť hlavový most proti poškodenie a mastnote a našiel som výbornú vychytávku.
Dávam do pléna:

https://customcans.co.uk/shop/product/h ... p-diy-mod/
Ahoj, nedávno jsem zakoupil od Hifiman tato magnetoplanární sluchátka a velká spokojenost. Jak sis polepšil s novým modelem ty? :thumbup:
https://www.voix.cz/uzavrena-konstrukce ... gI_sfD_BwE

17268-3_hifiman-sundara-s-uzavrenou-ozvucnici.jpg
Ako som písal. Vyskúšal som viac modelov aj značiek /Mezze 99, Ollo S4R, HifiMan Deva a ešte klasika AKG a Sennheiser/.
Zvukovo mi ku FLAC súborom z telefónu spolu so Shanling UA2 najlepšie sadli XS-ky.
Skúšal som to aj na veľký jack cez zosik z gramca a veľká spokojnosť.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od YamahaMan »

Ešte doplním, na moje pomerne veľké uši mi vyhovuje aj tvar mušlí.
lada5
Příspěvky: 26
Registrován: 04 kvě 2020 20:13

Re: Hifiman Arya

Příspěvek od lada5 »

matus_pigy píše: 23 bře 2024 20:55 Ahojte chalani,mam doma Anandy na Hugo TT2 a zvuk je vyborny.Ak by som mal zostat pri sluchadlach tak asi pri tejto znacke ale teda vyssie modely.
Dovolil bych si doporučit poslední revizi Hifimanů he 1000 nevím jestli je to v2 se nebo tak nějak ale hraje to dobře. :smile:
Odpovědět