Propojení dvou avr.

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
sumec12
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022 11:37

Propojení dvou avr.

Příspěvek od sumec12 »

Zdarec, každou chvíli očekávám novej avr Marantz RS 6015 který umožnuje z 9.2K rozšíření na 11.2K. Chtěl bych k tomuto rozšíření použít můj stávající avr Harman Kardon 235. Můžete mi prosím poradit jak to mám propojit mezi sebou ? Pochopil jsem, že do Marantz přes pre out, ale nevím kam zapojit do Harmana Děkuji.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od Fidji99 »

Urob to ako clovek - normalne tak ako sa to ma - pripoj tam nejaky exteny koncak. Nejake Dcko, najlepsie na fronty.
Taketo krkolomne riesenia ako mas v hlave - to nezykne dobre fungovat. Nechaj ten HK odist do dochodku.

Ale neviem aku mas zostavu teraz - ale ked rozmyslas nad atmosom - 5.2.4 je pre vacsinu ludi dostatocujuca konfiguracia., Mozno nakoniec zistis, ze ti tych 9 kanalov staci.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
sumec12
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022 11:37

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od sumec12 »

Fidji99 píše: 16 led 2022 19:04 Urob to ako clovek - normalne tak ako sa to ma - pripoj tam nejaky exteny koncak. Nejake Dcko, najlepsie na fronty.
Taketo krkolomne riesenia ako mas v hlave - to nezykne dobre fungovat. Nechaj ten HK odist do dochodku.

Ale neviem aku mas zostavu teraz - ale ked rozmyslas nad atmosom - 5.2.4 je pre vacsinu ludi dostatocujuca konfiguracia., Mozno nakoniec zistis, ze ti tych 9 kanalov staci.
Nemám už love abych mohl koupit nějakej koncák. Jestli to ten HK umožnuje tak nevím proč bych měl dokupovat další krám. Pokud ne tak mi nic jinýho nezbyde než hrát na 9.2.Raději mi někdo poradte jestli to vůbec jde vůbec se v tomhle nevyznám.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od dvader »

A máš takovou místnost a takové repro, abys ten přechod z 9.2 na 11.2 vůbec poznal?
sumec12
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022 11:37

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od sumec12 »

dvader píše: 16 led 2022 19:51 A máš takovou místnost a takové repro, abys ten přechod z 9.2 na 11.2 vůbec poznal?
Prosím Vás neřešte jakou mám místnost atd. Já chci jen vědět jestli to jde mezi těma avr propojit aby ten Marantz hrál 11.2. To chcu tak moc?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od terahera »

Tak to zkus a uvidíš,to bude nejlepší zkušenost,než zjišťovat teorie na fóru,máš,nebo budeš mít ty přístroje doma,tak není co řešit :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od Quentin »

...asi ani pořádně nevíš, co vlastně máš na cestě, že jo?! :-?
:arrow:
XL_sr6015_N_b_re.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od terahera »

Podle dota zde,se to dá předpokládat :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od Fidji99 »

sumec12 píše: 16 led 2022 20:11
dvader píše: 16 led 2022 19:51 A máš takovou místnost a takové repro, abys ten přechod z 9.2 na 11.2 vůbec poznal?
Prosím Vás neřešte jakou mám místnost atd. Já chci jen vědět jestli to jde mezi těma avr propojit aby ten Marantz hrál 11.2. To chcu tak moc?
Kratka odpoved - napoj to hocikde do audio-in [napr. CD].
Vysledok bude v lepsom pripade zly, v horsom pripade priserny [z technikcy uplne jednoduchych dovodov, ktore sa mi nechce rozpisovat - kedze neziadas o radu v tomto smere]

Ono by pomohlo, keby si sa rozpisal o veciach typu pocer repro, ktore mas/planujes, velkost miestnosti atd. Vtedy sa da poradit uz relativne rozumne. V momente ako sa dostavas nad zakladne 5.1 tych moznosti je vela - a vela z nich je zlych.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
sumec12
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022 11:37

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od sumec12 »

Fidji99 píše: 17 led 2022 07:08
sumec12 píše: 16 led 2022 20:11
dvader píše: 16 led 2022 19:51 A máš takovou místnost a takové repro, abys ten přechod z 9.2 na 11.2 vůbec poznal?
Prosím Vás neřešte jakou mám místnost atd. Já chci jen vědět jestli to jde mezi těma avr propojit aby ten Marantz hrál 11.2. To chcu tak moc?
Kratka odpoved - napoj to hocikde do audio-in [napr. CD].
Vysledok bude v lepsom pripade zly, v horsom pripade priserny [z technikcy uplne jednoduchych dovodov, ktore sa mi nechce rozpisovat - kedze neziadas o radu v tomto smere]

Ono by pomohlo, keby si sa rozpisal o veciach typu pocer repro, ktore mas/planujes, velkost miestnosti atd. Vtedy sa da poradit uz relativne rozumne. V momente ako sa dostavas nad zakladne 5.1 tych moznosti je vela - a vela z nich je zlych.
Ok dík vyskouším. Docela by mne zajímalo jaký konkrétní vliv má moje dotazované propojení na velikost místnosti a počet a typ repro to by mne opravdu zajímalo. Tak budiž.Místnost 7x4,4m, přední repro Heco Celan 700, centr Magnat vintage6, zadní 4x Heco Aurora 300 a sub Magnat Alpha 38A .Horní repro 4x Magnat THX SELECT R200. Hodlám hrát 9.1 v případě 11.1 Proto jsem se ptal jestli HK půjde použít jako koncák pro rozšíření Marantze na 11.1 a jak to propojit.
Quentin

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od Quentin »

Vůbec Tě nechápu! Ten Marantz má 11 koncáků. Proč chceš pořád propojovat dva AV recievery, aby jsi měl 11.2(11.1)?!
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od Fidji99 »

@quentin - ma pravdu je to 11 kanalovy procesor s 9 koncakmi.

@sumec- pri 7x4.4 ma 7.1.4 zmysel, ked sedis v priestore (vies dat surround backy na zadnu stenu stenu), 4 height speakers su tiez tak akurat. mam podobny setup, akurat trochu viac subov.

Problem je napasovanie hlasitosti na seba, a druha vec - ono ti ten Marantz pri 9 kanaloch pojde tak na 50% vykonu udavaneho na 2 kanalovy. (Mozno aj menej). Neviem, ako funguje ten HK - ale ma tam nejaky vstup direct-in - tam by som skusil nasukat napriklad tie 4 heighty (tie su najmenej kriticke na kvalitu)

Ked to bude moc zle - tak je lepsie hrat 5.1.4 ako 7.1.2 , teda ked ti ide o Atmos. A daj vrchne nad fronty a nad surroundy (nie surround backy (ked mozes)

Ked budes rozmyslat nad upgradom- dokup si dalsi sub, a nejaky koncak z druhej ruky, nech sa toho krkolomneho zapojenia zbavis.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
sumec12
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022 11:37

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od sumec12 »

Quentin píše: 17 led 2022 19:26 Vůbec Tě nechápu! Ten Marantz má 11 koncáků. Proč chceš pořád propojovat dva AV recievery, aby jsi měl 11.2(11.1)?!
Nemá jen 9.2 viz třeba tady https://perfectacoustic.cz/marantz-sr6015/
I prodejce mi napsal, že pro 11.2 budu muset připojit koncák.
Quentin

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od Quentin »

Tak potom nechápu poslední dva páry terminálů :-?
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

"Kratka odpoved - napoj to hocikde do audio-in [napr. CD].
Vysledok bude v lepsom pripade zly, v horsom pripade priserny [z technikcy uplne jednoduchych dovodov, ktore sa mi nechce rozpisovat - kedze neziadas o radu v tomto smere]"

To je prosím pekne pekná blbosť. Načo by to robil? Marantz má predsa sadu RCA označenú ako "Pre out"
https://www.marantz.com/sk-sk/shop/avre ... #gallery-7
a Harman má zase sadu RCA označenú ako "Direct in"
https://www.mall.sk/av-prijimace-zosiln ... parameters
Tak by to mohol vedieť prepojiť aj netechnik pocitár.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od Fidji99 »

@bubuxin - pisem to v tom druhom prispevku

Ale - nepoznam tie Harmany a vyzera to byt stroj s casov pred HDMI - pocitam, ze ten direct in bude na priamy vstup s nejakeho DVD playera, ako bolo v tej dobe dobrym zvykom. Mozem sa mylit ale nevyzera to ako priamy vstup na koncak, stale to podla mna pojde cez pre-ampovu cast.

Ak by to tak bolo, tak to je jedno, ked chce zapojit len 2 kanaly, a aspon nebude receiver zblbmuty, ze preco ma len 2 surroundy.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
sumec12
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022 11:37

Re: Propojení dvou avr.

Příspěvek od sumec12 »

Fidji99 píše: 17 led 2022 20:18 @quentin - ma pravdu je to 11 kanalovy procesor s 9 koncakmi.

@sumec- pri 7x4.4 ma 7.1.4 zmysel, ked sedis v priestore (vies dat surround backy na zadnu stenu stenu), 4 height speakers su tiez tak akurat. mam podobny setup, akurat trochu viac subov.

Problem je napasovanie hlasitosti na seba, a druha vec - ono ti ten Marantz pri 9 kanaloch pojde tak na 50% vykonu udavaneho na 2 kanalovy. (Mozno aj menej). Neviem, ako funguje ten HK - ale ma tam nejaky vstup direct-in - tam by som skusil nasukat napriklad tie 4 heighty (tie su najmenej kriticke na kvalitu)

Ked to bude moc zle - tak je lepsie hrat 5.1.4 ako 7.1.2 , teda ked ti ide o Atmos. A daj vrchne nad fronty a nad surroundy (nie surround backy (ked mozes)

Ked budes rozmyslat nad upgradom- dokup si dalsi sub, a nejaky koncak z druhej ruky, nech sa toho krkolomneho zapojenia zbavis.
Ano jde mi převážně o Atmos. Další sub není problém mám ještě Magnat Vertical Needle SUB 25A. Zadní Back můžu vbez problému umístnit za hlavu do obývací stěny.Takže můžu hrát 7.2.4 Myslím, ale že dva sub jsou zbytečné po vyskoušení uvidím.Prodejce mi napsal toto viz níže. Koncák nemám tak mne napadlo použít ten HK. Proto jsem se tady ptal zda to lze a jak. Tady máš ještě ten popis toho HK.Pocet kanalov 7.1
Stereo-Vykon 65 Watt @ 8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, THD: 0,07%
Surround-Vykon 50 Watt @ 8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, THD: 0,07%
Surround Sound DTS ES®, DTS Neo:6, Dolby Digital®, Dolby Pro Logic II, THX EX®

Inputs / Outputs
Vstupy-Vzadu 2 x Digital, koaxial, 2 x Digital, opticky, 2 x Komponentny, 4 x Composit (Video), 4 x S-Video, 6 x RCA (2 Audio-Kanaly)
Vystupy-Vzadu 1 x Digital, koaxial, 1 x Digital, optisch, 1 x Komponenten, 3 x Composite (Video), 3 x RCA (2 Audio-Kanaly), 3 x S-Video
Vstupy-Vpredu 1 x Compositny, 1 x Koaxial, 1 x Sluchatka, 1 x Opticky, 1 x S-Video
Analogove Surround-Vstupy 1 x 7/1 Kanaly

Impedancia 8 Ohm

Avr Marantz RS6015 má zabudováno "jen" devět koncových zesilovačů, takže na ně můžete připojit až devět reprosoustav a k tomu dva aktivní subwoofery, mající zesilovač zabudovaný v sobě. Proto se přístroje označují jako 9.2. Nicméně jejich předzesilovačová část (včetně DSP) dokáže zpracovávat až 11.2 - pro takovou konfiguraci byste ale již musel přikoupit nějaký dvoukanálový koncový zesilovač, který pak k přístroji připojíte do zdířek nezesíleného výstupu PRE-OUT.
Odpovědět