Roth new model range

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Roth new model range

Příspěvek od Rothaudio »

Dovoluji si v rychlosti představit novou modelovou řadu Silver Gate.

Vždy se bude jednat o ucelenou řadu tj signálové kabely, reproduktorové, napájecí atd

V příloze zasílám XLR kabel, který má již velmi dobré ohlasy u nadšených hifistů. Koncept kabelu je netradiční. Vodiče jsou z postříbřené mědi.
Konektory Furutech ve verzi Gold či Rhodium


Více informací dodáme později
PSX_20211125_144429.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Roth new model range

Příspěvek od Pitbull »

Proč někdo nezařízne reklamu?
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Roth new model range

Příspěvek od tomiik »

Pitbull píše: 25 lis 2021 22:13 Proč někdo nezařízne reklamu?
Třeba proto, že jsou tu uživatelé, kteří se rádi dozví o novinkách.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Roth new model range

Příspěvek od PTK »

Přesně tak!
Většina uživatelů si ráda něco přečte o velmi kvalitních produktech firmy Roth audio a dalších šikovných českých/slovenských firem. Otravné trolení napříč všemi vlákny ovšem není příjemné čtení.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Roth new model range

Příspěvek od kulich »

Za mně je taky přínosem na tomto fóru, že se dozvím o novinkách a zajímavostech, nevím proč bychom se k těmto informacím měli dostávat oklikou??
Nechápu že to někomu vadí.
Vždyť fórum je od toho ne???
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Roth new model range

Příspěvek od PTK »

A nebylo by rozumnější zaříznout otravného čokla?
Teda pardon - chtěl jsem samozřejmě napsat trola.. =))
kychtax

Re: Roth new model range

Příspěvek od kychtax »

zajímavý počin. Vypadá to na dva samostatné páry vodiču a G pro +a-.
Možná dokonce dva koaxy. Kreativitě se meze nekladou. :thumbup:
Pitbul, tady reklama výrobců/prodejců nevadí. Spletl sis forum :angel:
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Roth new model range

Příspěvek od psyloelf »

Docela by mě zajímalo jaká měď a jaké stříbro a také něco trochu ke konstrukci, jestli to není obchodní tajemství. Konektory už známe :), tam nelze říct ani popel.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Roth new model range

Příspěvek od PítrsPraha »

Pitbull píše: 25 lis 2021 22:13 Proč někdo nezařízne reklamu?
A proč by měl zaříznout :shock: ? Tady naštěstí nikomu nevadí, že někdo něco smysluplného dělá a věcně o tom informuje. Tedy až na jediného hloupého trola.
Bylo by zábavné pozorovat, jak i v reálném životě třeba v hospodě mermomocí sedíš u stolu s mnoha lidmi, kteří se ti oprávněně smějou.

Rothaudio:
Kabely zajímavé a jsem taky zvědav na doplňující info, viz výše.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: Roth new model range

Příspěvek od kychtax »

pitrs, každý skeptik je kořením fora. Pokud navíc není vulgární, je to další plus. :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Roth new model range

Příspěvek od fox »

PítrsPraha píše: 26 lis 2021 10:25
Pitbull píše: 25 lis 2021 22:13 Proč někdo nezařízne reklamu?
A proč by měl zaříznout :shock: ? Tady naštěstí nikomu nevadí, že někdo něco smysluplného dělá a věcně o tom informuje. Tedy až na jediného hloupého trola.
Bylo by zábavné pozorovat, jak i v reálném životě třeba v hospodě mermomocí sedíš u stolu s mnoha lidmi, kteří se ti oprávněně smějou.

Rothaudio:
Kabely zajímavé a jsem taky zvědav na doplňující info, viz výše.
V hospodě by se mu dlouho nesmáli. Kdyby pořád otravoval, dostal by hned do držky. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
kychtax

Re: Roth new model range

Příspěvek od kychtax »

Fox, horší by bylo pokud by těch skeptiků tam sedělo víc. Třeba měli rovnou svůj stůl, aby to nedopadlo jak v Slavnostech sněženek :lol:
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Roth new model range

Příspěvek od Pitbull »

Než jsem napsal krátkou větu jako odpověď pod založené vlákno, tak jsem si prošel příspěvky od uživatele rothaudio.
Z posledních pěti příspěvků jsou 4 inzertní, pochopitelně inzerce směřuje na rothaudio. Další příspěvek je propagace politické strany.
Já si umím vyhledat nabídku kabelu, který potřebuji, nemusí mi to někdo nýtovat do hlavy na diskusním fóru. Navíc je to ošetřené v pravidlech fóra.
Někteří to mají zřejmě evidentně jinak.
(Proti uživateli rothaudio nemám vůbec nic osobního, diskutuji jen k podstatě věci)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roth new model range

Příspěvek od Dieter Burmester »

kychtax píše: 26 lis 2021 15:25 Fox, horší by bylo pokud by těch skeptiků tam sedělo víc. Třeba měli rovnou svůj stůl, aby to nedopadlo jak v Slavnostech sněženek :lol:
Spise slavnosti Slovanetu.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Roth new model range

Příspěvek od fox »

kychtax píše: 26 lis 2021 15:25 Fox, horší by bylo pokud by těch skeptiků tam sedělo víc. Třeba měli rovnou svůj stůl, aby to nedopadlo jak v Slavnostech sněženek :lol:
Zelíčko ! - Šípková ! :lol: :lol: :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth new model range

Příspěvek od Rothaudio »

Dovoluji si vložit recenzi na nové XLR kabely od Pavla Kolaříka, který sem nechodí.

Poslední komponentou, o které jsem věděl, že je pro můj sluchátkový řetězec (cenová relace půl milionu, viz níže) určitým limitem, byly signálové XLR kabely mezi převodníkem a zesilovačem.
Po zakoupení Topping A90 (bez ohledu na cenu jeden z nejlepších sluchátkových zesilovačů současnosti) jsem proti sobě postavil trojici XLR kabelů. AudioQuest Water (17k), AudioQuest Earth (30k) a QED Reference 40 (4,5k). Poslední jmenovaný mi svým výkonem vyrazil dech. Za zlomek ceny totiž nabídl zvuk, který bych po technické stránce zařadil někam mezi Water a Earth. Ale spíš blíže k Water. S kabelem Earth má zase více společného v rovině tonality, respektive v poměru zastoupení basů, středů a výšek. Takže jsem ty dva AudioQuesty hodně rychle vrátil a ponechal si QED.
Nicméně mi to nedalo a postupně jsem proti QED vytáhl už rovnou brutální kalibr v podobě Nordost Tyr 2 (50k), AudioQuest Fire (70k) a Chord Sarum T (97k) a s velkou nelibostí (vzhledem k jejich nehezkým cenám) musel konstatovat, že všechny tři jej v rovině technické kvality zvuku na hlavu poráží. Přesto má ale podle mě každý z těch tří určitou slabinu.
Tyr 2 je stejně jako ostatní Nordosty tonálně přesvětlený, a to tak moc, že se mi jeho zvuk jako celek vlastně nelíbí. To ale neznamená, že na určitých sestavách nebude znít fantasticky. Osobní zkušenost sice nemám, ale předpokládám, že se bude skvěle hodit do temně znějící sestavy.
Fire naproti tomu tíhne k nižším pásmům. Basům i nižším středům dodává větší váhu, ale překvapivě to moc nejde na úkor transparentnosti, která i tak zůstává na velmi vysoké úrovni. Tento kabel si velmi dobře dovedu představit v kombinaci s prvotřídními elektronkovými zesilovači, které právě oproti tranzistorovým ztrácí v oblasti basu.
První věc, která mi v souvislosti se Sarum T přijde na mysl, je spojení "krystalicky čistý a vyvážený zvuk". Po zvukové stránce mu nemám co vytknout. Je opravdu moc skvělý. Co je tedy jeho slabinou? Šílená pořizovací cena. Dát 100 tisíc za půlmetrový kabel, to je i na mě hodně silná káva. Přesto jsem ale tuto možnost opravdu vážně zvažoval.
Avšak čirou náhodou jsem minulý týden měl tu čest jako první vyzkoušet horkou novinku, Roth Silver Gate XLR, od Miroslava Rotha (Roth Audio), který se mimo jiné zabývá právě výrobou highendových kabelů všeho druhu.
Roth Silver Gate stejně jako výše zmiňovaná trojice nabídne po technické stránce dramaticky lepší zvuk než QED Reference 40.
Konkrétně:
- je tonálně vyváženější; QED totiž trochu akcentuje basy a výšky na úkor středů, ale tady musím znovu výslovně dodat, že z výše zmiňovaných platí tonální vyváženost pouze pro Sarum T a Roth Silver Gate;
- basy a středy mají znatelně lepší texturu, jsou dynamičtější, respektive výbušnější, ale současně mnohem lépe kontrolované;
- má znatelně lepší prostorové vnímání hudební scény, která je posazena trochu dále od posluchače a je plastičtější, respektive trojrozměrnější;
- nástroje mají výrazně přesnější kontury.

Celkový charakter Roth Silver Gate je velmi podobný k Sarum T. Bohužel jsem neměl možnost přímého srovnání, ale po paměti si troufám říct, že jediný rozdíl spočívá v maličko čistším přednesu ve prospěch Sarum T. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Silver Gate stojí pouhou pětinu co Sarum T, takže asi není, nad čím přemýšlet... Roth Silver Gate XLR má tedy mé maximální doporučení.
Sluchátkový řetězec:
Síťový filtr: AudioQuest Thunder > AudioQuest Niagara 1200
Data: Mac Mini M1 > Roon > AudioQuest JitterBug > AudioQuest Diamond USB > Chord Hugo M Scaler > Chord Shawline BNC (Dual)
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2 > Roth Silver Gate XLR > Topping A90 (s AudioQuest NRG-Z3)
Sluchátka: Meze Elite (Silver Plated PCUHD XLR)
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Roth new model range

Příspěvek od tomiik »

Poté, co jsem měl možnost si u sebe zkusit prototyp, jsem si u p. Rotha objednal jeho nové XLR Silver Gate. Proti původní verzi jsem si je nechal osadit konektory ETI Kryo. Mám je doma necelý týden a jsem velice spokojený. Nahradily u mne Oyaide 910, zkoušel jsem Crystal Cable, Nordost TYR 2, a AAI Maestoso. Všechny výborné a velmi drahé. Silver Gate vřele doporučuji k vyzkoušení všem, kteří plánují nákup signálových kabelů.
2771EB87-46AC-4711-89C0-2871FE5B37D9.jpeg
B4398D53-1338-4D68-84E7-53ABBE52EEAD.jpeg
9E888BCB-B369-48ED-9229-F5A6A088570C.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth new model range

Příspěvek od F2014 »

@tomiik: Kdybys pominul cenu, který z uvedených kabelů bys preferoval?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Roth new model range

Příspěvek od tomiik »

F2014 píše: 15 pro 2021 20:00 @tomiik: Kdybys pominul cenu, který z uvedených kabelů bys preferoval?
Crystal Cable Ultra Diamond… o nos..
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Roth new model range

Příspěvek od Looker1 »

Také jsem zkoušel prototypy Silver Gate pana Rotha. Na první dobrou "vyhnaly" z mého audiosystému Audioquest Water (člověk by řekl, že když je stejná cenová úroveň, bude podobná i úroveň zvuku. Jak jsem se mýlil!!) a objednal jsem si Silver Gate. Momentálně si užívám již vlastní kabely.
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth new model range

Příspěvek od Rothaudio »

Zde je první foto nového reprokabelu z řady Silver Gate
Konstrukčně se jedná o unikátní kabel. Vzduchové dielektrikum, masivní průřez a kvalitní konektory to dohromady dává nový etalon střední třídy.
Silver gate speaker cable web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Roth new model range

Příspěvek od Looker1 »

:thumbup: Budou nějaké srovnávací testy? Věřím, že se máme opět na co těšit!
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth new model range

Příspěvek od Rothaudio »

Pokud se najde s čím porovnat, tak rád se přidám. Jsem otevřený každému testu. Mám tu QED Supremus či Neotech
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth new model range

Příspěvek od Rothaudio »

Zdravím všechny nadšené hifisty

Úspěšný model Silver Gate ve verzi XLR má silnějšího bratra. Pracovní verze Silver Gate Max
Je to opravdový Macek :)

Vodiče jsou ploché a dielektrikum je vzduch
Rád porovnám s kabely kategorie 100tis korun a výše.

Děkuji
PSX_20220630_231002.jpg
PSX_20220630_230723.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth new model range

Příspěvek od Rothaudio »

Přeji pěkný den,

Vkládám recenzi od pana Březiny na reproduktorový kabel Silver Gate ve verzi Light

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... gate-light
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth new model range

Příspěvek od Rothaudio »

Hezký den přeji,

dovoluji si upozornit na lednovou akci, na naše oblíbené kabely.
Věříme, že si zde také mohou najít nové majitele

https://www.rothaudio.eu/akce-mesice-le ... r-Gate-XLR

děkuji
konec hlášení
PS: máme tu pár demo kousků napájecího kabelu Ariya
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth new model range

Příspěvek od Rothaudio »

A takto vypadá kabel před rozebráním.

Zde se jedná o celostříbrný kabel, prototyp.

PS
Jestli má někdo zájem, mám tu na špuli 0.38mm solid core stříbro, může mi napsat do SZ
Přenechám za dobrou cenu
PSX_20230808_111644.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět