Sroll Purity Quantum

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Sroll Purity Quantum

Příspěvek od antipop »

Ultimativní audio filtr - napsáno už toho bylo dost v jiných vláknech
Názory jsou různé….tak zakládám toto vlákno
Měl jsem možnost testu a hrál jsem na néj cca 14 dní, test jsem umožnil ještě dalšímu zdejšímu členovi a v podstatě to slyšel doma podobně…testy BEZ kabelů Sroll
Zvukově určitě výborné,žádný úbytek dynamiky se nekonal, preciznost detail vynikajici,
zpracování excelentní a nakonec ta cena….
Jinak v podstatě souhlas s Teraherou co o tom napsal ve svém vlákně (kabely atd)
Testováno byli i N.A. Galaxis s Hogen trafem….
9763B558-4DC0-4083-A435-372152DA04C8.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od B. M. C. G. »

Co je asi uvnitř, to se raději nedozvíme :ymdevil: Možná v MK8 to bude lepší.
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od antipop »

B. M. C. G. píše: 11 led 2022 13:53 Co je asi uvnitř, to se raději nedozvíme :ymdevil: Možná v MK8 to bude lepší.
Byl jsem u Šrolla pro filtr osobně,měl jich na stole asi 5 a z toho 2 otevřené ... uplně v klidu je ukázal i uvnitř
zajedˇsi do Náchoda podiskutuj o vnitřku a tam se vše dozvíš ... to jsem zvědav co budeš blekotat tam...
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od zappa »

taky jsem viděl vnitřek, nabitý součástkama, vypadalo to velmi efektně, a podle toho taky hraje, já jsem spokojený....nicméně ta filtrace je postavená na komplexu filtrační jednotky a jeho napájecích kabelů, až pak tento filtrační systém dává smysl
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od terahera »

Tak to mě třeba vůbec nezajímá,jestli je vnitřek nabitý součástkama a jakýma.Mě fakt jen zajímá,jak to funguje u mě na mém řetězci a šmitec.Pokud by to fungovalo u mě,tak jsem spokojen a je mi jedno,i kdyby bylo vevnitř nasráno :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od B. M. C. G. »

antipop píše: 11 led 2022 14:35
B. M. C. G. píše: 11 led 2022 13:53 Co je asi uvnitř, to se raději nedozvíme :ymdevil: Možná v MK8 to bude lepší.
Byl jsem u Šrolla pro filtr osobně,měl jich na stole asi 5 a z toho 2 otevřené ... uplně v klidu je ukázal i uvnitř
zajedˇsi do Náchoda podiskutuj o vnitřku a tam se vše dozvíš ... to jsem zvědav co budeš blekotat tam...
Blekita ses leda ty. Z krámy neztracim čas. Aby bylo jasno. To prenecham hluchonum jako ses ty.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od slayers »

terahera píše: 11 led 2022 16:36 Pokud by to fungovalo u mě,tak jsem spokojen a je mi jedno,i kdyby bylo vevnitř nasráno :cool:
=)) =))

Já ji doma taky měl a takhle bych ji teda nesprdnul. Sedí mě popis od terahery.
U mě bylo vše moc dobré ale bas byl měkčí a to já nechci.
Až mě zaráží jestli mohou být takové rozdíly sestavu od sestavy.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od antipop »

zappa píše: 11 led 2022 15:31 taky jsem viděl vnitřek, nabitý součástkama, vypadalo to velmi efektně, a podle toho taky hraje, já jsem spokojený....nicméně ta filtrace je postavená na komplexu filtrační jednotky a jeho napájecích kabelů, až pak tento filtrační systém dává smysl
A to je právě z jedna věcí která mě smysl nedává.
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od terahera »

Pokud je tato lišta postavena tak,že funguje jako kompet s určitými kabely,tak se má jako takový komplet i nabízet a propagovat,pak by to možná smysl dávalo(i když pak už né moc ekonomický,dostanem se rázem do cenové sféry,kde je konkurence velká a silná)
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od antipop »

terahera píše: 11 led 2022 17:35 Pokud je tato lišta postavena tak,že funguje jako kompet s určitými kabely,tak se má jako takový komplet i nabízet a propagovat,pak by to možná smysl dávalo(i když pak už né moc ekonomický,dostanem se rázem do cenové sféry,kde je konkurence velká a silná)
Když mi Šroll lištu dával kabely mi rozhodně nevnucoval a ani to jako set neprezentoval.
Diskutovali jsme o vlivu přívodního kabelu do filtru ale obecně... rozhodně nic netlačil.
Stejně to bude vždy jinak... proto není nad vlastní úsudek o daném výrobku.
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od terahera »

Jj,jde jen oto,že když se tu cokoliv napíše o této liště(je jedno,jak u koho funguje),tak vždy jako první je podsouváno,že to funguje jen jako celek s kabely téže značky a to ještě s konkrétním tipem,tak proto jsem napsal myšlenku o prezentaci jako celku :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 11 led 2022 22:24 Jj,jde jen oto,že když se tu cokoliv napíše o této liště(je jedno,jak u koho funguje),tak vždy jako první je podsouváno,že to funguje jen jako celek s kabely téže značky a to ještě s konkrétním tipem,tak proto jsem napsal myšlenku o prezentaci jako celku :cool:
Já tu lištu koupil aniž bych věděl, že ty kabely příjdou, a i tak mne to přesvědčilo,týká se to mé sestavy, nevím jak jinde...měl jsem srovnání s Synergistic research Sx + jejich nejvyšší model SRX, a předtím jsem měl srovnání s Hammer, nechci říkat, že Sroll Quantum je lepší, ale mi to dávalo u v mé sestavě větší smysl. V každém případě je již osvědčeno, nejen u Sroll, že přívodní kabel musí být adekvátní úrovni filtrace, takže za mne, budu tvrdý, ale se všemi filtracemi od různých firem byl zvuk závislý i na přívodním filtru. To se potvrdilo i s Hammrem, který je zde považován téměř za etalon, tak i u SR,u Shunyaty kde si toho jsou už dávno vědomi
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od zatty »

slayers píše: 11 led 2022 16:54
terahera píše: 11 led 2022 16:36 Pokud by to fungovalo u mě,tak jsem spokojen a je mi jedno,i kdyby bylo vevnitř nasráno :cool:
=)) =))

Já ji doma taky měl a takhle bych ji teda nesprdnul. Sedí mě popis od terahery.
U mě bylo vše moc dobré ale bas byl měkčí a to já nechci.
Až mě zaráží jestli mohou být takové rozdíly sestavu od sestavy.
Ty rozdíly jsou bohužel natolik markantní že je to až nemožné. Bohužel je to i dáno tím že k tomuto přístroji není dodáván vůbec žádný kabel. takže když si to člověk doma zapojí na své kabely tak buď to je průser jako mraky nebo si to nějak lapne. Kdyby v příbalu byl nějaký kabel a bylo doporučení firmy, že ten je ok, ale při koupi jiného to je jinde pak člověk ani nepípne. Jenže kde nic není ani mrtvý nebere. Já se vyjádřil u sebe a zatím si stojím nejen já ale přítelkyně která mi řekla ať to odpojím ať jí nekazím večer nedobrým poslechem.

Věřím že je spousta sestav kde si to sedne, tak jako každý přístroj na trhu. Za mne to chce u té nabídky a prezentace přístroje trochu přemýšlet než se to vypustí na svět.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od terahera »

@zappa
U mě to bylo stejně,filtr mně byl půjčen bez kabelu,ale s opačným výsledkem na mé sestavě,vůbec si to nesedlo.Jinak souhlasím,že napájecí kabel má zásadní vliv,a to ne jen u filtru,ale v celé sestavě.Poslední asi dva roky si s napájením docela dost hraju a docházím k zjištění,že napájecí kabely mají zcela zásadní vliv na celkový výsledný zvuk řezězce a dokonce bych i řekl,že ze všech kabelů největší
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 12 led 2022 08:24 @zappa
U mě to bylo stejně,filtr mně byl půjčen bez kabelu,ale s opačným výsledkem na mé sestavě,vůbec si to nesedlo.Jinak souhlasím,že napájecí kabel má zásadní vliv,a to ne jen u filtru,ale v celé sestavě.Poslední asi dva roky si s napájením docela dost hraju a docházím k zjištění,že napájecí kabely mají zcela zásadní vliv na celkový výsledný zvuk řezězce a dokonce bych i řekl,že ze všech kabelů největší
Taky to tak vnímám.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 12 led 2022 08:24 @zappa
U mě to bylo stejně,filtr mně byl půjčen bez kabelu,ale s opačným výsledkem na mé sestavě,vůbec si to nesedlo.Jinak souhlasím,že napájecí kabel má zásadní vliv,a to ne jen u filtru,ale v celé sestavě.Poslední asi dva roky si s napájením docela dost hraju a docházím k zjištění,že napájecí kabely mají zcela zásadní vliv na celkový výsledný zvuk řezězce a dokonce bych i řekl,že ze všech kabelů největší
Sry za OT.
Mozem sa opytat aky momentalne pouzivas kabel k Sunrise? Pytam sa lebo v najblizsej dobe si ju chcem objednat a zvazujem, ze ju zoberiem s Zephyr N.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od terahera »

Janik
Je to tajný kabel,na kterém jsme spolupracovali asi rok se členy naši balkánské kliky,nazvali jsme jej Balkánwire :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 12 led 2022 12:32 Janik
Je to tajný kabel,na kterém jsme spolupracovali asi rok se členy naši balkánské kliky,nazvali jsme jej Balkánwire :cool:
Ok. Napisem ti SS lebo mam dalsiu otazku.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od THXKO »

terahera píše: 12 led 2022 12:32 Janik
Je to tajný kabel,na kterém jsme spolupracovali asi rok se členy naši balkánské kliky,nazvali jsme jej Balkánwire :cool:
Ty budeš nejaký tajomník ministerstva keď to je tajný :-? :lol:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Dasta »

Není důvod dávat vniveč informace, které zúčastněné stálo spoustu času a finančních prostředků.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od antipop »

Mozem sa opytat aky momentalne pouzivas kabel k Sunrise? Pytam sa lebo v najblizsej dobe si ju chcem objednat a zvazujem, ze ju zoberiem s Zephyr N.
[/quote]

Klidně si Zephyr k filtraci vem je super a když ti to nesedne dá se použít kdekoliv jinde.
Můžu klidně doporučit i kabely Mirka Rotha k zesilovačům jsou vyborný.
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
kychtax

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od kychtax »

ČR je země s asi největším počtem výrobců kabelů na 100tis obyvatel. :lol: Když jsem se o tom bavil s jedním cizincem (nebudu uvádět národnost), byl velmi překvapený a tvrdil, že oni v cca 3x větší zemi nemají žádné lokální výrobce hifi kabeláží.. :eek:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Frogyman »

Myslím, že je to náturou. V zahraničí (mluvím třeba o Anglii, Německu, Francii) každý prodejce metráže nabízí jejich kompletaci, kterou místní rádi využívají. U nás to nakoupíme bez kompletace, doma smontujeme, dáme hezký oplet a prohlásíme za vlastní kabel. Takto funguje většina CZ "výrobců".
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Vienna »

Zabiny ma pravdu, takhle to zejmena na zapad funguje. Smerem na vychod je jeste vic "vyrobcu" nez v Cesku a taky jsou tam ty vyrobky s dalsimi casovymi pasmy i cimdal nezbezpecnejsi:)
On mezi ty "vyrobce" ale zapada i Sroll, bohuzel. Bez ohledu na to jak je zdatny konstrukter nebo neni, porad je to one-man-show bez prodejni site ci distribuce. V mych ocich se to v pristupu nicim nelisi od produkce Rothaudio nebo kychtaxe nebo Krautwire nebo kompletace na zakazku od Pytlla nebo...
V dobe internetu je fasadou firmy webova stranka a reputaci tvori socialni site. Odlisit, kde konci vyrobce a zacina "vyrobce" je tezky.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od NA-Noble Audio »

zabiny007 píše: 12 led 2022 22:46 Myslím, že je to náturou. V zahraničí (mluvím třeba o Anglii, Německu, Francii) každý prodejce metráže nabízí jejich kompletaci, kterou místní rádi využívají. U nás to nakoupíme bez kompletace, doma smontujeme, dáme hezký oplet a prohlásíme za vlastní kabel. Takto funguje většina CZ "výrobců".
:thumbup:

To je smělé, odvážné a zároveň závažné konstatování, určitě ho jsi schopen i podpořit konkrétními informacemi.
Když jsi napsal že to tak dělá většina, tak abys to nemusel složitě vypisovat, tak jen napiš naopak, kdo to tak zde podle Tebe nedělá, tím bude jasné, koho z takovýchto praktik obviňuješ.
A měl bys i přidat na pádnosti svého tvrzení a uvést které kabely konkrétně jsou pouhé okonektorované a v opletu skryté hotové metráže jiného velkovýrobce, myslím, že to zde každého zajímá.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Vienna píše: 13 led 2022 13:55 Zabiny ma pravdu, takhle to zejmena na zapad funguje. Smerem na vychod je jeste vic "vyrobcu" nez v Cesku a taky jsou tam ty vyrobky s dalsimi casovymi pasmy i cimdal nezbezpecnejsi:)
On mezi ty "vyrobce" ale zapada i Sroll, bohuzel. Bez ohledu na to jak je zdatny konstrukter nebo neni, porad je to one-man-show bez prodejni site ci distribuce. V mych ocich se to v pristupu nicim nelisi od produkce Rothaudio nebo kychtaxe nebo Krautwire nebo kompletace na zakazku od Pytlla nebo...
V dobe internetu je fasadou firmy webova stranka a reputaci tvori socialni site. Odlisit, kde konci vyrobce a zacina "vyrobce" je tezky.
Lidé žijí v různých představách neodpovídajících realitě.
Dát na roveň KrautWire, Sroll, kychtaxe a pytla, to je v těch Tvých očích teda secsakra hodně písku.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Frogyman »

Moje reakce byla na téma "proč je v CZ tolik výrobců kabelů", když to na západě takto nefunguje. Tak jsem napsal svůj NÁZOR a ten s prominutím před tebou ani nikým jiným nemusím obhajovat. A Frantu zde obhajovat nemusíš a ani se sním nezaštituj. Ten je trochu jiný level, to je jasné všem.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od zappa »

Tak třeba Srollovy výrobky se prodávají třeba i ve Finsku, psal mi to jeden zájemce o Quantum z Finska, že si Quantum může půjčit od prodejce.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od terahera »

Tak hlavně,ať si to půjčí i s kabelama,ať nemusí celé finsko řešit stejný problém,jako rodná hrouda výrobce :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od NA-Noble Audio »

zabiny007 píše: 13 led 2022 18:31 Moje reakce byla na téma "proč je v CZ tolik výrobců kabelů", když to na západě takto nefunguje. Tak jsem napsal svůj NÁZOR a ten s prominutím před tebou ani nikým jiným nemusím obhajovat. A Frantu zde obhajovat nemusíš a ani se sním nezaštituj. Ten je trochu jiný level, to je jasné všem.
Je to jako bych psal názory na nastavování gramofonů o kterých zase já nic nevím.
S tím rozdílem, že bych se tím nedopustil pomluvy výrobců a pošpinění značek.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od efičák »

Odebírat Klang und Ton a další východoněmecké značky DIY časopisů je jednoznačná technologická převaha NA.
A ta invence názvů z vesmíru s kreativitou obalů napodobující klasické i nové výrobce je To v čem lidové značky nemohou snést srovnání.
NA uber na Egu. Jsi výrobce tak uber.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Frogyman »

NA-Noble Audio píše: 14 led 2022 10:28 Je to jako bych psal názory na nastavování gramofonů o kterých zase já nic nevím.
S tím rozdílem, že bych se tím nedopustil pomluvy výrobců a pošpinění značek.
Nikoho nešpiním, nikoho nejmenuji. Žes na to reagoval jak postřelená husa mne překvapilo. Vždyť to Pavle nemáš za potřebí. Tvoje výrobky jsou povedené, cenově adekvátní a ve své ceně nemají konkurenci. Sám jsem je svého času měl a pár mých bratrů i u nich zůstalo a mají to jako konečnou. Tak buď rád, věnuj se svým produktům a nenech se ovládat egem. Problém totiž je, že hraješ na TOP úrovni divizi, ale tvoje ego se vidí nejen v první lize, ale občas i jako kanonýr v extralize. A to pak působí kontraproduktivně.

A do gramofonů klidně kecej. Já jim taky vůbec nerozumím, ale baví mne je objevovat a zatím mám ještě chuť se o některé poznatky i veřejně podělit. I když si ti, co gramofonům opravdu rozumí, mohou ťukat na čelo, co zase píši za hovadiny. :cool:


PS: tady jsme už OT a lehce osobní, takže je to můj poslední příspěvek na toto téma v tomto vlákně. Když tak se můžeme přesunout jinam.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 13 led 2022 22:20 Tak hlavně,ať si to půjčí i s kabelama,ať nemusí celé finsko řešit stejný problém,jako rodná hrouda výrobce :cool:
Jj, myslím si, že to ale každý trochun zkušenější hifista už musí vědět, že je alespon s adekvátním přívodním kabelem
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
rimidalv
Příspěvky: 13
Registrován: 01 led 2023 09:34

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od rimidalv »

slayers píše: 11 led 2022 16:54
terahera píše: 11 led 2022 16:36 Pokud by to fungovalo u mě,tak jsem spokojen a je mi jedno,i kdyby bylo vevnitř nasráno :cool:
=)) =))

Já ji doma taky měl a takhle bych ji teda nesprdnul. Sedí mě popis od terahery.
U mě bylo vše moc dobré ale bas byl měkčí a to já nechci.
Až mě zaráží jestli mohou být takové rozdíly
sestavu od sestavy.

U mě podobný efekt.
Po zapojení zvuk pěkně separovaný, prostorový, jednotlivé nástroje vystoupily a ukotvily svá přesná místa ve zvukové scéně.
Bohužel ale zároveň došlo k citelnému zjemnění zvuku, nešlo to jak se říká od spodu, chyběly tomu "koule".
Zpracování na 1*.
Věřím, že dalším laborováním s kabeláží by se to dalo upravit, ale to by znamenalo vše překopat.
A zas taková změna to nebyla...
Použita stávající kabeláž.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Tony »

Takže niečo za niečo…
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Antony »

Filtr Sroll používám 2 roky. Samozřejmě komplet se Sroll kabely, bez nich je to zbytečné. Pozitivní dopad na zvuk větší, než co jsem kdy zažil, snad s výjimkou výměny beden. Po aplikaci filtru se zlepšilo prakticky všechno. Zvuk se zpřesnil, přibylo mimořádné množství detailů a mikrodetailů, separovaly se nástroje. Dominantní jsou pevné basy, neagresivní transparentní jemné středy, nesyčící výšky, zmizelo digitální zrno, zvuk má i z digitálně větve krásné analogový přirozený charakter. Celkový zvuk je excelentně dynamický, křišťálově jasný a čistý. Prospělo to každému přístroji.
Filtrů jsem slyšel dost a žádný jsem si nekoupil, nestálo to za to. Tento filtr jsem po vyzkoušení prostě nemohl vrátit, i když byl nejdražší. Bez něj mi prostě nejde muzika poslouchat.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od koudelka »

Ještě doporučuju ve filtru výměnu pojistky, posun v kvalitě překvapivý :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od zappa »

Antony píše: 27 črc 2023 12:30 Filtr Sroll používám 2 roky. Samozřejmě komplet se Sroll kabely, bez nich je to zbytečné. Pozitivní dopad na zvuk větší, než co jsem kdy zažil, snad s výjimkou výměny beden. Po aplikaci filtru se zlepšilo prakticky všechno. Zvuk se zpřesnil, přibylo mimořádné množství detailů a mikrodetailů, separovaly se nástroje. Dominantní jsou pevné basy, neagresivní transparentní jemné středy, nesyčící výšky, zmizelo digitální zrno, zvuk má i z digitálně větve krásné analogový přirozený charakter. Celkový zvuk je excelentně dynamický, křišťálově jasný a čistý. Prospělo to každému přístroji.
Filtrů jsem slyšel dost a žádný jsem si nekoupil, nestálo to za to. Tento filtr jsem po vyzkoušení prostě nemohl vrátit, i když byl nejdražší. Bez něj mi prostě nejde muzika poslouchat.
Ano, souhlas, za mne nejlepší výrobek Ludka, poměr cena, výkon na světelný roky TOP, jen ten vzhled,m ale co bychom chtěli za ty drobný v porovnání s renomovanými značkami
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Antony »

Přesně tak, obzvlášť u síťového filtru ten vzhled lze prominout. Navíc, zvyknul jsem si, že je takový industriální, ani bych už jiný nechtěl. Ale mně nevadí ani anti design jeho DAC a zesilovače. Je to takové minimalistické..
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Purity Quantum

Příspěvek od Jiri »

Nerozporuji, že Sroll filtr je sofistikované řešení ale má certifikaci prokazující, že splňuje EU legislativní normy elektrických zařízení tohoto typu?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět