Jaký je Český/Slovenský hifista?

Různé průzkumy apod.

Jaký je Český/Slovenský hifista?

Můj věk je do 25 let
3
0%
Můj věk je od 25 do 40 let
44
3%
Můj věk je od 40 do 60 let
95
7%
Můj věk je nad 60 let
22
2%
Poslechem hudby se zabývám méně než 5 let
5
0%
Poslechem hudby se zabývám 5 až 10 let
14
1%
Poslechem hudby se zabývám 10 až 20 let
22
2%
Poslechem hudby se zabývám více než 20 let
115
9%
Poslouchám v samostatné poslechové místnosti
42
3%
Poslouchám v obývacím pokoji, ale mám akustické úpravy v rámci možností
61
5%
Poslouchám v obývacím pokoji bez akustických úprav
53
4%
Můj hrubý měsíční příjem je do 25.000,- Kč
33
3%
Můj hrubý měsíční příjem je mezi 25.000 a 50.000,- Kč
55
4%
Můj hrubý měsíční příjem je nad 50.000,- Kč
45
3%
Ve svých přístrojích mám kompletně investováno do 100.000,- Kč
32
2%
Ve svých přístrojích mám kompletně investováno 100.000-500.000,- Kč
75
6%
Ve svých přístrojích mám kompletně investováno 500.000-1.000.000,- Kč
27
2%
Ve svých přístrojích mám kompletně investováno nad 1.000.000,- Kč
18
1%
Dávám jednoznačně přednost lampovým přístrojům
7
1%
Dávám jednoznačně přednost tranzistorovým přístrojům
51
4%
Dávám přednost spojení obou technologií
20
2%
Je mi jedno jaká technologie, pro mne je hlavní zvuk
87
7%
Jedině Digital!
17
1%
Poslouchám převážně hudbu z analogových zdrojů (Vinyl, tape apod.)
39
3%
Poslouchám převážně hudbu z digitálních nosičů (CD, SACD, DVD-A, Bluray apod.)
75
6%
Poslouchám převážně hudbu z digitálních zdrojů stažených (Streamer, DAC apod.)
62
5%
V hifi přístrojích dávám přednost světoznámým renomovaným výrobcům
85
7%
V hifi přístrojích dávám přednost menším zahraničním výrobcům
40
3%
V hifi přístrojích dávám přednost českým a slovenským výrobcům
25
2%
V hifi přístrojích dávám přednost DYI výrobkům (vlastním nebo někoho jiného)
19
1%
 
Celkem hlasů: 1288

Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Dasta »

Na CrO2 kazetách vycházely profesionální záznamy, běžné hudební produkce, která vycházela na lp a později i na cd.
Titul tedy v druhé polovině osmdesátých let vycházel na třech nosičích.
Klasická lp deska, označená za pomlčkou katalogového čísla - 1
Cd označeno-2
Cc označeno-4
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od jupol »

Dasta píše: 07 lis 2020 07:39 Yamaha Man,
80 Kčs se platilo pouze za nahrávku.
Že byl pásek, nebo kazeta tvoje, bylo samozřejmostí.
S dodanou kazetou by cena byla daleko vyšší, odvislá od druhu kazety, zda normal, CrO2, či metal.
No tak keď som ja bol mladý, tak od roku cca 1971 som nahrával celej ulici z mojich LP na pásky úplne zadarmiko a bolo ich veľmi veľa. Rockové LP nemal vtedy nikto z ulice. Bol som ešte riadne "sprostý"... :lol:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od dvader »

V uplynulých dnech jsme dělali obdobnou anketu ohledně věku i na astronomickém fóru. Počet aktivních hlasů i věkové rozvrstvení vyšlo obdobné, jako tady.
Je vidět, že úpadek koníčků je obecný, bez ohledu na specializaci…
kychtax

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od kychtax »

já bych řekl, že si k tomu člověk může najít cestu v pozdějším věku. Na druhou stranu si myslím, že hifi jde opravdu pomalu do ústraní. :sad:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od PítrsPraha »

Významnou proměnnou, která by určitě výsledky znatelně zahýbala, je kolik z lidí pěstujících daný koníček, se aktivně a pravidelně účastní diskusních fór.

Co znám ze svého okolí, jak z hifi, tak dalších mých koníčků, je to max do 10 %.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od dvader »

Souhlas.

Ale ten věkový stav vidí táta v reálu i na burzách ohledně filatelie a já u reálně pozorujících astronomů amatérů.
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 36
Registrován: 09 kvě 2016 11:29

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od kutilka »

Také u entomologů.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od PavelDosko »

tez spolek pratel zehu nemladne
neni placka, neni highend
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od PítrsPraha »

Na druhou stranu, za těch skoro 30 let, co jezdím na kole po horách, bikeparcích, trailcentrech, tam nikdy nabývalo tolik lidí, hlavně tedy mladých.
Stejně tak boom sportovních klubů i na malých městech (florbal, pinčes, tenis, badminton...), tolik toho nikdy nebývalo...

Tak se zájem možná jen přesunuje...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Mark Levinson »

Jak se na to dívám, tak anketa je skoro 10 let stará a máme zde 3 členy mladší 25 let. Teď zaleží kdy hlasovali, ale už mohou mít dnes skoro pětatřicet :lol: !
Připomínám jen, že je stále možné hlasovat.
Mark Levinson
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Pitbull »

Hifistů bude dost, stejně jako modelářů, bikerů, fotografů....
Jenom nechodí na tyhle diskusní fóra. Tam chodí hobbící tak nad padesát roků, mladší to komunikují na ksichtbůku a profíci, výrobci se na diskusních fórech (jakýchkoliv) prakticky nevyskytují.
HighEndForum je navíc dost specifické, že je tady minimum technických informací, maximum pocitů z poslechu. Těžko sem přijde někdo začínající řešit nějaký konkrétní problém, protože on nebude na začátku řešit, jestli má použít na podložení kabelů na zemi dubové, nebo bukové podložky, nebo jestli lépe zvýrazní basy omotání přívodního kabelu teflonovou páskou, nebo obyčejnou elektroinstalatérskou.
Některé zásadní věci pro začátek tady nenajde. Moc mu nepomůže ani vysvětlení typu: Nevím proč to tak je, ale vím, že to tak je, nepřemýšlej o tom, použij tohle..... Protože hned od dalšího diskutujícího dostane přesně opačný názor zase bez vysvětlení.
Reálně se tady pohybuje tak dvacet, možná třicet aktivních uživatelů. Příliš málo na to, aby vznikala nějaká konstruktivní diskuse.
I to bude blokovat ty mladší, aby informace hledali jinde.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od jirie »

Pitbull píše: 29 lis 2021 12:56 Hifistů bude dost, stejně jako modelářů, bikerů, fotografů....
A už jsi někdy nahlédl třeba do modelářského fóra???
To je mazec panečku! Tam se řeší tisíce věcí, protože modelařina je o tom co umíš a jak to také dokážeš odzdrojovat, a by to odpovídalo co nejvíce skutečnosti. Firma EDUARD z Obrnic je naprosto bezkonkurenčním příkladem skvělé komunikace výrobce a zákazníka!
Zkrátka není fórum jako Fórum :-?
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Fidji99 »

jirie píše: 29 lis 2021 15:04
Pitbull píše: 29 lis 2021 12:56 Hifistů bude dost, stejně jako modelářů, bikerů, fotografů....
A už jsi někdy nahlédl třeba do modelářského fóra???
To je mazec panečku! Tam se řeší tisíce věcí, protože modelařina je o tom co umíš a jak to také dokážeš odzdrojovat, a by to odpovídalo co nejvíce skutečnosti. Firma EDUARD z Obrnic je naprosto bezkonkurenčním příkladem skvělé komunikace výrobce a zákazníka!
Zkrátka není fórum jako Fórum :-?
Off- topic -dobry znamy vlastni modelarsky obchod. A ked ma niekto pocit, ze my tu sme uleteni s nasimi kablami a podlozkami - modelari to je este len to prave obsesivne hobby. "dobry, potreboval by som farbu "blato Kursk, ta zmes, co mam doma to je skor Charkov" a "podarilo sa mi zohnat fotografiu toho nemeckeho tankistu co ho je vidno na filmovom tyzdenniku z ofenzivy v Ardenach, tak som mu premaloval farbu oci v tej diorame ci uz pol roka skladam"
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Fidji99 »

Ja sa o hifi nebojim - aj to "nase hifi muzov v preddochodkovom veku" asi uz buducnost nema a odide do minulosti tak isto ako filatelia. Len to uz nebude o "tu dam 4 monobloky a predzosilovac" - minule som cestoval vlakom a sedeli tam mladi ludia sa sluchatkami podla mna tak za 100.000 euro dokopy. Ludia maju stale radi hudbu a niektori ju budu chciet pocuvat lepsie ako ostatni. Proste si kupia Focaly namiesto Beatsov.

Je to aj vidno - take tie tradicne basty typu stereophile su uz mrtve, kde to dnes zije je audiosciencereview, hifiwigwam a podobne. Mne to je celkom sympaticke - mladi ludia bez predsudkov si kupia sluchatkac alebo DAC, ktoreho by sa tu nikto ani nechytil [lebo je z Ciny a nestoji 10.000 euro] - pozru si merania na ASR a kupia si ho, detto idu drahe monitory uplne na dracku, cize myslim, ze vsetko v pohode.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Vienna »

Fidji99 píše: 29 lis 2021 15:29 Je to aj vidno - take tie tradicne basty typu stereophile su uz mrtve, kde to dnes zije je audiosciencereview, hifiwigwam a podobne. Mne to je celkom sympaticke - mladi ludia bez predsudkov si kupia sluchatkac alebo DAC, ktoreho by sa tu nikto ani nechytil [lebo je z Ciny a nestoji 10.000 euro] - pozru si merania na ASR a kupia si ho, detto idu drahe monitory uplne na dracku, cize myslim, ze vsetko v pohode.
Tohle si, myslim, je dobry postreh. Jenze chybejici protipol tech tradicnich bast (ktere timto neobhajuju, protoze maji svoje dane nevyhody) a pouzivani zdroju jako ASR v tech mladsich rocnicich vyvolava dojem, ze ta bezva merici Cina za stovky EUR je to spravne hifi. Hlavne kdyz se to zaramuje do prehledu nekolika desitek obdobne mericich Cin. Asi to ale nikdo nezmeni, proste vyvoj...
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Pitbull »

jirie píše: 29 lis 2021 15:04
Pitbull píše: 29 lis 2021 12:56 Hifistů bude dost, stejně jako modelářů, bikerů, fotografů....
A už jsi někdy nahlédl třeba do modelářského fóra???
To je mazec panečku! Tam se řeší tisíce věcí, protože modelařina je o tom co umíš a jak to také dokážeš odzdrojovat, a by to odpovídalo co nejvíce skutečnosti. Firma EDUARD z Obrnic je naprosto bezkonkurenčním příkladem skvělé komunikace výrobce a zákazníka!
Zkrátka není fórum jako Fórum :-?
Kity dělá dcera, já ne. Eduard ale znám, občas tam něco objednávám. Před cca deseti rokama bylo na RCmanii živo, řešila se tam funkční modelařina. Podívej se na příspěvky před těma deseti rokama a srovnej to s dnešním stavem. Dost zoufalost. Už tam chodím vyjímečně se podívat, když tam dá Laco něco z těch velkých maket, polomaket větroňů, Vasa tam má zajímavá dmychadla, pár kluků turbíny. Většinou je to tam dnes o kopterách, Open systémech RC a bublinkoletech z HK.
Odpovědět