Pravidla

Pravidla High-end fóra.
Zamčeno
Administrator
Administrátor
Příspěvky: 16
Registrován: 23 pro 2010 02:40

Pravidla

Příspěvek od Administrator » 23 pro 2010 19:40

******************************************************Pravidla HighEndFóra******************************************************

Vítáme Vás na diskusním fóru o High End technice a hudbě. Těšíme se na vzájemné výměny názorů a zkušeností z oblasti poslechu hudby a High End techniky, která tento poslech zprostředkovává. Věříme, že většině registrovaných se tato činnost stala koníčkem a že díky fóru vznikají nová přátelství.

Aby fórum fungovalo správně, je potřeba nastavit jasná a srozumitelná pravidla a také se jimi řídit. Jen tak má diskuse smysl a bude probíhat kultivovaně.
I. Pravidla obecná:

1. Pro aktivní účast na fóru je povinná registrace. Její podmínkou je akceptování těchto pravidel a jejich řádné dodržování.

2. Diskuse jsou, v zájmu udržení patřičných mezí slušnosti a přehlednosti, moderované. Vedení fóra může vymazat, přejmenovat, přesunout, či jinak upravit nevhodné příspěvky, porušující pravidla HEF.

3. Oficiální prodejci, konstruktéři nebo lidé jinak spojeni s výdělečnou činností v Hifi oboru budou na HEF používat oficiální označení, které používají v běžném obchodním styku tak, aby na fóru byli jasně identifikovatelní - např. Jan Novák-Studio Zlatá brána, MKF-audio apod. Toto zvýší jejich prestiž a v neposlední řadě by to mělo pomoci v orientaci nováčkům.

4. Hifi obor je velmi členitý a má mnoho směrů, proto prosíme o věcné příspěvky především z oblasti High End. Diskusi z ostatních oblastí lze vést na řadě jiných, k tomu příslušných fór. Pokud bude HEF zahlcováno příliš velkým množstvím příspěvků sem nepatřících, budeme tyto dle svého uvážení a s upozorněním autora přesouvat, mazat či jinak upravovat.

5. Příspěvky s nabídkami k prodeji nebo požadavky na koupi vkládejte do rubriky „PRODÁM“ nebo „KOUPÍM“, případně do vlákna daného prodejce/studia v sekci „Oficiální prodejci“. Pro jiné nabídky obchodního či reklamního charakteru kontaktujte jiného uživatele soukromě přes SZ nebo emailem.
II. Co nebudeme tolerovat:

1. Příspěvky popichující, napadající či urážející ostatní účastníky diskuse, vulgární, povyšující se nebo diskriminační (náboženská, rasová, sexuální či jiná diskriminace). Dále pak trollování či vyvolávání flamewar a nevhodné reakce do inzertních vláken.

2. Příspěvky odporující právnímu řádu ČR, porušující autorská práva, nabízející/poptávající kradený SW.

3. Spamy a viry nebo jiné destruktivní SZ/emaily.

4. Osobní absolutní pravdy. Nechte bez emocí, urážek či zesměšňování vyjádřit i druhé, třeba i s opačným názorem na věc.

5. Příspěvky, které opakovaně a cíleně propagují nějaký výrobek (skrytá reklama).

6. Více uživatelských účtů pro jednu osobu (dvojí identita).

7. Zakládání témat, která nekorespondují se zaměřením HEF. V případě založení témat okrajově souvisejících s hifi a hudbou nebo podobných jako „Vánoční přání“ či „Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech“ apod., bude vhodnost posuzovat vedení HEF. Výslovně zakázána jsou témata s náboženskou, politickou, sexuální či podobnou tématikou.

8. Zveřejňování soukromých informací o členech HEF a jejich rodinných příslušnících, otiskování soukromé korespondence jako SZ, emaily apod. bez souhlasu autora.

9. Převahu negativních, provokativních příspěvků nebo příspěvků s komerční tématikou.

10. Vkládání odkazů na konkurenční fóra, stránky s tématikou nesouvisející se zaměřením HEF a na stránky členů s komerčním obsahem mimo osobní vlákno.

11. V podpisu uživatele text nesouvisející se zaměřením HEF.
III. Všeobecná doporučení:

1. Máte-li zájem, založte vlákno k věci, která Vás zajímá. Zařaďte jej do správné rubriky a použijte prosím co možná nejvýstižnější titulek nadpisu. Pomůže to jak v orientaci, tak i při pozdějším vyhledávání. V případě zavádějícího názvu vlákna máme právo jej pro lepší přehlednost upravit.

2. Pokud Vás uprostřed tématu napadne něco mimo dané vlákno, založte prosím nové s patřičným názvem. Je to v zájmu nás všech. Příspěvky patřící do jiné kategorie budeme s uvážením rozdělovat, přesouvat nebo jinak upravovat.

3. Někdy se stane, že se debata stočí k úplně jinému tématu, než odpovídá názvu vlákna. V takovém případě budeme nepatřičné příspěvky přesouvat tam, kam patří. Pokud to bude účelné, založíme vlákno úplně nové. Nejedná se o cenzuru, slouží to k přehlednosti HEF a pro případné vyhledávání.
IV. Porušení pravidel

1. V případě porušení pravidel bude uděleno „Varování“. Při opakovaném porušování pravidel budeme nuceni udělit BAN, jehož trvání bude časově omezeno podle závažnosti přestupku. Ve výjimečných případech může být udělen BAN trvalý. O udělení rozhoduje vedení HEF.


Děkujeme za akceptování pravidel. V případě dotazů či připomínek kontaktujte vedení HEF přes SZ nebo email.
Aktualizace pravidel HEF: 15.1.2015

Zamčeno