Životnost přistroju?

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Odpovědět
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Životnost přistroju?

Příspěvek od PGH »

Chtěl jsem se zeptat, jaka je životnost přistroju a za jak dlouho je dobre je obměnit za nove aby na tom byli technicky a zvukově dobře? Mám přistroje (zesik,sacd,repro) v cennách 30 až 50 za komponent se zvukem jsem max. spokojen staři je od 6 do 8 let. Osobně si myslim že ješte jednou tolik co je mam by měli vydržet?
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od Fox_25 »

Měl jsem na poslaný na repas int. zesilovač Philips F4516. Je vyrobený v roce 1983 a stále fungoval, ale chtěl jsem ať jej raději někdo zkontroluje. Výsledek repase byl takový, že v signálové cestě bylo pár umírajících elytů, jinak vše ok. Kde to šlo jsou svitky a tím to končí, zesilovač stále i po 33 letech hraje a je ve velmi dobré kondici. To samé repro, má 40 let, pouze dostalo novou výhybku a měniče jsou v tak dobrém stavu že bude hrát dalších x desítek let.

Já bych to cca po deseti letech někomu poslal na kontrolu a měření ať je jistota že to bude hrát x dalších let. U repro, pokud výrobce dal do výhybky elektrolytické bipoláry, tak ty zkontrolovat také.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od PGH »

Tak to mám ještě spoustu času. Díky za pro mě velice pozitivní odpověď.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od -NIN- »

Idální odpověď by byla, že to člověka přežije. Bohužel v naprosté většině našich případů ty přístroje v jejich nejlepší kondici ještě několikrát do smrti vyměníme.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od Federmann »

PGH píše:Tak to mám ještě spoustu času. Díky za pro mě velice pozitivní odpověď.
Nebyl bych si zcela jist, dnes se dává přednost ekologii a tím bezolovnatému cínu, jehož stárnutí je 100x rychlejší jak u olovnatého.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od PGH »

Je to moje 3 sestava v životě (52let) tak to možna kolem 6O ještě jednou naposledy vyměnim.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od PGH »

Nechal jsem sestavu repasovat u p. Vrány CASEA, nejenže s tim spokojeně dožiju ale zvuk je minimálně o třidu až dvě lepši! Takový skok jsem nečekal a docela dost dlouho se to rozehravalo, vic jak měsic každodenniho hraní. Za mě maximalni spokojenost, nejlepši a nejlevnější upgrade v životě!
Navvy
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2022 23:39

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Navvy »

Podívejme se na elektroniku z pohledu celkové konstrukční kvality. Za etalon si můžeme vzít třeba měřicí přístroj, který stál ve své době tolik, co top high-end. To je prostě krása. Kvalita pájení, solidní plošné desky s ofrézovanými okraji, pevná konstrukce zabraňující kroucení celé skříně, přehlednost cest a úhledně umístěné součástky. Zakrytovaný transformátor má své nevýhody, proto je jen umístěn v samostatné stíněné sekci. A podívejte se na dnešní high-end - papírové plošňáky jak u domácího rádia z 50. let, atd. U digitálu to není tak kritické, ale když je slyšet intermodulační zkreslení analogové části, je to špatně.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Plošné spoje u EMM Labs jsou na keramických deskách, určených zejména pro Space/Navy aplikace. Nic lepšího neexistuje.
Navvy
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2022 23:39

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Navvy »

Psal jsem to obecně, z vlastní zkušenosti. Tady je to v pořádku, ale rezervy tam v konstrukci ještě jsou. Důležité je aby byla chráněna proti rušení analogová část.

(Edit by ML)
Vůbec nechápu proč je to tedy napsáno do vlákna EMM Labs/Meitner Audio?
Teď to musím někam přesunout.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od Yngwie »

https://www.youtube.com/watch?v=E_WaiKi7D6o

Tady je rozborka od "odborníka" ... ale je tam vidět, co vše je uvnitř. Ten zdroj ... no ... jako také bych raději viděl něco proprietárního nebo lépe LPS. Ale co už s tím, když to tak dobře hraje :mrgreen:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od Urbino »

Yngwie píše: 06 zář 2022 11:30 https://www.youtube.com/watch?v=E_WaiKi7D6o

Tady je rozborka od "odborníka" ... ale je tam vidět, co vše je uvnitř. Ten zdroj ... no ... jako také bych raději viděl něco proprietárního nebo lépe LPS. Ale co už s tím, když to tak dobře hraje :mrgreen:
Hraje moc dobře MA3 :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Životnost přistroju?

Příspěvek od winelover »

Souhlas :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Odpovědět