Co je HighEnd?

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Co je HighEnd?

Příspěvek od RSC »

Protože mne zaujala diskuse v jiném vlákně, kam to moc nepatří, dovolil jsem si založit toto vlákno, k diskusi. Klidně může být přesunuto jinam. Nenapadlo mne lepší umístění.
Informativně by mne zajímala databáze výrobků (kdyby se třeba tady začala tvořit) splňujících "parametry" označení HighEng, pokud by došlo k nějakému konsenzu. Zase si uvědomuju, že by to byl asi boj....nenapadá mne systém. Asi i nastavení těchto parametrů posuzování by bylo kontroverzní.

S dovolením sem nakopíruji sdělení od Forfans:

forfans » pon 03. úno 2014 22:26:55

Kde je High- End ????
Velmi zajímavá otázka.
Zabývám se gramofony, zesilovači, kazeťáky atd .... skoro 40 let.
Zpočátku se vyráběla normální spotřební elektronika , pak výrobci začali vylepšovat některé své výrobky tak , že časem v Německu vznikla norma DIN 45500, která jasně určovala co je a co není HiFi.
A aby toho nebylo málo , začaly vznikat firmy , které i tuto normu překračovaly kvalitou svých výrobků . Některé firmy , již svým názvem informuji zájemce , že jde jen o High- End a mají ve svém přívlastku slovo "laboratory " (laboratoř) ( Pass Laboratory, Madrigal Laboratry , Accuphase Laboratory a mnoho dalších ) a zejména ty se začaly věnovat vývoji a výrobě těch nejlepších přístrojů.
Pro tyto výrobky postupem času vznikly výstavy (mimo jiné i High-End Praha, Warszava, Berlin atd ), časopisy , které se věnují high-endu .
O tom, že jde o mimořádné výrobky za mimořádnou cenu je již nad slunce jasné , že výrobek se vyvíjel několik let , a že je vyrobeno jen velmi omezené množství.
Některé firmy jako je McIntosh, Mark Levinson ,Teac Esoteric, Accuphase, Pass vyrábí max 500 ks od každého modelu.
Minulý týden jsem sledoval aukci na ebay.de , kde se dražil koncák A-50 od Accuphase.Výrobek z roku 1991, původní cena 50 000 DM. Nyní byl vydražen za 7860 euro.Po 23 letech provozu.
High-End moc nestárne. Je jako Ferrari - vždy bude mít dost obdivovatelů a zájemců.
High-End je etalon ve světě Hi-Fi a každý , kdo se tím zajímá , ví o čem je řeč.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od martinowsky »

Asi by bylo nejlepsi nastavit nejakou cenovou latku nez pocitovou a znalosti, prehledu v hudbe. Dal bych aspon jeden milion hranici za aparat. Pak bych vsecky cleny co nesplnujou zablokoval. To proto aby se opravdovi HIGHENDISTI nemuseli s nama obycejnyma chujama otravovat.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
monte

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od monte »

High End je vyšší rasa, jak napsal jeden člen :lol: . HighEnd je tady už od 80 let, který je založený na kvalitních součástkách. Jenže tenkrát se hifi vyrábělo v obrovských sériích a tím bylo dostupné všem, bez vyjímky příjmů, hlavně na západě a to trvá dodnes. HighEnd má jeden háček, nelze posuzovat, každý si musí vytvořit svůj obrázek o zvuku. Škoda, že nejdou zakoupit highend uši jako děvu......
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od fox »

Highend jsou výrobky, převážně vyráběné v "garážích" a manufakturách za nekřesťanské peníze. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
BVaudio

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od BVaudio »

jde o mimořádné výrobky za mimořádnou cenu
;) Dosť často ide o mimoriadne nepodarené výrobky za mimoriadne vysokú cenu, napr. DarTzeel, Zanden a veľa iných "prefláknutých" značiek, aj pri reproboxoch, kde sa nedostatky prezentujú ako prednosť. Cena výrobku a skutočná kvalita zvuku v tejto "hochend" triede nijako nesúvisia, bohužiaľ sú veľmi často v rozpore, čím vyššia cena tým horšie vlastnosti. Ide hlavne o imidž, pozlátko a "auru" okolo toho ..
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od Vlado222 »

High end sú pre niekoho aj všetky staré šroty, ktoré nie sú ani hi-fi. :D Preto že ich skoro všetci predávajúci na Bazoši tak označujú. :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od fox »

HighEnd je luxus. Každý z nás má ale jiné měřítko. Pro někoho je luxus sestava za dvacet tisíc, pro někoho za milion. Pokud je to koníček, tak to je v naprostém pořádku. Ale pokud je majitel k.o.k.o.t. a ostatní jenom uráží, protože si myslí, že je největší odborník s nejdelším pérem, tak to je na pováženou a měl by se nad sebou aspoň trochu zamyslet.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od jimmi »

Vedla na fore je zase téma-Úroveň CS HiFi posluchačů a jejich lidská kvalita

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =28&t=6251
monte

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od monte »

Foxi, ono existuje ještě třetí vyšší rasa :lol: , třeba vyhrál ve sportce a okamžitě je nejlepší odborník na hifi. Ale to je už spíš o lidské vlastnosti, než o hifi. Nedávno jsem se díval na jedny přenosky highend, mají novinku za 500000,- pro vyšší rasu :lol:

Nechci jen pomlouvat, je spousta přístrojů, které hrají parádně. Jenže nevím proč, zvuk mi nejde pod fousy, neslyším, co chci slyšet. Osobně mi vyhovuje víc přirozené, dynamické hifi.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od miero »

HighEnd je pre mňa oblasť za hranicou "State of the INDUSTRY art" a prechádza už do "State of the LISTENER mind".
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od Zdeny »

High-End je stejně muziky jako v hi-fi, jen za násobně větší peníze:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od RSC »

Možná teď pronesu něco blbě, ale jak to vnímám, tak se tady bavíme ve dvou rovinách:
1) HighEnd zvuk,
2) HighEnd provedení.
Přiznám se bez mučení, já to vnímal(mám) spíše v rovině technického provedení, kde se nešidí, je to krásně zpracováno, jsou použity pokud možno nejkvalitnější součástky, není to záměrně z důvodu nízké ceny šizeno... technické srdce pookřeje, když takto zpracovaný výrobek vidí a není to jen krásnou škatulí.

Dodatek: Mám rád, když se jde pod kryt, že to lze rozdělat a zase hezky bez problémů složit, mám rád, když do toho už lezu, tak je tam prostě napsáno, když už dotoho lezeš vypni si to ze zásuvky a ne, nelez do toho. To ve mně evokuje to, že konstruktér si výdrží není jistý. :lol:
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od RSC »

jimmi píše:Vedla na fore je zase téma-Úroveň CS HiFi posluchačů a jejich lidská kvalita
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =28&t=6251
Pročetl jsem si.
Osobně mám rád lidi, kteří něco slyšeli, kteří něco zkusili, kteří o tom něco vědí, zpravidla jsou tolerantní a mají nadhled, nemají potřebu si něco dokazovat... jejich názory jsou pro mne jakýmsi vodítkem, formu už si odfiltruji od podstaty věci. Spíš mi vadí, když dojdou do stádia, že se odmlčí, protože jim to nestojí za to... což sice chápu, ale radost mi to udělat nemůže. Pak se vše zakydává nesmysly stylem, já mám větší hubu, tak je to pravda...
Vůbec mi nevadí odlehčená forma, stejně tak se rád pousměji věcem, které přímo s náplní fóra nesouvisí...nejsem takto striktní, protože to nevidím jako tvorbu nějaké normy. Slušnost a určitá stavovská úcta k okolí by měla bezpodmínečně existovat vždy!
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od fox »

monte píše:Foxi, ono existuje ještě třetí vyšší rasa :lol: , třeba vyhrál ve sportce a okamžitě je nejlepší odborník na hifi. Ale to je už spíš o lidské vlastnosti, než o hifi. Nedávno jsem se díval na jedny přenosky highend, mají novinku za 500000,- pro vyšší rasu :lol:

Nechci jen pomlouvat, je spousta přístrojů, které hrají parádně. Jenže nevím proč, zvuk mi nejde pod fousy, neslyším, co chci slyšet. Osobně mi vyhovuje víc přirozené, dynamické hifi.
U tak drahé přenosky je jedno přehrání desky dražší, než LP. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od Vlado222 »

Pre mňa je High End audio to audio, ktoré hrá referenčne,
o ktorom môžem povedať že to je konečná -> END.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od pajuna »

Zdeny píše:High-End je stejně muziky jako v hi-fi, jen za násobně větší peníze:-)
To je zajimava uvaha...

Ja mam take jednu : "Kdyby nebylo pouzivani slova ´hifi´ tak zprofanovane, mozna by ´high-end´ nebyl ani potrebny ;) "
Vlado222 píše:Pre mňa je High End audio to audio, ktoré hrá referenčne,
o ktorom môžem povedať že to je konečná -> END.
Jenze ktere to je? Pro kazdeho jine, jina znacka, jiny zvuk, jina reference...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dobbyelf
Příspěvky: 17
Registrován: 07 pro 2013 18:19
Bydliště: Trvalý BAN

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od Dobbyelf »

High End by dle názvu měla být nejvyšší meta,kterou lze ve výrobku hifi dosáhnout a to bez toho, že by se dívalo na cenu součástek a knowhow.
Tedy to nejlepší, co jsou schopni vyrobit a taky (i) prodat.

Ovšem každá firma to má jinak a každá to i jinak posuzuje. Navíc do toho čím dál častěji vstupuje to, co nazval pan Bunta,že pod pláštíkem slavného jména je výrobek "pouze" hezký,ale z pohledu hifi zcela špatný. (To že se to někomu líbí s tím nemá nic společného).

Dost často jsou ty výrobky i docela hnusně udělané a mají jen a pouze vysokou cenu. Nebudu jmenovat, abych nepopudil majitele.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od Vlado222 »

Vlado222 píše:Pre mňa je High End audio to audio, ktoré hrá referenčne,
o ktorom môžem povedať že to je konečná -> END.
Jenze ktere to je? Pro kazdeho jine, jina znacka, jiny zvuk, jina reference...

Práve preto si na to musí odpovedať každý sám. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od RSC »

pajuna píše: Ja mam take jednu : "Kdyby nebylo pouzivani slova ´hifi´ tak zprofanovane, mozna by ´high-end´ nebyl ani potrebny ;) "
A s tím souhlasím.
Kdyby se každému plastovému výlisku neříkalo hifi, tak tento název nejspíše neexistuje....
Nemám nic proti spotřebce, ale nelze čekat zázraky.

Tuhle jsem špatně vysvětloval (sice dobře, ale ....), když si někdo pořídil receiver Panasonic se spoustou všeho a k tomu následně bedny od Cantonu (nějaké LE), že to prostě neutáhne, i když to má 7 párů reprosvorek - snad právě proto, že je to na malé plastové bedýnky - přesvěčoval jsem, že problém není v bednách. Bylo to neskutečné..... Nakonec muselo dojít k připojení na běžný stereo zesilovače, aby došlo k přesvědčení. Ale tohle tady asi zažil kde kdo....
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od sekal »

Z mého pohledu by měly být jako Highendové označeny pouze komponenty, které jsou především z hlediska konstrukčního potažmo obvodového dotaženy do maxima. Pokud bych se omezil pouze na oblast zesilovačů, tak vím jen o dvou (max. třech) komer. firmách, které toto kritérium beze zbytku splňují.. 2 z nich jsou americké a (s odřenýma ušima) 1 japonská.. Jsem přesvědčen, že o těch amerických tady na fóru prakticky nikdo neví.. Tak o čem se tady vlastně chcete bavit ?
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od tujatuja »

High End je termín, se kterým přišli obchodníci, aby snobům bylo lépe u srdce :mrgreen:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od lubin »

Sekale, které to jsou? Nerýpu, jsem jen zvědavej....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od sekal »

tujatuja : :D :D

lubin : To bys chtěl vědět, co ? Zkus se zamyslet (a zavzpomínat), třeba na to přijdeš sám..;)
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od pajuna »

sekal píše:tujatuja : :D :D

lubin : To bys chtěl vědět, co ? Zkus se zamyslet (a zavzpomínat), třeba na to přijdeš sám..;)
Sekale
Proc to tady nenapises, kdyz je to tvuj nazor? Me taky zajima, ktere 3 firmy to jsou. Treba to prinese stejny nebo rozdilny uhel pohledu. Bude zajimava diskuze ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od sekal »

A k čemu vám to bude ? Vždyť vy tady na tom snob-fóru máte stejně ve všem jasno a odlišné úhly pohledu jsou zde nežádoucí. Přece vás zde nemůže poučovat člověk, který neutopil ve svém aparátu alespoň 1 meloun a výše.. Zbytečná práce, řekl bych...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od fox »

Sekale, je tady většina lidí, kteří tolik peněz nemají a taky rádi poslouchají. Nebuď zatrpklý. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od Pecuch »

Sekal není zatrpklý, sekal je internetovej rebel a teď nám to VŠEM nandal!!! :D
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od RSC »

sekal píše:A k čemu vám to bude ? Vždyť vy tady na tom snob-fóru máte stejně ve všem jasno a odlišné úhly pohledu jsou zde nežádoucí. Přece vás zde nemůže poučovat člověk, který neutopil ve svém aparátu alespoň 1 meloun a výše.. Zbytečná práce, řekl bych...
A s tím já nesouhlasím...
Nemyslím si, že jsem snob, marně přemýšlím na základě čeho bych mohl být... a rozhodně si to nemyslím o většině ostatních... Naopak, odlišné názory mne zajímají, pokud jsou o něco opřené a rozumně přednesené.
Myslím si, že většina tady nemá vybavení za milion. A i kdyby měla, tak mi to nevadí a radost nezkazí, naopak rád si o tom vyslechnu a přijdu se na to podívat.
Mimochodem, zajímají mne také postřehy o věcech, které jsou "běžné", protože když se mne někdo z "neznalého" okolí zeptá, co by si mohl pořídit, mohu se o něco opřít a nastínit cestu... Takže mne mohou spíše názory o tom, že nikoho nic nezajímá, mrzet. Nikde tady není napsáno, pokud se nepletu, že se budeme bavit jen o věcech za meloun. :eek:
A vůbec - se mi líbí, když někdo představí své věci, kde z "minima" prostředků - vytáhl maximum přednesu...
Nediskutovat, znamená to pohřbít - to již jsem tady jednou nasal. :thumbdown:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od sekal »

Sekal není zatrpklý, ale spíše zklamaný, ovšem z jiných důvodů než si myslí p. Fox..
Nemám ani v úmyslu zde komukoliv cokoliv nandávat.. Od toho jsou tady jiní, kteří si (zejména v poslední době) osvojují právo rozhodovat, o čem a kdo zde na fóru může diskutovat.. Je bohužel smutnou pravdou, že míra nabytého majetku bývá často přímo úměrná velikosti zbytnělého ega.. Škoda...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od fox »

Znám skromné a přitom bohaté lidi. Ale i naparující se, kteří mají holou zadnici. Záleží spíš na nátuře. To myslím všeobecně, ne jenom v hifi.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od Pecuch »

Mně je jasné, že to nikomu nepotřebuješ nandat... Není mi jasné, že hned všechny hážeš do jednoho pytle... Nevidím do toho, kdo Ti vadí... Jen jsem Tě chtěl udržet u tématu 3 neznámých výrobců, co jsi uvedl neuvedl... Povznes se nad to... Za mne si dovolím tu jednu japonskou (s odřenejma ušima) Accuphase? ;)
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od RSC »

A mne to také zajímá, co jsou ty 3 značky? ;)
Obecně by mne zajímaly i konkrétní výrobky jiných značek, které stojí za to, včetně těch starších, kdyby se tady sdružily na jednom místě... Občas žasnu, kolik různých značek existuje, o kterých jsem nevěděl - pardon, nepřistupuji k tomu jako ke studiu Starého zákona. :lol:
monte

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od monte »

Obrázek Obrázek

Obrázek

Zlatá sedmdesátá .............................., dnešní výrobky za čtyřicet let, už hrát nebudou :lol:
monte

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od monte »

Dívám se na šroubky, dnešní výrobky slátané samořezky, na magnetofonu mám všude přesné šrouby.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od lubos »

U nás sú málo známe značky napr. Boulder Amplifiers, Vitus Audio, Viola Audio Labs ... a vo svete patria medzi referenciu.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od sekal »

OK, máte to mít..:cool: Ostatně, není to žádné tajemství..
Předmětné firmy jsou austral. HALCRO a amer. SPECTRAL, ta japonská Accuphase, kterou bych ale do absolutní špičky přecejen nezařazoval.. Produkty zmíněných dvou firem jsou skutečně z konstrukčního hlediska dotaženy na maximum, čemuž odpovídají i špičkové parametry těchto strojů a bohužel také jejich ceny.. Pokud bych nebyl limitován penězi, vybíral bych si zesilovač(e) pravděpodobně jen z nabídky těchto dvou firem...

Edit : Halcro je austral. firma..
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od lubin »

Obě tyto značky , pokud vím, se vyznačují vynikajícími výsledky všech možných měření ....velmi nízké zkreslení, linearita, vysoký DF ap.

Zde je výborná recenze od českých kluků http://www.audiodrom.cz/recenze/zesilov ... ma250.html na jejich koncák (Spectral).

Obě značky znám z internetových for, bohužel neznám někoho , kdo by je měl. Kdysi jsem přemýšlel o koncáku Spectral DMA150, došlo však na jiné investice.

Neřekl bych, že ty značky nikdo nezná (dost odvážné tvrzení). Jen zde nejsou tak rozšířené. Věřím, že patří ke špici (dle ohlasů z netu), ale také věřím, že někomu nemusí "sednout". Zařadit je mezi špičku jistě ano, říci ale že jen a pouze tyto jsou dotažené do konce....hm...nevím, nevím.

Nic víc, nic míň.

Na co hraješ ty Sekale??
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od sekal »

lubin :
Vždyť jsem věděl, že je (zrovna ty) budeš asi znát.. Proto jsem tě žádal o zamyšlení a zavzpomínání..;) Jinak jsem ale přesvědčen, že z tohoto fóta o těchto dvou firmách nikdo moc neví.. Nic ve zlém, ale je to tak...

Právě proto, že mají produkty těchto firem všechny myslitelné tech. parametry na špičkové úrovni, tak je považuji z ten pravý "Edel" Highend. Neznám žádnou jinou komer. firmu, která by dosahovala tak vyrovnaných tech. ukazatelů. Ty stroje jsou (kromě jiného) velmi rychlé (SR), mají velmi vysoké hodnoty přeslechů (v celém akust. pásmu), což se vidí jen málokdy, a také vykazují excelentní hodnoty odstupů ruš. napětí.. A právě na těchto (a několika dalších) parametrech lze poměrně spolehlivě vysledovat, do jaké míry jsou ty stroje zvládnuty konstrukčně, protože jen dobře navržený zesilovač může vykazovat takové výsledky.. Takový je alespoň můj pohled na věc...
monte

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od monte »

HALCRO

Obrázek

Ty modré kondíky mám v čongu, pak může hrát velmi OK ....., nenašel jsem cenu ?


Připomíná nový NAIM, kde se mi líbil ventilátor za 48,- Czk na odvětrání kondíků.
Uživatelský avatar
Dobbyelf
Příspěvky: 17
Registrován: 07 pro 2013 18:19
Bydliště: Trvalý BAN

Re: Co je HighEnd?

Příspěvek od Dobbyelf »

Halcro,Spectral,...ano jsou výborné ohledně měření, ale nemyslím, že jediné.

Takový Soulution je na tom myslím lépe. A našlo by se jistě dost jiných, které jsou na tom taky výborně.

Nakonec i BVa by v tom mohla být,neb má měření také skvělé, ač za setinu ceny.(prodejní).
Odpovědět