APARÁT NEBO HUDBA ?

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Když jsem ve svých dvaceti létech začínal, měl jsem aparát hlavně kvůli tomu, abych mohl poslouchat hudbu. Nelpěl jsem na nejkvalitnějším vybavení, nezajímaly mě kabely, bedny jsem měl umístěné různě na policích, o prostorových informacích zvuku jsem neměl potuchy. Pachtil jsem se hlavně po hudbě, sháněl jsem od kamarádů desky, později CD a ty nahrával na kazeťák. V podstatě jsem byl spokojeným posluchačem.
Později, když jsem se oženil, změnil jsem preference a těžce vydělané peníze jsem investoval do vybavení bytu, jezdil jsem na hory, chodil na pivo :smile: , stavěl jsem rekreační chatu.
Někdy v pětatřiceti mě okouzlilo domácí kino a multi kanál, od kterého jsem se znovu přeorientoval k poslechu sterea. Když jsem vybíral první lepší bedny, navštívil jsem studio a tam jsem poprvé poznal, že stereo má prostor. Podezříval jsem prodejce, že mi hudbu pustil z reproduktorů domácího kina, které měl kolem taky rozestavěné a šel jsem se přesvědčit, že ostatní repro opravdu nehrají.
Po tomto zjištění začal již všem známý kolotoč zkoušení, nakupování a prodávání komponentů.
Úvod jsem napsal proto, abych mohl položit otázku. Jste stejně spokojení jako tehdy, když jste začínali a poslouchali jenom hudbu ?
Nebo se spíše řadíte mezi testovatele přístrojů a komponentů ? Zajímá vás více hudba, nebo zvuk ? Koupíte si raději nosič s nahrávkou, nebo šetříte raději na nové kabely ?
Já mám dvě sestavy. Jednu vintage v kamrlíku, druhou /hlavní / v obýváku. Přiznám se, že si nejvíce odpočnu u té první. Tam jenom poslouchám. Nic mě neruší. Nesleduji detaily a nuance zvuku, jenom si užívám. V obýváku okamžitě nastražím slechy a testuji. Pořád mi něco vadí. Přemýšlím o nových komponentech, kabelech, přenoskách... Když přijde kamarád, diví se, co pořád blbnu a říká: "Co bys chtěl víc, vždyť ti to hraje perfektně."
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Ještě jedna poznámka. Když přijdu na návštěvu k někomu jinému, jsem většinou se zvukem jeho sestavy spokojený. Je to asi tím, že mě nic nenutí testovat.
Asi jsem podlehl nemoci "Audiofilanervoza" :crazy:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od monte »

:thumbup: Vynikající téma, ale pravděpodobně pohasne. Měl jsem stejnou myšlenku, jenže forum má být o přístrojích, kabelech, kondenzátorech, krátkých spojích, symetrických konstrukcích atd. Většina zdejších lidí se vůbec nedokáže bavit o muzice, ale když čtu popis kabelů, špuntů do uší a ten slovník nuancí :lol:. Vynechám psychologické směrování, nekupuj to, kupuj to ! Forum, muzika, hifi, zážitky, má být hlavně zábava, ale to někteří nepochopí, ani kdyby se posrali :lol:

Obrázek

První byla muzika, pak hifi
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od MB »

Ja doma skúsam už iba MC predzosilovače, ale žiaden ma zatial nepresvedčil, no a tak v podstate iba nakupujem hudbu, rocne cca 200-250 CD/LP.
Takže mna zaujíma iba hudba a skor riešim jednotlivé vydania. A hra mi to perfektne, moje uši, moja hnojačka... :angel:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od pajuna »

Aparat nebo hudba? To prece nejde od sebe oddelit, jedno bez druheho je o nicem a ani prilis v domacih podminkach nemuze fungovat.
Cili, ja jsem zacinal poslouchat asi drive nez Fox a to v ranne puberte na gramci rodicu a ve 14.letech jsem mel prvni kotoucak. Casem pribyly bedny a poslouchal jsem jen hudbu, samozrejme. Lezely na vrchu drevene steny u zdi.
Hlavni otazka nastava jako vsude jinde tehdy, kdyz clovek pozna, ze je jeste nekde neco lepsiho a ma s cim prorovnavat. Je to jako se vsim, podobne by znela otazka "Proc vam nestaci CB televize ze 60.let, proc se musite divat na velkou plazmu v HD?" Jde o vyvoj tak jako ve vsech jinych oblastech.
Samozrejme poslouchame hudbu, ale tim co clovek poznava ve studiich, u kamaradu, na vystavach - snazi se o zdokonaleni sveho systemu v ramci moznosti a hudbu bude poslouchat stale, jen s tim rozdilem, ktery nastinil fox, a to, ze bude mit lepsi prostor, mene sykavek, hlubsi basy...a proto to vidim tak, ze aparat je jenom prostredek k tomu, aby se nam hudba libila vice a vice, a proto se o nem stale bavime. Nelze to shrnout slovy : nebudte blbci, poslouchejte muziku!
Nicmene, at si to kazdy postavi sam, teda myslim tu otazku a odpoved :smile: .
Ja jsem osobne temer stale s necim nespokojeny, takze i v teto oblasti. Na druhe strane je to logicke, protoze nase naroky stale stoupaji. Rad bych se take dostal do stavu, kdy uz bude konec hledani a zacne sezeni v kresle s 10letou Bushmillskou a srdcem naplnenym neustalou spokojenosti s aparatem i hudbou :thumbup: Vcera vecer jsem s ni takto sedel a drimal spokojenosti po vitezstvi Bilych Tygru, muzika tentokrat nebyla.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odar

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od Odar »

fox píše:Nebo se spíše řadíte mezi testovatele přístrojů a komponentů ?
Tato cinnost ma vyslovene nebavi a ubija.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Byl jsem na různých koncertech rockové hudby. Zvuk se ale většinou nejvíce přibližoval vintage přístrojům. Takže si kladu otázku. "Co je věrný poslech? Živý přednes, nebo to co chceme slyšet ze svých aparátů?" Připadá mi, že někdy chceme slyšet to, co v reálu často není.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od monte »

fox píše:Byl jsem na různých koncertech rockové hudby. Zvuk se ale většinou nejvíce přibližoval vintage přístrojům. Takže si kladu otázku. "Co je věrný poslech? Živý přednes, nebo to co chceme slyšet ze svých aparátů?" Připadá mi, že někdy chceme slyšet to, co v reálu často není.
Foxi, tvoje věty se mi velmi líbí. Co chceme slyšet ? :thumbup: :clap: Jinak retro, je pro mnohé nedostupný zvuk, nebo ho nikdy neslyšeli. :cool:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od anawak »

pripajam sa k tvrdeniu Pajuny.
Tiez si myslim, ze nas konicek je Hi-Fi a ten tym padom obsahuje ako cast hardverovu (komponety, kable, nosice) ako i cast "software" cim je samotna hudba.
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od Davidus »

Aparát a hudba patří určitě k sobě. Vzpomínám na doby, kdy jsem si užíval hudbu na walkmanu Panasonic a snil o tom, jak si jednou pořídím nějakou slušnou hifinu... A dneska jsem si sen splnil a hudbu si užívám dál. Lepší přístroje moc neřeším, a to z jednoduchého důvodu. Nejsou na ně peníze. Při tom mě napadá otázka, kdybych peníze řešit nemusel: Opravdu potřebuji ten CD přehrávač (nebo cokoli jiného) za 100, 200, 300... tisíc?
Nejsem proti výměně komponentů, ale pokud někdo vymění např. 5 zesilovačů za rok, tak asi něco není v pořádku...
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Reprodukovaná hudba je samostatná disciplína, nelze srovnávat s reálnou produkcí jak akustickou klasikou, tak elektrifikovaným rockem. Ten správný styl reprodukce je navíc pro každého jiný, je to dáno tím, jakou muziku poslouchá nejvíce. Čím dražší aparát a plnorozsahovější a zatížitelnější bedny tím více univerzální pro hudební žánry, ale i mezi velmi nákladnýma sestavama jsou rozdíly a některé zahrají lépe třeba rock.

Mam svou představu o zvuku a o technické podstatě jak ho zhruba dosáhnout a podle toho také vybírám jednotlivé reproduktory a ladím reprosoustavy, ale stane se, že slyším sestavu s bednama výrazně jiné koncepce a muzika mě dokáže bavit, byť je její podání prostě jiné. Je také rozdíl slyšet něco hodinu-dvě s omezeným výběrem nahrávek a žánrů a něco jiného je dlouhodobé soužití asi jako pokec s holkou v baru versus manželství. Nejdůležitější je aby tam nic vyloženě nevadilo! To, že sestava nemá maximální rozlišení není problém, problém je, že duní či houkají basy, středy jsou zabarvené nebo výšky hrubé, zrnité nebo jsou čisté, ale prostě dominující – s tím se nedá žít, to nedovolí uspokojení z reprodukce.

Jako já slaďuju jednotlivé měniče k sobě aby přinesly harmonizující celek, tak podobně je nutné sladit i celou sestavu. Pokud však zvolím jeden reproduktor s nějakou vyloženě špatnou vlastností můžu se pokusit se s tím poprat a částečně ten jeho problém zamaskovat či vykompenzovat, ale lepší je se poohlédnout po jiném měniči. Opět stejně je to s články sestavy, pokud obsahuje problémový komponent nebo kabel poslech není uspokojující zážitek z oblíbené hudby, ale spíše trauma které vede k přehazování skladeb a častému měnění hlasitosti. Proto může být uspokojující výrazně méně transparentní vintage, či lacinější sestava která nemá velké rozlišení ale nemá vyložené do uší tlukoucí problémy.
Pořádný HIGH-END je však o velké čistotě a transparenci a tam se prostě nedají problémy přeslechnout.

Pro mě je důležité oboje, jak technické prostředky, tak hudba samotná, ale já nejsem běžný audiofil –konzument. Mam období kdy se věnuju ladění beden a testování kabeláže a součástek a střídá se to s obdobím, kdy si jen užívám hudbu. Bedny ladím tak dlouho, dokud mi nepřinesou ten nerušený a příjemný poslech oblíbené hudby, pak se bez problému přepínám do módu prostého poslouchání.

Přeju všem co tam ještě nedorazili, ať je jejich cesta k prostému užívání si muziky co možná nejpřímější a nejkratší.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

pajuna píše: ""Proc vam nestaci CB televize ze 60.let, proc se musite divat na velkou plazmu v HD?" Jde o vyvoj tak jako ve vsech jinych oblastech.
Samozrejme poslouchame hudbu, ..."

Tak jsem to určitě nemyslel. Určitě se liší "šelakový gramofon s plechovou troubou" od vintage z osmdesátých let víc, než stejné vintage a mnoho dnešních moderních přístrojů.
Taky jsem ve čtrnáctí létech poslouchal na gramofonu s krystalkou, měli jsme i radio s "magickým okem" :lol: , ale to nechci moc rozebírat, protože to nebylo hifi.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Zítra začíná v Praze HighEnd. Většina vystavovatelů bude předvádět přístroje věhlasných značek. Budu zvědavý, jestli budou pouštět rozmanitou hudbu, nebo se ze všech koutů bude ozývat stále stejný " šukací jazz". :crazy:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od boxer »

Je také rozdíl slyšet něco hodinu-dvě s omezeným výběrem nahrávek a žánrů a něco jiného je dlouhodobé soužití asi jako pokec s holkou v baru versus manželství. Nejdůležitější je aby tam nic vyloženě nevadilo!

Zlatá slova chce se zvolat. Tesat do skály či psát černou křídou do komína.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od davidm535i »

Od spokojenosti z dob walkmana jsem se dost velkym okruhem opet dostal ke spokojenosti, sice to stalo hodne nervu, nejakej ten peniz, ale uz nemam furt nutkani s necim hybat, nebo neco predelavat.

Kupuju originalni CD od firem zarucujicich kvalitni nahravky, a uzivam si. Timto se sice okruh poslouchatelne hudby drobet zuzil, ale to preziju. "Komercni" veci posloucham jako kulisu z radia, a vubec mi to netrha zilu, ze to stoji za prd.

Myslim si, ze vernost nahravky se da stejne posuzovat jen u akustickych nastroju a lidskeho hlasu, protoze, kdo vlastne vi, jak ma znit elektricka kytara? Existuje na posouzeni nejaky etalon? Tezko.

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

A kdo z nás ví, jak znějí Stradivary například v Pařížské Opeře v šesté řadě uprostřed ? :eek:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od davidm535i »

:mrgreen:
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od Davidus »

Ještě jedna věc mě k tomuto tématu napadla. Možná to znáte taky, ale jak jsem začal poslouchat kvalitnější aparáty, tak se mi začínal rozšiřovat okruh poslouchané muziky. Najednou zní vše líp a zajímavěji... Takže kvalita aparátu a hudba (spíše rozšiřování hudebního obzoru) jde ruku v ruce. Není to žádný nový objev, píšu jen svou zkušenost.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od tujatuja »

V mládí jsem poslouchat LP desky na tom, co bylo tehdy dostupné pro průměrného občana ČSSR: gramo Tesla, zesilovač 2x15W Tesla a bedýnky sestavené doma ze stavebnice, prodávané tehdejším hifi-klubem. Neměl jsem ani potuchy o nějakých zásadách akustiky, takže výsledný zvuk si umíte asi představit. Nicméně i přes tyto nevalné podmínky jsem poslech hudby dokázal prožívat mnohem silněji než nyní, kdy sice mám doma přístroje za statisíce, ale takový ten pocit mravenčení v zádech při poslechu některých hudebních pasáží se už léta nedostavuje. Pro soustředěný poslech mi chybí pohoda, schopnost se odpoutat od každodenních starostí. To je asi taky moment, kdy se člověk začíná víc zaobírat technickou stránkou, pitváním zvuku apod.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od drvoštěp »

Absolutní souhlas :thumbup:
monte

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od monte »

Při pohledu na kabel jsem si vzpomněl na film Machři a provázkový telefon. Nastupuje nová referenční technologie, lodní provaz :thumbup: . Člověk musí zapomenout i poslouchat muziku.

Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Toto " důlní lano " bude mít určitě své opodstatnění. Může někdo popsat jeho konstrukci a prozradit cenu ?
Monte, nevysmívej se. Byly tam podstatně silnější. :eek:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Na vÝstavě se mi líbila expozice Studia Panský Dvůr. Bylo znát, že Pavel je především milovník dobré hudby. Navíc aparát, který představoval je lépe zaplatitelný i pro širší skupinu hifi posluchačů. Dal bych mu jedničku za poměr APARÁT- HUDBA. :thumbup: :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od monte »

Já se nevysmívám, jen mi připadá směšně. Nevím z jakého materiálu je vyrobený, ale velká plocha nabírá vibraci a pak může přenášet vibrace na přístroj. Nevím, jen při prvním pohledu mne to napadlo, nebo je vše přesně opačně. Osobně bych dal přednost něčemu jinému, ale zas každý má na věc jinný názor. Lodní lano :thumbup: :lol:
monte

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od monte »

fox píše:Na vÝstavě se mi líbila expozice Studia Panský Dvůr. Bylo znát, že Pavel je především milovník dobré hudby. Navíc aparát, který představoval je lépe zaplatitelný i pro širší skupinu hifi posluchačů. Dal bych mu jedničku za poměr APARÁT- HUDBA. :thumbup: :clap:


A zatím žádné foto ??
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

monte píše:Já se nevysmívám, jen mi připadá směšně. Nevím z jakého materiálu je vyrobený, ale velká plocha nabírá vibraci a pak může přenášet vibrace na přístroj. Nevím, jen při prvním pohledu mne to napadlo, nebo je vše přesně opačně. Osobně bych dal přednost něčemu jinému, ale zas každý má na věc jinný názor. Lodní lano :thumbup: :lol:
Připadalo mi to jako vodovodní trubka, navlečená do izolace proti kondenzaci. Kup v Obi Mirelon, navleč ho na kabel a můžeš taky machrovat.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od davidm535i »

Toto " důlní lano " bude mít určitě své opodstatnění. Může někdo popsat jeho konstrukci a prozradit cenu ?
Monte, nevysmívej se. Byly tam podstatně silnější.
Ve stredoveku by to bylo povazovano za "hexerei", a majitel lana by byl upalen =))

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Inspirace pro monteho. :lol: Chtěl jsi foto? Máš ho ! :ymdevil:
mirelon_pro.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od monte »

Mám někde zbytky od izolace měděných trubek topení :lol: , že by ?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od jirie »

Pánové, nechci Vám kazit radost, ale v nestřeženém okamžiku jsem si na tu nádheru sáhl :oops:
Ta fotografie lehce klame. Není to žádný mirelon ani nic podobného. Šedý je oplet, jako na síťové kabely, nebo reprokabely a pod ním velmi měkká hmota. Něco jako vatelín, nebo duté vlákno. Uvnitř je teprve kabel.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od martinowsky »

Tu fotku od Foxe jsem hned prokoukl. To je nový Nordost!!!!
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od PetrJ »

fox píše:Jste stejně spokojení jako tehdy, když jste začínali a poslouchali jenom hudbu ? Nebo se spíše řadíte mezi testovatele přístrojů a komponentů ? Zajímá vás více hudba, nebo zvuk ? Koupíte si raději nosič s nahrávkou, nebo šetříte raději na nové kabely ?
Podle mých dosavadních zkušeností bývá za pochybami, zklamáním a nespokojeností s reprodukcí dvojí: buď špatné rozpoložení nebo nějaká slabina v poslechovém řetězci. V prvním případě člověk obvykle ví, že mu není dobře - pak si stačí připomenout, že v tomto stavu by nebyl spokojený ani na tom nejlepším koncertním vystoupení v sále s výbornou akustikou (zvlášť když zvuk je konstantně perfektní a nemá mu v podstatě co vytknout). Zde to chce samozřejmě odpočink, počkat si na lepší den apod., při delším trvání změnu životního stylu, prostředí.
V druhém případě zase myslím platí, že čím vyšší rozlišení, tím výrazněji se projevují slabiny nebo nevhodné články sestavy. Testování kabelů apod. proto beru jako povinnost do té doby, než se člověk dostane do stavu, kdy je zcela spokojený a, jak mi psal známý, "má z poslechu opravdový zážitek a vnímá jen hudbu samotnou a ne nedokonalosti její reprodukce". Nemyslím ale, že by další pokračování po dosažení této mety muselo u někoho, pro koho je hifi záliba pro radost a má dost peněz i času, být na úkor poslechu a nákupu nové hudby.
Každopádně bych řekl, že kvalitní aparát dokáže zážitek z poslechu z našich hi-fi počátků přenést na zcela jinou úroveň, která ospravedlní prakticky jakoukoliv investici.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od zappa »

Oba názory jsou poplatné,záleží to případ od případu.Já osobně jsem si nikdy neužíval hudbu tolik co nyní.Dokonce poslouchám díky kvalitnímu zvuku i hudbu,která se mi dříve nelíbila.Ale na druhou stranu nesnáším nekonečné zkoušení kabelů a nekonečné výměny aparátů.Na druhou stranu,pro mnohé je to zábava,tak proč se jim vysmívat. :shh:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odar

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od Odar »

zappa píše:nesnáším nekonečné zkoušení kabelů
taky tak :???: :crazy:
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od PetrJ »

zappa píše:Ale na druhou stranu nesnáším nekonečné zkoušení kabelů a nekonečné výměny aparátů.Na druhou stranu,pro mnohé je to zábava,tak proč se jim vysmívat. :shh:
Já jsem těmto lidem vděčný. Nedovedu si totiž představit, že bych svůj aparát budoval úplně od počátku a zkoušel všechny možné kombinace přehrávačů, sluchátkových zesilovačů, sluchátek, kabelů, filtrů, praček apod., a to vše navíc z různých cenových tříd. Za osvědčenou kombinací jsou vždy léta zkoušení a často i drahých omylů, ať už se jedná o výrobce (konstruktéra) komponent nebo audiofila, co si buduje sestavu.
Pro mě proto bylo rozhodující, že jsem poznal člověka, jehož rady a doporučení u mě vedly vždy k výbornému výsledku a který můj vlastní výběr zůžil na rozumnou míru (i tak jsem pak párkrát šáhnul vedle...). Právě to, že takový člověk slyší velmi dobře, zná dobře zvuk akustických nástrojů (ideálně na nějaký hraje) a má naposloucháno celou řadu výrobků - a tedy dokáže odlišit povedené od špatného - považuji za nejdůležitější.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od zappa »

PetrJ píše:
zappa píše:Ale na druhou stranu nesnáším nekonečné zkoušení kabelů a nekonečné výměny aparátů.Na druhou stranu,pro mnohé je to zábava,tak proč se jim vysmívat. :shh:
Já jsem těmto lidem vděčný. Nedovedu si totiž představit, že bych svůj aparát budoval úplně od počátku a zkoušel všechny možné kombinace přehrávačů, sluchátkových zesilovačů, sluchátek, kabelů, filtrů, praček apod., a to vše navíc z různých cenových tříd. Za osvědčenou kombinací jsou vždy léta zkoušení a často i drahých omylů, ať už se jedná o výrobce (konstruktéra) komponent nebo audiofila, co si buduje sestavu.
Pro mě proto bylo rozhodující, že jsem poznal člověka, jehož rady a doporučení u mě vedly vždy k výbornému výsledku a který můj vlastní výběr zůžil na rozumnou míru (i tak jsem pak párkrát šáhnul vedle...). Právě to, že takový člověk slyší velmi dobře, zná dobře zvuk akustických nástrojů (ideálně na nějaký hraje) a má naposloucháno celou řadu výrobků - a tedy dokáže odlišit povedené od špatného - považuji za nejdůležitější.
Plně souhlasím,proč bych měl dělat co mně nebaví,když druhého to baví a rád se proto podělí se svými zkušenostmi. :thumbup: Já se zase podělím s jinými zkušenostmi.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

zappa píše:Oba názory jsou poplatné,záleží to případ od případu.Já osobně jsem si nikdy neužíval hudbu tolik co nyní.Dokonce poslouchám díky kvalitnímu zvuku i hudbu,která se mi dříve nelíbila.Ale na druhou stranu nesnáším nekonečné zkoušení kabelů a nekonečné výměny aparátů.Na druhou stranu,pro mnohé je to zábava,tak proč se jim vysmívat. :shh:
V opavské léčebně se léčí někteří gambleří. Na hifinervozu sice není ještě stanovená diagnoza, ale co není může být.
... vždyť pro mnohé je to zábava, ...
Taky se snažím tomu nepropadnout.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od PetrJ »

zappa píše:Dokonce poslouchám díky kvalitnímu zvuku i hudbu,která se mi dříve nelíbila.
Měl jsem to stejně. Klasickou hudbu, jednu z lásek mého života, jsem začal poslouchat, když jsem do svého řetězce přidal špičkový sluchátkový procesor Pawel Acoustics. Na slabších sestavách mi na tomto žánru chybí všechno to, co mám na něm rád.
Pěkně to vystihnul pan Zajíc v jedné ze svých recenzí: "Teprve po značných investicích do hudební aparatury, které jsou ještě znásobeny tím, že starší již nevyhovující komponenty je nutné prodat za zlomek původní pořizovací hodnoty a následně koupit nové, lepší, kvalitnější, blíže pomyslnému high-endu, si člověk při poslechu prostřednictvím tohoto špičkového vybavení uvědomí, jak krásná a rozmanitá může být hudba uložená ve sbírce cédéček stojících v polici v obýváku, jaké detaily, barvy či svůj vlastní „virtuální“ prostor dříve nepoznaný skrývá každé z nich a o co přicházel v dobách, kdy k poslechu používal ony dávné technické „vykopávky“."
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Při přehrávání starých vinylů se někdy divím, jak jsou kvalitně nahrané. S kvalitou aparatury roste zážitek z poslechu. Myslíte, že před cca třiceti až čtyřiceti léty uměl tehdejší posluchač táto kvality na svých přístrojích využít ? Dnešní přístroje to určitě beze zbytku dokážou.
Taky se zamýšlím nad tím, kde končí nákup nové a /snad/ lepší aparatury ? Kde je ta hranice ? Není to potom už jen vyhazování peněz, podobné gamblerství ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od zappa »

Taky se zamýšlím nad tím, kde končí nákup nové a /snad/ lepší aparatury? Kde je ta hranice? Není to potom už jen vyhazování peněz, podobné gamblerství?
Může a nemusí, záleží jak se kvalitově liší ty aparáty v poměru cena/výkon. Někdy stačí málo a rozdíl je obrovský, někdy musíš investovat mnohonásobně víc díky tomu, že prodáváš velmi kvalitní a dobře poskládaný aparát.
A pan Zajíc měl pravdu. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět