APARÁT NEBO HUDBA ?

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

A proč bych měl prodávat velice kvalitní a dobře poskládaný aparát ? Vždyť je to snem každého hifisty. Pomýšlíš o změně ? Mám dojem, že jsi už dosáhl svého. Teď by jsi měl poslouchat jenom a jenom hudbu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od zappa »

Nemluvím ani o tobě,ani o sobě,my už v tom máme jasno,ne?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Myslím, že ano. I když brouk v hlavě někdy udělá své. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od fox »

Zappo, tvůj aparát je maso. Slyšel jsem sice "jen"tvoje menší bedny, ale nic lepšího jsem od té doby nepoznal. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od monte »

zappa píše:Nemluvím ani o tobě,ani o sobě,my už v tom máme jasno,ne?
:lol: Pánové pozor, ale máte manželky :lol: :lol: .
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od PetrJ »

fox píše:Taky se zamýšlím nad tím, kde končí nákup nové a /snad/ lepší aparatury ? Kde je ta hranice ? Není to potom už jen vyhazování peněz, podobné gamblerství ?
Já bych řekl, že žádná taková hranice neexistuje. Už proto, že platí především to, že se vzrůstající kvalitou sestavy ubývají v reprodukci nedostatky. Navíc pokrok se nedá zastavit: technologie, které jsou dnes použité u absolutního high-endu budou za pár let v dostupnějších výrobcích. Takže pokud někdo má na časté obměny, proč ne? Vyhazování peněz to podle mě bude jen tehdy, když změny nevedou ke spokojenému poslechu.
Sám také nemám rád testování a srovnávání, kdy se místo hudby řeší zvuk. Ale udělat si radost a vyměnit nějakou část řetězce za jednoznačně lepší a užívat si hudbu, tak to zase můžu...
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: APARÁT NEBO HUDBA ?

Příspěvek od PetrJ »

Po poslechu napájecích kabelů Oyaide Tunami bych ještě zmínil, že testování množství komponent je občas ku prospěchu věci. Teprve při srovnání s jiným totiž člověk pozná, co může získat, případně co je na jeho sestavě špatně a jaká část řetězce je na vině. - Kdybych sám více srovnával s jinými napájecími kabely (včetně těch obyčejných), poznal bych hned, že kabely Omega u mě hrají sice kultivovaně a technicky naprosto precizně a v jistém ohledu i přesně, ale také - zvlášť v CD režimu - nereálně. Teprve až s kabely Tunami je reprodukce opravdu věrná: nahrávky disponují širokou škálou barev, zvuk má potřebnou plnost a váhu a se šumem v pozadí nezmizely nejjemnější detaily, díky kterým zvuk působí reálně.
Na druhou stranu pokud má člověk štěstí při výběru, tak srovnávat nemusí. Zvuk se změní v hudbu a pak už se jen poslouchá - co na tom, že něco jiného by mohlo hrát lépe... Při dalším vylepšování musíme počítat s tím, že se opět mohou objevit nějaká negativa a bude zase potřeba něco hledat a měnit (můj případ s HD 800, která za to ale nejspíš stojí).
Odpovědět