Co bylo vaše první vlastní hifi ?

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
monte

Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Bylo mi čtrnáct let a celé prázdniny jsem makal ve Svitu, psal se rok 1972. Za 800 bonů tuzexových jsem si pořídil přenosný kazeťák s radiem a nahrával s radia Luxemburk nebo ze Svobodné Evropy. O dva roky pozdějí první DIY gramo, schasis Tesla za 600,- a super radio receiver Prometheus z Maďarska. K němu byly obrovské bedny (licence Telefunken). První bylo potřeba otevřít okna, aby všichni slyšeli :lol: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od fox »

Moje první hifi byla made in Tesla. Zprvu ji provozoval otec, potom postupně přešla do mého vlastnictví.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od pajuna »

Mame to trochu podobne a prislusne te dobe. Ja jsem od mala (na zacatku 70. let) poslouchal na starem gramci rodicu pres takoveto velke radio Echo na kterem jsem mimo jine ladil vsechny mozne stanice, jako radio Luxemburg, apod.
Po par letech cca 1977, mimo jine take ve 14.letech, jsem si nasetril i za pomoci rodicu na prvni magnetofon Unitra, kdysi jako licence Grundig, tusim (see picture). To vse hrajo pres madarske bedny Videoton, pozdeji Orion.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

V te dobe jsem si poridil take prvni sluchatka S2
Obrázek

Pozdeji v predmanzelskych letech jsem jiz dospel k nemecke vezicce RFT, to uz byla bomba
Obrázek

O dalsich vymenach uz psat nebudu, protoze tam otazka nesmeruje...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Zapomněl jsem napsat Panasonic, nikde ho nemohu najít. Ale tento asi starší typ se mu velice podobá. Někteří možná pamatujete nebo je to, fakt už nevím :thumbdown:

panasonic.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Pajuna, Unitra v té době, byla super pecka :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem tenkrat chtel Teslu B100. Rodice me pro to nekam jeli a prodavac je ukecal, ze Unitra je lepsi. Ja jsem byl nastvany a vyvaleny :shock: . Me tam vadil ten jeden knoflik na vsechno, sel pomerne tezko a klapal :smile: . Tu B100 jsem mel castokrat pujcenou od kamose, protoze jsme nahravali jeden pasek za druhym.
Jezdil jsem s babickou vlakem do Zittau a pasoval Agfy a Maxelly ;), ale nikde to nerikejte

Tesla B100

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Unitra byla čistokrevná licence Grundig, nebo se mílím. B100, jsem nikdy neměl až B93, šikmé uložení pásové dráhy bylo In :thumbup:
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od Mamut »

Strašně sem kamarádovi záviděl, že má kazeták :) http://starestroje.blog.cz/0612/magneto ... cor-s-3000
Občas mi ho i půjčil. Já měl léta a vlastně ještě někde mám, tuto mašinu http://audiotechnika.blog.cz/1008/tesla-nzc710
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
bertram

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od bertram »

Moje prvé HIFI, keď otec predával auto ,vymontovali sme s neho radiomagnetofón TESLA aj s repro ktoré boli
osadené v bakelitových krabiciach.Napojil som to na 12V trafo od autodráhy ,repro do rohov ,máličko to trafo
hučalo v repro ,ale bolo to moje a mohol som si v izbe nerušene počúvať čo som len chcel.Na strednéj škole,
potom za zarobené v TUZEXE ,radiomagnetofón TOSHIBA ,podsvietené rádio ,led diodky ,proste nádhera na
tú dobu a vek.A časom sa to menilo a menilo a menilo ..... ,ale prvé bude vždy len prvé. :angel: :angel: :angel:
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

bertram píše:
Moje prvé HIFI, keď otec predával auto ,vymontovali sme s neho radiomagnetofón TESLA aj s repro ktoré boli
osadené v bakelitových krabiciach.Napojil som to na 12V trafo od autodráhy ,repro do rohov ,máličko to trafo
hučalo v repro ,ale bolo to moje a mohol som si v izbe nerušene počúvať čo som len chcel.Na strednéj škole,
potom za zarobené v TUZEXE ,radiomagnetofón TOSHIBA ,podsvietené rádio ,led diodky ,proste nádhera na
tú dobu a vek.A časom sa to menilo a menilo a menilo ..... ,ale prvé bude vždy len prvé.
:angel: :angel: :angel:
Zatím máš první cenu, touha po muzice překoná vše :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od Kokin »

Moje první hifi, které jsem si koupil ve 14-15 letech za své těžce ušetřené peníze na inzerát z druhé ruky asi za 4 a půl tisíce. Tento přístroj hrál jak z praku a prožil se mnou opravdu hodně. Nechápu, že přes všechna příkoří, kterým byl vystaven, dodnes po 25 letech slouží mému otci jako rádio v kuchyni.
Obrázek
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Pamatuji, byl jeden typ i s eqvalizerem. Řekl bych kombajn, ale fakt hrály jako divé :thumbup: :D repro šlo oddělit :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od Mark Levinson »

Já začínal jako kluk na tomhle, jen ten gramec byl bez zesilovače (nenašel jsem nikde fotku), už si nepamatuji ten model. Tohle měl doma otec, poslouchal výhradně klasiku. Rádio bylo Stradivari 3, nechybělo magické oko. Je to dávno... x_x


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od fox »

Můj kamarád měl přísné rodiče, hlavně matku. Nesměl nikoho vodit domu, ani své nejlepší kamarády.
Jednou jeho rodiče odjeli do lázní a on zůstal sám doma. V pátek a v sobotu uspořádal mejdan. Po něm důkladně uklidil, ale nevšiml si že pod stahovací roletou gramofonu zůstala ukrytá šavle, kterou tam některý z návštěvníku odložil. :ymdevil:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Liško, to jsou momenty, kdy člověk lituje, proč nebyly digitální foťáky :clap:

A co ostatní ??????

A barevnou hudbu jsem měl na stěně. 60x80 cm, kolem 60 žárovek, čtyři barvy a dokonce měnila obrazy. Domácí výroba :lol:
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Nakonec jsem našel Prometheus RA5350S, byl lepší než naše TESLA, hlavně bedny
Prometheus RA5350S.jpg
http://patina.uw.hu/radios/vt5350/ra5350s.htm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od fox »

Tehdejší gramofony byly jako soustruhy. Při přehrávání lezla od přenosky špona. :lol:
Jehla byla jako zahnutý hřebík.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Chudák desky, myslím už po pátém přehrání bylo slyšet :thumbdown: , kolik měly vlastně životnost ?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od pajuna »

monte píše:....A barevnou hudbu jsem měl na stěně. 60x80 cm, kolem 60 žárovek, čtyři barvy a dokonce měnila obrazy. Domácí výroba :lol:
Jeeee, ja mel taky barevnou hudbu. Blikalo to jako dive, lide se casto sbihali, a koukali k nam do oken. Spousta barevnych zarovek, mel jsem to asi na 2,5 metrech!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bertram

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od bertram »

Tiež som v študenskom veku chcel mať farebnú hudbu ,tak som si nakoniec zariadil oranžový maják zo stareho bágra.
Bolo to šialené ,ale jedinečné.V izbe 4x4 to do hodiny úplne vymlelo hlavu . :((
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Pajuna, taky jsi barvil žárovičky ?? Tenkrát hifi nestálo za nic, ale zažili jsme v podstatě hlavní vývoj domácí elektroniky. Více jsme nadávali, ale byla i zvláštní radost :thumbup:. Nevím, dnes mne to tak už nebere :thumbdown:, asi roky, únava, spíš nostalgie. :thumbdown:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od pajuna »

bertram píše:Tiež som v študenskom veku chcel mať farebnú hudbu ,tak som si nakoniec zariadil oranžový maják zo stareho bágra.
Bolo to šialené ,ale jedinečné.V izbe 4x4 to do hodiny úplne vymlelo hlavu . :((
Ja mel taky oranzovy majak:-), mama kroutila hlavou, co jsem to za magora, kdyz jsem to prines domu :lol:
monte píše:Pajuna, taky jsi barvil žárovičky ?? Tenkrát hifi nestálo za nic, ale zažili jsme v podstatě hlavní vývoj domácí elektroniky. Více jsme nadávali, ale byla i zvláštní radost :thumbup:. Nevím, dnes mne to tak už nebere :thumbdown:, asi roky, únava, spíš nostalgie. :thumbdown:
Clovece, ja je nabarvil, myslim, ze jsme je tenkrat kupovali v Nemecku, mel jsem to pulhodky vlakem, taky jsem kupoval lila zarivky do akvarka. No jo, to uz je ale dlouho. Pro me bylo tenkrat bombasticke, jak litaly ty efekty u Queenu nebo Floydu ze strany na stranu. To bylo jine vnimani hudby.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Já jsem měl hudbu z malých 2,5V a do serie a proto jsem barvil. Dnes se mi vybavuje samá vzpomínka. My jsme jezdili víc do Budapesti, tam jsem koupil žárovku, svítila a bylo vidět jen co bylo bílé, třeba zuby :lol:

Nebo, když jsem kupoval další, lepší řadu tzv, blue řady od Pioneera, co má dnes TETI. Zesilovač jsem táhnul až z Bulharska a měl hrozný strach z celníků :lol: Magnetofon, byla sobota a měl jsem ho zamluvený v tůzu v Olomouci. Nakopnul jsem oranžovou Škoda 120 GLS s olejovým chlazením a jízdou rallye jsem ujížděl do Piešťan. Tam se tři babky složily na 7000 tuzexových poukázek :lol: . Bylo 12:30 jsem dorazil do Olomouce a pak jsem se celou cestu domů usmíval :D

Abyste věřili: Monte za mlada, dlouho ji tady nenechám :lol: :lol: :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od fox »

Ty jsi musel mít bab ! Jak sviňa !!! :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Prd, neustále čumím jen na jednu :thumbdown: :lol:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od lidumil »

Já měl jakousi Teslu - jeden z prvních stereo gramofonů se zesilovačem - krystalická přenoska hoblovala desky až špony lítaly :mrgreen: a fronty před Skuhraphonem každé úterý ve 14 po přejímce .... ale ta radost, když se něco podařilo uzmout :o) A pak už NC 420 a AZS 215 a repro z hifiklubu z polystyrenu \m/ a jak hrály - výlisky jsem vezl vlakem z Prahy a jak jsem byl šťastnej ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od fox »

Ty bedny z polystyrenu si taky pamatuji. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od lidumil »

Mým snem byl tehdy Transiwatt a gramo z hifiklubu. Jenže to bylo jen pro členy a tím já nebyl :thumbdown: a ani jsem se tam nedostal :sick:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od bigjoe »

Jo, pánové, tak to já začínal na cívkovém magiči TESLA B 4.
Když mně bylo 18, tak ho táta koupil a jako dárek k těm 18tinám bylo, že si ho jako můžu půjčovat (přece mně nemůže takhle drahou věc dát jen tak celou a najednou :lol: - to aby mně nekazil charakter). Samozřejmě jsem ho zbalil a už ho neviděli, ale tvrdil jsem jim, že jakmile budou potřebovat a chtít, tak si ho můžou půjčit :D .
Pak jsem ve svém pokoji, polepeném plakáty kapel z Brava (získané za nekřesťanské prachy - psal se rok 1969) nainstaloval 5, nebo 6 reproduktorů (uloupených ve fabrice z "dráťáků") přišroubovaných na překližku, aby měly aspoň nějakou ozvučnici, propojených zvonkáčem a B 4ka to všechno utáhla a hrálo to jak z praku a absolutně bez zkreslení (teda aspoň pro mne, tenkrát).
Tenkrát jsme bydleli v našem baráku (než nás z něj bolšáni vyhnali, kvůli stavbě sídliště) a měli jsme koupelnu vedle kuchyně (což bylo samozřejmě království maminky). Jenomže. když jsem se šel koupat (zatopil jsem dřevem v lázeňském kotli a napustil jsem si plnou, velkou, hlubokou, litinovou vanu - moc se mi po ní v paneláku stejská), tak jsem nastoupil s magičem v podpaždí, zamknul jsem se, zapnul "aparuturu" - volume do prava a pustil jsem "Dítě v čase" !!! Maminka bouchala na dveře čím se dalo vyhrožovala hladem i fyzickým násilím, ale já "bral lázeň" a byl jsem šťastnej (než jí táta naučil vypnout pojistku pro zásuvka na pračku...). Byla to krásná doba.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od aretax »

Krásne spomienky - ja som si na gymnáziu cez prázdniny ( asi v r. 1974) zarobil a kúpil som si konečne prvý HiFi gramofón Tesla NC 420. Pamätám sa, že stál 3290 Kčs a pozor - s originálnym ramenom SMS !! Keďže nemal zosilovač (to som otcovi neprezradil), nedalo sa na ňom hrať, tak mi požičal peniaze na zosilovač Tesla (podobný model, ako gramo, nepamätám si označenie), za čo som musel celá rok makať na stavbe baraku. Repráky som male nejaké Tesly. Potom som sa ulakomil v Tuzexe na zosilovač JVC, ale ten zvuk bol oveľa horší, ako z Tesly. Platne sa kupovali na "čiernych" burzách, stáli okolo 250 Kčs, čo bol strašlivý peniaz- Na jednu pltňu som musel skoro mesiac makať po brigádach.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od monte »

Aretax, nebyla to spíše NC440, mám ji dodnes :thumbup: , spíše omylem. Před dvěma roky, jsem ji našel ve sklepě u rodičů i s deskami :lol:
Uživatelský avatar
Pininfarino
Příspěvky: 29
Registrován: 23 úno 2011 17:15
Bydliště: Piešťany

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od Pininfarino »

Pripájam sa ku príspevku Bigjoe. Aj ja som mal /niekedy od roku 1974/ Tesla B4. Rovnako som ho znárodnil rodičom :) Veľmi som si ho pochvaloval, až do doby, keď som ho dal do servisu /1977/ kôli brzdám. No a tam ho dokatovali tak, že sa už potom len kazil. Určite ho mali viaceri z nás, zaslúži si pridať nejakú fotku...
3.jpg
Názov tématu je ale "ČO BOLO PRVÉ HIFI"... To prišlo v r. 1984 na jar. Kúpil som si ho na objednávku v TUZEX Brno. Splácal som ho nasledujúce 2 roky, ale stálo to za to. Boli to zlaté časy, lacné HIFI vedelo urobiť väčšiu radosť, ako keď si dnes kúpim nejaký HIGH END kúsok. x_x
aa.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DYNAUDIO S 3.4 - upgrade, ACCUPHASE E-530, ACCUPHASE P-1000, ACCUPHASE DP-67, AQ COLORADO, CARDAS CROSSLINK, G.R, G.C., FURUTECH POWERFLUX....
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od slayers »

B4 jsme měli doma též,co já se napřetáčel ukazovákem a jak bolel 6-7 letýho kluka :D .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od lidumil »

aretax píše:Krásne spomienky - ja som si na gymnáziu cez prázdniny ( asi v r. 1974) zarobil a kúpil som si konečne prvý HiFi gramofón Tesla NC 420. Pamätám sa, že stál 3290 Kčs a pozor - s originálnym ramenom SMS !! Keďže nemal zosilovač (to som otcovi neprezradil), nedalo sa na ňom hrať, tak mi požičal peniaze na zosilovač Tesla (podobný model, ako gramo, nepamätám si označenie), za čo som musel celá rok makať na stavbe baraku. Repráky som male nejaké Tesly. Potom som sa ulakomil v Tuzexe na zosilovač JVC, ale ten zvuk bol oveľa horší, ako z Tesly. Platne sa kupovali na "čiernych" burzách, stáli okolo 250 Kčs, čo bol strašlivý peniaz- Na jednu pltňu som musel skoro mesiac makať po brigádach.

Za ty peníze to byla spíš opravdu NC 440, NC 420 stála 2290 tuším, taky to byl můj první Hi-Fi gramofon a zesilovač byl AZS 215-217 ve dřevě. Lišily se sluchátkovým výstupem, 217 ho měla už na spodku čelního panelu.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od aretax »

Mohla to byť NC 440, ja si už tie typy presne nepamätám, ale toho ramena mi je dodnes ľúto.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od Mastervoice »

Tesla NC-420 + Shure M75, skorohifi receiver Stern Proxima 422 (DDR), tuner Tesla ST100 (oboupásmový) z inzerátu AR, cívkáč Unitra M 2403 SD Dama Pik dovezený z Polska, bedýnky vlastní konstrukce (ARN 665, ARE 589, ARV 081) sluchátka Tesla ARF 300. Později stavebnice Transiwatt TW44, údajně hi-fi. A pak přišla sametová revoluce a dovoz z tzv.vyspělé ciziny, jo...
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od RSC »

Pininfarino píše:Pripájam sa ku príspevku Bigjoe. Aj ja som mal /niekedy od roku 1974/ Tesla B4. Rovnako som ho znárodnil rodičom :) Veľmi som si ho pochvaloval, až do doby, keď som ho dal do servisu /1977/ kôli brzdám. No a tam ho dokatovali tak, že sa už potom len kazil. Určite ho mali viaceri z nás, zaslúži si pridať nejakú fotku...
Já ho mám ještě doma a hraje. :thumbup:
3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od fox »

Pininfarino píše:Pripájam sa ku príspevku Bigjoe. Aj ja som mal /niekedy od roku 1974/ Tesla B4. Rovnako som ho znárodnil rodičom :) Veľmi som si ho pochvaloval, až do doby, keď som ho dal do servisu /1977/ kôli brzdám. No a tam ho dokatovali tak, že sa už potom len kazil. Určite ho mali viaceri z nás, zaslúži si pridať nejakú fotku...
3.jpg
Názov tématu je ale "ČO BOLO PRVÉ HIFI"... To prišlo v r. 1984 na jar. Kúpil som si ho na objednávku v TUZEX Brno. Splácal som ho nasledujúce 2 roky, ale stálo to za to. Boli to zlaté časy, lacné HIFI vedelo urobiť väčšiu radosť, ako keď si dnes kúpim nejaký HIGH END kúsok. x_x
aa.jpg

Stejnou sestavu JVC jsem měl taky. Tehdy mi otec našetřil v Premiovém spoření mladých, tuším, dvacet pět tisíc Kčs. Když jsem přišel z vojny, ihned jsem nakoupil v Tuzexu hifi. Tehdy jsem to asi měsíc tajil, potom jsem to ale nevydržel a aparát jsem vybalil. Otec, když to zjistil, málem vyletěl z kůže, myslel jsem, že mě zabije a jeho trefí šlak. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Ivan25
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2014 07:12

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od Ivan25 »

Měl jsme něco podobného jako Pininfarino. Byl to fakt nerozbitný stroj :-D kdysi mi na něj dokonce spadl kamenný obklad... A že byl sakra těžký, něco takového - http://www.obkladyrepa.cz/kamenne-obklady/ Ale naštěstí se zbrchal a máme ho do dneška :-)
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co bylo vaše první vlastní hifi ?

Příspěvek od YamahaMan »

Vidím, že toto vlákno je dosť dlho bez príspevku.
Moje prvé HiFi som začal riešiť v sedemnástich, keď už šlo chodiť na brigády.
Postupne som kúpil deck AIWA ADR-470 tuším za 4,500 korun /dostali do elektr 2 kusy,
jeden mala rezervovaný vedúca a druhý sa mi zázrakom ušiel.../
Pol roka som ho počúval len na sluchátka. Potom som dokúpil bedne Videoton DC2580 -
dostali ich skôr ako zosik. Ten bol nakoniec prepašovaný z HU, Videoton EA7386S
Spojil som to "miešačkovým káblom" a bol som najšťastnejší človek pod slnkom \m/
Odpovědět