Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od boxer »

Obrázek
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od paul »

boxer - taky jsem ho měl a jak jsme se u něj "napařili" ještě na starý Sweet/Slade/Kiss.... :razz:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od boxer »

No původně jsme venku křepčili u tohoto,ale to mezi kazeťáky nepatří.

Obrázek
monte

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od monte »

boxer píše:No původně jsme venku křepčili u tohoto,ale to mezi kazeťáky nepatří.
Nedá mi to :lol: , včera na CS tv, jsem se náhodou chvilku díval na starší film. Děj byl v SSM CLUB JUNIOR PRAHA, hlavní roli Pinďa z Tesly Holešovice. Obsluha Nárožný, svazák Karel Goot v červeném saku :lol: , fakt jsem se pobavil. Křepčili na plný plyn, ale zaujal mne Jirka Schelinger a Ringo :thumbup: .

Znáte ten film, teď si nemohu vzpomenout na název.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od anawak »

Tak toto bol moj prvy vlastny tape deck. Na lepsi som ako 16 rocny nemal. Len som ticho zavidel kamosom, ktori mali doma velmi slusne stereo zostavy Tesla, Technics, Pioneer a k tomu samozrejme poriadne bedne.
Poriadne to ani nebolo na prehravanie hudby ale na programy pre pocitac.

To uz ani nie je pravda.

Obrázek
monte

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od monte »

monte píše:
boxer píše:No původně jsme venku křepčili u tohoto,ale to mezi kazeťáky nepatří.
Nedá mi to :lol: , včera na CS tv, jsem se náhodou chvilku díval na starší film. Děj byl v SSM CLUB JUNIOR PRAHA, hlavní roli Pinďa z Tesly Holešovice. Obsluha Nárožný, svazák Karel Goot v červeném saku :lol: , fakt jsem se pobavil. Křepčili na plný plyn, ale zaujal mne Jirka Schelinger a Ringo :thumbup: .

Znáte ten film, teď si nemohu vzpomenout na název.
Film se jmenuje Romance za korunu, Jirka Schelinger asi od 5,40 min. Přesně kolem roku 75 jsem chodil na jejich koncerty, taky na ETC a hlavně SBB. SBB hráli jejich nejlepší desky, Paměť, Nový Horizont. To byly kytarové nástupy. SBB převyšovali naše skupiny o několik tříd, SBB byli Pink Floyd východu :thumbup: :thumbup: .

http://www.youtube.com/watch?v=vGo2TMuA ... ure=relmfu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od pajuna »

Mark Levinson píše:Nakamichi je bomba, videa perfekt.

Pajuno,
co si máme představit pod pojmem "toto"?
Mohl by jsi to, please, upřesnit? Co je to za model, 747?
TECHNICS RS - BX 601
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Zdeny »

Mně prošlo rukama nespočet kazeťáků (proptože na tape decky jsem neměl peníze):
kdysi v pravěku ten maďarský strojs těmi gumkovými oranžovými tlačítky (hrál v autě). Pak nadešla doba západní produkce:
- Technics RS-B 55 TR (měl dolby B,C a dbx, kovová dvoj mechanik a dodnes nahrávky z nej hodnotím jako asi jedny z nejlepších. Zajímavé je, že v inzerci se vůbec nevyskytuje, já ho chtěl z nostalgie koupit znovu a není šance.
Pak Aiwy - 470,808, pak Sony 909ES a nakonec Pionerr 93 Ellite Urushi.
Všechny jsem prodfal a dnes mlátím hlavou do zdi. Obzvláště kvůli tomu CD 93 Pioneeru.

Nejvíce mě oslovila v dobách mládí Aiwa AD770, ale na tu jsem také něměl a tak jsem byl nesmírně nadšen, když jsem za tehdá 12.000 pořídil jetou Aiwu AD-W 808. amorfní hlavy, B,C, HxPro, revers, černá, krása... Zlatý 80. léta....
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od jupol »

Ja som kupoval svoj prvý lepší kazeťák v Tuzexe v roku 1982, bol to deck JVC KD-A11 a bol som nesmierne šťastný, neskôr som mal nejakú Toshibu už si nepamätám na typ a v 1992 som kúpil CARVER TD-1700 dovezený z USA, ktorý mám dodnes.
jvc kd.jpg
JVC KD-A11.jpg
DSCN0693.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od tujatuja »

Monte píše:

"SBB převyšovali naše skupiny o několik tříd, SBB byli Pink Floyd východu".

Nejenom polské, ale i maďarské skupiny (Locomotiv GT aj.) byly lepší.

Není divu, po tvrdé "normalizaci" v sedmdesátých letech u nás v kultuře nezůstal kámen na kameni....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem narazil na jeden stroj, který by zde rozhodně neměl chybět. Bohužel to není nic co mi prošlo rukama, ale je to legenda, která jako jedna z mála zde uvedených strojů určitě patří do top 10. Jedná se o Technics RS-B 100, moc jsem o něm snil, ale to bylo tehdy mimo možnosti. Stroj to byl ve své době opravdu dokonale vybaven, oproti novější bratříčkům mu chybělo jen motorické otevírání dvířek. Všechny parametry excelentní, kmitočtový rozsah a všech tří druhu pásků obdivuhodný, tři motory (elektronicky řízené s přímým náhonem) a tři hlavy (samozřejmě Amorfní+Sendust) jsou zde samozřejmostí, nechybí dolby B,C a také velmi účinné dbx (odstup od šumu 92 dB). Jednoduše stroj na celý život.


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Fox_25 »

Tenhle Deck Technics jsem měl. Měl opravdu výborný zvuk. Když jsem si pořídil CD neměl jsem nic lepšího na práci než jej schovat do stodoly k ostatním věcem abych po 10 letech zjistil že jej nejspíš někdo v záchvatu pořádku vyhodil. Je to moc velká škoda, mohl dnes zdobit něčí sbírku.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od jirie »

Technics RS-B100 ve stodole x_x :-ss ~x(
To je jako souložit v kostele :oops:
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Fox_25 »

Před deseti lety jsem se na vše koukal úplně jinak. Deck byl zabalen tak jako by měl jít přes českou poštu protože jsem počítal s tím že bude mít v budoucnu nějakou cenu. Když jsem se ptal rodičů tak nikdo nic nevyhazoval, jen přesouval takže tam naštěstí ještě je.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od lidumil »

jirie píše:Technics RS-B100 ve stodole x_x :-ss ~x(
To je jako souložit v kostele :oops:
Svatokrádež??? :-j
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
VinylCollector
Příspěvky: 42
Registrován: 25 bře 2011 18:08
Bydliště: ZLÍN

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od VinylCollector »

Ujj. Ted jsem si sice koupil harman- Kardon TD 4400,ale až bude příležitost tenhle technics chci taky do sbírky. Snad se dam dohromada a udelam konecne poslechovku... Jinak kluci kupujete jeste kazety a archivujete, nebo koupite par a mazete je a vzdy na nenahrajete dalsi titul ??
Sberatel Muziky LP, CD,MC,DVD a tak trošku muzikolog začátečník

Gramo Sony PSLX 300 USB,Repro Pioneer S-H510V,DVD Player Pioneer DV- 610AV,zes. Pioneer A - 209 R,Cívkový Magnetofon AKAI GX-630D,Tape Deck:Technics RSBX 701,CD Player Technics SL-PG 590
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od lubin »

Můj první přístroj, na kterém jsem si reprodukoval hudbu byl tento: Obrázek
O tři roky později sloužil také jako zásobárna jednoduchých her pro nahrávání do "počítače" Sinclair ZX 81...Obrázek, který mě paměť celých 1kB!!! Obojí jsem zbožňoval. Docela slušně jsem ovládal programovací jazyk Basic a na kazeťáku nejčastěji hrála Sandra :lol: :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od komak »

Zdravím
mám doma toto Onkyo a márne zhanam manual-pomôžte
http://www.hifi-wiki.de/index.php/Onkyo_TA-2570
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od jirie »

Řemínky a kladky se dají sehnat, ale s tím manuálem bude asi potíž.
Údajně se některé manuály dají stáhnout za bakšiš z netu.
Zřejmě mě to také čeká protože nemohu sehnat manuál na Technics RS-B85 :cry:
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od feco64 »

AIWA CA-R80 - jeden z mojich pvých HiFi komponentov. Bol kupovaný v Tutexe, nepamätám koľko stál bonov. má Dolby system, auto reverse, eq. prepínanie na kazety / normal, metall / odnímateľné reproduktory...bohužiaľ už nefunguje kazetová mechanika. tak sa dnes používa ako rádio. no zvuk má Aiwa až prekvapivo dobrý.

Obrázek
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od RSC »

Já měl tento přístroj AIWA AD-DX 808. Hrál výborně i mizerné nahrávky, což mne již tehdy fascinovalo. Dnes již vlastním jen Technics deck, který hraje dobře jen to, co si nahrál nebo jak se tehdy říkalo "originálku".
ad-wx808.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od samcus »

Pro mě byl vždy nejkrásnější Aiwa AD 7600. Mechanika je ze sféry snů. Měl ji kamarád a bohužel si Aiwičku vzal sebou tam odkud se ještě nikdo nevrátil :-|
aiwa ad-7600.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Zdeny »

RSC píše:Já měl tento přístroj AIWA AD-DX 808. Hrál výborně i mizerné nahrávky, což mne již tehdy fascinovalo. Dnes již vlastním jen Technics deck, který hraje dobře jen to, co si nahrál nebo jak se tehdy říkalo "originálku".
ad-wx808.jpg
JJ, 808 jsem měl někdy kolem let 92?? Už ani nepamatuji. Amorfní hlavy, dbx, hodně světýlek... Tenkrát to bylo něco! Pak jsem ji vyměnil za AD-F470.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od RSC »

Abych pravdu řekl, dnes se na to dívám tak, že jsem měl raději pustit Technics (chtěl jsem si nechat stejnou značku komponent) a nechat si AIWU z hlediska kvality přehrávání, bylo to skutečně supr. Ano, to svícení, bylo dost navíc. Aiwa pak dělala vše, jak pouťové atrakce, zejména mini a midi systémy....
Dnes přemýšlým, že bych si možná koupil nějaký top deck od Teac z devadesátých let. Jen jsem ho nikdy neměl a neslyšel, takže nevím, co vytáhne ze slabších pásků....ale líbí se mi moc to hliníkové hranaté zpracování. :thumbup:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Mark Levinson »

Úplně náhodu jsem narazil na obrázek mně dobře známého stroje, jedná se o AIWA M-700. Tento stroj jsem nevlastnil, ale měl ho kamarád a dost často jsem ho měl doma a nahrával na něj. Najednou mne to udeřilo do očí, byl to výborný tříhlavý stroj, vše v kovu. Ani za nic jsem si nemohl vzpomenout na ten model a najednou to bylo na Youtube. Bohužel jsem nenašel ani lepší fotku.
Znáte někdo?

Obrázek
https://www.youtube.com/watch?v=pwq_jaGzsqQ
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Mark Levinson »

Našel jsem ještě lepší obrázky, tak je sem dávám. Tento stroj je někdy z roku 1982 a na svou dobu výborně vybavený, všimněte si kvalitně provedené přepínače pro nastavení předmagnetizace pro záznam. Tehdy ještě na 4 druhy pásku včetně kazet Ferrochromu, které později zanikly a definitivně je nahradila střední třída Chromdioxid. Na druhém obrázku je vidět i regulační kolečko pro jemné nastavení Bias Fina Adjust, což se dalo lehce porovnávat ve sluchátkách při záznamu, protože se jednalo o 3 hlavý stroj.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Leny635 »

Nádherný stroj, sám mám doma 4 Cassette decky, 3 top od SONY a 1 Technics, pouštím si je ale málo tak 1 za měsíc, aby se proběhly. Je to škoda, že už nemají valné využití, většinou nahrávám analog z LP desky a hrají pořád fantasticky. :thumbup: :thumbup:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od jupol »

AIWA M-700 sa predávala aj v ČSSR v Tuzexe a stála 2400 TK...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Mark Levinson »

jupol píše:AIWA M-700 sa predávala aj v ČSSR v Tuzexe a stála 2400 TK...
Ano vím, Aiwa byla hojně prodávána Tuzexem, doslova legendární byla řada AD-F 450, 660, 770 a 990.

Obrázek
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od adrian »

Moj druhy Tape-deck,ktory som vlastnil ako 20.rocny,mam ho doteraz,no pasky uz davno nevlastnim ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od lidumil »

Mark Levinson píše:Ano vím, Aiwa byla hojně prodávána Tuzexem, doslova legendární byla řada AD-F 450, 660, 770 a 990.

No a taky je svého času prodával Hi-Fi klub Svazarmu, tam jsem 770 koupil. Ještě bych našel účet.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od Mark Levinson »

lidumil píše:
Mark Levinson píše:Ano vím, Aiwa byla hojně prodávána Tuzexem, doslova legendární byla řada AD-F 450, 660, 770 a 990.

No a taky je svého času prodával Hi-Fi klub Svazarmu, tam jsem 770 koupil. Ještě bych našel účet.
Tak to jsem nevěděl, že se prodával i tam.
Prosím Tě, jaká byla cena? Jen tak pro zajímavost.
Dík.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Cassette deck aneb nostalgie co nám prošlo rukama

Příspěvek od lidumil »

Obrázek
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět