Pioneer CT-F950

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Pioneer CT-F950

Příspěvek od Teti »

Tak uz me prisli drzatka Pioneer JA-R102 az z daleke kapitalisticke Ameriky.
Hned jsem to tam supnul a vypada to uzasne.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ted otazky:
- Na ty boky jsou potreba jine sroubky? protoze ty originalni cerne jsou moc kratke.
- Take se me zda, ze tam musi byt zrejme podlozka mezi kastli a drzatkem.

Nove remeny a demagnetizer jsou na ceste. Pristi mesic se bude servisovat :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pioneer CT-F950

Příspěvek od fox »

Na držátka použij stejné šrouby jako jsou originály, akorát delší. V Česku se dají koupit za pár šupů. Mají akorát jedinou vadu na kráse, že nejsou černě lakované, ale pozinkované.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Pioneer CT-F950

Příspěvek od Teti »

fox píše:Na držátka použij stejné šrouby jako jsou originály, akorát delší. V Česku se dají koupit za pár šupů. Mají akorát jedinou vadu na kráse, že nejsou černě lakované, ale pozinkované.
Jaky prumer sroubku? ze bych si to nasel na eBay :) nechce se me chodit do obchodu.
Musi byt nejaka podlozka mezi skrini a drzatkem?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pioneer CT-F950

Příspěvek od fox »

Průměr musí být samozřejmě stejný jako u původního./ použij šupleru /. Dá se koupit stejného tvaru, ale delší. Samozřejmě můžeš požít jiný s podložkou.
V ochodě bude stát pár haléřů. Na ebay majlamt.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pioneer CT-F950

Příspěvek od fox »

V manuálu M4. Původní je dlouhý 8mm. Použij kolem 12mm.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Pioneer CT-F950

Příspěvek od Teti »

Kazetak trpel na kolisani rychlosti jako nejake nedochudce a proto mu musel dat Doktor medicinu.
Nejvetsim probleme je u techto pristoroju jsou:
- reminky, ktere se vysmajdaji a nebo nemaji zaber, v tomto pripade je treba provest vymenu a nebo zdrsneni/vycisteni dotykovych ploch.
- dalsi nejcastejsi je problem s motorkem, kde jsou zasrate kartacky a nebo uhliky do tvaru obleho.

V mem pripade byli reminky v pohode, ale mel jsem problem s kolisanim rychlosti. Samozrejme jsem presne nevedel kde je presne problem a vzhledem k tomu, ze se u 30 let stareho pristroje jeste nic nemelo, tak byli prvni na rane.
Reminky jsem kupil od WJoe Radio http://www.wjoe.com/
Navod na vymenu je skvele popsany a pochopi to snad i jedinec retardovaneho charakteru.

Reminky jsem vymenil, vse promazal a jinde naopak odmaza (lihem) a zdrsnil provrch. HA! problem byl v uhlicich. Motorek kolisal na rychlosti. V tomto pripade nezbyva nic jineho, nez to zase cele rozdelat a nakonec oddelat a rozmontovat motorek. Drina chlapskeho charakteru, zenska ruka by dozajiste zvladla, ale mozek nikoliv :o)
Vse ted samozrejme leskne jak psi koule a pracuje ku prospechu majitele :thumbup:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Pioneer CT-F950

Příspěvek od monte »

Jaké jsou tam ložiska ? Závada se může vrátit, na uhlíky se mi to moc nezdá. Taky je tam někde řídící čip, který nestíhal vyrovnávat možný problém ložiska. Zkus sehnat nový motorek.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Pioneer CT-F950

Příspěvek od Teti »

monte píše:Jaké jsou tam ložiska ? Závada se může vrátit, na uhlíky se mi to moc nezdá. Taky je tam někde řídící čip, který nestíhal vyrovnávat možný problém ložiska. Zkus sehnat nový motorek.
JJ samozrejme shanim novy motorek, zatim to ale funguje. Motorkem jsem hybal a s loziskem zadny problem neni. Tady http://www.youtube.com/watch?v=sBt3TO0H374 je zrovna video, co by se tam melo osefovat.
- opilovat uhliky
- ocistit/ obrousit komutator
- prenastavit centrifugalni spinace? to jsem tam nedelal.

Jak jsem rikal, zatim to fakci bez problemu a to kolisani rychlosti tam uz neni. Jak se nejaky motorek objevi, tak ho koupim do zasoby.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Odpovědět