STARÉ KRÁSNÉ STROJE

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od FREDDIE1 »

Aha. Děkuji.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od FREDDIE1 »

Chlapi! Ještě jeden malý dotaz. Nevíte někdo, kdo je člověk píšící o přístrojích Akai na této stránce? www.tommm.cz . Popř. kontakt na něj? Díky.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Leny635 »

Myslím, že tam ten odkaz nemá schválně, aby ho lidi neotravovali. Je to škoda, zdá se, že ví o čem mluví. Potřeboval bych nastavit Sony TC-K909ES a nevím kam se obrátit.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Mastervoice »

Sony 909 by mohli umět naštelovat zde, poptej nic to nestojí
http://www.vintageaudio.cz/kontakt/
nebo:
http://www.analogtape.cz/
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Leny635 »

Na vintageaudio jsem se ptal a když budu mít štěstí, tak za 2 měsíce :(
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od FREDDIE1 »

Volal jsi tam? Mě z vintageaudio neodpověděli. Budu tam muset zavolat. Rád bych je požádal o sehnání magnetofonu Akai GX-747. Komu z těch dvou pánů jsi volal?
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Musíš volat p. Šmídovi, nejlépe v pracovní dobu.

Doporučil bych, pokud chceš AKAI, tak jedině AKAI 646, prý je kvalitnější než sedmičková řada. Před rokem byl k dispozici v hifi Berlin za 2500,- EUR, jako nový.

akai646s1.jpg
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WJTnYK22f8
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Název obchodu: Retro Audio Berlin http://www.youtube.com/watch?v=v6lX3LYV ... bxw--RPxvw, myslím bude mít velké možnosti, než naše vízka.
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od FREDDIE1 »

Díky chlapi.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od ivanb_cko »

tak jsem vytáhl starší bedny z ložnice, abych je trochu provětral (ty úplně vepředu - přeci jenom v posteli tolik neposlouchám..)

Obrázek

zapojil staronový reprokabel od MIT

Obrázek

na gramec nasadil dnes příchozí stabilizer

Obrázek

volume trochu doprava a dal jsem si v pracovním dnu jedno album...nehraje to špatně ;)

Obrázek
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od tujatuja »

Vždy mě potěší pohled na hifistovo zátiší :clap:
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

Jo vypada to fakt super. Mohl by jsi prosim napsat jake jsou to repro a co to je za sestavu?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od ivanb_cko »

Ve chvíli focení a jak jsem uváděl, že jsem vytáhl "bedny" z ložnice, tak jsem hrál v tomto řetězci:
PC -> USB DAC (navržený a zkonstruovaný p. Dvořákem z Horn Studia Kroměříž) s lampovým bufferem -> Luxman L-530 -> Tesla ARS 84x (nestandardní verze s 8R reproduktory a tedy i novou výhybkou) - na středech a hlavně výškách to není úplně čisté, ale basák hraje výtečně)
Napájení DAC-u je skrze pračku a filtr Thorens TNF2000 a zesilovač je filtrován skrze lištu IsoTek Gemini. Reprokabel je zmíněný MIT Terminator 5, signálový kabel RG62 (chystám se v nejbližších dnech zkusit jiný) a napájecí kabeláž k přístrojům obyčejná původní. V případě DAC-u se chystám usadit jej do "krabice" a s tím spojím i oddělení napájecího kabelu konektorem a jeho následnou výměnou.

Když už zmiňuji "krabici" na DAC, nevíte někdo o nějakém pěkném řešení mimo Modushop a Hammond?
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

ivanb_cko píše:Ve chvíli focení a jak jsem uváděl, že jsem vytáhl "bedny" z ložnice, tak jsem hrál v tomto řetězci:
PC -> USB DAC (navržený a zkonstruovaný p. Dvořákem z Horn Studia Kroměříž) s lampovým bufferem -> Luxman L-530 -> Tesla ARS 84x (nestandardní verze s 8R reproduktory a tedy i novou výhybkou) - na středech a hlavně výškách to není úplně čisté, ale basák hraje výtečně)
Napájení DAC-u je skrze pračku a filtr Thorens TNF2000 a zesilovač je filtrován skrze lištu IsoTek Gemini. Reprokabel je zmíněný MIT Terminator 5, signálový kabel RG62 (chystám se v nejbližších dnech zkusit jiný) a napájecí kabeláž k přístrojům obyčejná původní. V případě DAC-u se chystám usadit jej do "krabice" a s tím spojím i oddělení napájecího kabelu konektorem a jeho následnou výměnou.

Když už zmiňuji "krabici" na DAC, nevíte někdo o nějakém pěkném řešení mimo Modushop a Hammond?

Luxman L-530 vs subsonic


Všiml jsem si, že řešíš problém. Typuji problém uvolněné konektory, dráty někde mezí přenoskou a výstupem. Tam se nesmí nikde nic ani pohnout, pak je slyšet chůze a jiné voloviny.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od ivanb_cko »

jj, řeším problém..:( každopádně všechny kabely se ani nehnou ;) Problém je v umístění gramofonu vs podlaha vs další vlivy - navíc se zdá, že subsonic filtr problém nevyřeší...už abych se přestěhoval!
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Nemůže být tak silná odezva. Poklepej nehtem při zapnutém gramu na gramec, nemělo by být velice nic slyšet. Problém je určitě v gramofonu, ne v podlaze, umístění i možná vadná přenoska :thumbdown: ...

Vem si pinzetu a překontroluj konektory, pokud ho lehce stáhneš ..
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od ivanb_cko »

hmhm, zítra odpoledne zkusím ty kabely na konektorech přenosky, ale jak zjistit zda je vadná přenoska? každopádně při poklepu na gramofon nic slyšet není, jen se rozkmitají membrány...to mě právě vedlo, že se vytvářejí frekvence pod 20Hz a tím jsem se ptal na sousedních fórech po subsonickém filtru. Možná je moje úvaha špatná!? Změnu umístění gramofonu a tím pádem komplet celého hifi musím důkladně promyslet, ale to bude opravdu zapeklitý problém!!!
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Zkontroluj jestli je na přenosce vše správně zapojené. Velmi opatrně, drž si raději ruku do protisměru, ať si něco neutrhneš. Zkontroluj si typ přenosky MM-MC a jestli máš vůbec správný předzesilovač, možná přebuzené. Pravě jsem si hrál na staré TESLE, mám ji sice trochu vytuněnou, gumové podložky pod chassis a buším, buším a nic, ticho. Ani přes ramínko nic neslyším. Pak jsem ještě udělal salto a taky ticho :lol: Prostě reproduktory nemůže nic rozhýbat. Pak ještě pozor na ty těžké závaží, pokud není doporučené, povolené výrobcem, můžeš přijít o motorek.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

V celém bytě mám staré dřevěné stropy a s takovým problémem jsem se nesetkal. Když procházím kolem hrajícího gramofonu, přenáší se kročeje mírně do signálu. Když sedím a poslouchám, není slyšet žádné rušení. Myslím si, že problém bude v blízkém umístění repro od gramofonu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

To máte ale šunky :lol:
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Krasavec :thumbup:

Obrázek Obrázek
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od wolf »

Spravil som si radosť týmto krásnym pionierikom, nemusí ani hrať , len pohlad naň je pohladenie na duši.Už ked som ho zaplatil a čakal na dodávku , som vedel že mu dám drevený obklad..... až teraz je to ozaj vintage ako má byť
Pioneer RT 909.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
magictechnics
Příspěvky: 1
Registrován: 12 led 2015 18:27

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od magictechnics »

wolf píše:Spravil som si radosť týmto krásnym pionierikom, nemusí ani hrať , len pohlad naň je pohladenie na duši.Už ked som ho zaplatil a čakal na dodávku , som vedel že mu dám drevený obklad..... až teraz je to ozaj vintage ako má byť
Pioneer RT 909.jpg
No jo.... RT 909..... Krasavec !!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od reed »

Toto je má sestava výsledek dlouhodobého bádání skupiny HIFI Bláznů, je to sice "každej pes jiná ves" ale šlape to exceletně :ympeace: :ympeace: :ympeace:

http://www.accuphase.com/cat/p-400en.pdf
http://www.hometheaterhifi.com/volume_5 ... reamp.html
http://www.klaus-pohlig.de/audiohistory ... pa9a-1.htm
http://www.melissa.cz/vincent-cd-prehravac-cds3.htm
Reproduktorové kabely MADE IN HOME
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od adrian »

reed píše:Toto je má sestava výsledek dlouhodobého bádání skupiny HIFI Bláznů, je to sice "každej pes jiná ves" ale šlape to exceletně :ympeace: :ympeace: :ympeace:

http://www.accuphase.com/cat/p-400en.pdf
http://www.hometheaterhifi.com/volume_5 ... reamp.html
http://www.klaus-pohlig.de/audiohistory ... pa9a-1.htm
http://www.melissa.cz/vincent-cd-prehravac-cds3.htm
Reproduktorové kabely MADE IN HOME
Accuphase vizera dost dobre,krasa... :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od ivanb_cko »

tak jsem začal uvažovat, že prodám svůj zesilovač Pioneer SA-9900...je to US version, tedy na 110V. Prodal bych jej včetně převodního trafa. Zesilovač je odobrně servisovaný, tím pádem ve skvělém technickém stavu. Vizuálně má bohužel jemné oděrky na hranách a trochu "bouchlý" roh čelního panelu.

Měl by někdo zájem?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Alex
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2017 19:27

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Alex »

Zdravím všechny příznivce vintage přístrojů. Jsem zde nováčkem a mám v úmyslu zakoupit sestavu komponentů a rád bych znal Váš názor na následující sestavy :
1.sestava : JVC : JA-S44 / KD-10 / JT-V22 / QL-A5 + repro 2.sestava : Pioneer : SA-6500II / TX-6500II / CT-F6060 + gramo + repro 3.sestava : Rotel : RA-913 / RT-925 / RD-30F + gramo + repro 4.sestava : Rotel : RA-713 / RT-725 / RE-700 / RD-500 + gramo + repro 5.sestava : RA-913 / RT 925 / RD 30F + gramo + repro. V úvahu přichází též sestava č.6 Pioneer a to ve složení : SA 8500 II / SG 9500 / CT F 700 / TX 8500 II + gramo + repro. Sestavy Pioneer jsou však od prodejce ze zahraničí a tudíž větší riziko. Jak názory k jednotlivým sestavám, tak případné doplnění vhodných gramo a repro uvítám. Děkuji všem za, pro mne přínosný, názor.
Pokud by někdo vlastnil sestavu s VU metry a měl ochotu ji prodat, tak je možné se domluvit.
Bond 007 alias Monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

rok 1932, prototyp AEG :lol: , jako pračka
36032591_1797322693680355_3652527698477056000_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

V pondělí jsem si koupil novou AEG myčku na nádobí. Je asi dvakrát menší. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bond 007 alias Monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

36222553_1685887271466222_7850432500273774592_o.jpg
46434255_1889636331091314_4577480860227338240_o.jpg
47199630_1908837392504541_8157089011974799360_o.jpg
51149329_1996338143754465_5568245140134297600_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím všechny přítomné , je čas v těchto parních letních dnech tak trochu oživit toto téma.Spoustu info o vintage strojcích najdete na těchto stránkách :

http://www.niji.or.jp/home/k-nisi/index.html

http://www.thevintageknob.org/index.php

https://audio-heritage.jp


Jsou zde uvedené parametry , info o použitých materiálech či součástkách , info o inovacích značek.
Jsou to mašinky z doby , kdy HIFI bylo ještě skutečné HIFI a ceny jednotlivých modelů značek skutečně odpovídaly jejich kvalitě a užitné hodnotě a ne jak tomu je dnes , kdy zpravidla HIGH END tvoří pouze zajímavý kabát , ale s kvalitou už je to horší a ty nové strojky obvykle vydrží jen zlomek toho , co ty staré.Sám mám kromě nové hifi sestavy i několik takových krásných strojků a tak mám porovnání - co se týká kvality provedení , zvuku atd....
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od F2014 »

Nikomu neberu nadšení pro staré krásné stroje.

Ovšem s tou cenou z doby, "kdy HIFI bylo ještě skutečné HIFI a ceny jednotlivých modelů značek skutečně odpovídaly jejich kvalitě a užitné hodnotě" si to tak růžově nepamatuji.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Mikipetr »

Záleží jaké značky a jaké modely .... ty krásné staré mašinky které skutečně za něco stály a byly svým způsobem nadčasové - mnohdy ani nebyly součástí nabídky firem pro Evropu.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Mikipetr »

A moje nadšení není zase tak velké , spíše je to uznání a obdiv a hlavně vlastní zkušenosti , že například současné gramofony do 250 000,-Kč nikdy nemůžou být lepší nebo srovnatelné se špičkovými stroji z 80-tých let (samozřejmě osazenými současnou špičkovou přenoskou ) Současné gramofony ani tak nejsou o použitých materiálech a provedení - je to spíše snobistická a designová záležitost. Moje vlastní zkušenost - po 6-ti letech provozu jsem prodal MICHELLE ENGENEERING GYRODEC SE a nahradil ho renovovaným gramofonem ze 70-tých let osazeným raménkem SAEC a novou přenoskou zn. Lyra. Celkové náklady zhruba na 40-50-ti procentech Gyrodecu a zvukově o míle dál. A to se bavím o Gyrodecu a ne třeba o gramofonu Pro-Ject....tahle značka - to je úplně špatně......
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od harley44 »

Mikipetr píše:A moje nadšení není zase tak velké , spíše je to uznání a obdiv a hlavně vlastní zkušenosti , že například současné gramofony do 250 000,-Kč nikdy nemůžou být lepší nebo srovnatelné se špičkovými stroji z 80-tých let (samozřejmě osazenými současnou špičkovou přenoskou ) Současné gramofony ani tak nejsou o použitých materiálech a provedení - je to spíše snobistická a designová záležitost. Moje vlastní zkušenost - po 6-ti letech provozu jsem prodal MICHELLE ENGENEERING GYRODEC SE a nahradil ho renovovaným gramofonem ze 70-tých let osazeným raménkem SAEC a novou přenoskou zn. Lyra. Celkové náklady zhruba na 40-50-ti procentech Gyrodecu a zvukově o míle dál. A to se bavím o Gyrodecu a ne třeba o gramofonu Pro-Ject....tahle značka - to je úplně špatně......
ten Michell neni zrovna dobry priklad. viz foto Steva Jobse z roku 1982.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od F2014 »

Mikipetr píše:A moje nadšení není zase tak velké , spíše je to uznání a obdiv a hlavně vlastní zkušenosti , že například současné gramofony do 250 000,-Kč nikdy nemůžou být lepší nebo srovnatelné se špičkovými stroji z 80-tých let (samozřejmě osazenými současnou špičkovou přenoskou ) Současné gramofony ani tak nejsou o použitých materiálech a provedení - je to spíše snobistická a designová záležitost. Moje vlastní zkušenost - po 6-ti letech provozu jsem prodal MICHELLE ENGENEERING GYRODEC SE a nahradil ho renovovaným gramofonem ze 70-tých let osazeným raménkem SAEC a novou přenoskou zn. Lyra. Celkové náklady zhruba na 40-50-ti procentech Gyrodecu a zvukově o míle dál. A to se bavím o Gyrodecu a ne třeba o gramofonu Pro-Ject....tahle značka - to je úplně špatně......
Asi takto:
Inflace.JPG
Vem si cenu gramofonu z roku 1980, vynásob si ji x25, podívej se, jaký gramofon dnes koupíš za takto vypočtenou částku, a teprve pak mezi sebou porovnávej kvalitu obou přístrojů. Například tenhle Pioneer https://i.pinimg.com/originals/16/05/49 ... 4a9a7d.jpg z roku 1980 za 200 USD bys musel porovnat s dnešním za 5 000 dolarů, abys porovnával výrobky ve stejné cenové hladině.

Anebo opačným směrem. Namátkově jsem si našel první gramofon Project na webu - a je to Project 1Xpression za necelých 21000 korun, tak řekněme 1000 USD, poděl 25, dostaneš 40 dolarů. Pak zkus sehnat gramofon, který se v roce 1980 prodával za 40 dolarů, a ten porovnávej s výchozím Projectem.

Jsi si jistý, že ty z roku 1980 budou lepší?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od PavelDosko »

tak tak
neni placka, neni highend
Bond 007 alias Monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tak jsem si vzpomněl na SABU, celkově to nebyla špatná firma, držáky. Jestli si dobře pamatuji, něco bylo i u nás v obchodech.
s-l1600 (3).jpg
s-l1600 (4).jpg
s-l1600 (5).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Ramones »

fox píše: 28 čer 2018 10:06 V pondělí jsem si koupil novou AEG myčku na nádobí. Je asi dvakrát menší. :lol:
....4 x :angel:
Odpovědět