STARÉ KRÁSNÉ STROJE

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

Vidím, že počet sběratelů vintage se nám tak trochu rozrůstá. Proto bych chtěl založit vlákno, ve kterém by mohly svůj prostor najít spřízněné duše, pro svůj ne moc levný, ale krásný koníček.

/Myslím, že by nám admini mohli věnovat jeden oddíl v obsahu fóra, abychom se nemuseli krčit někde v koutě Ostatních diskuzí./
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Heja, heja, héj :thumbup: vintage, já bych koupil vše, ale kam jich dát :D
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

Hele co jsem objevil - sluchatka Pioneer SE-L40, ty bych moc moc chtel.

Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

Ale na eBay jsou strasne drahe, aukce bezne jdou pres 250 liber, to uz asi budou lepsi vzit Vintage Pioneer Monitor 10 ktere jsou z modelove rady 79/80,
jsou na eBay za $60 http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0629603837
Obrázek
By me zajimalo jak tyto stare krusky hraji. Vim ze vintage Stax elektrostaticke sluchatka jsou super.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Cena je odvozená od kvality. Mám dnes už vintage Bayerdynamic DT911 a na jaře přiběhl známy s top AKG. Měl jsem jich na uších pár sekund a vše bylo jasné. V době sluchátek Pionner jsem měl obrovské TESLY (možná ještě někde jsou u rodičů), ale Pionnery budou hrát určitě OK. Když máš sestavu jako FOX, není co řešit. :thumbup: Je to spíš sbírková záležitost.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

REVOX B 215

Balzám pro uši i oči.

Obrázek
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

tohle by se mohlo hodit http://www.vintage-audio.com.ua/
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

a dalsi odkaz pro obdivovatele prenosnych pristroju http://www.walkmancentral.com/ (*)
(walkamn, diskman, mini disc, radio atd.)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Nestačilo by jedno téma pro jednu značku, než pro každý typ vytvářet nové a nové ?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

Bude lepší to rozdělit. Nebylo by asi špatné, kdyby každý napsal něco o svém vintage přístroji. Potom bude přehlednější, když bude mít každý své vlákno.

Myslím, že to přitáhne na fórum více lidí, mnozí se mohou i něco přiučit. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Foxi, mnoho vláken bude časem nepřehledné a velmi málo reakce, vlákna budou prázdné. Strojů je mnoho a vintage příznivců málo.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

Vintage příznivců je dost. S několika pravidelně komunikuji. Kdyš budeme psát o jednotlivých přístrojích, každý si najde svoje téma, podle toho, o jaký přístroj má zájem. Když bude např. Pioneer v jednom vlákně, bude z toho guláš.
Toto "minifórum" může taky fungovat jako vintage museum.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

Ja bych byl take pro vice vlaken. Proto se take otevrela nova polozka ze ano!?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

Jen počkej, až dáš svou sestavu do racku, budeme mít pěknější sestavy, než na tom fóru. :thumbup: Ukážeme nenasytným kapitalistům, že nejsme žádné holé "autocenzura" !!! :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

Presvedcil jsi me!
Uz se na tom pracuje, jinak v mezicase se mrkni na dalsi fotky zase z jineho fora.
Tentokrat vintage pristroje vseho druhu: http://forum.vintage-audio-laser.com/ga ... pic56.html
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od anawak »

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

Cena určitě půjde nahoru. Do konce je ještě šest dnů.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Mamut »

Pěknej Dual :smile:
dual.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Mikelino
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2010 07:56

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Mikelino »

monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

DUAL C 830
Obrázek
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od tujatuja »

Když tu analogovou hifi nádheru vidím, tak si říkám, že "digitál" musel vymyslet hodně zlomyslný nepřítel hifistů. :ymdevil:
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Prostě vše je nádhera. Tajá,vystihl jsi to přesně, digital ničí povědomí hifi. Měl jsem věž od Dual, ale nevím už co. Tenkrát nikoho nenapadlo něco fotit. Proč taky, internet, neznámé slovo.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Fox_25 »

Safra neříkejte mi že vám zvuk z opravdu kvalitního DA převodníku vadí, zvlášť když DA má 6 kusů OPA LM 49710 a hraje dobře nahraný flac 24bit/192Khz. Já uchrochtávám blahem když mi hraje doma celý orchestr a do toho jde tiše slyšet vrznutí židle protože se houslista nebo kdo moc pohnul. Taky mám rád vintage, ale nedovedu si představit že by mou sbírku hires flaců měly nahradit cívky nebo gramodesky. Na to bych ve svém "kutlochu" už místo neměl. Digitální formát jako takový nemůže za loudnes war, za to že jsou upřednostňované MP3, ale minimálně MP3 se hifistů snad netýkají a ty co poslouchají klasiku nemusí ani moc trápit loudnes war.

Samozřejmě chápu rituál člověka co miluje zvuk gramofonu, mám to samé s přípravou espressa, ale netvrdím že gramofon ničí povědomí o opravdovém digitálním HiFi protože to je blbost. Tohle dělají maximálně vydavatelé a výrobci nekvalitní elektroniky kteří musí ušetřit za každou cenu..
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Rozebírat digitál-analog je cesta do pekel. Nechme staříčky vintage žít :thumbup:
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Fox_25 »

Jasné, nechci vyvolat flame a klidně to smažte. Taky nadávám na LCD kdy jen můžu protože obraz CRT je mi u PC příjemnější, ale dokáži uznat že některé monitory dokáží plně nahradit CRT. Jen nesouhlasím s tím že digi ničí hifi protože mě posunulo hodně dopředu. To že to na oko nevypadá bůh ví jak je mi jedno, důležité je jak to hraje.
Nechme staříčky vintage žít
Tak tak, sám jsem se nedávno stal hrdým majitelem integrovaného zesilovače Technics su 7700k který na rozdíl od jeho novějších bratříčků nepoužívá na konci hybridy ale tranzistorový konec. Hraje nádherně, jeho zvuk není přesně analytický jako u DPA 223 ale už chápu pojem "teplého" zvuku. Za 800 jsem jej prostě musel mít. Po tomhle chápu proč byl technics tak opěvovaný, nicméně to potom pěkně začaly drbat.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

Já zase raději poslouchám hudbu. To, že neslyším vrzání židlí, nebo zívání a pokašlávání z publika mi vůbec nevadí. :???:
Proto taky rád poslouchám svou vintage sestavu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od Fox_25 »

S tím že tam jde slyšet vrznout židle se nese i to že je zvuk mnohem lepší.
VinylCollector
Příspěvky: 42
Registrován: 25 bře 2011 18:08
Bydliště: ZLÍN

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od VinylCollector »

Novy kus v sestave

HARMAN/KARDON TD 4400

Obrázek

Popis:

Head Configuration
2 Head Design
4 Track/2 Channel
Dolby B,C, MPXFilter,Dolby HX Pro

Kluci je to sice dvouhlaváč, ale designove se Mi velmi libil tak se s nim musim pochvalit. Snad se vracim mezi Vasa zvládnu vše udelat od začátku Po návratu do Zlína za cca 2 měsíce mám v plánu, když už jsem rozvedenej a zustavam zatim sam udelat si v jedne mistnosti dvoupokojoveho bytu vysnenou poslechovku . Dál sbírat muziku a konecne žít !

PS: Mimochodem objednal jsem si krásnej 3CD Box THIN LIZZY - (2012) Collected (IRELAND @ Hard Rock) Compilation. Další výběr, ale nadherne provedenej.... Taky bych vas chtelpoprosit. Nevite nekdo jestli se da koupit vcelku stojan na zhruba 600 CD a 200 DVD dohromady ?? Diyky
Sberatel Muziky LP, CD,MC,DVD a tak trošku muzikolog začátečník

Gramo Sony PSLX 300 USB,Repro Pioneer S-H510V,DVD Player Pioneer DV- 610AV,zes. Pioneer A - 209 R,Cívkový Magnetofon AKAI GX-630D,Tape Deck:Technics RSBX 701,CD Player Technics SL-PG 590
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

Fox_25 píše:S tím že tam jde slyšet vrznout židle se nese i to že je zvuk mnohem lepší.
Máš pravdu. Ale to je vlákno o starých strojích, které mají své kouzlo. Nové výrobky jdou s dobou a jsou kvalitnější. Proto mám dvě sestavy. Ale abych se přiznal, když mě to chytne, tak ty staré poslouchám i několik týdnů v kuse.
PioneerSpecRack50 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

GRUNDIG megnetofon TK 47 Röhre a lampový

Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

Připomíná mi Sonet B Duo. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Třeba ho okopčili ?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od fox »

sonet2.jpg
Rok výroby/ Production: 1959/65

SONET DUO

Elektronky/ Tubes: EF86, ECC83, ECL82, EM81, EZ80

Rozměry/ size: 348 x 287 x 185 mm, hmotnost/ weight: 12kg

Popis: Kufříkový dvoustopý dvourychlostní monofonní cívkový magnetofon s napájením ze střídavé sítě. Rychlost 4,76 a 9,53 cm/sec, kmitočtový rozsah 50 - 10000Hz při 9,53 cm. Cívky do průměru 13 cm, ovládání funkcí šoupátky (čs. patent 96168), tlačítko nahrávání a pausy, třímístné počitadlo, elektronkový indikátor úrovně záznamu. Skříň dřevěná, potažená koženkou v různých barvách, mřížky z eloxovaného hliníku, kovový panel a dno, kovové transportní víko. Pozdější verze měly mřížky, dno a víko z různobarevného plastu, tyto změny nastupovaly postupně, takže existují přístroje s plastovým krytem a dnem, ale ještě s kovovými mřížkami. Do výrobního čísla 1284299 byl magnetofon seřízen pro pásek AGFA CH, poté pro pásek ORWO CR. S tím souvisejí i drobné změny v zapojení. Poslední série přístrojů z roku 1965-66 má ovládací prvky šedé barvy, kromě tlačítka záznamů, které pro odlišení funkce zůstalo v původní barvě.

Dnes již legendární československý magnetofon vyšel z předchozího typu Sonet, od kterého se liší navíc rychlostí 4,75, vstupy pro více zdrojů signálu s příslušným přepínači, zaskakovacím tlačítkem pausy, počitadlem a úpravou zapojení. Ve své době patřil ke špičce kufříkových magnetofonů vyráběných v rámci RVHP. Robustní mechanika byla velmi spolehlivá, šoupátkový mechanismus nedovoloval zařadit chybnou funkci, zapojení bylo poměrně jednoduché, přesto magnetofon vykazoval velmi slušné parametry. Sonetů Duo se vyrobilo poměrně velké množství. V příslušenství přístroje byl látkový obal pro transport, dvě cívky s páskem, krystalový mikrofon, olejnička, náhradní řemínky a nahrávací kabel.

Pro zajímavost: Otvory v opěrných kostičkách vedle šoupátek měly sloužit k připojení mechanického dálkového ovládání pomocí Bowdenových kabelů. Sériově se ovládání zřejmě nikdy nevyrábělo, vyšel na něj pouze návod v časopise Amatérské radio.

V roce 1964 bylo několik tisíc Sonetů Duo vyvezeno do NSR pro zásilkový obchod Quelle. Tyto přístroje měly upravenou kmitočtovou charakteristiku a předmagnetizaci pro zahraniční magnetofonové pásky, jejich kmitočtový rozsah se zvýšil až do 14000 Hz.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Měl jsem na mysli, že kopčil Grunding. Mnoho výrobků ještě dobíhalo z vývoje první republiky, než vše vzali do ruk odborníci v modrém silonovém plášti :lol: .
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

monte píše:Měl jsem na mysli, že kopčil Grunding. Mnoho výrobků ještě dobíhalo z vývoje první republiky, než vše vzali do ruk odborníci v modrém silonovém plášti :lol: .
Ještě bych dodal, modré pláště dostali jednou za měsíc tři stovky odměny a běželi se zapsat do pořadníku na Trabanta, ředitel Tesly na Volhu :lol: . Musím ale taky pochválit gramo NC 440, tuner 813A a další řady, které vyráběli v Bratislavě. Sice pojistky hořely jako sirky, ale stály 20 haléřů. Zbytek a hlavně TV byly v porovnání se západem totální šunty. Jen můj názor .
1979_tesla_radio_preview.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od monte »

Revox a Dj.....
greg_on_the_revox.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: STARÉ KRÁSNÉ STROJE

Příspěvek od tujatuja »

Fox_25 píše:Safra neříkejte mi že vám zvuk z opravdu kvalitního DA převodníku vadí, zvlášť když DA má 6 kusů OPA LM 49710 a hraje dobře nahraný flac 24bit/192Khz. Já uchrochtávám blahem když mi hraje doma celý orchestr a do toho jde tiše slyšet vrznutí židle protože se houslista nebo kdo moc pohnul. Taky mám rád vintage, ale nedovedu si představit že by mou sbírku hires flaců měly nahradit cívky nebo gramodesky. Na to bych ve svém "kutlochu" už místo neměl. Digitální formát jako takový nemůže za loudnes war, za to že jsou upřednostňované MP3, ale minimálně MP3 se hifistů snad netýkají a ty co poslouchají klasiku nemusí ani moc trápit loudnes war.

Samozřejmě chápu rituál člověka co miluje zvuk gramofonu, mám to samé s přípravou espressa, ale netvrdím že gramofon ničí povědomí o opravdovém digitálním HiFi protože to je blbost. Tohle dělají maximálně vydavatelé a výrobci nekvalitní elektroniky kteří musí ušetřit za každou cenu..
Řeč není o zvuku, dokonce ani o rituálech. Řeč je o krásných, solidně vyráběných STROJÍCH.
Odpovědět