TESLA 813A - repase

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Odpovědět
monte

TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Koupím kolečka na 813A, nebo nefunkční celé radio za babku. Průměr osky je asi 4 mm a tady je problém, nová jsou většinou 6. Na obrázku už nejsou originál, ty jsou černé se stříbrným plechovým kolečkem.
1652558-predam-stare-radio-tesla-813a-zosilovac-2x15w-2.jpg
Začala zima a je víc času, jsou už obroušené a budu lepit dřevo folii, na předek dám asi černý samet, semiš, koženku, ještě nevím. Předek zakytovaný, dám nové samořezné, vzadu přichystáno na terminál.

Obrázek Obrázek

Vyhybky hotovo

Obrázek Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Nebýt ruky, už se mohlo hrát. Povrchovou úpravu mám taky hotovou. Broušení, tak to byla rychta, fleky od vody nešly a nešly. Pak mi kámoš poradil tabulku skla :thumbup: Sehnal jsem na Aukru skoro nové výškové a jestli někdy narazím na středové taky vyměním. Problém jsou neustále kolečka na tuner. Nalepená koženka na předku má něco do sebe.


Obrázek Obrázek

Obrázek
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Super moderní nožky s vložkou, došly až z Německa, výhybka opět doma

Obrázek Obrázek

Terminál, pozlacený českým zlatem , víc jsem už nezvládl :thumbdown:

Obrázek
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Bude dřevěná série :lol: , koupil jsem B 101
b101.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Neustálé hledám na netu kolečka a narazil jsem na zajímavý článek ohledně Tesly http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/po ... ?id=753113 a takhle díky kuponové divočině, dopadly stovky firem.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Jednu bednu mám komplet, bylo zajímavé jak se měníl zvuk basáku při vkládání tlumící vaty. Nakonec jsem dal jen na zadní stěnu, nepřehánět a do krabice středového. U jednoho basáku byl narušený vodič, který spojuje membránu s konektorem na kostře repro. Jedeme do servisu, poslední mohykán, oprava ve Valašském Meziříčí: http://www.rolay.cz/

Obrázek Obrázek

Obrázek

Dřevěná řada TESLA rozšířena, po tolika letech jako nový. Pamatuji v obchodech, někdy v roku 1976. Dokonce i náhradní gumičky mi dal :thumbup: . Už se těším na vnitřek. Hraje skvěle, takovým TESLA způsobem :lol: :thumbup: Byly k němu i bedýnky, takže v létě večer do pergoly. Hudba, ženské, víno a Tesla :thumbup:

Obrázek Obrázek
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od Leny635 »

je to pěkné, člověk si rád zavzpomíná :) Bude to krásná Tesla sestava :thumbup:
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

člověk si rád zavzpomíná :)
Leny, přesně si na to kápnul. Vůbec nejde o zvuk, ale vybaví se dávno zapomenuté vzpomínky, jak jsme třeba na Teslu nadávali. Vše je i dobrá zábava, dnes mi dcera povídá s úsměvem, už se těším jak budu dědit :lol: . Nakonec stačí málo a člověk zmizí jako nic.
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od yarda »

... "Nakonec stačí málo a člověk zmizí jako nic"...

Moc hezká slova :thumbup:

... a tvoje tvořivost mě hřeje u srdce, až ti závidím ...

Moc hezká práce, díky, že jsi se o ní podělil. Ať se ti daří :clap: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od fox »

monte píše:
člověk si rád zavzpomíná :)
Leny, přesně si na to kápnul. Vůbec nejde o zvuk, ale vybaví se dávno zapomenuté vzpomínky, jak jsme třeba na Teslu nadávali. Vše je i dobrá zábava, dnes mi dcera povídá s úsměvem, už se těším jak budu dědit :lol: . Nakonec stačí málo a člověk zmizí jako nic.
Už aby jsi začal psát na desky a přístroje, někde dozadu, cenu, za kterou to má prodávat. Aby to potom nestřelila nějakému vykukovi za pár šupů. :lol: Ženské většinou nemají aňi páru za kolik už toho máme.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Čoveče u nás je vše naopak. Kluk by všechno prodal, ale dcera se potaťila. Má ráda hifi a muziku. Hlavně ona vede muzikální vnučku, já jen platím :lol: .
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Mám k magnetofonu i pět pásků Emgeton. Papírový modrý obal, DP25, tmavá barva pásku. Večer jsem zkoušel nahrávat a jen jsem čuměl. Čisté nahrávky, nešpiní hlavy, prostě žádný problém. Pamatuji v plastových obalech byly děsné pásky, skoro nepoužitelné.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Už se blíží závěr, asi v pátek. Teď jsem poslouchal a nahrával radio Bíííťák, je tam skvělý pořad i vzpomínka na Alvina. Při skladbě od BTO jsem začal přemýšlet, že Teslu dám jako hlavní hifi :thumbup: :lol:. Basák je přímo boží, je to hard (*) (*) (*)
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Seru Vás tady s pořádným hifi :lol:

Reseiver dostal kolečka, sice ne originál, ale lepší než nic. Natřené membrány na reproduktorech, změna na špičkovém zvuku žádná.

Obrázek Obrázek

Právě nahrávám přímo z počítače, U2- Singles, special edition :thumbup: , vzácnost - nová hlava :thumbup:

Obrázek Obrázek
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Potřeboval jsem koupit v Dexonu spoj na rámeček-bedna, to bude rychta navrtat otvory bez šablony , nechám si až bude lepší nálada. Tak jsem pro repro Tesla přihodil kousek kabelu 2x1,5, stíněný, profi a bananos. Dnes půl hodiny nudy a hrají jako Cardas :lol: . Zvýšení dynamiky v celém rozsahu, jen čumím co dokáže Tesla 2x15W :thumbup:, cena za vše 400,- . Nakonec posledních 14 dnů poslouchám jen Teslu :clap: :crazy: . Momentálně na mne huláká Pink jako urvaný vagon.

Obrázek

Obrázek Obrázek
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Po čtrnácti dnech intenzivního hraní, zahoření ztuhlosti letitého skladování, mám divný pocit. Tesla a hlavně bedny popírá rozvoj audia :thumbup: :lol:
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od Leny635 »

Nic si z toho nedělej, já jsem se taky vrátil od Luxmana L505u a repro Usher ke staré sestavě Technics, kterou poslouchám z 90% a přináší mi fakt radost :-)
2013-04-10 16.03.26.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Staří hifisti, vylezte z brlohu. Je to tady jako v hrobě.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od sekal »

I hřbitov má svoje kouzlo..:mrgreen:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od fox »

monte píše:Po čtrnácti dnech intenzivního hraní, zahoření ztuhlosti letitého skladování, mám divný pocit. Tesla a hlavně bedny popírá rozvoj audia :thumbup: :lol:
Monte, dej staré i nové do jedné místností a porovnej. Teprve potom poznáš rozdíl. :eek:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Ivo to je jen fráze, myslim kdo zná Teslu, tak ví. Jak bude více času, nechám vyrobit retro rack. Jinak jsem spokojen, zvuk rádia je vynikající a když pustím MFSL z kompu , není co řešit :thumbup:. Jdu opékat sardinky, včera ulovené v moři :lol: .
Odar

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od Odar »

Monte rybar ^:)^ :lol:
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Mám doma tři udice po tchánovi, ale tady chytám v Geant Casinu, jsou už u ledu :lol:. Co mne štve, vymizely obchody s CD, nejsou jen hry a hry...
pajecka
Příspěvky: 7
Registrován: 09 zář 2013 17:24

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od pajecka »

mně se tesla líbí, mám k ní nostalgické vzpomínky. :cool: ale radši mám Yamahu a Pajáce..
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od Svensound »

Je to docela náhoda,
ale dnes jsem v garáži padnul na tuto TESLU 813A, co Monte před časem repasoval. Vypadá velmi dobře, jen repro nejsou. Zítra to prohlédnu důkladně. Měl by o tu mašinu event. někdo zájem? Zítra popíši stav.
Milan
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Receiver Tesla 635A Soprán

Příspěvek od Svensound »

Tak jsem se bodnul,
ale je to tato mašinka .............. Receiver Tesla 635A Soprán a je v luxusním stavu!!! Jen ty budky nejsou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Právě jsem dovezl od pana Kolmačky B-101. Měl jsem už rok koupenou novou hlavu a nebyl čas i zdechlost :lol: . Zlatý RT servis, seřízené, promazané ložiska (práce pro vraha), osvětlení led. Akorát nahrávám POLICE jedničku z compu a paráda. Žadné kolísání, rozdíl vstupu, výstupu signálu :thumbup:. Ani staré pásky nevadí, jsem spokojen.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od lubin »

Ty dráždíš Monte...je to krásné. :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Je to retro :thumbup: . Kolikrát si dávám otázku, co hraje líp, Tannoy nebo bedny Tesla :lol: ................................

Cesta nebyla jednoduchá, třeba NC-440 nové kondenzátory, tlumivka, dráty stříbro, super podložka pod desky, ta stará gumová nemyslitelná věc, co se týká zvuku. Chassis uložené na gumových podložkách, zatlumené anti rezonanční folií, hroty, lak, víko, pozlacené RCA konektory, super mazivo na ložiska atd.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od Zdeny »

Jo, není jak důchodcům. ^:)^
A těm, kteří si ve svém věku zachovají duševní mysl a chuť a schopnost něco dělat, těm závidím. Doufám, že jsem s tím důchodcem neprokopnul buben:-)
Mám strach sám ze sebe, jestli budu po tátovi (dnes 78), to radši abych se nechal odvést na jatka a zdarma utratit, tak v 60, což je za pár let. Budu nerudnej a zatrpklej dědek a vůbec nebudu mít chuť a a ni myšlenky na to, abych něco takovýho vytvářel.
Tak hodně elánu do dalších projektů! To se mi líbí a obdivujetě. Že ta hduba dokáže zaujmout, celkem nepochybuji. Je to holt návrat do mládí.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

:lol: Do důchodu mám ještě daleko, asi devět let a tři měsíce, jestli ho nezruší úplně :crazy:, spíš se bez dětí nudím.....

Obrázek
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od Zdeny »

monte píše::lol: Do důchodu mám ještě daleko, asi devět let a tři měsíce, jestli ho nezruší úplně :crazy:, spíš se bez dětí nudím.....

Obrázek
Hmmm,tak buben jsem pročutnul fest:-)

Ale jinak jsme na tom stejně, co e týká věku:-))) O tom, že bych se bez dětí nudil, nemlže být ani řeč, protože obě jsou již "dospělé" - 25+26,5, ale starostí s nimi je, jako se 3-letými. Darmo mluvit a auž vůbec ne se rozčilovat...

Tak sorry, důchodče:-)

PS: jinak s tím, co jis napsal, souhlasím.O co se člověk nepostará, to od naše "autocenzura" nedostane. Takže je třeba začít pomalu chystat na důchod. Já už začal- pořídil jsem si nedávno pořádný bedniska:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od Zdeny »

Jak "autocenzura??? Chětl jsem naspat k--u--r--v--i--s--t-áá-n
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Nebo kurdistán, dříve oblíbené slovo scifistů na fórech :lol:

Tesla je těžký vintage a hlavně vzpomínky, není highend, jen skvělá zábava. Vzkaz pro mladé, Tesla není řešení zvuku, ale znova jen zábava, tak to asi berte.. Spíš ty staré hrčáky nekupujte, jen starost a peníze.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Dával jsem dohromady Teslu podle času a chuti dobré dva roky. Myslím co se týká peněz, ke dvaceti tisícům. Nepočítám hodiny vlastní práce. Naposledy jsem hledal studený spoj u radia tři hodiny. Sehnal jsem pro magnetofon nové originál gumičky, neboť guma na setrvačníku podle nálady začne pískat. Tesla je nekonečný příběh :thumbup: , ale baví mne to.
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Co nahrávám na Teslu. Většinou blues a RockNroll, momentálně BB Kinga, celý covers box 10 CD. Tato muzika ke staré šunce patří. V létě v pergole u bazénu dobrá muzika, značkové víno a lepší, jak se někde štvát na dovolenou a ještě do hotelu :lol:

Obrázek
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

S gramofonem jsem si pohrál hodně.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
VinylCollector
Příspěvky: 42
Registrován: 25 bře 2011 18:08
Bydliště: ZLÍN

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od VinylCollector »

Vlastíku to je bomba . Krásně se na to dívá.Jen se chci zeptat často píšeš, že nahráváš z compu. Tzn, že nenahráváš na cívky přímo z LP, nebo CD ??
ale z LOSSLESS a MP3 ??
Sberatel Muziky LP, CD,MC,DVD a tak trošku muzikolog začátečník

Gramo Sony PSLX 300 USB,Repro Pioneer S-H510V,DVD Player Pioneer DV- 610AV,zes. Pioneer A - 209 R,Cívkový Magnetofon AKAI GX-630D,Tape Deck:Technics RSBX 701,CD Player Technics SL-PG 590
monte

Re: TESLA 813A - repase

Příspěvek od monte »

Nahrávám stáhnuté bezztrátové věci, většinou co už ani nejde sehnat, rarity, jako Tyrex. Z vinylu jen moje, třeba české pro letní večery venku. Dnes jsem zrovna nahrál Věru Špinarovou - Andromeda z roku 1972, pecka. Dnes už nikde ani desky nesháním, ale taky nepůjčím ani ohranou. Mám velmi špatné zkušenosti. Jelikož mám v compu špičkovou zvukovku, tak žádný problém, Np3 jsem zavrhl už strašně dávno.
Odpovědět