Luxman vintage

O přístrojích, které už zestárly technicky nebo morálně, ale stále dělají radost.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pochlubte se svými vintage Luxmaními kousky a zkušenostmi ;)

Já mám zatím ve sbírce zatím jen toto:

C 02 + M 03

Obrázek
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Luxman vintage

Příspěvek od MicroSeiki »

Hezký, proč máš ale preamp a konec každý z jiný série? :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Protoze C03 ani C05 nemaji na phonu step-up trafo. A M02 jsem dlouho nemohl sehnat v pozadovanem stavu. Nakonec jsem sehnal M03 za mene, nez se da bezne sehnat. Takze proto ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Luxman vintage

Příspěvek od MicroSeiki »

Dieter Burmester píše:Protoze C03 ani C05 nemaji na phonu step-up trafo. A M02 jsem dlouho nemohl sehnat v pozadovanem stavu. Nakonec jsem sehnal M03 za mene, nez se da bezne sehnat. Takze proto ;)
OK :thumbup:

Já provozoval C02 dohromady s M02, hrálo to moc příjemně, jednu dobu jsem to chtěl vyměnit za top integráč od Vincenta 238, ale poté co jsem si ho půjčil domů a porovnal s Luxmanem, jsem od úmyslu upustil... Step-up u C02 jsou opravdu slyšet - výborné vintage phono :smile:
Obrázek
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Patmann »

Jj,taky jsem žil pár let s Luxmany C-02 a M-02,zvuk phona C-02 je vynikající...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne se na tehle vintage Luxman krasavcich libi, ze s prehledem prehraji spoustu dnesni produkce :thumbup: Pripojil jsem to na KEF Reference 201/2 a hned je z toho paradni sestava na chajdu :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Luxman vintage

Příspěvek od MicroSeiki »

To jsou moc pěkný bedýnky, ale asi bych se bál nechávat bedýnky za 6000 dolarů na chatě bez ostrahy :D
http://www.audiodrom.cz/recenze/reproso ... rence.html
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

:D

No, high gloss uprava vyjde draze :lol:

Ta recenze ma v jednom pravdu - chce to nechat rozehrat. Mne to trvalo pul roku :crazy: Ale ted to s timhle krmenim hraje :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Luxman vintage

Příspěvek od feco64 »

moja zbierka

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pekne, pekne :thumbup: Vytunene nozicky :clap:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jaky mate nazor na koupi nejakeho vintage Luxman cd playeru? Zajimaji me predevsim potencialni problemy spojene se starim takoveho pristroje :-ss
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Další přírustek :thumbup:

Obrázek
Dieter Burmester
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Luxman vintage

Příspěvek od wolf »

Tak tu sú moje krásne vintage hračky, Luxmana už hrajem asi 25 r. Stále len L 410, ktorý som menil asi pre dvomi rokmi.
Za ( ako inak ) za repasovanú L 410 od jednej malej firmičky z Nemecka , ktorá sa špecializuje na repasiu starých klasických kúskov,
hlavne Luxman a Acuphase. Dokúpil som k nej aj tuner , len s čisto z nostalgie, takmer ho nepočúvam.
Kedže sám patrím do kategorie vintage , v tomto duchu mám takmer celú zostavu. Všimnite si hlavne "rack" , je z obdobia , ked
slovo hifi hádam nebolo ani na svete. Je to vlastne servírovací stolík na zákusky , možno z nejakej bratislavskej kaviarne, tak okolo
1940 - 50. Celkom hore tiež klasika Technics SL 1300....








Luxman vintage.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pekne :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Luxman vintage

Příspěvek od feco64 »

wolf elegantná zostavička od Luxman-u. rack k nim pasuje a na akých repro hráš ? pridaj ešte nejaké fotky.
Nech Ti zostava pekne hrá !
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Poslední chybějící článek :thumbup:

Obrázek
Dieter Burmester
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Luxman vintage

Příspěvek od wolf »

Na Luxmana mám pripojené AC Melody 103. Ako vidno na fotke sú v úprave rosewood vysoký lesk a výborne doplňajú
vintage atmosféru v obývaku. Muziku mi ešte tvrdí Velodyne SPL 1000......
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Luxman vintage

Příspěvek od feco64 »

pekné, je to tak ako hovoríš, farba a vysoký lesk AC sa hodia k vintage komponentom. dobre si to zostavil. :thumbup:
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Pecuch »

Chlapci má cenu pořizovat do sestavy luxmanů C02+M02 ještě další M02? Děkuji moc za fundovanou odpověď..... :ymdaydream:
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Patmann »

To bych taky rád slyšel,měl jsem C-02+M-02 a pak integrac od Audiomat,který vše přehrál s přehledem,hlavně v prostorovem podání,dál už jsem pak nepatral...
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pecuch píše:Chlapci má cenu pořizovat do sestavy luxmanů C02+M02 ještě další M02? Děkuji moc za fundovanou odpověď..... :ymdaydream:
Tohle mam taky v planu, ale s M03. Nemyslim si, ze by to bylo uplne potreba v mem ani tvem pripade. Pokud dostacuje vykon, tak se dvema monobloky muze nastat treba ke zlepseni prostoru, mozna lehce i dynamiky. Ja to mam v planu z duvodu rozezranosti a zvedavosti :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pořídil jsem svým vintage Luxmanův nové bydleníčko - rack Usher SR-4 MK II Cherry :thumbup: Odshora:

Clearaudio Concept MC
Luxman T-404L
Luxman D-404
Luxman C-02
Luxman M-03
Monster Power HTS 5100 Signature

Připojeno na KEF 201/2 Cherry, prokáblováno Crystal Cable Piccolo a Special Copper Speak.

Vintage :thumbup:

Obrázek
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Luxman vintage

Příspěvek od feco64 »

Pekne im to spolu ladí ! :thumbup:
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
MEPHISTO
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2013 17:49

Re: Luxman vintage

Příspěvek od MEPHISTO »

Krásna zostava . Popíš niečo o zvuku . Nerozmýšlal si aj o grame od Luxmana?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

O gramci od Luxmana jsem neuvazoval, protoze cela tahle sestava vlastne vznikla tak, ze jsem se levne dostal ke gramofonu od Clearaudia prave ve chvili, kdy jsem potreboval nejakou sestavicku do druheho bydliste. A tak jsem se k nemu rozhodnul poridit nejake komponenty a volba padla na vintage (zabava) a Luxman znacku (dobre se da sehnat). Nejvice me na tom bavilo to shaneni informaci a pak samotne bidovani na eBay - to je pro mne vzdycky prijemna kratochvile :D Co se zvuku tyce, tak je to proste Luxman. Hraje to trochu jinak nez soucasne modely, ale presto je tam spousta spolecnych znaku. Zvuk je jemny, casto az moc, ale z gramce to je jeste snesitelne. Z CDcka uz mene, ale pristroj mam spise jen tak do poctu, nez abych na nem roztacel stribrne kotoucky (tech par desitek kusu mam stejne u jine sestavy, za to vinyly uz pocitam na tisicovky). To uz vice hraju na radiu (kdyz potrebuju zvuk. kulisu) :lol:

Jinak se jedna o zpatlaninu trech ruznych rad, da-li se to tak rici. Nejdrive jsem poridil predzes C02, ktery oproti jinym "ceckum" vynika step-up trafy na phono vstupu, coz C03 ani C05 nemaji. Pak jsem chtel koncak M02, ale tou dobou nebyl zadny ve slusnem stavu k mani. Nakonec jsem narazil na M03 a vydrazil jsem jej na eBay za tak prijemnou cenu (daleko nizsi nez je prumerna cena M02), ze i pres designovou nejednotu jsem se rozhodnul tenhle koncak poridit. No a potom prisel na radu CD prehravac a tuner, kteri designove patri spise k integraci L410 a podobnym. Zprvu jsem to mel prokablovane Monster kabelama, ale pak jsem to vymenil za Piccola od Crystalu a zmena to byla vyrazne k lepsimu (kabelovi skeptici prominou). Koncak M03 je silny kousek, coz je dobre, protoze KEF 201/2, ktere sili, potrebuji pevnou ruku. Jelikoz je sestava umistena v byte, moc to clovek kourit nemuze. Podle toho digitalniho ukazatele na prednim panelu jsem se jeste nedostal pres 8 wattu :D Nakonec jsem poridil rack SR4 MK II od Usher, protoze je to za danou cenu dobra koupe a take barevne presne ladi k reprobednam, coz mam rad. Jeste zulovou desku pod gramec a bude to, myslim, kompletni :thumbup:
Dieter Burmester
MEPHISTO
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2013 17:49

Re: Luxman vintage

Příspěvek od MEPHISTO »

Mojou prvotinou bola L190 , mám ju dodnes spolu s audiophysic yara .Ďalej mám C2 ,M2 , Cd D-351, gramec Dual Q731 a cez cardas to ženiem do Adiophysic tempo 3 . Ja by som nazval zvuk velmi univerzálny čo sa žánrov týka . Nepríde mi moc jemný . Je detailný , neagresívny , nástroje su vcelku verné , priestor je slušne definovaný . Vokaly su podané s lahkosťou a ak by som mal použiť jedno slovo na popis bolo by to , že prejav je muzikálny . Je pravdou , že dnešné železo , je vernejšie , analytyckejšie , má podstane lepšie zvladnutý priestor . Zvuk starých luxmanov má svoju nezamenitelnu atmosferu a tá ma dodnes drží .
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Dieter Burmester »

No muze byt, Luxman zvuk neni uplne muj salek kakaa, poridil jsem si to spise na hrani :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman vintage

Příspěvek od Yngwie »

http://elektro.bazos.cz/inzerat/5709606 ... -L-580.php

Pěkný kousek na prodej ... technický stav je otázkou.
Odpovědět