Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Různé průzkumy apod.

Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Má výrazný vliv na zvuk
73
41%
Má částečný vliv na zvuk
54
31%
Nemá žádný vliv na zvuk
31
18%
Nevím, nemám to vyzkoušeno
18
10%
 
Celkem hlasů: 176

Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Precetl jsem si prispevky PetraJ a rikal si kam napsat tech par radku. Jedna se zejmena o kabely, tak tedy sem.
Jelikoz jsem se zucastnil poslechu na vicero mistech, kde slo zejmena o porovnani power cables, pripadne i jinych, potvrzuji jiz napsane. Vliv je velky, nicmene zalezi na tom kde se jak projevuje. Ja jsem kdysi zakoupil VDH z duvodu pomer x cena, ktery jsme zkouseli na min.5-ti mistech s ruznymi vysledky, resp. ruzne velkym kvalitativnim prinosem. Zvuk byl take zjemnen s prinosem vice konkretnosti oproti rade jinych.
Tunami Oyaide jsou vynikajici a zatim co jsem slysel byly nej, ovsem nekolikanasobne drazsi oproti VDH. Mam je doma na CDP, a obou zesilovacich. Tunami pouzivam jako repro kabel u bi-wire.
A jeste jeden dulezity bod, alespon pro me. I kdyz jsem technik, nepitvam proc to tak je a jestli to byt muze nebo nemuze. Zajima me jen vliv, ktery vnimaji me usi, prinos a jeho vztah k cene a sestave :!:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od PetrJ »

pajuna píše:Tunami Oyaide jsou vynikajici a zatim co jsem slysel byly nej, ovsem nekolikanasobne drazsi oproti VDH.
Z metráže a s cenově "rozumnějšími" koncovkami vyjdou o něco lépe, originál je také pro mě příliš drahý. - Jinak samozřejmě souhlasím, vliv kabelů může být jinde odlišný (zvlášť když jsou zapojené pouze přímo do nevyzpytatelné sítě) - vždy je potřeba zmínit celý poslechový řetězec.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od PetrJ »

vanadoo píše:Vplyv sietoveho kabla? Zamyslel sa uz niekto preco je to tak? Co tam ten rozdiel robi, a preco ho pocut?
V mém případě nepochybuji, že vliv je tak velký i kvůli konstrukci mého Denonu (jak mi psal pan Vrána z firmy Casea, je to z hlediska zapojení DAC a výstupních obvodů velmi kompromisní přístroj) a zarušení sítě. Napájecí kabel spolu se zdrojem tak pomáhá "žehlit" průšvihy přístroje i problematickou síť. Za důležité považuji ovšem to, že se mu to daří: Denon je už doma a žádný jiný kupovat nebudu. Navíc lepší kabely zjevně prospívají i přístrojům z mnohem vyšší ligy...
K tomu přínosu. Bodová nebo procenutální hodnocení nemám moc rád, často míjejí to podstatné. Také nemůžu hodnotit napájecí kabely samostatně, jejich hlavní přínos je v kombinaci se zdrojem. - Pro mě je rozhodující to, že nebýt účinného ošetření napájení, tak bych s CD režimem nebyl moc spokojený a k SACD bych měl výhrady. Nebo jinak: všechno, co mám na své sestavě rád a díky čemu její zvuk vnímám jako věrnou reprodukci s high-endovými parametry, by při zapojení komponent do sítě chybělo...
Také si troufnu říct, že za zvukové zlepšení, které by odpovídalo přínosu Tunami, bych zaplatil v případě vyššího modelu přehrávače stejné firmy mnohonásobek ceny napájecích kabelů (a i pak by byl nejspíš hřích nechat u něj obyčejný kabel). A klidně bych si vsadil na to, že rozdíl mezi Denon DCD-2000AE bez Tunami a s Tunami by byl na mé sestavě větší než rozdíl mezi DCD-1500AE a DCD-2000AE.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od PetrJ »

Přidal bych ještě pár mých postřehů.

- Osobně myslím, že je lepší pořídit jeden velmi kvalitní napájecí kabel než dva průměrné: i jeden kabel mění zvuk celé sestavy "k obrazu svému". Druhý kabel pak, alespoň podle mé zkušenosti s KrautWire Omega a Oyaide Tunami, jen posune tytéž kvality ve stejném směru ještě o kus dál.
- Hodnocení na Audiodromu mi k Oyaide Tunami vůbec nesedí. Ve srovnání s KrautWire Omega sice tolik nezdůrazňuje detaily, takže bezpochyby působí méně technicky precizně, „audiofilně“. Jenže když se člověk zaposlouchá, zjišťuje, že těch hudebních informací je tam neskutečné množství, včetně těch nejmenších detailů, bezpochyby i díky úžasně tichému pozadí. Také dynamika je výborná, nahrávky metalu a rocku (např. Slayer, Death, Alice In Chains, Soundgarden, White Zombie) nejsou uhlazené nebo zjemnělé.
- Pro mě je potěšující zjištění, že dobře vybrané napájecí kabely z cenové relace 5 tisíc jsou i pro komponenty s TOP rozlišením dostačující. Velký zvukový přínos a využití většiny potenciálu přístroje za relativně malou část jeho pořizovací ceny.
- Tunami považuji za velmi přesný, neutrální kabel, který se svým kultivovaným, přirozeně barevným a plným zvukem s výrazným basovým základem skvěle hodí do analytických (ve smyslu ne sterilních, ale přesných) řetězců. Zvuk působí hrozně nenápadně a obyčejně, ale přitom v něm nechybí nic podstatného: hudba krásně plyne a nabádá k tomu, aby člověk jen poslouchal a neřešil nic kolem.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od fox »

pajuna píše:Precetl jsem si prispevky PetraJ a rikal si kam napsat tech par radku. Jedna se zejmena o kabely, tak tedy sem.
Jelikoz jsem se zucastnil poslechu na vicero mistech, kde slo zejmena o porovnani power cables, pripadne i jinych, potvrzuji jiz napsane. Vliv je velky, nicmene zalezi na tom kde se jak projevuje. Ja jsem kdysi zakoupil VDH z duvodu pomer x cena, ktery jsme zkouseli na min.5-ti mistech s ruznymi vysledky, resp. ruzne velkym kvalitativnim prinosem. Zvuk byl take zjemnen s prinosem vice konkretnosti oproti rade jinych.
Tunami Oyaide jsou vynikajici a zatim co jsem slysel byly nej, ovsem nekolikanasobne drazsi oproti VDH. Mam je doma na CDP, a obou zesilovacich. Tunami pouzivam jako repro kabel u bi-wire.
A jeste jeden dulezity bod, alespon pro me. I kdyz jsem technik, nepitvam proc to tak je a jestli to byt muze nebo nemuze. Zajima me jen vliv, ktery vnimaji me usi, prinos a jeho vztah k cene a sestave :!:
Vyzkoušel někdo síťový kabel VDH s projením signálovými kabely stejné značky ? Říká se, tento síťový kabel "hraje" o něco jemněji ne ž ostatní. Signálové zase ubírají výšky. Možná, že s kompletním propojením přístrojů VDH, by to mohlo být tak akorát.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
rrajnoha
Příspěvky: 7
Registrován: 01 srp 2011 11:02
Bydliště: Napajedla - Zlín

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od rrajnoha »

Vše jsem si zde přečetl a je to zajímavé téma. Můj pohled na věc je takový, že Vliv síťového kabelu na zvuk(resp.Video) považuji za marginální. Připouštím ovšem, že u mě je kvalita sítě taková(vysoká), že to nemohu skutečně posoudit.

Vycházím ze zkušeností nejen audio, ale i video a PC.

Moje konstelace je asi taková :
Bydlím v činžovním cihlovém(r.1950) domě, kde je ve třech vchodech cca 25 bytových jednotek
Audio :
HTPC > Arcam rDAC > NAD C370 > Authentic Voice MAGIC 622
Video :
Satelit Skylink > Plazma Panasonic/Projector Panasonic > NAD T760+NAD C370 > Authentic Voice MAGIC 622 jako Main + SHAN centr a efekty.

Vše napájeno z APC Back-UPS 400, 230V, Czech & Poland

Moje postřehy :
- u zvuku jsem nikdy nepozoroval během dne "kolísání" kvality. Případný "pocit" zhoršení kvality zvuku v jiných dnech přičítám denním ruchům, náladě/psychice posluchače..
- video = obraz (je objektivně "viditelný") samozřejmě těmito "pocity" netrpí a bez ohledu na denní ruchy, náladu pozorovatele je téměř vždy (kromě hustého deště/sněžení) ze satelitu u HD programů 100% > nejsou vidět žádné ruchy ani zkreslení.
- PC > nestalo se, že by se mi kdykoliv během dne ztratil byť jediný bit (kromě poruchy disku, nečitelné CD...)

Myslím si, že s ohledem na datové přenosy a převody z digitálu na obraz/zvuk je video(TV) daleko náročnější a složitější než audio. Takže pokud mám někdy pocit, že hudba "dnes" není to pravé ořechové mrknu s klidem na video(příroda na NG HD) kde se "uklidním".ˇPak si pustím muziku, změním žánr a vše je náhle v pořádku.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Maretti »

Já třeba na mé sestavě Cambridge audio pozoroval větší posun k lepšímu připojením napájecích kabelů. Signálový kabel neměl až tak slyšitelný vliv.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Rekapitulace:

Ano - 46 hlasů (73%)
Ne - 11 hlasů (21%)
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od aretax »

Maretti píše:Já třeba na mé sestavě Cambridge audio pozoroval větší posun k lepšímu připojením napájecích kabelů. Signálový kabel neměl až tak slyšitelný vliv.
Aj keď je rok po uverejnení príspevku, myslím, že téma je stále aktuálna. Podľa mojich skúseností všetky káble majú vplyv na zvuk. O tom, či ten vplyv je výrazný, alebo nie, rozhoduje predovšetkým kvalita káblov a hlavne ich "dopasovanie" k prístrojom. Veľa ráz sa stalo aj mne, že lacnejší kábel mi lepšie pasoval, ako niekoľkonásobne drahší a vplyv na zvuk bol výrazný. Stalo sa mi však aj to, že som rozdiel nepočul, alebo že bol zvuk horší. Je naozaj ťažko povedať, ktorý kábel má na zvuk väčší prínos - napäťový, signálový, alebo repro. Všetky sa svojou mierou na zvuku podieľajú a ešte jeden faktor - okrem zladenia káblov k prístrojov je potrebné aj vzájomné zladenie káblov. Ja som preferoval napäťové káble Cardas Golden Reference, až pokiaľ mi v štúdiu Acon nepožičali ich DYI kábel, neviem, ani jeho značku. Netvrdím, že hrá lepšie, ako Cardas - je to relatívne, ale mne pasuje lepšie. Zvuk je čistý, viac prekreslený a dynamickejší. Cena je asi tretina z Cardasu. Ja by som túto tému skôr nazval: Môžu mať káble významný vplyv na zvuk? Ďalší faktor je samotná kvalita prístrojov. U prístrojov komerčnej triedy väčšinou výmenou kábla žiaden rozdiel počuť nebudeme, prípadne len malý. Čím ideme do vyššej triedy, tým je rozdiel väčší. Čo sa týka jednotlivých káblov, ich zvukový prínos musíme porovnávať zásadne v rovnakej kvalitatívnej kategórii. Záverom si dovolím tvrdiť, že nie je možné jednoznačne povedať, ktorý typ kábla má výraznejší vplyv na zvuk. Niekedy je to signálový, inokedy sieťový...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od PetrJ »

Nedávno jsem zkusil vrátit k přehrávači obyčejný napájecí kabel (u sluchátkového zesilovače zůstal druhý Oyaide Tunami s koncovkami Rich Bay Gold). Z hudby, ze které se vytratily hlavně barvy (které já tolik rád) a kultivovanost, se rázem stal pouhý nudný, naprosto nezáživný zvuk. Nechápu, jak jsem to takhle někdy mohl vůbec poslouchat! Podobnou zkušenost mám i s levným signálním kabelem. Za sebe tedy můžu říct, že v mé sestavě jsou kabely, jak síťové, tak napájecí, plnohodnotným komponentem, který se stejnou měrou jako ostatní podílí na výsledném dojmu.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od aretax »

Presne to som mal aj ja na mysli - dôležitý je výsledný efekt a podľa mňa je úplne jedno, akými značkami káblov ho dosiahneme a v akej cenovej triede. Káble môžu na zvuku naozaj veľa vylepšiť, ale aj veľa pokaziť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Téma je to stále aktuální a myslím, že to trefně shrnul Aretax. Nejvíce zajímavé na této anketě, vlastně na všech třech anketách ohledně kabeláže je to, že nejvíce příspěvků i nejvíce kontroverznější hlasování je v anketě o vlivu síťových kabelů. Ani ta rekapitulace není úplně v pořádku, protože devět lidí hlasovalo, že neví, protože nemá vyzkoušeno. Což není tak ani tak, ale rozhodně je to jiný poměr hlasování než v anketách o reproduktorových a propojovacích kabelech.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Yngwie »

Byl jsem velmi skeptický, pokud se týká drahých síťových kabelů, ale po koupi nového zesilovače a beden jsem prostě chtěl zkusit vliv stíněných kabelů vyšší třídy. Nečekal jsem nic, pouze jsem se chtěl utvrdit v tom, že kdo dá 10k z kabel je vůl:). No a ono to tak kupodivu není. Každý ze tří kabelů, které jsem a zesilovač připojil mi vykouzlil poněkud jinou charakteristiku zvuku....Isotek nekonfliktní zvuk po všech stránkách ... Furutech Absolute Power 18 přinesl totální projasnění zvuku, pevnost zvuku a až agresivní výšky na mém systému ... Supra rozplizla basy, ale jinak dobrý. Doteď si toto nedokážu vysvětlit ... zkoušel jsem tyto kabely poslední tři dny, abych se vyhnul nějakému momentální naladění uši a vždy stejný výsledek.

Zkušebně jsem zapojil Furutech do sestavy Audia Flight 3 a zde došlo k markantnímu zlepšení u zesilovače ... potvrdil i posluchač nehifista bez nějak trénovaných uší. Sere mě to z jednoho jediného důvodu, ty kabely opravdu nejsou levné, když je potřeba vzít minimálně 3 pro zes, CD a filtr.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od aretax »

Včera som urobil pokus a celú zostavu som pripojil na elektrocentrálu, samozrejme so stabilizátorom napätia a s tichým chodom (Honda). Túto som umiestnil na dvor, cca 15m od domu a teda aj od mojej posluchovky. Ako prívod prúdu som až do posluchovky použil štandardnú predlžovačku, na ňu som v miestnosti zapojil rozvodovú lištu PS Audio s káblom XLO Signature a do tejto lišty som zapojil prístroje s káblami Cardas Golden Reference. Zvukový výsledok bol nad očakávanie. Bol to taký zvukový prínos, ako keby som zapojil veľmi kvalitnú sieťovú pračku. Celé zvukové spektrum sa "rozjasnilo", všetky nástroje získali na čistote, zvýraznil sa predo-zadný priestor. Je to vcelku pochopiteľné, lebo do prístrojov išiel "čistý" prúd, bez znečistenia zo siete. Je to asi najlacnejšia "sieťová pračka". Samozrejme, jej inštalácia je ťažko uskutočniteľná v činžiaku, ale v rodinnom dome by to nemal byť problém. Kvalitná centrála cca 2,2 kW sa dá kúpiť už za 600 €. Spotreba paliva nie je nič katastrofálne, cca 4,5 l/8hod.
Akurát je manipulácia nepohodlnejšia, ako so sieťovou pračkou (dopĺňanie paliva, štartovanie a pod.).
Odporúčam vyskúšať, ale pozor!! Centrála musím mať stabilizátor napätia. V manuáloch sa uvádza, že je vhodná na napájanie citlivých spotrebičov, ako sú počítače, TV a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od monte »

Aretax, :thumbup: :thumbup:, jsi jednička. Škoda, že Fox nedal filtr 50Hz, jak jsem mu psal. Určitě lepší, než stříbrná pojistka.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Maretti »

Yngwie píše:Byl jsem velmi skeptický, pokud se týká drahých síťových kabelů, ale po koupi nového zesilovače a beden jsem prostě chtěl zkusit vliv stíněných kabelů vyšší třídy. Nečekal jsem nic, pouze jsem se chtěl utvrdit v tom, že kdo dá 10k z kabel je vůl:). No a ono to tak kupodivu není. Každý ze tří kabelů, které jsem a zesilovač připojil mi vykouzlil poněkud jinou charakteristiku zvuku....Isotek nekonfliktní zvuk po všech stránkách ... Furutech Absolute Power 18 přinesl totální projasnění zvuku, pevnost zvuku a až agresivní výšky na mém systému ... Supra rozplizla basy, ale jinak dobrý. Doteď si toto nedokážu vysvětlit ... zkoušel jsem tyto kabely poslední tři dny, abych se vyhnul nějakému momentální naladění uši a vždy stejný výsledek.

Zkušebně jsem zapojil Furutech do sestavy Audia Flight 3 a zde došlo k markantnímu zlepšení u zesilovače ... potvrdil i posluchač nehifista bez nějak trénovaných uší. Sere mě to z jednoho jediného důvodu, ty kabely opravdu nejsou levné, když je potřeba vzít minimálně 3 pro zes, CD a filtr.
Nemusíš propadat panice, pro začátek udělá (ne vždy pravidlem) nejvíce kabel na zesilovači .... tam mám vždy nejlepší kabel. Respektive nejlepší napájecí kabel mám přiveden ze zásuvky do síťové lišty .... druhý nejlepší z lišty do zesilovače, třetí do CD přehrávače .... zkus toto, třeba tak pro začátek ušetříš.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od aretax »

Ja mám zas vyskúšané, že vždy je najdôležitejší prvý komponent, t.j. CD prehrávač, gramo, phono zosilňovač atď. Tak isto aj od siete - najprv káble, čo sú priamo v sieti (napr. kábel do lišty) a potom ostatné, čo idú z lišty k prístrojom. Ak hneď v prvom kroku pokazíme zvuk, tak ďalší komponent ho už neupraví, iba ho môže menej pokaziť. Preto napr. ak z CD prehrávača hneď nezískame maximum, zosilňovač už na kvalite snímaného záznamu nič nepridá, iba uberie, v tom lepšom prípade všetko zachová. Farbu zvuku zmeniť môže, viac basov, výšok a pod., ale stratené detaily už v žiadnom prípade nedoplní. Tak isto je to aj s káblami - ak do lišty privedieme menej kvalitný prúd, ďalší, kvalitatívne lepší kábel mu už taktiež nič nepridá na kvalite.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Maretti »

Na tom přívodu do lišty se shodujeme, ten je nejdůležitější. Jaké máš zkušenosti, pokud máš předzesilovač a koncák. Tam se ti lépe jeví dát lepší kabel na předzesilovač (je v cestě signálu první na řadě od zdroje zvuku) a až nakonec koncový zesilovač ? Já naopak preruji koncák před předzesilovačem . Asi záleží i na konkrétním kodelu/výrobci.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od fox »

monte píše:Aretax, :thumbup: :thumbup:, jsi jednička. Škoda, že Fox nedal filtr 50Hz, jak jsem mu psal. Určitě lepší, než stříbrná pojistka.
A proč to nevyzkoušíš ty ? Filtr používám až za zásuvkou.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od monte »

Vyzkouším, ale až v létě. Nastane oprava kuchyně a přitom budu opravovat rozvody, neboť došlo kdysi k problému díky vrtačce :lol: . Musel jsem větev přemostit, teď jak shodím dřevěné obložení a natáhnu nové kabely bude i filtr 50Hz.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Yngwie »

Maretti píše:
Yngwie píše:Byl jsem velmi skeptický, pokud se týká drahých síťových kabelů, ale po koupi nového zesilovače a beden jsem prostě chtěl zkusit vliv stíněných kabelů vyšší třídy. Nečekal jsem nic, pouze jsem se chtěl utvrdit v tom, že kdo dá 10k z kabel je vůl:). No a ono to tak kupodivu není. Každý ze tří kabelů, které jsem a zesilovač připojil mi vykouzlil poněkud jinou charakteristiku zvuku....Isotek nekonfliktní zvuk po všech stránkách ... Furutech Absolute Power 18 přinesl totální projasnění zvuku, pevnost zvuku a až agresivní výšky na mém systému ... Supra rozplizla basy, ale jinak dobrý. Doteď si toto nedokážu vysvětlit ... zkoušel jsem tyto kabely poslední tři dny, abych se vyhnul nějakému momentální naladění uši a vždy stejný výsledek.

Zkušebně jsem zapojil Furutech do sestavy Audia Flight 3 a zde došlo k markantnímu zlepšení u zesilovače ... potvrdil i posluchač nehifista bez nějak trénovaných uší. Sere mě to z jednoho jediného důvodu, ty kabely opravdu nejsou levné, když je potřeba vzít minimálně 3 pro zes, CD a filtr.
Nemusíš propadat panice, pro začátek udělá (ne vždy pravidlem) nejvíce kabel na zesilovači .... tam mám vždy nejlepší kabel. Respektive nejlepší napájecí kabel mám přiveden ze zásuvky do síťové lišty .... druhý nejlepší z lišty do zesilovače, třetí do CD přehrávače .... zkus toto, třeba tak pro začátek ušetříš.
U zesilovače je to markantní, ale u kabelu ze zásvuky do lišty také podle mých uší. Jinak já jsem svůj zaplatitelný ideál dneska našel:). Oyaide Tunami GPX ... opravdu si to s Luxmanem sedlo jako "autocenzura" na hrnec a už neřeším nic ... tento kabel je podle mých uší dobře naladěný "nástroj".
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od lubin »

V pořadí "slyšitelnosti" se shoduji s Aretaxem. GPX je malý hudební nástroj...ano :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od aretax »

Maretti píše:Na tom přívodu do lišty se shodujeme, ten je nejdůležitější. Jaké máš zkušenosti, pokud máš předzesilovač a koncák. Tam se ti lépe jeví dát lepší kabel na předzesilovač (je v cestě signálu první na řadě od zdroje zvuku) a až nakonec koncový zesilovač ? Já naopak preruji koncák před předzesilovačem . Asi záleží i na konkrétním kodelu/výrobci.
Podľa mňa tak, ako som písal - najprv predzosilňovač, aby čo najkvalitnejší signál išiel do koncov. Až potom by som riešil konce a samozrejme bedne. Najslabšou súčasťou sústavy sú práve reprobedne, kde sa mení elektrická energia na mechanickú - vibrovanie membrány a na zvukové vlny.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od fox »

Doporučuji vyzkoušet Acoustic Revive Power Standard 5000. Oproti DH Labs spousta detailů a větší prostor. Po repro kabelech od stejného výrobce další posun vpřed, "zpátky ni krok"!!! :D

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od monte »

Zkoušel jsi hrát internacionálu :lol: , elektrony by musely na kabelu i zářit :lol:http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 11-n9V3ofc
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od jimmi »

Doležitý je nielen sieťový kábel ,ale ako je vyrobený konštrukčne proti rušeniu a aj jeho dalšie použité odrušenie,popripade dalšíe kovové a aj iné tienenie,filtre,a aj uplne vrchný oplet,nie len mechanická odolnosť ale aj voči statickej elektrike, a potom koncovky,teda aj jeho zakončenie na oboch stranách.
Koncovky samé o sebe nehraju ,to je jasné.Lebo niektorí si z tohoto výrazu robia srandu.Ale ak su kvalitné , zložené a vyrobené z kvalitných a aj proti rušeniu atd. odolných materialov,myslím tým kryt a telo z čoho je koncovka vyrobená,rozne kompozity,hliník atd a dalej kovové materiali-nemagneticke,bronz, fosforbronz,pokovené Zlatom ,Striebrom,Rhodiom,Paladiom,Platinou aj rozne ich iné hrubky pokovenia a kombinacie týchto materialov tak rozne koncovky rozne ovplyvnuju a inak "farbia" a maju tiež velmi velky počutelný prínos a bez nich sa brzdi potencial kvalitneho káblu.Jednoznačne teda na kvalitný kábel ,použiť aj kvalitné koncovky.A to zase platí všeobecne či už je sieťovy,prepojovací alebo reproduktoroví.Dosť to ovplyvnuje celkovo zvuk,a nezanedbatelný je aj dhodobo kvalitný kontakt z omnoho menšou oxidaciou kontaktov.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od fox »

Jaké máte zkušenosti se zahořováním těchto kabelů ? Má vůbec cenu se tím zabývat ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
bertram

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od bertram »

Môj názor tu bude úplne irevelantný , ako odporcu drahých káblov všeobecne , ale jimmiho príspevky , ktoré opakuje,
sú tak prešpikované všetkými možnými možnostiami , až pôsobia na mňa depresívne.

Zahorovanie sieťových káblov je u mňa úplný nezmysel.

Zmena sieťových káblov u zosilovačov je rozpoznatelná a čím bližšie ku zdroju je to skôr subjektívne.

Ale zahorovať sieťové káble mi príde už úplne uletené.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od fox »

PetrJ píše:
fox píše:PetrJ.
Ty používáš záložní zdroj, určený pro počítače ?
Ano, je to tak. Vím velmi dobře, kolik se toho se píše o tom, že tyto zdroje jsou pro audio nevhodné. V případě dvojkonverzních záložních zdrojů se podle mé dlouholeté zkušenosti jedná o předsudek (a jako obvykle jej šíří lidé, co jej nikdy nevyzkoušeli s pořádným aparátem). Záložnímu zdroji jsem z tohoto důvodu věnoval jeden článek, ve druhém probírám napájení mé sestavy celkově:

http://www.hifipassion.com/stranky/zalzdroj.php
http://hifi-voice.com/testy-a-recenze/v ... stavy.html

Ještě bych dodal pár zkušeností se zdrojem z poslední doby:

I se sluchátky Sennheiser HD 800 je zvuk se zdrojem konstantně až neskutečně precizní, a to v paneláku, kde při napojení mých komponent přímo do sítě se nedá poslouchat: ve vysokém rozlišení sluchátek, která neodpouštějí žádnou větší slabinu, je zvuk silně stresující a nepříjemný. Také rozdíl mezi tím, kdy zdroj jede čistě z baterie (je vypojený ze sítě) a kdy provádí konverzi není nějak zásadní. A za zmínku stojí i to, že kvalitní napájecí kabel (zkoušel jsem KrautWire Omega) u něj, na rozdíl od komponent, měl jen minimální vliv, navíc charakter zvuku zůstal stejný. To podle mě potvrzuje to, jak účinně zdroj plní svou funkci.
Celkově můžu říct, že kvalita zvuku a jeho konstantnost v čase je natolik vysoká, že jsem se zdrojem v kombinaci s napájecími kabely zcela spokojen a žádnou "audiofilskou" pračku ani do budoucna nezvažuji.
Zajímalo by mě, jestli bych mohl tímto zdrojem napájet taky mou hifi sestavu :
Gramofon, phono zesilovač, CD, koncový zesilovač Red Wine Audio je už bateriemi napájen. Takže minimální spotřeba. Asi jako u tvé sluchátkové aparatůry. Pouze koncák se musí občas nabít.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od jimmi »

bertram » stř 06. bře 2013 23:36:40 píše:

Môj názor tu bude úplne irevelantný , ako odporcu drahých káblov všeobecne , ale jimmiho príspevky , ktoré opakuje,
sú tak prešpikované všetkými možnými možnostiami , až pôsobia na mňa depresívne.

Bertrame a v čom je depresia?Ved ako odporca vlastníš 1. taký drahý Bertram kábel.viewtopic.php?f=22&t=1455&p=17253&hilit=bertram#p17253 Zaujmavé?

To je len realita, že je x materialov a potom y možností typov a kombinacii.
jungvoj
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2014 10:21

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od jungvoj »

pokud je poznat vliv přívodního kabelu,pokud má ovšem předepsaný průřez,tak má daný přístroj na pi -ču navržený zdroj,nic jiného v tom nehledejte,ovšem v tom případě to není zařízení ani hifi natož háájend,jinak na výsledný zvuk nejvíc působí z toho hlediska Tonda-topič elektrárenský,páč když přijde na šichtu vožralej ,tak nemá rytmické pohyby přihazování lopatou do kotle,a to má největší vliv na ty herce a sinusky,které poškozené proniknou až na výstupní sforky zesíků,tady pozor,pokud máte repro kable van der tam něco,alespoň tak za dvojku v ojro,tak se ony potvůrky,hercky a sinky ,zaleknou,přeskočí na nulák,a zmizí neznámo kam,zlí jazykové tvrdí,že naskáčou do vatelinové výplně reprobeden a tam škodí poslechu třeba káji gotů,tomu jevu lze zabránit jednoduchou upravou poslechové místnosti,a to tak ,že ji odstíníte tím,že ji přeměníte na faradajovu klec,minimálním zásahem do stavební konstrukce domu a elektoinstalace tento efekt odstraníte,moje maličkost nabízí tuto nezbytnou upravu od 5tis ojro za jednu stěnu,připomínám,že to třeba udělat do krychle,ačkoliv klec je krychlová,způsobí lahodné zesínusovatění veškere reprodukované hudby,ale pozor,i hudby na živo provozované akustickými nástroji,v tom případě je ovšem uprava licencována na použítý nástroj,tak zvaně OM licence.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Priste zkus nejprve zacit s travou, protoze naskocit hned na "kolca" nebo "papiry" ti evidentne neudelalo prilis dobre :lol:
Dieter Burmester
jungvoj
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2014 10:21

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od jungvoj »

ešče jsem zapomněl připomenout,že nejlepší je onen van der tam něco ,strčit v paneláku do té zastrčky u země,kterou tam namontoval elektrikař komunista před 40 roky,bo neměl sforky ,tam to tam ty moderní hliníkové dráty zkroutil a zaizoloval to tou skfělou izolačkou,pak provedl hájendskou upravu bakelitového jističe,to jest,jej překlemoval kusem drátu,což mělo skfělý vliv mimo jiné na kulmu ,která začla v oné zástrčce fungovat,bo už neměla co vyhodit,další pozitivní věc byl roztavení a tím dokonalejší hliníkový spoj,sice to tam trošku jiskří,bo to je pospojovánu ,prozradím v serii ,to bych neměl prozrazovat,bo to je prvotní pokus o onu faradajovu klec,no a to jiskření v té panelákové zástrčce ve spojení s oněmi van der tam něco vytvoří neopakovatelný háájendský zážitek,neopakovatelný proto,že nelze reprodukovat jiskření v původní prvotní podobě,což už dokázal sokrrates tím ,že dvakrát nevsoupil do jedné řeky,z čehož vyplývá,že se okoupal jednou za život,bezpečně jej proto můžeme nazvat svinským, proto panelákový háájend dostane filozofický podkres,předběžně pojmenovaný Hááje spurca end ,nebo možná Hááje porki end.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Rekapitulace:

Ano - 65 hlasů (72%)
Ne - 13 hlasů (14%)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Federmann »

Pěkný výsledek potvrzující jen, že i síťový kabel je součástí zdroje a pokud je zdroj nedostatečně dořešen, pak má i kabal nemalý vliv.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od aretax »

Federmann píše:Pěkný výsledek potvrzující jen, že i síťový kabel je součástí zdroje a pokud je zdroj nedostatečně dořešen, pak má i kabal nemalý vliv.
Alebo takto: Keď je stroj na ho.no, ani kábel ho nezachráni...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
DD

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od DD »

"anketa" nech by sa tykala cohokolvek, ako taka odraza len verejnu mienku ... nic viac.. tvrdenia sa neopieraju vacsinou o ziadne fakty a so skusenostami je to podobne :cool:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Anketa-Vliv síťového kabelu na zvuk

Příspěvek od Tinariwen »

Cieľom každej ankety je zistíť názor zainteresovaných .
Táto anketa je o zaujme vyjadrit sa ku vplyvu silových káblov na zvuk a jej výsledky maju vypovedaciu hodnotu , s ktorou pochopiteľne nemusí súhlasiť každý,kto hlasoval ináč ako dopadli výsledky .

Ja osobne mam rad ankety na tomto fóre aj ked dopadnú ináč ako som hlasoval ja, je to pre mna vždy zaujímavá skúsenosť a poznanie :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Odpovědět