Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Různé průzkumy apod.

Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Má výrazný vliv na zvuk
55
51%
Má částečný vliv na zvuk
44
41%
Nemá žádný vliv na zvuk
5
5%
Nevím, nemám to vyzkoušeno
4
4%
 
Celkem hlasů: 108

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Na návrh Bigjoa jsme se rozhodli uspořádat anketu o tom zda-li naši členové věří či nevěří na vliv kabeláže na výsledný zvuk své aparatury. A to ať už se jedná o interconnect, speaker nebo power cables. Vlastně jsme nakonec rozhodli udělat ankety tři, protože v jedné by byl hrozný zmatek a muselo by se přidělit hodně hlasovacích možností. Rozhodli jsme se takto, protože tyto tři druhy kabeláží jsou zásadní v našem hifi světě i když dnes by se mohla vést debata o kvalitě kabelů scart, HDMI nebo dnes tolik používaného USB propojení PC zdroje hudby, ale tohle nechme zatím stranou.
Každý může hlasovat pro jednu možnost, hlasovat můžete anonymně nebo můžete přidat příspěvek jak a proč jste hlasovali. Záleží na každém z Vás, myslím, že zde může být zajímavá debata na solidní úrovni.
Mark Levinson
bertram

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od bertram »

S prepojovacími je to ako s reproduktorovými.U mňa vplyv mali a ak mám povedať pravdu ,tak na výsledný zvuk asi najväčší.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Mirek »

Co kabel, to jiný zvuk. Vypozoroval jsem, že větší vliv na zvuk má kabel mezi CDP a předzes. nebo integr. zes. než mezi předzes. a koncákem.
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od yarda »

Zdravím, jak již víte viewtopic.php?f=15&t=857, mám hodně levnou sestavu. Přesto i u mě je vliv kabelů významný a slyšitelný.

P.S. jako s každým komponentem v řetězci se musí i kabel vybírat s citem.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Pytell »

Hlasoval jsem první variantu, ale nevhodnou kombinací propojovacích kabelů můžete zabít zvuk i u skvělé sestavy. Osobně používám u některých komponetů měď , u jiných kombinací měď/stříbro a např. mezi předzesilovačem a koncem pouze kvalitní stříbro.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Pytell píše:Hlasoval jsem první variantu, ale nevhodnou kombinací propojovacích kabelů můžete zabít zvuk i u skvělé sestavy. Osobně používám u některých komponetů měď , u jiných kombinací měď/stříbro a např. mezi předzesilovačem a koncem pouze kvalitní stříbro.
Souhlas s Mirkem. Ja mam pouze jinou zkusenost pri pouziti stribrnych kabelu. Me vyrazne prospela vymena stribra za med od stejne znacky mezi CDP a predzesilovacem. Kdyz jsem pouzil stribro i mezi zesiky, uz to nebylo ONO, i kdyz slo o vyrazne drazsi kabel (10x drazsi).
Ale jak vime, je to otazka sladeni a individualni reakce v kazdem systemu.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od pink »

[quote="Pytell"]Hlasoval jsem první variantu, ale nevhodnou kombinací propojovacích kabelů můžete zabít zvuk i u skvělé sestavy.

Souhlas s tím, co napsal Pytell. Proto jsem vybral variantu b.
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Guliver »

Poznámka: anketa je o tom, či káble majú alebo nemajú vplyv na zvuk. Nie o tom, či je ten vplyv "dobrý" alebo "zlý".
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od anawak »

V tomto pripade som hlasoval taktiez za VYRAZNY VPLYV. Ide v podstate o rovnake principy ako pri repro kabloch.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Senior »

Vliv propojovacího kabelu na zvuk jsem považoval za velmi výrazný do té doby, než jsem podstoupil slepý test :sick:
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Mirek »

Senior
Vliv propojovacího kabelu na zvuk jsem považoval za velmi výrazný do té doby, než jsem podstoupil slepý test
I já jsem podstoupil (a nejeden slepý test) a rozdíly byly vždy slyšitelné.....otázka je proč to někdo neslyší, když většina ano. Jako příklad proč uvádím svoji osobní zkušenoat, kde opravdu kabely nehrály roli (prosím Seniora aby to nebral osobně - mechci nikomu nic podsouvat). Byl jsem pána, který ve víceméně holé místnosti 3 x 3 m, měl ty největší staré Qudraly postavené u zdi a my seděli naproti hlavami také přímo u zdi, zesilovač byla AV Yamaha s basovými korekcemi do úplného mínusu a výškovým do úplného plusu a značku CDP strojku si již nepamatuji jsa ohromen a to doslova zvukem, neboť majitel aby mi ukázal, co vše jeho sestava umí se snažil trumfnout hlasitostí rockový koncert - i když jsem to a to jenom ze zdvořilosti vydržel 30 min. - hlava mně brněla ještě celý večer - a tam by se vliv kabelu projevil jedině, tak že bych ho vyrval ze zdi - po čemž jsem celou dobu toužil a to tak, že velmi ;)
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od bigjoe »

Moc hezká zkušenost Mirku. Také mám podobnou. Ještě jako mladý kluk (málo přes 20) jsem chodil k jednomu starému pánovi (přes 70), který mě uváděl do hifi a měl příbuzné na západě a od nich na tu dobu skvělou aparaturu. Na střeše perfektně sfázované dvojče myslím, že 11ti prvkových Yagin. Skvělý receiver Saba a poslouchali jsme Bayern III - jediný zdroj slušný muziky pro nás. Jednou jsem k němu přišel s kamarádem a on se chtěl pochlubit, tak to zapnul a naladil bavoráky a s vítězoslavným úsměvem se na nás otočil a říká: "Slyšíte, žádnej šum".
A my slyšeli ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ. Málem jsme si sežrali jazyky, abychom se nesmáli a vypadli jsme. Ovšem venku jsme to zhodnotili tak, že je to vlastně šťastný člověk, protože v té době jsme se všichni honili za dálkovým příjmem a aby nám to nešumělo - a jemu to nešumělo :razz: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od monte »

No jó, ale v té době byly kolem hranic všude rušičky a šum nešel odstranit ani kdyby se člověk po............ Jen naše radio Vltava na VKV hrálo dost dobře a vlastně i dnes jako poslední mohykán udržuje kvalitu. Ale jsou i horší věci. Dědkem jsem už šest let a dnes se dostávám do poslední fáze, právě odcházím trhat první přední zub. :thumbdown: Už deset let nechodím na rockové koncerty, po třech dnech hluchoty člověk neslyší nic . Proč si poškozovat sluch ?
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od LG PK750 »

Původně jsem v anketě propojovacích kabelů nechtěl hlasovat, protože již cca rok jedu digitálně přes koax , kde jsem vyzkoušel levný kabel Proson (890kč) a proti němu HGA Veritas ( 2500kč), kde jsem ani přes velkou snahu neshledal žádný zvukový rozdíl. Tak mi najoknec zůstel Proson, který svou úlohu plní dobře a navíc vím, že u tohoto propojení neutratím už ani korunu. Pokud jsem jel analogově tak tam stejně jako u repro a síťových kabelů jsou pozorovatelné změny. Pár jsem jich vyzkoušel od domácky udělané a dobré RG62, přes Kimber PBJ, KCAG, nějaký audioquest, XLO, a poslední byl Crystal cable v základní verzi Picollo, který byl nejlepší a poměr ceny k výkonu hodnotím velmi vysoko. Navíc je krásný a není skoro ani vidět. Takže moje hodnocení bylo, že kabely propojovací mají vliv částečný a to z důvodu vycházející s porovnání koaxiálů. Jelikož anketa nerozlišuje analog a digitál tak jsem to pojal jako celek. Kdyby to bylo rozděleno , tak za analog by to bylo samozřejmě Výrazný a digital by měl Žádný... :smile:
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Bína »

LG: A můžu se jaký je transport a jaký Dac, některé dokáží opravdu pěkně potlačit vliv digitálního kabelu.
Zaměstnanec firmy Shanling
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od LG PK750 »

Nic složitého nemám. Jako transport slouží NAD565, který je koaxiálem napojen do Lyngdorfa 2200ADC. Rychlá cesta bez DAC. Lyngdorf je celý DAC a nepotřebuji nic převádět. koaxiální kabely a jejich kvalita zde opravdu nehrají roli. asi je to dobře ten digitál udělán... :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Prozatimni vysledek ankety...

ANO 93% vers. NE 5%
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Maretti »

určitě ANO, ale třeba u mě jak jsem už psal - napájecí kabely měly větší vliv než signálovka.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Maretti píše:určitě ANO, ale třeba u mě jak jsem už psal - napájecí kabely měly větší vliv než signálovka.
Každá zkušenost je zajímavá, protože v každé sestavě se to může projevit jinak. Už se to napsalo mnohokrát, ale zopakuju to znovu, protože mám pocit, že si mnoho lidí myslí, že jsme tady banda bláznů, která staví vliv kabeláže nade vše. Vliv kabeláže na zvuk sestavy je neoddiskutovatelný a to ať speaker, interlink nebo power. Poměr vlivu na zvuk je také individuální, někde je největším přínosem reproduktorový kabel, jinde zase napájecí. Každá značka kabeláže se také projeví v každé sestavě jinak, co v jedném sestavě řeže uši to v jíné naopak uchu lahodí. V některé sestavě je ideál použít kompletní kabeláž jedné značky jinde je zase vhodnější použít kombinaci několika značek. Mnohdy v sestavě lépe sedí a hraje kabel za třetinovou cenu. To vše je individuální a je třeba vše vyzkoušet na vlastní sestavě a to co platí u mne nemohu prosazovat jako univerzální pravdu. Krásným příkladem je Aretaxovo propojení předzesilovače a monobloků kdy mu nejvíce vyhovuje kabel, který zdaleka není vlajkovou lodí známého výrobce kabelů, dokonce toto propojení doporučuje sám výrobce zesilovačů.
Dalším faktorem je cena, rozhodně neplatí, že čím dražší tím lepší. Pokud mám komponenty za stopadesát tisíc (CD-50, zesilovač-50, repro-50), tak si nekoupím kabeláž za stopadesát tisíc a nemohu si myslet, že by mne ta kabeláž dostala do Heaven Gate. Oněch stopadesát tisíc raději investuji do komponentů, které tímto dostanu každý minimálně o kategorii výše a bude to po zvukové stránce větší přínos. Na druhou stranu majitel sestavy mbl za milion si klidně koupí kompletní kabeláž špičkové firmy (s plochými vodiči ;) ) a bude kvitovat zvukový přínos do své sestavy.
A to je myslím kámen úrazu. Když někdo čte, že si jiný koupil kabeláž dvakrát dražší než celá jeho hifi sestava, tak se ke slovu dostanou ty hrozné vlastnosti zloba, závist, nenávist a vztek :sad:. Anonymita internetu je ideální pro ventilaci těchto komplexů :evil:.





P.S.záměrně jsem nejmenoval žádnou značku komponentů ani kabeláže :silent:
Mark Levinson
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od knoflik »

Tiez, len v kratkosti. Len blazon ma bedne, zosik, cd či SACD presahujucou cenu cez 90 000 zapojene obycajnou dvojlinkou ci power kablom a signalove nevinimajuc.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od aretax »

ML to výborne napísal. Viac ráz sa tzv. káblová opozícia smiala, že sme blázni, keď si myslíme, že čím je kábel drahší, tým je lepší. Ale to si nikto nemyslí, ani dokonca to nikto nenapísal. Jednoducho to bolo zle pochopené (možno to bol zámer, možno nie). Jediná dôležitá vec je dopasovanie vhodných káblov. Nemusia byť za každú cenu tie najdrahšie. V tom to určite nie je. Nechcem zachádzať do odborností, aby som nerozpútal "peklo", ale veľa závisí od impedancií prístrojov. Výstup z jedného prístroja má väčšinou rozdielnu impedanciu so vstupom druhého a kábel to musí "zohľadniť". Kábel nedokáže nahradiť slabší prístroj za lepší, ale dokáže vyzdvihnúť, alebo potlačiť niektoré nuance a prispôsobiť zvuk požiadavkam majiteľa, napr. pomocou káblov dokážeme zvuk zjemniť, alebo vyostriť, utlimiť niektoré frekvencie a pod. Jednoduch povedané, pomocou káblov dokážeme zo strojov "vydolovať" ich maximum. Aj mne sa stalo, že relatívne lacný kábel Krautwire Guru (pozor - nie "S" ani "X") mi pasuje k CD prehrávaču lepšie, ako veľmi drahý XLO Limited a o Cardasoch ani nehovorím, absolútne k nemu nepasujú. Zaujímavé je, že najnovší Guru X mi absolútne nepasuje. Ale podľa mojej mienky je to tak so všetkými hifi prístrojmi. Sú kombinácie zosilovač + reprosústavy, ktoré k sebe absolútne nepasujú a žiaden kábel to nevylepší (v rámci kľudu v tomto vlákne nebudem menovať výrobcov).
ML: Čo sa týka toho Cardasu, je to Golden Cross a spolu s Golden Reference to boli donedávna ich vlajkové lode. Cenový rozdiel pri cene 1600 € bol medzi nimi cca 100 €. Golden Cross je viac muzikálny a teplejší, Golden Reference zas analytickejší, chladnejší, ale presnejší. Čiže kvalitatívne sa jedná o vyrovnané káble, ale viem o viacerých ľuďoch, čo uprednostnili práve Golden Cross. Kabeláž je proste alchýmia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Aretaxi,
díky za vysvětlení. Ten model Cardas-Golden Cross jsem neměl možnost vyzkoušet, takže praktická zkušenost žádná.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Rekapitulace:

Ano - 55 hlasů (90%)
Ne - 6 hlasy (10%)
Mark Levinson
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od PetrJ »

aretax píše:Kabeláž je proste alchýmia.
Nemůžu než souhlasit. Kabely Oyaide Tunami s koncovkami Rich Bay Gold hrály v mé sestavě se signálním kabelem KrautWire Cameo X zpočátku moc pěkně, přirozeně a tak nějak nenápadně. Jak se ale začaly rozehrávat, zvuk se zpřesnil (poměrně dost) a také bohužel zostřil. Když jsem vyzkoušel jiné signální kabely, zjistil jsem, že Cameo X (na mé sestavě) mírně "žehlí" výšky. S kabelem Zama HPA-1K i Oyaide Tunami Terzo RR přibyl výškový detail, což hudbě hodně prospělo, co se týče preciznosti (fantastická prostorová lokalizace, u bicích šlo najednou krásně sledovat, kde přesně a v jaké výšce jsou vůči sobě jednotlivé bubny) a realističnosti některých hudebních nástrojů.
Ideálem je pro mě samozřejmě velmi přesný (neutrální, detailní, s vysokým rozlišením), transparentní, barevný a přirozený zvuk, který na sebe ničím neupozorňuje: pak se člověk může dlouhé hodiny zcela soustředit jen na hudbu. A možností, jak ovlivnit mírně zvýrazněné výšky je spousta: jiné koncovky na kabely (levnější koncovky oproti těm drahým, vysoce kvalitním údajně přidávají ostrost, také s Oyaide C/P-O46, které se dávají na tovární Oyaide Tunami GPX, má mít zvuk výraznější výšky), výměna přívodního kabelu u sluchátek nebo také komplet kabeláž jiného výrobce... A dopředu se prakticky nedá odhadnout, co každý z jednotlivých kroků přinese a zda povede k očekávanému výsledku...
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od PetrJ »

Mark Levinson píše:Už se to napsalo mnohokrát, ale zopakuju to znovu, protože mám pocit, že si mnoho lidí myslí, že jsme tady banda bláznů, která staví vliv kabeláže nade vše. Vliv kabeláže na zvuk sestavy je neoddiskutovatelný a to ať speaker, interlink nebo power.
Já bych k tomu přidal ještě jednu pro mě podstatnou zkušenost, co se týče přínosu kabeláže. Někdy, když vrátím do sestavy levné kabely (napájecí nebo signální), příp. je zapojím místo do záložního zdroje rovnou do sítě, tak se mi stává, že rozdíl nepociťuji jako nějak zásadní. Vůbec se proto nedivím, že při různých slepých testech apod. jsou výsledky tak nepřesvědčivé. Jenže jakmile se přestanu soustředit na jednotlivé zvukové parametry, tak najednou zjistím, že mě poslech už vůbec nebaví, že hudba nežije, že housle nezpívají, ale jsou jen mrtvým, nudným zvukem, že začnu být po chvíli nervózní, i když třeba pořádně nevím proč, že už zvuk není tak příjemný pro ucho.
Sám to tedy vnímám tak, že i když kvantitativní rozdíly mezi kabely mohou být poměrně malé a já je mám někdy velký problém (nebo je vůbec nedokážu) zachytit nebo popsat slovy, tak jejich dopad na výsledný charakter reprodukce a dojem z ní může být zcela zásadní, s důležitostí srovnatelnou s ostatními komponenty. Placebo efekt? Kéž by to bylo bylo tak jednoduché a k tomu, abychom ve zvuku sestavy přestali pociťovat nějaká negativa, stačil jen drahý, pěkně vypadající káblík od firmy zvučného jména...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře :thumbup:,
stále více hifistů řeší problém kabeláže, vím to ze spousty emailů nebo jiné komunikace, na kterou odpovídám. I z toho lze vypozorovat, že síťová kabeláž je stále ta poslední v pořadí, kterou hifisté řeší.
Mark Levinson
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od jimmi »

Zdravím.Ako som už dávnejšie tiež písal-aj ja pozorujem velku zmenu pri pripojení ozaj kvalitných sieťových káblov,ale mám tiež vyskušané že čím je kvalitnejšia zvuková aparatura tak je aj rozdiel medzi káblami viac počuť.A dalšia skusenosť-ludia čo maju slabšie aparáty-logicky aj pozoruju menší rozdiel medzi roznymi káblami- vačšinou nevedia na čo sa maju pri niakom teste zamerať.Doležité je vybrať si zvukove pasáže-časti-čo každý sám má dobre napočuvané,a nutnosť je čo najvačší klud.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od jimmi »

A samozrejme trocha času 10-20 minut hrať na ten kábel-a potom skušať v pamati zaloviť ako menil zvuk ten predchadzajuci.Okamžité prehadzovanie a hned porovnávanie-niečo ukáže-tiež.Ale hybanie káblom TIEZ mení jeho zvukovy prenos a aj až ked ním preteká elektrika sa zvukovo ukludní.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od aretax »

Káble aj prístroje sa musia "zahorieť". Ak kábel odpojíme a je nejaký čas v nečinnosti, má tendenciu vrátiť sa do rovnovážneho stavu, tak isto aj prístroje. Preto je potrebné po dlhšom čase nečinnosti kábel znovu rozohrať. Samozrejme, už nie v takej miere, ako keď je nový. Z toho dôvodu sa môže stať, že po prepojení kábel nižšej triedy vykazuje malý zvukový rozdiel oproti drahému káblu. Ak však postupujeme opačne, drahý kábel odpojíme a nahradíme ho lacným, zvukový rozdiel je väčší. Ďalším faktom však môže byť aj to, že ten lacnejší lepšie "sadne" k zostave. To je na margo problémov PetraJ.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od jimmi »

Tak niako.Je to náročné, ale po doladení aparátu to stojí za to.A už to bolo preberané vplyv -rozpoloženie posluchača-nálada,zdravotný stav,napr.ked na človeka lezie niaka choroba je vnímavejší na nedostatatky reťazca-ak trocha niečo zdoraznuje sykavky tak pri začiatku prechladnutia to viac vadí a ked prepukne choroba napr. niaka viroza-nič ho nebaví,ba časom aj zle počuje,zalahne v ušiach,a doležitá je aj doba a čas počuvania.Večer ked je klud,a ticho ,v noci viac vníma jemnosti v hudbe a aj stačí menšia hlasitosť na pohodový posluch.
davidsound

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od davidsound »

Nic proti, ale rad bych věděl co se meni v kabelu, kdyz rok není připojeny a pak zase je. A jestli tady opravdu někdo slyší rozdíl v zahorenem a ne zahorenem kabelu. Nebo lepe jestli tady někdo prosel nejakym testem, kde mel stejny kabel ve stejnou chvíli, na stejnem zarizeni a jeden měl najeto více nez ten druhy.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od jimmi »

O čo sa Ti jedná?Počuješ,nepočuješ-od toho je tu anketa.Ano je počuť rozdiel v zahorenom ,nezahorenom,aj zhorenom.Ved si to sám poskušaj,aj testuj.A su rozne články,na roznych forach-ale aj tak neni nad osobný posluch.
davidsound

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od davidsound »

Jedna se mi o to na co jsem se ptal. A na to jsi neodpověděl. Nemusíš se proto vzrušovat. Jen mne zajímá přesně to na co jsem se ptal. A neboj ja počůvám.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od jimmi »

Ved sa nad tým zamysli-čo si dal za otázky a rozved k tomu svoju teoriu.A ked počuvaš-tak aj počuješ?Ved to popíš ako to počuješ, Ty sám,a teda aký máš na to svoj názor.
davidsound

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od davidsound »

Já nemám zádné teorie a myslím, ze otazku jsem položil jasne. Podle Tvých odpovědi tu zkušenost jak jsem popisoval nemáš, proto budu rad, kdyz se najde někdo, kdo by mi to mohl osvětlit.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od boxer »

Teorie neteorie.

Myslet si, že existuje fyzika a je platná všude je pěkná zhovadilost. Protože existuje odvětví lidské (tedy spíše mužské) činnosti, kde fyzika neplatí a to je hifi.

A protože existuje to, co je popsáno někde výše, musí všichni ti fyzici,matematici a nositelé Nobelovek vrátit svá vysvědčení, spálit knihy nebo se aspoň v hrobě obrátit.
A na piedestal poznání Všehomíra postavit na najvyšší post všechny ty, co slyší i trávu růst. I když ve slepém testu by poznali h..., slušně tedy nic.
Ale co už.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Pánové, ono to není tak jednoduché a jednoznačné. Testování na slepo není někdy nejlepší řešení, zvláště pak u síťových kabelů je s testy problém, však to znáte, už jen vypojení kabelů, vypnutí, zapnutí přístroje hraje roli. Těch okolností co mají vliv na změnu zvuku je mnoho a tak je lépe testovat u sebe, na aparátu, který dobře známe a každou změnu zvuku poznáme než slepý skupinový test někde v cizí poslechovce na aparátu, který nemáme naposlouchaný.
A fyzikové dávno mrtví se mohou v hrobě obracet o sto šest, protože ti jaksi při tvorbě svých pouček ani netušili jaké technologie budou dostupné ve 21. století. Tím nechci zlechčovat přínos veličin z oboru fyziky a matematiky, ale pokrok jak známo nezastavíme ;).
Mark Levinson
davidsound

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od davidsound »

Ale testuj naslepo klidne doma co znáš. At mas na poslouchane i 20 let jednu skladbu. Pamatuješ si zmenu maximalne několik vteřin. Jinak nemáš šanci. Tot můj názor a moje zkušenost. Proto po slepu bych i ja poznal prd s marmeladou. A kdyz tady nekdoo začne tvrdit, ze kabel nezapojeny nějakou dobu hraje jinak nez kabel, ktery je zapojeny dele a je nutne ho hnovu zahoret napadne mne hned otázka kterou jsem napsal výše. Zatím nikým zodpovězena.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od boxer »

Je to jednoduché a jednoznačné. Na kabelu není nic mystického a ani tajemného. Je to furt jen kabel, který má nějaké jasně dané vlastnosti.

Ale je to jedno. Mystikům a vizionářům je v této oblasti dovoleno vše a nasloucháno taky. Kým a proč , si může odpovědět každej sám. To je všechno.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Anketa-Vliv propojovacího kabelu na zvuk

Příspěvek od boxer »

Ad slepý test.

Nikde jsem nenapsal, že musí být skupinový nebo jiný. Můžeš si ho zorganizovat sám pro sebe a hledat rozdíly. Ale musíš mít tu sebekritiku si přiznat, že nic neslyšíš.

Jinak ty "opravdu jasné a napsané cancy" popsané výše, jsou jen opakované cancy, které se opakují z různých recenzí zlatoušců po dlouhou dobu v nezměněném slovosledu. Dalo by se i vystopovat, kde byly použity poprvé a v jaké recenzi a od koho.

Pokud by byl přínos jasně slyšitelný a jednoznačný, jak se všude píše, tak by nebyl takový kolotoč nákupů a prodejů v kruhu jednotlivých komponentů bez konečného výsledku.

Nemusíme ani chodit daleko, kdo zde hledá zlatý hifistický grál a kam za ty roky došel.

Na jednom fóru napsal jeden nejmenovaný "hifista" toto:

Hifizmus zabíjí hudbu.
Dostal jsem ted od kamaráda k dispozici nějaké jazzové MP3, neřeším jejich původ, bitrate, ani zvuk, jen poslouchám a kvalita je mi jedno.
Najednou se dostavuje radost z hudby jakou jsem dlouho neměl. Oproštěn od hifizmu se mi lépe poslouchá. Neřeším kraviny. Klidně namontuju na gramofon za 150 000 přenosku za 300,-, vím, že to může hrát lépe, ale je mi to jedno. Gramofon mi dává radost jako krásný sbírkový předmět, dobře se na něj při poslechu kouká, klid na duši. Je to docela častý model, nejsem první a asi ani poslední komu se to stalo. Odklon od hifizmu a příklon k hudbě.
Vím, že je to tu názor trochu mimo, ale je to vývoj nejednoho hifisty.
Asi časem potká i jiné kolegy zde.



A já se pod to podepíšu.
Odpovědět