Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Různé průzkumy apod.

Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Má výrazný vliv na zvuk
67
61%
Má částečný vliv na zvuk
35
32%
Nemá žádný vliv na zvuk
4
4%
Nevím, nemám to vyzkoušeno
4
4%
 
Celkem hlasů: 110

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Na návrh Bigjoa jsme se rozhodli uspořádat anketu o tom zda-li naši členové věří či nevěří na vliv kabeláže na výsledný zvuk své aparatury. A to ať už se jedná o interconnect, speaker nebo power cables. Vlastně jsme nakonec rozhodli udělat ankety tři, protože v jedné by byl hrozný zmatek a muselo by se přidělit hodně hlasovacích možností. Rozhodli jsme se takto, protože tyto tři druhy kabeláží jsou zásadní v našem hifi světě i když dnes by se mohla vést debata o kvalitě kabelů scart, HDMI nebo dnes tolik používaného USB propojení PC zdroje hudby, ale tohle nechme zatím stranou.
Každý může hlasovat pro jednu možnost, hlasovat můžete anonymně nebo můžete přidat příspěvek jak a proč jste hlasovali. Záleží na každém z Vás, myslím, že zde může být zajímavá debata na solidní úrovni.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Hlasoval jsem pro zadny vliv, za predpokladu, ze je vse elektricky v poradku (prechodove odpory, zadne extremy v podobe samostatnych kabliku atd.)

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od pajuna »

davidm535i píše:Hlasoval jsem pro zadny vliv, za predpokladu, ze je vse elektricky v poradku (prechodove odpory, zadne extremy v podobe samostatnych kabliku atd.)

David
Vypada to, ze jsi jeste zadne kabely na jedne sestave nikdy neslysel. Ale samozrejme ti vysledek vymlouvat nebudem. Otazkou je, jestli v tomto pripade je zvolena spravna kategorie
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bertram

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od bertram »

Mal som možnosť vyskúšať u mňa doma niekolko začiek a ich rôzne kategórie .Vždy tam bol nejaký rozdiel ,niekedy menší ,niekedy velmi velký.Úplne
rovnako nehral ani jeden. Takže u mňa majú jednoznačne vplyv.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mirek »

Zde níže uvedený názor typický názor technika....ale má na něj přirozeně právo. Moje zkušenost je, že k sestavě nevhodnyý kabel (i když technicky může být vše OK) dokáže znechutit poslech.
Hlasoval jsem pro zadny vliv, za predpokladu, ze je vse elektricky v poradku (prechodove odpory, zadne extremy v podobe samostatnych kabliku atd.)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Pytell »

Markantní rozdíly u repro kabelů měď nebo stříbro.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Vypada to, ze jsi jeste zadne kabely na jedne sestave nikdy neslysel. Ale samozrejme ti vysledek vymlouvat nebudem.
Ja preci nikde nepisu, ze nepouzivam kvalitni kabelaz, ale to spise kvuli kvalitnim konektorum a stabilnimu propojeni.
Jen rikam, ze vliv samotneho kabelu je pramaly. Superexoticke opletneni a krabicky z mahagonu veru nic na zvuku nezmeni [-x

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Davide,
prosím Tě, dej tomu šanci a vyzkoušej nějakou kabeláž na svém aparátu. Accuphase je velmi kvalitní aparát a jsou zde členové, kteří na něm vyzkoušeli mnoho různé kabeláže a každá měla nějaký přínos (větší či menší) a není to jen o ceně, že dražší musí být nutně lepší. Jinak je to jen demagogie o mahagonových kufřících a opletech :^o.
Mark Levinson
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od anawak »

Volba repro kabla ma vyrazny vplyv na vysledny zvuk. Je to dalsi komponent v retazci a je dolezite s tymto pocitat.
Rozdiely su jednak v materialoch jednotlivych kablov ( a tym padom v prejave kabla - zvuku) ale aj v tom ako si ktory sadne s danym komponentom. Tym myslim, ze obrazne povedane - pokial so zelezom Accupase hra konkretny kabel vyborne alebo najlepsie, nemusi tomu tak byt so zelezom McIntosh. Taktiez to plati o repro.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Senior »

Vliv reproduktorového kabelu na zvuk jsem považoval za velmi výrazný do té doby, než jsem podstoupil slepý test :sick:
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Bína »

A po slepém testu jsi přešel na tkaničku z obi a jsi spokojený?
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Senior »

To ne, zůstal jsem u svého Audioquestu Midnight. Ale přestal jsem problematiku kabeláže řešit a začal zase poslouchat hudbu a nikoliv ZVUK :thumbup:
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

@Senior

Drzim palce, mate z meho hlediska pravdu a podporu.

:thumbup:

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Davide,
prosím Tě, dej tomu šanci a vyzkoušej nějakou kabeláž na svém aparátu. Accuphase je velmi kvalitní aparát a jsou zde členové, kteří na něm vyzkoušeli mnoho různé kabeláže a každá měla nějaký přínos (větší či menší) a není to jen o ceně, že dražší musí být nutně lepší. Jinak je to jen demagogie o mahagonových kufřících a opletech .
Mam "normalni" kvalitni kabelaz (viz odpoved v mem predstaveni) . Tkanicky z Obi ale nezustavaj o nic pozadu :!:

David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od PMA »

Každý nemá stejný sluch a hlavně není stejně trénovaný. Dobře to ukazuje vlákno o testu s mp3.
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od TOM »

to David
Accuphase E-406V, DP-65V, T-109V, bedynky vlastni konstrukce ;-)
měl už by si k těm bedýnkám udělat nějakou vyhybku,ať něco slyšíš
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

měl už by si k těm bedýnkám udělat nějakou vyhybku,ať něco slyšíš
^:)^
mp3 + špunty
monte

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od monte »

Dnes tady není žádná nuda a srandy kopec :thumbup:
LG PK750
Příspěvky: 23
Registrován: 14 říj 2011 16:57

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od LG PK750 »

Ke kabelům mám všeobecně kladný postoj. Reproduktorových jsem za život několik vyzkoušel, ale samozřejmě né tolik jako jiní zde, ale i tak to stačí , abych mohl potvrdit zásadní vliv na výslednou reprodukci hudby. Co sestava to jiný vliv. Může být menší či větší, ale pokud jsou kabely alespoň slušné kvality tak to pozná i méně vnímavý posluchač. My postižení samozřejmě rychleji.. :D
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od pajuna »

I moje zkusenost je, ze stejny kabel se na ruznych sestavach projevil zcela jinak. Behem jednoho dne jsem vyzkousel VDH power cable na trech sestavach, a vsude ten rozdil byl jiny. Musim rict, ze na me to bylo nejvice slysitelne, u Paula minimalne a u Mika neco mezi. Obdobne vysledky jsme zaregistroval s prackou, coz je logicke, protoze stav site je znacne rozdilny.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Tak jsem kuchnul muj stary kabel, co mam ve skrini. Tenkrat (10-12 let) jsem za nej dal 5000kc (pouzity). Jeste si pamatuju (nez mne tohle preslo), jak jsem si ho vychvaloval, a jak se zpevnily basy a celkove vycistil prenos. Nedal jsem na nej dopustit.

Nu, a co jsem dnes nasel v kabelu? Kucham, kucham, a neda mi to, az jsem se dopracoval k napisu JAMO. ~x( Obycejna 6mm2 dvoulinka JAMO, ukrutne sarlatansky zamaskovana a peclive opletena.

Takze cely to kouzlo a "tyjatr" nebyl o nicem jinym, nez o masivnim opleteni, ktere muj mozek dokonale zmatlo a prinutilo verit tomu, o kolik je tento vytvor lepsi.

#-o

Toliko k prinosu kabelu z me strany...

David
mp3 + špunty
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od slayers »

No a jako tím si chtěl říci co?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Tim jsem chtel rict, ze sikovnej design otupil me vnimani reality :lol:

D.
mp3 + špunty
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mirek »

531i....že tě to furt baví ostatním kolem dokola vnucovat svůj názor nemající nic společného s realitou, ale už jsem asi pochopil proč to číslo 531....to asi znamená, že musíš vždycky 531x všechno opakovat ;)
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

a kde paaaa, M535i souvisi s BMW :shh:

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od fox »

Ještě, že jsme klidné fórum. :thumbup: V hospodě by jsi určitě dostal do budky. :thumbdown:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od lubin »

Na trhu je mnoho firem, které se zabývají výrobou kabeláže opravdu důkladně. Věřím, že není problém koupit srajdu v podobě pečlivě opletené dvojlinky Jamo. Tomu se říká smůla. Osobně věřím firmám jako Nordost, Furutech, Kimber.... Zde jsem pozoroval opravdu velmi rozdílné podání hudby, paradoxně opravdu rozdílné oproti logickému předpokladu, že ty nejlepší kabely by neměly ze signálem dělat nic, tedy na stejných sestavách by měly hrát stejně...
Kabely považuji za rovnocenný komponent a souhlasím s tvrzením Mirka, že i slušný kabel nevhodně volený do zbytku sestavy může poslech hudby znechutit. Nejsem z oboru, ale je jasné, že samotné kabely mají také určité přenosové vlastnosti, které se na kvalitní aparatuře a slušné akustice místnosti projeví VŽDY.
Osobně používám nyní kabeláž Nordost, na gramci se mě osvědčila kombinace Nordostu a starého Ag Vincentu. Z nostalgie mám doma i kazeťák a ten hraje výrazně, opravdu výrazně pro mě příjemněji také se starým Vincentem, než např. s levnou Hamou nebo RG62 ap.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od komak »

anawak to povedal za mňa
súhlas
ja len dodám že aj moja stará tvrdí že nieje kábel ako kábel..... :roll:
monte

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od monte »

komak píše:anawak to povedal za mňa
súhlas
ja len dodám že aj moja stará tvrdí že nieje kábel ako kábel..... :roll:

Tak na tohle se nedá nereagovat :lol: , tvoje stará může zkoušet různé kabely :lol: :lol: :lol: (*) (*) (*) (*) (*)
Uživatelský avatar
2097petr
Příspěvky: 12
Registrován: 25 úno 2012 11:04

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od 2097petr »

Nevěřím na zázraky a kabel není rovnocený komponent ale
je hromada mizerných kabelů a bohužel i ty highend
pro repro používám čistou měď UPOCC nebo stříbro obojí provozuji
a mam i tu zkušenost že 50 let starý kabel z čisté mědi ještě dnes dobře slouží.
Jestli ti dnešní soudruzi neudělali někde chybu, když tolik kabelů vlastně hraje blbě.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od bigjoe »

a mam i tu zkušenost že 50 let starý kabel z čisté mědi ještě dnes dobře slouží.
50 let a z čisté mědi ? [-x Jasně... tenkrát míchačky na nic jiného nejely... izolace guma, nebo PVC ?
A co je prosím tě UPOCC ? Znám různé varianty OFC, ale toto jsem ještě neslyšel.
A když píšeš, že pro repro používáš měď NEBO stříbro, jak to provádíš prakticky ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
2097petr
Příspěvky: 12
Registrován: 25 úno 2012 11:04

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od 2097petr »

Začnu od konce, mám několik sestav v provozu ve více místnostech ,
slovo nebo znamená že u jedné sestavy mám stříbro a to Neotech NES 1001 ty mám asi rok
a u druhé měď NS 1952 ty mám cca 5 let oba kabely UP OCC
odkaz na UP OCCtechnologii http://www.neotechcable.com/technology.html

kabel pro repro nebo signál se v principu chová stejně klasicky jako RLC obvod
dobrý kabel je ten který má min. odpor a min. kapacitu na celém kmit.spektru jinak je to vlastně filtr nebo propusť (zjednodušeně)
a má min nečistot tedy vysokou čistotu, s čímž po všech zkušenostech souhlasím bez výhrad

možná jsi mne nepochopil
to co jsem napsal o 50 starém kabelu byla provokace na adresu výrobců ,
za tu dlouhou dobu co poslouchám mi prošlo rukama dost zařízení atd.
tak jsem odebral dráty ze starého zničeného Philipse průřez cca 2,5 mm2 a izolace jak jsi psal guma a oplet (cha cha)
rok výroby cca 1960 - 65 ? ,
pak jsem si půjčil domů opravdu drahé kabely nebudu jmenovat abych někoho nepopudil
poslechový test jsem proložil takovou legrací
dva monobloky kabel od toho Philipse cca 50 cm proti tomu kabelovému monstru ....a monstra jsem vrátil

a je fakt že nejlepší repro kabel je žádný kabel ,.

Veřejně přiznávám hlasoval jsem : kabely mají velký vliv.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

Nevěřím na zázraky. Věřím tomu, co sám slyším. Věřím, že fyzika se nedá nijak obejít. Nevěřím, že Číňan nedokáže zkopírovat cokoliv. Nevěřím 99% obchodním a marketingovým kecům. Nevěřím, že výběrem kabelu posunu aparát do jiné cenové třídy. K výběru kabelu jsem značně skeptický.
Z toho důvodu hraju až asi 15 let na Shark MD a asi s ním dožiju. Je tedy docela možné, že mám poškozený sluchový orgán :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od NA-Noble Audio »

.... protože mam v hlavě zakonzervovány názory "odborníků" publikované ve STEREO & VIDEO před 15 lety. Čehož je důkaz i Tvé další vyjádření o tom, že když je linkový kabel symetrickej tak tolik nezáleží na kvalitě kabelu jako u RCA.
Chtělo by to si udělat i vlastní názory, nic ve zlém Zdeny
Je velká škoda, že je stále mnoho těch co vycházejí z názorů jiných lidí, které často vznikly již velmi dávno a toto jim stačí i pro utvoření si vlastního názoru a postoji k dané problematice.

Mohu pro to udělat nabídku předvedení co přinese výměna jen 70cm kabelu v prokabelování beden. Ty kabely jsou si navíc velice blízké, stojí obdobné sumy a jsou oba měděné s teflonovou izolací.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Nektere nazory jsou lehce udivujici :eek:

Nicmene, myslim, ze prozatimni vysledek ankety hovori za VSE...

41x ANO , 2x NE , resp. 95% vers. 5%
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od dkc69 »

Vliv reprokabelů je dle mých uší hodně velký.Léta hraji přes XSymphony pure silver hybrid a jsem s ním hodně spokojený.Než jsem jej koupil zkoušel jsem i docela dost jiných typů a značek,ale u mne doma mne nijak moc nezaujaly i když ve studiu a na jiných repro a přístrojích hrály třeba i lépe-a to hodně slyšitelně.Před půl rokem jsem si pořídil nové repro a minulý týden jsem jen tak z hecu a zvědavosti k nim připojil mé staré Ecosse Reference CS 2,3 a ejhle ono to hraje a dobře.Schválně nepíšu,že výborně protože to zase není pravda.U Ecosse se zvuk sice zjasnil a připadá mi detailnější,ale na druhou stranu v některých nahrávkách je slyšet zrnitost a ostrost,XSymphony kupodivu nemá tak podrobný detail,ale hraje sametověji což je zvláštní,protože u mých předchozích repro právě on zněl nejdetailněji a křišťálově čistě(proto jsem jej taky koupil po dlouhém cestování,půjčování a testování).Prostor XSymphony se drží více mezi repro,ale má hloubku.... u Ecosse se krásně rozpíná mimo prostor vymezený repro ale nejde zase tak do hloubky.
Podotýkám,že rozdíl v ceně obou kabelů v délce 2x3 m je cca 12 000 Kč-když tedy beru v úvahu cenu Ecosse,který jsem kupoval asi před 7 lety.
Takže do ankety jsem za sebe napsal vliv 100 %.
mám to co mám...a jsem za to rád
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

N.A. píše:.... protože mam v hlavě zakonzervovány názory "odborníků" publikované ve STEREO & VIDEO před 15 lety. Čehož je důkaz i Tvé další vyjádření o tom, že když je linkový kabel symetrickej tak tolik nezáleží na kvalitě kabelu jako u RCA.
Chtělo by to si udělat i vlastní názory, nic ve zlém Zdeny
Je velká škoda, že je stále mnoho těch co vycházejí z názorů jiných lidí, které často vznikly již velmi dávno a toto jim stačí i pro utvoření si vlastního názoru a postoji k dané problematice.

Mohu pro to udělat nabídku předvedení co přinese výměna jen 70cm kabelu v prokabelování beden. Ty kabely jsou si navíc velice blízké, stojí obdobné sumy a jsou oba měděné s teflonovou izolací.
No, to jsem udělal a došel jsem k závěru, že kábl za 5 tisíc nemá cenu a za 40 nepřinese zvukové zlepšení úměrné ceně:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od martinowsky »

Zdeny neprovokuj kabel za 5 táců je pro někoho sen a pořádný balík peněz a přitom může být velký fanda hudby i hifi. Nic ve zlém hlavně. Beru to jako legraci, ale hold je to tak. Že pokud chceš jít kvalitou nahoru musíš neúměrně sypat z kapsy. Ale to je ve všem ne jen v hifi.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
2097petr
Příspěvky: 12
Registrován: 25 úno 2012 11:04

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od 2097petr »

Mirek píše:531i....že tě to furt baví ostatním kolem dokola vnucovat svůj názor nemající nic společného s realitou, ale už jsem asi pochopil proč to číslo 531....to asi znamená, že musíš vždycky 531x všechno opakovat ;)
david nám upřímným způsobem řekl jinými slovy to co říká konstruktér a inženýr firmy Mc Intosch R. Rusel
a David byl na odstřel jako starý dům(ta píseň je fajn ) a on je asi mladší ročník tak bych se ho rád zastal
doporučuji všem přečíst si názory Rogera Rusela
http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm#cardas
a ten se s tím opravdu nesere (omluva za vulgaritu )

tak to Davidovi někdo vysvětlete že se spletl že potřebuje opravdu solidní kabely a ne dráty ,
bez ohledu na to jaký má bedny .

taky mám hezký kabely žena jinak.......neuvaří a pod.

Když mi někdo chce prodat 1/2 KG mědi za cenu zlata jsem ve střehu.
Až budu hluchý a pajdavý určitě lépe prodám zlato abych měl na domov důchodců.
Za ty kabely mi Kalousek nedá ani polívku.

pokusím se změřit Aodioquest nebo Krautwire a porovnám to s dvojlinkou Inacoustic
pro první odhad, předchozí měření , je to krutá soda ...odpor 2 m až 3 m kabelů v ceně 60 000 kč je 0,3 až 0,4 Ohmů
včetně konektorů to mám z časů kdy mne to bralo
Podělaný inacoustic průřez 3,8 mm2 má v délce 0,5 m odpor 0,055 Ohmů bez konektorů měřil jsem právě teď
5 % z celkového odporu je pro 4 Ohm reproduktor 0,2 Ohm pro 8 Ohm reproduktor je 0,4 ohm a ten je na kabelu rozhodující zda je slyšet ztráta a to ty kabely HIHI vykazují hned pro 4 Ohm bednu
a pokud mi propočtem bude vycházet odpor větší vlivem kapacity nebo indukce tak už to bude jen max v řádu 0,1 Ohm
ale i tak to může být cca např 0,2 Ohm posuď co je nahoře ,.... tohle je jen teorie !!!!!!!!!!!!!!!!!!! sice teorie fyziky ale co ?
To si ale můžete proměřit před koupí drátu každý.

Ten obsáhlý popis od dkc69 na XSymphony je moc hezký a něco říká.. díky .
Zdeny to řekl stručně a přesně jak to cítí.

Znovu všem doporučuji http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm#cardas

Petr 2097 mám větší číslo budu prudid déle
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od pinot »

Nějak nestíhám sledovat myšlenkové pochody z předchozího příspěvku.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Odpovědět