Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Různé průzkumy apod.

Chceme na foru vlakna, ktera nesouvisi s Hifi nebo hudbou?

NE, vlákna, která nesouvisí s Hifi nebo hudbou na foru nechci.
26
76%
ANO, vlákna, která nesouvisí s Hifi nebo hudbou na foru chci.
8
24%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Mark Levinson »

Dostalo se k nám soukromými kanály mimo fórum mnoho dotazů a nesouhlasných názorů k tomu, že se na našem HighEndForu objevuje mnoho vláken o politice apod.. Je pravda, že v pravidlech se to vysloveně nezakazuje a v sekci "Ostatní diskuse" jsou vlákna, která se přímo netýkají hifi techniky nebo hudby. Ale např. vlákno o politice je vysloveně kontroverzní téma, které vede pouze k hádkám.
To nás přimělo se zamyslet nad tím, zda-li je pro fórum přínosné, aby se v sekci "Ostatní diskuse" zakládala vlákna, která nesouvisí s Hifi, High end nebo hudbou.
Chtěli bychom fórum udržet demokratické, svobodné a nezávislé na čemkoli (reklama, prodejce apod.), proto vyhlašujeme jednoduchou anketu. Všichni mohou svým hlasováním ovlivnit jak to na fóru bude vypadat. Anketa potrvá do 30.6.2011, výsledek budeme respektovat a podle něj zvážíme kam se naše (Vaše) fórum bude ubírat.
Děkujeme za pochopení.

S pozdravem tým HighEndFora
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od bigjoe »

Potvrdil jsem, že nechci, ale třeba pokud je to vlákno o tipu na dovolenou, nebo o dobrém víně, tak to považuji za podporu kamarádského charakteru zdejšího fóra, ale politiku PROBOHA NEE !!!
I když se s většinou názorů dá souhlasit - jsem pro, aby politika byla na tomto fóru TABU !!!
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od monte »

Hlasování asi skončeno, jsem proti politice :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: Hlasování ukazuje i poměr zájmu něco změnit, rozhodnout, pak se nedivme. V hospodě plno řečí, ale ???
Admine, politiku ukonči a hotovo, někdy musíš být nekompromisní. Vedeš forum a nikdo nemá do toho kecat. A ne se omlouvat, pokud nezměníš název fóra.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od winelover »

I když nemám rád jakékoli přikazování nebo zakazování co kam psát a co ne, tak v tomto konkrétním případě hlasuju pro NE.
Témata související s politikou jsou už svou podstatou výbušná a je jasné, že co člověk to názor.
Pojďme tady spíš řešit věci, které nás spojují a ne ty, které nás rozdělují! wl
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od noaid »

Historie ukazuje, že většina nemá nikdy pravdu. Moc ano, to jo, zvláště v demokracii, ale pravdu ne. Těch, kteří vidí dál než na špičku svého nosu nikdy není hodně.

Proč je obecně rozšířen a šířen názor, že mluvit o politice je neslušné - pacifikuje to poddané. A velmi účinně. Odděluje je to navzájem. Vytváří se pohodlná autocenzura.
Proč bych se nemohl dozvědět, že i někdo jiný tady má podobný pohled na věci jako já? Co je na tom tak zločinného, že je to nutné vymýtit v zárodku? Kdo se tady s kým hádal?

Takže v klidu dál logujte co kdo v které vteřině zrovná poslouchá. Je to velmi nekonfliktní téma. A NUDNÉ. Zatraceně NUDNÉ.
Popravdě o současném vývoji v hifi se tady stejně diskutovat nedá, není moc s kým.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od pajuna »

Otazka je polozena prilis striktne! Nelze na ni odpovedet z meho pohledu jednoznacne.

Ja naprosto souhlasim s tim co napsal bigjoe. Muzeme mit nekolik dalsich spolecnych temat o dobrem vine, kdo kam jede, zajem o sport apod. Proc ne?! Vzdyt tady vznikaji pratelstvi a to je casto zalozene na vice spolecnych zajmech. Nicmene, politiku bych tady nerad videl, protoze je to jasny bod svaru a nic prinosneho.

Proc ale treba nenapsat, ze ted travim pracovni cas v Pembroke ve Walesu, kde mam prestavku v jednani a travim ji na svem oblibenem foru ;) , i kdyz samozrejme vlakno na to zakladat nebudu. Tim jsem chtel jen naznacit, ze predat si treba zkusenosti napr. i z cestovani nemusi byt od veci (jako peer o Jemenu)...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od monte »

Jen názor, po 53 letech jsem zjistil, politika je jen jedno lejno.

Zde můžete :http://odkazy.seznam.cz/Lide-a-spolecno ... icka-fora/
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od pasul »

noaid píše:Historie ukazuje, že většina nemá nikdy pravdu. Moc ano, to jo, zvláště v demokracii, ale pravdu ne. Těch, kteří vidí dál než na špičku svého nosu nikdy není hodně.

Proč je obecně rozšířen a šířen názor, že mluvit o politice je neslušné - pacifikuje to poddané. A velmi účinně. Odděluje je to navzájem. Vytváří se pohodlná autocenzura.
Proč bych se nemohl dozvědět, že i někdo jiný tady má podobný pohled na věci jako já? Co je na tom tak zločinného, že je to nutné vymýtit v zárodku? Kdo se tady s kým hádal?

Takže v klidu dál logujte co kdo v které vteřině zrovná poslouchá. Je to velmi nekonfliktní téma. A NUDNÉ. Zatraceně NUDNÉ.
Popravdě o současném vývoji v hifi se tady stejně diskutovat nedá, není moc s kým.
Tak trochu nechápu, o co ti jde. Demokracie je špatně. To se ti nelíbí. Protože většina tvrdí něco jiného, než se líbí tobě. V tom případě není nic jednoduššího a odstěhuj se do Běloruska. Nebo založ svůj stát (Svoje forum. Tam si to udělej přesně jak uznáš za vhodné).

Politika rozhodně nepatří na toto fórum(si myslím). Název fóra snad mluví dost jasně. Je moderované s pravidly. O politice tam nic není. A toto beru jako možnost vyjádřit svůj názor a tím prakticky vytvářet pravidla. Nikde jinde toto možné není. To že vyskočí nějaký rejpal jako Noiad je prostě nevyhnutelné....

A poslední věc. Zajímaly by mě ten poslední vývoj v HI-FI. Ovšem mám tucha co to asi tak bude. PC+DIY DAC+DIY Preamp+DIY power amp a na závěr překvapení - DIY bedny. Následné stažení 2 349 874 alb v kvalitě MP3 (sem tam nějaký FLAC). A všude to vytroubit, jaký jsem frajer a jak jsem to všechno přechcal. Ano tento kolotoč je snad již všem jasný.

Nyní již tady nuda nebude. To jsem si na 100% jistý. Jen předem říkám, že já to říkal. Lidi nechcou pokec o hifi. Lidi chcou hádky. A to je baví. Zvendout adrenalin. A teď do mě. :mrgreen:
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od gabik »

Temata mimo hifi ano.
Politiku ne. Ne, ze by o ni mluvit bylo neslusny, ale lidi jsou z toho tak nasrany a unaveny, ze neni duvod o tom tady tlachat. Na to jsou jiny servery, tento je preci jenom o hifi.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od paul »

:clap:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od noaid »

Pašule, jsi vedle jak ta jedle. Víc se k tomu nedá říct. :D

Mimochodem všimněte si, že hádky na fóru vyvolávají ne ti, kterým politika nevadí, ti se baví v pohodě spolu. Hádky vyvolávají ti, kteří to nechtějí číst a potřebují nějakého tatínka moderátora, aby jim v tom čtení zabránil, asi to sami neumí. Dospělý člověk co číst nechce, to prostě nečte. Je to velmi jednoduché, zkuste to.
Já taky nečtu většinu vláken, pokud vidím, že jsou pro mne o ničem a nezajímají mne, a neblbnu tady kvůli tomu, a že se tam občas píší pěkné kraviny. Ty lidi to tak baví tak proč je v tom nenechat a kazit jim, možná přijde čas, kdy pochopí.

To co je problém, je snaha všechno nějak uřídit (umoderovat), kontrolovat, cenzurovat atd. To vytváří nepřátele. Podívejte se na zvukařské fórum, tam se píše úplně o všem vč. politiky, a nikdo nikoho nebanuje, nic nezakazuje, a je tam přátelská atmosféra na rozdíl od všech hififór.
V režimu přísné kontroly může být přátelská atmosféra jen u sekt. A to ještě umělá.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od pasul »

noaid - Ale vůbec nejsem vedle. Napsal jsi, že podle historie nemá většina nikdy pravdu. Že má jen moc. Podle tebe by se mělo nechat vše volně plynout. No tak to je ale podle mě blbost. Vznikne přesně to, co jsi napsal níže. Sekta. Sekta jak DPA+BVA na slovanetu. Nic jiného se nesmí probírat a nesmí vůbec nahazovat. Je okamžitě zatlučeno do země a rozprášeno do galaxie. To by se mě vůbec nelíbilo.

Fórum někomu patří. Ten si s tím dal dost práce a ještě musí zaplatit. A potom někdo přijde a začne mu říkat co se tam má dělat a co ne. A pokud to tak nebude, tak je ještě dotyčný naštvaný a dělá sarkastickým způsobem z majitele blbce. No nevím jestli by se ti líbilo, kdyby jsem přišel do tvého bytu a začal ti tam říkat co můžeš a co ne. Počítám, že by jsi mě vykopnul z bytu ven. Tím pádem mě dal ban, že? A když už jsme u toho nečtení některých témat. Když se to někomu nelíbí, tak proč jsi tady v tomto vlákně udělal ze všech lidí, co zde nechcou politiku, blbce? Jen a pouze ty jsi vyprovokoval další spor. Dotazy?
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od bigjoe »

To co chce Noaid, se nazývá ANARCHIE :thumbdown:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od noaid »

Když jsme u těch analogií, jak já bych to viděl mírně jinak - já si do svého bytu budu brát sousedy, se kterými se budeme bavit o politice, a jiní sousedé poslouchající přes zeď začnou psát tajná udání na vedení družstva, že by se to mělo zakázat, že se v mém bytě schází podivná vlasatá individua a baví se o velmi podezřelých věcech a že by pověst našeho krásného nového domu neměla být kažena nějakými podvratnými živly.

Z ML určitě blbce nedělám, chápu jeho pozici, je pod tlakem ze strany některých uživatelů, nemá to jednoduché. Ale opravdu si myslím, že omezováním čehokoliv se ničeho nedosáhne. Jen se pár lidí zbytečně naštve, jiný ztratí důvěru, fórum dostane nálepku "příjemného, ale v podstatě nudného čajového dýchánku v mezích zákona", kde se může v pohodě diskutovat o vlivu síťových zásuvek.
Tady totiž vůbec nejde jen o politiku, ale o to, jak fórum nakonec dopadne.
pasul píše:A poslední věc. Zajímaly by mě ten poslední vývoj v HI-FI. Ovšem mám tucha co to asi tak bude. PC+DIY DAC+DIY Preamp+DIY power amp a na závěr překvapení - DIY bedny. Následné stažení 2 349 874 alb v kvalitě MP3 (sem tam nějaký FLAC). A všude to vytroubit, jaký jsem frajer a jak jsem to všechno přechcal. Ano tento kolotoč je snad již všem jasný.
A jseš vedle. Jak ta jedle. ;-) Ale to technický problém, to nemá cenu rozebírat.
bigjoe píše:To co chce Noaid, se nazývá ANARCHIE :thumbdown:
Obávám se, že jsi nepochopil, co chci. Ale asi to neumím vysvětlit. Nejlepší je osobní zkušenost. A nevnímat druhé dogmaticky.

A opakuji, hádky a kontroverze nevyvolávají politické diskuse (nebo jste si něčeho takového v "politických" příspěvcích Peera, Zdenyho či mých všimli?). Kontroverze vyvolávají ty "žádosti o potírání nepovolených slov".
Aby to nedopadlo nakonec jako na Slovanetu. Jeden technik, který tam ani nemá přístup, má svůj názor, třeba i svérázný, něco nějak vymyslí, někomu se to kupodivu i líbí, a ostatní v čele s moderátorem vyrobí dvě 40 stránková vlákna sraček o tom, že takhle teda ne, soudruzi. JM se k tomu hrdě pochlubí tím, že už iniciativně udal dotyčného na vedení školy, když to bylo pochopitelně bez účinku, tak zase že to tak nenechá a přijdou tvrdší metody...
Tady se objevily jen 3 zcela nekonfliktní příspěvky na nevhodné téma, a mnozí se najednou probrali z letargie a začali tlouci na poplach...kdyby netloukli, byl by v podstatě klid, my by jsme si s Peerem vyměnili pár vět a vyřízeno. Jsem zvědav, jak dlouho ještě ty poplašné zvony budou znít.

Prostě si myslím, že rozumné vzdělané dospělé lidi není nutno nějak pořád hlídat a řídit. Že u těch rozumných existuje i určitá samoregulace. Určitě nikdo z nás nechce z tohoto fóra udělat politické fórum, ale taky když si členové fóra k tomu chtějí navzájem něco říct či upozornit na něco, nevidím důvod, proč by se to mělo zakazovat.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od PMA »

noaid píše: Aby to nedopadlo nakonec jako na Slovanetu. Jeden technik, který tam ani nemá přístup, má svůj názor, třeba i svérázný, něco nějak vymyslí, někomu se to kupodivu i líbí, a ostatní v čele s moderátorem vyrobí dvě 40 stránková vlákna sraček o tom, že takhle teda ne, soudruzi.
Noaide, jak se to komu líbí, si může každý přečíst v tomto vlákně:

Kód: Vybrat vše

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?p=79897#p79897
Je vždy lepší dávat odkaz, než svou vlastní interpretaci ;)
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Peer »

Tak to smažte a je to...
Pokud si myslíte, že je daleko důležitější si psát o filmech, TV programech,
dovolených, sportu... atd.
Strčíme hlavu do písku, nic se přece neděje. :sad:
Když nejde o život, tak jde o hovno...
Ale mám neblahou předtuchu, že jde minimálně o kvalitu života nás všech.
Z mé strany to bylo pouze informační, rozhodně jsem se nechtěl
s nikým dohadovat, kdo má větší pravdu a ani komentovat některé
velmi smutné názory.
Toť vše, z mé strany.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od zappa »

Peer.Zdeny.Jsem rád,že nejste tak lhostejní vůči tomu co se kolem nás děje.Bohužel i zde je vidět,že to prostě většinu lidí nezajímá,mají se zatím dobře tak proč něco řešit.Ale až budou chtít něco řešit ,bude už možná pozdě.Situace je natolik závažná,že si dovoluji tvrdit,že i hifi forum by mohlo být trochu aktivnější v této problematice.Sám politiku nesnáším,ale co naplat, asi se jí prostě nevyhneme.Přemýšlejte o tom.Dělat do 70 let?Je to výsměch nám všem!Na jedné straně dělají reformy,ale všechny jsou namířené proti nám!!!!!ONI si svoje privilegia neseberou.Je potřeba,aby se tu objevil nějaká vůdčí osobnost,která strhne lid(nebo stádo ovcí?) k akci.Demokracie,tak jak se tu provozuje, není jaksi ideální.Sorry Viktore.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od bigjoe »

Všichni, kteří píšete o politice, máte pravdu. Ale já se na toto fórum jdu pobavit, nebo zabývat svým koníčkem. Protože o tom toto fórum je. Pokud chci řešit politiku, tak jí budu řešit jinde a hlavně plácat tady něco je stejný jako plky v hospodě - hovno platný. Když si půjdu zahrát tenis a pak půjdeme do hospody, tak se nebudeme bavit o politice, ale BAVIT SE, protože jinak bychom se všichni brzo sešli na ÁRU. Navíc skoro nikoho zde osobně neznám a vůbec nejsem zvědavej na něčí politické názory, protože nevím, jestli to nebyl udavač, STBák atd. Ovšem, jestli vidím v jeho podpisu, jakej má aparát, tak je předpoklad, že se máme o čem bavit a opakuji O TOM je toto fórum. Howgh
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
davidsound

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od davidsound »

JA si osobne myslim, ze problem ani neni tak v politice, nebo diskuzi samotne. Jestli to lidi bavi si o tom povidat, nebo psat, prosim, je to kazdeho vec a je treba to respektovat. Ja mam jen obavy, ze tohle tema akorat lidi rozsortuje na ruzne strany a politicke pohledy, ktere ma kazdy jedinec odlisne. Pak se zacnout jeden s druhym nasyrat, urazet a skonci to hadkou jako v hospode. Jenze tam je to o necem jinem, tam si to vyrikaj do oci, koupi si po pive a jsou kamaradi dal. Ale ve psanem slove a konverzaci je to uplne jinak. Staci se podivat jak se lidi dokazou pohadat na tema drahy highend a DIY. Jsou to dva ruzne tabory. Mne se libi highend, podivam se na nej poslechnu si jej, mam radost. Na druhe strane respektuji ceske konstruktery, mam rad DIY, libi se mi, mam radost.
Kdyz se to tady pozere v politickych vlaknech, tezko se pak mezi sebou komunikuje ve vlaknech jinych, radostnejsich, nepolitickych. Ja se od jiste doby mezi kamaradama o politice vubec nebavim. Tyhle konverzace mne nicim nenaplnuji a akorat mne serou. Spise ne tak konverzace jako ta bezmoc, ikdyz je pozvednuta slovem demokracie. Jsou to jen slova a blaboly. Nikam nevedou a je pritom spousta jinych hezcich veci, kde emoce jsou ty nejpodstatnejsi ze vseho.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Mirek »

Moc dobře to napsali Bigjoe a Davidhighend – můj naprostý souhlas.

Tohle si nemohu odpustit - Zappo na vedlejším fóru jsi už jedno nechutné vlákno na toto téma založil, tam ti to zarazili protože jsi s ním vyvolal celé týdny trvající nechutné hádky, tak začánáš pro změnu tady ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od zappa »

Mirku.Bez komentáře.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od winelover »

Když to tady tak čtu, nedá mi to a musím svůj předchozí názor ještě trochu doplnit nebo spíš rozšířit. Chyběla mi tam totiž možnost "Je mi to jedno".
Myslím že není ani tak problém v založení vlákna, které se bezprostředně netýká hifi, ale v následných reakcích ostatních. Vždyť jak dlouho by asi vydržel vystupovat komik, kdyby se diváci jeho výkonům nesmáli, kdyby mu netleskali ani jinak nevyjadřovali emoce (třeba i pískáním) a nakonec by i přestali na jeho vystoupení chodit?
A stejné je to i v tomhle případě. Když se něco zakáže, vždycky se najdou členové, kterých se to zbytečně dotkne a třeba přestanou psát i do jiných vláken.
Nechme tedy jedno téma v sekci volná diskuse, které bude tomuto věnováno a tam ať si ti, kteří mají tu potřebu, své názory vyměňují. Proč ne?
A ti ostatní na toto téma přeci nemusejí klikat a nebo mohou a nemusejí reagovat. Nebo je někde v pravidlech, že každý člen musí všechno číst a ke všemu se vyjadřovat? Určitě ne, tak o co jde?
Zákazy a omezování není cesta k dobře fungujícímu fóru! Naopak je třeba nechat každému volnost v prezentování názorů - samozřejmě v rámci stanovených pravidel - a těm ostatním zase volnost v tom, jestli to budou číst, případně nějak reagovat.
A aby se tím nezamořilo celé fórum, nasměroval bych to do jednoho místa, jak psáno výše. A tím tohle téma pro mne končí. wl
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Robinson »

Chtěl jsem tady taky přispět,proč by nemohlo být vlákno o politice ,ale Winelover mi to napsal z duše. Kdo nechce at nečte to celé vyseklo. A co mi trošku vadilo bylo napadení Zappy za to ,že by chtěl vyvolávat hádky ve foru . Z toho bych ho určitě nepodezíral . Je to forum o hifi ,ale proč by 5 % nemohlo být o víně ,politice ,dovolené a pozadí na ploše... ?

Otázka je jestli to nepřitáhne "blbce" co si tady příjdou řešit svuj politický mindrák , nebyli by objektivní k tématu a hráli doma na made in pajka.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od noaid »

winelover, zappa atd. - jsem rád, že je tady více lidí, vyznávajících spíše vzájemnou toleranci než omezování, které fakt k ničemu nevede.
bigjoe píše:a hlavně plácat tady něco je stejný jako plky v hospodě - hovno platný.
Já si to nemyslím, jednak to tříbí vlastní myšlenky a člověk si může poopravit svůj vlastní názor na základě názorů jiných. Může se i něco dozvědět, ne každý má čas brousit každý den po všech čertech a takhle se lze dostat k něčemu, na co neměl čas.
A nejde jen o politiku, o cokoliv. Klidně vlákno dobrých vtipů, zajímavých videí, tipů na dovolenou, atd. Vše může někomu pomoci, někoho zaujmout, a bez strachu z obviňování či banu.
To utužuje komunitu - důvěra, vzájemné poznávání, přátelský přístup.

PMA - tu nešlo přesnost citací, ale jen o obecný lidský princip. To vlákno určitě všichni už dávno četli. Jaké to má všechno zádrhely si uvědomuji a i odborné diskusi celkem rozumím, studoval jsem na VŠ sdělovací techniku ;), jen jsem se tomu nikdy pak nevěnoval, a ani teď se k tomu nevyjadřuji, jen vyhrabávám zasuté vzpomínky. IT mi přišlo po škole zajímavější. Jinak si vážím jako u jednoho z mála techniků schopnosti nadhledu a umění pochybnosti.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Vážení čtenáři zdejšího High-end fora, všem bych Vám chtěl poděkovat jako jeden se zdejších moderátorů, za Vaše cenné názory ohledně problematiky na téma OSTATNÍ DISKUZE.
Velmi si vážím všech příspěvků a především těch, kteří se k anketě postavili čelem a nejen že hlasovali (diskrétně), ale taktéž veřejně odůvodnili, proč se rozhodli takto hlasovat. Myslím si, že je velmi důležité vyjádřit své názory ohledně této problematiky, která je dosti zapeklitá.
Já za sebe mohu říci, že jsem hlasoval pro NE ostatní diskuze.
Nedovolil bych si proto nikdy odsoudit někoho za to, že to vnímá opačně !!!
Přeji všem svobodu projevu a přitom respektování toho druhého ač s naprosto odlišným názorem.
Našel jsem si zde taky spoustu známých, kamarádů, se kterými se pobavíme nejen o HI-Fi, ale přesto jsem zastáncem nezatahovat ostatní diskuze do HIgh-end fora.
Ten hlavní důvod je ten, aby se titulní stránka nezahlcovala tématy, které nesouvisí s posláním tohoto fóra.
Myšleno v případě, že si dám zobrazit nové příspěvky, nebo aktivní témata.
Např. v Naim foru, které funguje min. 10 let jsou jednotlivá témata řazeny do jednotlivých sekcí a navzájem se neovlivňují , čili na úvodní stránce jsou 4-6 hlavní sekcí a teprve po vstupu do jedné ze sekcí se ocitnete v jednotlivých tématech, které souvisí pouze s danou sekcí a takto je to myslím správně a eliminuje se právě ta nechut´prohrabávat se v tématech, které nesouvisí s Hi-Fi.
Pokud by to šlo vytvořit i zde, už by to bylo dávno vytvořeno a byl by určitě klid. Jedna skupina lidí by vstupovala pouze do Hi-fi sekce, druhá skupina do Music sekce, třetí skupina do politické sekce, čtvrtá skupina do dovolená sekce atd.(vždy dle zájmu a požadavků přispívajících)
Proto bych chtěl ,aby jsme si všichni uvědomili, že mnohdy nemožnost nastavení takovéto úrovně na zdejším fóru, nás staví proti sobě a přitom ta hlavní příčina je ve špatném nastavení úvodní obrazovky. Zkusme se trochu na to podívat i očima nově příchozího čtenáře. Otevře hlavní stránku, klikne na aktivní témata a dozvídá se, kdo byl kde na dovolené, jak si kdo zahrál včera fotbal, jak se vytvářejí kruhy v obilí atd. Neberte to prosím nikdo osobně, je to jen názorný příklad.

Anketa byla postavena jednoduchými otázkami ANO, NE právě proto, že na všech fórech vyvolávají ostatní diskuze vždy pozdvižení a je potřeba si uvědomit, že toto High-end forum je založené především o komunikaci napříč celého Hi-Fi.To je hlavním cílem a posláním tohoto mladičkého fóra. Ostatní témata by měli být pouze okrajová a touto anketou jsme chtěli získat povědomí o této oblasti.
Proto bych Vás chtěl poprosit o respektování tohoto cíle.
Velmi se mě zamlouvá návrh winelovera, který navrhuje zachovat pouze jedno vlákno - ostatní, kde by mohli být všechny tyto nesouvisející témata mimo hifi. Ve finále by to vypadalo třeba jako v rubrice - co právě poslouchám (jedno téma), myslím počtem příspěvků, byl by to sice pěkný guláš, ale nikdo by nebyl omezovám tím, že to zde napatří apod.

Samozřejmě by bylo ideální založit samostatné sekce, které se navzájem neovlivňují, ale to není v našich silách :sad:

S přátelským pozdravem Petr 5 - ještě chvíli moderátor zdejšího fajnového fóra ;)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Lindemann »

Zdarec Chlapáci.! Přečetl jsem si první tři příspěvky na téma : Politická diskuse na highendforu. Winelover , Noaid , Pajuna. První píše .: "Pojd´me řešit věci které nás spojují a ne ty, které nás rozdělují." .2...Většina stejně nikdy nemá pravdu... 3. Otázka je položena příliš striktně, nelze na ni odpo. z mého pohledu jednoznačně. Říci by se k tomu dalo asi toto.......1 . I pol. názor člena tohoto fóra by tě mohl spojit a nebo rozdělit. 2... Jak je známo, masa má vkus !!! :D :D .No a za třetí: souhlasím naprosto s Pajunou. Nicméně si myslím ,že odpovědi jsou na dobré Filisofiské úrovni, nebot´Filo- sofie./ rozum a diskuse /Neboli hledaní pravdy. To by naznačovalo, že bychom se do pol. debaty mohli klidně pustit. :D Pol. je součástí našeho života, at´chceme nebo ne.Ale jestliže by to bylo položeno na factu ...rozum a diskuse, pak nezbývá, než se zamysleti ...čemu má tohle forum sloužit. Zdraví LIn



:D
monte

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od monte »

Znovu jsem proti politice. Někteří se tady politikou živí a dojde k masírování mozků (volím TOP09) a volte taky. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: Sice to bude mezi slovíčky, ale bude. Napíši, Číně (osobně ekonomicky) fandím a bude konec světa. Zeptám se, kdo jste bývalý komunista a bude druhý konec světa !!! Jako potomek velkostatkáře a podnikatelů si nebudu brát servítky a bude třetí konec světa.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od bigjoe »

Já se o politice můžu bavit jen s lidmi, které znám a vím, že si jejich názoru můžu vážit. Mně to připadá, že bavit se o politice na tomto fóru může jenom někdo, kdo nemá tuto možnost jinde (kamarádi, v práci atd.). Bavit se takto anonymně s někým koho neznám může vést k tomu, že po třech dnech zjistím, že mu hrabe a že nemá ani občanku :ymdevil: ... ~x( a na to je můj život krátký !!!
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od zappa »

Jo a mne zase mrzí,že si nemůžu poklábosit s kamarády(s mnohými z vás) i o situaci v naší zemi,nejen o hifi.Pokud bych měl možnost s vámi chodit na pivo pak bychom to nemuseli řešit na foru.Ale jelikož mnozí z nás jsou z jiných koutů republiky pak nezbývý než zkusit o tom diskutovat i zde.Ten kdo zájem nemá,nemusí vlákno číst.Jedno vlákno nezahltí forum.Přimlouval bych se alespon o jedno volné vlákno,kde by se mohlo psát o čemkoliv.Rád bych se přiučil od některých z vás protože politika mi byla vždy cizí,ale dnes je doba, kdy bychom měli být zodpovědnější k budoucnosti naších dětí a nebát se diskuze co s tím(i ostřejších střetů s úředníky=zloději).Myslím si,že v základě bychom stejně byli na stejné vlně a tak by k dohadům nemělo dojít.Samozřejmě nebudu naštvaný pokud rozhodnete jinak. :silent: :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
davidsound

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od davidsound »

No a nazev vlakna by mohl byt " Hospoda otevreno 24/7" :smile: Treba zajdu taky nekdy na jedno, kdyz by bylo oteveno non-stop, proc ne.
monte

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od monte »

davidhighend píše:No a nazev vlakna by mohl byt "
Hospoda otevreno 24/7
" :smile: Treba zajdu taky nekdy na jedno, kdyz by bylo oteveno non-stop, proc ne.
Náhodou, téma HOSPODA je skvělý nápad. Reálná hospoda má trochu výhodu, každý vše odkýve a za rohem mluví jinak. Jelikož v hospodě se nemluví jen o politice, hospoda by byla funkční. Téma hifi je kolikrát vyčerpané, hlavně pro pokročilé hifisty až nudná. Osobně jsem nebyl v hospodě aspoň dvacet let. Možná nafotíte svoje hospůdky, ani nevím jak dnes vypadají ?
monte

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od monte »

Bu, bu, bu, nějak jste zmlkli politici. Obrázek

Jde mi mráz po zádech, jen když vidím znak. Kam se všichni poděli, kde dnes sedí, nevíte ??
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od noaid »

Monte, neprovokuj pořád, jsi jako malé děcko.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
monte

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od monte »

že se v mém bytě schází podivná vlasatá individua a baví se o velmi podezřelých věcech a že by pověst našeho krásného nového domu neměla být kažena nějakými podvratnými živly.
Já neprovokuji, jenže ta doba byla včera. Pamatuji přítel emigroval a za týden byla domovní prohlídka. Politiku na fóru nechci a mravokárné odpovědi :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od winelover »

monte píše:Politiku na fóru nechci
Tak jí sem furt netahej!!!
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Mark Levinson »

Jsem rád, že anketa zvedla vlnu ohlasu a krom hlasování projevujete i své názory i v příspěvcích. Vidím to jako většina lidí v tomto vlákně, že vadí hlavně politika. Není to lhostejností k politickému dění v ČR, s mnoha názory se ztotožňuji (asi by nebylo od věci vzít vidle a táhnout na Prahu), ale proč toto řešit na hifi fóru? Musel jsem vyměnit baterku v klíči od auta a potřeboval jsem radu, tady by mne to nenapadlo napsat. A radu? Tu jsem našel VW fóru, ani bych ji jinde nehledal.
Samozřejmě, že nebudeme striktně proti všemu v sekci "Ostatní diskuze", ale věci, které nijak nekorespondují se zaměřením fóra, by zde neměly být. Původně jsme chtěli anketu formulovat jestli vadí na fóru jen politika, ale to by se nám tu mohli pohádat třeba dva rybáři. Proto byla anketa postavena takto a je mi jasné, že někomu nesedí ani jedna odpověď. Nicméně si myslím, že vlákna jako "Lahůdky k muzice aneb čím si zpříjemnit poslech" nebo "Vánoční přání" apod. jsou v pořádku. V tomto duchu bych to viděl.
Jsme fórum mladé a zatím malé, ale o to víc si musíme pohlídat kvalitu. Nechceme masovost na úkor kvality. Je třeba si uvědomit, že členové stále přibývají. Raději 150 členů, kteří mají o High endu co říct než 1000 členů, kdy jich je 500 na fóru jen proto, že něco prodávají a dalších 350 doma poslouchá all in one, za to dobře vědí jaká barva politické strany je nejlepší.
Anketa běží do 30.6., nechme tento čas ještě k hlasování a potom uděláme definitivní rozhodnutí.


Na závěr si zde dovolím citovat z Wikipedie co je demokracie:
V liberální demokracii se menšina v rámci daných politických organizačních struktur podřizuje rozhodnutí většiny a tato většina je zároveň zavázána k respektování nezadatelných práv menšin a jednotlivců.

Děkuji za pochopení.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Mark Levinson »

:arrow: Dnes je poslední den kdy je možno hlasovat.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od Mark Levinson »

Vzhledem k výsledkům ankety došlo ke změně pravidel. Změny jsou hlavně v bodech I./14 a II./7 a jde především o témata, která nekorespondují se zaměřením fóra, především pak politicky laděná témata. Ty současná budou v současné době zamknutá.
Děkuji za pochopení.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od aretax »

Ja som sa začal aktívne zapájať v tomto fóre preto, lebo si tu môžem "pokecať" a vymeniť názory s inými ľuďmi, ktorí majú takého istého koníčka, ako ja. Nevidím dôvod, prečo by sa tu mali rozoberať iné veci. Veď je toľko iných podobných fór s odlišnou tématikou - kto sa chce baviť o cestovaní, môže diskutovať na fóre o cestovaní, kto chce riešiť politiku - tých stránok je naozaj hodne. Toto fórum je jedinečné práve svojim úzkym zameraním. Nemám nič proti drobnému odbočeniu od témy, ale v zásade by všetky príspevky mali smerovať k high endu - veď to nás tu spája.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Anketa - Chceme na fóru vlákna, která nesouvisí s hifi?

Příspěvek od monte »

Aretax, ono je vše složitější než si myslíš. Hifi je v podstatě neustále stejné, sem tam nová krabice. Když použiješ google (zaplať pánbůh za něho :lol: ) , tak zjistíš, že už bylo někde všechno popsáno, napsáno. Mnoho hifistů se časem začne nudit a buď se stáhne (jako Zappa), nebo se ztratí nadobro. Neustále odpovídat na stejné téma, jednoduše přestane bavit. Forum je spíš o kontaktu lidí a když se něčím neodlehčí, tak zanikne. Jen můj názor.
Odpovědět