Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Různé průzkumy apod.
Odpovědět

Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Anketa končí za 30 srp 2011 10:38

Nakupuji na internetu jen v ČR/SR
18
15%
Nakupuji na internetu z celého světa
40
33%
Nakupuji v kamenném obchodě, hifi studiu nebo na High end výstavách
27
22%
Nakupuji na inzerát od soukromých osob (hifi fóra, inzertní stránky apod.)
18
15%
Nekupuji, hudbu stahuji zdarma z internetu (ukládám HDD, vypaluji na CD apod.)
16
13%
Nekupuji, půjčuji si CD od známých a dělám si kopie (na HDD, vypaluji na CD apod.)
4
3%
 
Celkem hlasů: 123

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Mark Levinson »

Napadlo mne udělat malou anketu o tom kde se v současné době nejvíce nakupují hudební nosiče. Myšleny jsou veškeré zdroje hudby včetně downloadu. Protože každý může mít více zdrojů, tak je možné označit více možností. Jsem zvědav jak to v současné době vypadá.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Bína »

Osobně mi tam chybi možnost nakupuji z internetu digitální kopie. Osobně totiž teďka nakupuji jen na hdtracks. Vyjde to levněji než reálná placka a mám to hnedka.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Mark Levinson »

Bína píše:Osobně mi tam chybi možnost nakupuji z internetu digitální kopie. Osobně totiž teďka nakupuji jen na hdtracks. Vyjde to levněji než reálná placka a mám to hnedka.
Bíno,
však to je ta možnost "Nakupuji na internetu". Anketa neřeší co se kupuje, ale spíš je to sonda kde se nakupuje. Je jedno jestli si vezmeš download HDtrack nebo CD nebo Vinyl. Nechtěl jsem to komplikovat zbytečným množstvím možností.
Ale díky za věcnou připomínku :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Mark Levinson »

Že bude na prvním místě nákup na internetu z celém světě jsem celkem čekal. Ale jsem velmi rád, že na druhém místě se drží stále prodej v kamených obchodech.
Dobrá zpráva :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od MB »

Nebol tu ten tvoj prispevok už predtym? Pamat mam dobru, neni mi jasne, preco mi to hlasi, ze to je novy prispevok...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Mark Levinson »

MB píše:Nebol tu ten tvoj prispevok už predtym? Pamat mam dobru, neni mi jasne, preco mi to hlasi, ze to je novy prispevok...
MB máš pravdu-paměť výborná :thumbup:.
Jen jsem chtěl oživit vlákno s anketou :angel:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od pajuna »

Mark Levinson píše:Že bude na prvním místě nákup na internetu z celém světě jsem celkem čekal. Ale jsem velmi rád, že na druhém místě se drží stále prodej v kamených obchodech.
Dobrá zpráva :thumbup:
Premyslel jsem, jestli by byl stejny vysledek, kdyby se ta otazka rozdelila. Lide muzou nakupovat treba vice na vystavach a ve studiich nez v kamennem obchode. V tomto pripade by to bylo trochu zkreslene. Ja nakupuji napr. na vystavach i obcas v kamennem obchode
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Mark Levinson »

Jardo,
máš pravdu, ale já jsem měl na mysli, že pokud je to kupováno v High end studiu, tak je to vlastně taky kamenný obchod.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Mark Levinson »

:arrow:
Anketa je stále aktivní.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson píše:Jardo,
máš pravdu, ale já jsem měl na mysli, že pokud je to kupováno v High end studiu, tak je to vlastně taky kamenný obchod.

V tomto směru mi velkou radost udělala letošní výstava HEP 2012, koupil jsem si 6 CD.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od pajuna »

HEP byl letos v tomto smeru dobry. Na vyber toho bylo dost, take jsem par kousku domu privezl :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Mark Levinson »

S 39% jasně vede internet, což asi nikoho nepřekvapí. Co je hodně zajímavé, že na druhém místě s 24% je stále nákup v kameném obchodě :clap:.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od aretax »

Kamenný obchod má svoje "čaro". Prehrabeš sa v regáloch, prípadne niečo vypočuješ, niekoho stretneš a podobne. Internet je veľmi neosobný. Tam nakupujem len to, čo neviem inde zohnať. Navyše Ťa kvalita dodanej platne môže veľmi nemilo prekvapiť. Viacráz sa mi to stalo. Stalo sa mi aj to, že po 2 rokoch mi z USA po zaplatení cez PayPal nič neprišlo, pritom predajca mal na www.discogs.com hodnotenie 99%!! Naháňaj sa kvôli 30€ po medzinárodných súdoch. Radšej to necháš "plavať". V kamennom obchode si vyberieš, zaplatíš, odnesieš a doma ihneď počúvaš. Pritom cena ani nie je vyššia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Fox_25 »

Možná schází v anketě bazary. Mám v několika městech pár vytipovaných bazarů kde pro mě ještě berou od lidí staré foťáky, cd a audio techniku. V několika bazarech se tímto odmítají zabývat.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od boxer »

bazar je ale kamenný obchod,ne?
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Fox_25 »

To samozřejmě ano, ale určitě bych jej nestavěl vedle běžných prodejen s CD.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od aretax »

V bazaroch sa nakupuje najlepšie. Čo sa týka LP, tak mám skúsenosť, že 90% starých platní, t.j. originálnych vydaní hraje podstatne lepšie, ako tie, čo sa teraz remastrované vydávajú. Pritom kvalita býva až prekvapivo vysoká. Keď niekto predáva zbierku platní, ktorá obsahuje tisíce kusov, niektoré sú dokonca nehrané. Stalo sa mi aj to, že som kúpil Beatles so 70-tych rokov originálne zapečatený!! Veľa platní zo 60-tych, 70-tych a 80-tych rokov som kúpil nehrané, ešte aj s originálnymi cenovkami (napr. 8 USD, 12 DEM - na dnes neuceriteľné ceny).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Filip Kolinský
Příspěvky: 21
Registrován: 24 čer 2012 21:49

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od Filip Kolinský »

Kde se naskytne. Nejčastěji přes net, např. Audio3, Dacapo-records, Aukro. Když mám cestu do Prahy zajdu do Bontonlandu, nebo nakouknu do bazaru v Krakovské. Naposledny jsem tan nechal za vinyly 3,5 tisíce.... #-o
ŠVIHÁK LÁZEŇSKÝ
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Anketa - Kde nakupujete hudbu?

Příspěvek od sekal »

Internet. predátor oznamuje, že hudbu (na CD) nakupuje téměř výhradně prostřednictvím e-shopů z celého světa. Některé těžce dostupné tituly pak na inzerát od soukr. osob. V anketě příslušně zahlasováno..


Naposledy oživil Mark Levinson v 25 srp 2014 21:14
Odpovědět