Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo doma?

Různé průzkumy apod.
Odpovědět

Na jakych repro poslouchate klasicke stereo doma?

Regalove (stojanove) reproduktory
31
27%
Sloupove reproduktory
71
62%
Regalove (stojanove) reproduktory + SW
6
5%
Sloupove reproduktory + SW
6
5%
 
Celkem hlasů: 114

Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo doma?

Příspěvek od pajuna »

Jelikoz ne prilis mnoho lidi zde ma sve predstaveni ani sestavu v podpisu, napadlo me vytvorit anketu pro predstavu zameru a pomeru regalovych a sloupovych beden, pripadne podporenych subwooferem. Mylsim, ze i na tomto zaklade se muze rozvinout diskuze kdo co preferuje a proc. Take je to mozna inspirace pro ty, co premysli kudy by mela vest ta jejich cesta.
Diky za ucast, pripadne s komentari zde v textu. Nechal jsem zde dve moznosti hlasovani, pro ty, kteri maji dve sestavy, a vim, ze tu taci jsou. Anketa je nastavena na dobu tri mesicu pred leto s moznosti i zmeny hlasu v pripade, ze si nekdo behem doby poridi treba i jine repro.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Mark Levinson »

Já jsem hlasoval pro sloupové repro. Protože si myslím, že pokud chcete poslouchat plnohodnotný zvuk, tedy ten, který obsahuje všechny frekvence, aby mohl vykreslit i náročné zvukové nahrávky jako jsou např. symfonické těleso, tak musíte volit sloupy. Pro vykreslení jeho velikosti, prostě potřebujete dospělou bednu se slušnou basovou sekcí. Samozřejmě dokážu pochopit i vlastníky stojanových repro, kteří tuto volbu museli udělat z nějakých kompromisních důvodů jako je např. malý poslechový prostor nebo finanční možnosti. Je totiž spousta špičkových stojánovek a spousta mizerných sloupů a než mít špatné sloupy, tak to raději špičkové stojanovky za stejné peníze.
Ale já jsem zvolil sloupy ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od pajuna »

Samozrejme, ze volba sloupovych beden je z popsanych duvodu nejlepsi reseni. Nicmene, v pripade mistnosti napr. 16m2, co s tim? Mozna ze by pri dobrem zatlumeni hraly take. V dosavadnich vysledcich hlasovani jsem nezaznamenal vubec reseni regaly+sw.
Co vy ostatni na toto reseni v takovem prostoru? Samozrejme myslim slusne regaly a slusny sw tudiz ne prilis omezeny rozpocet, ale omezeny prostor.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od monte »

Celkem jasná věc, ale chybí tady Mirkova novinka :thumbup: :lol: .
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Už jsem to psal někde ve svém vlákně, ale kdybych měl sloupové bedny, tak z muziky nic nemam. Bydlím v paneláku a vím co tady basy umí udělat. Když si puberťák v 1. patře pustí z plastové věžičky nějaké techno, tak já ve 4. patře slyším duc, duc, jako kdyby bydlel vedle :-ss .
Proto mně DA 1,4 S sedí naprosto a dostatečně (Frekvenční rozsah (+/- 3dB):37 Hz - 27 kHz ). Zacpal jsem basreflexy dodávaným molitanem a můžu vás ujistit, že basů mám až, až, (pro mne) a můžu si vychutnávat muziku do libosti \:D/ .
Pokud hraju, tak se na nic neohlížím a dám volume podle chuti - což by s dospělými sloupy nešlo ~x( . Navíc jsem sousedům oznámil, že můžou prodat radia atd., protože budou poslouchat ode mne. Za odměnu a pochopení v 19.00 vypínám (mimo příležitostí, kdy paříme =)) ), aby se mohli koukat na zprávy.
Basy samozřejmě musí být, ale klidně trochu míň - hlavně aby byly krátké a ořízlé - žádný dunihlavy. Pro mně je nejdůležitější prokreslené a mnohobarevné pásmo středů a sametové výšky, jak to umí jen:
DYNAUDIO :thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap: ^:)^ ^:)^ ^:)^ \:D/ \:D/ \:D/ :-j :-j :-j \m/ \m/ \m/ :D :D :D .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od pajuna »

bigjoe píše:Ahoj.
Zacpal jsem basreflexy dodávaným molitanem a můžu vás ujistit, že basů mám až, až, (pro mne) a můžu si vychutnávat muziku do libosti .
Pepo,
ja jsem taky udelal jednu zkusenost se zacpavanim. To takhle jednou v lese.... :lol:
...Dal jsem u JMR asi 5cm vysokou gumu kolem bedny a zastinil tim vyusteni TML a muzu napsat, ze to hralo strasne blbe :thumbdown: . Cekal jsem neco uplne jineho nez co se z toho ozyvalo. Takze jsem nechal bysy delat co umi a je to. Ale to je asi prave o tom, ze je treba zkouset co co kde udela.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od winelover »

Je jasné, že každý z nás má nějaké své důvody, které ho vedly k pořízení toho, na čem hraje. Ne vždy musí být hlavním argumentem pro preferenci stojanových soustav ekonomické důvody. Ani ony ve vyšších třídách nebývají levné.
Já bych k sobě do obejváku, jak vy říkáte, dospělé bedny prostě nenacpal i kdybych chtěl. Do panelákového obýváku 4,5x4,5, kde jednu celou zeď zabírá skříňová stěna a protilehlou tvoří balkonové dveře a okna, kde je sedačka, stolek a dvě křesla a kde se navíc občas pohybuje až šest dospělých lidí, je nerálné nacpat boxy patřičných rozměrů s dostatečným odstupem od zadní a bočních stěn. Fyzika prostě platí i v tomhle.
Další hledisko u mne je estetické. Mně se prostě boxy postavené na k nim sladěných stojanech moc líbí. A to zpravidla mnohem víc než většina velkých soustav.
A to hlavní? Já jsem s tím jak mi to hraje spokojen. Preferuju čisté, přehledné a detailní středy a jemné až jakoby sametové výšky před zvučnými basy v nejnižších oktávách. Na můj vkus mám basů dostatek. Na rozdíl od bigjoea nemám BR ničím ucpané, ale mám o dost větší odstup od zadní stěny cca 50cm i od boční stěny a nábytku - cca 70cm.
Netřeba zdůrazňovat, že mnou preferované stojanovky mají své limity, ale u mne jich ještě zatím nedosáhly, takže nemám potřebu nic okolo beden řešit. Toť můj názor, win.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Pytell »

Já jsem hlasoval pro sloupové repro. Mám solo poslechovou (kancelář) v paneláku 3.7 x 3.4 -- upravenou ( akusticky )ošetřenou a hlavně kabeláží dotaženou k mojí úplné spokojenosti. Chce to ale plně uzavřené bedny, vychytané kabely jak signál tak repro, sofistikovaně ošetřený přívod 230V. Třeba v 55. letech už jsem hluchý, ale nespočet hifistů si lahodilo poslechem u mě. I když mám jenoho známého hifistu, velice známého na všech forech, a ten říká, že vzpomíná jak pak mi to hrálo s Xavian 250Evo v kombinaci s Top Denonem.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od boxer »

vzpomíná jak pak mi to hrálo s Xavian 250Evo v kombinaci s Top Denonem

By mě zajímalo, kdo todle mohl říci. :crazy:
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Mirek »

Chce to ale plně uzavřené bedny, vychytané kabely jak signál tak repro, sofistikovaně ošetřený přívod 230V
Souhlasím plně s Pytlem....u mně je ten rozdíl, že mám bedny s pasivním zářičem (2 basáky 1x22 cm aktivní a 1x22 cm pasivní)a sestava je v obyváku a kdo u mne byl, tak asi slyšel, že s basy nemám problém. Možná pár lidi slyšelo jak hrají v paneláku bedniska typu Quadral Titan (s rozměry přes půl místnosti) s nekvalitními komponenty a nepřesnými basy a usoudilo, že je třeba doma budky míti - a já osobně říkám budky - to je pro mne nuda - když poslouchám hudbu, tak pokud v té skladbě ty basy jsou (tím nemyslím monotonní hučení, které jsem také již u někoho slyšel) tak preferuji jako součást poslechu i fyziologické pocity - to k poslechu hudby přece patří. Slyšel jsem hrát už i velmi kvalitní stojanovky a byl jsem chvíli ze zvuku nadšenej, ale po nějakém čase, mě vždy začalo něco chybět....je to taková dieta. Často jsem také viděl, že někdo má bedny na delší straně místnosti a za sebou zeď....tady opravdu sloupky hrát z fyzikálního principu (délka vln hlubokých tónů a odrazy od zdi za hlavou) hrát nebudou. A pak musí přijít na pořad nouzová řešení ako zapchavanie dier aj. Např. Pajuna může napsat, jak se mu po umístění beden na kratší stranu místnosti s volným prostorem za poslechovým místem změnil zvuk.
A ještě jedna věc pokud jsou basy pevné a krátké bez dunivého zvuku v oblasti 100-200 hz, tak se dá poslouchat při slušné hlasitosti i v paneláku aniž by sousedé měli chuť mě úkladně zavraždit. Naopak různé levné věžičky, které nezahrají žádné hlubší basy dokážou svým duněním v oblasti vyšších "ozvučit" celý barák.
Vím, že se mnou majitelé stojanových reproduktorů nebudou ani trochu souhlasit, ale měl jsem možnost porovnat i doma a pro mně jasná volba - konkrétním podmínkám odpovídající sloupová bedna. Chce to jak říká Pytel - vyladit to a pak nemusí být ze sloupkama, žádný problém ani v panelákovém bytě, ale není to hned a neníto zadarmo, ale ten zvuk potom stojí za to :thumbup:
monte

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od monte »

Mirku máš pravdu ze svého pohledu a ve svých podmínkách. Slovo dunění je dost potupné :lol: , ale nevadí. 90% mých známých žije v domku a poslech je zas trochu jiný. Konkrétně Titany jsem slyšel mnohokrát a mnoho u mého zemřelého přítele přes prodej hifi. Zvláštní, žádné dunění nebylo, ale krásný čistý bas. Titany byly v době top model Evropy !! Jak píšeš, největší kamen je výběr a panelové domy jsou smyčka pod krkem ohledně hifi. Když tak vzpomínám, většinou duněly jen uzavřené. Takže kam s tlakem, jen přes reproduktor ven. Vlastně moje Wotany jsou z polovic uzavřené, ale jeden basák je na výhybce zeslabený a tlak odchází podelnými štěrbinami . Taky někdo má rád basy, někdo nemá. Není pravda, že bez basů hrajeme líp a taky je vše i o výběru muziky, kterou posloucháme. Nedovedu si představit poslouchat třeba Bloodrock, bez kvalitního basového základu.

Určitě u tebe hraje vše velmi dobře, tak jako u mne :clap: a proto nic dál neřeším. Prostě jsem spokojený , sem tam nějaký drobnosti a hotovo. Ono taky tady kolikrát slovně přeháníme :lol: , ale to k diskuzi patří.

Moje obyvačka :lol: 4,6 m x 5,8m a hraji spokojeně. Možná by místnost snesla nějakou úpravu, ale krucinál, zatím jsem nic nenašel co by se mi líbilo.
monte

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od monte »

Jak je vidět, anketa je jásná jako facka. :clap:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od bigjoe »

V HiFi jsou tři hlavní třecí plochy

1) Lampy versus tranzistory

2) Třípásmo versus dvoupásmo

3) Sloupové versus stojanové repro

Čili i z tohoto vyplývá, že si každý tábor stojí za svým. A tak to asi i má být. "Každému co jeho jest" !
A tak jestli se někomu líbí sloupové repro, které stojí čtvrtinu !!! toho co špičkové stojanovky (od firmy od které kupují další špičkové firmy měniče) a on má na svých sloupech uvedený rozsah 20 - 80000 Hz, ale bez tolerančního pásma, tak proč ne ? Je to pouze jeho věc a já a snad nikdo jiný mu to nebudeme vyvracet a kazit mu radost. Vždyť úkolem hifi je především působit radost a v tom bychom snad mohli být za jedno.
Mark levinson píše:
Je totiž spousta špičkových stojánovek a spousta mizerných sloupů a než mít špatné sloupy, tak to raději špičkové stojanovky za stejné peníze.
A toto podepíšu. A uznám, že špičkové sloupovky jsou lepší, než špičkové stojanovky, ale mezi tím je taková spousta balastu, že je to pro někoho zavádějící. A proto si myslím, že bychom měli ctít právo každého hifisty, aby si koupil to, co se mu líbí (pokud ještě slyší) - i když je to někdy :lol: :silent: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Pytell »

To Boxer: Zdenku, vždyt určitě víš kdo ;)
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Mirek »

Bigjoe :
Čili i z tohoto vyplývá, že si každý tábor stojí za svým
Já osobně upřednotňuji místo teoretickýc úvah, kdo si za čím stojí osobní poslech a teprve tehdy se dá něco srovnávat, já měl možnost slyšet u tebe jaký je tebou
preferovaný zvuk, ale možná až pojedeš na Moravu pro víno (jezdíš-li vůbec), tak by ses mohl zastavit u mně v Brně a poslechnout co od reprodukční sestavy
očekávám já. Přirozeně každý preferuje jiný zvuk a je to v naprostém pořádku, ale já zde mluvím o věrném poslechu hudby - nebo aspoň o přiblížení se k ideálu
v rámci možností domácího poslechu a to podle mne stojanovky z konstrukčních důvodů nemohou plnit. Mám také zkušenost, že často za nadšeným upřednostňováním
stojanovek a zdůrazňováním jejich výhod stoji ve skutečnosti nutnost ústupků akustice místnosti, její velikosti, sousedům, manželce, milence apod (tím přirozeně
nemyslím nikoho konkrétního).
A tak jestli se někomu líbí sloupové repro, které stojí čtvrtinu !!! toho co špičkové stojanovky (od firmy od které kupují další špičkové firmy měniče) a on má
na svých sloupech uvedený rozsah 20 - 80000 Hz, ale bez tolerančního pásma, tak proč ne ?
Nechápu proč tohle píšeš a připadá mi to, promiň trochu demagogické (nebo možná vím kam míříš, ale pak je to o chybějících informacích), ale určitě ML ani Pytel a
konec konců ani i já jsme takové naivní srovnání neměli na mysli. Každý, kdo má trochu zkušeností ví, že levné 3-pásmové sloupky nemá význam z celkem jasných
důvodů porovnávat s kvalitními a podstatně dražšími stojanovkami a i já kdybych neměl jinou možnost než si vybrat mezi špatnými sloupy a dobrými stojanovkami,
tak neváhám ani chvíli a vyberu si ty stojanovky, ale zde se hovoří o srovnání kvalitních beden.

Ale nakonec jediná věc, která je důležitá je spokojený poslech.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od pajuna »

Bigjoe mi poslal obrazek, tak ho vkladam...docela zajimave rozlozeni nastroju z hlediska frekvencniho rozsahu

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od pajuna »

Myslim, ze neni potreba vysvetlovat proc byla anketa zavedena a proc ne. Myslim, ze je zajimave vedet, kdo co preferuje a proc, jaky je pomer mezi nimi apod...Urcite nema ukazovat pretahovani se o to kdo co tlaci protoze to ma zrovna doma, a to neni mysleno rozhodne cilene. Zatim vyzniva vysledek obecne pro sloupy, coz se dalo ocekavat.
Diky za vase vyjadreni k tomu co mate doma, proc a jak jste s tim spokojeni. To ma smysl :thumbup:

Ja jsem take ale ocekaval, ze mi nekdo odpovi na me strucne otazky a cekam spise rady co by kdyby a proc...Zkuste nahlednout a vyjadrit se, ti co k tomu mate co rict. Myslim, ze v podobne situaci bude vice lidi, kterym se to bude hodit. :?: :!:
pajuna píše:Samozrejme, ze volba sloupovych beden je z popsanych duvodu nejlepsi reseni. Nicmene, v pripade mistnosti napr. 16m2, co s tim? Mozna ze by pri dobrem zatlumeni hraly take. V dosavadnich vysledcich hlasovani jsem nezaznamenal vubec reseni regaly+sw.
Co vy ostatni na toto reseni v takovem prostoru? Samozrejme myslim slusne regaly a slusny sw tudiz ne prilis omezeny rozpocet, ale omezeny prostor.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odar

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Odar »

Prave to pasmo pod 35 Hz zacina byt zaujimave :lol: O:-)
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od boxer »

Ono záleží, jak jsou ty basy přeneseny.

Jak zde bylo napsáno, některé sloup(k)y basují, jako "Ebenovským hovnem o stan" a jiné ragálovky nejdou sice logicky tak hluboko,ale to co "pustí" je čisté, nedunivé, nezkreslené. Co vybrat, je jasné.

Z druhé strany, nejnižší tónina klasické 4strunné baskytary je 41,2 Hz, a tuto frekvenci dobré regálovky vyzáří. Nebavme se o případném akustickém tlaku malých beden. Ale při běžném poslechu, to stačí.

Pokud tedy posloucháme bežný pop,rock, a podobné scény, stačí.

Pro symfoňák,varhanní preludování,jazz z kontrabasem,drum bas a techno a co já vím, kde jde nejnižší frekvence pod c1, tedy pod 32,7 Hz, tak to už mají problém i slušné sloupky jet v plné parádě.
Odar

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Odar »

Nehovoriac o tom, ze su ludia, ktori chcu citit basy na hrudniku. Kazdy preferuje nieco ine a podla toho si vyberie.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od parnass »

poslouchám regály - poměrně nově (jsou to moje první) před nedávnem jsem vyměnil (kvůli změnám v dome) BW 804 za Usher BE- 718 diamond ..nejdřív jsem se bál, že budu otrávenej a stejně vrátím k větším…ale zatím o.k.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od pajuna »

parnass píše:poslouchám regály - poměrně nově (jsou to moje první) před nedávnem jsem vyměnil (kvůli změnám v dome) BW 804 za Usher BE- 718 diamond ..nejdřív jsem se bál, že budu otrávenej a stejně vrátím k větším…ale zatím o.k.
Proc si volil regaly? Jaky byl hlavni duvod? Mam doma stale pujcene ty same ale starsi v BE, bylo by zajimave srovnani. Jake zmeny se vymenou staly?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Mark Levinson »

Jen malá úvaha o Usher 718 Be:
Zrovna v sobotu jsme o tom hovořili, slyšel jsem Usher 718 Be, když měly premiéru na výstavě ve Varšavě (někdy v roce 2006 nebo 2007, už nevím přesně). Zvukově to bylo vynikající, sice byly připojeny drahé komponenty, ale když mi řekli cenu těchto krásných bedýnek, tak mi spadla brada. Vynikající bedny za rozumnou cenu, při tom zvuku jsem odhadoval jednou tak vyšší cenu. Později jsem je slyšel ještě párkrát a vždy výborný zvuk (třeba v kombinaci s Luxmanem v Navrátil audio).
Mark Levinson
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od parnass »

pajuna píše:
parnass píše:poslouchám regály - poměrně nově (jsou to moje první) před nedávnem jsem vyměnil (kvůli změnám v dome) BW 804 za Usher BE- 718 diamond ..nejdřív jsem se bál, že budu otrávenej a stejně vrátím k větším…ale zatím o.k.
Proc si volil regaly? Jaky byl hlavni duvod? Mam doma stale pujcene ty same ale starsi v BE, bylo by zajimave srovnani. Jake zmeny se vymenou staly?
těžko se to asi vysvětluje někomu highend zarytýmu...ale najednou mi stály sloupový reproduktory metr před novou knihovnou ...obejít se daly, ale vypadalo to blbě... navíc jak stárnu, tak poslouchám všechno celkem dost potichu a necítil jsme nějakou touhu po tom, abych "cítil basy"
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od PGH »

Ja jsem začinal poslouchat kdyz nepočitam prvni dělane bedny tak na velkych sloupech asi 130cm, pak přisli nařadu male sloupky asi 90cm a skončil jsem u regalovek a jsem max. spokojenej a dlouho nebudu měnit. Ale jak se bedny zmenšovali tak se zvětšovala jejich cena. Velka bedna hraje dobře ale stoji opravdu hodně, ja se kvuli financim musim spokojit s kvalitni malou regalovkou.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od PGH »

Ještě musim dodat že ta mala regalovka sice neuhraje nejhlubši bas ale toho je v nahravkach stejně malo ale jinak naprosta spokojenost. Na jazz a klasiku kterou posloucham skvěle, občas i Led Zeppelin.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše:Ještě musim dodat že ta mala regalovka sice neuhraje nejhlubši bas, ale jinak naprosta spokojenost.
PGH :thumbup:,
tady musím naprosto souhlasit, např. u Peera jsem slyšel na vinylové, vymazlené větvi Led Zeppelin ze stojanovek SF. Bylo to prostě skvělé, ač já sám jsem zastáncem spíše sloupů.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od PGH »

U Petra jsem toho poslouchal už hodně a vše hralo užasně. Mame radi stejnou muziku /od Davise po Zeppeliny/ a se zvukem jsme velice spokojeni, oba.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Tinariwen »

To Mark Levinson: možno pre oživenie ankety by stalo za to pridat do kolonky "na jakych repro poslouchate" aj aktivne repro...je to dost podceňovana kategoria....pritom verim ze nie som jediny čo na aktivach hraje a k plnej spokojnosti:-)
Vopred vdaka :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Mark Levinson »

Tinariwen píše:To Mark Levinson: možno pre oživenie ankety by stalo za to pridat do kolonky "na jakych repro poslouchate" aj aktivne repro...je to dost podceňovana kategoria....pritom verim ze nie som jediny čo na aktivach hraje a k plnej spokojnosti:-)
Vopred vdaka :thumbup:
Ahoj Tinariwen,
to je dobrý nápad, ale bohužel do běžící ankety se již nedá zasahovat protože se kompletně vynuluje současný stav a začne se tzv. od nuly. Takže to už musíme nechat běžet tak jak je, však nemusíme řešit jestli máš aktivní nebo pasivní, ale spíše jestli sloupy či stojanovky. To je taky zajímavý údaj ;).
Ale díky za nápad.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Anketa - na jakych repro poslouchate klasicke stereo dom

Příspěvek od Tinariwen »

Ďakujem aj ja :angel:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Odpovědět