Jaký je Český/Slovenský hifista?

Různé průzkumy apod.

Jaký je Český/Slovenský hifista?

Můj věk je do 25 let
3
0%
Můj věk je od 25 do 40 let
44
3%
Můj věk je od 40 do 60 let
95
7%
Můj věk je nad 60 let
22
2%
Poslechem hudby se zabývám méně než 5 let
5
0%
Poslechem hudby se zabývám 5 až 10 let
14
1%
Poslechem hudby se zabývám 10 až 20 let
22
2%
Poslechem hudby se zabývám více než 20 let
115
9%
Poslouchám v samostatné poslechové místnosti
42
3%
Poslouchám v obývacím pokoji, ale mám akustické úpravy v rámci možností
61
5%
Poslouchám v obývacím pokoji bez akustických úprav
53
4%
Můj hrubý měsíční příjem je do 25.000,- Kč
33
3%
Můj hrubý měsíční příjem je mezi 25.000 a 50.000,- Kč
55
4%
Můj hrubý měsíční příjem je nad 50.000,- Kč
45
3%
Ve svých přístrojích mám kompletně investováno do 100.000,- Kč
32
2%
Ve svých přístrojích mám kompletně investováno 100.000-500.000,- Kč
75
6%
Ve svých přístrojích mám kompletně investováno 500.000-1.000.000,- Kč
27
2%
Ve svých přístrojích mám kompletně investováno nad 1.000.000,- Kč
18
1%
Dávám jednoznačně přednost lampovým přístrojům
7
1%
Dávám jednoznačně přednost tranzistorovým přístrojům
51
4%
Dávám přednost spojení obou technologií
20
2%
Je mi jedno jaká technologie, pro mne je hlavní zvuk
87
7%
Jedině Digital!
17
1%
Poslouchám převážně hudbu z analogových zdrojů (Vinyl, tape apod.)
39
3%
Poslouchám převážně hudbu z digitálních nosičů (CD, SACD, DVD-A, Bluray apod.)
75
6%
Poslouchám převážně hudbu z digitálních zdrojů stažených (Streamer, DAC apod.)
62
5%
V hifi přístrojích dávám přednost světoznámým renomovaným výrobcům
85
7%
V hifi přístrojích dávám přednost menším zahraničním výrobcům
40
3%
V hifi přístrojích dávám přednost českým a slovenským výrobcům
25
2%
V hifi přístrojích dávám přednost DYI výrobkům (vlastním nebo někoho jiného)
19
1%
 
Celkem hlasů: 1288

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Mark Levinson »

Vážení,
na základě námětů několika členů HEF jsme se rozhodli udělat anketu o tom jaký je Český/Slovenský hifista. Protože technické možnosti fóra jsou omezené a taky protože jsme chtěli udržet alespoň trochu přehlednost, tak jsme zvolili počet otázek na 30. Samozřejmě se nám nabízelo mnohem více i jiných zajímavých otázek (mnohé z Vás to také napadne), ale do počtu 30 jsme vybrali (dle vedení HEF) to nejzajímavější. Proto se nás neptejte proč jsme tam nedali nebo naopak dali to či ono.
Anketa je naprosto anonymní, takže každý může hlasovat dle svého výběru.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od bigjoe »

Dobrá anketa :clap: . Pochvala managementu :clap: :thumbup: . Zvláště panu řediteli :clap: :thumbup: :oops: . Váš Hujer
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
bertram

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od bertram »

Naozaj zaujímavá anketa a niektoré otázky sú tam naozaj ostré a na telo. Som zvedavý ako to dopadne. Kedy to chcete vyhodnotiť?
Ako chcete zabezpečiť tú anonymitu. Rád by som sa zúčasnil, ale ako chcete zabezpečiť tú anonymitu , vzhladom na charakter niektorých
otázok.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od fox »

bertram píše:Naozaj zaujímavá anketa a niektoré otázky sú tam naozaj ostré a na telo. Som zvedavý ako to dopadne. Kedy to chcete vyhodnotiť?
Ako chcete zabezpečiť tú anonymitu. Rád by som sa zúčasnil, ale ako chcete zabezpečiť tú anonymitu , vzhladom na charakter niektorých
otázok.
Proč řešíš svou anonymitu. Stačí si přečíst tvůj podpis a dosadit cenu komponentů. K tomu se dostane každý, kdo má internet.
To se samozřejmě týká i ostatních, včetně mě.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Mark Levinson »

bertram píše:Naozaj zaujímavá anketa a niektoré otázky sú tam naozaj ostré a na telo. Som zvedavý ako to dopadne. Kedy to chcete vyhodnotiť?
Ako chcete zabezpečiť tú anonymitu. Rád by som sa zúčasnil, ale ako chcete zabezpečiť tú anonymitu , vzhladom na charakter niektorých
otázok.
Bertrame,
nevím jak to myslíš, ale anonymita je dána tím, že nikdo nemůže zjistit jak kdo hlasoval a to ani vedení HEF.
Mark Levinson
Odar

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Odar »

Mark Levinson píše:ani vedení HEF
S tymto by som si nebol tak uplne isty.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Zdeny »

Mark Levinson: děláš pro berňák???
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od slayers »

Teď nevím jestli to dotyční myslejí vážně a nebo jen tak z prd.le zase rejou aby byla akce.Bóže tak nic nevyplňujte a je to. x_x
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od paul »

-také některé reakce absolutně nechápu.Anketa je dobrý nápad,je dobrovolná,tak fakt nevím... :crazy:
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Naprach »

Dobrá anketa. Některé reakce nechápu. Jako většina živnostníků berňák šidím ale téhle ankety se rozhodně nebojím. :D
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Pecuch »

To je rebéééééélie!!! Pěkná anketa! Dík chlapci.... Jsem tu krátce a tyhle počiny mi fakt nevadí....ba naopak. Dík,že jste... ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Maretti »

podle mě super, komu vadí ať nevyplňuje ..... :shh:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
bertram

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od bertram »

Ano je super vedieť aký je CZ-SK hifista. Ale čo má s tým spoločné , kto aký má príjem , alebo , kolko do toho investoval.To už tam môžme
zaradiť , ste slobodný , rozvedený , prípadne Vás manželka opustila kôli vášmu koníčku , alebo bývate u Vašéj mamičky , alebo otecka a vela
ďalších nič nevypovedajúcich otázok , ktoré často odradia. Čo je raz psáno v ankete a hlavne na fóru je dáno a je to niekde zapýsané ,či to
VHEF chce pripustiť , alebo nie.Ďalej to nebudem rozoberať. Otázky na telo , aj podobné ako teraz si môžme povedať medzi priatelmi a naozaj
medzi tými ktorým dôverujeme a vzájomne sa podporujeme.Inak môžem odpovedať úplne nepravdivo a tak aj anketa bude vyzerať. Buď sa
budem velmi chváliť alebo to uberem tak , aby som nevyčnieval , alebo vôbec.
Kto chce , tak sa snaží zohnať čo najkvalitnejšiu a jeho uchu najviac vyhovujúcu aparatúru. Nemusí to zrovna kupovať od predajcov , môže to byť
z druhéj ruky, často kúpené vzahraničí a podobné. Vela ludí si snaží privyrobyť, hlavne na svoje koníčky a zábavu.Môže to mať vela podôb.
Je viac vecí , ktoré by bolo lepšie z anketoavať , mnoho iných otázok a možno by to chcelo širšiu diskusiu o čom by mala byť anketa ,
aby sme dospely k tomu , aký sme hifisti.
Je velmi jednoduché napýsať , komu sa to nepáči nech neodpovedá , ale ukáže to naozaj skutočný obraz súčasného CZ-SK hifistu?

Vezmi me si , že ďalších 50% ich nie je vôbec , ani na fórach registrovaných. Tak táto anketa s poznámkami , ak sa niekomu nepáči nech
neodpovedá , bude hodnoverne vypovedať o čom? Myslím si , že úplne o ničom.

Je tu 30 otázok , ktorými podelíme počet odpovedí , výsledok na počet členov je prakticky nulový. Tolko moja úvaha.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od fox »

.... magor, který nacpe skoro všechny peníze, které vydělá, do aparátu, CD-ček a Lp. :ymdevil:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Teti »

fox píše:.... magor, který nacpe skoro všechny peníze, které vydělá, do aparátu, CD-ček a Lp. :ymdevil:
To jsem presne ja =)) =)) =)) =))
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
davidsound

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od davidsound »

I JA jsem Spartakus :-)
bertram

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od bertram »

A kde je hifi homo sapiens? Že by bol už vymierajúci druh :lol: :lol: :lol:
monte

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od monte »

fox píše:.... magor, který nacpe skoro všechny peníze, které vydělá, do aparátu, CD-ček a Lp. :ymdevil:

Jen, tahle anketa je velmi nezdravá. Dnes internet zjistí o vás vše. AVG spustilo ochranu osobnosti, ale myslím účinek velmi malý. V pondělí mi dojde sekačka, ale když jsem ji hledal, okamžitě se začaly objevovat různé reklamy na sekačky. Mám dnes asi čtyři roky starou Husqvarnu rotační (pálí konce trávy) , stará dobrá z 90 let problémy neměla. Už jsem po třech letech koupil nový nůž a neustále pálí konce trávy. Dnes se vyrábí šmejdy ve všem.

To bude hifi zvuk :lol:

Obrázek
Odar

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Odar »

monte --> Tak nech ti to hra (ehm, kosi) =))
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Teti »

Odar píše:monte --> Tak nech ti to hra (ehm, kosi) =))
:lol:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od monte »

Tož to víte, sekačka z kolébky dobré muziky, sakra aby nehrála :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Mark Levinson »

Docela mně překvapilo, že máme jen 2 mladé hifisty do 25 let. Je mi z toho trochu smutno :???:, to není komu předat štafetu?
Mark Levinson
Odar

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Odar »

Jednoducha matematika. Ak ma niekto menej, ako 25 rokov, riesi MP3 prehravace, sluchadla, pivo a nie High End techniku za desattisice, alebo stotisice. Jedine, ak by zdedil poriadny obnos penazi, ale takych je velmi malo.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od gabik »

Zlaty mladeze je dost, ale ta resi iPhony :).

Ze me stal taky hajfista, az kdyz jsem sel do vlastniho a zacal vydelavat, bez toho to nejde.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od dvader »

Přidám jeden osobní názor:
Mám 3 dospělé syny a hudbu celkem poslouchají hodně - přesně jak psáno: z telefonů. Řeší hlavně, aby měli pohodlný přístup ke všemu, když si vzpomenou, tedy Apple Music a Spotify. Ale třeba kvalitu sluchátek již příliš neřeší... používají standardní, co byly k telefonu, resp. AirPods.
Když jsou u mě, tak občas nechápou, jak to hraje... :mrgreen: no aspoň mají srovnání!

Já jsem poslouchal muziku od mala a jako puberťák samozřejmě musel mít také všude sebou walkmanna či později discmanna, ale řešil jsem už v té době kvalitu nahrávek, přehrávačů a sluchátek...

No a teď to podstatné:
Podle mne je to hodně dáno tím, že nyní je ta standardně dostupná hudba (mobil, sluchátka a streamovaná hudba) v relativně dobré kvalitě - alespoň na první poslech. Žádné praskání, zkreslení atd. a poměrně dost na první poslech dobrých basů.
Že je špatná dynamika, omezení dané kompresními formáty, chybějící konce spektra - to prostě málokdo pozná, pokud nemá porovnání s něčím jiným. Jim prostě přijde, že to hraje dobře... a i z těch různých přenosných reproduktorů, co sebou tahají.

Když já (my) jsme byli mladí, tak to takto nebylo. Zvuk z rádia (běžného, co bylo doma) byl otřesný, obyčejné gramo se soc. bednami nic moc, v deskách a kazetách byl znatelný rozdíl! Takže kdo měl hudbu rád a nebyl vyloženě „hluchý“, tak to prostě chtě nechtě řešit musel. :cool:
No a tím se postupně z lidí stávali hifisté... :mrgreen:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od YamahaMan »

dvader píše: 05 lis 2020 18:30 Přidám jeden osobní názor:
Mám 3 dospělé syny a hudbu celkem poslouchají hodně - přesně jak psáno: z telefonů. Řeší hlavně, aby měli pohodlný přístup ke všemu, když si vzpomenou, tedy Apple Music a Spotify. Ale třeba kvalitu sluchátek již příliš neřeší... používají standardní, co byly k telefonu, resp. AirPods.
Když jsou u mě, tak občas nechápou, jak to hraje... :mrgreen: no aspoň mají srovnání!

Já jsem poslouchal muziku od mala a jako puberťák samozřejmě musel mít také všude sebou walkmanna či později discmanna, ale řešil jsem už v té době kvalitu nahrávek, přehrávačů a sluchátek...

No a teď to podstatné:
Podle mne je to hodně dáno tím, že nyní je ta standardně dostupná hudba (mobil, sluchátka a streamovaná hudba) v relativně dobré kvalitě - alespoň na první poslech. Žádné praskání, zkreslení atd. a poměrně dost na první poslech dobrých basů.
Že je špatná dynamika, omezení dané kompresními formáty, chybějící konce spektra - to prostě málokdo pozná, pokud nemá porovnání s něčím jiným. Jim prostě přijde, že to hraje dobře... a i z těch různých přenosných reproduktorů, co sebou tahají.

Když já (my) jsme byli mladí, tak to takto nebylo. Zvuk z rádia (běžného, co bylo doma) byl otřesný, obyčejné gramo se soc. bednami nic moc, v deskách a kazetách byl znatelný rozdíl! Takže kdo měl hudbu rád a nebyl vyloženě „hluchý“, tak to prostě chtě nechtě řešit musel. :cool:
No a tím se postupně z lidí stávali hifisté... :mrgreen:
Súhlas :thumbup:
Keď som riešil lepší zdroj ako "rádio po drôte", kamarát kúpil 4 tape decky Aiwa a urobil si nahrávacie štúdio z pašovaných LP.
Kto chcel, za 5 korún nahral s dolby B alebo C na metalku kazetu z Maďarska. To bola doba..... Ale rád na ňu spomínal.
Počúval som na walkmane Philips s dolbyčkom skoro za dve výplaty ale stálo to za to!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od aretax »

To ste maili lacné. U nás za nahranie pýtali 80 Kčs.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Ramones »

Já měl na kazetě 30 Kč .... :silent:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Dasta »

Nahrávalo se, jak píše Aretax , 1lp na pásek, nebo kazetu za 80 Kčs.
Z CD na kazetu z decku Aiwa770 s DolbyC i více. Cd stálo v osmdesátkách na burze kolem tisíce korun, novinka na lp polovinu.
Československý hifista se mně dnes jeví tak, že ve většině není hudba pro jeho činnost to hlavní.
Je to škoda, ale je to tak. Někteří jen do nekonečna ladí svojí sestavu na pěti cédéčkách pořád dokola.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od mrba »

Dasta píše: 06 lis 2020 17:18 ... Někteří jen do nekonečna ladí svojí sestavu na pěti cédéčkách pořád dokola.
Ale ak to niekoho baví, nie je na tom nič zlé :)
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od dvader »

Jasně,
taky mám v práci dva postižence, kteří pořád ladí svá kola a cyklovybavení, trumfují se, co má kdo lepší, ale jezdí minimálně... =))
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Dasta »

To určitě ne, když to někoho baví, proti gustu žádný dišputát a každému, co jeho jest. Jen jsem podotkl, že je to škoda, neb jsem si bláhově myslel, že hudba je to hlavní, proč to vlastně děláme. Ale asi zase tak ne, jak to vypadá.
Naposledy upravil(a) Dasta dne 06 lis 2020 18:03, celkem upraveno 1 x.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Quentin »

Dasta píše: 06 lis 2020 17:18 Nahrávalo se, jak píše Aretax , 1lp na pásek, nebo kazetu za 80 Kčs.
Z CD na kazetu z decku Aiwa770 s DolbyC i více. Cd stálo v osmdesátkách na burze kolem tisíce korun, novinka na lp polovinu.
Československý hifista se mně dnes jeví tak, že ve většině není hudba pro jeho činnost to hlavní.
Je to škoda, ale je to tak. Někteří jen do nekonečna ladí svojí sestavu na pěti cédéčkách pořád dokola
.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 06 lis 2020 14:58 To ste maili lacné. U nás za nahranie pýtali 80 Kčs.
Ale kazety boli moje!
Chodil som do Pešti každé 3 mesiace.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od PavelDosko »

jo, jsou kluci co maji pohadkove sestavy a nemaji co poslouchat/resp tekaji tak nejak bez od niceho k nicemu nebo pres to zenou youtube a pak kluci co maji sestavy v cene metru kabelu tech prvnich a muzikou zijou ...
neni placka, neni highend
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Ramones »

Každý je nějaký :angel:
Třeba s auty.
Někdo našetřil, koupil za velké statisíce funglovku a ročně najezdí do obchodu ... a nikam jinam...5 000 km.
Jiný koupí za "stovku" servisovanou 10-ti letou ojetinu a zvládne s ní daších 200 000 km za 5 let :silent:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od aretax »

Ramones píše: 06 lis 2020 22:49 Každý je nějaký :angel:
Třeba s auty.
Někdo našetřil, koupil za velké statisíce funglovku a ročně najezdí do obchodu ... a nikam jinam...5 000 km.
Jiný koupí za "stovku" servisovanou 10-ti letou ojetinu a zvládne s ní daších 200 000 km za 5 let :silent:
:thumbup: Presne tak. Aj ja poznám konkrétne 2 ľudí, ktorých hobby nie je muzika, ale dokonalá zostava. Tých pár CD-čiek, čo majú, nevyberali na základe žánru, prípadne hudby, čo sa im páči, ale na základe kvality nahrávky. Ale aj to je hobby. Za mňa je ideálny hifista ten, kto chce počúvať kvalitnú hudbu na kvalitnej aparatúre. Asi uznáte, že úplne iný zážitok je počúvať napr. Mahlera cez nejaké chrastítko (to by som nedokázal počúvať) a diametrálne odlišný zážitok je počuť ho na kvalitnej aparatúre.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Quentin »

Nechápu ten příměr k těm autům :-? Co tím chtěl asi básník říci?

Já bych v zásadě souhlasil s aretaxem, že hifisty spojuje/rozděluje technika ale rozhodně je nespojuje její použití - někdo poslouchá hudbu a ten s "pěti CD" poslouchá jenom zvuky :silent:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Dasta »

Yamaha Man,
80 Kčs se platilo pouze za nahrávku.
Že byl pásek, nebo kazeta tvoje, bylo samozřejmostí.
S dodanou kazetou by cena byla daleko vyšší, odvislá od druhu kazety, zda normal, CrO2, či metal.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Jaký je Český/Slovenský hifista?

Příspěvek od Halíř »

Pokud se na kazety typu "metal" všeobecně doporučovalo nahrávat především metalovou hudbu, co bylo nejlepší nahrávat na ty CrO2? Pořady českýho rozhlasu 2? :-?
Odpovědět