Lampové zesilovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Ivo u Almara,co jsou to za lampy? Google ohledně 2x6C33C-B nic nenašel.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

monte píše:Ivo u Almara,co jsou to za lampy? Google ohledně 2x6C33C-B nic nenašel.
http://www.almarro.com/products.html
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Patmann »

Monte, 2x znamená,že jsou tam ty lampy dvě :-).

http://www.thetubestore.com/Tubes/Big-P ... es/6C33C-B
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Riki.Těžko,když někdo vlastní takové zesilovače nemá potřebu se do nich dívat.
Tady jsou Almarro v české verzi od pana Hoffingera.
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Patmann píše:Monte, 2x znamená,že jsou tam ty lampy dvě :-).

http://www.thetubestore.com/Tubes/Big-P ... es/6C33C-B
Ach jo, že jsou to dva páry ví každý pitomec, Riky odkaz na domácí stránku, no. Šlo mi o to, co jsou to za lampy ( po lopatě výrobní typ). Jestli jsou pouze jejich speciální výroba, pak to nevím, nevím. Spíš omezení.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Tady něco je http://www.tubes.ru/techinfo/AmateurRadio/6c33c-b.html, sedmi pin socket je u výrobců zesilovačů vzácnost.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Monte víš kolik lítá Migů? Ty zásoby elektronek musí být nekonečné.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Běžně v nabídce jich nevidím, možná jsem nehledal. I patice není běžná, KT 88 má taky vlastně sedm pinů, ale je festovní :lol:. Foxi nechci nikomu nic vyvracet, jen mi chybí Watíky. Nakonec je zbytečné tady něco psát ......
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:Foxi nechci nikomu nic vyvracet, jen mi chybí Watíky.
Vlastíku,
ty monobloky mají 40W, což není málo.
Mark Levinson
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Měl jsem namysli přístroj, který bude mít na zkoušku, 18 Wat. Monobloky budou už jiné kafíčko a 40 Wat je už skvělá lampa a bude slyšet. Píšu od 40 Wat nahoru, pak už chodí mráz po zádech :clap:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Mark Levinson »

Tomu rozumím :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

monte píše:Měl jsem namysli přístroj, který bude mít na zkoušku, 18 Wat. Monobloky budou už jiné kafíčko a 40 Wat je už skvělá lampa a bude slyšet. Píšu od 40 Wat nahoru, pak už chodí mráz po zádech :clap:
Vlastíku, udivuje mě, že odsuzuješ něco, co jsi sám neslyšel. Konstruktéři těchto přístrojů jsou jedni z nejuznávanějších na světě. Nekopírují, ale přicházejí se svými nápady. Osmnáct wattů není vůbec málo. K Tannoy, které mají citlivost přes 90dB to bohatě stačí. Mám naposlouchané všechny zesilovače ze studia PD /chodím tam často/ a věř, že i dvanáctí wattový Leben strčí do kapsy i několika násobně silnější zesilovače.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Taky musíš uvážit, v jak velké místností ho budeš provozovat a jakou hlasitost si můžeš dovolit. Pokud budeš poslouchat u Zappy, který má obývák skoro 150 m3, potom ti asi nezbude nic jiného, než použít silnější zesilovač. Já, ve svém podkrovním pokojíčku a ploše něco přes dvacet m2 bych takový stroj snad ani nevyužil.
Večer můžu poslouchát potichu, abych nerušil obyvatele svého domu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Ta Almarro jsme slyšeli u mne na Canterbury a byly výborný,už tenkrát jsem je měl vzít,ale zase bych dnes třeba neměl McIntosh,ani zkušenost ze Srollem, což by mi mrzelo.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Ivo, já zesilovače neodsuzuji, spíš naopak. Jenže mám jiné zkušenosti. Leben jsem slyšel, no už to může být čtyři roky. Vynikající, ale něco mi chybělo, mohlo to být i bednami a proto nerad píšu, jestli je dobrý nebo není atd. Náhodou, že konečně přecházíš na lampu je za (*) (*) (*) (*) (*) :thumbup: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Na lampu úplně nepřecházím. Starý systém si nechám. Lampový zvuk budu vychutnávat pří dlouhých zimních a sychravých večerech. V zimě bude i trochu přitápět. :lol:
V létě neposlouchám dlouho, protože víc času trávíme venku na zahradě. A na chvíli nemá cenu elektronky rozehřívat.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

Zappa, pekne kusky, tie lampy sa mi cim dalej tym viac pacia, asi ponasaledujuci projekt bude s 6c33c . Rad by som vedel ci si uz ty ale moze sa vyjadrit aj ini, porovnavali 300b s 6c33c zvukovo aky je rozdiel medz nimi? a Druha otazocka ci niekto porovnaval rozdiely vo zvukovych charakteristikach roznych 300B
JJ, TJ full music, Sophia electrics....atd ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Riki,Věř nevěř nikdy jsem neslyšel 300B.Ale taky mne to zajímá,našel jsem diskuzi kde píše(bohužel je to překlad z translatoru):
http://www.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?a ... enflup&2&4Ahoj KT-88,

Měl jsem Almarro A318A & A318B integrovaná sada zesilovače nedávno asi 4 měsíce. Oba používají trubky 6SL7 a 6SN7 vstup a řidič řídit 6C33C-B výstupní trubice. Jmenovitý výkon je 18 wpc.

Pro srovnání, mám také umění Audio PX-25 SET ampuli (6 wpc), Welborne Labs DRD 300B SET Monobloky (7wpc) a Audion Sterling ETSN EL-34 nastavení integrované.

Můj hlavní reproduktory jsou 95-97dB Cain & Cain-Ben dvojitý rohy s volitelnou supertweeter Fostex T-900A. FR je hodnocen 40-36kHz. Spolu s těmi já mít dva pasivní subwoofery C & C Bailey drivin IcePower 500ASP modul zesilovače. Zkontrolujte zbytek mého systému uvedených v mém zástupný název. Sekundární řečníky byli Jean Marie Reynaud dvojčata mkII monitory (90dB, 8 ohm).

Každopádně na důležité věci. Nemohu dát definitivní popis atributů 6C33C-B, protože slyšel jsem ji v tento SET zesilovač a nikdy v žádné push-pull designu.

Ale můj názor je, že výstupní trubice přes si Almarro design je velmi neutrální a silné s křišťálově jasný názor na hudební materiál. Velmi vyrovnaný v kmitočtovém rozsahu bez zvýraznění určitého regionu.

Zvláštní našla jsem na efektivnější Cain & Cains A318B mírně těžké ozvučení (ne edgey). Není to špatné, prostě víc "dopředu" s mírným oslnění. Kombinace nikdy nebyl zcela vyhovující, přestože midbass a byla skvělá.

Ale, kdysi zahnutý do 90dB Reynaud, všechny námitky zmizely. A318B byl skutečně schopen prutu je to věci. Tónový rozsah byl bohatý a plný s velkou dynamikou a punč. To byl zápas v nebi. Střední a midbass byly velkolepé. Bass byl dobrý (pokud jde o mohu říci s monitory). Maxima se chvěl a zkažená bez jakéhokoliv náznaku odlesky nebo edge.

Stejně jako u všech nastavení zesilovače, střední byla, kde magie stane. Zpěv jako Ella Fitzgerald, Nat King Cole, Sinatra, KD Lang, atd měli plný pocit těla a tón. V některých případech bylo téměř tajuplný. Podobně violoncella a kontrabas měl skvělý pocit ze dřeva a rezonance. Ještě lepší bylo, že řetězce těchto nástrojů byly vykresleny s vynikající detaily a útoku.

Oproti mé jiné zesilovače 6C33C zdá se více přiklánět k neutrální/přesné straně plotu než jiné. To není říci, že 300 THB, PX-25 a EL-34 jsou "barevné" srovnání, jen každý z nich má určité oblasti, kde jasně odhalují "více" nahrávání než 6C33C-B:

DRD 300B je zázrak, průhlednosti a nestrannosti. To vrhá typická svěžest z dalších 300 THB amps(re: Cary) pro čistší pohled. Zesilovače mají fantastická baskytara rozlišení a maxima, ale skutečná magie je jejich "prostorové" vykreslování. Je strašidelný pocit prostoru v místě, živý záznam nebo mezi výkonní/nástroje.

Ve srovnání s A318B w / Reynauds Pokud je stejná, ne větší, pocit hloubky v časech. Ale zvukové nebyla tak široká. 6C33C zřejmě měl větší výkon a jednotku než 300B, které mají tendenci mít mírně měkčí víc vyzrálý přístup k hudbě. Dávám přednost 300B na C & C a to je velmi blízko volání na Reynauds, částečně díky moc rozdíl.

Audion EL-34 má určitou "tonální hustotu" to je skoro přesný opak A318B. Zdá se více zvuk z během nahrávání, někdy až příliš mnoho k místu nepořádek. Součástí tohoto, myslím, že je kvůli mnohem více rozptýlená pozornost než A318B, která má tendenci lépe jemné definice. Jsem se odrazil a zpět mezi dvěma preferovat jeden pak druhou. A318B poskytuje více přímočarý, literál, prezentace zatímco Audion se silně naklonila více svěží.

Nyní, PX-25 a to je nefér srovnání protože je to 3-4 x gigher cena sami, nabízí tento úžasný "osvětlen zevnitř kvalita" nástroje a tóny. Nikdy jsem nic takového neslyšel. Hudební barvy jsou mnohem živější a odlišné. Plošně tento zesilovač předčí všechny ostatní, jak se dalo očekávat.

Zdá se, že mnohem více "suché", ve srovnání A318B. Nejsou bělené, prostě není tak syté. Stále bohaté, ale ne tolik jako jiné zesilovače. Ačkoli předat dobrý smysl, sada magie.

Myslím, že je součástí důvod, proč A318B nebyl tak velký, kombinace s já-Bens jako tyto zesilovače. Fostex řidiči mohou nemilosrdně odhalující v některých situacích a mírně suché znak A318B skončil být zvýrazněna, stanoví s Reynaud (známý pro jejich teplo/bohatství) A318B přinesl výkon o krok zpět v správným směrem. Přidání větší zaměření a detail při zachování právě správné množství bohatství.

Doufám, že to pomáhá a omlouvám se za longwindedness.
V každém případě s lampami nic neplatí všeobecně,výsledek záleží na každém konkrétním řetězci a hlavně repro.Dle mého repro bývá největší slabina většiny systémů,co z toho,když máš vše ostatní výborné,když ti pak výsledek znehodnotí nevhodné repro.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

Zappa, tak to si ma potesil, ako som pozeral Almarro integrac videl som tam presne tie kondenzatory ktore mi prisli z Ruska, a charakteristika zvuku odpoveda popisu, ja som ich pre moj nevolil ta ostrost mi vadila, moc silne kontury na moj vkus az mi to rezalo usi, nasil som dalsie ruske oznacovane ako high end, este vacsi priestor zvuk detajlny ale vyhladeny, nenormalne dobre sa to pocuva hoci aj viac hodin a neunavuje ma to. Pisal si ze asi najbolavejsi clanok retazca je Reprodoktor. Suhlasim na fotke vidno stodiovu regalovku FE 120A, moj prvy sirokopasmovy repro, no nevydaril sa az tak, tak som isiel do stavby hornu, s vlajkovou lodou Fostexu FE 208 sigma, teraz ich mam dva tyzdne asi sa celkom zahorily, zacinaju hrat kludne neulietavaju tony :) , to asi nepoznate kopovane repraky su vacsinou zahorene, ci ? No musim povedat ze som sa nesklamal, citlivost maju 97db. Lajicky to znamena ak mam pripojeny repro 87db a 97db rozdiel je taky, ze ked sa postavim presne pred 87db na 0,5m a druhy je vzdialeny asi na 2,5m pocujem ich rovnako hlasno.
nasiel som manika s celkom zaujimavym desingom , skuste si dat sluchadky a vypocuvnut si ako to hraje na zivo je to zato trocha lepsie :)
http://www.youtube.com/watch?v=1_2NKvVaN-Y
4.jpeg
IMG_2593.jpg
IMG_2582.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od rOn »

monte píše:BOB z Brna z Audiokarmy, taky postavil pěkný stroj. Ten otevřený plošný by asi neprošel. Na ty trafa by to chtělo kryt, ale každému se líbí něco jiného. Možná na rozích plošného je něco nachystané na kryt.
To vyzerá na Dynaco ST120: http://www.tubes4hifi.com/bob.htm
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od rOn »

fox píše:Od úterka mám ze studia Panský Dvůr zapůjčený tento malý zesilovač. I když disponuje pouze výkonem 12 W, s Tannoy si velmi dobře rozumí.

Příští týden bych chtěl Pavla ještě požádat o zapůjčení zesilovače Almarro.

Jak asi dopadne souboj těchto dvou zesilovačů na moji aparatůře ?
Leben má úžasný prostor, jiskrné výšky a kultivované basy. Včera jsem si tak trochu hrál s propojením mezi zdroji, reprobednami a zásuvkou. Na všechny změny zesilovač okamžitě reagoval.
Almarro mě zase láká svým vzhledem. Fascinuje mě načervenalé světlo elektronek. Zvuk oproti Lebenu bude určitě jiný. Uvidíme. Už se těším.
Ruské 6c33c (6s33s-v) sa dajú pomerne ľahko zohnať i v čechách. Niekde som čítal že ich hojné zásoby v rusku a na ukrajine vystačia minimálne na 20 rokov tak si netreba s ich dostupnosťou robiť hlavu. Jeden pár vyjde na tisícku a vydrží od 700 do 1200 hodín. V mojom Almarre A318B som menil ešte pôvodný pár po 5tich rokoch, v zásobe mám ešte jeden pár z tubestore. Po výmene je potreba chvíľu sledovať bias kým sa neustáli, inak je to celkom bezúdržbový lampáč.
Vnútorné predrátovanie je striebrom point-to-point. Topí to ako ďas, v zime pri prepínaní vstupov a nastavovaní hlasitosti točítka príjemne hrejú :)
Vplyv na zvuk má hlavne výmena predzosilovacích 6sn7 a 6sl7, nejaký čas som s nimi laboroval. Skúsil som RCA, Tung-Sol a Svetlanu, nakoniec som skončil u nového páru Sophia Electric grade-A.
Lampáč si veľmi dobre rozumel s Tannoy DC6T Signature, u Sonus Faberov GP Domus som preferoval tranzistory. Výborne hraje tiež s MHI Evidence (malé dvojpásmo s páskovým výškačom).

A takto to u mňa vyzerá večer :ymdaydream:

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

RON.Magic. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

ron
Almarro je moc pekne, diki za popis v buducnosti ich zuzitkujem.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

diki dobre citanie, som ale sklamany, brum nemusim [-x , neviem ale transformatory sa mi zdaju byt od seba moc blizko. ak sa vyberu 6c33c a zapne sa zosik tiez to brumi? ja som moj skusal navrhnut tak aby bol co najmensi, trafa na drevenom chassi a co najdalej od seba. Takto mam hodnoty oproti beznym tovarenskym 0,9mV lepsie jeden kanal 0,05mV druhy 0,2mV. Trocha ma zaskocil aj nazor ohladne zvuku co sa tyka nepresneho podania zvuku. Ale vypocul by som ho rad, vela lampacov som zatial nepocul 4-5 mojich. Ale zato taka ruska stihycka ma nieco do seba, a zime netreba zapnut kurenie, a nahradi aj krb :ymdaydream: svieti pekne do cervenkasta a k tumu aj puka. Je to tak aj pri ostatnych 6c33c kach ?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Prozatím jsem ho slyšel pouze ve studiu a tam jsem si žádného brumu nevšiml. Jeho zvuk se mi moc líbil. Hrál tehdy s bednami WLM.
Už jsem byl téměř rozhodnutý pro Leben, ale při pročítání tohoto vlákna jasem se opět navnadil k zapůjčeni Almarra. Asi bych si později vyčítal, že jsem tak neudělal. Taktéž mě navnadil obrázek od rOna.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

kde sa da 6c33C vypocut ?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Hifi studio Panský Dvůr.
viewtopic.php?f=14&t=291
Dnes si ho ale odvážím na týden domů.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Foxi.Paráda,jsem rád,že vyzkoušíš Almarro,osobně se mi líbil o mnoho více než Leben.Jsem moc zvědav na tvé poznatky. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

V nabídce na ebay jsou elektronky 6C33C, nebo 6C33C-B. Jaký je mezi nimi rozdíl ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

fox píše:V nabídce na ebay jsou elektronky 6C33C, nebo 6C33C-B. Jaký je mezi nimi rozdíl ?
http://www.tubes.ru/techinfo/AmateurRadio/6c33c-b.html
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od pajuna »

zappa píše:Foxi.Paráda,jsem rád,že vyzkoušíš Almarro,osobně se mi líbil o mnoho více než Leben.Jsem moc zvědav na tvé poznatky. :thumbup:
Michale, mohl bys popsat, proc se ti libil Almarro vic, v cem?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Almarro jsem před chvíli zapojil. Jsem mile překvapený. žádný brum, ani jiné rušivé zvuky se nekonají. :D
Zvuk můžu hodnotit až pořádně naposlouchám.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Patmann »

Jsem zvědavý,jak si povede oproti Lebenu ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

První moje dojmy :
Almaro - Zvuk se více blíží vintage přístrojům. Hluboké nedunící basy, malebné středy hlavně zpěv a vokály, trochu zastřené výšky. U nahrávek se zvýrazněným prostorem nahrávky reprodukuje Almarro ještě na slušné úrovni. U "normálních" nahrávek vychází zvuk z prostoru mezi bednami.
Leben - Čisté průzračné výšky. Sušší basy, ne tak prokreslené jako u Almarra. Široký a hluboký předozadní prostor nahrávky.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

aka je citlivost reproduktorov? kazdy zosilnovac ma nieco do seba, ano EL84 maju nadherne vysky a stredy, velmi precizne, v tom Lebene su od ktoreho vyrobcu? Pri 300b su basy takisto silne, presne a bez dunenia ako opisujes 6c33c. :thumbup: Ak sa smiem spytat cenovo sa kde pohybuju tieto zosilnovace ?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Citlivost reproduktorů je 91dB. V Lebenu byly NOS Mullard EL 84.
Leben okolo sedmdesáti, Allmaro necelých osmdesát tisíc.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

ty vole :crazy: A tie od pana Hoffingera, ktore zdiela Zappa trochu vyssie su drahsie, lacnejsie, kvalitnejsie, menej kvalitne ? Alebo perco je rozhodnutie medzi Lebenom a Almarrou ? :ymdaydream:
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

Z EL84 som skusal JJ, Tesla, Svetlana, China #-o , mne sa najvac z tychto pacili Tesla a Svetlana, Tesla ma nadherne stredy vysky hra velmi precizne cisto, aSvetlana ma vyraznejsie basy hra v celku dore ale nie tak detajne. Mullard som este nemal, ale som pocul, ze su velmi dobre ale best by mali byt Telefunken diamantove http://www.audiotubes.com/6bq5.htm
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Já se rozhoduji mezi Lebenem a Allmarem, protože si chci jeden z nich pořídit.
Ty kopie zkoušel Zappa protože originál monobloky stály něco přes dvě stě tisíc Kč / možná jsi myslel Euro :smile: /. Asi nehrály tak dobře jako originály. Ale to už je otázka na Zappu.
Těm Allmárum přicházím čím dál víc na chuť. Připadám si jako v nějakém hudebním klubu. Ty basy jsou parádní. Jako na malém koncertě. :thumbup:


Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět