Lampové zesilovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

Ahoj
som tu celkom novy, Zappadady ma sem odporucil z hifinazory portalu. Nedavno som dokoncil svoj dalsi projekt ROXANA 300B.
Je intetegrovany zosilnova, v jednocinnom zapojeni, Class A . Je to Klasicke zapojenie s predzosilnovacom 6SN7, ktore za zaraduju medzi najlepsie, pouzitu mam rusku EHX. koncovy stupen je legendarna trioda 300B od vyrobcu JJ elektronics zo Slovenska . V zdrojovej casti sa nachadza usmernovacia ruska elektronka NOS 5u4 z roku 1970. Boli pouzite fajnove materialy, chassi je zo vzaceneho africkeho cierneho dreva, drevo ma prirodu farbu akurat je netrete olejom na specialne dreva, na palubu kde sa nachadzaju elektronky 4mm nerez, s gravirovanim oznacenia elektroniek a popisov. Vsetky elektronicke suciastky su vysokej kvality. Cely projekt trval asi 3 mesiace od planovania, vyberu materialu .. zvukove ladenie, a montaz.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Krásná práce. :thumbup: S jakýma bednama ho provozuješ ? Jsi spokojený se zvukem ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

zatial na Tesla 1PF68 86, buduci tuyzden sa maju dokoncit horny, s Fostex FE 208 Sigma tak sa na ne tesim. Co sa tyka zvuku, vcera sme ho testovali dopadlo to velmi dobre, zvuk detajlny , mohutny naplni cely priestor, vyvyzeny, prijemne sa pocuva. Som nadmieru spokojny.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

A parametry ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Kluci se snaží. Škoda, že se lampy nevrátily dříve. Riky zapojení je Triode nebo Ultra ?

BOB z Brna z Audiokarmy, taky postavil pěkný stroj. Ten otevřený plošný by asi neprošel. Na ty trafa by to chtělo kryt, ale každému se líbí něco jiného. Možná na rozích plošného je něco nachystané na kryt.

Obrázek
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

Monte je to SE jednocinne zapojenie, mam tam jednu vykonovu triodu na kanal:).
parametre:
Výstupný výkon: 8 W na kanál s 300B
THD: 1% pri menovitom výkone
Šum väčší ako 80 dB
Frekvenčný rozsah: 20 Hz až 40 kHz na-1dB
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od martinowsky »

Riki to je moc krásný stroj.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

diki, nedavno som dokoncil EL84 viem ze sem tento stroj nepatri ale je to moja srdcovka
tu su dalsie fotky zo stavby zosilovaca.
https://plus.google.com/u/0/photos/1155 ... 3583338097
a tu je videjko
http://www.youtube.com/watch?v=ymdI6XPGO-A
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

A proč by tu neměl patřit? Je to taky krásný stroj. S horny může hrát jako ďas! :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Paráda :thumbup: , ty bedýnky Tesla mám (video) a jsou dost slabé. Myslím, že hraje daleko líp. Líbil by se mi ke kompu, ale mám Grundig a Teslu, jinak bych si ho hned objednal :thumbup: .
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Tento dřevěný styl se mi velmi líbí, vypadá fakt dobře. Ty dřívější firemní, třeba JJ byly takové hrubé, obyčejné, kulaté rohy atd.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

Monte, co sa ti na tych reprakoch nezda ? ako by mali hrat? To drevo veru ma svoje caro, treba sa o to starat natierat olejom, nadhera ako sa po tom leskne,
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Nedávno jsem jich koupil s Teslou B 101. Problém je, že skoro nehrají :lol: . Zkus jich natřít naftou, ještě větší lesk :lol:. Trochu je budu muset poléčit, už jsem vyndal hifi plastovou folii :lol: a klasické výhybky Tesla taky.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

menis vyhybky na reprakoch? zlepsi sa zvuk ?Co s tym vsetko robis ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Tak Gold Lion ECC81 jsou na cestě,jsem zvědav jak se změní zvuk.Z fora Audio Affcionado mám info,že majitelé 2301 mění firemní lampy právě za Gold Lion a jsou s nimi spokojeni tak na ně dám no.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na tomto foru poradi dycky dobre ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Dieter.Zatím to nevím,ale zkušenosti tam určitě jsou a jsou hlavně od majitelů stejných zesilovačů na rozdíl od rádců na českých forech.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

TESLA TRAFORA TR 167, rok výroby 1946 :thumbup:

Obrázek Obrázek
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

nadherny zosik, kde sa daju najst take pekne kusky ?
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

kamos mi spravil zopar fotiek z Rpxana 300b zosiku, tu su
4.jpg
7.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Riki píše:nadherny zosik, kde sa daju najst take pekne kusky ?
Prodával se na Aukru, vydrážen za 2500,-, ne nadarmo jsme byli nejvyspělejší země na světě se čtvrtou nejsilnější měnou. Dnes máme akorát sklady a hromadu akademiků. Kdybych tomu víc rozuměl a nechtěl se nechat zabít proudem :lol: , tak jsem ho vydražil. To by byla repase.

http://www.radiomuseum.org/r/tesla_traf ... 13070.html
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

monte píše:
Riki píše:nadherny zosik, kde sa daju najst take pekne kusky ?
Prodával se na Aukru, vydrážen za 2500,-, ne nadarmo jsme byli nejvyspělejší země na světě se čtvrtou nejsilnější měnou. Dnes máme akorát sklady a hromadu akademiků. Kdybych tomu víc rozuměl a nechtěl se nechat zabít proudem :lol: , tak jsem ho vydražil. To by byla repase.

http://www.radiomuseum.org/r/tesla_traf ... 13070.html
Ten fakt vypadá nebezpečně.Do USA by určitě takový stroj nepustili. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Nějaký japončík, ale nemám ponětí, co je to za značku
4e3c2ef2.jpg
Luxman
sqn100.gif
Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Od úterka mám ze studia Panský Dvůr zapůjčený tento malý zesilovač. I když disponuje pouze výkonem 12 W, s Tannoy si velmi dobře rozumí.


Obrázek


Příští týden bych chtěl Pavla ještě požádat o zapůjčení zesilovače Almarro.


Obrázek

Jak asi dopadne souboj těchto dvou zesilovačů na moji aparatůře ?
Leben má úžasný prostor, jiskrné výšky a kultivované basy. Včera jsem si tak trochu hrál s propojením mezi zdroji, reprobednami a zásuvkou. Na všechny změny zesilovač okamžitě reagoval.
Almarro mě zase láká svým vzhledem. Fascinuje mě načervenalé světlo elektronek. Zvuk oproti Lebenu bude určitě jiný. Uvidíme. Už se těším.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Je to slabota, co se týká výkonu, přirovnal bych málo oslazené kafíčko :lol: . Hrát budou skvěle, ale neprobudí analog. Dva monobloky už budou slyšet http://www.primaluna.sk/produkty/dialog ... ogue-seven.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Monte, možná by jsi se divil. Hraji na "devítku" a zvuk je stejně hlasitý a dynamický jako z vitage pionýrů 2x160W. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

..tak, monteho by som fakt pozrel po pocuvani 5 min na 40W pri reprakoch s citlivostou 97db :lol:
moj 300b mam 2x 8W bezne ho pocuvam na 0,5 -1w a to nie preto, ze dobre pocujem . V blizkej buducnosti si budem stavat presne taky elkac s 4x6SN7 a 4xKT88 v PP sam som zvedavy v com to bude ine. Ten zosik s 6c66c je moc chutny, zas Primaluna mi pripomina zahradny gril =))
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

pozeram Almarro ma ruske vazobne kondiki K42-Y2 akurat predvcerom som obdrzal zasielku z Ukrajiny s kondikmi a boli tam aj tieto, testoval som ich, a celkom fajn, sice som sa rozhodol pre ruske teflonove ale tie boli 2 v poradi. :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Ano, elektronky jsou z ruských bitevníků MIG. Zrovna jsem puoštěl gramofon přes Lebena. Na desítce byl takový randál, že jsem se modlil, aby nepřišli na mě sousedi.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

fox píše:Ano, elektronky jsou z ruských bitevníků MIG. Zrovna jsem puoštěl gramofon přes Lebena. Na desítce byl takový randál, že jsem se modlil, aby nepřišli na mě sousedi.
a uz ho testujes ?
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Kluci zlatí, je potřeba slyšet a ne si myslet :lol: . Slyšel jsem 10,12,32,60,100 W a je to to sakra rozdíl, hlavně při tišším poslechu večer. Nikdy nedoporučím 12W, snad do malé místnosti, počítač atd., ale od 40W výš. Jakou značku je mi fuk, Prima byla jen příklad.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

Ještě ne, do studia pojedu až v úterý příští týden. Zvuk Almarra znám, několikrát jsem ho slyšel, ale ne na mých Tannoy, pouze na WLM. Chtěl bych si některý z těch lampáčů pořídit k analogu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

monte píše:Kluci zlatí, je potřeba slyšet a ne si myslet :lol: . Slyšel jsem 10,12,32,60,100 W a je to to sakra rozdíl, hlavně při tišším poslechu večer. Nikdy nedoporučím 12W, snad do malé místnosti, počítač atd., ale od 40W výš. Jakou značku je mi fuk, Prima byla jen příklad.
Monte. Japonec není Číňan. A nikdy nebude. To si piš !
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od monte »

Ty rozeznáš Číňana od Japonce :lol: , pokud by mi neukázal pas, tak nevím :lol: . Večerní poslech https://www.youtube.com/watch?feature=p ... o4bnlGhB34
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

monte píše:Kluci zlatí, je potřeba slyšet a ne si myslet :lol: . Slyšel jsem 10,12,32,60,100 W a je to to sakra rozdíl, hlavně při tišším poslechu večer. Nikdy nedoporučím 12W, snad do malé místnosti, počítač atd., ale od 40W výš. Jakou značku je mi fuk, Prima byla jen příklad.
hod sem link aky to mas zosik
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše:Ještě ne, do studia pojedu až v úterý příští týden. Zvuk Almarra znám, několikrát jsem ho slyšel, ale ne na mých Tannoy, pouze na WLM. Chtěl bych si některý z těch lampáčů pořídit k analogu.
Ivoši,
půjč si raději ty monobloky Almarro, to je prostě maso :thumbup:.


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od fox »

To bych velmi rád. Byl bych moc zvědavý, jak by si sedly s Music First Audiem. Ale na to bohužel ještě nemám prostředky. :sad:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

Souhlasím,ty monobloky jsou fantastický. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Riki »

zappa píše:Souhlasím,ty monobloky jsou fantastický. :thumbup:
daju sa otvorit a zo spodu odfotit ?, kondezatory ma zaujimaju pri 6c66c.
Odpovědět