Lampové zesilovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od dvader »

Bond 007 alias Monte píše: 14 črc 2020 17:30 Kupoval někdo lampy tady ? :arrow: https://sklep.toroidy.pl/en_US/c/Vacuum-Tubes/165/5
Lampy se kupují zde:
A91159A5-D673-450D-807B-972613616797.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od jisk »

já od nich kupoval stejnosměrné tlumivky
nebyly skladem, dělali je na objednávku, ale i tak byly do 10 dní doma
takže obchod bez problémů
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

jisk píše: 14 črc 2020 20:07 já od nich kupoval stejnosměrné tlumivky
nebyly skladem, dělali je na objednávku, ale i tak byly do 10 dní doma
takže obchod bez problémů
dík :thumbup:
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tak tady se dnes vyrábí většina značkových lamp, jako Genalex, Harmonix, nově Millard atd. Odebírají i firmy pod svoji značkou, třeba Intosh.
https://www.google.cz/maps/@40.7400926, ... authuser=0
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Vinco »

a tu sa dajú všetky kúpiť a rovno aj otestovať, či porovnať :
https://www.google.sk/maps/place/%E3%82 ... 39.7688308
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Willsenton R8 , hodně prodejců ( Ebay blokuje ) :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=U9Cb7lD ... ZXi1KE6fXk
191104114615_658.jpg
Willsenton-R8-Tube-Amplifier-KT88x4-HiFi-Audio-EL34x4-Amp-Replaceable-17.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quentin

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Quentin »

1, jak to myslíš, že ebay blokuje? Jako aby je tam nikdo nemohl nabízet? (...já tedy žádný opravdu nenašel...)

2, ostatní prominou, ale Číňany (a Poláky) stejně nějak nemůžu :thumbdown: , i kdyby jim to hrálo sebelíp
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jak přijedu z dovolené, asi ho koupím :lol: . Čekací doba z výroby je dva měsíce, takže do Vánoc by mohl být doma.
Quentin

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Quentin »

Bond 007 alias Monte píše: 21 srp 2020 09:05 Jak přijedu z dovolené, asi ho koupím :lol: . Čekací doba z výroby je dva měsíce, takže do Vánoc by mohl být doma.
A nakolik ta sranda přijde? (bez cla)
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Asi jako kávovar JURA :lol: , jinak odhaduji DPH, doprava, clo 42-48000,- .
Quentin

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Quentin »

Bond 007 alias Monte píše: 21 srp 2020 09:31 Asi jako kávovar JURA :lol: , jinak odhaduji DPH, doprava, clo 42-48000,- .

Není větší jistota koupit něco blíž od baráku?
:arrow: https://www.analogueseduction.net/integ ... ifier.html
koudy42

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Zlate zabehle cinske znacky, ten Willsoncosik pusobi jako kdyz nekdo udelal jine sasi a prodaval ho jako drazsi Yaqin. V Polsku lze udelal profi tuning Yaqin Mc100b pokud ho porad mas. Resim ted neco podobne a protoze se mi libi moznost stridani vykonovych KT88/EL34 a jejich ekvivalentu tak radeji sahnu po Cayinu :-p.
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

koudy42 píše: 23 srp 2020 20:25 Zlate zabehle cinske znacky, ten Willsoncosik pusobi jako kdyz nekdo udelal jine sasi a prodaval ho jako drazsi Yaqin. V Polsku lze udelal profi tuning Yaqin Mc100b pokud ho porad mas. Resim ted neco podobne a protoze se mi libi moznost stridani vykonovych KT88/EL34 a jejich ekvivalentu tak radeji sahnu po Cayinu :-p.
Myslím, že rozdíly jsou velké mezi Yaqin a Willson. Už od pohledu vně přístroje. Můj Yaqin byl určený pro americký trh za příplatek 150-200 USD, už si přesně nepamatuji. Japonská trafa, kondíky Denon a Naochimi . Ono dnešní ladiči moc na výběr kvalitních součástek nemají. Já si myslím, že většina dnešních firem nakupují u stejných výrobců, jen nálepka je jiná. Je třeba zajímavé, že třeba kondenzátory Panasonic mají životnost jen 2000 hodin.

Jinak Yaqin je na prodej
:lol: na Bazošu , celkem je mi jedno, jestli prodám nebo ne, je kde skladovat. Právě nízká cena člověka neštve , svůj účel splnil a byl jsem spokojený i díky Tannoy.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

japex píše: 21 srp 2020 07:40 2, ostatní prominou, ale Číňany (a Poláky) stejně nějak nemůžu :thumbdown: , i kdyby jim to hrálo sebelíp
To je škoda. O Poliakoch veľa neviem, ale naozaj nie je Čína, ako Čína. V oblasti elektr=oniek sú naozaj špička a ich zosilňovače hrajú znamenite. Aj v ostatných oblastiach predstavujú niektoré čínske výrobky špičku, napr. Viborg (káble, konektory...), MC prenosky Jasmine, tu máš napr. prehľad čínskych gramofónov: https://www.google.sk/search?q=high+end ... skDSmnp8GM (napr. FFYX)
Ak by sa niekde v okolí predávali, neodmietol by som niektorý nich. V Bratislave ne Šancovej ul. je predajňa náradia, kde má polovicu predajne vyhradený čínsky high end (fy Protes). Doporučujem navštíviť a vypočuť si niektoré zostavy.Možno vám "padne sánka". Sám som osobne porovnával niektoré čínske konektory so značkovými, ako napr. WBT a Furutech a v niektorých prípadoch som zvolil ˇČínu". konkrétne zásuvky Viborg. A nebolo to kvôli cene !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Quentin »

Možná máš pravdu, ale u mě to prostě tak je.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od terahera »

A čínské lampy,např Psvanne,Fullmusic absolutně top a ne jen ve své ceně :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

FullMusic jsou opravdu povedene lampy a to jsem neslysel jejich fajnovejsi sestry Northern Electronic :). Co bych si rad jeste poslechl jsou KT150, musi rolovat fusekle :silent:.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Urbino »

V mém zesilovači Copland ct 408, jsou požity KT 150 TUNG-SOL, se zvukem jsem maximálně spokojen. A přesto, že hraji na malé repro SF Olympica I, tak basy jsou úžasné a nejen basy.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

PS2-CV181-T-MII-2-Psvane-CV181-T-MII2-6SN7GT-Matched-Pair-1_600x600.jpg
PSVANE-EL34PH-image-4.jpg
SG-WE6SL7-2-Shuguang-WE-6SL7-Paar-1_600x600.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
koudy42

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

@Urbino: krasny zesik, snad jednou :) :thumbup: !

@Monte: taky uz jsem se posilhaval po premiove rade PSVane, hlavne vykonove KT88, ale nejspis ted zakotvim u konkurence s KT120 ^:)^.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Urbino »

koudy42 píše: 25 srp 2020 21:54 @Urbino: krasny zesik, snad jednou :) :thumbup: !

@Monte: taky uz jsem se posilhaval po premiove rade PSVane, hlavne vykonove KT88, ale nejspis ted zakotvim u konkurence s KT120 ^:)^.
Diky, stoji za to.Fakt jo
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Ach ty lampy, když už si myslíš, že ses rozhodl pro špičkový tranzistorový zesilovač, pustíš si na lampách( v mém případě na Manley mono 240 reference))oblíbenou skladbu Game of thrones suite od Danského symphonického orchestru, kterou jsem nedávno objevil díky brouzdání na Tidalu a kterou vřele doporučuji, a zjistíš, že když symfonák spustí forte tak oproti tranzistorům je zvuk reálnější životu. Při poslechu se dostáváš do jiné dimenze, zjistíš že tonalita je reálnější a zvuk akustických nástrojů plnější, harmonie melodií lépe plyne, prostě se zjevuje ta čirá radost z hudby. Ve finále to není o tom jak prásknul buben či jak velké rozlišení je. Vlastík má pravdu , každý opravdový milovník hudby nakonec přejde na lampy, ale to už vím dávno, stalo se to i mně,jen jsem na chvíli byl přesvědčen,že některé tranzistory se posunuly a přibližily lampovému zvuku..... možná i jo, ale stále nestačí zasáhnout tak hluboko do srdce. S Manley však cesta nekončí, jěště jsem neozkoušel jaky je svět jednočinných technologií jako je Yamamoto, JJ-322, Kron, BAT, Jadis, Einstein, ukrajinského Emirál( na fotce), který byl po Almarro mono první zkušeností...........Almarro monobloky mi stále znějí v uších, cesta za nirvánou je dlouhá, a možná nikdy neskončí, ale je to napínavé a pro mne životabudič. Jak říká Frank Zappa "Music is the best", a já přidám, ale bez lamp by to úplně nešlo. :thumbup:
Game of thrones https://www.amazon.com/Game-Thrones-Suite/dp/B086TZJGFR
1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od terahera »

:thumbup: Už jsem se o tebe začal bát :mad:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od whisp »

Zappa skusal si aj kombinacie lampa + ss a ss + lampa?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

whisp píše: 04 říj 2020 12:59 Zappa skusal si aj kombinacie lampa + ss a ss + lampa?
Zkoušel, bylo to divný, myslíš biamping? Nebo hybridy?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od whisp »

Myslim predzosik lampy zosik ss a opacne.
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od jisk »

zappa píše: 04 říj 2020 12:17 když symfonák spustí forte tak oproti tranzistorům je zvuk reálnější životu. Při poslechu se dostáváš do jiné dimenze, zjistíš že tonalita je reálnější a zvuk akustických nástrojů plnější, harmonie melodií lépe plyne, prostě se zjevuje ta čirá radost z hudby. Ve finále to není o tom jak prásknul buben či jak velké rozlišení je.
a single end alias jedna lampa na konci, o čemž správně uvažuješ, je oproti push-pull ještě další posun k realitě přítomnosti hudebníků v místnosti
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

whisp píše: 04 říj 2020 13:47 Myslim predzosik lampy zosik ss a opacne.
zkoušel, lampy tomu daly vždy více music než opačně
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od whisp »

A vplyv mal vacsi predzosik alebo lampovy koniec? Ak vies skus to popisat. Ja viem ze je to subjektivne ale zaujima ma to.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Frogyman »

Nemám zkušenost s lampovým koncem, ale můj názor je, že lampy na předku a tranzistor na konci je nejvíc...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Předek lampy určitě lepší, i když Moon předek s Manleyma taky hrálo dobře
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

U Zappu lampy hrajú naozaj skvelo, ale nie je možné to zovšeobecniť. Nezabúdajme na to, že Zappa má bedne Tannoy, ktoré sú veľmi citlivé a doslova vyžadujú elektrónky. Pri iných bedniach s nižšou citlivosťou sa prikláňam k názoru Zabinyho. Ja osobne keď som skúšal konce AR, tak oproti transistorom, tranzistory mali pevnejší zvuk, hlavne na basoch. Zvuk z elektróniek napr. pri symfonickom orchestri bol viac "rozmazaný".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 04 říj 2020 21:50 U Zappu lampy hrajú naozaj skvelo, ale nie je možné to zovšeobecniť. Nezabúdajme na to, že Zappa má bedne Tannoy, ktoré sú veľmi citlivé a doslova vyžadujú elektrónky. Pri iných bedniach s nižšou citlivosťou sa prikláňam k názoru Zabinyho. Ja osobne keď som skúšal konce AR, tak oproti transistorom, tranzistory mali pevnejší zvuk, hlavne na basoch. Zvuk z elektróniek napr. pri symfonickom orchestri bol viac "rozmazaný".
Kdo chce poslouchat na lampách, musí mít odpovídající repro, to dá rozum. S BW by to asi nešlo, že? :lol: V podstatě to platí všeobecně, i pro tranzistory.Přeci nebudeš hrát např. hladový Bívíčka s Tranziwattem,že? :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od zappa »

Jěště jeden poznatek, když si pustím tranzistor nahlas, řeže to jak pila a nedá se to poslouchat, s lampama to nerve uši, stále přirozený zvuk, výšky nedominují. Tichý poslech s tranzistorama je velmi dobrý a příjemný, ale to i s lampama. Takhle to funguje doposud v mé sestavě. Jěště jsem neslyšel Passe na mé sestavě, možná ve středu? Ten prý je příjemný na výškách.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Jiri »

Zappa
To je ale potom otázka, zda ostré výšky jsou problémem transistorového zesilovače nebo spíš nahrávky samotné. Lampy jsou všeobecně více odpouštějící k méně povedeným nahrávkám.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od terahera »

Lampy jsou boží :razz: Jsou pro ty,co chtějí poslouchat hudbu a ne zvuky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Jiri »

Neznám nikoho kdo by primárně poslouchal klasiku a vybral si na to lampy. Nepochybuji o tom, že poslouchají hudbu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od RedBaron »

Koho ten činel a nabustrovaná kytara řeže do uší, pustí si žbluňkání od některé stárnoucí jazzové Divy ve tvídové sukni a s napudrovanýma i nohama :cool:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

zappa píše: 04 říj 2020 12:17 Ach ty lampy, když už si myslíš, že ses rozhodl pro špičkový tranzistorový zesilovač, pustíš si na lampách( v mém případě na Manley mono 240 reference))oblíbenou skladbu Game of thrones suite od Danského symphonického orchestru, kterou jsem nedávno objevil díky brouzdání na Tidalu a kterou vřele doporučuji, a zjistíš, že když symfonák spustí forte tak oproti tranzistorům je zvuk reálnější životu. Při poslechu se dostáváš do jiné dimenze, zjistíš že tonalita je reálnější a zvuk akustických nástrojů plnější, harmonie melodií lépe plyne, prostě se zjevuje ta čirá radost z hudby. Ve finále to není o tom jak prásknul buben či jak velké rozlišení je. Vlastík má pravdu , každý opravdový milovník hudby nakonec přejde na lampy, ale to už vím dávno, stalo se to i mně,jen jsem na chvíli byl přesvědčen,že některé tranzistory se posunuly a přibližily lampovému zvuku..... možná i jo, ale stále nestačí zasáhnout tak hluboko do srdce. S Manley však cesta nekončí, jěště jsem neozkoušel jaky je svět jednočinných technologií jako je Yamamoto, JJ-322, Kron, BAT, Jadis, Einstein, ukrajinského Emirál( na fotce), který byl po Almarro mono první zkušeností...........Almarro monobloky mi stále znějí v uších, cesta za nirvánou je dlouhá, a možná nikdy neskončí, ale je to napínavé a pro mne životabudič. Jak říká Frank Zappa "Music is the best", a já přidám, ale bez lamp by to úplně nešlo. :thumbup:
Game of thrones https://www.amazon.com/Game-Thrones-Suite/dp/B086TZJGFR
1.jpg
Michale, zvukově je nejlepší tato verze

folder.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět